שיטות לחימה עם מנטליות של כת

אני לא בדיוק מוסמכת לדבר על

"הילד שלי", אבל אם המורה הוא טוב, אז העישון לא היה עוצר אותי. למען האמת, המורה הנוכחי שלי מעשן, והוא עושה את זה תוך כדי אימון. אני לא רואה עם זה בעיה מוסרית.

סייג על הדברים שאמרתי

כשמדובר באנשים בוגרים ובמורה שמעשן אבל לא לא במהלך האימון, אני גם לא חושב שזו בעיה חמורה מצד המתאמנים. אבל כשציבור המתאמנים כולל נוער (שלא לדבר על ילדים) ושהפסקת הסיגריה מתבצעת במהלך האימון ושיש שם לחץ קבוצתי מצד חברי הקבוצה ומצד ראש הקבוצה (המדריך) לעשן, לשם אני לא אשלח את הילד שלי, ושם אני עצמי לא ארצה להתאמן. חוץ מזה שזה גם מאוד לא נחמד להתאמן עם מישהו שזה עתה עישן סיגריה ועכשיו מתנשף עליך מקרוב
. זה פשוט נראה לי רע ולא רציני.

ננדין

New member
סיפור מגעיל:

תמיד לפני האימונים אצל חיים הייתי מעשן סיגריה ואז הולך להתקלח ומצחצח שיניים בשביל לא להסריח באימון. אחרי איזה חצי שעה של קרקע תמיד יש מישהו שאומר לי שהריח של הסיגריות שלי חונק אותו. קח בחשבון שאחרי הסיגריה האחרונה התקלחתי וצחצחתי שיניים ככה שאני אתן לך להבין לבד מאיפה הריח מגיע (מהריאות...) סתם נזכרתי בזה כי באימון האחרון ביום רביעי זה קרה לי שוב...

e sh

New member
../images/Emo45.gifבתור מעשן לשעבר, אני לא מבין

איך אפשר לעשן לפני אימון. זה מוציא לגמרי את הרוח מהמפרשים.

Tonjin

New member
בתור מי שלא עישן מעולם וגם לא כל-כך

מעודכן במחקרים האחרונים בתחום... מה כל-כך מזעזע בהפסקת סיגרייה באמצע אימון גופני? (לא הלחץ לעשן וכו' וכו', אלא פשוט הפסקה בה חלק מסדירים נשימה, חלק שותים מיים וחלק מעשנים) כלומר, ברור שזה לא אידיאלי לספורטאי אבל במה זה שונה (אם בכלל) מסיגריה לפני, אחרי או בין האימונים?

floppy disk

New member
הנורא הוא

הנורא הוא שילד קטן רואה מגיל צעיר שכל המבוגרים שהוא כל כך מעריץ (בעלי חגורות שחורות מיומנים וחזקים שנראים בשבילו כמו סופרמן או משהו כזה) מתקבצים בצד, מדברים ומצחקקים, אך לא מרשים לו להתקרב כי זה לא בריא בשבילו. איזה מסר הוא מקבל מזה? אם זה לא לחץ חברתי, מה כן?

Tonjin

New member
אתה מגיב אלי? כי אם כן אז לא רק שלא

ענית על השאלה אלא גם שאתה קצת סותר את עצמך באיזשהו מקום - אם לא מרשים לו להתקרב כי זה לא בריא לו, אולי בכל זאת זה לא כ"כ נורא... בכל מקרה תודה, אבל לא לזה התכוונתי

follower

New member
האימונים בשטח פתוח

האימונים בשטח פתוח אז העישון לא מפריע... ותעשו טובה תפסיקו לדבר על לחץ חברתי. אותם מתבגרים הולכים כמאת כל ערב לאימון עם חברים שהם מעריצים במקום להסתובב ברחובות עם נרקומנים של האזור. אז מה יש סיגריה.. ברור שאדיף בלי , אבל לא צריך לדרוש מהמתבגרים האלה יותר מדי. הם בדרך כלל לא "ילדים מבית טוב" .

הדרישה היא לא מהמתבגרים

אלא מהמורה. חוץ מזה שלא הבנתי את המשפט האחרון ולמה הוא קשור.

amir_aikido

New member
הגוף רעב לחמצן ומה אתה מספק לו?

לא זוכר את כל הפרטים בדיוק, אז הסבר פשטני מעט: לאחר אימון גופני, ועוד יותר מכך במהלך הפסקה, המערכת הגופנית זקוקה מאוד לחמצן. כשמעשנים, מכניסים לגוף רעל שדומה לחמצן בהתנהגותו הכימית (קשרים מולקולריים). ואותם התאים שרוצים חמצן, סופגים את המולקולות הללו במקום. צריך להמשיך? אמיר (לא מאמין שאני משתתף בשרשור הזה - נו טוב, זה לא בנושא שאינני מוכן לנסות ולשפוט בו)

Tonjin

New member
אתה חושב שאפשר (או יודע אם מישהו

ניסה) לכמת את זה: כמה סגריות "על פארש" שווה אחת בהפסקה?

ננדין

New member
משהו שכל הלא מעשנים פה מפספסים...

אתם צריכים להבין שכל מי שמעשן יודע שזה מאוד לא בריא וגם מגעיל. וכל מעשן מודע לסכנות הבריאותיות בעישון ואני בטוח שכל מעשן יודע שיום אחד הוא מאוד יתחרט על זה שהוא מעשן (אם הוא לא מתחרט כבר היום - מה שקורה אצלי) ככה שפירוט הסכנות הבריאותיות בעישון(בכל נקודת זמן וגם אחרי מאמץ גופני)הוא ממש לא רלוונטי... עישון זה התמכרות מאוד מאוד קשה פיזית ובמידה מסויימת גם לא קלה בכלל נפשית! ניקוטין זה סם מאוד מאוד חזק! אתם חושבים שמישהו רוצה להרוג את עצמו לאט לאט? אתם חושבים שזה כיף להסתובב מסריח כל היום? אתם חושבים שאני לא אעשה הכל בשביל למנוע מהילדים שלי לעשן? התשובה היא לא! (חוץ מלשאלה האחרונה...) אבל זה פשוט כל כך קשה עד בלתי אפשרי לחלק מהאנשים להפסיק שלא משנה באיזה אמצעי הסברתי*** תנקטו מי שכבר מכור לא יפסיק מעולם ללא התערבות כימיקלית מתאימה (מה שמתברר עדיין לא נמצא...) ***סימנתי את האמצעי ההסברתי רק בשביל להסביר פה שאני לא מתנגד לו פשוט כי הוא יכול לשמש כאמצעי שימנעה מאנשים להתחיל לעשן או להפסיק לפני שהם מכורים אבל למי שמכור זה כבר ממש לא משנה או מועיל...

הקושי הזה הוא בדיוק הסיבה

שאני לא מקבל את העניין של "מעשנים ביחד" - המורה ותלמידיו שחלקם בני נוער. קל אולי להתחיל לעשן ובהתחלה זה נראה תמים ולא מפריע, אבל כשזה מתחיל להציק והפגיעה בבריאות ובאיכות החיים נהיית משמעותית ורוצים להפסיק, זה קשה. אני יכול לחשוב על הרבה דברים מועילים לעשות ב- 5-10 דק' הפסקה באמצע אימון, אף אחד מהם לא יכלול עישון בחברותה.

ננדין

New member
איפה התעמולה פה?

למה אתה חושב שזה תעמולה? למה בכלל יש לי אינטרס לבצע כזה דבר? מה זה לא נכון מה שכתבתי? הגזמתי באיזשהי צורה?

amir_aikido

New member
תורת השרשור ../images/Emo4.gif

ניסיתי להסביר שהודעה שלי, עליה הגבת, לא היתה אמורה להיות תעמולה כנגד עישון, אלא מענה ישיר לשאלה של טונג'ין ... כנראה שאני לא יודע לכתוב הודעות קצרות. אמיר

ננדין

New member
רן למה אתה אומר את זה?????

דווקא מכל מה שתיארו עליו הדבר היחיד שאהבתי זה היה הפסקת הסיגריה
... ואגב, אני ממש לא מסכים איתך שא"ל=ספורט... זה יכול להיות ספורט אבל זה ממש לא חובה ולחלק גדול מהמתאמנים הפעילות הספורטיבית היא בכלל לא המטרה בלימוד א"ל...

טוב, הנה סייג על הדברים שאמרתי

אמנם ישנן אמנויות לחימה שאינן מהוות פעילות גופנית משמעותית, אבל אם נתרכז בשיטה שעליה מדובר בדיון כאן, אזי שם עפ"י מה שמתואר בהחלט יש עומסים פיסיים, ולכן הפסקת סיגריה באמצע האימון היא ממש לא לעניין לדעתי.

ננדין

New member
שוב אני שואל:

למה זה לא במקום? אם מטרת האימון, שיעור או אותה א"ל בכלל היא לא שיפור הבריאות והכושר אז מה לא במקום בסיגריה? מצידי שמי שרוצה שאפילו יתרגל עם סיגריה ביד. לגבי ילדים - אני לא הייתי שולח בחיים ילד קטן לבד להודו אבל אני בהחלט אשמח לטייל שם שוב...אתה מבין את הפואנטה שלי? הכל תלוי בסיטואציה ובמטרות... בסמינר סכינים של בראם עישנתי סיגריה בהפסקות (ולא הייתי היחיד...) אבל לא הייתי מעיז לעשות את זה בסמינר מואי תאי או BJJ...

למעלה