שאלה בקשר לתרופה לוריוון

Nescafe3

New member
שאלה בקשר לתרופה לוריוון

שלום לכולם, כמו שכבר כתבתי התחלתי לקחת פרוזאק 10 מ"ג ליום במטרה לעלות לכדור שלם ויותר לפי הפסיכיאטרית שהייתי אצלה. ללא קשר לפרוזק אני כבר שבוע סובל מדפיקות לב חזקות מחרדה וכאבים ביד שמאל. אתמול בלילה היה לי קשה להירדם בגלל דפיקות הלב ולכן לקחתי חצי מ"ג לוריוון שעזר לי פלאים. הבנתי שלתרופה יש התרגלות ורציתי לשאול אם מישהו יודע כמה אני יכול לקחת ובאיזה תדירות כי הפסיכיאטרית שלי לא מוכנה לומר לי - היא אומרת שאני צריך לקחת ריספרדל ביחד עם הפרוזאק ואני מסרב והיא לא מוכנה לייעץ לי לגבי לוריון. תודה

edit6

New member
מידע על תרופה

שלום לך נסקפה, באתר של אינפומד תוכל למצוא את כל המידע שאתה מבקש על התרופה. www.infomed.co.il יש שם מנוע חיפוש שבו כותבים את שם התרופה. לוריבן Lorivan ויש שם גם אפשרות לבדוק אינטראקציות עם תרופות אחרות, למשל פרוזאק. http://www.infomed.co.il/drugInteract.asp מדוע הרופאה אינה רוצה לתת לך מידע? ומדוע אתה מסרב לעצתה? כל טוב אדית

Nescafe3

New member
תודה

הרופאה רוצה שאני אקח רספירדל שירגיע אותי ביחד עם הפרוזאק, אבל אני מראש לא מת על כל עניין התרופות. חוץ מזה שרספירדל משפיע על איזורים מוטוריים במוח וקראתי על כל מיני תופעות לוואי, נדירות אומנם, אבל יחסית קיצוניות. לכן אני מעדיף להימנע ממנו ולחכות להשפעת הפרוזאק. אני מעדיף לקחת תרופה שאני יכול לקחת בעת הצורך ולהפסיק כמו הלוריוון שכבר ראיתי שהרגיעה לי את דפיקות הלב שזה מה שרציתי. למה היא לא רוצה לתת לי מידע על לוריוון? כי היא רוצה שאני אעשה בדיוק מה שהיא אומרת וזה אומר לקחת רספירדל. היא בגישה קשוחה ונראה לי שהיא מאמינה שיש לי OCD קשה (כי אם לא אני לא מבין למה להוסיף לי רספירדל על ההתחלה). למען האמת, אני צופה כבר בעיות בעתיד לגבי המינון - היא תרצה להעלות לי אותו מעבר ל20 מ"ג, ואני בכלל רוצה לנסות תקופה 10מ"ג לראות איך זה משפיע עליי ומקסימום 20 מ"ג, אבל קשה לי להאמין שאני אסכים להעלות מעבר לזה. אמרת שהפרוזאק השפיע עלייך תוך שבועיים, באיזה מינון מדובר?

edit6

New member
השפעת תרופה

היי, אני מאד מאד רגישה לתרופות ומגיבה מהר מאד. התחלתי במינון מאד נמוך ורק אחרי שבועיים הגעתי ל10 מיליגרם. הפסיכיאטר טען שהוא נותן לי מינון לילדים ... כשעליתי ל15 קיבלתי פריחה ונאלצתי להפסיק. אינני יכולה בכלל לקחת תרופות, כולל מרבית האנטיביוטיקה, -מצב בעייתי למדי. בקשר ל"צופה בעיות בעתיד", תנסה לא לחשוב כרגע על העתיד אלא ,אם אתה יכול, להתרכז בשיפור העכשוי. אני שמחה שמצאת לך פתרון בינתיים. בהצלחה וכל טוב אדית

Nescafe3

New member
ותזכירי לי תוך כמה זמן זה השפיע עלייך?

(המינון של 10 מ"ג) סתם ככה לדעת סדר גודל - אם זה אמור להשפיע עליי עד פסח או אחרי פסח, פשוט אני מאוד סובל עכשיו ודי תולה תקוות בהשפעה של הכדור.

edit6

New member
תוך כמה זמן

קצב השפעת הכדור הוא מאד אישי. עלי הכדור התחיל להשפיע כעבור זמן קצר מאד.וזאת בגלל הרגישות שלי לתרופות. אינני זוכרת בדיוק אבל נדמה לי שבערך בתוך עשרה ימים או שבועיים, חל שיפור. ואז התחלתי לעלות במינון[ עוד כשבוע או קצת יותר] והשיפור גבר, בהתאם. וכידוע לך כבר, נאלצתי להפסיק לקחת את התרופה. עד כמה שידוע לי פרוזק משפיע בדרך כלל בתוך כחודש + עד שלושה חודשים. אבל יש אנשים בפורום שידעו טוב ממני. האם בדקת את המידע באינטרנט? פרוזק היא תרופה ותיקה שמצוייה בשוק כבר 21 שנה , אם זכרוני אינו מטעני התרופה יצאה לשוק ב1988. נערכו בה מחקרים רבים. אפשר לחפש למשל ב pubmed http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/ בברכה אדית

אמא11

New member
לנס קפה

כאשר בתי לקחה פרוזאק, הרופא אמר לנו שההשפעה תתחיל אחרי 10-12 שבועות. זה היה לפני שנים אבל חיטטתי בניירת ומצאתי עכשיו את הדף בו זה רשום, בכתב ידו. הבנתי שהשאלה לגבי המינון היא כמה מהתרופה באמת מגיע למוח וכמה ממנה מופרש מהגוף. הבנתי שהרבה פעמים כאשר אדם זקוק למינון גבוה יותר מדובר בעניין אינדיבידואלי של איך הגוף שלו "מקבל" את התרופה. אני מנסה לצרף קובץ ובו מוזכר מינון של פרוזאק לOCD

Gameboy4

New member
לנס קפה

המינון המיועד לOCD הוא 3-4 כדורים בפרוזק. עולים לזה בהדרגה. לפעמים אולי מספיק פחות. בקשר ללוריוון עדיף כמה שפחות. עד 10 ימים מקסימום. אם אתה והפסיכיאטרית לא מתקשרים זאת בעיה...

אמא11

New member
נסקפה יקר../images/Emo96.gif

דע שאני מכורה לנסקפה. מכורה אמיתית. יש פורום "תרופות" מאד מוצלח כאן בתפוז ועונה בו רופא. אולי תוכל להעזר בו תמי

למעלה