-זה ארוך!!!!!!!!!! א-מיניות וטראומות:

טוב,

לקח לי המון זמן להגיב על זה כי באמת רציתי לחשוב על הנושא קצת יותר לעומק. אני מוכרחה להודות שוודאי יעבור כמה חודשים, לפחות, עד שאבין אותו מעבר לכמה מילים מבולבלות שאכתוב כאן עכשיו, אבל הזמן הזה לפחות העניק לי אפשרות להרהר בזה קצת יותר. אני חושבת שאני מסכימה באופן כללי עם מה שאת כותבת. שאפשר לגמרי לעזוב בצד את מה ולמה ולהתרכז בעובדה שאנחנו א-מיניים כי אנחנו חשים דברים דומים או רוצים דברים דומים. אם כי קשה לי עדיין לעזוב את ההגדרה של א-מיניות כנטייה מינית, ואסביר למה. אני מאמינה, עדיין, שכמציגים א-מיניות כלפיי קהל שנחשף לנושא בפעם הראשונה, יש מקום לאמרה שא-מיניות היא נטייה מינית. אם זה אכן המצב, וא-מיניות הינה מצב כלשהו, a state of being - אי אפשר להתכחש בכל זאת לעובדה שעבור רוב הקהילה [אני לא בטוחה בנוגע לארץ, אני מוכרחה להודות, היות ומעולם לא ממש שאלנו. אבל את זה אני יכולה לומר בביטחון מלא בנוגע לקהילה העולמית בAVEN], א-מיניות "מתנהגת", נאמר, כמו נטייה מינית. כך שאמרה זו תהיה נכונה עבור לפחות 90% מהאוכלוסייה, אם לא יותר. העניין הוא שאם מסתכלים על הקהילה הכוללת - היא רב-גונית מכדי להיות מסוגלים להסביר אותה בשלוש מילים קולעות. אם אני עדיין לא מסוגלת לחשוב על כל האנשים והמקרים שהקהילה הזו עשויה להכיל, איך אדם שנחשף לנושא בפעם הראשונה יוכל להבין זאת? עכשיו, קצת מידע בנוסף: דיברתי עם דיוויד ג'יי אתמול בלילה, למען האמת - כי רציתי לשאול אותו בנוגע לנושא. העליתי בפניו את הדיון שהתפתח בפורום, כי תארתי לעצמי שגם AVEN עברה משהו דומה בעבר. הוא אמר שהוא קצת חקר אחורה וקרא על התפתחות התנועה הלהט"בית. כך שהדברים שאני אומרת עכשיו מסתמכים על דברים שהוא אמר לי, ולא על מחקר שעשיתי בעצמי: הוא אמר שהפעם הראשונה שהתחילו להתייחס להומוסקסואליות כמשהו שהוא בסדר גמור ואין מה להתבייש בו - מצד הקהילה עצמה, ז"א - הייתה באזור שנות ה-60 המאוחרות בארה"ב. ואל מפגשים של הקהילה היו מגיעים כל מי שמרגיש מחובר לקהילה, קצת כמו אצלנו עכשיו - הגיעו הומוסקסואלים, ביסקסואלים, טרנסג'נדרים, אנשים שאוהבים להחצין את המיניות שלהם, אנשים שמחפשים סטוצים, רומנטיקנים חסרי תקנה שמזדהים עם הקהילה, אנשים שהיו נשואים לבני המין השני במשך 30 שנה ופתאום הבינו שהם הומוסקסואלים וכו' וכו'. עכשיו, ה"כו' וכו'" הזה כולל גם עוד ~מיליון~ אפשרויות שאני לא יכולה להעלות על הדעת. ומבחינת הקהילה עצמה, עבורם הומוסקסואליות כללה את הקשת הרחבה של האנשים שהיו מגיעים למפגשים. [מצעד הגאווה מדגיש ממש יפה את כל הספקטרום הנרחב של הקהילה הזו, אני חושבת. אמנם היום כבר מפרידים בין כמה דברים (למשל - המונח טרנסג'נדר מופרד מהמונח הומוסקסואל, אם כי הם שניהם משתייכים לאותה הקהילה הלהט"בית...), אבל גם שם יהיה את המגוון הנרחב של האנשים - החל מהמוחצנים ביותר שירקדו על במות בלבוש מינימלי, ועד לאלה שהולכים בשקט-מחוייך וגאה.] אבל כשמסבירים את זה כלפיי חוץ - זה קונספט שאנשים לא הצליחו לתפוס. ועל כן הם המציאו באופן מבוסס יותר את המונח "נטייה מינית" - שנכון עבור חלק נכבד מהקהילה, אם כי לא כולל בתוכה את 100% מהאנשים שמשתייכים אליה, ומשרת אותם על מנת להסביר אותה. ואני מאמינה שא-מיניות צריכה לסגל לעצמה את אותו המעמד. אני חוזרת בי מעמדתי הראשונה במלוא החרטה: את צודקת, עינבר. מדובר גם במקרים עליהם את מדברת וא-מיניות יכולה לכלול את כל מי שמכליל את עצמו תחתיה. אבל אני כן מאמינה שהמקום של ההגדרה של א-מיניות כנטייה מינית, מקומו נכון - בפעולות הסברה מחוץ לקהילה. את מלוא הסיבוכים והמגוון הנרחב של הקהילה הזו - זה משהו שניתן יהיה להסביר ביתר פירוט עבור אנשים שיכנסו לקהילה בניסיון לחפש מעבר. זה לא משהו שניתן יהיה להעביר אל כולם. אם זאת, אני עדיין רוצה לתקן אותך בסעיף קטן: כתבת - "אין דבר כזה סקאלה בהומוסקסואליות. או שאתה כן, או שאתה לא (או שאתה גם וגם.. שזה אומר בעצם כן, אבל לא רק..)", שזה לא בדיוק נכון. גם בהומוסקסואליות מדובר בסקאלה, שבין גברים לנשים. הראשון שהגדיר את הסקאלה הזו הוא קינסי, שנחשב לאבי הסקסולוגיה. למידע נוסף בנושא הסקאלה שלו, לחצו כאן [סורי, מצאתי מידע מפורט רק באנגלית!]. זו חשיבה שגם אני אימצתי להרצאות שלי, כפי שאזכיר את הסקאלה שהראיתי פה בעבר, שמדברת על האפשרות של כל אדם להימשך לנשים או גברים כתלות בסקאלה מסויימת וכתלות בסקאלה נוספת של עוצמה - שזו, למעשה, הסקאלה שמגדירה את הא-מיניות שלנו [זה, כמובן, בהפרדה בין משיכה מינית לרומנטית... זה מסובך, על קצה המזלג. אם תרצו שאעלה שוב את השקופית מהמצגת שמסבירה את הנושא, אעשה זאת
]. אז לסיכום נמרץ: אני חוזרת בי מדעתי הראשונה, אני מקבלת לחלוטין את מה שאתם אומרים. אולם, אני עדיין לא נסוגה מהמחשבה שהמושג "נטייה מינית" הוא כלי מקובל ואפילו חשוב להסברה. זהו. מה דעתכם?

Mystic Circle

New member
אל תדאגי

אני לא שיניתי את השאלה ל- האם אמיניות היא נטייה מינית. שום דבר לא נכתב על זה בשאלות הנפוצות.

inbardaf

New member
טוב

קשה לי עם אנגלית. (וגם מאוחר עכשיו ומצפה לי מחר יום ארוך
) קראתי את הסקאלה. אוקי, שיהיה. אני עדיין חושבת שזה קצת שונה, אבל זה לא כזה משנה בעיני. (ועובדה שאסקסואליות הופיע בסקאלה, אבל לא כחלק ממנה..) ואני מבינה את הצורך בהגדרה הזו כלפי חוץ, זה רק לא הופך אותה לנכונה.

...

וזה בדיוק מה שאני אומרת פה: אני חושבת שכל כך נבלעתי בשיחות הסברה שהפכתי אותן למציאות שלי, כשהאמת היא שהן מעוותות את המציאות קצת - לטובת המטרות שלנו... אין מה לעשות. [מה שמזכיר לי: תזכרי להביא את המחשב הנייד ביום חמישי?] לגבי הסקאלה של קינסי - אסקסואליות מוזכרת שם, אבל היא ממש לא ליבת התיאוריה. הוא מזכיר את זה בשלוש מילים, כמו אומר - "אה, טוב, בואו נחליט שגם זה קיים. המף." וזה לא מוזכר מעבר למשפט יחיד.

inbardaf

New member
התכוונתי שהוא ציין אותה גם בסקאלה עצמה!

כתחום אפור שלא מתאים לסקאלה ממש, אלה פשוט דבר קיים. כי אם הסקאלה שלו עוסקת בהטרו עד הומו אז באמת לא שייך להכניס לשם א-מיניות.. מה שמחזיר אותי שוב למה שטענתי.. לגבי המחשב - כן חשבתי על זה שאני הפעם צריכה לזכור ולא לפשל. אם תזכרי - תשלחי לי מסר לנייד ביום חמישי. ליתר ביטחון...

לא בדיוק.

לפי מה שהבנתי, הוא ציין סקאלה בין 0 ל-6 שמגדירה גוונים שבין הומוסקסואליות להטרוסקסואליות - ובנוסף הוא קבע מצב "X", מחוץ לסקאלה, שמצביע על א-מיניות. אני חושבת, אגב, שזה מה שמלכתחילה גרם לי לחשוב על הסקאלה שאני בזמנו הצגתי פה, מהמצגת של ההרצאה. נתקלתי בתאוריה הזו, וחשבתי לעצמי: X זה לא עוד תחום בסקאלה, זה גורם נוסף. ואז פשוט הוספתי מימד של כמות לסקאלה, על ציר ה-Y.

inbardaf

New member
נו? את רק מחזקת את דעתי

זה בדיוק מה שאני טוענת. זו סקאלה אחרת / ציר אחר = אהבתי את ההשוואה לציר X ו-Y כי זה בדיוק זה. אתה יכול להיות בעל נטיה X בעוצמה מינית Y. אז א-מיניות היא עוצמה ולא נטיה... אם היינו עוד נטיה, היינו מופיעים על אותו הציר.. את רק מחזקת את דעתי..

נטע523

New member
וואו קראתי הכל!

למישהי בעלת הפרעות ריכוז כמוני זה חתכת הישג
אצלי המצב ממש מסובך,אני לא יודעת עם הא-מיניות שלי היא כתוצאה מדברים שקרו לי כך שהיא יכולה להשתנות או שזה משהו שהיה קיים אצלי תמיד. נכון שצריך להגיד שזה "לא משנה" אבל אצלי איפהשהוא שם עוד קשה לי להשלים עם זה. אני יודעת למשל שאחרי שביליתי בחברתו של מישהו (רק דיברנו)אז המיניות שלי קצת יותר התעוררה,אבל גם שם זה היה עד גבול מסויים.אז מה אני אמורה להסיק מיזה,שהמיניות שלי עוד תוכל להתעורר כמו שהיא התעוררה אז? (ולא חשבתי שזה יכול לקרות בכלל...)או שמא אני א-מינית ולנצח אשאר ככה? אם הייתי יכולה להיות בטוחה לגמרי,זה היה חוסך לי הרבה יסורים נפשים. לגבי מה שכתבת על מיניות כלואה-זו התלבטות חיי בערך...איך אני יכולה לדעת עם ההמנעות שלי מסקס זה בגלל פחד מודחקאו בגלל שאני פשוט לא מעוניינת? אני כן חוויתי סוג של טראומה מינית בעברי.(כבר כתבתי את זה פה)באותה התקופה היה לי רק אימיג' אחד שחזר על עצמו נון-סטופ במשך 3 שנים בערך....וזה היה מאוד מאוד מאוד בהקשר מיני. ובאותה התקופה גם לא היו לי שום פנטזיות (מן הסתם)אבל אחרי שהצלחתי להתגבר על זה פחות או יותר אז יותר הצלחתי לדמיין את עצמי ביחסים אינטמיים עם גבר. עכשיו כשאני חושבת על זה ונכנסת לזה אז זו ממש חידה.כי באותה התקופה שהיו לי מחשבות כפייתיות בעקבות הטראומה,גם הייתי מאוהבת במישהו...(אני כזאת מסובכת
) בקיצור במצב שלי האישי די קשה לי לדעת באיזה מצב אני.(חח סליחה ואני כותבת את זה פה אולי זה לא ממש קשור) לפני שנה הייתי בקשר עם מישהו (הוא היה חתיכת דביל
אבל זה סיפור אחר)וחצי שכבתי איתו.לא ממש נהנתי מהאקט אבל לא ממש סבלתי,לפחות השתנתי הרבה במובן שכן יכולתי לשכב איתו,פעם ממש נגעלתימיזה!! אז אולי אצלי זה כן משהו נפשי ולכן כן משהו שאולי יכול להשתנות.ואולי לא...כי כשאני חושבת על סקס עכשיו זה כן מגעיל אותי. האם גם אתכם זה מגעיל או שאתם פשוט לא מעוניינים בזה? אעע ושוב חפרתי

נטע523

New member
ואני מסכימה איתך לגבי רוב הדברים שכתבת

למה צריך לחפור על זה :) סתם... הדוגמא שנתת לגבי בנות שהופכות ללסביות בעקבות טראומה היא פשוט מצויינת
תודה,זה עזר לי לחדד דברים.

inbardaf

New member
../images/Emo229.gif

שהצלחת לקרוא הכל. זה באמת היה ארוך ואני מעריכה כל אחד שהצליח לקרוא ולהגיב. לגבי השאלות שלך: לגביך באופן אישי אני הייתי שואלת שתי שאלות: א. האם מפריע לך שאת א-מינית? ב. האם יש לך רתיעה מסקס? האם בנסיון לקיים יחסים עולים בך דברים מאותו אירוע שחווית? והייתי מציעה להעזר באיש מקצוע מהתחום (ופסיכולוג רגיל לא תמיד טוב כאן. המלצה אישית מנסיון, תפני למרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית. הם כבר יפנו אותך למטפל מומחה בתחום שיענה לך על כל השאלות.) אני בגדול פשוט לא מעוניינת בזה. יש דברים בתוך זה שמגעילים אותי (כמו סרטי פורנו), אבל סקס 'רגיל'/מסיונרי, לא מגעיל אותי, הוא פשוט לא מעניין. אבל יש כאן אנשים שזה מגעיל אותם.

נטע523

New member
חח לא צריך להגזים :)

למזלי הרב אני לא צריכה לפנות למרכז סיוע שכזה. לגבי השאלות,אין לי ממש רתיעה מסקס,פעם היה לי יותר אבל בקשר האחרון שהיה לי כמו שאמרתי פשוט זרמתי עם זה אבל לא נהנתי במיוחד.מצד שני היו קטעים שדי הגעילו אותי והרגשתי שאני כמעט כופה על עצמי. פעם סקס הגעיל אותי יותר,היום פחות,נראה לי לאט לאט אני נהפכת להיות א-מינית מהמניין

inbardaf

New member
גם דברים שנתפסים בעינינו כ'לא נורא'

יכולים להשפיע בצורה חזקה במיוחד בכלמה שקשור לתקיפות מיניות. זה לא אומר שאת הולכת לפצוח באיזה סגה של שיחות קורעות לב על אונס קבוצתי ומשפטים. לפעמים שיחה קצרה עם אחת המתנדבות שם מסדרת את הראש.. והעיקר שתרגישי טוב עם עצמך.

innocence

New member
רק רציתי להגיד תודה על ההשקעה:)

קראתי הכל, אולם כרגע "אין לי ראש" להגיב תגובה מפורטת ומעמיקה כמו שפוסט כזה דורש. אז בינתיים, רק תודה:)

inbardaf

New member
בבקשה ../images/Emo13.gif ותודה לך יותר על הקריאה

אני יודעת שזה דרש מכל אחד שקרא את זה מאמץ לא קטן.

innocence

New member
הו, אין ספק @_@

אני אמנם קוראת ספרים, והרבה, אבל באינטרנט הרבה יותר קשה לי לקרוא מסות גדולות של מלל, משום מה.

inbardaf

New member
גם אני וגם לי

זה בגלל המסך (התאורה שלו, בניגוד לנייר, הורסת את העיניים) וגם בגלל הישיבה מול המחשב שהיא לרוב לא הכי נוחה..

innocence

New member
וגם הכל במסה אחת...

זה לא נראה כאילו זה אף פעם נגמר (בניגוד לדף ספר או בעיתון למשל..)

snoopytush

New member
קראתי אהבתי והסכמתי רק שאלה קטנה

לא הבנתי מה אומר המשפט איבר קטן לו לאדם: משביעו – רעב, מרעיבו – שבע. למה הכוונה? בתודה סנופי

למעלה