ארנב חדש ומוזר

אלה1988

New member
ארנב חדש ומוזר

היי..
לפניי יומיים הבאתי ארנב שאח של בן זוגי רצה להיפטר ממנה, מאחר ולא מצא את הזמן לטפל בה.
הגענו הביתה, והחלטנו שהוא לא תהיה בכלוב, אותו השארנו לו פתוח, והוא הסתובב לו בבית כאוות נפשו.
ביום הראשון הוא היה ממש חביב ומקסים, התלטף עלינו, בא אלינו כשקראנו לו, הלך אחריי לכל מקום, וחג סביבי כשעצרתי במקום תוך כדי הליכה.
ביום השני, הגעתי לכלוב שלו על מנת למלא לו את צלחת האוכל, והוא רץ ישר אליי (הסתובב בבית), זינק על ידי ונשך אותי. מאותו רגע הכל השתנה, וכל פעם שאני מתכופפת כדי להרים משהו מהריצפה או כדי לנקות את הצואה שלו, הוא רץ אליי ישר, ונדמה כאילו הוא בא לנשוך אותי. הוא פשוט נהיה תוקפי ביום ממש ללא סיבה.
אני לא יודעת מה לעשות, אם אני אדע שזה עניין של זמן, אני כמובן אחכה ואתאזר בסבלנות, אבל זה ממש לא נעים לחיות בבית עם ארנב כזה, וקשה לי נורא לסגור אותו בכלוב, ככה שאני נמנעת מזה, אז אנחנו מדברים על חיים פיסיים משותפים.
יש איזושהי דרך לרכך אותו?
וההתנהגות הזאת של הסיבובים הבלתי פוסקים סביבי כשאני נעמדת, יש לה סיבה? זו איזושהי התנהגות עם מנגון גנטי?

תודה מראש.

Runny

New member
תגובה טבעית
ארנבונים משתמשים בפה להרבה דרכים של תקשורת, הנשיכו הללו הן דרכו להשב את תשומת ליבך.
גם אנחנו אימצנו ארנבון לאחרונה שהוא קצת נשכן מאותן סיבות - הוא הבין שכאשר הוא נושך הוא מקבל צומי, אם זה אוכל או סתם תגובה מאיתנו.
&nbsp
הפתרון - להתעלם מהנשיכות לחלוטין ולהמשיך בשגרה כאילו לא היו נשיכות.
אם את בפחד ממנו אז מומלץ להסתובב לידו עם כפפות (יכול להמליץ על הכפפות שאני משתמש אם תרצי).
&nbsp
בנוסף - יכול להיות שהוא הורמונאלי והוא, למעשה, מחזר אחרייך - חיזור נעשה אצלם ע"י נשעכה בצוואר ואז "חגיגה", שווה לבדוק אם הוא מתנהג בצורה דומה גם לבן זוגך.
זה בדר"כ מתחיל בגיל ארבעה חודשים.
&nbsp
אם לא אז סירוס הוא בהחלט הפתרון - בכלל סירוס ועיקור הם מאדמומלתים.

למעלה