אני א-מיני/ת וגם לי אין חוש הומור

אני לא חושבת שזה בגלל זה...

זה מאוד קשה לאנשים להבין ולקבל דברים שהם לא מכירים מעצמם...
כשנתקלים בדבר שלא מכירים, התגובה הטבעית של רוב האנשים היא לנסות להסביר אותו באמצעות דברים שהם כן מכירים...
אני לא חושבת שזה נובע מפחד כמו שטענת, וגם לא מרוע או מטיפשות או מקיבעון מחשבתי, אלא מתכונה בסיסית שמשותפת לכולנו...

לא הבנתי איזו תכונה בסיסית משותפת לכולנו.

אדם שלא מכיר משהו, ישאל "מה זה" - זו התכונה הבסיסית שמשותפת לכולם. ואת תראי את זה מצויין אצל ילדים שהם עוד לא מקובעים מחשבתית.

אצל אנשים בוגרים, מלאי אגו, כבוד ופחד מהשונה. ששאימצו לעצמם את החוקים החברתיים ולא מוכנים לזוז ממנה אפילו מילימטר (AKA: "מקובעים מחשבתית"). הם כבר יפסיקו לשאול "מה זה".
כי מבחינתם, כל מה שלא הולך בד בבד עם הנורמה החברתית (שנתמכת רבות ע"י הפסיכולוגיה בגרוש, דת, סתם דעות קדומות ונוחות אישית), זה אוטומתית לא תקין. הדרך מפה ועד לספק 101 תירוצים מהטוסיק למה זה לא תקין היא קצרה מאוד.

גם את...

(בהודעה הזאת) שופטת אנשים בלי להבין אותם ומצפה מהם שינהגו לפי הנורמות שלך... לא ככה...?
אנשים בונים את עצמם ואת תפיסת העולם שלהם במשך הרבה שנים, ולא נשמע לי הגיוני לצפות מהם שיזרקו את כל זה ברגע שמופיע מישהו וטוען על עצמו דברים שלא תואמים את תפיסת העולם שלהם...
יותר הגיוני בעיניי שינסו להסביר את הדברים האלה בתוך אותה תפיסת עולם, גם אם תפיסת העולם הזאת לא שלמה (כמו כל תפיסת עולם) וגם אם הם מבינים ככה את הדברים בצורה מעוותת ולא אמיתית (כמו שדברים תמיד נראים כשמסתכלים עליהם מהצד)...

אין לי נורמות. וזה ההבדל.

ולמה שלא יזרקו את מה שהם האמינו עד עכשיו?
הם עושים את זה כל כך בקלות כשצץ "חוקר מדעי" שטוען שאמבות מתקשרות בקוס מורס.
רק בגלל שיש לו כותרת של "חוקר" על המצח, כולם משתחווים ומוכנים לשנות כל תפיסת עולם אפילו ללא צורך בהוכחות
.
תראי את כל הפסיכולוגים שטוענים X ו- Y. אין להם שום הוכחה מדעית. הם סתם טוענים על סמך תפיסות העולם אישיות (שמושתתות על נורמות חברתיות ודתיות), ניסיון (שבד"כ מוגבל לאנשים שבאמת זקוקים לטיפול) ועדיין כולם מאמינים למה שהם אומרים. וברגע שהם טוענים את ההיפך ממה שטענו לאורך 100 שנים, פתאום כל האנושות מוכנה לקבל את השינוי, בלי שום בעיה (למשל: "הומוסקסואליות היא נטייה ולא מחלה").

אז למה כשאנחנו טוענים שאין לנו עניין במין, פתאום לא נאה לאנשים לשנות את תפיסת העולם המקובעת שלהם, למרות שאנחנו ההוכחה? מה, אנחנו צריכים "חוקר" עם כותרת על המצח שיאשש את מה שאנחנו טוענים? לא למדו לקח מההומוסקסואלים?

שימי לב, אין בעיה לאנשים לשנות תפיסות עולם. זה רק תלוי עד כמה השינוי ייפגע בהם ובאינטרסים שלהם.
ועל זה אני שופטת אותם.

אם את מנסה...

להביא את נושא הא-מיניות אל המודעות הציבורית, כך שיותר אנשים יכירו את הנושא ויבינו אותו, כמובן שזה אפשרי ואני מאחלת לך הצלחה...
חשבתי שאת מתכוונת למשהו כללי יותר, קרי הנטייה של אנשים לשלול כל מה שלא תואם את תפיסת עולמם, וזה, כמו שאמרתי למטה, לדעתי לא משהו שניתן לשנות...
במילים אחרות, אם אנשים יכירו את תופעת הא-מיניות ויקבלו את קיומה, זה לא יהפוך אותם לפתוחים יותר או פחות מקובעים, אלא רק יכניס את הא-מיניות לרשימה המצומצמת של דברים שהם מסוגלים ומוכנים לקבל...

ממ... נראה לי שאין לי עוד מה להוסיף לדיון הזה, שגם כך כבר זקן מכדי לקפוץ, וכבר עברה לי אפיזודת הביטחון העצמי שהביאה אותי לכתוב כאן, אז אני אפרוש עכשיו ואחזור להתחבא מפני העולם...
תודה על הדיון הנעים ושיהיה לכם המשך פורום מהנה...

אני בהחלט התכוונתי גם לעניין "הכללי"

והתגובות ל"א-מיניות" היא רק דוגמא לזה.

מדברייך אני רואה את הגישה התבוסתנית שכל כך אופיינית ליהודי הגלותי. שחי בתחושה של "ככה זה" ואין מה לעשות. ועדיף להרכין ראש ולתת למכה לעבור מאשר להילחם למען הזכויות לחיים בטוחים, שיוויוניים ונכונים לאותו אדם שבחר בהם.

נצנץ הסבירה מצויין כמה הגישה הזו היא פוגעת מכיוון שהיא רק מעודדת (בסופו של דבר) המשך פגיעה באחרים.
למשל, לאמר לאישה שגבר שנגע באחוריה ברחוב ש"ככה זה גברים, ואין מה לעשות" זו גישה תבוסתנית, פוגענית ואיומה שמעודדת המשך פגיעות בא/נשים - וזו גישה של מה שאת מכנה "תפיסת עולם" של אנשים שלדברייך "לא ניתן לשנות" ו"שאני צריכה להבין אותם",ובטוחני שאת מסכימה שאין סיכוי שאני אבין וגם אין שום סיבה ובטח שצריך להילחם לשנות אותה (אבל ראי איזה פלא - זו אותה גישה שמובילה את התגובות חסרות הסובלנות לכל מה ששונה מ"הנורמה").

queen helen

New member
זה לא רלוונטי מה מקור התגובות

זה עדיין לא נעים שברגע שמספרים דבר כ"כ אישי ואינטימי התגובות נעות בין "יש לך בעיה ב..." ל-"אז אתה מאונן?".

אז...

אז אל תספרי דבר כל כך אישי ואינטימי לאנשים שאת לא נמצאת איתם בקשר אישי ואינטימי...
זה לפחות מה שאני עושה...

בעיית הביצה והתרנגולת

איך תגיעי לקשר אינטימי אם לא תספרי גם דברים אינטימיים על עצמך?

וזה משהו כל כך חשוב לרוב האנשים בקשר זוגי, שצריך לספר בהתחלה, ולא מאוחר כשהקשר כבר נבנה - זה גם לא הוגן כלפי הצד השני. זה כמו הולכת שולל.

זוגיות זאת באמת בעייה...

ועדיין לא הצלחתי למצוא לה פיתרון מניח את הדעת...
אבל לדעתי זאת לא בעייה ספציפית לנושא המיני, אלא בעייה כללית שנובעת מהמהירות האסטרונומית שבה קשרים מהסוג הזה נוצרים ומתפרקים בימינו, ומהמחוייבות של שני הצדדים להיפתח זה לזה כבר מהרגע הראשון... (בכל נושא ובכל תחום, ולא רק בנושא מיניות/א-מיניות...)

מצד שני, כשנמצאים בקשר ידידותי קרוב ומכירים את הצד השני מספיק טוב, אפשר בדרך כלל לצפות מה תהיה התגובה שלו ל"חדשות המרעישות", וככה להכין אותו ולהתכונן בעצמך בהתאם...

(אני לא א-מיני דרך אגב, אבל גם לא חולה מין כמו רוב האוכלוסיה במקומותינו...
התגובה הכי נפוצה שקיבלתי עד כה לחוסר ההתלהבות שלי מהנושא היתה התהייה: "אתה דתי?" ואחריה שלל נסיונות הרגעה בסגנון "זה טבעי לרצות סקס, אתה לא צריך להסתיר את זה, אין לי בעייה עם זה")

אממ..

התכונה האנושית הזו שקודם כל שוללת כל דבר שלא הכרנו קודם, היא תכונה רעה שמצביעה על חוסר פתיחות וקבלה.
העובדה שהתכונה הזו היא דבר נפוץ בקרב בני אדם, לא אומרת שהיא לא רעה. (זה בהתייחס להודעה הראשונה שלך...)

לגבי ה'לא לספר'.
אז גם לא לספר שאני שמאלית?
לא לספר שאני לסבית?
לא לספר שאני לא רוצה ילדים?
(אני לא אף אחד מהנ"ל, זה נועד לצורך ההסבר...)
לא לספר על שום חריגה שיש לי מהנורמה?
הייתי מסתירה את הגובה שלי, אבל זה בלתי אפשרי...

כי לכל חריגה כזו אני יכולה לקבל את אותן תגובות שליליות.
יכול להיות שלא כל דבר צריך לספר בכל מקום, אבל יש דברים מהותיים שאתה רוצה לספר למשפחה, חברים, בני זוג פוטנציאלים [קרי כאלה שעוד לא נכנסת איתם לקשר אינטימי], כי כמו שבתור לסבית אתה לא מצפה שאוליך שולל גבר שמתחיל איתי ורק אחרי X דייטים אומר לו: תשמע, יש לי משהו לספר לך. אני לסבית. ואני פשוט רוצה להתחתן עם גבר בגלל הקטע החברתי.
אם אתה היית במקומו, לא היית מתחרפן?
לא היית אומר: עכשיו את מספרת?
עכשיו, כשאתה כבר מאוהב בה ויש בניכם קשר מספיק קרוב ואינטימי....
יש דברים שראוי לומר אותם בהתחלה.

ובאופן כללי, אני לא מרגישה צורך ללכת עם שלט: אני א-מינית, אבל אני לא חושבת שזה משהו שאני צריכה להסתיר מהסביבה.
בדיוק כמו שלא הייתי מסתירה את נטייתי אם הייתי לסבית.

את צודקת...

זה יכול להיות מאוד קשה לחיות מחוץ לנורמה, תמיד היה ותמיד יהיה...
אבל זה לא נכון לדעתי להתעצבן ולהאשים אנשים אחרים על זה שהם לא מקבלים כל אחד וכל דבר כפי שהוא, כי יש מעט מאוד אנשים שמסוגלים לגמישות מחשבתית כזאת...

נ.ב. מותר לגנוב לך את make love not sex...?

orald

New member
שלא יקבלו, סבבה, אבל שלא יפגעו, יפלו וירדפו.

ובתור בחורה טראנסית אני כבר מכירה את הכיף לו אותה תכונה אנושית נפלאה שדיברתם עליה גורמת.

זה בלתי אפשרי. אם משהו נתפס בעיניך כמחלה

ברור שתרצה לרפא אותו.
וכו'...

זה למה התכונה הזו רעה וצריכה להעלם מהעולם. (טוב, ברור שהיא לא תעלם לחלוטין, אבל אם לפחות הרוב היו פתוחים יותר...)

לא אמרתי שזה כיף...

תאמיני לי שסבלתי רבות (הרבה יותר מתגובות פוגעניות מהסוג לו מוקדש השרשור הזה) בגלל חוסר המוכנות של רוב האנשים לקבל את מי שאני (ודווקא לא בנושא המיניות)...
אבל ככה זה העולם וככה זה אנשים וצריך ללמוד לקבל את זה, אחרת את רק פוגעת בעצמך עוד יותר...

ממש לא מסכימה איתך

אני לא צריכה לקבל שום רעה חולה בעולם הזה.
אני אולי לא צריכה לכעוס ולהתעצבן כי זה פוגע בי ולא מועיל, אבל כן להלחם בתופעות כאלה.

אני מבינה שלשיטתך, אם מישהו אונס אותך, שודד אותך, מכסח אותך במכות, אתה צריך ללמוד לקבל את זה כי ככה זה העולם וככה זה אנשים ואחרת אתה פוגע בעצמך?

orald

New member
אם מישהו מכסח אותך במכות את שולחת אותו לבי"ח.

טראנסית 1:טרנספוב 0

ותגובה הזו מתייחסת גם למה שענית להמבורגר

ישנן מחלות, שהרוב המוחלט של האנושות חולה בהם במהלך חייו.
שפעת למשל. אני מניחה שםא נתאמץ נמצא מישהו שמעולם לא היה חולה בשפעת, אבל תסכים איתי שזה דבר נדיר במיוחד. אפילו סוג של פלא.

אז מה אתה אומר בעצם: מאחר וכולם חולים בשפעת, זו בעצם לא מחלה?

כן, האנושות היא אוסף של יצורים די מטומטמים. זה עדיין לא אומר שזה 'בסדר'.
אטימות מחשבתית, חוסר קבלת השונה וצרות אופקים, הם בהחלט תכונות רעות.
הם רעות כי הם פוגעות בכל מי שהם מופנות כלפיהם. (ולמען האמת אני בטוחה שיש לתכונות האלו השפעות שליליות נוספות)

אני לא מצה מאף אחד לזנוח ברגע את כל מה שלמד, חווה, בנה.
אני כן מצפה ממנו להיות פתוח לשינויים ולא לשלול אוטומטית כל מה שלא מתחבר למה שהכיר ולמד עד היום.
את היכולת להטיל ספק ולהיות פתוח.
לבחון דברים חדשים בראש פתוח לפני ששוללים אותם על הסף ועוד באמירות כ"כ פוגעניות שלא לדבר על זה שחלקן ממש חסרות הגיון.

ותיקון קטן: אני לא מצפה. אני יודעת שהאנושות היא דבר סתום. בני אדם הם יצורים תבוניים שלא נוהגים להשתמש בשכל שלהם יותר מידי.
אבל להגיד לי שזה לא רע, זה כבר משהו אחר...
יש הבדל בין לומר: ככה זה בני אדם, לבין לקבל את זה כדבר חיובי.
ככה זה בני אדם - מקובל עלי שזה המצב היום!
א. לא מקובל עלי שזה קיים. זו תכונה רעה ואני אלחם בה גם בתוכי וגם בחוצה לי.
ב. חלק מהגדולה שלנו כבני אדם, היא היכולת להשתנות, ללמוד ולהפנים. לכן, שום דבר הוא לא גזרה משמיים וכל דבר ניתן לשינוי.

ולגבי החתימה: בטח

למעלה