היי שוב אני התייעצות חשובה

TTתמרTT

New member
היי שוב אני התייעצות חשובה

אני טסה שבוע הבא לדרום אמריקה לתקופה של חצי שנה.. בלב כואב בהתחלה חשבתי להעביר את בולי הארנב לפינת חי ואמרו לי שאין סיכוי שהוא ישרוד שם ועדיף למצוא לו בית..
חיפשתי לו בית ובאמת התמזל מזלי ומשפחה ממש מקסימה עם שלושה בנים והורים סופר אחראים שאני מכירה , רוצים לאמץ אותו לתקופת הטיסה.
הם משפחה ממש חמה והעברתי להם כמובן את כל מה שצריך לדעת עליו ואני סומכת עליהם בכל הקטע של הטיפול .
האם בולי יתאקלם? אני לוקחת אותו עכשיו לכמה ימים של התאקלמות שאני פה עדיין בארץ לכל בעיה...
האם עדיף להשאיר אותו בבית שלי בחדר שלי ושאמא שלי רק תתן לו אוכל? הוא לא ימות משעמום ודכאון לבדו כאן..?
מה עדיף בקיצור? משפחה אומנת או להשאר בבית?

Runny

New member
לא להשאיר לבד הם זקוקים להרבה תשומת לב ולהשאיר אותו לבד חצי שנה זו התעללות.
כמו כן, מישהו חייב לשים לב לשינויים במצבו הפיזי, קרי - שהוא מוציא גללים ואוכל כרגיל.
במקרה של מחלה התדרדרות היא מהירה מאד, אם יום יומיים לא שמים לב זה קטלני.
אל חשש, והם בהחלט סתגלתנים כל עוד נותנים להם את הזמן שלהם ומספקים להם את הדברים הבסיסיים בבית חדש פינה שקטה לעצמם וזמן להתרגל לרעשים החדשים.

טיסה נעימה.

TTתמרTT

New member
תודה רבה רבה..!

אז ביום שלישי נתחיל את החפיפה.. אעביר אותו לשם.. בהתחלה כדי לא ישר לקפוץ עליו ולחבק אותו אלא לתת לו כמה זמן שהוא צריך כדי להתרגל??וכשהוא יבוא הוא יבוא???

trilliane

Well-known member
מנהל
תמונה מקסימה!
חולה על הפיהוקים שלהם

ראשית, התמונה מקסימה. שנית, בנוגע למעבר

אני אתן לך את הדוגמא שלי. בחגים טסנו לחו"ל לשבועיים. התוכנית הראשונה היתה שהבן שלי נשאר בבית בזמן הזה
ולא נצטרך לחפש לארנבון שלנו מקום אחר לשהות בו. חל שינוי בתוכנית, הבן שלי טס, בזמן שאנו טסנו לחו"ל. דבר
ראשון חשבנו על אמא שלי למרות, שלא האמנתי שתסכים שיהיה אצלה בזמן שלא נהיה ואין לה שמץ של מושג,
בטיפול בארנבונים. בנוסף לזאת, היא לא צעירה וגם מתנדבת בכל מיני מקומות מה שתופס את הזמן שלה, היא
המעיטה לבוא אלינו. אז מה שעשינו : היא באה אלינו אחת לשבוע במשך כמה שבועות.
דבר ראשון, בשביל שהיא תתרגל אליו, הוא יתרגל אליה.
דבר שני, שיהיה לה מושג, איך לטפל בו.
הסברתי לה, הדרכתי אותה, איך לטפל בו.
נתתי לה לטפל בו, כאילו שאני לא נמצאת, שתקבל מושג.
כשהיא באה לכאן ניכר שהוא שמח, התקרב אליה, נתן לה ללטף אותה, ישב לידה, וכו'.
הגיע זמן המעבר שלו, ואני חייבת לציין, שזאת פעם ראשונה שהוא היה מחוץ לבית !
בהתחלה, הוא היה חשדן, ניראה שאפילו כעס עלי - הוא לא איפשר לי להתקרב אליו.
לקחנו מחשב נייד ואין אמצעי טוב מזה להיות עם אמא שלי בקשר. היינו איתה בקשר יומיומי.
היא עידכנה אותנו לגביו מידי יום ביומו. היא הדאיגה אותי רק פעם אחת שראתה שהוא לא עושה צרכים.
אבל, עד מהרה הרגיעה אותי, הוא עשה צרכים בערב. טיפלה בו/דאגה לו יוצא מן הכלל וזה אפילו מעבר
למצופה. אני חושבת, שזה רעיון טוב, להעביר אותו לפני שאת טסה - לראות כיצד הוא מסתגל למקום
החדש. אני חושבת, שזה רעיון טוב, להיות בקשר עם אותה משפחה ולוודא שהם מסתדרים שהכל בסדר
בזמן שאת בחו"ל וזה למצפון שקט יותר. תספרי להם על הפורום. תגידי להם : שהם יכולים לפנות לכאן
עם כל שאלה ובעיה. בתקווה שלא יהיו בעיות מיוחדות. לתת להם טל' למקרה חירום. עדיף שהוא יהיה
אצל משפחה מאשר בפינת חי. שיהיה לך נסיעה טובה.

למעלה