לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
84588,458 עוקבים אודות עסקים

פורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

x
הודעה מהנהלת הפורום
חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן ואת השאלות הנפוצות טרם כתיבת הודעה בפורום.
מחפשים/ות זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D
לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'. מי שמעוניין לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו - ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שאינו חווה משיכה מינית כלפי אחרים. 

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטייה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני, לבני המגדר שלהם/ן או לשני המגדרים, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים.

יש להבחין בין א-מיניות לבין התנזרות או סגפנות, שנעשות מתוך אמונה כלשהי או החלטה מודעת להימנע מקיום יחסי מין. א-מיניים אינם בוחרים להפסיק לקיים יחסי מין מאחר ומלכתחילה הרצון למיניות משותפת לא נמצאת בבסיס היחסים שלהם עם אחרים. 

חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין. ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים, יש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני- המיני יותר. 

במונח א-מיניות, חשוב להבחין בין משיכה מינית לבין משיכה רומנטית מאחר ויש נטיה להכליל את השתיים כאותה משיכה. כאשר אנו נמשכים לאחרים, לא תמיד מדובר במשיכה רומנטית, למשל מין מזדמן (סטוץ) הוא מין שיש בו משיכה מינית אך לא משיכה רומנטית. כך, כמו שקיימת האפשרות שישנה רק משיכה מינית לאחרים/ות, באותה מידה יכולה להתקיים האפשרות שתהיה משיכה רומנטית לאחרים/ות, ללא הרצון לקיים יחסי מין. 

המשך >>

לצפיה ב-'מבולבל ומתוסכל'
מבולבל ומתוסכל
08/10/2018 | 17:22
5
57
היי,
אני בן 30+ ולאורך כל חיי עד להיום אני פשוט מתוסכל, מתוסכל מזה שאני שונה. תמיד ראיתי איך כשאני הולך ברחוב עם חברים הם מסתכלים על בחורות ברחוב ולא מפסיקים להסתכל ולבחון וגם להתחרמן מזה. מזה וגם כשרואים בטלוויזיה שדיים חשופים. וזה משהו שאף פעם לא היה לי. אהבתי בעברי להסתכל על בחורות ברחוב מדי פעם, אבל בדרך כלל הפנים זה מה שהיה עושים לי את זה (ואולי רגליים ארוכות), ואף פעם אני לא חושב שזה גרם לי לתגובות כמו שהייתי רואה אצל חברים, ולא לדחפים כמו שראיתי אצל בחורים אחרים בכללי, לא מאלה שגם גורמים להם "לרדוף" אחרי בחורות. וזה כאילו המח לא למד להסתכל על גוף האישה כשהייתי צעיר, על שדיים של בחורות.
כשהייתי מגיע לסקס עם בחורה פשוט לא הרגשתי שום תשוקה או דחף. הלכתי לסקסולוגית והיא חשבה שמדובר בחרדה מסקס.

לפני כמה שנים, פשוט נשברתי מכל הסיפור הזה והחלטתי להתנסות קצת עם גברים, הכל חוץ מחדירה, ופתאום הרגשתי את התשוקה הבלתי נשלטת ואת הדחף שכל כך חיפשתי כל השנים. לא יודע אם זה ממשיכה, או בגלל שזה פשוט היה מסעיר "ואסור". מצד שני חדירה בין גברים לא רק שלא עושה לי את זה, אפילו ההפך כשאני מנסה להסתכל על סרטוני פורנו של גברים.
באותה תקופה התחברתי עם הומואים, ושמתי לב שאני פשוט לא מסתכל על גברים כמו שהם מסתכלים. כשהלכנו לחוף הים של ההומואים בתל אביב, לא עניין אותי להסתכל על כל הגברים השריריים בספידו, זה פשוט לא עושה לי את זה, ולא גורם לי למשיכה.

בראש שלי אני עדיין רואה את עצמי עם אישה אבל בגלל כל הקטע המיני, והחוסר משיכה/הרגשת דחף/תשוקה במיטה, נמנעתי כל השנים מה שגורם לי לצאת לדייטים עם נשים ולפתח מערכת יחסים.

מרגיש אבוד, ומרגיש פגום. אני יודע שהרבה אומרים שצריך לקבל את עצמך, ואני לא מעוניין להכניס את עצמי לתוך לייבל מסויים, אני גם לא רואה איך זה יכול לעזור לי, אבל זה מתסכל כל כך להיות שונה, ומרגיש שזה חוסם אותי מלהרגיש שמח ומאושר ולהתקדם בחיי כמו כולם שכבר עם משפחה וילדים
.
א-מיניים >>
לצפיה ב-'מוסיף רק עוד הערה'
מוסיף רק עוד הערה
<< ההודעה הנוכחית
08/10/2018 | 17:57
31
רק רציתי לציין שאני כן אוהב להסתכל על גוף של נשים, רק שאני חושב שאולי זה לא מעורר אותי כמו אחרים.
במסיבות רווקים כשהיו מביאים חשפניות זה פשוט לא עשה לי את זה, ובטוח לא הייתי מקבל זקפה מלהסתכל ולהתחכך בחשפנית כמו אחרים.
גם כשהייתי באמסטרדם וראיתי איך כולם מתגרים מהזונות שעומדות בחלונות האדומים, זה פשוט לא מעורר אותי, וכשאני רואה איך כולם מתעוררים או מתגרים מזה , שוב זה מבאס אותי, אני רואה שיש להן גוף יפה אבל מעבר לזה לא הייתי רוצה לשכב איתן, עצם זה שהן זונות ואולי הסיטואציה בכלל.
א-מיניים >>
לצפיה ב-'שלום וברוך הבא'
שלום וברוך הבא
08/10/2018 | 20:10
2
35

נתחיל מהסוף: אתה לא פגום ולא צריך להרגיש נחות, חלילה. 
אם הגעת לכאן, אני מניח שאתה יודע מה אתה עושה ולא סתם כתבת את הדברים שאתה מרגיש באמת, יש להם ערך ומשמעות וזה כבר צעד אחד חיובי.

מה שבאמת חשוב זה מה אתה באמת מרגיש, אתה בתוכך. האם יש לך משיכה מינית מסוימת באופן כללי? למגדר מסוים? או שאולי בכלל לא?
יכול להיות שאתה נמשך רק בסיטואציות מסוימות, לאו דווקא שקשורות למראה חיצוני? 
יש מגוון רחב של משיכות והרגשות שקשורות במיניות ובספקטרום הא-מיני, השאלה מה אתה חושב שמתאים לך ומאפיין את קשת הרגשות שלך.
זה שאתה לא חושב על נשים כמו רוב האוכלוסיה, לא הופך אותך לפחות טוב או פגום, חלילה. זה הופך אותך למה שאתה- ייחודי באופן המשיכה שלך לאחרים/ות.

אל תנסה להשוות את עצמך לאחרים בסקאלה שלהם, נסה לחשוב על עצמך בלבד ועל מה שעושה לך טוב ויכול להפיק עבורך את המיטב בחיים זוגיים ואהבה.

אני לא יודע מה רמת הידע שלך בנושא הא-מיני ואם אתה מודע למגוון הרחב שקיים, אבל אתה בהחלט יכול להיות בזוגיות ולמצוא אהבה א-מינית אם תרצה.
זה לא פשוט ולא קל, אבל אם זה מה שאתה מרגיש ורוצה, אז בהחלט שווה להשקיע את הזמן והמשאבים.
בסוף בסוף, אלה החיים שלך ואתה מחליט מה אתה רוצה לעשות. 

אני החלטתי לפני אי אלו שנים להפסיק לצאת עם נשים מיניות ולהכיר נשים א-מיניות כי זה חוסך את התסכולים המיניים וכל מה שמסביב.
להגיד לך שקל למצוא זוגיות א-מינית? לא, אבל מצד שני, לא הייתי מחליף את זה בשום דבר אחר כי אני יודע מה אני רוצה ומה אני מחפש בזוגיות וזה מקל עליי את החיים בצד הזה. 

חוץ מזה, אתה מוזמן להיות כאן תמיד ולשאול, להתייעץ או לחדד דברים. אנחנו כאן ונשמח לעזור תמיד. יש הרבה דברים לומר, להסביר ולדעת, הכל תלוי בך. אתה חופשי. בהצלחה 

א-מיניים >>
לצפיה ב-'תגובה לתשובה'
תגובה לתשובה
10/10/2018 | 12:26
1
30
תודה על התשובה הטובה, המפורטת, המקבלת והמכילה.
אלה דברים שאני מתמודד איתם כבר המון שנים אז לפעמים פשוט יש תסכול מלחוות את זה ומכמה זה הופך את החיים שלי באספקט הזה ליותר קשים לעומת האנשים האחרים.
אני כן בתהליך של הבנה יותר של עצמי וקבלה עצמאית של האופן שבו אני מתפקד, למרות התסכול ואולי גם קנאה על איך אנשים אחרים מתפקדים.

אני חושב שאני כן נמשך בסיטואציות מסויימות, לאו דווקא קשורות למראה, לפעמים קשורות לרגש ו/או לאישיות, לפעמים לא, לפעמים קשורות כן למראה (וסיטואציות אחרות רק משהו שהבנתי על אישיות של בן אדם דוחה אותי מלעשות משהו מיני עם בן אדם) . כן אוהב להסתכל על נשים, אבל אוהב להסתכל גם על חלק מהגברים . הכל מאד תלוי מצב ולגמרי לא בשליטתי. ובאמת הלוואי זה היה יותר פשוט כמו משחק בינארי של 0/1.
אני חושב, שאני בתור אני גם לא אותו בן אדם שהייתי לפני שנים, ואני ממשיך להשתנות ולהתפתח ויחד איתי גם המיניות שלי, לדוגמא בין השאר אם בעברי הייתי רגיל רק ל"התפרק" ידנית ולא לפנטז על כלום, בשנים האחרונות משהו בי / במח השתנה וכן יש לי את זה.

לא כל כך מכיר את הספקטרום האמיני, למרות ששמעתי בעבר על המושג א-מיני כששמעתי על זה לראשונה הבנתי את זה בזמנו כמו אני מניח רב האנשים ששמעו על זה, כעל אנשים בעלי אנשים ללא רצון לקיים יחסי מין או משיכה. לפני שבוע נתקלתי בפורום והתחלתי להכיר טיפונת מעבר לזה אבל אני עוד לא ממש מכיר לגמרי.

א-מיניים >>
לצפיה ב-'מצוין'
מצוין
10/10/2018 | 21:54
21

אני לא רוצה לתת לך כאן ועכשיו את כל המידע על א-מיניות, זה משהו שתוכל לעשות בקצב שלך ולפי המינון הנכון בעיניך. 

תתחיל בלקרוא קצת בפורום, בהקדמה כאן, בקישורים שיש לנו כאן, במאמרים, בקישורים- הכל נמצא תחת הלשונית הכחולה של "כלים ומידע" כאן למעלה. 

חוץ מזה, יש את האתר העולמי הגדול AVEN ובו תוכל לקרוא הגדרות כלליות ודברים בסיסיים שאולי יעזרו לך לעשות קצת סדר בדברים:

יש עוד דברים רבים, כמובן, אבל תגיד אתה אם אתה מעוניין ועד כמה. 
רק אציין שככל שיודעים יותר ומכירים דברים בספקטרום הא-מיני, כך אפשר לקבל פוקוס ולחשוב מה מאפיין אותנו ואם אנחנו מרגישים שהדברים הללו הם חלק מאיתנו. 

שוב, אל תהסס לשאול, להתייעץ ולשתף בדברים, אנחנו כאן 

א-מיניים >>
לצפיה ב-'תרגע אתה לא לבד'
תרגע אתה לא לבד
12/10/2018 | 23:43
16
גם אני כמוך חוץ מההתנסויות עם גברים. אני נגעל מסקס וכשאני מסתכל על נשים אני לא נמשך כמו רוב הגברים הסטרייטים.
א-מיניים >>

הודעות אחרונות

13:38 | 17.10.18 hatzilonit
17:23 | 13.10.18 סנופקין161
17:22 | 08.10.18 אורחים בפורום
03:02 | 06.10.18 אורחים בפורום
22:15 | 03.10.18 אורחים בפורום
17:09 | 30.09.18 אורחים בפורום
12:22 | 29.09.18 אורחים בפורום
14:08 | 22.09.18 k500
10:01 | 14.09.18 אורחים בפורום
21:46 | 13.09.18 רננה אורן
12:24 | 09.09.18 k500
16:29 | 07.09.18 רננה אורן
11:11 | 02.09.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ