מזמן לא כתבתי... יש לי שאלה לחכמי הפורום הנחמדים :)

נאוה972

New member
מזמן לא כתבתי... יש לי שאלה לחכמי הפורום הנחמדים :)

מה זה אומר כשהארנבון רץ מסביבי במעגלים? רץ ורץ... ומקיף... וגם אם אני זזה... הוא זז איתי.... וממשיך....
ברור לי שהוא מסמן אותי...
אבל האם זה בחברות? או בתוקפנות?

trilliane

Well-known member
מנהל
חיזור / תשומת לב / משחק...
זה סבבה.

לפני הסירוס קֶבּוֹ נהג להקיף אותנו במעגלים תוך שהוא "זורע" פופונים בכל הקפה (ממש חוני המעגל...
) והוא נגמל מזה מזמן; אבל כשאנחנו מתקרבים לפינה שבה מאוחסן האוכל והוא מתרגש מהציפייה למשהו טעים, הוא מקיף במעגלים ולפעמים גם בשמיניות (בין הרגליים). זה ממש נחמד (בעיקר בקיץ, כשמרגישים את הפרווה על העור, כמו חתול שמתחכך בך...
).

trilliane

Well-known member
מנהל
בערך, כן... בד"כ יותר מהר. איזה חמוד

אני מתייחסת לתחילת הסרטון כי לא צפיתי בכולו (10 דקות זה קצת ארוך...).

trilliane

Well-known member
מנהל
מה הוא עושה עם הפה? תני תזמון בסרטון שאבין למה את מתייחסת

trilliane

Well-known member
מנהל
קשה לי לראות אם זה רחרוחים או נשיכות קטנות של צומי...

אבל בגדול נראה לי שזו תשומת לב, אינטראקציה, רצון להיראות ולקבל הכרה...

מסכן

שמו אותו לקישוט במרפסת ורק בסופי שבוע יכל לקבל תשומת לב ממני וגם זה לא הרבה. היה בודד בלי חברה. מקווה שטוב לו במקום שבו הוא נמצא כעת. רואים שהוא היה זקוק לחום ואהבה. נשבר לי הלב שלא יכלתי לעשות למענו מעבר.

אני זוכרת

שכל פעם שהייתי נכנסת למרפסת הוא מיד ניגש קרוב אליי לליטופים. הוא אהב את זה מאוד. כאילו רק חיכה לזה וגם לא הפריע לו נשיקות. רק מאוחר יותר הבנתי שזאת חיה חברתית שזקוקה לתשומת לב ויחס ובגלל זה ממליצים אם לא יכולים לתת יחס אז להביא ארנבון נוסף לחברה. מסכן שלי מקווה שכעת הוא לא בודד ומטופל כראוי מה שלא קיבל מהבעלים שלו הקודמים.

trilliane

Well-known member
מנהל
במקרה שלנו זו התרגשות, כי הוא יודע שיקבל אוכל. מתי זה אצלכם?

נאוה972

New member
בזמן שהוא משוחרר מהכלוב...

יש לו כלוב די גדול 1.20.
פעמיים ביום אנחנו משחררים אותו בבית כשכל הדלתות סגורות והכלב במקום בטוח :)
בזמן הזה שהוא רץ וקופץ, הוא יכול פתאום לבוא אלי או לאחד הילדים שלי ולהתחיל להסתובב סביב במעגלים.
הוא לא כל כך אוהב ליטופים.... בגלל זה התלבטתי אם זו תוקפנות או לא...
תודה רבה על התשובות המפורטות :)
אין כמוכם.

trilliane

Well-known member
מנהל
אם כך הוא מתלהב מתשומת הלב, ובעיקר מחילוץ העצמות

ואני מניחה שהוא גם פחות אוהב ליטופים כי כשהוא משוחרר הוא רוצה לפרוק מרץ ולא לשבת לנוח.

trilliane

Well-known member
מנהל
מצרפת סרטון שדן בנושא החזקת ארנבון בכלוב או באופן חופשי

הן אומרות (ובצדק) שכשהארנבון סגור רוב הזמן ואז משחררים אותו, הוא מתרוצץ הרבה יותר, וזה נכון (ומובן). מנגד, בעיניי זו לא סיבה טובה דיה להשאיר אותו סגור בכלוב כל היום... בעיקר שבשלב מסוים הוא פשוט לא היה מוכן להישאר בכלוב, נשך וטלטל את הסורגים...
&nbsp
אז עברנו לגדר גורים ובסוף ויתרנו גם עליה כי אנחנו מסתדרים בלי, בסה"כ. הוא לא לגמרי חופשי בכל הדירה כי זו דירה ישנה שבה הסלון הוא חדר סגור, וזה המתחם הבסיסי שלו. לפעמים אנחנו מאפשרים לו לצאת למרפסת (אם מזג האוויר מתאים) או לצאת קצת לחקור את הבית, אבל בהשגחה.

נאוה972

New member
תודה על הסרטון, תמצתת אותו בדיוק

זה מאד נכון. בזמן שהוא חופשי, הוא רץ ממש מהר, מתלהב, מוציא מרץ וחוקר כל דבר.
אני לא יכולה לתת לו עוד הרבה זמן חופשי מעבר לזה כיון שיש לנו כלב, ובואי נגיד שאני לא מתפתה לנסות לראות מה יקרה אם שניהם יהיו חופשיים באותו הזמן....

Runny

New member
תוקפנות זה בטוח לא.
זה יכול להיות חיזור, שכיח אצל לא מסורסים בסביבות גיל חצי שנה עד שנה וחצי.
קורה גם אצל היותר חברותיים מבינהם (חברותיים כלפי בני אדם, כמובן) כמשחק.
&nbsp
קבו הוא מקרה מיוחד, אצלו הכל מתפרש כקריאה למזון...
שמנמוד.
&nbsp

למעלה