נקודת המבט של א-מיני

• פותח הנושא p019
  • פורסם בתאריך

p019

New member
נקודת המבט של א-מיני

אחד הבעיות, לדעתי, עם להיות א-מיני, זה שלוקח ארבה יותר זמן להבין את זה. מהר מעוד שמים לב לזה שאתה שונה, אבל לאדם א-מיני אין משיכה מינית. באופן כללי, ארבה יותר קשה לשים לב לזה שחסר משהוא מזה שיש משהוא שונה. בגיל 23 היה הפעם הראשונה שאמרתי לעצמי - "כשאנשים אומרים שהם נמשכים למשהו הם מתכוונים (כנראה) לזה שהם חשים משהו אמיתי, וזה לא צורה אחרת להגיד - הי הוא נראה טוב". פעם ניסיתי להסביר את זה כאדם עיוור בעולם של רואים שמעולם לא סיפרו לו שהוא עיוור. הוא שומע אנשים מדברים על צבע אדום ואין לו שמץ של מושג למה הם מתכוונים, אבל סביר להניח שהוא ינסה לשייך את זה לדברים אחרים שהוא מכיר. כגון ריח שונה או חספוס שונה של החומר. מכאן, שוב לדעתי האישית, מגיעה חלק גדול מהתסכול והרתיעה ממין. כיוון שזה משהו שאין לנו יכולת להבין. אני לא מסוגלת להבין איך מין יכול להיות כל כך חשוב למישהו שהוא יבגוד באנשים שחשובים לו בגלל זה. או יסתכן בלחלות במחלות קשות ו101 דברים אחרים. עוד הקבלה אחת שאולי ייחולה לעזור: מסביבנו פועלים כל הזמן כוחות: כוח המשיכה (של כדור הארץ), חשמל, אהבה של הורים לילדיהם וכדומה. משיכה מינית היא גם מין כוח כזה, שגורם לאנשים להתנהג ולבצע דברים שונים. אדם א-מיני לא רואה את המשיכה הזאת - בכלל. כמו אדם שלא מסוגל לחוש בכוח המשיכה. תנסו לחשוב כמה יכול להיות מתסכל לראות את כל האנשים האלה דבוקים לאדמה ואין לך שום יכולת להבין למה. ואיך אני, אדם שחש את כוח המשיכה מסוגל להבין איך האדם הזה מצליח לרחף באוויר? או להסביר לו מה זה הכוח הזה שמחזיק אותי באדמה. היתרון היחיד בנושא הזה שיש לנו הוא שנראה ש"משיכה מינית" זה כמו כפתור רדיו - אצל כל אחד הוא מקוון בעוצמה אחרת. כך שאנשים עם עוצמה חלשה עוד יכולים להבין איך יכול להיות מצב של אדם ללא משיכה כלל. אם כי, אם אתה א-מיני ואתה לא מדבר על זה עם אנשים אחרים, אתה יכול רק להיות מתוסכל מכל מה שמתחולל סביבך שאתה לא מבין ולכן גם לא מסוגל להסביר לאנשים סביבך. וזו הסיבה שפורומים כאלה כל כך חשובים. וזו גם הסיבה שניסיונות לשכנע אותנו שאנחנו בעצם רק צריכים לנסות להיות מיניים - עלולים רק לבלבל יותר. זו לפחות דעתי.

כתיבה נהדרת ../images/Emo45.gif

צריך להכניס את שטוחולנדיה לתוכנית הלימודים, ולהסביר ששונה זה לא בהכרח רע

p019

New member
זה נכתב ע"י מנהל בית ספר

אדווין אבוט 1838-1926. היה מנהל בית ספר בלונדון.

p019

New member
אני שמעתי על זה לפני שנה/שנתיים

אבל האתר האמריקאי קיים כבר מספר שנים. למרות שגם היום זו תופעה לא מוקרת במיוחד בציבור. בגלל זה גם פחות נעים להגיד לאנשים שאתה אסקסואלי - כי הם לא יודעים מה זה וצריך להתחיל להסביר.

roseorose

New member
יפה מאוד!

וחוץ מזה הניסיון להסביר את הצבע האדום לעיוור מופיע במקרה באיזה מאסה פילוסופית על התפיסה (לא זוכרת מי כתב ומתי
), במקרה אותה דוגמא
.

למעלה