התייעצות

gmn1

New member
היי

תודה על ההתייחסות!
אני חושבת ש-erotophobia זו קטגוריה שאני נמצאת איפשהו בתוכה, אבל בתת-קטגוריה מסוימת שאני עדיין לא יודעת מה היא.
אני לא נרתעת מלדבר על סקס או מאנשים שמדברים על סקס.
אני נרתעת ממראה של האקט או של איברי המין.

אם ככה, אז רוב הגברים ההטרו סובלים מהבעיה הזו

כי חס וחלילה שאפילו להציע להם לנסות מין עם איזה גבר, הם ישר יוציאו עליך סכין ויצרחו שזה הדבר הכי מגעיל ודוחה שיש.
(הגזמתי בתגובה שלהם, אבל אותו רעיון)

מעניין שלהם מותר לסלוד ממין עם גברים, ועדיין אף אחד לא יפסול את הנטייה שלהם, ולא-מיניים אסור...

gmn1

New member
התייעצות

היי :)
לפני כשנה נחשפתי יותר לנושא הא-מיניות וקצת חקרתי עליו.
החלטתי "להכניס את עצמי" תחת ההגדרה הזאת, אבל האמת שאני כבר לא בטוחה (חשוב לציין שאני לא דבקה בהגדרה אלא זורמת עם מה שקורה).
הסיבה העיקרית שאני חושבת שאני נכנסת לקטגוריה היא שמעולם לא התעניינתי בקיום יחסי מין (אני בת 25) ואף נרתעתי מכך.
אם אני אתקל בטעות או בכוונה בסרט פורנו אני ממש אלחץ ואנסה לסגור אותו כמה שיותר מהר.
מה שדוחה אותי בעיקר הם איברי המין (כן, של שני המינים), ברמה שאני לא רוצה להסתכל עליהם אפילו.
עם זאת, לגבי כל "שאר" הדברים שקשורים לזוגיות אני "נורמלית" - אני כן רומנטית ואין לי בעיה למחויבות וכו'.
מישהו רוצה לייעץ? אשמח מאוד.

k500

Active member
מנהל
שלום

תודה על השיתוף כאן.
האמת שאנחנו לא יועצים, אבל כן תומכים ומעלים רעיונות שיכולים אולי לעזור איכשהו.

מה שאת מתארת הוא בסדר ואפשרי. אפשר להיצמד להגדרות מסוימות ואפשר גם לשנות חלק מההגדרות אם אנחנו נתקלים בסיטואציות לאורך החיים. סך הכל, אנחנו לא קופסאות סגורות, אנחנו בני אדם עם רגשות.

קורה לפעמים שאנחנו פוגשים מישהי/ו שכן גורמים לנו למשיכה מסוימת או שאנחנו יכולים לחיות בזוגיות עם גבולות מיניים מסויימים, כך שבאמת לא חייבים להיצמד להגדרות ולהישאר מקובעים איתן כל החיים. הכל תלוי בך ובאיך שאת מרגישה באמת, בלי לחץ מהסביבה. מה שאת מרגישה זו הנטיה שלך.

וכן, אפשר להיות בזוגיות ולא לרצות מין, הכל תלוי בצד השני, עד כמה הוא/היא א-מיניים או מוכנים לחיות עם הרצונות שלך. אם את מחפשת זוגיות א-מינית, זה בהחלט אפשרי. לא קל למצוא, אבל בהחלט אפשרי.

hatzilonit

Member
מנהל
שלום וברוכה הבאה

ממה שאת מתארת, נשמע שאת א-מינית sex negative (או א-מינית sex repulsed).

מה גרם לך לפקפק בהגדרה שלך?

gmn1

New member
היי

תודה על ההתייחסות!
תוכלי לפרט מה זה א-מינית sex negative/repulsed?
לא הצלחתי למצוא מידע באינטרנט.
&nbsp
מה שגרם לי לפקפק בהגדרה הוא שיכול להיות שיש לי סוג של פוביה שאני מסרבת להתמודד איתה, וזה גורם לי לחשוב שאני א-מינית.

נושא הא-מיניות והגדרות

היי, מה שלומך? קראתי את מה שכתבת ושמחתי לשמוע שאת במסע גילוי לגבי הזהות שלך. אני מקווה לתת לך קצת מידע על הנושא. א-מיניות היא קשת של זהויות שונות ולגיטימיות, שקשורה לעוצמת התחושה המינית. א-מיניים הם מי שחווים עוצמה נמוכה (או בכלל לא) של משיכה מינית או רצון לכלול מגע מיני כחלק מהאינטראקציה.
ישנם א-מיניים שאין להם משיכה מינית כלל , ואילו לא-מיניים אחרים עוצמת משיכה נמוכה. כמו כן היעדר משיכה מינית אין משמעו היעדר חשק מיני, כלומר דחף פיזיולוגי להגיע לפורקן מיני. יש א-מיניים שיש להם חשק מיני אך לא בהכרח רוצים לבטא אותו או להפנות את החשק המיני הפיזיולוגי כלפי אנשים אחרים. יש א-מיניים עם פנטזיות מיניות אך לא בהכרח רוצים לממש אותן. יש א-מיניים שמעוניינים לשכב מכל מיני סיבות לא יצריות כמו למשל יצירת קשר אוהב, אינטימיות וכו'.
בקיצור, יש קשת שלמה של זהויות שנופלות תחת המטריה של א-מיניות, וודאי תכירי ותחקרי בעצמך עד שתגיעי להגדרה שמתאימה לך. המשיכה הרומנטית שלך, שהגדרת כ"נורמלית" - היא בהחלט כך - הרצון לקיים זוגיות רומנטית אינו בהכרח קשור לרצון לקשר מיני (בניגוד לחיבוקים או כרבולים למשל).
כתבת שאת חווה דחייה מאיברי מין של שני המינים. אני חושבת שאם הנושא הזה מעסיק אותך ותרצי לחקור אותו קצת יותר, אולי לנסות לברר את הסיבות למה את חווה דחייה כזאת - דעי שאופציה שפתוחה לך היא פנייה לשירות הייעוץ של האגודה למען הלהט"ב - הקליניקה הלהטבית - על ידי מילוי טופס פנייה פשוט. הם יצרו איתך קשר ויקבעו אתך פגישה. פה בקישור: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSehBf5nFERUZiVLCzhk3uudU0Gd25f5LEapUbdCQLaUzU1NkA/viewform

עוד אמליץ לך לחפש ולהגיע לאירועים של הקהילה הא-מינית-
המפגש הקרוב יתקיים במרכז הגאה בת"א - יום ראשון 18.11 בשעה 20:00-22:00 מיקום: חדר HUB, קומה 2
(אורך המפגש שעתיים)
הקבוצה פתוחה לכל הקשת הא-מינית והרומנטית + א-רומנטיים + מתלבטים
ולכל הגילאים.

אם תרצי לדבר על הנושא בדיסקרטיות מלאה, תוכלי תמיד לפנות אלינו לקו הקשב בשעות הערב (פרטים מלאים מטה).
בברכה, דנה
יש עם מי לדבר - קשב ומידע לקהילה הגאה
ימים א'-ה' בשעות 19:30-22:30
בטלפון 03-6205591, בוואטסאפ 058-6205591
בדוא"ל: [email protected] במערכת צ'אט מאתר האגודה למען הלהט"ב (בשעות פעילות הקו) https://www.lgbt.org.il/yesh

למעלה