שלום. רוצה לשאול בבקשה....

שלום. רוצה לשאול בבקשה....

האם נולדים א-מיניים, או שאפשר להפוך לכאלה עם השנים...
האם שינויים הורמונליים של גיל המעבר לקראת זקנה יכולה להפוך אישה לא-מינית....
האם טראומה [כמו אונס למשל] יכולה להפוך אישה לא-מינית....
איך ניתן לדעת אם זה ניתוק רגשי-גופני המוביל לתחושה של א-מיניות ולא לא-מיניות באמת....
האם יכול להיות מצב של כן מיניות לבד [מקווה שאני מובנת, לא רוצה להתנסח בבוטות] אבל א-מיניות עם בני אדם...
מאוד אודה לתשובות.
תודה לפורום החמים שלכם, אני קוראת בו כבר כמה שנים מעת לעת, וזו הפעם הראשונה שכותבת.

k500

Active member
מנהל
שלום

אני לא יודע לתת תשובה נכונה לכל הדברים הללו, אבל אזכיר שא-מיניות היא לא משהו אחד בלבד אלא מנעד עם אפשרויות רבות.
יכול להיות מצב של מיניות עצמית כי רוב הא-מיניים/ות הם לא חסרי חשק מיני אלא חסרי משיכה מינית לאחרים ברמה כזו או אחרת.

אם מוצאים סיפוק במיניות מסוימת, בין אם עצמית ובין אם חלקית עם אחרים/ות, זה גם חלק מהסקאלה הא-מינית. אפשר למצוא בסקאלה הזו את מה שמרגישים עם המיניות שלנו, היא לא חייבת להיות או כן או לא מוחלטים. א-מיניות מאפשרת לבחור את מה שאנחנו מרגישים בעצמנו לגבי ה(א)מיניות שלנו ובעצם לדייק יותר את המחשבות שלנו בפנים.
אני אישית מצאתי כמה דברים מדויקים יותר ויותר בא-מיניות עם הזמן אחרי שנחשפתי למאמרים, שיחות שהיו לנו במפגשים ודיונים שקרו גם כאן. בסוף, מכל מלמדיי ומלמדותיי השכלתי.

לגבי ניתוקים רגשיים וטראומות, זה מאוד אישי, אבל אם תרצי, תוכלי לעיין בעמוד הזה:

[URL]https://asexualsurvivors.org/education/what-is-asexuality/[/URL]

אולי תוכלי לקבל פרספקטיבה נוספת על הדברים.

שוב, אין כאן סוף פסוק, אלה דברים מאוד אישיים שהם חלק ממה שאנחנו ואולי לא תמיד התשובות מגיעות ישר, לפעמים לוקח להן זמן, כמו אלה שהבינו שהם א-מיניים/ות אחרי הרבה דברים שהם עברו, חוויות, הרגשות, שאלות וספקות.

כמו שאת יודעת, אנחנו כאן ונשמח להתדיין בנושאים הללו בהמשך, אם תרצי לשתף אותנו, לשאול ולחדד דברים.

ואחרי כל השנים הללו שאת כאן, ברוכה הבאה ותודה על מה שכתבת לנו.

קיי 500, סליחה שרק עכשיו משיבה.

הרבה תודה לתשובה המהירה והמקיפה שלך.
אין לי כרגע מילים.
אני חושבת שאני די בהלם מעצמי.
ממה שקורה בתוכי.
מהשינוי שעברתי לפני שנים, ורק עכשיו אני מביטה בו.
מהשינוי שאולי ישתנה גם הוא שוב.
ואולי לא.
שוב הרבה תודה

למעלה