לא שחיכינו לאישור מיוחד, אבל

• פותח הנושא k500
  • פורסם בתאריך

k500

Active member
מנהל
לא שחיכינו לאישור מיוחד, אבל

מצאתי מאמר של החוקרות ברוטו ו-יול שתומך גם הוא ברעיון שא-מיניות אינה הפרעה אלא נטיה מינית.
המסקנה של המאמר היא שלא נמצאו עדויות לכך שא-מיניות נמצאת בסקאלה של ההפרעות המיניות הידועות ושא-מיניות ראויה להיות נטיה מינית ככל הנטיות.

המאמר מצורף כאן וגם עלה לקטגוריית המאמרים של הפורום.

k500

Active member
מנהל
אנסה להסביר:

זה כמובן לא מתמטי ובקצרה, אבל באופן כללי, המאפיינים של נטיות מיניות אחרות (הטרו, הומו וכו') נמצאים גם אצל א-מיניים כמו למשל ההרגשה של א-מיניים/ות שהם תמיד הרגישו חוסר משיכה מינית, כלומר יש יציבות לאורך זמן או ההרגשה שזה חלק או מאפיין באישיות ולא רק תגובה למין/מיניות כלשהם.

בנוסף, יש את מה שנוצר בקהילה הא-מינית עצמה, בעיקר ברשת, כאשר א-מיניים הזדהו ככאלה שא-מיניות היא אכן הנטיה המינית שלהם, כלומר הקהילה היא שמרגישה צורך להגדיר את עצמה ולא מחכה שגורמים חיצוניים (בעיקר מיניים) יתייגו אותה.
זה מתחבר גם להיסטוריה של הנטיות האחרות שהיו במצב דומה לא-מיניות בהיסטוריה הרפואית והפסיכיאטרית, כאשר להט"ב נחשבו פעם להפרעה נפשית עד לעשורים האחרונים והמעמד שלהם קיבל את ההכרה החברתית והקלינית שלא מדובר בהפרעה אלא בנטיה לגיטימית ככל נטיה אחרת.

זה בערך. שוב, אין כאן תשובת מחץ אחת כי צריך גם לחשוב על א-פורים או על דמי-מיניים שעבורם ניתן לחשוב על ההגדרות כיותר נזילות, אבל מי שמכיר את הספקטרום הא-מיני, יודע/ת שזהו פתח לאפשרויות רבות ומגוונות שמאפשרות לכל אחד/ת לחוות את סוג המיניות והנטיה הרצויה לפי ההרגשה שלהם.

תמרוש36

New member
האמת שלא הבנתי

אני אנסה להסביר קודם כל אני אישה טרנסית בתחילת דרכי שעדיין חיה כבן
לבנתיים מצליחה כרגע להסתיר
ולפני התהליך מעולם לא הרגשתי שום משיכה מינית לא לנשים ולא לגברים
וגם לא היום אני לא אוהבת לא חיבוקים ולא נשיקות וכך תמיד הייתי
ובעבר חויתי נשיקה אחת ויחידה וממש נגעלת מזה
האם זה נחשב לנטיה מינית

תודה

k500

Active member
מנהל
אם את מגדירה את עצמך א-מינית

כלומר, לא נמשכת מינית לאחרים ומרגישה שזה חלק ממך ומהספקטרום המיני שלך, קיימת האפשרות שזו הנטיה המינית שלך.
אני בכוונה לא רוצה לקבוע ולהחליט אם כן או לא, כי לא אני יכול לדעת מה את מרגישה, אבל זו רוח הדברים.

מעבר לכך, נטיה מינית לא חייבת להיות הגדרה אחת סגורה ומצומצמת, היא יכולה להיות בעלת כמה אפשרויות. למשל, אם פעם הגדרתי את עצמי כהטרו בלבד, אז אחרי שגיליתי את המושג א-מיניות, הבנתי שההגדרה שלי יכולה להתרחב עוד יותר והיום אני מגדיר את עצמי א-מיני הטרו-רומנטי.
כל אחד/ת יכול למצוא את ההגדרה שנוחה לו ושתואמת את ההרגשה הפנימית שלו ביחס למיניות ולאחרים.
מקווה שהצלחתי לעזור קצת.

k500

Active member
מנהל
בבקשה, את מוזמנת תמיד לשאול ולהשתתף

למעלה