בטעות יצאתי מהארון מול אחותי הקטנה

קשת54

New member
היי :)

מבחינתי זה לא "יותר קל".. וגם לא "יותר קשה"... איני משווה בין החוויות או בין הארונות. הארון הוא ארון ומחניק בכל הארונות לדעתי. לי בכל אופן קשה לשתף שאני א מינית. אפילו לעצמי היה לי קשה לגלות את זה... שלא לדבר על בן זוגי. לומר שאני לא מינית זה מאתגר אותי באותה מידה כמו להודות שאני מינית אילו הייתי. ולא משנה באיזה מגדר אני מאוהבת. זה שאני התאהבתי בגבר לא אומר שאני הטרו רומנטית.... זה יצא כך במקרה... התאהבתי בו מכל מני סיבות, אף אחת מהסיבות היא לא המגדר שלו. אז טכנית אני לא הטרו... אבל גם את זה יהיה לי קשה להסביר... אחותי בכל זאת שואלת אותי אם "ניסיתי" ו"איך את יודעת". אני לא יודעת איך לענות לה על איך אני יודעת או על השאלה אם ניסיתי... זה מאוד אינטימי לענות על זה...

קשת54

New member
בטעות יצאתי מהארון מול אחותי הקטנה

עכשיו היא שואלת אותי המון שאלות ואני נבוכה מאוד לענות לה על משהו בכלל. השאלה הראשונה שלה הייתה "מה זה א מינית". אמרתי לה שזאת נטייה מינית שבה אין צורך ממשי ביחסי מין. אז היא שאלה אותי אם ניסיתי... ורצתה להבין יותר לעומק... ואני מרגישה לא בנוח לענות לה. אמרתי לה שתחפש בגוגל אבל היא מתביישת לחפש בעצמה. היא טוענת שאם היא תחפש והחברים שלה יראו שזה מה שהיא חיפשה, יחשבו שהיא בעצמה כזאת והיא לא רוצה. אני מבינה שזה עשוי להביך אותה... הייתי רוצה להסביר לה אבל אני לא יודעת איך לעשות את זה... ובמינימום מבוכה.
בטעות יצאתי מהארון מולה, לא תכננתי, פשוט... בשיחה שהייתה מול אדם אחר, התעצבנתי מאמירה שפולשת לי למרחב הפרטי וזרקתי "אני בכלל א מינית". יכול להיות שזה כבר מחניק אותי מדי להיות בארון הזה ובגלל זה עשיתי את זה... אבל אני לא תכננתי מראש שבאותו יום אספר להן שאני א מינית. עכשיו אני מוצאת את עצמי מתלבטת בנוגע לתשובות לשאלות. לא עניתי על כלום עדיין, אמרתי לה שאני עסוקה וכשאתפנה אשיב...

mymai1986

New member
מבינה לליבך

דבר ראשון, אני מצטערת לשמוע שזה קרה לך כי אני מבינה שהסיטואציה שנוצרה ללא הכנה ותכנון מראש היא סיטואציה לא נעימה.
דבר שני, אני חושבת שאם כבר קרה ואין לך מה לעשות בנידון, זה קרה וזהו, את אכן צריכה להסביר לאחותך ולענות על השאלות - תלוי כמובן באיזה גיל היא (לא ציינת). אני מתייחסת אליה כאדם בוגר כרגע, אלא אם תגידי אחרת...
אז, אם היא שואלת שאלה ואין לך תשובה, יש הרבה שאלות ותשובות לגבי א-מיניים שאפשר למצוא בקלות בסרטוני יוטיוב או אפילו כאן בפורום אבל אני ממליצה דבר ראשון להראות איזה סרטון שמסביר למשל זה:
https://youtu.be/Ue6a5psQIXk
או זה:
https://youtu.be/77o83_U8O5o
&nbsp
ואם יש זמן או להגיד לה שכאשר יש לה זמן לראות את זה (זה סרט של שעה וקצת):
https://youtu.be/a4rdRQtsiTQ
&nbsp
ואחרי שראיתם את כל הסרטים האלו ותאמיני לי, זה עונה על מלא שאלות וחוסך ממך לענות עליהן... אז היא אולי תשאל אותך שאלות אישיות כמו איך את יודעת שאת א-מינית? האם ניסית? ודברים כאלו ולזה את צריכה להכין את עצמך עם תשובות על עצמך לפי החוויה שלך והחיים שלך..
אם עדיין יש לה שאלות שאת לא יודעת את התשובה את באמת ובכל הכנות יכולה להגיד לה שאת לא יודעת ואתן יכולות להעלות פה את השאלה ו/או לעשות גוגל ולראות מה עולה, יש הרבה מאוד אינפורמציה (בעיקר באנגלית)

קשת54

New member
תודה על המשוב ועל כל הקישורים

אני לא יודעת לענות לה על שאלות אישיות כמו אם ניסיתי. היא צעירה בגיל, תלמידת תיכון... לא סוף התיכון. אני לא רוצה לציין גיל. אבל אני מגיעה ממשפחה שזה פחות קביל לדבק בה על מין. ואננ לא יכולה לדבר על הניסיון האישי שלי עם אחותי...או על חוסר הניסיון. הכול צריך להישאר מעומעם. אני כן רוצה שהיא תיחשף ליותר מידע ממה שאני נחשפתי כשהייתי בגיל שלה. אבל אני לא יכולה לשתף אותה בפרטים אינטימיים כאלה מחיי.. כמו השאלה אם ניסיתי. זאת שאלה קשה ואין לי מושג מה לומר לה בדיוק על זה...
לגבי הסרט של שעה וחצי...אני אצפה בו קודם לפני שאשתף אותה, כדי לבדוק שהוא מתאים לה... כי אני לא מתאימה רק לפי גיל אלא גם לפי האדם ולפי מה שאני רוצה שהיא תחשוב עלי... החבר שלי לא א מיני וחושש שהיא תחשוב שהוא גם. כשאמרתי לה שהוא לא א מיני היא שאלה-"אז איך אתם מסתדרים?" אני צפיתי את השאלות האלו... מכל אדם אחר שאיני נבוכה מולו לא הייתה לי בעיה לענות ויש לי תשובות מוכנות בראש.. אבל מולה אני קצת נתקעת.

קשת54

New member
עכשיו ראיתי שהסרט באנגלית בלי כתוביות...

נראה לי שהיא לא תרצה לצפות בזה...

mymai1986

New member
קצת בעברית

מבינה את הקושי באנגלית, לצערי אין הרבה אינפורמציה טובה בעברית ויש הרבה מאמרים ודברים שמעוותים את המציאות.
כן יש את ההרצאה הזו של גאיה:
https://youtu.be/V2ivlyS-Q7s

ואת המאמר החדש שיצא ממש עכשיו שלדעתי הוא טוב (יש בו כמה אי-דיוקים קטנים אבל זה יחסית טוב לעומת אחרים שהיו בעבר)
http://www.mako.co.il/pride-sex-and...utm_campaign=OngoingActivity&partner=facebook

mymai1986

New member
יש רק לציין

שההרצאה של גאיה טובה אך היא ישנה ויש דברים בה שכבר לא מעודכנים...

k500

Active member
מנהל
לא בדיוק מאמר..

אבל אם כבר כתבות שלא משתמשות ב"מטפל התורן", אז הנה אחת:

[URL]http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4692860,00.html[/URL]

קשת54

New member
וואי מגניב שיש שיר שנכתב על "אפורה"

בתור אפורה... אני לא כל כך מתחברת למילים של השיר... אבל ממש אהבתי את העובדה שקיים שיר כזה והייתי רוצה להיחשף ליותר תכנים כאלה... הלוואי שיש... או שאצור בעצמי כי גם אני כותבת... כשאהיה מסוגלת לבטא קצת יותר את הא מיניות שבי...

k500

Active member
מנהל
שלום קשת

כמו שנכתב כאן, יש קישורים מצויינים, בעיקר האמצעי של Laci Green שמראיינת את דייויד ג'יי על א-מיניות.
חוץ מזה, גם ב- AVEN יש שאלות ותשובות שמיועדות למשפחה ששואלת:

[URL]http://www.asexuality.org/?q=family.html[/URL]

ייתכן ותמצאי שם חלק מהתשובות שאת מחפשת או משהו שתוכלי להיעזר בו.

מעבר לכך, אפשר להבין את המבוכה שנוצרה כי אנחנו לא מתורגלים בעניינים כאלה, בטח שלא כשזה בא בטעות בלי לתכנן מה להגיד מראש. אוסיף גם שאם אחותך בגיל תיכון, נראה לי שזה גיל שאפשר לדבר ולספר לה, אם כבר נוצרה הסיטואציה.

אז מה להגיד? להסביר שאת לא נמשכת מינית לאחרים ושזאת נטיה מינית לכל דבר ולא בעיה או משהו שהוא פחוּת מדברים אחרים. שלהיות א-מינית זה לא אומר שאין אהבה או יחסים זוגיים, אלא שהמרכיב המיני הוא לא בעל חשיבות עליונה בהם.
אולי כדאי גם להגיד לה שאת שלמה עם זה (לא מכיר אותך, אבל אני מניח שכן..?) ויודעת שזה מה שאת מעדיפה ושאת לא היחידה בעולם ושיש רבים/ות כמוך שמרגישים ככה ושא-מיניות היא הנטיה המינית שלהם.

אם תרצי, תוכלי גם להפנות אותה לקישורים לעיל, ל AVEN, או לפורום אם זה יתאים.
בהצלחה

קשת54

New member
לפורום אני לא אפנה אותה... כי

זה יהיה הכי מביך בעולם אם היא תקרא מה שכתבתי. אפילו שאני עם שם בדוי ולא באמת קוראים לי קשת.. היא תדע לזהות שזאת אני... גם מסגנון הכתיבה... וגם מהדברים ששיתפתי. כתבתי כאן כל מני דברים שאעדיף שהיא לא תקרא....

בכל אופן, כן אמרתי לה שזאת נטייה מינית לכל דבר ולא בעיה או משהו כזה. אני חושבת שהיא מבינה שאני שלמה עם זה... אבל אני לא בטוחה שהיא יודעת שאני בארון. וזה די סוד בשבילי... אבל לא נראה לי שהיא תגיד את זה למישהו\י. אמנם אני שלמה עם הא מיניות שלי.. אבל אני עדיין בארון. והאמת שהא מיניות לפעמים קצת מפריעה בזוגיות שלי עם אדם מיני... אבל זוגיות זה משהו שתמיד צריך לעבוד עליו...
מעבר לכך... אני שמחה שאפילו שזה קרה בטעות, עכשיו יש לי פחות ממי להסתיר את זה.. ו"הסוד" קצת פחות סודי... קצת הוקל לי שהיא יודעת... יכול להיות שרציתי שהיא תדע את זה ובגלל זה אמרתי... אולי בתת המודע הטעות הזאת הייתה קצת מכוונת כי הייתי רוצה שהיא תדע.

k500

Active member
מנהל
נו, אז אם את שמחה, נהדר..

וגם שהוקל לך מעט, אז מה טוב.
ולגבי זוגיות, אכן זה לא תמיד פשוט כשאחד/ת מהשניים הוא מיני. הכל תלוי באיך מנווטים בזוגיות ומה מוכנים לעשות, שזה נושא לשרשור בפני עצמו

קשת54

New member
אמנם הוקל...אבל עדיין מביך

זה יושב לי במחשבות...מתי לעשות איתה שיה על זה...מה להגיד לה ואיך... אני חושבת על זה הרבה...והחלק המביך בלדבר על הא מיניות זה לקשר לחיי האישיים...ולדבר בעצם על מין... עם אחותי הקטנה.. אני זוכרת שהיא הייתה ממש קטנה פעם והייתי מספרת לה סיפורים לפני השינה...אני לא מרגישה שזה זמן לדבר איתה על נושאים כאלה... אפילו שהיא יחסית גדולה בגיל... אני חושבת שלא אני צריכה לדבר איתה על מין אלא ההורים שלי... אבל שיחה על א מיניות תגרור גם שאלות בנושא מין... זה מביך אותי לדבר על זה...

למעלה