לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

x
הודעה מהנהלת הפורום
חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן ואת השאלות הנפוצות טרם כתיבת הודעה בפורום.
מחפשים/ות זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D
לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'. מי שמעוניין לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו - ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שאינו חווה משיכה מינית כלפי אחרים. 

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטייה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני, לבני המגדר שלהם/ן או לשני המגדרים, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים.

יש להבחין בין א-מיניות לבין התנזרות או סגפנות, שנעשות מתוך אמונה כלשהי או החלטה מודעת להימנע מקיום יחסי מין. א-מיניים אינם בוחרים להפסיק לקיים יחסי מין מאחר ומלכתחילה הרצון למיניות משותפת לא נמצאת בבסיס היחסים שלהם עם אחרים. 

חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין. ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים, יש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני- המיני יותר. 

במונח א-מיניות, חשוב להבחין בין משיכה מינית לבין משיכה רומנטית מאחר ויש נטיה להכליל את השתיים כאותה משיכה. כאשר אנו נמשכים לאחרים, לא תמיד מדובר במשיכה רומנטית, למשל מין מזדמן (סטוץ) הוא מין שיש בו משיכה מינית אך לא משיכה רומנטית. כך, כמו שקיימת האפשרות שישנה רק משיכה מינית לאחרים/ות, באותה מידה יכולה להתקיים האפשרות שתהיה משיכה רומנטית לאחרים/ות, ללא הרצון לקיים יחסי מין. 

המשך >>

לצפיה ב-'אתמול היה מפגש פורום...'
אתמול היה מפגש פורום...
04/02/2017 | 15:58
10
89
אף פעם לא הייתי בכזה מפגש... רציתי מאוד ללכת.
לא יכולתי להגיע הפעם. אני כל הזמן מתלבטת עם לבוא למפגשים של הקהילה או שלא... כי זה מצריך ממני לצאת מעוד ארון מסוים, כי עד עכשיו מי שיודע על הנטייה הא מינית שלי זה רק אני, חבר שלי ועוד חברה... ואף אחד מהם לא א מיני ואין לי עם מי להזדהות, אז זה משאיר אותי די בדד עם העניין הזה...
הם מנסים להבין אותי מה שיותר, אבל לא מבינים באמת...
רציתי לבוא אתמול אבל לא יכולתי כי קרה משהו שגרם לי להיות במקום אחר באותו יום.
האמת שזאת הפעם הראשונה שהחבר שלי גם תמך ברצון שלי ללכת למפגש כזה, עד עכשיו הוא סירב לזה... הוא מתקשה להודות שאני א מינית... הוא היה רוצה להתכחש לזה... אז בתכלס הוא יודע שזאת הנטייה שלי... אבל יחס עם זאת, גם מדחיק, מעדיף שלא לחשוב על זה... לפעמים הוא קורא על  חוויות של חוסר הצלחה בין בני זוג שמורכבים מא מינית ומיני...בעצם, לא לפעמים... אלא רק לאחרונה...  זה מדכא את שנינו כשהוא עושה את זה... אני יודעת שאפשר להסתדר במערכת יחסים כזאת... אנחנו כן מסתדרים אז חבל לקרוא על דוגמות שליליות... הפעם הוא הסכים שאצטרף למפגש ומבחינתי זה עוד שלב של קבלה...
חוצמזה.. הצטרפתי לקבוצה שעוסקת בנושא הזוגיות בפייסבוק... לא נשמע שם הקול הא מיני... זה חסר לי שם... אני מרגישה כמה הוא מושתק. יש שם אמירות שהן כאילו מציגות את המין כעובדה ביחסי זוגיות, כאילו שכדי לחיות ביחד בשלום ובשלווה... חובה שיהיה סקס... קשה לי שאין שם טענות נגד... ואני לא ממש יכולה להביע את דעתי המנוגדת, כי אני עדיין בארון...

א-מיניים >>
לצפיה ב-'לי אישית דווקא עוזר שזו קבוצה של אנשים "זרים"'
לי אישית דווקא עוזר שזו קבוצה של אנשים "זרים"
04/02/2017 | 19:48
1
58
שלא קשורים לחיי היומיום ולאנשים שאני מסתובבת איתם.
זה מוריד מהרגשת ה"לצאת מהארון".
לי תמיד יותר קל מול אנשים זרים מאשר אנשים קרובים יותר שאני אצטרך להיתקל בהם.
א-מיניים >>
לצפיה ב-'זה אינדיבידואלי.... '
זה אינדיבידואלי....
04/02/2017 | 20:04
37
תודה על השיתוף...
כל יציאה מארון בשבילי... היא קודם כל מול עצמי... העולם לא זר לי... כולם זרים ולא זרים כאחד... כל עוד ניתן להכיר, הם לא לגמרי זרים. 
א-מיניים >>
לצפיה ב-'את מוזמנת לבוא למפגש הבא'
את מוזמנת לבוא למפגש הבא
05/02/2017 | 06:51
5
38

לכל אחד/ת מאיתנו יש סיפור או חוויה והדברים הללו עולים במפגשים כי באמת, אין לנו תמיד עם מי לדבר ולשתף תחושות שרק א-מיניים/ות אחרים יכולים להבין ומפגש פנים מול פנים הוא הזדמנות נהדרת לכך.

א-מיניים >>
לצפיה ב-'כל כמה זמן בערך יש מפגש? '
כל כמה זמן בערך יש מפגש?
05/02/2017 | 13:13
4
14
לצפיה ב-'כל חודשיים שלושה - טלוי גם במזג האוויר'
כל חודשיים שלושה - טלוי גם במזג האוויר
05/02/2017 | 16:55
2
32
בנוסף יש פעם בשבועיים מפגש במרכז הגהה בתל אביב
א-מיניים >>
לצפיה ב-'מגניב... אני אשתדל לבוא =] '
מגניב... אני אשתדל לבוא =]
05/02/2017 | 20:49
18
איזה מרגש...
א-מיניים >>
לצפיה ב-'מפגש במרכז הגהה'
מפגש במרכז הגהה
09/02/2017 | 21:12
19
ניסיתי למצוא איפשהו מתי המפגש הבא במרכז הגאה אבל מצאתי רק את המפגש שהיה לפני שלושה וחצי שבועות. ידוע כבר מתי המפגש הבא?
א-מיניים >>
לצפיה ב-'אנחנו מפרסמים כאן מראש, כך שאפשר לראות ולעקוב'
אנחנו מפרסמים כאן מראש, כך שאפשר לראות ולעקוב
05/02/2017 | 19:52
10
לצפיה ב-'בואי למפגש הבא!'
בואי למפגש הבא!
<< ההודעה הנוכחית
05/02/2017 | 20:36
1
27
גם אני לא יכולתי להגיע הפעם (תקופת מבחנים...), אבל אני ממליצה בחום. כשפגשתי פנים אל פנים את k500 בפעם הראשונה, הרגשתי נפלא. 
חוץ מזה, את לא חייבת לשתף. את יכולה פשוט להקשיב לאנשים אחרים מספרים על עצמם ולנשנש חטיפים.
לגבי קבוצת זוגיות, אני לגמרי מבינה אותך. כרגע אל תגיבי ואל תעשי כלום. תשתמשי בפוסטים שאת קוראת כדי להבין איך החברה המינית עובדת. איך האנשים מסביבך חושבים.
והכי חשוב: תזכרי שכל עוד לך ולחבר שלך טוב, לא משנה מה אחרים חושבים. שניכם אנשים בוגרים, וזכותכם לחיות את החיים שלכם איך שאתם רוצים. מי שלא מבין אתכם - זאת בעיה שלו. 
א-מיניים >>
לצפיה ב-'אשמח לבוא להיפגש, לשמוע ולשתף... '
אשמח לבוא להיפגש, לשמוע ולשתף...
05/02/2017 | 20:57
20
גם לשתף... כשאני בסביבה בטוחה אני יכולה לשתף בלי בעיה...
לגבי קבוצת זוגיות, אני מכירה כבר את החברה המינית... היא סביבי כל היום... אני שומעת על מין כל הזמן... אין חדש תחת השמש.
לגבי התנהגות מינית, חקרתי אותה קצת כי סקרן אותי להבין מה אני לא מבינה... כמה שיסבירו לי, לא אוכל להבין פיזית מה זאת משיכה מינית... אבל מבחינת התאוריה, כתבתי על זה סמינריון שלם רק כדי להבין מה העניין... לא כזה הבנתי חח...
בנוגע לאיך האנשים חושבים, כשהם כותבים שכדי שזוגיות תעבוד טוב, צריך 70% סקס ו30% הבנה והקשבה... אז אני מרגישה את הפער... כי מבחינתי הסקס הוא לא פרמטר בכלל וזאת הכללה של כל סוגי הזוגיות... והקבוצה של הזוגיות כוללת את כל הסוגים.
בנוגע לחבר שלי, אני מרגישה שהאינטימיות נפגעת... כי אנשים מבחוץ כל הזמן מתערבים... ואני מדברת כרגע על אמא שלו... וכן זה מפריע לי מה אנשים חושבים אם יכולים לעשות צעד מלחיץ כמו להוציא אותי מהארון בלי לקבל את הסכמתי.
א-מיניים >>

הודעות אחרונות

10:41 | 20.02.17 מחכה לאמדאוס
14:33 | 09.02.17 IcePrincess22
08:20 | 09.02.17 אורחים בפורום
14:58 | 04.02.17 קשת54
10:07 | 04.02.17 k500
08:15 | 02.02.17 ahmadothman988
19:56 | 23.01.17 Broken heart25
19:36 | 21.01.17 iritt48
08:19 | 20.01.17 k500

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ