האם זה בסדר לקנות לארנבון מיטה כזאת שיהיה לו נעים לרבוץ בה?

האם זה בסדר לקנות לארנבון מיטה כזאת שיהיה לו נעים לרבוץ בה?

האם יש בזה צורך או מיותר לחלוטין?

Runny

New member
מאד תלוי ארנבון
ברוב המקרים, אצלנו, הם לא התלהבו מזה במיוחד. משתמשים רק מדי פעם.
&nbsp
מלבד פעם אחת שהארנבון, ספוק מיודענו, גילה שיש פנים מילוי והיה עסוק שבועיים בהוצאת הבפנוכו.
לו היה משחק ולנו הייתה תעסוקה של לאסוף את המילוי מהריצפה.
&nbsp
הם מעדיפים מקומות עם גג וסגורים כך שישנה תחושה של הגנה מכל הכיוונים.
מנסיוני יותר משתלם לקנות שטיח רך ויציב.

trilliane

Well-known member
מנהל
בסדר גמור, רק לא להתאכזב אם הוא לא יתלהב...

מניסיוני אין בכך צורך, זה די מיותר. גם הארנבון שלי לא ממש התלהב מה"מיטה" שקניתי לו (לפחות קניתי סוג זול ופשוט שעלה לי כ-50 ש"ח, לא מפואר ויקר כמו בתמונות שצירפת). בסופו של דבר היא הפכה להיות "כלי" לחציר (וזו הסיבה שהוא דווקא כן רבץ בה פה ושם, אבל לעתים נדירות). הוא מעדיף לרבוץ על שטיחים או על הרצפה (תלוי בעונה) ובד"כ במקום חשוך ומוגן, מאורתי. בקיצור, כפי שרני כבר כתב לפניי, חשוב שיהיו לו שטיחים לרבוץ עליהם ומאורה להסתתר בה. הוא כבר יסתדר.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא שעירים. שטיחי בד קלועים / מקיר לקיר / שטיחי כניסה / אמבט

חשוב שיהיו יציבים.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא בטוחה שזה אידאלי

זה נראה לי קצת קטן ו"רך" כלומר הוא יזיז את השטיח עם הרגליים ועלול להחליק עליו (כלומר איתו). כמו כן יש מצב שהוא ינסה "לטעום" את המגבת הזאת, במיוחד לנוכח הקצוות המקושטים/מצויצים... אבל קשה לחזות מראש.

trilliane

Well-known member
מנהל
אפשרי; אבל אם את בכיוון שטיחוני אמבט

אני ממליצה על תחתית גומי או כל שטיח שהוא לא דו-צדדי, כלומר שיש לו חלק תחתון כבד/יציב ש"נצמד" לרצפה (יחסית) ולא נוטה לזוז בקלות.
&nbsp
אצלנו יש לו חתיכות (שאריות) של שטיח מקיר לקיר (צמודות לקירות) ועליהן הוא הולך ורובץ כל הזמן. ליד יש לנו שטיח בד קלוע (כמו שיש להם על השולחן בסרטונים של eHow ביוטיוב) וממנו הוא דווקא ממש לא מתלהב אף שהוא רך ועבה יותר. אולי כי הוא לא צמוד לקיר ואולי כי הוא נוטה לזוז (עיגנתי אותו בצד אחד עם רגל של כיסא, זה מה יש). לא ממש אכפת לי כי לא קניתי אותו במיוחד, היה לי במקרה וגם ככה אין לי מה לעשות איתו.
&nbsp
מתחת לבית שהכנתי לו (מארגזי קרטון) שמתי שטיחים לניגוב רגליים (סינתטיים כמובן, אבל לא הסוגים הגסים שדוקרים, זה נעים למגע). קניתי אותם בזול לפני שנים באחת מרשתות השיווק (רמי לוי, אאז"נ). הם מגיעים עם תחתית "קשיחה" יחסית ולכן לא מתקפלים (והם גם מונחים כך שהם לא ממש זזים). אין לי מושג עד כמה הוא אוהב אותם, כי זה מה שיש לו בבית מאז ומעולם...

trilliane

Well-known member
מנהל
לא, זה שטיח שכולו מגומי, לא נעים ולא מרופד...

אבל אפשר להשתמש בו כמשטח תחתון, בין הרצפה לריפוד (כלשהו) עליון (כמו השטיח הקודם). להערכתי הוא יוכל לספק שני יתרונות:
א. בידוד מהרצפה (הקרה בחורף).
ב. חיכוך. רצפה די חלקה בד"כ ולכן שטיח בד קצר ולא כבד מדי מחליק עליה בקלות. ברגע שממקמים אותו על משטח בעל מקדם חיכוך גבוה (והמגע בין גומי לבד/סיבים בהחלט יוצר חיכוך רב) הוא לא יזוז כ"כ מהר (אם בכלל).

trilliane

Well-known member
מנהל
אפשר. אבל לפני שאת פוצחת במסע קניות, לכי על משהו פשוט וזול

אולי אפילו משהו שיש בבית... כדי לראות מה קורה, איך הוא מגיב, אם זה בכלל מעניין אותו...
לא ציינת ושכחתי לשאול – מה המצב אצלכם כיום? מהם תנאי המחיה שלו מבחינת מצע? (לשהייה / קפיצה / ריצה / רביצה וכו').

נראה לי שמיהרתי מידיי עם מה לפנק ארנבון כשעדיין אין לי

בכלל. פשוט עדיין לא עברתי דירה ואני חוסכת בשבילו דברים חשובים לפני הכל, כלוב, מצע, אוכל, מנשא וכמובן סכום נכבד לסירוס/עיקור כי אני בספק שימסרו לי ארנבונים אחרי ניתוח לצערי אין מודעות לזה כמו לכלב וחתול. אני נתקלת בהרבה גולשים בקבוצת פייסבוק של ארנבונים ומרביתם לא מודעים לנזק שהם גורמים לארנבונות שהם לא מעקרים אותן או לסבל שלהם ללא סירוס.

רק בעוד חודש אני אוכל לחפש ארנבון לאימוץ כי כרגע יש לי 120 ש"ח לחיסכון.
&nbsp
נ.ב אני רנת וזוזה זיתונה פשוט זה הכינוי השני שלי.

trilliane

Well-known member
מנהל
אה...
אם כך אין צורך שתדאגי לכך עכשיו.

זה גם ככה לא מוצר מיוחד/ייעודי ותוכלי למצוא משהו בבית / אצל חברים / לקחת ממישהו שמוסר או לקנות בזול.

כן צודקת

אגב מה עם הארנבון או הארנבת שהבעלים גילו שגידול ארנבון זה דבר רציני ולא צעצוע לילד? היא נשארה איתם בסוף? סתם מתוך סקרנות.

trilliane

Well-known member
מנהל
הם התחייבו לגדל אותו טוב יותר... נקווה שאכן יעמדו בכך

trilliane

Well-known member
מנהל
מבחינה וטרינרית מקצועית? אין לי מושג... מקווה שכן

למעלה