סובלת מocd

Dorinxx

New member
סובלת מocd

שלום, אני מעוניינת לשתף ומקווה לקבל עזרה. אני תמיד סבלתי מסטריליות, משטיפות יתר של ידיים ומהמנעות לגעת בדברים. אבל עכשיו המצב גרוע יותר. מעל שנה שאני נמנעת מלגעת בדברים שהיו עלולים לבוא במגע עם האקס שלי. אנחנו נפרדנו ומאז כל דבר שהוא יכל היה לגעת בו או שאני מנקה ממש טוב לפני מגע וגם אז נמנעת או שפשוט נמנעת מלגעת בדבר. בכל דבר. אני חושבת שזה נובע מזה שנפגעתי ממנו. בשבילי אם אני אגע במשהו הספציפי הזה זה יזכיר לי אותו ויעביר לי מזל רע כי היום אני נמצאת במקום אחר. ואם אני נוגעת במשהו כזה אני אחרי זה חייבת ללכת לשטוף ידיים ולא פעם אחת אלא כמה פעמים עד שאני מרגישה שזה נעלם!. זה קשה לי לחיות ככה. אני רוצה להיות חופשיה לגעת בכל דבר בלי להמנע ובלי לשטוף ידיים כל היום אני מרגישה שאני מבזבזת את הזמן שלי ואת האנרגיה שלי במחשבות מיותרות. איך אפשר להעלים את זה ולהתגבר על זה? תודה רבה.

anat5671

New member
תשובה

זה נשמע מאוד לא קל ומעיק. האם את מטופלת באיזשהו אופן? טיפול קוגניטיבי ו/או תרופתי יכול מאוד להקל. עד אז תנסי להגיד לעצמך שזה רק בראש שלך. את יכולה לגעת בכל דבר בלי שום בעיה. ככל שתגעי ביותר דברים, את תראי שלא קורה כלום ואז תתרגלי ויוקל לך. בהצלחה.

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי

הייתי במצבך בדיוק, העיניין הוא פשוט להפטר מהדברים שלו ולשטוף חפיף ולנסות לא לשטוף יותר מידי. אני עשיתי זאת בהתחלה זה יהיה קשה אבל לאט לאט תראי שזה משתנה לטובה מנסיון

Dorinxx

New member
היי

תודה על התגובה,
אני מנסה אבל גם שאני שוטפת חפיף זה יושב עליי והולכת לשטוף שוב ידיים. וזה לא רק בנוגע אליו. זה גם אנשים באופן כללי או כאלה שאני לא אוהבת אם נוגעים בי כאילו מעבירים אליי מזל רע, מחשבות רעות ודברים דומים. איך יוצאים מזה? :\

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי

פשוט לאט לאט לא לנסות לתת לזה יותר מידי כוח ומקום וזה נרגע בעצמו

למעלה