גידול צינצילה

Shaharadi1

New member
גידול צינצילה

אני מעוניין לקנות בחודשים הקרובים צינצילה ויש לי כמה שאלות בנושא
1) מה אורך חייו בממוצע של צינצילה ? 13) כמה האוצה הראשונית בגידול צינצילה ?
2) איזה טיפול וטרינרי צריכה צינצילה ? 14) וכמה האוצה החודשית בגידול צינצילה ?
3) איזה גודל כלוב צריך זוג צינצילות ? 15 ) איזה וטרינרים מומלצים לצינצילות ?

4) באיזה חודשיים יש את עונת הרבייה של הצינצילות ? ! ) ניסיון עם בעליי חיים יש לי אני מגדל וגדלתי כלבים
5) העם מומלץ לזווג צינצילות ? חמוסים קנרים ודגים ואוגרים וחיות נוספות מקווה שתענו
6) העם מומלץ לעקר / לסרס צינצילה? לשאולתיי תודה מראש .
7) איזה אביזרים צריך לקנות לצינצילה ?
8) העם צינצילה צריכה לחיות בזוגות או יכולה לחיות לבד ?
9) העם צינצילה צריכה להיות כמה שעות חופשייה מחוץ לכלוב ?
10) איזה סוג אוכל צריכה צינצילה ?
11) איזה סוג חול צריכה צינצילה ?
12 ) העם ישנם עוד דברים חשובים שצריך לדעת על גידול צינצילה ?

Shaharadi1

New member
גידול צינצילה

אני מעוניין לקנות בחודשים הקרובים צינצילה ויש לי כמה שאלות בנושא
1) מה אורך חייו בממוצע של צינצילה ? 13) כמה האוצה הראשונית בגידול צינצילה ?
2) איזה טיפול וטרינרי צריכה צינצילה ? 14) וכמה האוצה החודשית בגידול צינצילה ?
3) איזה גודל כלוב צריך זוג צינצילות ? 15 ) איזה וטרינרים מומלצים לצינצילות ?
4) באיזה חודשיים יש את עונת הרבייה של הצינצילות ? ! ) ניסיון עם בעליי חיים יש לי אני מגדל וגדלתי כלבים
5) העם מומלץ לזווג צינצילות ? חמוסים קנרים ודגים ואוגרים וחיות נוספות מקווה שתענו
6) העם מומלץ לעקר / לסרס צינצילה? לשאולתיי תודה מראש .
7) איזה אביזרים צריך לקנות לצינצילה ?
8) העם צינצילה צריכה לחיות בזוגות או יכולה לחיות לבד ?
9) העם צינצילה צריכה להיות כמה שעות חופשייה מחוץ לכלוב ?
10) איזה סוג אוכל צריכה צינצילה ?
11) איזה סוג חול צריכה צינצילה ?
12 ) העם ישנם עוד דברים חשובים שצריך לדעת על גידול צינצילה ?

טוטס

New member
גידול צ'ינצ'ילה

ראשית, הרשה לי לומר כל הכבוד על כך שאתה מברר את כל הפרטים מראש. חזק ואמץ

ברשותך - חסכתי לי מענה על מרבית השאלות ומצרפת לך קישור עם המידע הבסיסי עליהן:
http://www.snakes.co.il/Joomlasnake...igera-&catid=49:2009-05-19-10-02-02&Itemid=74

ומשלימה:
צ'ינצ'ילות זקוקות לכלוב מאוד גדול שבנוי לגובה. הן חיות שמאוד אוהבות לקפוץ ולטפס. רצוי מאוד לשים להן בכלוב גם ענפים עבים שעליהן יוכלו לטפס כמו בטבע...

על הכלוב להיות לפחות מטר גובה ורצוי מאוד שיותר...

כלוב זה לרוב ההשקעה הכי גדולה עבורם. כדאי לחפש ביד2 אולי תמצא משהו זול יותר. אבל אם כן - חשוב מאוד לחטא את הכלוב היטב עם מים רותחים כמה פעמים + להשרות עם סבון כלים, כדי שלא ידבקו במחלות.

זה למשל כלוב מעולה:
http://www.buldog.co.il/rec/441-כלוב-פרפלסט-צינצילה-מקסי

הם לא צריכים טיפול וטרינרי מיוחד. כדאי לקחת אותם לוטרינר מומחה לבדיקה ראשונית שבוע לאחר שתאמץ, רק כדי לוודא שהם בריאים, ואח"כ ביקור וטרינרי רק בעקבות חשד למחלה או אחת לשנה וחצי לביקורת.
חשוב מאוד ללמוד את סימני המחלה כי חיות נטרפות מסוות את החולי שלהם ממש עד הרגע האחרון. עירנות לסימני מחלה- תציל חיים

למכרסמים אין עונת רבייה. הם מתרבים כל השנה. הצ'ינצ'ילות מגיעות לבגרות מינית בגיל 8-7 חודשים. ההריון עשוי להימשך ארבעה חודשים ובסופו הצ'ינצ'ילות ממליטות בממוצע שני גורים. הצ'ינצ'ילות עשויות להיכנס להיריון אפילו כעבור שלושה ימים מההמלטה. הנקבה מתייחמת מחדש כל 4 שבועות. משך ההריון שלה 111 יום.הגורים נגמלים בגיל 8 שבועות בערך.

לא מומלץ לזווג אותם.

אני לא יודעת האם גם אצל צ'ינצ'ילות יש המלצה על עיקור והאם גם הן חולות בסרטן רחם כמו מכרסמים אחרים. כדי להתייעץ עם הוטרינר המומחה עדי גנץ או דניאלה יעקב.

צ'ינצ'ילה היא חיה חברתית - וחשוב לגדלן בזוג (כדאי 2 נקבות). חשוב להביא אותן ביחד כי זו חיה טריטוריאלית ויכולה להרוג פרט חדש שמכניסים לכלוב. אם בכל זאת יש שלב שבו מכניסים פרט חדש יש לעשות זאת בהדרגה - תכתוב לנו ונייעץ כיצד לעשות זאת.

לא נהוג כ"כ לשחררן מחוץ לכלוב כי הן בורחות וזה מסוכן עבורן. לכן חשוב להשקיע בכלוב גדול ומרווח. אפשר מדי פעם לשחררן בחדר סגור וקריר אחרי שמוודאים שכל החלונות סגורים ואין סכנה. חשוב לדעת שהן נוהגות לכרסם דברים.

היא זקוקה לכופתיות פשוטות (רק מקלות חומים) בלי גרעינים, תירס וחלקים צבעוניים + חציר + אמבטיית חול עם חול מיוחד שקונים בחנות

וטרינרים מומלצים:
עדי גנץ הרצליה
דניאלה יעקב - בית דגן

בהצלחה

nirbo

New member
שכחת את הנקודה החשובה מכולן...

במזג האוויר של ישראל במהלך הקיץ - צ'ינצ'ילות מתות מהחום והלחות.
בעונה החמה ועד שמתקרר משמעותית, המזגן אצלי דולק 24/7 בשביל הצ'ינצ'ילות.
מכיוון שלבעלי חיים אלו אין מנגנון הזעה, מאוורר לא יהיה אפקטיבי בכלל וחובה לקרר ויותר חשוב - לייבש את הסביבה בה נמצאות החיות, אלו בדיוק הפעולות שמזגן עושה.

טוטס

New member
ומוסיפה שמאוד מסוכן להפעיל מזגן כשאנחנו

לא בבית (עלול לגרום לשריפה
) ולכן יש לחשוב מראש כיצד ניתן לקררן (למשל בעזרת קרחונים) + האם יש לנו איזור קריר בבית לשים אותן

trilliane

Well-known member
מנהל
למה מסוכן? ממתי מזגן עלול לגרום לשרפה?

יש הרבה בנייני משרדים / חוות שרתים ועוד שבהם פועלים מזגנים 24/7 גם בזמן שהם לא מאוישים ולא שמעתי דיווחים על שרפות המוניות... נשמע לי קצת מוזר.

טוטס

New member
תעייני קצת ברשת ותראי שמזגנים גורמים

הרבה מאוד פעמים לשריפות בבתי מגורים (לא מבינה ולא מתעניינת במשרדים).
זה לא אומר שבוודאות תהיה מחר שריפה, אבל כן הסיכוי גדול ובעיני לא שווה בכלל

אחרי שבדירה הסמוכה לשלנו הייתה שריפה בגלל מזגן שנשאר דולק ללא השגחה, והכלבה מתה. הפכתי להיות מאוד ערנית לעניין.

אחת הכותרות שראיתי הרבה באתר של שירותי הכבאות היא "שוב שריפה בבניין בעקבות התלקחות מזגן".

ובכלל - רצוי שלא להשאיר שום מכשיר חשמלי דולק כשאנחנו לא בבית. השריפה הגדולה שהייתה ברחובות (אם אני לא טועה) שבה נספו הילדים הקטנים, הייתה בגלל לפ טופ...

trilliane

Well-known member
מנהל
קראתי קצת, והבעיה בעיקר בחיווטים לא מטופלים

וגם באיזשהו דגם של תדירן שהכיל רכיב בעייתי ודווח עליו בתקשורת שצריך להחליף אותו. מהמידע שקראתי עכשיו בגוגל התרשמתי שאם מבצעים התקנה איכותית ע"י איש מקצוע ומבצעים בדיקה תקופתית לא נשקפת סכנה מיוחדת (לא יותר מבמכשירי חשמל אחרים).

טוטס

New member
בהחלט גם במכשירים חשמליים אחרים יש סכנה

(ולכן רשמתי שבאופן אישי לעולם לא אצא מהבית ואשאיר מכשירי חשמל עובדים).

ייתכן שבגלל שמזגנים פשוט עובדים יותר ממרבית מכשירי החשמל אז הסיכון שבהם יותר גדול.

בישראל אנחנו מדינת חאפריות. אני לא הייתי סומכת בעיניים עצומות על זה שמכשיר החשמל שלי הותקן בדיוק לפי התקן גם אם עשיתי את המקסימום מבחינת בחירת איש המקצוע כדי לוודא את זה.

אם לא היו לי בע"ח בבית, באמת שפחות היה איכפת לי. כפרה על הרכוש. אבל עליהם אני לא מוכנה לקחת רבע סיכון אפילו

trilliane

Well-known member
מנהל
את מנתקת את המקרר לפני יציאה מהבית?

מן הסתם לא... אנשים גם מתכנתים מכשירי חשמל שיפעלו בהיעדרם (וידאו, דוד, מכונת כביסה, מדיח) ורוב האנשים לא מנתקים את כל המכשירים; רבים משאירים מחשב פועל (למשל כי הוא עושה כל מיני דברים) ולא מכבים לחלוטין טוויזיה, DVD וכו'. אני חושבת שזה נכון ונבון למזער סיכונים ולדאוג לרשת חשמל בטוחה (ויש כל מיני התקנים בטיחותיים), לגלאי עשן וספרינקלרים אבל לא צריך להיכנס להיסטריה. אני לא חושבת שבקבוקי קרח יכולים להחליף מזגן, למשל. כאמור, יש הרבה מאוד מקומות שבהם אין בררה אלא שמזגן יפעל כל הזמן (והם לא תמיד מאוישים) והם לא נשרפים חדשות לבקרים.

טוטס

New member
גם התשובה שלך לוקחת את הדברים לקיצוניות

אני לא "נכנסת להיסטריה" - אני מודעת לסיכונים ועושה את החישובים שלי לגבי מה נכון ומה לא נכון, ואני לא אשאיר לעולם מזגן דולק בבית וגם לא אמליץ לאחרים לעשות כך....

שכל אחד יעשה מה שנאה לו.

למעלה