השאלות עבור דר' דרבי

Berethor

New member
../images/Emo236.gif

צריך עוד דוקטורים כמוך.

Brombit

New member
תהיות ../images/Emo267.gif../images/Emo115.gif

רקע: אני מרגישה "מינית חלקית". * קורה לי קצת שאני "מתרגשת מינית" מגוף אנושי (בד"כ של בנות, גם בנים לפעמים), אבל זה אף פעם לא גורם לי לחשק למגע מיני כלשהו. * המחשבה על קיום יחסי מין קצת מוזרה לי (לא האינטימיות, רק החדירה עצמה). חלק מזה הוא אולי שאני [כנראה] לא יכולה להרגיש גירוי מיני ב"מקום הנכון", אבל כן במקום שלידו... * מגיל צעיר מאוד אהבתי לצפות בסצנות מיניות, זה מאוד מרגש אותי, והרבה פעמים עושה חשק לאונן בדרכי האישית. שאלות: 1. מאז שהייתי תינוקת, לא הרגשתי נוח/פחדתי ליזום תקשורת פנים מול פנים עם אנשים מחוץ למשפחה. הרבה שנים הרגשתי טוב עם זה, ורק בכתה י"ב זה התחיל ממש להפריע לי. בכל מקרה, מתחילת חטיבת הביניים לא היו לי שום קשרים חברתיים (עכשיו אני קצת אחרי הצבא). יכול להיות שיש לזה קשר לתחושת המיניות ה...מעניינת שלי? 2. אם עד עכשיו לא נמשכתי מינית למישהו/י, זה יכול להשתנות?

Brombit

New member
הערה למען הסר ספק

לא היתה לי שום התנסות מינית או משהו שקרוב לזה

Brombit

New member
עוד תוספת ../images/Emo178.gif

[אמא סיפרה לי] בסביבות גיל 5 פחדתי מגברים, בעיקר שעירים. היו מקרים שראיתי את אבא שלי במקום שאני לא רגילה לראות אותו, וגם ממנו פחדתי...

Berethor

New member
זה לא בעיה

אוליי את צריכה גבר שהסיר שיער או לא שעיר כל כך באופן טבעי..

מיניות חלקית

Brombit מדברייך נשמע שאת מינית אך שמיניותך אינה המיניות הקונוונציונלית, אינני יודע למה את מתייחסת "במקום הנכון" לגבי חדירה והנאה מינית, איבר המין של האישה הוא הדגדן לא הנרתיק. נשים רבות אינן נהנות מחדירה אלה מגירוי של איזור הדגדן. בנוסף, לנשים רבות (וגם לגברים) ישנם איזורים ארוגניים אחרים וישנם לא מעט שיכולים להגיע לסיפוק מיני ממגע באיזורים שכלל אינם קרבים לאיבר המין, למשל גירוי של כפות הרגליים, צאוור, פיטמות, תנוך האוזן ועוד איזורים רבים. עבור אנשים אלו האיזור הנכון הוא האיזור שמוביל להנאה מינית ואורגזמה. לתפיסתי לגירוי מיני אין איזור נכון, השאלה היא מה עובד עבורך. ציינת שלא היה לך עניין בקשרים ושגם היה לך פחד בעברך. כך שעל מנת לענות על השאהל שלך צריך להבין האם יש לך עניין או האם הייתי רוצה לבדוק האם יכול להיות לך עניין בקשרים זוגיים. אם התשובה היא כן, בהחלט ניתן לחקור את האפשרות לבנות קשרים. לגבי מיניות עם בני/ות זוג, אם תחליטי שאת מעוניינת בקשר זוגי יתכן שתוכלי ללמד בני או בנות זוג לאונן עבורך באופן שדומה לדרך בה את מאוננת או לאונן בנוכחותם או למצוא יחדיו דרכים שיעבדו. פה זה כבר עניין של תקשורת בין אישית. לרוב שבונים זוגיות ניתן לגשת לדברים הללו בהדרגה. העובדה שאת מתעוררת בסצנות מיניות בהחלט יכולה להצביע על כך שמשיכה היא אפשרית.

Brombit

New member
נראה לי שלא ממש הבהרתי את העיקר

אף פעם לא הרגשתי משיכה מינית לגבר/אישה יש לי חשק לאוננות, אבל אף פעם לא התחשק לי להחליף את זה ב"דבר האמיתי"...

או קי

פה נשאלת השאלה עד כמה יש לך עניין לבחון את הנושא... כלומר את יכולה להחליט לחקור את זה מול עצמך עם פתיחות לכל תוצאה

Brombit

New member
ולשאלתך

אני בהחלט רואה את עצמי בקשר זוגי. בעצם רק בגלל זה עניין המיניות שלי מלחיץ אותי

פתיחות

שווה לבוא אם פתיחות לחקור, והבנה שלא משנה מה התשובה היא אמורה להביא אותך למקום שתבני משהו שמתאים לך

Brombit

New member
עוד משהו "סתם כי בא לי לספר"

אם אני נהנית מלהסתכל על גוף של גבר, זה מביך אותי

לדר' דרבי שלום...האם אני א-מינית?

שלום, זה הסיפור שלי, אשמח לחוות דעת... אני בת 36 ואין לי חשק מיני בכלל. מהגיל שמתחילים לחוות את זה, עד סביבות גיל 28 היה לי המון, ברמה של מחשבות, פנטזיות, ריגושים, פרפרים בבטן, משיכה לגברים, גברים היו יפים בעיני (חייבת לציין שהתנסיתי במין בגיל 19 אבל עד גיל 28 לא היה לי חבר, בגלל חוסר בטחון שלי, אבל מאוד רציתי). בגיל 28 הכרתי בן זוג והתחלתי לקחת גלולות. בהתחלה היה נפלא במיטה, היה בא לי עליו מאוד, אבל לאט לאט איבדתי את החשק, וזה הגיע למצב שהתחלתי להתחמק ממנו כל הזמן, וכמובן שהקשר לא יכל להמשך. בשלב כלשהוא קלטתי שזה מהגלולות, גם שמעתי ראיון ברדיו עם סקסולוג שדיבר על גלולות שממש הורגות את החשק, אבל היה לי די נוח להמשיך לקחת, כי זה סידר לי את המחזור, וגם הרגשתי חופשיה ממחשבות על מין, בתקופה שעשיתי תואר שני והייתי צריכה מוח צלול, זה באמת משחרר כשלא חושבים על מין, המוח חופשי לדברים אחרים. תמיד חשבתי שכשאני ארצה, אפסיק עם הגלולות והכל יסתדר. אבל אז כשהפסקתי בגיל 32 הסתבר לי שלצערי נכנסתי לגיל מעבר מוקדם, ומבחינה הורמונלית הגוף שלי תפקד כמו אשה בגיל מעבר. מעבר לשוק ולעובדה שלא אוכל ללדת, מאוד הפריע לי שהחשק לא חזר. היום זה ברמה שאני מרגישה ממש מתה מבפנים, אין לי אפילו חשק להסתכל על גברים, לא מסוגלת לראות זוגות מתנשקים או מתמזמזים, גם לא בטלויזיה, זה עושה לי תחושת גועל. פתאום מין נראה לי דבר מוזר מאוד לעשות. בנוסף זה גם מקהה רגשות אחרים. אין ספק שזאת בעיה הורמונלית! לרופאים אין כל כך מה להציע לי, ניסיתי ליוויאל, עשה לי לא טוב, כרגע אני לוקחת HRT רגיל. העניין הוא שגם בזוגיות אני לא יכולה להיות, ונגזר עלי לחיות לבד, כי עם גבר יצרי זה בטח לא יעבוד, אף אחד לא יסכים לחיות ככה, ואני לא רוצה להגיע למצב של משחקי התחמקות. בגבר א-מיני אין לי עניין, כי אהבה מבחינתי קשורה למין, אני לא רוצה לחיות עם גבר שאראה בו רק שותף לדירה. אני מאוד מתגעגעת לתשוקה שהיתה ונעלמה, ומפחיד אותי לחשוב שכך ארגיש עד סוף חיי, זה כמו להיות בתרדמת. האם היית מגדיר אותי כא-מינית, ואם אתה חושב שיש תקווה, אשמח לשמוע. תודה, ומצטערת על האורך

גיל המעבר ומעבר לו

מדבריך נשמע שהיית מינית בעבר ושלאחר שנים של ויסות רגש זה משהו לא התעורר. המיניות של רובינו יודעת עליות וירידות לאורך החיים. מיניות אינה רק הורמונים, וגם נשים מעבר לגיל המעבר יכולות להיות מיניות ולהנות ממין. אינני יודע האם בחנת אפשרות של טיפול סקסולוגי אך לא פעם לאחר תקופה של מיניות רדומה יש צורך בהפעלה אקטיבית של המיניות והחושניות על מנת להתחבר למיניות. אינני יודע עד כמה את עסוקה בנושא של חוסר החשק אך אם הנושא מעסיק אותך מאוד יתכן שעצם העיסוק בו קובר את האפשרות למיניות. ישנם אנשים שסובלים מאובססיות לגבי תפקוד מיני, במקרים אלו האובססיה כה מעסיקה אותם עד שהם אינם יכולים לחקור את המיניות שלהם ולבחון אותה. לגבי קשר, אין ספק שבתנאים שאת מציבה, מציאת קשר יכול להיות דבר מאתגר. את מניחה שקשר עם גבר א-מיני הוא קשר של שותפים לדירה, אך קשר כזה יכול להיות משמעותי ועמוק במובנים אחירם, את גם מניחה שאין גבר שיסכים או יהיה מוכן למצוא יחד איתך דרך לעשות שזוגיות תעבוד עבורכם. נשמע שאת קוברת את האפשרות לקשר זוגי משמעותי ומניחה דברים שבסופו של דבר מגבילים אותך. לדעתי שווה שתפני לייעוץ אצל איש מקצוע.

ועוד שאלה מסקרנות...

אין אפשרות לתת לגברים א-מיניים זריקות טסטוסטרון שיגרמו להם לחשק? אני מבינה שיש כאלה שלא מעוניינים, יש משהו משחרר בראש נקי מסקס, אבל קצת חבל שהם אפילו לא חשו את החוויה של התשוקה, זה מרגיש חי...(בתור אחר שחוותה את שני המצבים
).

יש אפשרות

טוסטסטרון יכול להשפיע על מיניות ואגרסיות אבל הוא לא בהכרח יוביל לחשק מיני

YoriO

New member
האם כדאי לי "לצאת מהארון"?

אני כרגע חיילת, במסגרת בה אני רואה חיילים בני גילי יום-יום, בעיקר בנים (עובדי ר"סר, מה לעשות), וכל הזמן שומעת דיבורים על סקס וכמה בנות הם "עשו" וכל השיט הזה. הדיבור שלהם לא מפריע לי, כי בראש שלי יש הפרדה בין אהבה לסקס. מבחינתי אפשר לאהוב בן זוג כל החיים ללא סקס. החיילות שאיתי כולן לא בתולות, וכשמישהי קצת משתגעת ישר אומרים "וואי את צריכה זיון" (סליחה על הציטוט המדויק, אני מנסה להעביר את המסר) - דבר שמאוד מפריע לי. כאילו, מה, החברה עד כדי כך מינית? פשוט זה לא מסתדר לי בראש. והשאלה השניה שלי... אתה רואה עם מי אני נמצאת. האם כדאי לי לספר לאחרים על מי אני, או בנתיים לשמור את זה לעצמי? אמא אומרת לשמור, אבל היא פולנייה....

ארונות תוצרת פולניה

החברה בה אנו חיים היא מינית מאוד וללא ספק אנשים מיניים מתקשים להבין את נושא הא-מיניות ולעיתים גם להפך. מין הוא בהחלט דבר שיכול להרגיע אנשים רבים ולכן כנראה אופן הדיבור הפך לשגור בחברה (לא רק הישראלית). לדעתי את יכולה להעיר לאנשים שאופן הדיבור שלהם מפריע לך, עלייך רק לקחת בחשבון שהדבר עלול לגרור תגובות מתגרות (בכל זאת ישראלים), השאלה היא כמה תהיי מוכנה לעמוד על שלך (וזו לדעתי בהחלט זכותך) בדיוק כמו הזכות של אדם לא מעשן שלא יעשנו לידו. לגבי לספר או לא, אני תמוך של - "לחגוג את המגוון" שהוא סלוגן שרואים הרבה בסן פרנסיסקו בה למדתי. את צריכה לבחון עם עצמך את היתרונות והחסרונות של לספר לאנשים. למשל יתרון - פחות הצקות מסוג מסוים חסרון - ירידות ולגלוג מצד אנשים קטנים... הייתי מציע שתעשי רשימה רחבה רחבה ככל שאת יכולה ותבחני את היתרונות והחסרונות של לספר. בשורה התחתונה - אם זו זהותך... כדאי שתמצאי דרך לחיות עמה בשלום. ולגבי אמהות פולניות וארונות - במסורת הסטריוטיפים: פולנים לא אוהבים ילדים מחוץ לארונות, מילא הכלה אבל בטח לא הבת.

השאלות עבור דר' דרבי

חברי הפורום מתבקשים לא להגיב בשרשור זה. אם יש לכם עניין לומר משהו למי מהכותבים - אתם מוזמנים לשלוח לו מסר. אם למישהו מהכותבים יש ענין לשמוע את חברי הפורום, ניתן לפתוח הודעה בנפרד. שבוע טוב לכולנו!

tbh12

New member
האם יכול להיות מצב

שבחורה מכוונת למצוא בן זוג להקים משפחה וכן מקימה משפחה לתיפארת ורק לאחר הנישואין וההתנסות המינית היא מגלה שהיא א מינית?

למעלה