לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

x
הודעה מהנהלת הפורום
חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן ואת השאלות הנפוצות טרם כתיבת הודעה בפורום.
מחפשים/ות זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D
לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'. מי שמעוניין לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו - ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שאינו חווה משיכה מינית כלפי אחרים. 

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטייה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני, לבני המגדר שלהם/ן או לשני המגדרים, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים.

יש להבחין בין א-מיניות לבין התנזרות או סגפנות, שנעשות מתוך אמונה כלשהי או החלטה מודעת להימנע מקיום יחסי מין. א-מיניים אינם בוחרים להפסיק לקיים יחסי מין מאחר ומלכתחילה הרצון למיניות משותפת לא נמצאת בבסיס היחסים שלהם עם אחרים. 

חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין. ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים, יש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני- המיני יותר. 

במונח א-מיניות, חשוב להבחין בין משיכה מינית לבין משיכה רומנטית מאחר ויש נטיה להכליל את השתיים כאותה משיכה. כאשר אנו נמשכים לאחרים, לא תמיד מדובר במשיכה רומנטית, למשל מין מזדמן (סטוץ) הוא מין שיש בו משיכה מינית אך לא משיכה רומנטית. כך, כמו שקיימת האפשרות שישנה רק משיכה מינית לאחרים/ות, באותה מידה יכולה להתקיים האפשרות שתהיה משיכה רומנטית לאחרים/ות, ללא הרצון לקיים יחסי מין. 

המשך >>

לצפיה ב-'סרטונים בנוגע לא-מיניות.'
סרטונים בנוגע לא-מיניות.
<< ההודעה הנוכחית
29/05/2009 | 15:27
11
166
ובכן, לפני כמה שבועות חשבתי פתאום על הרעיון של לחפש "Asexuality" ביוטיוב [איך לא חשבתי על זה קודם?!] ורציתי לשתף אתכם בכמה סרטונים נהדרים שמצאתי
יש הרבה סרטונים של ראיונות יחסית קצרים בטלוויזיה, בעיקר של דיוויד ג'יי - מייסד AVEN, האתר העולמי הרישמי לא-מיניות - וגם של מספר חברי AVEN יחסית חזקים ומוכרים בקהילה.
אבל מצאתי כמה סרטונים טובים במיוחד:
1. תכנית שלמה של Montel [אל תשאלו אותי מי זה, אבל נראה שזו איזו תכנית טוק-שואו בארה"ב] בת 40 דקות שעסקה כולה בא-מיניות. [הציטוט האהוב עליי של דיוויד ג'יי הוא מהתכנית הזו - "I don't like that term [virgin]. Because it implies that I'm innocent, and I'm not." זה פשוט נכון עבורי במקרים רבים, באמת. ז"א, יש בי חלקים כל כך תמימים מהיותי אני, אבל לא מהיותי א-מינית. ויוצא לא מעט שחברות שלי מנסות "להגן" עליי ולהמנע מלרמוז על כך שהן שכבו עם מישהו, למשל - וזה תמיד מצחיק אותי; כי זה לא כאילו שאני לא יודעת שזה קורה, זה לא כאילו שאני חושבת שכולם עושים סקס רק מתוך אהבה, שילדים באים מקשתות בענן או מחסידות וזה לא כאילו שאני לא יודעת שיש חוויות מיניות נרחבות, מעבר לרק סקס. העובדה שאין בי את הצורך להתנסות באותן החוויות לא אומרת שאני לא מודעת לקיומן. (וזה לא כאילו אני רוצה לשמוע באופן נרחב על החוויות המיניות שלהן - אבל כחלק מסיפור על קשר רומנטי עם מישהו, לפעמים העובדה שהם שכבו היא מאוד רלוונטית להמשך הסיפור ) ומעבר לזה, אני מתעסקת כל כך הרבה במיניות, על מנת להבין את המקום של א-מיניות בתוך העולם המיני, שאני מתעסקת בעולם הזה כמעט יותר מחברותיי המיניות ומודעת אליו כמעט יותר מהן, חוץ מהעובדה שאני לא לוקחת בו חלק.]
2. מעין ראיון שנעשה עם ה-זוג של AVEN. נראה כאילו חברים שלהם פשוט התעניינו בסיפור והחליטו להקליט חומרים [אולי עבור סרט דוקומנטרי עתידי, אולי רק עבור הפרסום הזה ביוטיוב - אין לי מושג. אבל ההקלטה נהדרת].
3. המשך לראיון שנעשה עם אותו הזוג, עם קטעים שנקטעו בעריכה של הקטע הראשון.
4. בנוסף, יש כמובן את כל הסרטונים של swanivy. פרסמתי בשרשור של חוויות מהמפגש את העמוד שלה ביוטיוב, ואני מוסיפה קישור בסוף הודעה זו. היא מדברת על א-מיניות, ואוהבת לדבר ~המון~ על א-מיניות. יש לה קטעים נהדרים. [http://www.youtube.com/user/swankivy] מפתיע אותי כמה כוח עוד יש לה, להמשיך לדבר על א-מיניות כל כך הרבה ולהסביר כל כך לעומק דברים שאני, הרבה פעמים, פותרת ב - "בחייאת רבאק, זה פשוט לא נכון. תפסיקו להמציא לי תירוצים."
א-מיניים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כול הכבוד'
כול הכבוד
29/05/2009 | 16:04
5
אני מוסיפה את זה לטאגליינס
א-מיניים >>
לצפיה ב-'עוד סרטון נהדר שגיליתי רק היום -'
עוד סרטון נהדר שגיליתי רק היום -
30/05/2009 | 02:24
1
13
לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
31/05/2009 | 05:01
4
מה שבלט לי במיוחד בסרטון זה לעומת השאר הוא שהוא מסביר למה מיניים מרגישים רתיעה גבוהה מאמיניים.
אממ אבל יש לי בעיה עם דוברי אנגלית לפעמים הם מדברים מהר ואין לי שמץ מה הם אמרו....
זה קרה לי עם הסרטון של הזוג וזה היה מעצבן כי ממש רציתי לשמוע.
אגב הזוג האסקסואלי ממש חמודים!!!!!!!!!!!
א-מיניים >>
לצפיה ב-'איזה סירטון משעמם..'
איזה סירטון משעמם..
30/05/2009 | 06:59
8
שני חנונים מדברים שם כמו טמבלים כמעט נירדמתי,
הלכתי להביא לי פופקורן למחשב אמרתי אולי יש מצב,
אז הבנתי שהסירטון דפוק .
א-מיניים >>
לצפיה ב-''
30/05/2009 | 16:12
2
5
אני לא חושבת שהמילה בתול מתעימה לא-מיני מסיבה אחרת.
יש למילה הזו משמעות משנית של רישוני - לפני שימוש.
אולי זה עובד על אדם מיני.
אבל עבור אדם א-מיני - אם הוא קיים יחסי מין או לא - פשוט לא משנה בכלל.

אז למה צריך מילה כדי לתאר את המצב לפני או אחרי?

מבחינתי המילה הזו אינה מתייחסת אלי.
א-מיניים >>
לצפיה ב-'נכון, נכון.'
נכון, נכון.
30/05/2009 | 23:28
2
זה בדיוק ככה
א-מיניים >>
לצפיה ב-''
31/05/2009 | 12:48
1
לצפיה ב-'טוב, עכשיו ראיתי את רוב הסרטונים'
טוב, עכשיו ראיתי את רוב הסרטונים
31/05/2009 | 18:37
3
8
של  swanivy.
היא ממש חמודה!!! יש לה שער ממש יפה. אהבתי את הסגנון לבוש שלה. היא בהחלט יודעת לדבר מול מצלמה. בקשר למה שהיא אומרת, דיי שיעמם אותי כי כבר שמעתי את כול זה בעבר וזה נטחן פה המון בפורום.
מוזר שבוידאו של 10 דברים שאומרים על אמיניות, במס' 8, היא לבשה בגדים חושפניים מהרגיל, וגם העירו לה על זה. מוזר, מה היא ניסתה להגיד בזה?
היא דיי נראת ילדה קטנה. אפשר לתת לה גם 16. עוד הוכחה לכך שסקס מבגר. מי שלא עושה סקס נשאר צעיר לנצח...(זוכרים, דיברנו על זה פה בפורום? אני עינבר וAL212)
ו...היא עושה תנועות מצחיקות אחרי שהיא מכריזה על מה שהיא הולכת להגיד
א-מיניים >>
לצפיה ב-'גם לי בד"כ לא היה כוח להקשיב לכל הסרטון'
גם לי בד"כ לא היה כוח להקשיב לכל הסרטון
31/05/2009 | 20:39
2
4
עד הסוף, בעיקר ל10 הגדולים.
אבל הסרטון של העשרה הנוספים ממש מצחיק, והLetters to an Asexual ממש מעניינים.
אני גם חשבתי שהיא בגילאי 18-24, בערך. הופתעתי שהיא כל כך מבוגרת, בעיקר גם מכיוון שהיא דיברה על אזכורים לשיחות שהיו לה כשהיא הייתה מאוד צעירה, לפני קום AVEN [בהתחשב בגיל האמיתי שלה]. וכל פעם מחדש אני מופתעת מאנשים שהיו מודעים לא-מיניות שלהם לפני הקהילה... [ז"א, מודעים ובטוחים ללא כל עוררין. אני חשבתי תקופה קצרה שמשהו דפוק בי, לפני שנתנו לי לינק לפורום - אבל לא חשבתי לרגע שזו נטייה מינית שקיימת ולחלוטין נורמלית. אני מעריכה אנשים שהיו מספיק בטוחים בעצמם ומספיק לא-נוחים-ללחצי-הסביבה כדי לדעת משהו כזה עוד לפני שהקהילה התגבשה.]
א-מיניים >>
לצפיה ב-'גם בעיני היא מצחיקה ומשעשעת'
גם בעיני היא מצחיקה ומשעשעת
01/06/2009 | 11:11
3
ונראת מלאת חיים - מה שסותר את התיאוריה על א-מיניות וחוסר תשוקה לחיים...

ו-"אני מעריכה אנשים שהיו מספיק בטוחים בעצמם ומספיק לא-נוחים-ללחצי-הסביבה כדי לדעת משהו כזה עוד לפני שהקהילה התגבשה" - בהחלט ראוי להערכה
א-מיניים >>
לצפיה ב-''
01/06/2009 | 20:40
1

הודעות אחרונות

11:15 | 27.02.17 אורחים בפורום
19:38 | 25.02.17 מקמיקא
06:25 | 24.02.17 k500
10:41 | 20.02.17 מחכה לאמדאוס
14:33 | 09.02.17 IcePrincess22
08:20 | 09.02.17 אורחים בפורום
14:58 | 04.02.17 קשת54
10:07 | 04.02.17 k500
08:19 | 20.01.17 k500

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ