שוקוונילה הייתה אצל וטרינר סופסוף

שוקוונילה הייתה אצל וטרינר סופסוף

הכל תקין לפי הבדיקות אבל שכחתי לשאול את הוטרינר שמציק לי עכשיו, אם יש מצב שזה בכלל זכר. פשוט במהלך ההעברה לכלוב היה קשה והיא תקפה אותי והייתה אגרסיבית. היא אמרה הוטרינרית שקשה לחנך אותה לארגז צרכים כי היא כבר לא גורה. כמו כן שכחתי לשאול מה קורה לגבי התעטשות כי שמעתי אותה מתעטשת פעם אחת. היא גם השמיעה קולות שלפי הוטרינרית זה היה קולות של פחד גם כאשר ניגש אליה כלב היא נרתעה. אגב זאת פעם ראשונה שאני רואה אותה פוגשת חיה אחרת. הכלב היה סקרן ולא נראה מאיים עליה אבל אולי שוקוונילה לא רגילה למפגשים מסוג זה. אגב היא שוקלת 3 קילו.

Runny

New member
לא היית אצל עמיר בסוף ?
משהו בבדיקה ובעצות מצביע על מקצועיות לקויה.
1. בדיקה ראשונית ולא בודקים מין ?. זה הרי השלב בו מתכננים עיקור/סירוס ובכלל סדר יום.
2. נסיון לתפוס אותה ולכלוא אותה מסחינתה זו תקיפה ולכן היא מתגוננה, בעיקר בורחת.
בפעם הבאה נסי למשוך אותה בעזרת אוכל לתוך המנשא. אפילו מומלץ להניח את המנשא במתחם שלה כמה ימים לפני שתתרגל אליו.
3. התעטשות פה ושם זה סביר, השאלה עד כמה זה שכיח, האם יש לה הפרשות מהאף ?
4. אין שום בעיה לחנך לצרכים בכל גיל, זה אפילו טבוע בהם כך שזה אפילו לא חינוך אלא רק תיאום ציפיות.

הלכתי לד"ר שרון רגב

הוא מופיע ברשימת הרופאים המומלצים בקישורים וזה היה לי פשוט קרוב למגוריי. וגם שאלתי אם המרפאה מומחית לארנבונים ואמרו לי שכן.
&nbsp
הוטרינרית שאלה אותי אם היא נקבה או זכר.
&nbsp
היא התעטשה רק פעם אחת לפחות בנוכחותי.

Runny

New member
חד פעמי זה לא מקום לדאגה.
אצלנו הם לעיתים מתעטשים כשאר הם אוכלים חציר שהוא מאד "חולי".
אם את רואה שזה חוזר על עמו, ובעיקר אם יש הפרשות מהאף - ז"א המקום לח ולעיתים הפרווה מסביב עם גודש אז יש להיוועץ בוטרינר לקבלת טיפול אנטיביוטי.

trilliane

Well-known member
מנהל
הרשימות בקישורים ישנות ומבוססות על המלצות של גולשים בעבר

רובם כבר מזמן לא פעילים כאן אז קשה לדעת עד כמה הן אכן טובות או לא. פשוט קחי זאת בחשבון.

גם בעיניי זה קצת חסר מקצועיות שווטרינר ששואל ולא בודק בעצמו כדי לוודא, במיוחד כשעומד ניתוח עיקור על הפרק... כלומר אם את לא בטוחה וזה בעל חיים חדש אצלך. מן הסתם אם אמרת בביטחון שזו נקבה אולי היא הניחה שאת יודעת ובדקת בוודאות ולכן לא בדקה בעצמה, וזו כבר טעות שלך. אבל זו בדיקת הכנה לעיקור עתידי, אין מצב שהיא לא תבדוק אותה באופן כללי ותוודא את המין, זה כבר בלתי סביר.

דיברתי עכשיו עם הוטרינרית ד"ר סיגל

היא אמרה לי שהיא כן בדקה אותה ולא הסתמכה רק על דבריי. אני חייבת לציין את היחס הנפלא שנתנו לי הצוות שם. לגבי ההתמחות אני שאלתי אם הם מומחים בארנבונים והם אמרו לי שכן.

למעלה