לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1581315,813 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

לצפיה ב-'נפגעות תקיפה מינית ואומנויות לחימה.'
נפגעות תקיפה מינית ואומנויות לחימה.
<< ההודעה הנוכחית
02/11/2002 | 13:00
122
54
אני לא זוכר אם דיברנו על זה פעם או לא.

האם משהו בפורום יכול לספר על הנושא?

שאלות שמעניינות אותי:
האם יש לכם סיפורים על תלמידות של השיטה שלכן שמנעו תקיפה מינית
האם יש לכם סיפורים או מידע או מאמרים על השימוש באומנויות לחימה ככלי שיקומי לנפגעות תקיפה מינית (אני זוכר, דוד, שעל כך היה הסיפור שלך, אני סקרן לשמוע את דעתך בנושא)

אישית, יש לי ניחוש שיש קשר, אבל הייתי מעדיף לשמוע מאנשים שמנחשים פחות ממני ,
טל.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כאשר'
כאשר
02/11/2002 | 17:46
1
4
דיברו על להוריד את אימוני ההגנה עצמית מבהי"ס נתנו מחקר שאימונים אלו תרמו לכך שכמה בנות הצליחו להניס תוקפים. אם אני זוכר נכון ההגנה עצמית שמלמדים בבהי"ס מבוססת על קרב מגע (ואם אני לא זוכר נכון אני מניח ישתקנו אותי דיי מהר)
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'קרב מגע'
קרב מגע
02/11/2002 | 17:56
3
לא מבוססת על, פשוט קרב מגע.

באקספרס מווינגייט -> לבית ספריך!
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מישהו אמר לך פעם, שיש לך כישרון'
מישהו אמר לך פעם, שיש לך כישרון
02/11/2002 | 18:11
9
5
לשאלות קשות?

זה לא התחום שלי, אבל מידע כללי, הבעיה הפסיכולוגית העיקרית של נפגעי תקיפה מינית חד-פעמית היא השפלה, עד עפר.
התקיפה יוצרת תחושה של חוסר-אונים וחוסר ערך עצמי, וכן תחושה של חוסר ביטחון וחוסר אמון בסביבה.
בנוסף, בגלל שהתקיפה היא נגד החלק האינטימי ביותר בגוף, נוצר ניתוק בין ה"אני" לגוף: זה לא קרה לי, זה קרה לגוף שלי. במקרים שאין טיפול, זה יכול להביא לפגיעה בגוף, כמו אנורקסיה/בולימיה, פגיעה עצמית (גם פציעה, כמו גרימת כוויות עצמית, שריטה עצמית ועוד, גם ע"י פירסינג וקעקועים, וגם נסיונות התאבדות), או פגיעה בחלשים מהקורבן.

תוסיף לזה את העובדה שכ-70% מהתוקפים מינית הם אנשים המוכרים לקורבן (שכנים, חברים, קרובי-משפחה), אנשים שהוא סומך עליהם! ותקבל תמונה עגומה מאוד.
וצריך לזכור, שבמיוחד במקרים של קטינים, התקיפה היא לא חד-פעמית אלא לאורך זמן, ובהרבה מקרים התחילה בגיל בו לא היה שום סיכוי להתנגדות.

במצב כזה, הטיפול הראשוני צריך להיות פסיכולוגי.
בשלב יותר מאוחר, אפשר להוסיף אימון, שהבסיס שלו צריך להיות יצירת אמון בגוף: הגוף הזה, שהיה מטרה, שהיה כלי לפגיעה ולהשפלה של הקורבן, צריך לעבור עיבוד-מחדש בתודעה של הקרבן, כדי שהוא יפסיק להיות קורבן.

יצירת ביטחון עצמי אצל קורבנות תקיפה מינית לוקחת הרבה זמן, וחייבת להיות מלווה טיפול פסיכולוגי (קבוצתי?) שיעזור לעבד את התחושות המלוות את האימון:
צריך ללמוד לעמוד מול אדם שמתקיף אותך עם אגרוף - דבר שמזכיר לך אירוע נורא - ולא להתקפל, לא לזעום, לא לפחד, לא לברוח...
צריך ללמוד "לעמוד על שלי", בזמן שההרגשה הפנימית היא של עלה נידף ברוח.

זה לגמרי לא קשור להגנה עצמית!
זה קשור לבניית ה"עצמי" מחדש, אחרי הפגיעה.
רק אחרי שה"אני" ישתקם, יהיה טעם לדבר על הגנה עצמית.

אחד מחברי העביר סדנת טאי-צ´י כזאת במעון לנערות חוסות. אני אבקש ממנו להכנס לכאן ולכתוב משהו מנסיונו.
הנסיון שלי בתחום היה כשהביאו לקבוצה שהדרכתי נערה שעברה אונס. אחת המדריכות הותיקות עשתה איתה סטיקי-הנדס, ונתנה לנערה לגעת בה. הנערה נבהלה, ביקשה סליחה שוב-ושוב-ושוב (על נגיעה - לא מכה, נגיעה!) ולא היתה מוכנה לחזור להתאמן. היא לא חזרה אלינו.
בעקבות המקרה התחלתי להתעניין בתחום.

הבהרה: המונח הנכון הוא "נפגעי תקיפה מינית". זה קורה גם לגברים, אבל בעיקר לתינוקות, ילדים ונערים. מי שחושב בהקשר זה רק על נשים, טועה בגדול.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דעות על א"ל, כרלוונטי לפני ואחרי:'
דעות על א"ל, כרלוונטי לפני ואחרי:
02/11/2002 | 20:22
6
2
נעשה הפרדה:
1) לפני - יש אומנויות לחימה למען מניעה של מקרה אונס.
2) אחרי - ויש אומנויות לחימה ככלי בדיעבד לאחר מקרה אונס.

לגבי דעתי:
1) אני חושב שבחורה שלומדת שיטת לחימה (מכל סוג אני חושב), מפתחת כלים שיעזרו לה להימנע ממצב של תקיפה מינית, ויחזקו את היכולת שלה להתמודד עם כזה כשהוא קורה.
תמיד עדיף רוטווילר צמוד, אבל זה גם משהו.
ואני חושב שחלק גדול מהייתרון של הלימוד לא יהיה בהכרח טכניקות (או עקרונות תנועה, לצורך זה), אלא הביטחון שנובע ואומר "נגעתי בי ואני לא מתכווצת, אלא הולכת להכנס בך" (מה שאני בטוח שמשדר משהו)

נניח, בחורה שיושבת באוטובוס, וחוששת שמשהו יגע בה. אני מאמין שאם היית עוסקת באומנויות לחימה, אין פה שום דבר מפחיד. היא הייתה נותנת לו סתירה, או עוצרת אותו מילולית (או מעקמת לו את היד, אם היא באמת השקיע בלימודים, והדיבורים לא עוברים)

2) אני שומע המון פעמים על אנשים ש"לא מרוצים מהגוף שלהם". והתחושה שלי, שמתוך עיסוק בגוף (נגיד, אומנות לחימה), בן אדם מפתח השלמה וכבוד לגוף של עצמו.
מתוך כך אני מסיק על האפשרות, שאם נפגעת תקיפה מינית עוברת תהליך של "אי השלמה" עם הגוף שלה - העיסוק באומנויות לחימה יכול להיות כלי חזק לביסוס מחודש של אמון הבחורה בגוף שלה.
ובנוסף בהשקטת החשש שהיא חסרת אונים למקרה נוסף.

אני לא אומר שיש פה תחליף לטיפול נפשי, אלא כלי נוסף וחזק.
בנוסף, ייתכן ובמקרים כמו שנידונו, שיטה כמו זו שנהוגה במרכז (הישראלי לטאי צ´י), של הפרדת נשים וגברים - יכול להיות בעל ערך מוסף חזק.
(אתם חושבים שאני צודק פה ??)

נ.ב:
כל האמור תקף הן לגברים והן לנשים.
ובבירור, אין לי ניסיון או יומרה להבין בנושא. אבל אני משתף את המחשבות שלי בתקווה שחכמים ממני ישתפו אותי בדעתם.
(אומנם לא ניסחתי את עצמי בצורת שאלה, אבל עדיין - אין הביישן למד)

סיימתי עם הנ.ב,
טל.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מסכים מאוד, עם הכל'
מסכים מאוד, עם הכל
03/11/2002 | 00:57
2
ובמיוחד עם יתרון ההפרדה בין גברים לנשים, למצבים של אחרי אונס.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אמנות לחימה כשיקום נפשי'
אמנות לחימה כשיקום נפשי
03/11/2002 | 11:10
3
4
אני מצרף קישור למאמר "טאי צ´י ככלי טיפולי ושיקומי", שנכתב ע"י מדריכי טאי-צ´י מהמרכז.
בנוסף, נראה לי נכון לציין דבר חשוב: מי שעבר תקיפה מינית, עובר שלבים שונים של שיקום. בכל שלב צריך לטפל אחרת, ומדריך אמנויות לחימה שאינו מודע לבעייתיות הזו עלול להפריע לשיקום, או אפילו ממש לגרום נזק.

לא מדובר רק בתסמונת פוסט-טראומטית ("תגובת קרב"), אלא (בנוסף) התמוטטות של הרבה דברים שכל אדם מתייחס אליהם כמובנים מאליהם: תחושת הערך העצמי, הביטחון העצמי, הביטחון בזולת...

במצבים כאלה צריך לעבוד לאט ובזהירות. יכולת הלחימה (ההגנה העצמית) צריכה להיות הדבר האחרון שמגיעים אליו.
באימון מבצעים אלימות מבוקרת: צד אחד מתקיף, צד שני מגן, אח"כ מתחלפים.
למי שעבר התקפה אלימה לא מבוקרת, חוויה כזו עלולה להיות יותר ממה שהוא מוכן לסבול.
יכול להיות מצב של אדם שמוכן רק להתקיף; ויכול להיות מצב של אדם שלא מוכן להתקיף בכלל.
עם שני הדברים צריך לעבוד לאט מאוד ובזהירות רבה.

לדעתי, אדם שעבר תקיפה מינית ורוצה ללמוד אמנות לחימה, טוב יעשה אם ילך ללמוד אמנות שבה המגע בשיעור אינו "אגרסיבי", לפחות בהתחלה; אבל הרבה יותר חשוב למצוא מורה מתאים, עם הרגישות המתאימה למצב.

ואולי עדיף להקים קבוצה שיקומית לנפגעי תקיפה מינית, שתיתן בסיס לפני הכניסה לקבוצה רגילה.
לדעתי, קבוצה כזו צריכה להיות מלווה ע"י פסיכולוג או עובד סוציאלי, ואחרי כל שיעור צריכה להיות שיחה שבה מעלים ומדברים על החוויות שהתלמידים עברו בשיעור. לא מספיק לעבור את זה בגוף, צריך גם לעבד את זה בראש.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דוגמא לבעייתיות של אמנויות לחימה'
דוגמא לבעייתיות של אמנויות לחימה
03/11/2002 | 11:43
2
ככלי שיקומי לנפגעי תקיפה מינית, אפשר למצוא כאן.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה'
מסכימה עם כל מילה
03/11/2002 | 17:09
1
2
ומשתתפת בצערך על מות אימך.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-' תודה.'
תודה.
04/11/2002 | 01:27
2
לצפיה ב-'טל, יפה אמרת...'
טל, יפה אמרת...
03/11/2002 | 13:09
1
אומנות לחימה נותנת לנו יותר מודעות לגוף שלנו, וכיצד אנחנו משתמשים בו.

לא יודע לגבי תקיפה מינית (או השתקמות לאחר תקיפה), אך זה בהחלט משפר את איכות החיים ביום יום.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'(ההודעה למעלה היא טריגר)'
(ההודעה למעלה היא טריגר)
03/11/2002 | 16:34
1
1
והמונח הנכון הוא נפגעי/ות תקיפה מינית

ומאיפה כל הידע הזה? נורא הורשמתי ממנו.

אני מצטערת על הבורות אבל אני פעם ראשונה בפורום הזה, ויצא שככה גם השבוע בדיוק עלה דיון בפורום שלנו על כל זה, כאשר אחת הבנות שאלה על האימונים ועל הפגיעה וגם אני השבוע מתחילה אימון קרב מגע...

אצלנו העניין הזה חדש.

(תודה על הלינק ששלחת)

phenix
מנהלת פורום נפגעי/ות תקיפה מינית

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הידע מהתעניינות בנושא, מאחות עובדת'
הידע מהתעניינות בנושא, מאחות עובדת
04/11/2002 | 01:17
2
סוציאלית, מאח פסיכולוג, מקריאה, משיחות עם אנשים, מטלויזיה (לימודית), ועוד...

וחוץ מזה, תודה
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אומנות לחימה לא תגן בתקיפה מינית'
אומנות לחימה לא תגן בתקיפה מינית
02/11/2002 | 18:18
48
3
בד"כ.
לא אגיד שבכל מצב ובכל מקום.

כבר אמרו כאן לפני שרוב קורבות התקיפה המינית מותקפות מאנשים קרובים אליהם. בני משפחה, שכנים, חברים וכו´.

בארגון הקודם שהייתי בו הייתה סיטואציה כזו ואיני יכול להרחיב אלא ששום דרגה או ידע של אומנות לחימה לא עזרו (בבקשה לא לשאול)

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מה???'
מה???
02/11/2002 | 18:51
46
2
אומנות לחיממה לא תגן במקרה של תקיפה מינית???

זה בדיוק כמו להגיד, שאומנות לחימה לא תגן במקרה של "מכות" ברחוב.

ואמנות לחימה, נותנת כלים מסוימים שעוזרים לנו להתמודד עם סיטואציות כאלה ואחרות (ועם החיים בכלל).

כל הכלים שניתנים באומנות לחימה (שלמה), יעזרו במקרה של תקיפה מינית. לא צריך לתרגל את זה על מזרון האימונים, בכדי לדעת כיצד להגיב.

ייתכן שאני טועה, אך זוהי דעתי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אמנות לחימה יכולה לעזור, אבל לא תמי'
אמנות לחימה יכולה לעזור, אבל לא תמי
02/11/2002 | 19:14
45
2
לא תמיד.

צריך לזכור את המורכבות הפסיכולוגית של תקיפה מינית: ב-70% מהמקרים, הקורבן מכיר את התוקף וסומך עליו. בנוסף, ב-70% מהמקרים, התקיפה מתרחשת בסביבה הנחשבת "בטוחה": בבית הקורבן, בבית של קרובים/חברים/שכנים, במכונית של חבר/קרוב-משפחה, בעבודה; ברוב המקרים האלה, הקרבן נמצא בחברת התוקף מרצונו, כי הוא סומך עליו שלא ייפגע בו.
מדובר כאן לא רק על תקיפה פיזית, אלא גם על בגידה מהסוג הגרוע ביותר.

צריך לדעת שהמקרים ה"מפורסמים" של אנס המתקיף אשה בסמטה חשוכה, או פורץ אל ביתה בלילה, הם הנדירים ביותר.

ברוב המקרים, הקרבנות מתארים תחושה של חוסר-אמון: לא יכול להיות שזה קורה לי! לא יכול להיות שהוא - שאני סומך/כת עליו! - עושה לי דבר כזה!
מחוסר-האמון הזה נובע שיתוק.
השיתוק הזה יכול לקרות גם למי שמאומן היטב, כולל חגורות שחורות.

דבר נוסף שצריך לזכור, הוא שבהרבה מקרים התוקף, לפני שיתחיל להתקיף פיזית, יציע לקרבן אלכוהול ו/או סמים.
הקורבן, שסומך על התוקף, עלול למצוא את עצמו מטושטש ברגע שהתוקף יעבור לשלב הפיזי של ההתקפה.

אחרי התקיפה, השיתוק הזה יהיה אחד הגורמים לבעיות הפסיכולוגיות איתן הקרבן יצטרך להתמודד: למה לא התנגדתי?
אם הקרבן יגיע ללמוד אמנויות לחימה, השאלה הזאת תעלה אצלו בעוצמה רבה בשלב כלשהו, וצריך ייעוץ נפשי כדי להתמודד איתה.

(שוב: תקיפה מינית יכולה לקרות לגברים ולנשים כאחד. לא נכון להתייחס כאן רק לנשים.)
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נכון. (אבל...)'
נכון. (אבל...)
02/11/2002 | 19:33
14
1
זה שמרוב מקרי התקיפה מינית נעשו ע"י אדם מוכר וחביב (או שלא חביב), זה עדיין לא אומר מעיד על עצם הבעיה להתגונן.

דוד, נניח שחברך הטוב היה מחבק אותך או סתם מניח עליך יד, ופתאום לופת וחונק אותך. אז נכון שסתם אדם זר לא היה מקבל את האופציה להגיע עד אליך, אך האם זה מה שימנע ממך להיאבק בו (ברגע שכוונותיו נהירות לך מעל לכל צל של ספק)?
האם יכולת הלחימה שלך היתה נפגעת בגלל שאתם מכירים (ואני מזכיר - כוונותיו ברורות!).

דבר נוסף - כשהזכרתי את הענין שאומנות לחימה נותנת לנו עזרה בסיטאציות בחיים (ובחיים בכלל) התכוונתי גם למישור הפסיכולוגי.

לגבי סמים ואלכוהול - איש הישר בעיניו יעשה...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לגבי מכר שתוקף....'
לגבי מכר שתוקף....
02/11/2002 | 19:58
1
2
לא שזה קרא לי, אבל ניראה לי שההבדל בין מצב כזה למצב שבו זר ברחוב תוקף, הוא עוצמת ההלם.
זכור לי שבזמנו שאלתי איך מתמודדים עם הלם באומנויות לחימה.
אם אני זוכר נכון, התשובה שהכי קיבלתי הייתה:
ככל שאתה יותר "בן אדם מאוזן", כך תוכל להתאושש מהלם יותר מהר.
סביר לכן, שבן אדם שעוסק באומנויות לחימה יהיה אדם יותר מאוזן שיוכל להתאושש מהלם של "מתקיף אותי אדם שאני סומך עליו, מה קורה פה ?!"...

אבל קרוב לוודאי שמדובר בהלם יותר חזק, שידרוש יותר איזון נפשי כדי להתמודד מולו...
אבל זו רק דעתי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לגבי מכר שתוקף'
לגבי מכר שתוקף
03/11/2002 | 11:35
2
קישור, מפורום נפגעי/ות תקיפה מינית.
פשוט שנדע על מה מדובר כשאומרים "קשה להתנגד" ו"טראומה".
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'עקרונית אתה צודק...'
עקרונית אתה צודק...
02/11/2002 | 19:59
10
מעשית, כפי שהעובדות בשטח מראות, התמונה מצטיירת בגוונים רבים של אפור, ולא בשחור-לבן.

דבר אחד ששכחתי לציין: התוקף תמיד מתכנן את התקיפה מראש, והוא תמיד יוודא שיש לו עליונות פסיכולוגית ופיזית לפני שיתקיף.

"אני אספר להורים/חבריםחברות שלך שנתת לי", הוא רק דוגמא.

אני מפנה שוב למאמר The Rules, By Rory A. Miller.
בחלק האחרון שלו, הוא מדגיש את ההבדל בין התקפה אלימה למטרת הפגנת עליונות ("מה אתה מתחיל עם החברה שלי?!") לבין התקפה מצד "טורף אנושי" (ותוקף מיני הוא בפירוש כזה!), המתכנן את מעשיו בקור-רוח ומתקיף מן המארב, כאשר לטרף אין מושג שהוא בסכנה עד לשניה האחרונה:

"#5: PREDATORY VIOLENCE
Though most martial arts train pretty well for the Monkey Dance, true predatory violence is another animal altogether. If a predator has targeted you, it is because he sees you as prey and he will stack everything in his favor. You will be smaller and weaker, injured or tired, distracted, unprepared. You will not see the first attack. You will not see the weapon. You will probably be injured before you are aware of being attacked. It will happen at a place and time of the predators choosing. Nothing will be in your favor. The initial assault will knock most people over the 175 BPM mark instantly, leaving only an uncontrolled, flailing berserk or a stumbling sprint as options.

This, in my opinion, is the basic presumption for true training in self-defense. Not one instructor in fifty understands that defending against the predatory attack is completely different than training for Monkey Dance violence."

רורי א. מילר הוא קצין בצוות התערבות של שירות בתי-הסוהר באחת ממדינות ארה"ב, מדריך צוותים כאלה, ועוסק בקוריו ג´ו-ג´יטסו. הוא בפירוש סמכות כשמדובר בהגנה עצמית.
שוב, אני מאוד ממליץ לקרוא את המאמר השלם!
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'2 סיפורים על בנות בשכבה שלי'
2 סיפורים על בנות בשכבה שלי
02/11/2002 | 21:53
3
2
למי שלא יודע אני גר בהולנד ואני לומד בבית ספר בריטי אני בן 14 וחצי והסיפורים הם מכאן.

אחת ידידה ממש טובה שלי לומדת קיק בוקסינג די הרבה זמם חגורה חומה. מבנה גוף רגיל גילה (14 וחצי) לא גדולה במיוחד (היא לא גורילה :)) ואפילו די כוסית. בקיצור היא נסעה עם חברות שלה באופניים וגם אח של אחת מהן בן 8 פתאום מישהו חולה נפש נראה לי קפץ על האח של אחת מהן והתחיל להפיל אותו מהאופניים ולהרביץ לא, היא בלי לחשוב פעמיים ירדה מהאופניים והביא לו בעיטה בבטן התחתונה ובעיטה בברך, הוא התקפל מיד.

הסיפור השני הוא על מישהי בשכבה שלי אני לא ממש מכיר אותה טוב, אבל זה הסיפור. היא לומדת קרב מגע ישראלי (היא גרה באמסטרדם שם יש מכונים בהאג איפה שאני גר לצערי אין :() היא למדה את זה כבר 4 שנים והיא ממש כמו שאומרים המבוגרים "מושכת" היא נראית בת 16 מינימום. ממה שהבנתי היא היתה באמסטרדם במסיבה ובדרך הביתה מישהו התחיל לגעת בה ואז ניסה לגרור אותה (מכאן הכוונות כבר היו ברורות) בכל מקרה היא הצליחה למנוע ממנה לבצע את זממו (על ידי מספר טכניקות של קרב מגע) וברחה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד!!!'
כל הכבוד!!!
02/11/2002 | 22:02
2
1
לצפיה ב-'סלבו, קראת רק את הנושא?'
סלבו, קראת רק את הנושא?
02/11/2002 | 22:33
1
1
בדיוק שורה מתחת לנושא כתבתי "בד"כ".

אכן כל הכבוד לבחורות האמיצות שהצליחו להבריח תוקפים. ודוגמאות כאלה יש בטח עוד אבל זה מתגמד לנוכח הכמות האדירה של התקיפות המיניות. ורובן אינם בסגנון אלים בכלל. אלא יותר בהשפעה של השררה והאמון. הבושה והפחד משחקים כאן תפקיד חשוב.

ובלי קשר ברור שלנערה מותקפת עדיף להיות בעלת כישורי קרב מאשר חסרת כל ידע לוחמני.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אכן. מסכימה.'
אכן. מסכימה.
03/11/2002 | 16:59
לצפיה ב-'אני בספק'
אני בספק
03/11/2002 | 16:51
1
אתה נורא חד משמעי לגביי זה.

אני לא חושבת שמי שתקף אותי תיכנן זאת מראש.

אני חושבת שזה היה צירוף של היותי שם, והוא ושהוא פשוט יכל אז הוא עשה את זה.

נכון שיש תוקפים שמתכננים מראש - אבל לא בצורה חד משמעית שכזו.

מה גם שאני מתייחסת הרבה יותר לכיוון גילוי עריות, ואני לא יודעת.. אבל אני לא חושבת שבאמת מתכננים את זה מראש.

אני אבדוק מה אומרים על זה מחקרים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'התכנון לא חייב להיות מודע.'
התכנון לא חייב להיות מודע.
04/11/2002 | 01:32
פנטזיות על תקיפה מינית יכולות להיות סוג של תכנון, אפילו אם המפנטז לא מודה בזה בפני עצמו.
אני לא אומר שכל מי שמפנטז על תקיפה מינית אכן יעבור מפנטזיה לביצוע!
אבל בהחלט יש בפנטזיה אלמנט של תכנון.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בקשה קטנה'
בקשה קטנה
05/11/2002 | 09:59
3
הי דוד,

תודה על המאמר, הוא מרתק.

בעזרת הקישור שנתת בהודעה זו הגעתי לשרשור המקורי בו הפנית למאמר, אך לא הצלחתי להגיע למקור (אני חושב ששמת שם קישור, אך ללא הכתובת המלאה, ולכן הוא מפנה לדף שגיאה).

האם תוכל להפנות שוב לקישור המקורי בו הופיע המאמר?

תודה,

פיני
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'קבל ביטול, ושוב תודה'
קבל ביטול, ושוב תודה
05/11/2002 | 16:07
2
דוד,

קצת מאמץ, קצת חיפוש, קצת הרשמה, עוד קצת חיפוש, והגעתי למאמר המקורי בסייברקוון.

תודה,

פיני
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'קבל + מה לך ולגבעת חביבה?'
קבל + מה לך ולגבעת חביבה?
05/11/2002 | 21:02
1
2
לצפיה ב-'אנחנו (תלמידי שמבאלה) פשוט'
אנחנו (תלמידי שמבאלה) פשוט
06/11/2002 | 11:01
עומדים לעשות שם פעילות שאנחנו קוראים לה "מנזר מלא". זה בעצם שלושה ימי אימון, 12 שעות ביום.

כיוון שבחרנו בגבעת חביבה לקיים בה את המנזר וכיוון שאני אחד המארגנים, הוספתי לי את החתימה הנוכחית (פשוט כי אחרי המנזר גבעת חביבה כבר לא תהיה כשהיתה... ).

פיני
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'זה לא מדוייק, הדוגמא שלך.'
זה לא מדוייק, הדוגמא שלך.
03/11/2002 | 16:48
1
כי תחשוב על ילד בן 8 שאבא שלו שהוא מעריץ ושהוא התחנך לכבד ולהקשיב לו אומר לו - תתפשט!
מאיפה הוא ימצא את הכוח להגיב?

הבעיה כאן שאתם עושים הפרדה בין למידה קודם התקיפה לבין למידה אחרי התקיפה - על פניו. בפועל אתם לא עושים הפרדה כזו.

כי הרי ספק שילדים ילמדו קרב מגע.
ואם כן, הרי הסמכות של הורים / חברים / אחים וכל מי שקרוב משתקת את הידע.
וגם הפחד.
לפי הידע שלי מלמדים בקרב מגע לפתח אמון בעצמך על ידי תרגול - אתה יודע שתעמוד בכל מצב כי אתה מתורגל.
כמה מתורגלים ילדים יכולים להיות?

בגיל מאוחר הרבה יותר, האפשרויות של גילוי עריות ופגיעה על ידי קרוב משפחה יורדת, למרות שקיימת בהחלט.

ואז מתווספת ההרגשה של החוסר אמון שמישהו באמת פוגע בך, בעיקר אם למדת כל כך הרבה ואת יודעת את הפעולות.

תוסיף לזה איומי סכין / נשק וכו´.

התמונה לא כל כך אופטימית.

אבל!
אני כן חושבת שלאחר תקיפה זה כן יכול לעזור. להקנות חזרה את הביטחון בנו, כשכבר אנחנו מוכנים לגרוע מכל ויודעים מה בדיוק יכול לקרות.

(מצד שני הכל תיאוריות ויכול מאוד להיות שאני טועה:))

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'זה חלק מהעניין: האנס מתכנן את'
זה חלק מהעניין: האנס מתכנן את
03/11/2002 | 02:45
29
1
האונס. הסיכוי למציאת מישהו מספיק דביל לנסות לאנוס בעל/ת חגורה שחורה בקאראטה הוא די נמוך. למה לו להסתכן? כמו שהוא מחפש סביבה שתתן לו עדיפות, הוא יחפש גם קורבן קל.
כתרופת מניעה אומנות הלחימה היא שוס היסטרי, גם כנגד האנס המקרי ברחוב, ועל אחת כמה וכמה כנגד אנס מוכר.

ונקודה החשובה לי במיוחד: "תקיפה מינית יכולה לקרות לגברים ולנשים כאחד. לא נכון להתייחס כאן רק לנשים"
לכן כל החוכמולוגים שמדברים על מה עדיף לאחותם במקרה של אונס, מתבקשים קודם כל להרהר באפשרות שיאנסו בעצמם (בתחת, למי שלא מבין), ומה הם היו מעדיפים במקרה כזה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בחירת הקרבן הקל'
בחירת הקרבן הקל
03/11/2002 | 10:04
18
1
הרבה גברים לא מאמינים שאשה יכולה להגן על עצמה, גם אם היא חגורה שחורה בשיטה זו או אחרת.
מצד שני, אם הוא כן מאמין ביכולתה להתנגד, הוא יכול לתכנן מצב בו לא תהיה לה אפשרות לכך, אם ע"י שימוש באלכוהול/סמים, או באלימות פסיכולוגית וסחיטה רגשית: "אם לא תתני לי, אני אספר להורים שלך/חברים שלך/כולם ש..."

אלימות פסיכולוגית יכולה להיות יעילה בדיוק כמו אלימות פיזית בשיתוק התנגדות.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לפי המאמר שפרסמת אלימות מילולות'
לפי המאמר שפרסמת אלימות מילולות
03/11/2002 | 10:07
13
2
יכולה להיות קטלנית בהחלט
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לדעתי זו אלימות *פסיכולוגית*, לא'
לדעתי זו אלימות *פסיכולוגית*, לא
03/11/2002 | 14:07
12
1
מילולית.
זה לא רק קללה, אלא קללה מעורבת באיום, בהשפלה, בסגירת כל אופציה לבריחה, בהקטנה של הקורבן...

לכן כל-כך חשוב שמי שמלמד הגנה עצמית יידע לשים דגש על ההתמודדות עם אלימות פסיכולוגית.
רורי מילר טוען ש"אולי מדריך אחד מתוך חמישים" יודע להבדיל בין האלימות של "טורף אנושי" לבין האלימות של נסיון לקביעת עליונות בין זכרים צעירים בלהקה.
אני די נוטה להסכים איתו
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'רגע אחד האם זאת קריאת תגר נגדי'
רגע אחד האם זאת קריאת תגר נגדי
03/11/2002 | 14:15
8
1
או טריפה אנושית שגרתית
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא קריאת תיגר'
לא קריאת תיגר
03/11/2002 | 14:26
7
1
פשוט קריאת מצב.
אני זוכר מה למדתי בקראטה, מה למדתי בקונג-פו קשה, מה למדתי (ועדין לומד) בטאי-צ´י...

כל הטכניקות שלמדתי ניתנו ליישום בקרב.
כל קרב הוא מצב של הגנה עצמית, אבל לא כל מצב של הגנה עצמית הוא קרב.
ושום דבר ממה שלמדתי לא מכין באופן ישיר להתקפה ממארב.

ברוב מקרי התקיפה המינית, אפשר להתייחס להכנות שעושה האנס כאל הכנת מארב.
ברוב המקרים (של תקיפה חד-פעמית, או של התקיפה הראשונה) הקרבן לא יודע שמתקיפים אותו עד שכבר מאוחר מדי.

בשלב הזה, רוב מה שלמדתי באמנויות לחימה כמעט שלא ניתן ליישום, בגלל סיבות טכניות, פסיכולוגיות ופיזיות.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני מניח שאכן כך'
אני מניח שאכן כך
03/11/2002 | 14:36
1
אין לי נסיון בתחום זה עד כדי בורות .אני מניח אלימות פסיכולוגית אכן גרועה יותר מו הפיזית.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אבל'
אבל
03/11/2002 | 15:05
5
1
היישום שניתן לקחת מאומנויות לחימה הוא החזרה המהירה למרכז (ונדמה לי שאתה אף אמרת את זה באחד השירשורים) אדם לא מיומן לאחר ההפתעה של המארב יאבד עשתונות ויקרו לו הדברים שתוארו במאמר שהבאת. אדם מיומן יוכל לחזור לעשתונותיו מהר ולהגיב. קח לדוגמא כח צבאי שהולך באזור עוין. כח לא מאומן שיותקף מהמארב יקרוס, כח מאומן לאחר ההפתעה הראשונה יתארן ישיב אש ויתקוף חזרה גם אם איבד חלק מהאנישם ואפילו את ראש הכח (ויש דוגמאות חיות לכך לא מעט בארץ).
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מוסיף, לעידו'
מוסיף, לעידו
03/11/2002 | 15:58
2
אמן לחימה
----------

אחת התכונות שנדרשות מאמן לחימה היא להיות מוכן כל הזמן.
זהו הזאנשין הידוע לשמצה (ביפנית), המודעות שהקרב לא נגמר אף-פעם.

מבחינת הגנה עצמית החלק הזה חשוב לא פחות ואולי אף יותר מהיכולת להתמודד עם תוקף בטכניקה כזו או אחרת.

תוקף שהצליח לתקוף אותך מהמארב כבר ניצח בשני-שליש מהקרב : אתה נכנסת למארב שלו והוא הפתיע אותך. להחלץ ממצב כזה יהיה מאוד קשה. הפתרון של אמן הלחימה הוא לא להגיע לשם.

בדיוק כפי שהכוח הצבאי שולח סיירים באיזור עויין שיאתרו את המארב, כך גם אמן הלחימה יבדוק את הסביבה ויבחר את דרכו כך שלא יותקף מהמארב. וגם אז הוא יצפה למארב בכל רגע נתון, כך שהמארב לא יפתיע אותו לחלוטין והוא יגיב במהירות גבוהה יחסית.

אלא, שרובנו רק בני-אדם ולא אמן לחימה תיאורטי. אנחנו כן מורידים את סף המגננה שלנו בסביבות שונות, ואז אנו כן חשופים לסכנה.

בחזרה לנושא התקיפה המינית
-------------------------
גם מהמעט שאני קראתי בנושא כנראה שתקיפה מינית בדרך כלל מתחוללת במצבים בהם כמעט ובלתי אפשרי לקורבן להתגונן. בין אם בשל לחץ פסיכולוגי, ובין אם בשל יחס גדלים / מספרים בלתי סביר בעליל.

בנוסף, בהרבה מקרים התוקף שבוחר את הסיטואציה, בוחר במכוון קרבן קל. לצורך הענין, אותו קרבן יכולה גם להיות חגורה שחורה באמנות כזו או אחרת שנמצאת בזמן פגיע בחיים ומרגישה תלויה בו. הוא לא יפעיל כלפיה אלימות פיזית, אלא רק ינצל את תלותה בו כדי לגרום לה לעשות כרצונו, כשבכל פעם היא נכנעת עוד קצת. שוב, בהרבה מהמקרים לא מדובר באלימות פיזית אלא יותר בלחץ פסיכולוגי, שמופעל על אדם שנמצא מלכתחילה במצב של תלות.

ובקשר למאמר
-----------
קראתי את המאמר ואני ספקני במקצת, כמה תוקפים אמיתיים כאלה באמת יש? איך הם מגיעים ליכולת ה"מיתית" הזו להקפיץ לנו את הדופק בכזו קלות ?
לתקוף באופן כה קטלני ?
או שאולי הם ממתינים במארב שלהם לקורבן שיהיה להם קל לתקוף אותו ?
בואו לא נשכח שרובנו מתאמנים הרבה יותר מכל "לוחם רחוב", וגם אם עצימות האימונים של חלקנו נמוכה יותר, האימונים האלה כן נעשים בצורה מתודית ומסודרת ולא כלימוד של נסוי וטעיה. הערכת יתר לתוקף הרחוב והעמדתו על מדרגה מיתית שכזו מעוררת בי הרגשת פיקפוק.

באותה המידה יש לי ספק לגבי הנושא של השפעת האדרנלין, מהמעט שנאי יודע, כמעט כל תרופה משפיעה באופן שונה על אנשים שונים. ואני משוכנע שהנ"ל נכון גם לגבי האדרנלין. התופעות המתוארות נראות לי תיאור של הקורה אצל הקבוצה הקיצונית יותר. או שקפיצה לרמות כאלו צריכה להיות מאוד חריגה. בואו נזכור שהאדרנלין הוא חלק ממנגנון ביולוגי שנועד לעזור לנו בעיתות מצוקה אלימות, תגובה כפי שמתוארת במאמר נשמעת לי כתגובת יתר.

אני לא טוען שאדרנלין לא צפוי לפגוע לנו בקואורדינציה, או בראיה או בחשיבה, אלא שהוא יפגע בחלקנו ובמידות שונות ומשתנות, ושהסף המתואר של 115 BPM הוא סף מאוד נמוך יחסית.

לא ברור לי גם איך הטיעונים הללו מסתדרים עם העובדה שכמעט בכל אמנויות הלחימה אנו רואים שילוב של פעולות די מורכבות. ומקובל עלינו שהאמנויות הללו פותחו על ידי אנשים בעלי ניסיון בקרב. כמובן שיתכן שהאמנויות פותחו על ידי השורדים בקרב והן מתאימות לאותם שכבר שרדו כמה קרבות ובכך הוכיחו שתגובתם לאדרנלין מתאימה לאמנויות שכאלה.

רק כמה מחשבות, אין לי נתונים שאוכל לסתור בעזרתם את המאמר.

אמיר
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מוכנות מול פארנויה'
מוכנות מול פארנויה
03/11/2002 | 16:40
1
לצפיה ב-'המשך'
המשך
03/11/2002 | 16:53
יש איזון מאוד עדין (אם ביכלל) בין מוכנות שבעצם צריכה להיות תמיד ברמה זו או אחרת לבין מוכנות יתר - פארנויה שעלולה לגרום לנזקים חמורים. מוכנות יתר כזו מאפינת בעצם את הקורבנות (פוסט-טראומה).
וכמו שהאורחת כותבת יש מצבים שבהם אין אפשרות להיות מוכן בהם (כמו הדוגמא של הילד מול אביו).
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אבל'
אבל
03/11/2002 | 16:57
1
1
כח צבאי לרוב מתנחם מהעובדה שהוא לבד. נפגעי/ות לרוב נמצאים לבד בתחושת חרדה... זה לא ממש השוואה טובה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הדוגמא התייחסה לאמנויות לחימה,'
הדוגמא התייחסה לאמנויות לחימה,
04/11/2002 | 01:36
2
ככלי להתמודדות עם מצבים משתנים.
צבא נלחם בקנה מידה גדול, אמני לחימה נלחמים בקנה-מידה קטן.
אנחנו רגילים (בפורום הזה) לעשות השוואות בין לחימה אחד-על-אחד לכל מיני מצבים אחרים, שגם בהם צריך את אותן התכונות: יציבות, זריזות, נחישות, החלטה מהירה...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אלימות פסיכולוגית:'
אלימות פסיכולוגית:
03/11/2002 | 20:01
2
עד כמה שזה יישמע מוזר, לרוב התוקפים הם אנשים מעורערים בנפשם. גם אם זה לא גלוי כלפי חוץ, אפילו אחרי שנים של היכרות, זה קיים. לכן, אם לדעת להשתמש נכון באלימות פסיכולוגית נגד התוקף עצמו - הוא זה שיימצא את עצמו יושב מכורבל בתוך עצמו, בפינה, הלום, בלי לדעת מה לעשות. אדם שאיבד את עצמו.

אבל זה על תקן הבנתי הדלה. לאו דווקא נכון, אבל זה מה שנראה לי מתאים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'פסיכוזות'
פסיכוזות
03/11/2002 | 23:05
1
דווקא בגלל שהם מעורערים בנפשם, יכול להיות שמנגנוני הפחד שלהם לא יפעלו, והם עלולים אפילו להתעצבן מהניסיון הזה... אנשים בעלי בעיות נפשיות כאלה יכולים אפילו לאבד תחושה ולא להרגיש כלום (נפוץ אצל נרקומנים).
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אוף, מה פתאום?'
אוף, מה פתאום?
03/11/2002 | 23:45
מאיפה הנתון הזה שרוב האנסים הם מעורערים בנפשם?
אלא אם כן אתה מגדיר רוע לב וחוסר רגישות כמחלת נפש, אז רוב האנסים הם בפרוש בתוך גבול השפיות. רובם מתפקדים בצורה סבירה בחיי היומיום שלהם, ולעיתים תכופות הם אפילו לא מגדירים את מעשיהם כאונס, אלא מסבירים בשיא הרצינות שהבחורה רצתה את זה, למרות שהתנגדה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תחושת בטן שלי אומרת שבמקרה הזה'
תחושת בטן שלי אומרת שבמקרה הזה
03/11/2002 | 19:14
3
1
אתה סתם עושה ניסוי מחשבה. כן, זה נכון מה שאתה אומר, הכל יכול להיות, אבל הסבירות לכך יורדת לדעתי בצורה דראסטית. האם שמעת אי פעם על מקרה שבו בחורה שהיה לה וותק באומנויות לחימה שנאנסה? (שאלה עובדתית רצינית)
כמו כן, בגלל אפקט הגברת הבטחון העצמי של אומנויות הלחימה, אלימות פסיכולוגית תהיה הרבה פחות יעילה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כן. לשאלה על ותיקה שנאנסה'
כן. לשאלה על ותיקה שנאנסה
03/11/2002 | 23:03
2
2
דוד (אאז"נ) סיפר פעם על מדריכת קרב מגע בצה"ל שנאנסה.
או שלא לכך התכוונת ב"היה לה וותק באומנויות לחימה"?

הדבר שתמיד הטריד אותי בהגברת ביטחון עצמי - בטחון עצמי מופרז.
זוכר שקראתי סיפורים (אולי בעיתון?) על זקנים שבעקבות ריבוי מעשי שוד (בעיקר של קצבאות) החליטו ללמוד אמנויות לחימה ולהתנגד לשודדים בכוח. חלקם אושפזו לאחר מעשה בבי"ח, השודדים יצאו ללא פגע.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא יודעת, איזה וותק היה לה?'
לא יודעת, איזה וותק היה לה?
03/11/2002 | 23:38
1
1
והאם היה מדובר באנס שהיה מוכר לה?

לגבי הבטחון העצמי, אמרתי שזה טוב נגד אלימות פסיכולוגית, נכון?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון, חגורה שחורה בקרב-'
אם אני זוכר נכון, חגורה שחורה בקרב-
04/11/2002 | 00:53
2
מגע, וזה חוץ מקורס מדריכי קרב-מגע צה"לי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'טריגר למעלה!'
טריגר למעלה!
03/11/2002 | 16:55
9
1
שוס היסטרי? אני לא יודעת אם אני הייתי משתמשת במונח הזה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מה זה טריגר בהקשר בו את מכוונת?'
מה זה טריגר בהקשר בו את מכוונת?
03/11/2002 | 18:28
1
3
לצפיה ב-'מהו טריגר'
מהו טריגר
04/11/2002 | 01:29
1
מתוך פורום נפגעי/ות תקיפה מינית:

"טריגר הוא מתג בלועזית והכונה היא שטריגר זה כל דבר שמזכיר את התקיפה, את התקופה של התקיפה, את הסיטואצייה עצמה, וכל דבר שקשור אליה, וגורם להרגשה רעה, פלאשבקים <בלועזית הבטה לאחור, להזכר במה שקרה ולחוות את זה קצת מחדש>, וזה יכול להיות באמת כל דבר, תמונה, חפץ, מילה, שיר, מנגינה, ולכן חשוב מאד בפורום שלנו לכתוב "טריגר" בכותרת אם יש סיכוי שהתוכן יגרום לטריגר.
הסיבות הן כמובן למנוע עוגמת נפש מיותרת מחברי הפורום."
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נו, ו...?'
נו, ו...?
03/11/2002 | 19:03
6
1
אז את לא היית משתמשת בביטוי הזה. מן הסתם יש עוד הרבה ביטויים שלי שלא היית משתמשת בהם.
האם את רוצה לתרום לעניין איזו הארה יותר מפורטת?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ההודעה נועדה להזהיר חברים מפורום'
ההודעה נועדה להזהיר חברים מפורום
04/11/2002 | 01:38
2
2
נפגעי/ות תקיפה מינית, שאולי יבואו לקרוא.
בפורום שלהם הובא לינק לדיון הזה.
בגלל מבנה הדיון, רוב האזהרות לא כל-כך יעילות...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'האזהרות מאוד יעילות'
האזהרות מאוד יעילות
04/11/2002 | 09:54
1
1
כי הן מראות לחברי הפורום שלי שבוודאי כבר מציצים כאן מאילו הודעות עלייהם "להיזהר" ולשקול האם לקרוא וכל אחד לפי מצב רוחו והבנתו האישית יחליט על דעת עצמו, תוך כדי הידיעה שאכן בתוך ההודעה ישנו איזה סיכון.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בגלל מבנה הדיון כאן, לפעמים את משאי'
בגלל מבנה הדיון כאן, לפעמים את משאי
04/11/2002 | 22:37
משאירה אזהרה, שמופיעה בדף-הפורום שבע-שמונה שורות מתחת להודעה אליה את מתייחסת.
גם קשה לזהות לאיזו הודעה התכוונת, וגם לפעמים לא רואים בזמן...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חשבתי שתרמתי.'
חשבתי שתרמתי.
04/11/2002 | 10:02
2
למה העוינות?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תרמת '
תרמת
04/11/2002 | 20:38
לצפיה ב-'ככה אני, בן אדם עוין.'
ככה אני, בן אדם עוין.
05/11/2002 | 17:42
אבל גם בגלל שזרקת לעברי איזה האשמה עלומה של חוסר נימוס, בלי להסביר.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'במקרים מסויימים'
במקרים מסויימים
03/11/2002 | 16:41
תקיפה מינית כל כך מזעזעת את הקורבן שברגע הראשון הוא פשוט משתתק וקופא.

לכן טוב שעשיתם פה הפרדה בין למידה אחרי התקיפה לבין למידה לפני כי באמת, לדעתי, אלו שני דברים שונים.

ראיתי שנתת כאן כמה דוגמאות לכאן ולכאן, לי זכור מקרה שמישהי הצליחה להבריח אנס בכך שהחזירה לו - היא לא איבדה את העשתונות.

לי זה ניראה מאוד קשה כאשר מונחת עליי יד, גם מתוך חיבה, לפעמים הפחד משתק כל כך.

אז אתה צודק, בעיקרון - אבל באמת כל עניין לגופו.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נראה לי ששמעתי פעם משהו'
נראה לי ששמעתי פעם משהו
02/11/2002 | 22:56
3
אם אני לא טועה פעם שמעתי שניסו לאנוס את יעל ערד והאנס יצא בשן ועין
אני לא יודע אם זה נכון או לא (מי בכלל ירצה לאנוס את אלופת ישראל?)
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הסיפור שאני שמעתי היה כשיעל ארד'
הסיפור שאני שמעתי היה כשיעל ארד
02/11/2002 | 23:23
2
2
היתה בכיתה ו´, וילד מהכיתה הציק לה.
אחרי שהוא התעורר, הוא לא ניסה להציק לה שוב.

מאותו כיוון, שתי נשים מקיבוץ בית גוברין תפסו טרמפ עם שני גברים שניסו לאנוס אותן.
אחת מהשתים היתה חגורה שחורה בג´ודו.
הן הגיעו למשטרה להתלונן על נסיון לאונס, וסיפרו לשוטרים ש"האנסים בבגאז´"...

אבל, כמו שכבר כתבתי, אלה לא המקרים הנפוצים.
על המקרים הרגילים לא קוראים בעיתונים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תפתח עיתון'
תפתח עיתון
03/11/2002 | 17:01
1
1
אם אני אביא לך כתבות מהשבוע שעבר אתה תזדעזע.

ויש עוד מלא שלא כתוב עלייהם כי לרוב לא מגישים בכלל תלונה..

אבל מה שנכון הוא שבאמת המקרים האלו ממש לא נפוצים על נשים שהותקפו וכיסחו את התוקף.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'צודקת... '
צודקת...
04/11/2002 | 01:53
לצפיה ב-'לדעתי זה גם תלוי בגיל'
לדעתי זה גם תלוי בגיל
03/11/2002 | 01:56
47
למדתי ג´ו ג´טסו בכיתה ג-ד ותחילת ה
וכמה חודשים אחרי שהפסקתי מישהו נכנס לחדר מדרגות של הבניין שלי אחרי שהוא עקב אחרי כמה רחובות ו... (אתם יודעים...)
ובמקום לעשות לו איזה תרגיל או משהו בסגנון פשוט ברחתי.
אני בטוחה (לפחות מקווה) שאם היום חס וחלילה משהו כזה היה קורה לי אחרי שנה שחזרתי ללמוד הוא לא יצא מזה בכזו קלות אלא באמבולנס
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'המעשה שעשית נכון גם לאלופים'
המעשה שעשית נכון גם לאלופים
03/11/2002 | 09:48
אין כל בושה בבריחה.

מי שאין לו מושג באמנויות לחימה עשוי למצוא את עצמו במצב של קפיאה מרוב פחד.

מי שמתאמן כל החיים שלו שלא יתבייש גם לנצל את כישורי הריצה שלו. הרבה יותר מכובד מאשר להיגרר למלחמה מיותרת מול אנס או פורץ שאין לנו מושג מה כישוריו ועד כמה הוא מטורף. או אולי אם הוא חמוש ומזויין ברימון ורוצה להתאבד.

אז אני מנצל כאן את ההודעה הקצרה שלך ומודיע בפה מלא שאני שמח שאני מתאמן כל יום בריצות מהירות. ואני בהחלט אנצל את זה לפני שאתנפל על מישהו עם איזה טכניקה מדהימה של קרב.

לחילופין אם אין לי ברירה והבריחה לא תעזור אז בוודאי שאנצל את כל כישורי (לא היום... עדיין כואב לי מאד) ואשתדל להוציא את היריב מכלל פעולה.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לדעתי, ההפרש בגודל ובמשקל לא'
לדעתי, ההפרש בגודל ובמשקל לא
03/11/2002 | 10:09
40
היה משאיר לך הרבה סיכוי, אילו היית נלחמת.
טוב עשית שברחת
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ולחשוב שאומרים "הגודל לא קובע"..'
ולחשוב שאומרים "הגודל לא קובע"..
03/11/2002 | 14:58
2
לצפיה ב-'לא שאני רוצה לחזור על עצמי אבל...'
לא שאני רוצה לחזור על עצמי אבל...
03/11/2002 | 15:18
38
איך שלהב קטן וחד משנה את חוסר האיזון בין המאסות ?!...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אפשר להסביר את זה?'
אפשר להסביר את זה?
03/11/2002 | 17:05
18
1
לצפיה ב-'יובל נחמקין מלמד בעיקר לחימה עם ונג'
יובל נחמקין מלמד בעיקר לחימה עם ונג
04/11/2002 | 00:57
2
1
ונגד סכין (וגם דברים נוספים, תקן אותי אם אני טועה).
אני מסכים עם יובל בקשר ליכולת של סכין לנטרל את יתרון הגודל, אבל לא הייתי רוצה לראות ילדים/ות בכיתה ג´-ד´ מסתובבים עם סכינים להגנה עצמית...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אבל..'
אבל..
04/11/2002 | 09:58
1
1
הגודל שלו יכול לגרום לסכין לעבור לידיים שלו ואז להפוך את ההגנה שלנו לסכנה יותר גדולה - לא?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בידיים מיומנות'
בידיים מיומנות
04/11/2002 | 10:33
1
סכין היא כלי נשק מעולה .אך ללא אימון נאות , את בהחלט צודקת. המרוה שלי תמיד נהג לציין כי שימוש בנשק בו אינני מיומן עלול רק להחמיר המצב ,ע"כ אנו מציעים אימון לפני השימוש .
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אפשר להסביר את זה !'
אפשר להסביר את זה !
04/11/2002 | 13:46
1
סכין היא הנשק המרכזי הנלמדת בבית סיפרנו ובשיטתנו.
הגם שמבקביל לסכין, יש הרבה מאוד יד ריקה ונשק נוסף, הסכין היא ללא ספק לב השיטה.
כל נשק - לרבות יד ריקה מצריך מיומנות שהעדרותה עלולה לשמש כחרב פיפיות ולחזור ולפגוע בנו עצמנו.
לפיכך: יש ללמוד. וסכין ביד מיומנת (ואפילו קטנה וחלשה) היא נשק נוראי
המאפשר להתמודד בהצלחה עם החזק והאגרסיבי שבתוקפים.

סכין: קל לשאת, קל לתרץ (בכינסה לקניון וכד´) מדוע יש עלינו אולר קטן ותמים, קל ללמוד להשתמש ... והיא מצילה חיים ...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הסבר לפיניקס'
הסבר לפיניקס
04/11/2002 | 17:24
13
2
הנחת העבודה שלנו צריכה להיות שגבר ממוצע חזק בהרבה מאשה ממוצעת,אם נוסיף לזה שתוקף נהנה מיתרון של הפתעה ויזמה,וכן שבדר"כ החינוך והרקע של בנות פחות אגרסיבי משל בנים,
דבר המביא לנחיתות גדולה בסיטואציה של תקיפה.
ע"מ ללמד להתגונן ביעילות יש ללמד שני דברים עיקריים..
א:קודם כל הלך מחשבה נכון-הנכונות להלחם ע"מ להתגונן וכן מידה מסוימת של אגרסיה,ללא הלך מחשבה זה גם נשק בידי המתגוננת יהיה חסר ערך אם לא תהיה לה נכונות להשתמש בו.
ב: לגבי עניין הסכין,אני אוהב להשתמש באנלוגיה של חתול מול כלב
גם כלב גדול נרתע לעיתים קרובות להתעמת עם חתול רחוב וזאת משום שלחתול יש attitude [סומר נוהם ומוכן להלחם]
ולא פחות חשוב יש עליו 16 סכינים קטנות[ציפורניים] ועוד לא ספרתי את השיניים..
כנ"ל לגבי "חימוש" בחורות בסכין..אנו בעצם נותנים לה כלי משווה לפצות על נחיתות בגודל ובמשקל ובכח, שימוש בסכין אינו דורש כח אלא רק מיומנות,
וזאת קל ללמד. לגבי attitude זה כבר יותר מסובך אך אם היא הגיעה אלינו ללמוד אז אנו מניחים שלפחות רצון יש.
ההנחה שכלי הנשק עשוי להיות מופנה אלינו היא בעיניי מוטעית וזאת משום שבידיים הנכונות אי אפשר להוציא מהן סכין[תנסו לתפוס ביד להב מאד חד..] וכן מי שם לידינו שהתוקפן שכבר ביצע תקיפה מה ימנע ממנו לפגוע בקורבן במידה כזאת שלא תוכל להעיד נגדו..
אני מעדיף שיזמה תהיה בידי המותקף\ת ולא לסמוך על רחמיו של התוקף שמימלא בספק אם קיימים בעצם זה שהוא ביצע את התקיפה.
אני מקווה שזה עונה על שאלתך.
גיא.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא חייבים לתפוס את הלהב'
לא חייבים לתפוס את הלהב
04/11/2002 | 21:19
11
2
אפשר לנסות לתפוס לו את היד ולהגיע לבריח על מפרק כף היד ובדרך זו לשחרר את הסכין ממנו
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני מזמין אותך לנסות אימון סכינים'
אני מזמין אותך לנסות אימון סכינים
05/11/2002 | 08:47
10
2
ונראה אם אפשר לתפוס את היד ...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תגיד מתי'
תגיד מתי
05/11/2002 | 09:29
9
3
לצפיה ב-'הערב. פארק היקרון. 20:00 . ביי.'
הערב. פארק היקרון. 20:00 . ביי.
05/11/2002 | 11:14
8
3
לצפיה ב-'לא יכול יש לי שעור טאי צי'
לא יכול יש לי שעור טאי צי
05/11/2002 | 11:19
7
2
לצפיה ב-'יום שישי בפארק. 12:00 טוב ?'
יום שישי בפארק. 12:00 טוב ?
05/11/2002 | 11:20
6
5
לצפיה ב-'עדיף ;13:00'
עדיף ;13:00
05/11/2002 | 12:08
5
לצפיה ב-'זו לא תכנת כבקשתך, אתה יודע.'
זו לא תכנת כבקשתך, אתה יודע.
05/11/2002 | 17:07
4
1
זה שיעור כיתה שמתחיל ב- 12:00. תבוא בזמן - ותוכל להשתתף.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אם נבוא שניים שלושה מבית ספרי'
אם נבוא שניים שלושה מבית ספרי
05/11/2002 | 23:07
1
2
השבוע, אפשרי?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כן, בהחלט.'
כן, בהחלט.
06/11/2002 | 07:42
2
לצפיה ב-'מצעטר'
מצעטר
06/11/2002 | 07:35
1
1
חשבתי שסתם תהיה שם. בכל מקרה אני פשוט עובד עד 12:30
מתי יש עוד שעורים?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בנתיים - אלו.'
בנתיים - אלו.
06/11/2002 | 07:44
לצפיה ב-'יש הבנה '
יש הבנה
04/11/2002 | 23:07
תודה על ההסבר
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'יובל'
יובל
03/11/2002 | 17:14
10
אולי חשבת לארגן מתכונת של קורס נושאי להגנה מתוקפים על רקע מיני?
בטח חשבת, אשמח אם תפרט מה לדעתך ההכשרה שצריך בסכין כדי להתמודד עם חלק ניכר מהתקיפות האפשריות.

ואם אני כשבר שואל אז בקשר לצרה אחרת הפיגועים. כבר כמה זמן אני חושב שבעצם סכין (בנוסף או במקום האקדח) הוא הכלי שאמורים לשאת המאבטחים בפתח של כל דבר. לא לדבר על מאבטחים שהנשק היחיד שלהם הוא מגלה מתכות...
אז מה לגבי קורס למאבטחים?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'היי לכם ים זמן שלא ביקרתי כאן'
היי לכם ים זמן שלא ביקרתי כאן
03/11/2002 | 18:14
קראתי את השירשור והרגשתי צורך להגיב.

קצת הסטוריה
אני בעברי למדתי אי קידו , דניס השרדות ג´יוגיטסו jujitsu היום אני לומדת קונג פו (כמעט שנה וחצי ) וטאי צ´י (כמעט 8 שנים)

שהאלה "האם ידע באומנות לחימה יכולה למנוע תקיפה או האם ידע באומנות לחימה יכולה לתת לי כילים להגן על עצמי.

מהידע ירכשתי אני די בספק והינה למה

גבר באופן טיבעי הוא יותר חזק מאישה אבל מה ש"משחק" לצד האישה הוא האלמנט ההפתעה ז´א הגבר לא מצפה שהאישה "תשתולל" או תתנגד.

אני לא משלה את עצמי . זה שאני עוסקת באומנות לחימה לא הופך אותי לזינה
או נקיטה או משהו כזה.

אבל כאן צריך גם למנות את הדברים החיוביים באומנות לחימה

* שיפור ביטחון העצמי
* תודעות לגוף
* מחדד את האינסטינקטים
אלה דברים שלא צריך לזלזל בהם

היה לי נעים לבקר פה שוב

ציפור
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'קורסים של הגנה עצמית בסכין ...'
קורסים של הגנה עצמית בסכין ...
04/11/2002 | 13:41
8
1
כנגד התקפות אזרחיות - דינו אינו כקורס בטחוני (גיא ואני מעבירים גם מזה וגם מזה) ...
כאשר פונים אלנו ומזמינים קורס בסכין, אנו נענים בשימחה ומתאימים את התכנים לאוכלוסיה הלומדת (נשים, מאבטחים, אמני לחימה וכו´).
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תוכל לפרט קצת'
תוכל לפרט קצת
05/11/2002 | 09:15
7
על התוכן וההקף של כל אחד מהקורסים?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תלוי מי הלקוח ...'
תלוי מי הלקוח ...
05/11/2002 | 11:17
6
אבל כעקרון: קורס בסיסי- בסיסי להגנה עצמית, הוא שלוש שעות.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אז למה לא'
אז למה לא
05/11/2002 | 11:39
5
לעשות קצת הרבה רעש.

אם בשלוש שעות אתה יכול להעלות באופן משמעותי את יכולת הניטרול של מאבטח המתמודד מול מתאבד בעמצאות סכין, אז למה לא לצאת עם זה. אני מדבר על רעש ברמה של עיתונות.

אני זורק פה משהו פרוע משהו, אבל אנו חיים בתקופה פרועה...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בוא נראה ...'
בוא נראה ...
05/11/2002 | 17:13
4
אנו פעילים כבית ספר החל מפברואר 2002 .
הייתה כתבה ב"מוגן", "אדרנלין", "בלייזר", כמה שורות ב"ידיעות אחרונות"
,אפשר שבקרוב גם ב"לאישה" ולפחות חצי תריסר סמינרים.

עושים מה שאפשר אתה יודע ...
והכי חשוב: כיתה של למעלה מעשרים חבר´ה נהדרים (בנים ובנות).
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'יישר כח, תרשה לי להמשיך'
יישר כח, תרשה לי להמשיך
05/11/2002 | 17:48
3
חשבתי שאתם פועלים כבר הרבה זמן...כל הכבוד.

יובל, תרשה לי לדבר בעוד יותר נאיביות:
בימים אלו, כמו כולנו, חלק מהביטחון שלי נמצא בידים של המאבטחים.
חלק ניכר מהם הראו אומץ ונחישות אבל ברור לכולם שאין להם את הכלי המתאים לפעול.
באופן תיאורתי אני מבין ומאמין שיש לכם מפתח לנושא ולזה יש חשיבות לאומית. לפי דעתי זה מצריך גרימת רעש בהיקף כזה.

לדבר עם אנשים במוסדות המדינה כמו במשרד הביטחון, במישטרה...

לדבר עם העיתונות ברמה של נושא "חשוב" שאמור להדהד בעיתונים היומיים (ולא עוד בית ספר לאומנויות לחימה עם יחודיות כזו או אחרת)

מן הסתם זה יצריך אותכם להתמודד עם אתגר רציני בתחום של ארגון ויבוא על חשבון העמקה.

במידה מסוימת בגישה הזו אני מצמצם את בית הספר שלכם למשהו חד מימדי.
אני מצטער אם אני גורם בזה עוול, אבל הכוונה טובה.,

יובל, שתף אותנו במחשבותיך...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אה, אה..רגע אחד? '
אה, אה..רגע אחד?
05/11/2002 | 22:19
5
אם כ-ו-ל-ם יעברו קורס אצל יובל אז נחזור לנקודת ההתחלה לא?!

(יזהר שמפחד למצוא את עצמו בנקודת נחיתות עד שימצא זמן ללמוד גם קצת ארניס )
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אשים בצד את הארניס, במובנה הרחב'
אשים בצד את הארניס, במובנה הרחב
06/11/2002 | 08:51
1
ואתייחס רק לנושא הסכין (שהוא אמנם מרכזי בשיטתנו, אך בהחלט לא הכל):
גיא אני עובדים תדיר על חדירה אל ארגוני אבטחה וביטחון שונים כי אנו מאמינים שיש בפינו דבר-מה ייחודי וחיוני.

יש לנו הצלחות ואין לי סיבה להתלונן. אם זאת: ישנם אירגונים (פרטיים וממלכתיים) מסויימים, אליהם, קשה יותר לחדור מאשר לאחרים ...
בדרך-כלל, יושב שם איזה שהוא אמן לחימה שחושב שיש לו פיתרון הרמתי לכל מצב וקשה לשכנעו להערות דם נוסף - חדש למחזור הקיים ...

אתה חושב שאתה יכל לעזור ?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני אמשיך לעודד'
אני אמשיך לעודד
06/11/2002 | 10:47
לצערי אין את הקשרים המתאימים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נראה לי קצת מוגזם'
נראה לי קצת מוגזם
04/11/2002 | 23:18
7
1
לתת לילדים קטנים ואפילו כולל גיל תיכון להב קטן וחד
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מה מותר לנוער מגיל 16 ומעלה ?'
מה מותר לנוער מגיל 16 ומעלה ?
05/11/2002 | 08:53
6
1
להוציא רשיון נהיגה על טרקטור,אופנוע 50 סמ"ק, רובה אויר, להחזיק נשק חם במסגרת המשמר האזרחי, להוציא תעודת זהות ומגיל 17 מותר אפילו להתחתן.
מדוע אינך סבורה שנוער אחראי שכגון, יכל לשאת אולר להגנה עצמית ?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'"נוער אחראי"?'
"נוער אחראי"?
05/11/2002 | 09:46
5
1
זה לא מונח שסותר את עצמו?
לא בציניות - כמה בני-נוער עושים שטויות, עם נשק בצבא ועם האוטו (של אבא) באזרחות, ועם סכינים ב"עמק האלכוהול"?
ואם בגיל 16, למה לא בגיל 15? או 14?

לא שיש לי הצעה יותר טובה להגנה עצמית - אני פשוט לא בטוח שסכין בידי נער זה environmentally freindly...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא יודע מה איתך - אני הייתי אחראי'
לא יודע מה איתך - אני הייתי אחראי
05/11/2002 | 11:19
4
לצפיה ב-'שאלה סטטיסטית, כרגיל'
שאלה סטטיסטית, כרגיל
05/11/2002 | 12:51
3
איזה אחוז מבני הנוער ה"אחראיים" באמת יחזיקו עליהם סכין, לעומת בני הנוער ה"אחראיים פחות"?
או במילים אחרות - כמה בני נוער שלא היה מפריע לך לראות בידיים שלהם רובה אוויר אכן מוציאים לכך רשיון, לעומת הדאווניסטים שהיית מעדיף שיתרחקו מנשק גם בצבא?

לא יודע מה אתך, אבל בשכבה שלי היחידים שהחזיקו עליהם אולרים/סכינים כדרך קבע היו אלו שהייתי מעדיף שלא יהיו כלל בשכונה בה אני גר, בלי קשר להיותם מצוידים או לא.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מהפרט אל הכלל, או להיפך ...'
מהפרט אל הכלל, או להיפך ...
05/11/2002 | 17:24
2
אני אחראי עלי ואני אחראי על מי שאני מסכים ללמד. לפיכך: אני מרשה לעצמי לסנן האמן לי: אני מסנן...
האדם כפרט - ניתן לאיבחון, לחינוך ולהתייחסות אישית.
החברה ככלל, היא עדר ואני לא רועה...
אני יכל לעומת זאת, להשפיע על התמהיל האנושי של הכיתה שלי... אני יכול להחליט שלא לקבל תלמיד. אני יכל להחליט שלא לעשות סמינר לקהל לקוחות הגורם לי לאי נוחות אבל זה הכל.

כל השאר הוא הצתדקות...
כל אחד יכל לטווח בסכין. בשביל זה לא צריכים מורה לארניס,
אבל לא כל אחד יודע לכוון את הסכין להגן בחיתוכים מחושבים ומבוקרים.
כאן אנחנו באים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא התכוונתי ללימודים אצלך אישית'
לא התכוונתי ללימודים אצלך אישית
06/11/2002 | 02:09
1
התייחסותי הייתה כללית יותר לנושא נוער מזויין.
את הסינון אתה מבצע (אני מניח) לגופו של אדם, בלי תלות בגילו.
אם הובנתי אחרת, אני מתנצל.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חלילה לא עלבת בי. שאלת לעיניין.'
חלילה לא עלבת בי. שאלת לעיניין.
06/11/2002 | 07:48
ותשובתי הפשוטה היא שפשוט אין טעם ברמתנו להתייחס למאקרו...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אממ'
אממ
03/11/2002 | 19:27
אני דווקה חושבת שעשית נכון שברחת .
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'עשית נכון שברחת'
עשית נכון שברחת
03/11/2002 | 19:56
3
החוכמה באומנות לחימה זה לא להיקלע למצב עימות, ואם כבר נקלעים לתוכו אז רצוי לרוץ מהמקום.

מה זה ....כאילו קטע של אגו? ("הוא לא היה יוצא בקלות"...). תשאירי את האגו בבית, ותבחרי בדרך הנכונה => לצאת ממצב של עימות במקום להוכיח שאת חזקה.

היו פה גם סיפורים של בנים שהרגישו שהם לא יצאו גברים כי הם ברחו, ובפעם הבאה הם היו עושים משהו.

אז המסר הוא לכולם: אל תתנו לאגו להשתלט עליכם.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'.....'
.....
03/11/2002 | 22:21
2
לא אמרתי שזה לא בסדר שברחתי
וההיפך הייתי גאה בעצמי מאוד באותו הרגעה שלא "נתקעתי" במקום
וזה ש"הוא לא היה יוצא בקלות" לדעתי צריך לסרס אנשים כאלו ולא משנה מי יעשה את זה, בכלל לא קטע של אגו פשוט...
תראה
אם משהו היה בא עליך לא משנה איפה ומאיים עליך לא משנה מה תעשה באותו רגע אבל אני מאמינה שכולם (אחר כך) היו רוצים להכאיב לאותו הבן אדם כמה שיותר
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'המממממ'
המממממ
03/11/2002 | 23:34
1
קודם כל אני בחורה.

דבר שני, אין לי שום עניין להכאיב לאף אדם, כמו שאין לי עניין שיכאיבו לי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מצטערת...'
מצטערת...
04/11/2002 | 20:13
מצטערת שטעיתי

ובקשר לנושא
כשמשהו עוקב אחריך ונכנס לשטח הפרטי שלך בכל המובן של המלה, תאמיני לי
שאת תרצי להכאיב לו כמה שיותר
במיוחד אחרי כמה שנים טובות שאני מבינה כמה חמור מה שהוא עשה...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דוד שלח אותי (טריגר)'
דוד שלח אותי (טריגר)
04/11/2002 | 00:16
7
1
היי
דוד כפרי שלח לי ודעה בקשר לדיון, אז באתי לתרום גם את דעתי.
אני אחד מהמנהלות של פורום נפגעי/ות תקיפה מינית (למי שרוצה לדעת למה "מהמנהלות" ולא "מהמנהלים" שילך ויחפור בפורום )

אז ככה, דעתי המאוד אישית והמאוד לא מלומדת:

תקיפה לא קורה סתם. כמו שכתבו כאן לפני התוקף מתכנן את התקיפה מראש. הוא בוחר את הקורבן. הוא בחור את הזמן והמקום. אבל קחו בחשבון שתוקף לא יתעסק עם מישהו שהוא לא בטוח שיהיה טרף קל. לענייננו, מישהו שלמד אומנויות לחימה הוא לא טרף קל, תמיד יהיה מישהו שלא למד אומנויות לחימה שיהיה טרף קל עוד יותר. או אם לשים את זה בצורה אחרת, לימוד אומנויות לחימה מורידה את הסיכוי להפוך לטרף קל. היא לא מעלימה את הסיכוי, אבל מורידה אותו.

עבורי תמצית המסר של מניעת תקיפה מתמצה במשפט "אם לא תספר זה לא יגמר" והאמת שחזרתם על המנטרה הזו כמה פעמים, אבל בכיוון השני. הזכרתם לא מעט את האיום של תוקף על הקורבן "אם לא תעשה מה שאני רוצה אני אספר ש...".
אחת המטרות שלי בפעילות שלי במלחמה נגד תקיפה היא להבהיר שהאיום הזה לא פחות מפחיד כשהוא מפונה כלפי התוקף. תוקף פוטנציאלי מאוד לא רוצה שידעו על מה שהוא עשה. לדעתי האיום שבלספר ולהוציא את הדברים החוצה, במקרה שבו התוקף מוכר לקורבן הוא אפקטיבי הרבה יותר מיכולת התגובה הפיזית. לא סתם תוקפים מנסים לשכנע את הקורבן לשתוק. הקורבן מחזיק נשק מאוד מפחיד עבור התוקף והתוקף יעשה לרוב הכל כדי שהקורבן לא יידע איזה נשק מפחיד הקורבן מחזיק בידיו.
במקרים אחרים כשהקורבן יודע כמה התוקף מפחד מגילוי "הסוד" התוקף יעשה הכל כולל שימוש באלימות ואיומים ברצח כדי להשאיר את הקורבן בשתיקה שלו.

אני חושב שהייתה פה הסכמה בנושא של העזרה שיש לאומניות לחימה אחרי התקיפה. אבל אני חושב שראוי להדגיש את הייתרונות שיש לאומניויות לחימה גם לפני התקיפה. ראשית - הקורבן הוא פחות טרף קל מעצם היכולת שלו להגיב.
שנית - הקורבן מעצם ההפנמה של האופציה שלו להגיב, הופך מסוכן יותר לתוקף, במיוחד בצד המילולי. קורבן שמתורגל לא לשתוק הוא קורבן פחות נוח. ותוקפים לא אוהבים קורבנות עם מחשבה עצמאית שעלולים לפתוח את הפה בנסיבות לא נוחות.

את אתם שואלים את ההמלצה שלי, אני באמת הייתי שמח אם מדריכים לאומנויות לחימה שמלמדים ילדים, ידגישו את הנושא של התגובה המילולית ככלי בהתמודדות עם אלימות. כשמדובר בילדים, האיום "אני אספר לאמא", "אני אספר למורה", "אני לא אשתוק" יכול להיות ההבדל שבין תקיפה לויתור של התוקף על התוכניות שלו. לפעמים זה יכול להיות ההבדל שבין חיים ומוות. יש נפגעים שמפסיקים לתפקד אחרי פגיעה. יש כאלו שמפסיקים לחיות .. פיזית!

עכבר
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
04/11/2002 | 01:01
לצפיה ב-'תודה '
תודה
05/11/2002 | 11:04
1
לצפיה ב-''
05/11/2002 | 15:04
לצפיה ב-'זה מה שאמרתי מלכתחילה.'
זה מה שאמרתי מלכתחילה.
05/11/2002 | 17:49
3
1
וכל מיני אנשים קראו לי טריגר....
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ההבדל הוא...'
ההבדל הוא...
05/11/2002 | 19:53
2
1
שעכבר כתום קרא לעצמו טריגר (למרות שאחרי שהתרגלת ל"עכבר כתום" (), "טריגר" כבר לא נשמע כל-כך רע...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דוד, אל תעצבן אותי. אתה יודע שזה'
דוד, אל תעצבן אותי. אתה יודע שזה
05/11/2002 | 20:15
1
1
ייגמר בבכי.
ראשית, מאיפה הייתי אמורה לדעת שקראת לכל מיני אנשים זרים להיכנס לפה? שנית, מאיפה אני אמורה לדעת שטריגר הוא המונח להזהיר אנשים מפני מעורר זכרונות טראומטיים? ושלישית אם שימוש ב"שוס הסטרי" הוא טריגר, אז מה לא טריגר?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-' מה לא טריגר? האמת, לא יוד'
מה לא טריגר? האמת, לא יוד
05/11/2002 | 23:36
1
לא יודע...

כשטל התחיל את הדיון הזה, נכנסתי לפורום נפגעי/ות תקיפה מינית, לראות אם מישהו שם דיבר על אמנות לחימה, להגנה עצמית או לשיקום.
באותה הזדמנות, הזמנתי שניים מהמנהלים שם להצטרף לדיון אצלנו, ולספר עליו אצלם.
הם עשו זאת, אבל הנושא לא פתח דיון שם, ורק פניקס ועכבר כתום הצטרפו לדיון כאן.
אני לא יודע כמה מהם קראו את הדיון כאן, בלי להשתתף.
אני מקוה שהרבה.

(הבהרה: אני לא כותב את הדברים האלה רק בשביל מיתר נדיר, אלא בשביל כולם!)
מה שאצלנו נראה כמו אמירה רגילה לגמרי, פוגעת אצלם בעצב חשוף לגמרי.
כמו חייל שעבר הלם קרב, שדבר תמים כמו ילד שמחזיק אקדח-צעצוע יכול להחזיר אותו לטראומה שפשוט אין לו כלים נפשיים להתמודד איתה, כך נפגעי תקיפה מינית: ברגע התקיפה נקבעים בזיכרון כל מיני פרטים, החל בדברים שאמר/ה התוקף/ת, עבור דרך פרטים שונים במקום הפיזי בו קרתה התקיפה, ועד השיר שהתנגן ברדיו באותו זמן.

והזיכרון הזה כואב, כמו קידוח בשן, לתוך העצב, בלי הרדמה.

הם מכירים את הנושא ורגילים להיזהר בו, כמו שאנחנו התרגלנו לעצור דיונים על "המורה שלי יותר טוב", או "מורה X הוא רמאי". אבל אנחנו עוצרים דיונים כאלה כי נמאס לנו, והם עוצרים אותם כי זה כואב.

אצלנו זה לא אצלם. אנחנו לא אמורים להתנהג לפי הכללים שלהם, אלא לפי הכללים שאחת המנהלות של הפורום הזה כתבה ...

מיתר נדיר היא לא היחידה שהרימה גבה כשראתה את ההודעות על הטריגר.
אבל אחרי שנכנסתי לפורום שלהם, וקראתי חלק מההודעות, אני מבין יותר טוב כמה הם רגישים, ולמה הם מנסים להזהיר אחד-את-השני.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'%13 מהנשים בישראל סבלו מאלימות במשפ'
%13 מהנשים בישראל סבלו מאלימות במשפ
04/11/2002 | 01:50
1
מתוך "הארץ":

%13 מהנשים בישראל סבלו מאלימות במשפחה

סקר של אונ´ חיפה: %30 מהציבור רואים באלימות עניין
משפחתי פרטי, שאינו מצדיק פירוק המשפחה

%13 מהנשים בישראל סבלו מאלימות במשפחה, ו-%7.6 מהן
סבלו מאלימות מינית מצד בן זוגן - כך עולה מסקר של
אוניברסיטת חיפה שנעשה אשתקד ביוזמת משרד העבודה
והרווחה. נתוני הסקר פורסמו אתמול (ראשון), לקראת
יום האלימות במשפחה הבינלאומי שיצוין מחר.

המדגם כלל 2,841 נשים ו-510 גברים מיישובים שונים
בארץ. %5.8 ממשתתפות הסקר דיווחו על מקרי אלימות
בשנה האחרונה, ו-%5 מהן על אלימות מינית בשנה
האחרונה. מנתונים אלו עולה כי כ-141 אלף נשים
בישראל נפגעו בשנה האחרונה מאלימות במשפחה.

קשר ברור בין אלימות לאבטלה

המחקר זיהה כמה גורמים המשפיעים על שיעור האלימות
במשפחה. לדברי הפרופ´ צבי איזיקוביץ´, אחד ממנהלי
המחקר, הנתונים מראים קשר ברור בין אבטלה ומצב
סוציו-אקונומי ככלל לבין אלימות. עקב כך, הוא חושש
מהחמרה באלימות במשפחה בישראל. האלימות רווחות
במיוחד גם בקרב בני זוג השוהים בצוותא זמן רב בשטח
מחיה מצומצם. כן התברר כי נשים המנהלות מערכת יחסים
זוגית ללא נישואין סובלות מאלימות רבה יותר מנשים
נשואות.

לנשים מוכות יש ייצוג יתר ברור במגזר הלא יהודי.
ייצוג יתר ניתן למצוא גם בקרב בעלות השכלה נמוכה
וילידות הארץ, בקרב נשים שאינן עובדות מחוץ לביתן,
ובקרב נשים וגברים שבבית הוריהם היתה אלימות.
אלימות רווחת גם במשפחות צעירות הנזקקות גם להשלמת
הכנסה, ובתנאי צפיפות דיור גבוהה מהממוצא. אלימות
בים בפעילות עבריינית, רווחת גם אצל גברים המעו
שתיינות וצריכת סמים.

%23 מצדיקים אלימות נגד אשה בוגדת

%50 אחוז מהנשים דיווחו על תוקפנות מילולית והתעללות
רגשית בשנה האחרונה; %16 מהנשים דיווחו על תוקפנות
מילולית תכופה בשנה האחרונה; %6 מהנשים דיווחו על
איומים בתקיפה פיסית חמורה בשנה האחרונה; ו-%2
דיווחו על איומים ברצח.

לדברי שר העבודה והרווחה שלמה בניזרי, חלק מהנתונים
מוכיחים שהבעל רואה את האישה כחפץ או ככלי שרת
בידיו. ואכן, לפי הסקר %17.7 מהגברים דרשו מנשותיהם
לדווח להם על צעדיהן; %18 מהגברים ניסו למנוע
מנשותיהם לדבר עם גברים אחרים; %5.7 מהגברים מנעו
מנשותיהם מידע כספי; ו-%4.5 מהגברים ניסו למנוע
מנשותיהם לקיים קשרים עם בני משפחה וחברים. ככלל,
לפחות גילוי אחד של שליטה%31 מהנשים דיווחו ע
במידה בינונית או גבוהה מצד בעליהן.

המחקר גם מעלה כי שוררת מידה מסוימת של לגיטימציה
לאלימות מצד גברים ונשים כאחד. כמחצית מהגברים
והנשים בסקר מטילים את האחריות לאלימות על שני בני
הזוג, ולא על הצד האלים בלבד. כ-%30 מהנשים
ומהגברים כאחד רואים באלימות עניין משפחתי פרטי,

וסבורים שאינה סיבה מספקת לפירוק המשפחה.
כ-%30 אחוז מהגברים ו-%23 אחוז מהנשים הצדיקו
אלימות נגד אשה תוקפנית; %23 אחוז מהגברים והנשים
כאחד הצדיקו אלימות נגד אשה בוגדת; %15.8 מהגברים
ו-%13.5 מהנשים הצדיקו אלימות נגד אשה המעליבה
ומגדפת; כ-%15 מהגברים ומהנשים הצדיקו אלימות נגד
אשה המזניחה את ילדיה. ו-%14.9 ו-%13 מהנשים הצדיקו
אלימות כלפי אשה ש"עושה מה שהיא רוצה".
אמנויות לחימה >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ