לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
83988,398 עוקבים אודות עסקים

פורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

x
הודעה מהנהלת הפורום
חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן ואת השאלות הנפוצות טרם כתיבת הודעה בפורום.
מחפשים/ות זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D
לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'. מי שמעוניין לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו - ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שאינו חווה משיכה מינית כלפי אחרים. 

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטייה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני, לבני המגדר שלהם/ן או לשני המגדרים, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים.

יש להבחין בין א-מיניות לבין התנזרות או סגפנות, שנעשות מתוך אמונה כלשהי או החלטה מודעת להימנע מקיום יחסי מין. א-מיניים אינם בוחרים להפסיק לקיים יחסי מין מאחר ומלכתחילה הרצון למיניות משותפת לא נמצאת בבסיס היחסים שלהם עם אחרים. 

חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין. ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים, יש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני- המיני יותר. 

במונח א-מיניות, חשוב להבחין בין משיכה מינית לבין משיכה רומנטית מאחר ויש נטיה להכליל את השתיים כאותה משיכה. כאשר אנו נמשכים לאחרים, לא תמיד מדובר במשיכה רומנטית, למשל מין מזדמן (סטוץ) הוא מין שיש בו משיכה מינית אך לא משיכה רומנטית. כך, כמו שקיימת האפשרות שישנה רק משיכה מינית לאחרים/ות, באותה מידה יכולה להתקיים האפשרות שתהיה משיכה רומנטית לאחרים/ות, ללא הרצון לקיים יחסי מין. 

המשך >>

לצפיה ב-'מחשבה'
מחשבה
06/07/2018 | 23:49
11
142
לדעתי הקהילה האמינית לא צריכה לנסות להשתייך לקהילה ההומו-לסבית מכיוון שאף פעם לא יקבלו אותה שם באמת. מדובר בקהילה עצמאית וקצת מעליב לראות את הדחיה וההתעלמות של הקהילה הגאה. הקהילה האמינית תצליח לפרוץ דרך ולזכות בהכרה רק כאשר תתנתק מהקהילה הגאה ותעשה מצעדים משל עצמה ותהיה היא עצמה ולא ספיח של קהילה אחרת. יש לקהילה הזו כוח. היא רק צריכה להאמין בכוח זה.
א-מיניים >>
לצפיה ב-'ובכן..'
ובכן..
07/07/2018 | 09:21
78

זו שאלה שלפני כמה שנים התחבטנו בה כאן לא מעט ואכן היו דעות מגוונות. 
חלק חושבים שכן צריך להשתייך לקהילה הגאה וחלק חושבים שלא. נדמה לי שאין כרגע תשובה מוחצת של כן-לא-שחור-לבן ואולי עוד לא הגענו למקום שבו אנחנו יכולים להגיד בפה מלא שאכן הקהילה הא-מינית יכולה לעשות צעדים משל עצמה.

אני אישית אמרתי בעבר וגם בפני אנשי קהילה גאה שדיברתי איתם שאני לא רואה את עצמי באמת שייך לקהילה הגאה, אבל זו דעתי האישית בלבד, לא ייצוג של אחרים/ות, כמובן. 

יחד עם זאת, אני מכבד את אלה שכן רואים את עצמם שייכים לשם כי בכל זאת, זה אולי המקום הכי קרוב שיודע מה עובר על קהילות שהחברה הכללית לא ממש מקבלת או יודעת לעכל ישר מההתחלה ואפשר למצוא אצלם עזרה ונחמה כלשהי. 

יכול להיות שהקהילה הא-מינית תפרוץ דרך בזכות עצמה, השאלה היא האם באמת יש לנו את הכח והמשאבים הכלליים לעשות צעדים משל עצמנו. אני לא בטוח שיש לי תשובה מוחצת לענין הזה כרגע. 
מעניין יהיה לשמוע דעות נוספות, אולי עברנו שלב והגיע הזמן לבחון מה קורה?

א-מיניים >>
לצפיה ב-'אני לא חושבת שאנחנו מספיק גדולים'
אני לא חושבת שאנחנו מספיק גדולים
07/07/2018 | 09:50
62
בשביל מצעדים משלנו.
רוב האנשים אפילו לא שמעו על א-מיניות אז אולי כדאי להתחיל מזה...
כרגע הבנתי שיש אנשים שרואים את עצמם חלק מהקהילה הגאה ויש שלא.
א-מיניים >>
לצפיה ב-'אשמח לשמוע דוגמאות של מקרים בהם נתקלת בדחיה\התעלמות'
אשמח לשמוע דוגמאות של מקרים בהם נתקלת בדחיה\התעלמות
07/07/2018 | 13:14
5
77
ואם זה היה ברשת, יהיה אחלה אם תשים פה לינקים\צילומי מסך
א-מיניים >>
לצפיה ב-'דוגמה'
דוגמה
07/07/2018 | 14:37
4
69
סוג של התעלמות כשאתה מספר שאתה רואה בסקס דרך להתרבות ובמגע דרך להנאה. גם בנות רואות בזוגיות כזו בזבוז זמן. אז ויתרתי. סבבה לי לבד למרות שעדיין לא ויתרתי על חברה לחיים (מגע ושיחות זה סבבה).

א-מיניים >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
07/07/2018 | 14:41
3
58
בקהילה ההומו לסבית זה הפוך - הם רואים בסקס דרך להנאה ולא להתרבות, ולכן א-מיניים יזכו ליותר הכרה והבנה מהקהילה הסטרייטית מאשר מהקהילה ההומו-לסבית.
א-מיניים >>
לצפיה ב-'אולי'
אולי
<< ההודעה הנוכחית
07/07/2018 | 14:52
2
58
אולי לסביות כן יבינו כי גם אצלן יש זוגיות א-מינית - נראה לי.
א-מיניים >>
לצפיה ב-' '
07/07/2018 | 15:30
21
לצפיה ב-'רוב הא-מיניים רואים בסקס יותר הנאה מהתרבות'
רוב הא-מיניים רואים בסקס יותר הנאה מהתרבות
07/07/2018 | 15:43
80
נראה לי כולם חוץ מדתיים מאוד.
גם לסביות בקטע של סקס.
כל עוד שהן לא א-מיניות.
אני לא מבינה מה דחיה והעלבה בזה שאנשים לא חושבים כמוך או לא מעוניינים בזוגיות בתנאים שלך.
זה מה שגורם לך לרצות להיות בנפרד מהקהילה הגאה?
א-מיניים >>
לצפיה ב-'יש קשר בין הנטייה המינית א מיניות לבין הקהילה הגאה '
יש קשר בין הנטייה המינית א מיניות לבין הקהילה הגאה
07/07/2018 | 17:36
2
77
לא כולם רואים את עצמם חלק מתוך הקהילה... וזה בסדר, לא כולם רוצים להשתייך וזה גם בסדר... יש את מי שכן.. וגם זה בסדר. הקהילה הגאה מורכבת לא רק מהומואים ומלסביות אלא מזהויות מיניות ומזהויות מגדריות... המשמעות של הקהילה הגאה היא קבלה והכלה של כולם... המשמעות היא טובה לפי דעתי, אין בגאווה שום פסול. כשחשבתי שהנטייה הא מינית היא נפרדת מכל השאר, היה לי מאוד קשה... אבל כשהבנתי שאני חלק מהקהילה השלמה... הוקל לי... אבל זאת כבר חוויה אישית שלי וזה פחות משנה. הנטיות המיניות שהקהילה הלהטבפאקית מכילה הן כל האותיות האלו (כשיש עוד זהויות ונטיות נוספות שלא הוזכרו בראשי התיבות, אך בתוך הקהילה מקבלים את כולם). גם האות א נכללת בתוך הקהילה... מי שלא רוצה להיכלל, יכול לשייך את עצמו לקבוצה נפרדת אך א מיניות, היא נטייה מינית... אי אפשר להפריד את השיח הא מיני מהשיח המיני... כמו שאי אפשר להפריד בין השיח הא מיני לבין השיח המגדרי... נתחיל בזה שיש א\נשים עם נטייה הומורונטית \ בירומנטית\ פאן רומנטית (כמוני)... יש כאלה שהם גם הטרו רומנטיים א מיניים\יות... אבל הקהילה הגאה מכילה גם אותם\ן... מי שלא רוצה להשתייך, לא חייב\ת.
איני מבינה איך א מיניות לא מתקשרת לקהילה הגאה... אני מתקשה מאוד להבין איך זה לא קשור כאשר מדובר בנטייה מינית. אבל אני מכבדת את מי שאינו\ה רואה עצמו\ה כחלק מהקהילה. 
א-מיניים >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/07/2018 | 19:31
1
42
באמת זה חומר למחשבה. תודה על ההבנה. לפעמים הרגשת שייכות נוצרת כשיש אנשים שמבינים. לא יודע אם ארגיש שייך לקהילה שנראית מוחצנת כמו הקהילה הגאה אבל לפעמים אדם מבין - אפילו בתגובה ולא משנה הגיל שלו/ה או שלך -  זה מספיק.
א-מיניים >>
לצפיה ב-'כמה היכרות יש לך עם הקהילה? '
כמה היכרות יש לך עם הקהילה?
07/07/2018 | 19:59
50
הכרת א\נשים מהקהילה? היית במצעדים?
אולי זה נחמד יותר מכפי שחשבת? זה לא חייב להיות מוחצן...
יש א\נשים שמחצינים\ות וזה בסדר... יש א\נשים שלא...גם זה בסדר...
אפשר להחצין נטייה מינית או נטייה א מינית (שהיא גם נטייה מינית).
אני...מאז שיצאתי מהארון (אתמול בדיוק)... קצת יותר מחצינה את זה...אבל עדיין קשה לי...אני חושבת שאוכל להרגיש בנוח כשאוכל להשתחרר מזה ובאמת לדבר בחופשיות...
א-מיניים >>

הודעות אחרונות

14:08 | 22.09.18 k500
10:01 | 14.09.18 אורחים בפורום
21:46 | 13.09.18 רננה אורן
12:24 | 09.09.18 k500
16:29 | 07.09.18 רננה אורן
11:11 | 02.09.18 אורחים בפורום
02:07 | 26.08.18 אורחים בפורום
18:51 | 20.08.18 אורחים בפורום
17:31 | 08.08.18 סנילית מספר 1
17:52 | 07.08.18 bell55
01:24 | 07.08.18 מראה אפלה
10:12 | 27.07.18 k500

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ