לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
88848,884 עוקבים אודות עסקים

פורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

x
הודעה מהנהלת הפורום
חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן ואת השאלות הנפוצות טרם כתיבת הודעה בפורום.
מחפשים/ות זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D
לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'. מי שמעוניין לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו - ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שאינו חווה משיכה מינית כלפי אחרים. 

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטייה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני, לבני המגדר שלהם/ן או לשני המגדרים, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים.

יש להבחין בין א-מיניות לבין התנזרות או סגפנות, שנעשות מתוך אמונה כלשהי או החלטה מודעת להימנע מקיום יחסי מין. א-מיניים אינם בוחרים להפסיק לקיים יחסי מין מאחר ומלכתחילה הרצון למיניות משותפת לא נמצאת בבסיס היחסים שלהם עם אחרים. 

חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין. ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים, יש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני- המיני יותר. 

במונח א-מיניות, חשוב להבחין בין משיכה מינית לבין משיכה רומנטית מאחר ויש נטיה להכליל את השתיים כאותה משיכה. כאשר אנו נמשכים לאחרים, לא תמיד מדובר במשיכה רומנטית, למשל מין מזדמן (סטוץ) הוא מין שיש בו משיכה מינית אך לא משיכה רומנטית. כך, כמו שקיימת האפשרות שישנה רק משיכה מינית לאחרים/ות, באותה מידה יכולה להתקיים האפשרות שתהיה משיכה רומנטית לאחרים/ות, ללא הרצון לקיים יחסי מין. 

המשך >>

לצפיה ב-'לא פייר'
לא פייר
<< ההודעה הנוכחית
18/05/2019 | 19:13
5
130
אמא שלי שאלה אותי אתמול אם אני כבר מעוניינת להכיר מישהו
שניה ארוכה מידי עמדה ביננו, נמתחה והתעבתה, עד שהניצוץ המודאג חלף בין גבותיה והחזיר את מסכת ה הכול-בסדר להבעת פני.
"יותר מידי כיף לי לבד, אמא"
חיוך ה הכול-בסדר חרוט בדיוק מיקרוסקופי, מספר קלילות ומודעות עצמית בריאה ומשלים את קמטי ההבעה בצד עיני שנוצקו שם כדי לספר שמחה אמיתית, כזאת שאפשר לראות רק בין העמקים והגבעות שדבוקים על צידי פניי.
שמץ הרהור, כמו צל כל חיה מהירה נדד על פניה, ואז רפיון. קמטי הבעה של הבנה, חיוך שסיפר אנקדוטה מוצלחת ועננת עשן שהניחה נקודה בתומה של תשובה מספקת.

אלו הם חיי,
עם אמא, עם ההיא מהעבודה, עם החברה ששואלת מה חדש ומתכוונת בעצם ל- נו, יש כבר מישהו?
ואני לא יכולה, לא יכולה להגיד להם שאין ולא יהיה, שמה שהיה לא באמת היה, שאני אחרת ולא במובן מגניב כזה שעושים עליו סרטים, סתם מוזרה כזאת, סתם אחת שנפלטה מהזרם שלא מרצונה, וכל רצונה היה לשחות עם שאר הדגיגונים ולא לשכב בדממה לצד הנהר ולצפות מהצד.

מה עושים עם הלא פייר הזה?

א-מיניים >>
לצפיה ב-'מה עושים במובן של איך מתמודדים עם שאלות?'
מה עושים במובן של איך מתמודדים עם שאלות?
( לעמוד שלי בתפוז )
19/05/2019 | 06:49
86
זה תלוי. לכל אחד ואחת יש דינמיקה שונה עם הסביבה. 
יש כאלה שמגיל צעיר יודעים שהם על הספקטרום הא-מיני ויוצאים בהצהרה מול כולם על מה שהם/ן. 
יש כאלה שלא יוצאים בהצהרה וחיים עם השאלות של הסביבה הרבה זמן. 

כך או כך, נדמה לי שתמיד יהיו שאלות כי יש איזו ציפייה בחברה שנשחה עם הזרם שהזכרת, שנהיה לראש ולא לזנב ובעיקר שלא נהיה אלה שנפלטו מהזרם.
אבל, מאחר שיש א-מיניים/ות בעולם, אפשר גם לשחות בנהר אחר. הבעיה היא שהרבה בציבור לא מכירים את הנהר הזה מספיק טוב. 

השאלה מה את רוצה לעשות כרגע, אם את מוכנה ורוצה לספר מה את לאחרים או לא, אם זה בכלל רלוונטי לחיים שלך או שאת לא שם עדיין. 
א-מיניים >>
לצפיה ב-''
19/05/2019 | 10:11
36
אמרתי לאימא שאני א-מינית אחרי עוד שיחה כזו. אני חושבת שזה הרגיע אותה קצת. שיש שם וכיוון לדברים. אצלה זה בעיקר כי היא לא רוצה שאני אהיה לבד והיא ניסתה להבין אם אני לסבית או משהו אחר.. זה מאוד אישי.
א-מיניים >>
לצפיה ב-'החיים לא פייר'
החיים לא פייר
19/05/2019 | 20:19
1
75
נשמע שאת עושה ערבוביה בין זוגיות למיניות.
גם לא-מיניים יש זוגיות אם את רוצה בכך - כלומר זה שאת א-מינית לא מונע ממך להיות בזוגיות. אז את ממש לא חייבת "להפלט מהזרם" או "לשכב בדממה בצד"
זה ממש לא מה שא-מיניות עושה אותך.

א-מיניות היא מצב על הספקטרום המיני וגם בין זוגות מיניים לכאורה יש ספקטרום - אחד אוהב ככה ואחד אחרת, אחד יותר ואחד פחות ובזוגיות כמו בזוגיות מתפשרים ומתאימים אחד לשני.
אז כן, בהחלט יותר קשה לא-מיניים למצוא זוגיות אבל זה ממש לא בלתי אפשרי ואם את רוצה בכך אז פשוט תעני לאמא/עבודה/חברה שיאללה הם מוזמנות להכיר לך! ולא, אין מישהו בנתיים לצערך.. אבל את לא צריכה לשקר שטוב לך לבד אם לא טוב לך.

ובעניין הפייר, לא פייר... לא פייר שאין לי מיליון דולר, לא פייר שאני לא טובה במתמטיקה, לא פייר שאני לא שרה כמו זמרת אופרה.... הפואנטה - מלא דברים לא פייר ומלא דברים את יכולה להגיד שאת טובה בהם או פחות טובה - ככה זה העולם וכמו שאנחנו מתמודדים עם זה שאין לנו מיליון דולר ככה אנחנו מתמודדים גם עם הא-מיניות.
זה המצב הקיים - בואו ניראה איך מפיקים מזה את הטוב ביותר, איך חיים עם זה בשלום ומתמודדים גם אם זה מפריע לנו או קשה לנו.
א-מיניים >>
לצפיה ב-'תגובה פוגענית ומגעילה'
תגובה פוגענית ומגעילה
24/06/2019 | 03:20
9
מאוד שמח בשבילך אבל אל תשליכי אפילו לרגע אחד מהחוויות הפרטיות שלך או של אחרים כאן על היכולת של אחרים לייצר או למצוא זוגיות. זה סיפור מהתחת וזה קשה ומדכא.
הסיום שלך עם הפייר והלא פייר רק דרדר את התשובה. ידע או מקצוע או כשרון ממש לא ברי השוואה לעובדה שאלה חיים מתסכלים לעשרות שנים.
א-מיניים >>
לצפיה ב-'דעה'
דעה
25/05/2019 | 23:02
66
פייר או לא פייר זו לא השאלה. מי שנולד עם קושי נולד גם עם מתנה גדולה. ההתגברות על הקושי היא מהות החיים בעלי משמעות. אפשר או לחיות את החיים שלנו וליהנות מהם - ויש הרבה ממה ליהנות - או לסבול ולומר אוי אוי אוי למה אני חריג ושונה. הבחירה היא שלנו. אבל לא צריך לסגור אף פעם אופציות. תמיד אפשר למצוא אולי זוגיות אחרת או חברויות וקבוצות וגם להיות לבד זה די סבבה. צריך לזכור שלבד זו תחושה שלנו בלבד ולא איך שהחברה מגדירה אותנו. מבטים מרחמים או מתרחקים תמיד יהיו כלפי השונים כי אם יקבלו אותם לגמרי אז זה מאיים על החברה. צריך לראות מבט לא מקבל דווקא הפוך. הלא מקבל הוא הכי מאויים. אולי הוא שוחה בנהר הסטנדרט ולא נהנה ומקנא באמיצים שלא שם. אחרת - אם כן היה נהנה בנהר הסטנדרט - כן היה מקבל את השונים ממנו.
א-מיניים >>

הודעות אחרונות

17:31 | 14.06.19 אורחים בפורום
02:10 | 12.06.19 אורחים בפורום
06:46 | 28.05.19 k500
23:20 | 27.05.19 שער חנקין
19:13 | 18.05.19 אורחים בפורום
06:52 | 14.05.19 k500
00:09 | 08.05.19 אורחים בפורום
10:26 | 02.05.19 רננה אורן
23:07 | 25.04.19 אורחים בפורום
22:52 | 15.04.19 אורחים בפורום
18:13 | 12.04.19 אורחים בפורום
06:42 | 01.04.19 k500
23:44 | 30.03.19 gmn1

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ