שאלה היפותטית (נניח והיו עושים מחקר)

rubik cube

New member
שאלה היפותטית (נניח והיו עושים מחקר)

אם נניח היו מבצעים מחקר דמוגרפי על א-מיניים/ות בישראל, מה הייתםן מעוניינים/ות לדעת?
ישנן כמובן את השאלות הטריוויאליות של מגדר, מין, דת, גיל, מוצא אתני, סוג המשיכה הא-מינית, סוג המשיכה הרומנטית וכו' וכו'.
אך האם ישנן שאלות שהייתםן מעוניינים/ות לדעת באופן יותר ספציפי?

p019

New member
לא בדיוק מחקר דמוגרפי

זה יותר מחקר כללי.
אבל עם נוותר עם המילה דמוגרפי ונשאר עם מחקר עם א-מיניות.
יש שאלה אחת שתמיד מעניינת אותי וכולי תקווה שאני אדע את התשובה עליה יום אחד:
האם א-מיניים בגדול מרגישים פחות מגדר. מרגישים פחות שהמילים "גבר"/"אישה" או כל קומבינציה אחרת מדברת אליהם מאשר באוכלוסיה המינית.

rubik cube

New member
זוהי נקודה מעניינת- אני רושם לעצמי

אני מודע למספר א-מיניים/ות שפחות מתייחסים/ות למגדר שלהםן ו/או מגדירים/ות את עצמםן בתור א-מגדריים. השאלה היא כמובן האם נראה אחוז גבוה יחסית של א-מיניים/ות המגדירים/ות עצמםן כך ביחס לאוכלוסייה הכללית, ולא/נשים בעלי נטיות מיניות להטבא"קיות השונות מא-מיניות.
כמובן, אוכל להכניס שאלה, 'מה המגדר שלכםן?' ובתוכה להכניס אופציה של agender/netrois/leaning towards agenderism etc.

p019

New member
הבעיה היא ההדגש

עד שבמקרה לא דיברתי פעם עם חברה שלי על דיטות והיא אמרה שמה שהיא לא אוהבת בדיטות זה שהחזה שלה קטן כי היא מזהה את נשיותה עם החזה לא עלה בדעתי שמישהו מזה מגדר עם משהו.
רק אחרי השיחה הנל התחלתי לחשוב על כך והבנתי שבעצם אין לי מגדר.
עד הנקודה הזו עם היית שואל אותי מה המגדר שלי הייתי עונה "אישה" רק כי אני אישה ביולוגית.
&nbsp
מה שאני מנסה להגיד זה שצריך לחשוב איך לנסח את השאלה כך שאנשים באמת ישאלו את עצמם מה הגנדר שלהם ולא יתנו את המין שלהם בתור בררת מחדל.

hatzilonit

Member
מנהל
כמה שאלות:

- מתי ידעת שאת\ה א-מיני\ת? (גיל, נסיבות)
- האם א-מיניותך מדכאת אותך (האם היית מעדיף להיות מיני)?
- האם "בדקת" את א-מיניותך באופן אמפירי? (יחסי מין, בדיקות הורמונליות, טיפול פסיכולוגי). לפני או אחרי ששמעת על הגדרה "א-מיניות"?
- דרגת עניין\רצון במערכת יחסים רומטית\משמעותית\ארוכת טווח
- דרגת עניין\רצון בילדים (באופן כללי ובילדים ביולוגיים בפרט)
- מה יחסך ליחסי מין באופן תאורטי (בלי קשר אלייך)?
- האם למיטב ידיעתך יש עוד א-מיניים בין קרובי משפחה שלך? (מה דרגת הקרבה? האם יודע בבטחון או חושד?)
- האם נושא מיניות נידון\הופגן בביתך בזמן שגדלת? (האם דיברו על הנושא? באיזה אופן - חיובי\שלילי\נייטרלי?)

rubik cube

New member
ואני אנסה להוסיף, להרחיב ולחדד:

- מתי ידעת שאת\ה א-מיני\ת? (גיל, נסיבות) - אני חושב ששווה להפריד בין התקופה או הגיל בו אדם חש שהוא שונה, או מבין שהוא שונה משאר הסביבה לבין הרגע שבו הוא/היא שמעו את המושג א-מיניות ונפל להם האסימון. למשל, אני ידעתי שאני לא רוצה לקיים יחסי מין עוד לפני ששמעתי את המושג א-מיניות. ניסיתי להגדיר את עצמי, אבל לא באמת היה לי מושג מתאים עד ששמעתי על א-מיניות.
- האם א-מיניותך מדכאת אותך (האם היית מעדיף להיות מיני)? גם כאן אני חושב ששווה להפריד בין השאלות. אילו שאלות מן הסתם סופר חשובות, מעניינות ורלוונטיות- אלא שהחשש שלי הוא שאם נשאל יותר מדי שאלות פתוחות, אנשים לא ירצו למלא את הסקר עד סופו. אבל אני בהחלט חושב שיש מקום לשאלות אילו. כמו כן, אני הייתי מוסיף ושואל האם אדם חווה א-פוביה בקרב אנשים מהקהילה להטבא"קית. לעתים, דווקא הא-פוביה הכי גדולה יכולה לבוא מתוך הקהילה.
- האם "בדקת" את א-מיניותך באופן אמפירי? (יחסי מין, בדיקות הורמונליות, טיפול פסיכולוגי). לפני או אחרי ששמעת על הגדרה "א-מיניות"?
- דרגת עניין\רצון במערכת יחסים רומטית\משמעותית\ארוכת טווח
- דרגת עניין\רצון בילדים (באופן כללי ובילדים ביולוגיים בפרט)
- מה יחסך ליחסי מין באופן תאורטי (בלי קשר אלייך)?
כלומר, sex positive, sex negative etc?
- האם למיטב ידיעתך יש עוד א-מיניים בין קרובי משפחה שלך? (מה דרגת הקרבה? האם יודע בבטחון או חושד?) אני חושד באמא שלי ובאח שלי -.-
- האם נושא מיניות נידון\הופגן בביתך בזמן שגדלת? (האם דיברו על הנושא? באיזה אופן - חיובי\שלילי\נייטרלי?)

למעלה