תהיות

Broken heart25

New member
תהיות

היי, חדשה פה לגמרי. בת 27 עוד מעט. חוששת שאני א-מיניות.
איך ניתן לזהות זאת באופן חד משמעי?
האם ניתן להקיים משפחה בצורה הזאת? אם כן אשמח לדעת איך?

k500

Active member
מנהל
ברוכה הבאה

ראשית, א-מיניות היא לא משהו שצריך לחשוש ממנו, היא חלק מאיתנו

איך לזהות? בדרך כלל על פי ההגדרות המקובלות. האם קראת אודות א-מיניות ומאפייניה?
אם כן, רק את תוכלי לדעת אם את א-מינית ולא מישהו אחר כי זה עניין של הרגשה אישית וצריך לבוא ממך. ייתכן גם ותמצאי רבדים נוספים בא-מיניות שמתאימים לך לפי מה שאת מרגישה ושיכולים למצוא חן בעינייך.

שנית, ניתן להקים משפחה אם את א-מינית שמחפשת א-מיניים אחרים ורוצה מערכת יחסים כזו, הדבר אפשרי. אני לא יודע מה את מעדיפה ברצף הא-מיני, אבל הרבה א-מיניים/ות כאן מחפשים להכיר ולחיות באופן שמתאים להם/ן.
את מוזמנת להיות חלק מאיתנו כאן ובכלל, לקרוא, לשתף, לבוא למפגשים ויש גם לוח היכרויות אם תרצי.

בכל מקרה, אנחנו תמיד כאן ומוכנים לעזור בכל מה שאפשר, שיהיה לך בהצלחה

קשת54

New member
ברוכה הבאה:)

&nbsp
אני יכולה להבין את החשש שלך... זה באמת מפחיד פתאום להתחיל לשייך את עצמי פתאום לנטייה מינית שאין לי עליה הרבה ידע, שלא הכרתי, שלא חשבתי שקיימת... ובכלל, תמיד זה עשוי להלחיץ ולהפתיע לחשוב ולגלות בעצמי נטייה מינית אחרת, שונה מכפי שחשבתי... שונה מכפי שהרגילו אותי לחשוב שאני.
אני כל החיים חשבתי שאני הטרו סקסואלית, חשבתי, כי לא הכרתי את ההגדרה של הא מיניות... לא ידעתי מה זה, חשבתי שאם אני לא לסבית, אז אני כנראה הטרו... היום אני יודעת שאני א מינית. אבל בשנה שעברה... הייתי בחוסר מודעות בנוגע לעצמי, ועלו שאלות שמאוד הטרידו אותי... חששתי לגלות שאני א מינית... חששתי להודות בזה כששמעתי שקיימת נטייה כזאת.
בהתחלה חשבתי שיש לי "הפרעת א מיניות", קיוויתי שזה מה שיש לי, כי יש לי חבר מיני, ורציתי להפסיק להירתע ממין...בשבילו... קיוויתי שיש לי הפרעה משום ש"בהפרעה אפשר לטפל, אבל נטייה לא צריך לשנות - עם נטייה כדאי להשלים". אז התחלתי לחקור את הנושא וגיליתי ש"אשכרה יש נטייה מינית כזאת", פתאום התחלתי לתהות "אולי אני א מינית".... זה ממש ביאס אותי ואת החבר שלי... אבל נבהלתי פתאום להשתייך לקהילה... נבהלתי עוד יותר כשהבנתי שיש לא מיניים אפילו דגל משלהם... זה הרתיע אותי... בעיקר כי לא אהבתי את הצבעים... פתאום הבנתי שאני לא רק "בת ברית במאבק"...אלא פיזית באמת חלק ממנו... וזה הלחיץ אותי להבין לא פחות שאני פתאום משתייכת לקהילה... שאולי באיזה שהוא מקום קצת נרתעתי להשתייך אליה... כי פחדתי מהדעות הקדומות שיש לסביבה על הקהילה ולא רק הקהילה הא מינית אלא הקהילה כולה... אבל גם בלי לתייג את עצמי כא מינית... הסביבה אף פעם לא כיבדה את חוסר העניין שלי במין. התבאסתי מהצבעים של הדגל... התבאסתי שיש לי שחור בדגל.. והתבאסתי שאפילו בדגל הגאווה אין את הצבעים של הדגל שלי...
עם הזמן התחלתי להתחבר לזה ולהתלהב מזה שיש לי דגל, שיש לי קהילה, שאני א מינית, שאני יכולה להגדיר את עצמי ככזאת ואין לי שום בעיה שמצריכה שינוי או טיפול... ולהגיע לתובנה בסופו של דבר ש"אני בסדר". הלכתי לטיפול מיני... שליווה אותי בדרך להשלמה העצמית... אבל גם כדי להצליח לנהל זוגיות עם אדם מיני.
לאורך המפגשים אצל הסקסולוגית... לא הייתי עדיין בטוחה לגמרי שאני א מינית... בעצם הייתי בטוחה...אבל פחדתי להודות שאני בטוחה... כי פחדתי שהוא יעזוב אותי בגלל זה... אז לא הודיתי אפילו מול עצמי... שאני פשוט לא נמשכת מינית.
עשיתי סמינריון בנושא שחרור מיניות האישה...גם כדי לדבר על החופש ממין... רציתי לעשות על א מיניות... אבל לא הכרתי יצירות ספרותיות על א מיניים.. ובחרתי בסמינריון דווקא לחקור שירה ארוטית... מעניין לקרוא שירה ארוטית מנקודת מבט של א מינית... ניסיתי להבין את הראש שלהם. הבנתי מבחינת המילים... אבל גם הבנתי שאני לא מרגישה משיכה מינית...תוך כדי העבודה...
אחר כך... חיפשתי דרך לדבר על א מיניות בפייסבוק.. פתחתי משתמש מזויף כדי לעשות זאת, אבל תוך שבועיים הוא נסגר... ואז הציעו לי... להגיע לכאן... כאן מצאתי מבחן שעוזר להכיר איזה סוג של א מינית אני... לחקור את עצמי יותר... שאלון באנגלית...אבל לקחתי את הזמן ועשיתי אותו...
מצאתי את עצמי מאוד מזדהה... לבסוף, אחרי המבחן הזה...הבנתי שאני משקרת לעצמי כשאני לא מודה בזה. החבר שלי בסופו של דבר הסכים שאני א מינית וניסה להבין את זה... עכשיו הוא מבין. אנחנו אוהבים זה את זה וזה מה שחשוב לשנינו... בתור א מינית אני יכולה להתנסות ביחסי מין... אני מנסה לעבוד על זה... אבל זה לא פשוט לשנינו... ומביא גם תסכולים... אבל לומדים בהדרגה... אני עושה את זה לא מתוך משיכה מינית... אלא מתוך אהבה... וזה לא אונס חלילה... כי אני רוצה (אני מציינת את זה כי פעם מישהו אמר לי שזה אונס אם אין משיכה... אבל אני רוצה, לא כי זה רומנטי או סקסי...פשוט כי אני יודעת שהוא אוהב אותי וזאת הדרך שלו לבטא את האהבה... ואני אוהבת אותו ויש לי דרכים אחרות לבטא את האהבה... וזה בסדר כל עוד זה בשיתוף פעולה.

IcePrincess22

New member
תודה רבה על השיתוף!

אני מזדהה מאוד עם מה שכתבת.
ובעיקר, אני שמחה לראות שאת והחבר שלך מסתדרים! מדי פעם אני שואלת את עצמי אם גבר מיני ואישה א-מינית יכולים לחיות ביחד למרות כל הקשיים. אתם ההוכחה שאהבת אמת מנצחת הכול

קשת54

New member
נזכרתי במשהו

לפני כן... ראיתי טלנובלה בויוה שהייתה בה דמות של אישה א מינית... שהיא גם פסיכיאטרית. והיא מתאהבת בסופר שמתגלה כסכיסופרן. כשראיתי שהיא א מינית, לראשונה יכולתי להזדהות עם דמות בטלנובלה... אבל שם היא הגדירה את הא מיניות שלה כ"הפרעת סלידה ממין"... ואז התחלתי לחשוב שאולי יש לי הפרעה כזאת גם. וככל שעבר הזמן הבנתי שאין לי שום הפרעה ושרק חיפשתי להאמין שיש לי הפרעה וקיוויתי לכך. בחיים לא רציתי להיות מופרעת... אבל במקרה הזה כן.
ועכשיו אני נזכרת גם שבתור נערה... כשחברות היו מסתכלות על כדורגלנים ואומרות שהם חתיכים... או סקסיים, הייתי מנסה לחקות אותן ואת התגובות שלהן... לא ידעתי באמת מה זה "סקסי"... רק חזרתי אחריהן כדי להשתלב...
יצא שקראתי עכשיו בגוגל על א מיניות... חיפשתי את הפורום הזה, וקראתי שמי שחוותה טראומה מינית, אז כנראה שזאת הפרעה אצלה ולא נטייה מינית... ואני חושבת שזה לא נכון... כי נולדתי א מינית, וזה קרה הרבה לפני שנפגעתי מינית... זה לא סיבה ותוצאה, אלא גם וגם... אבל לצערי, כנראה, יש פסיכולוגים שרואים בזה "הפרעה" בדיוק כמו בטלנובלה... (ד.א.. בסוף האישה הבריאה מהא מיניות שלה, והיא והשחקן האחר כאילו קיימו יחסי מין, כשראיתי את זה לא הבנתי מה גרם לה לעשות את זה...לא הבנתי את עניין ה"הבראה"... אבל זאת הסדרה היחידה שראיתי בה א מיניות).

p019

New member
בקשר לצבעים

נשמע שחקרת את הנושא - אז אולי את כבר יודעת, במקרה ולא,
גם אני לא מתה על השחור - אבל זה מגיע מכך ששחור לא בולע אף צבע.

קשת54

New member
שחור בולע את כל הצבעים...

הצבע השחור לא קולט אורות בצבעים אחרים...
אני אוהבת את הצבע השחור... אבל בדגל זה קצת הפריע לי... לקח לי זמן להתרגל אבל התרגלתי.
הדבר השני שהפריע לי זה שבדגל הגאווה עצמו אין אפור ושחור... אז הרגשתי שהדגל שלי מופרד כאילו מהקהילה עצמה והרגשתי בדידות מסוימת בגלל זה...
כשהצטרפתי לקבוצה הזאת הרגשתי פחות בדידות, אבל ככל שאני בסביבה יותר מינית, כך אני מרגישה יותר בודדה... הייתי רוצה, שבכל קבוצה שאני נמצאת בה... יהיה לפחות אדם א מיני אחד...
אבל כל הקבוצות בפייסבוק מפוצצות במיניים וקשה לאתר שם אדם שיזדהה איתי...
רק בקבוצות סגורות וספציפיות המוגדרות לנושא הזה, מצאתי אנשים שאני יכולה להזדהות אתם... מחוץ לקבוצות המוגדרות לשיח הספציפי הזה, אני מוצפת בנושאים שקשורים במין והקול הא מיני שלי נבלע שם...

למעלה