לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1572615,726 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

לצפיה ב-'שיטות לחימה עם מנטליות של כת'
שיטות לחימה עם מנטליות של כת
<< ההודעה הנוכחית
23/07/2006 | 15:23
138
46
כאן היתה הודעה על מורה מסויים שהואשם ע"י אחד מתלמידיו לשעבר במצג שווא לתלמידיו. בהודעה היה חשש להוצאת דיבה ולכן נמחקה ע"י הנהלת הפורומים.

מבלי להכנס לפרטים אישיים וכדי לשמור על הדיון העקרוני, מצ"ב דרכי הלימוד של אותו מורה עפ"י התלמיד:

ה"טכניקה": עבודת הידיים כמעט האיזוטרית ביותר, השונה מהנלמד בכל מקום אחר - כידוע לאדם שתי ידיים ושתי רגליים והאפשרויות מוגבלות, ותמיד ניתן לראות דברים דומים בכל הסגנונות המקובלים (אגרוף ישר, מהצד, קומבינציות וכו') אך אצלו רווחת דעה כי כל אלה לא נכונים, וכי הצורה הנכונה היא "גלים". צריך לראות כדי להאמין. אגרופים שונים ומשונים המגיחים מזוויות משונות ומקשים על כל תפיסה קרבית הגיונית. כמי שנחשב לחזק בשיטה זו, ואכל קש אצל מתאגרפים שנה א', נוכחתי לדעת כי אין שמץ של יעילות באינספור הווריאציות פרי המצאתו של אותו מורה.
עבודת הרגליים כמעט סטנדרטית כמו הרבה טכניקות אחרות - בעיטות עקב/כרית לפנים, לצדדים , לגבהים שונים, בקפיצה, בקומבינציות שונות - עד שמגיעים למשפחת הבעיטות הייחודיות שלו, אשר מתעדות להיות קטלניות במיוחד, אלה בעיטות עקב "לוקח" מכל מיני כיוונים וזוויות וסיבובים.  אין צורך לומר כי כנראה שזאת שיטה ממש ממש סודית , כי אף אחד בעולם לא שמע עליה עדיין (יצרנו קשר עם מספר גורמים בחו"ל - ארצות הברית ואירופה - שאיכשהו היו יכולים להיות קשורים - ומעולם לא שמעו על השיטה).
על עבודת קרקע אין מה לדבר, היות ועל פיו, קרב של לוחם מיומן היטב נגמר ב KO או במוות תוך פחות משנייה וחצי. קרב ארוך הוא כבן 3 שניות וממנו יוצאים שני הצדדים פצועים אנושות .
ה"מתודיקה", האימונים, והאווירה: מרבית האימונים מבוססים על תרגול תנועות במטרות נייחות (עצים בפארק!, קרשים על קיר במקלט!) ושימוש לא נכון ולא בטיחותי ב focus targets ("לאפות" - המיועדות לעבודה על מהירות ודיוק של אגרופים, ואצל סאשה לכל דבר שעולה ברוחו, דבר הגורם נזק ללא מעט פרקים וידיים של תלמידים). כל החומר הנלמד מועבר בצורה כמעט בלעדית באמצעות הרבה דיבורים של המורה, והדגמות של התלמידים הותיקים בלבד. הוא עצמו לא מדגים (כי הוא "חזק" מדי ועלול להרוג את כולם בהינף נשימה אנרגטית בכיוון הלא נכון). באימונים שוררת אווירה של פחד ועוד פחד. הוא לא מתבייש להעניש את תלמידיו עונשים פיזיים שונים - ועם כל הכבוד שיש לי למקום המשמעת באומנויות לחימה, והתנסיתי גם בקראטה מסורתי וחוויתי את אווירת הכבוד לסנסיי ולדוג'ו וכו', אין קשר להטלת מורא ומשטר סודיות אפל על התלמידים. בנוסף, תלמידים ותיקים "זוכים" אצלו לכינויי גנאי אשר הופכים לשמם באימונים. בכל האימונים ישנה הפסקת סיגרייה ולמי שזאת לא נראית עילה מספקת להטיל בספק את היותו מאמן ראוי, שיחבר עם כל שאר מה שנאמר כאן. לגבי קרבות ותרגול מעשי באימונים, אין עבודה עם מיגון מעבר ל כפפות שק (!) - כן הלבנות האלה - מגיני אגרוף המיועדות שלמירה על הפרקים בעת עבודה על שק איגרוף - ולא לשמירה על שלום חבריך וקרבות מתקיימים רק במהירות מופחתת ובעוצמה מופחתת - כביכול כדי למנוע מוות וכו' (מנסיוני זה בעיקר כדי למנוע התפכחות וחשיפה לעולם הריאלי ).
ה"פילוסופיה", הדיבורים, הסתירות והבן-אדם: ראשית, אלמנט הסודיות . בעולמינו המודרני, בעידן האינטרנט, אין כמעט משמעות לדברים סודיים אלא בנושאים בטחוניים או אלא אם יש למישהו מה להסתיר. הכל ידוע, לכל דבר יש אתר, הסבר מדעי מספק יותר או מספק פחות, כל העולם כבר מופה וניתן לגישה עם gps ורצון טוב, וישנם ארכיאולוגים והיסטוריונים אשר מיפו את ציר הזמן לאחור לרמות התנהלות התא המשפחתי לפני אלפי שנים. על כן, כאשר המורה טוען כי הוא נצר ונציג בלעדי של שיטה שאין לה אח ורע בכל האומנויות - בו בזמן שהיא טוענת להיות העתיקה ביותר וכי כולם התפתחו ממנה - מובן שיש כאן זיוף. לטענתו זו היא שיטה שמקורה בשבטים שחיו לפני 5000 שנה, כאשר השבט הספציפי הזה היה הקטלני ביותר. בהמשך הוא מתאר כי השיטה נשמרה בצורה מושלמת בזכות מעטה הסודיות, ועדיין מתאמנים של בחסות הרי סין הרחוקה במחנות/מנזרים של לוחמים מפוארים. עוד מפליגים הסיפורים הטוענים כי עיקר תפקיד הלוחמים הבלתי מנוצחים אלה הוא להילחם ביאקוזה וכו' ועוד מעשיות אלף לילה ולילה .
ניכר כי לצורך כתיבת עלילותיו השונות הוא שאב מכל קשת פולקלור אומנויות הלחימה, מהפרטים הטכניים ועד ענייני הרוח למיניהם, אלא שהדברים סולפו והוצאו מהקשרם. בנוסף ללחימה עצמה, הוא מלמד צד "אנרגטי" לשיטה, לטענתו היא גם המרכיב המשמעותי יותר (ראה ריפויים בכח המחשבה לעיל, הפסקות סיגריה...). עפ"י המורה נשימות ה"דין טיין"/"טאן טיאן"/"זין שיאן" איך שלא תרצה לקרוא לזה, הקיימות בכמעט כל השיטות המסורתיות, מתבצעות הפוך, ובכלל בנושא זה הוא מפריז במיסקונספציות ומדבר על ערפדויות אנרגטיות ועל כיצד להרוג אנשים מרחוק אבל שזה מאוד מסוכן וצריך לעשות בהשגחה ובלהבלהבלה. כמובן שלדברים האלה נחשפים רק בשלב מאוד מתקדם באימונים מה שאני לא מאחל לאף אחד (להעביר שש שנים בשקר זאת הרגשה מאוד לא נעימה). לכן אני מביא לכאן את דברים אלה בפעם הראשונה. כולם צריכים לדעת את זה, ומי שניגש ללמוד אמנות לחימה כלשהי - ובכלל כל דבר, שישאל, יברר ויחקור, ואם הוא נתקל בסגירת דלתות , התחמקויות מהנושא ושקרים שלפחות ידליק לו/לה נורות אדומות אם לא להתרחק כמו מאש .

המורה עצמו טען כי הוא מתאמן על בסיס יומיומי מ4 בבוקר עד לסביבות 12 (מינימום) ו... לא נעים להגיד, שכאשר החשדות החלו להתחזק, מישהו עקב אחריו - והפלא ופלא! לא מתאמן ולא בתיך. ישן כמו בובה ומתישהו מקיץ כדי להטיל מורא על נערים תמימים וחסרי ישע. על הצד הפיננסי של האימונים שלו, ניהול כספים/גבייה/ גישה לתלמידים המאחרים בתשלומים/ ניצול תלמידים לתליית פוסטרים הסוטרים באופן מובהק את תוכן דבריו ומציגים שקר מוחלט בפרסום / ועוד דברים נוראיים אני בכלל לא מדבר , אין זה מקומם. אני משתדל להישאר הכי אובייקטיבי שאפשר ולתאר תמונה נקייה ככל האפשר מאמוציות (שלא אכחיש את קיומן, כל אחד יכול לתאר לו כבר את מה שעבר על תלמידיו הותיקים, שהחזיקו ממנו אלוהים, וגילו כי הוא "סתם" - ועוד הוא ממשיך לאמן).
אפילו בנושאי טרמינולוגיה - כינוייו לטכניקות השונות ב"סינית" - די בשלושה שיעורי סינית כדי לדעת כי אין קשר למציאות בין המלים שהמציא לסינית מדוברת/ספרותית/קנטון/מנדרין לא משנה, אולי מלה אחת לעשר קשורה איכשהו לסינית וחלק מהספירה. זהו .
יש כאן סכנה אמיתית של מנטליות של כת - הורים השולחים ילדיהם אליו מסתכנים בקריעת פער בינם לבין ילדיהם - ואין ספק שסודות הנשמרים מהורים הם דבר מסוכן ביותר . הוא אדם כריזמטי ומסוכן - לא מעטים הסיפורים על ילדים שנאלצו להסתיר מהוריהם פציעות ושלל סיפורים נוראיים .
סכנה. אשמח להגיב על דברים ענייניים - ישנם עוד פרטים למעוניינים .

מאמרים בנושאי כתות באמנויות לחימה :
http://www.furyu.com/archives/issue8/zanshin8.html
http://www.nononsenseselfdefense.com/cults.htm

בדקו עצמכם !
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מאמר רקע מעניין:'
מאמר רקע מעניין:
23/07/2006 | 01:06
65
18
http://nononsenseselfdefense.com/cults.htm
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שתי שאלות:'
שתי שאלות:
21/07/2006 | 08:16
64
16
-כיצד נתגלה שהוא רמאי(למרות שניתן לראות זאת לדבריך בץרגילים שהוא המציא)?
-איך זה שפירסמו את שמו באינטרנט כמאמן קונג פו כל השנים האלו בלי שעשו בירור?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'*ץרגילים = תרגילים'
*ץרגילים = תרגילים
21/07/2006 | 08:16
13
לצפיה ב-'בוא נראה...'
בוא נראה...
21/07/2006 | 08:30
1
16
אה נכון שכחתי, האינטרנט הוא מקור "מהימן" למידע והכל בדוק ובטוח...
תתפלא כמה אנשים רוצים להאמין בלוקשים שהוא מוכר.
אם אתה מכיר את האתר www.bullshido.com תראה אתר המוקדש כולו לחשיפת דרעקס כמוהו.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
21/07/2006 | 10:51
12
לצפיה ב-'מזל טוב לך...'
מזל טוב לך...
21/07/2006 | 18:53
60
14
הצטרפת למועדון של אלו שלא מרוצים או מרגישים מרומים ע"י המורה שלהם?
אז מה.....???

אתה לא הראשון וגם לא האחרון אחריך יבואו עוד רבים.....

אני מבין את הרצון שלך להזהיר אחרים ולגלות את "הפרצוף האמיתי" של זה שאתה חושב שעבד עליך, אישית אני יכול לומר לך כבר מעכשיו שזה הולך להיות בזבוז אנרגיה.

אז עבדו עליך אז מה?
אחרי הכל אתה גם נתת לזה יד,אתה בחרת להתאמן אצלו, אתה בחרת להאמין לו, אתה  הוקסמת מהסיפורים שלו ואחרי הכל אתה התאמנת שם 6 שנים, שש שנים.......

אז אני באמת ובתמים משתתף בצערך ויכול רק להרגיש סימפטיה למצבך, אתה מרגיש מרומה ומרגיש אכזבה מרובה.

אבל עזוב מצא לך מורה אחר (יש לך ניסיון ללמוד ממנו) שאתה חושב שהוא טוב, שלא מחרטט ולא מספר לך סיפורים ותמשיך להתאמן.

אני מקווה שהניסיון הזה לא ימנע ממך להתאמן.

ועוד משהו, אתה מסתכן כאן לפי דעתי בדיבה על אדם, הזכרת את שמו ושם משפחתו ואין ספק לגבי זהותו (אחרי הכל אנו קהילה קטנה) אם הכל נכון ואתה לא היחיד אני מקווה שאתה מגובה בעדויות כי הוא יכול לתבוע אותך על דיבה.

שקול דברים והמשך הלאה.

חנן
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כן כמו שחנן אומר'
כן כמו שחנן אומר
21/07/2006 | 21:32
16
למטבע שני צדדים
אתה נשארת אצלו הרבה יותר מדי זמן כדי לאכול לוקשים ודווקא דיי נהנית מהטעם שלהם.
אני שמח בשבילך שמצאת את האמת ותודה על האנפורמיצה הזו למרות שהייתי מאוד נזהר להכפיש אדם במדיה זו לבל תיפגע בצורה כזו או אחרת.
בהצלחה
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אכן עזבתי'
אכן עזבתי
21/07/2006 | 21:41
41
13
אבל אין לי בעיה עם דיבה, מה שאמרתי הוא פרי הניסיון שלי, והמחקר האישי שלי. מה יש פה להסתיר?
חוץ מזה לדעתי לימוד אומנות לחימה ללא כל הסמכה/ביטוח ראוי/הכוונה בטיחותית-בריאותית תחת מעטה שלם של שקרים וכזבים היא עברה חמורה יותר ומי שרוצה להתעמת איתי בבית משפט מוזמן. כתגובה לכל תביעה שתתה נגדי אני מוכן לתבוע בחזרה את הכספים שנגבו ממני ומחבריי כל חודש במשך שנים (אוי לבושה) בהונאה ובמרמה בטענה שאנחנו לומדים משהו בעל ערך.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
22/07/2006 | 10:41
1
6
אתה עושה דבר טוב איש.
לעומת כל מה שיגידו לך פה, יש מצב אתה מונע מאנשים לסבול לשווא. זה כמובן להסתמך על זה שכל מה שאתה אומר זה נכון.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תודה וזו בדיוק המטרה'
תודה וזו בדיוק המטרה
22/07/2006 | 13:58
9
ואין נכון או לא נכון כאן - הוא מלמד בחוץ בפארק בלי בושה, תראה בעצמך אין זה נראה והאם זה תואם את התיאור שלי. וראה גם את תגובות האנשים כאן וניסו וחוו את מה שאני מדבר עליו. כמו כן תראה את התגובה שלהם אם אתה במקרה רוצה לצלם אימון או משהו (שוב - בחוץ, במקום ציבורי) מינימום סוכנים חשאיים של המוסד "אסור לצלם!!!"
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'עם כל הכבוד לשלל השיטות אך:'
עם כל הכבוד לשלל השיטות אך:
22/07/2006 | 11:57
38
12
מאמן שאין לו הסמכה מקצועית ממוסד מוכר וללא תעודת הדרכה אין לו מקום לאמן ולא משנה כמה מקצועי הוא יהיה בטכניקה/טקטיקה... משום שבואו לא נשכח שכל סוג של אימון הוא גם אימון גופני ובכדי שאדם יאמן סוג ספורט כלשהו הוא חייב שתיהיה לו הסמכה מתאימה.... ובאם איו לו כזאת הוא עלול לגרום נזק למתאמנים מחוסר ידע בתחום הגופני...

להזכירכם חוק הספורט דורש שלכל מאמן תיהיה תעודת מדריך/מאמן וללא הסמכה זאת הוא לא רשאי לאמן....
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'יפה אמרת'
יפה אמרת
22/07/2006 | 13:55
9
לצפיה ב-'מה זה "מוסד מוכר"? מה הבעיה בפארק?'
מה זה "מוסד מוכר"? מה הבעיה בפארק?
23/07/2006 | 00:56
7
4
אני מבין מאוד את מה שאתה מספר ואת הרצון העז שלך לחשוף שרלטן, אבל חנן ועמית צודקים - במקרה שהוא יחליט לתבוע אותך אתה תהיה צריך להוכיח שכל הטענות שלך נכונות.
אתה יכול להוכיח שבכל רחבי סין אין אף מנזר חולדה אחד?
אתה יכול להוכיח ששיטה זו לא הגיע מהשבט הכי מסוכן בעולם העתיק?
אתה יכול להוכיח שלבחור אין כוחות על-טבעיים כתוצאה מהאימונים שעבר?

שפר מזלך ואתה הבנת שאתה נמצא בתוך כת, ויצאת לעולם הרחב. אני שמח בשבילך, וגם מזהיר אותך לשמור על עצמך מבחינה משפטית.

דרך אגב, מי שכותב פה בד"כ כבר מתאמן באופן קבוע כך שחברי הפורום אינם קהל היעד לאזהרותיך.

בהצלחה בדרכך החדשה,

בעז
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חובת ההוכחה לא עליו'
חובת ההוכחה לא עליו
23/07/2006 | 10:11
6
6
אני לא משפטן, אבל ההיגיון שלי אומר שעל מנת שסאשה ינצח בתביעת דיבה
עליו יהיה להוכיח שמה שכתוב בפורום הוא שקר והכפשת שמו.
על מנת להוכיח זאת , זה הוא שצריך להמציא את הכיסוי לסיפוריו הרבים לתלמידיו.
זה הוא שיצטרך להוכיח שהוא למד, איפה הוא למד, מתי וכו'.
רק במידה שהוא יוכיח שמה שהוא מספר לתלמידיו זה נכון, אז יהיה מדובר בדיבה.

אני יכול לומר מנסיון, שיש כל כך הרבה אנשים ששמעו ממנו כל כך הרבה סיפורים מופרכים, שאני בספק אם הוא בכלל יחשוב בכיוון.

לפעמים עדיף לתבשיל להשלים עם זה שאומרים שהוא מסריח ולא לנסות להוכיח שהוא באמת טעים... (אופס.. יצאה לי מטאפורה)
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ממש ממש לא נכון מה שאתה אומר'
ממש ממש לא נכון מה שאתה אומר
23/07/2006 | 13:05
1
5
דיבה או לשון הרע הוא לא עניין של הוכחת נכונות הדברים אלא עצם הפגיעה בשמו של אדם בצורה זו או אחרת
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
23/07/2006 | 13:23
4
מותר לפגוע בשמו של אדם בכל מיני עילות, הרלוונטית לענייננו היא הגנת "אמת בפרסום", לשם כך נדרש המלכלך להמציא הוכחות לנכונות טענותיו כמובן.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ההפך הגמור'
ההפך הגמור
23/07/2006 | 13:22
3
6
לכל אדם יש זכות לשם טוב, מי שפוגע בזכות זו מוציא דיבה, הגנתו של המלכלך היא "אמת בפרסום", כלומר חובת ההכוחה שמדובר בשרלטן היא על מי שמלכלך על סאשה ולא להפך.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ברברה - לא נכון!'
ברברה - לא נכון!
23/07/2006 | 13:41
1
7
אפשר לטעון על מצג שווא או הונאה אך בוודאי לא בפומבי לפני שהחולט משהו לגביו!
חובת ההוכחה היא בפני בית המישפט בלבד ולא בפני קבל עם ועדה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא נראה לי'
לא נראה לי
23/07/2006 | 15:17
2
אתה חושב שכתבים בעיתון מחכים לפסיקה מסוג סעד הצהרתי לפני שהם מפרסמים דיבה-לכאורה?! ממש לא.

אתה מפרסם דיבה וחוסה לכאורה בטענת הגנה, במידה והנפגע מעוניין לתבוע, תהיה הידיינות בביהמ"ש. שם תצטרך להוכיח את טענת ההגנה שלך, הוא מצדו לא צריך להוכיח שהוא לא שקרן וגנב ורמאי וכו'
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אתה ממש ממש צודק.'
אתה ממש ממש צודק.
24/07/2006 | 11:52
3
חובת ההוכחה תמיד על המאשים!!(לפי חוק העונשין)
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'עדיף לא להכניס את הרעה החולה הזו'
עדיף לא להכניס את הרעה החולה הזו
23/07/2006 | 12:38
28
6
הקרויה חוק הספורט, לנושא הנידון.
אני מבין את הרצון לסדר, אבל תעודה מוינגייט רחוקה מלהיות עדות למשהו, ורוב המאמנים הבכירים בעולם (אם לא כולם) אין להם תעודה כזו או צורך בה.
זהו קן צרעות שעדיף לא לפתוח כאן מחדש.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דלית - delete'
דלית - delete
23/07/2006 | 18:53
27
4
תשמעי:

בתור אחד שמתאמן 9 שנים באומנויות לחימה אני יכול לומר לך מניסיוני שהיו לי כמה מאמנים בחיים כולם היו טובים טכנית וטקטית אך אחד מהם עלה על כולם משום שיש לו הכשרה של תואר בחינוך גופני וזה נותן לו יתרון ענק מבחינת הידע של התנועה וניתוח התנועות מצד אחד מצד שני להכין ספורטאי לתחרות ומצד שלישי לתת לאימון את האיזון בין הפן הגופני לפן הנפשי...

אני יכול להעיד על עצמי שאת ההתקדמות הענקית שלי באומנויות הלחימה עשיתי דוקא כיום שאני אף מתאמן פחות בלחימה ויותר לומד בשלל קורסים של מרצים מ"וינגייט" שנותנים לי ידע תיאורטי רחב בקניזיולוגיה וביומכניקה ודברים אלו גרמו לי להמציא הרבה טריקים ללימוד תנועות בצורה שתגרום למתאמן להבין מה הוא אמור לעשות מהפרט הכי הכי קטן .... או לשנות תנועות מסוימות של מתאמן בהתאם לטווחי התנועה במפרקים שלו...  הרי את צריכה להבין שהשיטות השונות הן מצוינות אך הלימוד שלהן הוא "מקובע" משום שאת אותו ידע ואתם דגשים נותנים לאנשים השונים אך לאנשים שונים יש יכולות שונות וכל אדם מצריך התייחסות קצת שונה בכדי שהוא ימצא את הפוטנציאל שלו...

לדעתי ואני עומד על כך שלמאמן שמאמן צריך שתיהיה תעודת הסמכה ממוסד מוכר ומעבר לכך לדעתי הוא אמור ללמוד עוד הרבה ידע תיאורטי על גוף האדם : אנטומיה/פיזיולוגיה/פתולוגיה/קניזיולוגיה/ביומכניקה ועוד...  וכמה שיותר ידע יותר טוב כי זה ייתן לו מענה לפתור בעיות מצד אחד ומצד שני עוד יותר חשוב  לא לגרום לבעיות
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כתבתי תגובה מושקעת. היא נעלמה'
כתבתי תגובה מושקעת. היא נעלמה
25/07/2006 | 16:05
7
6
בקיצור נמרץ - אתה מניח כאן מספר הנחות מובלעות שאין להן ביסוס
1. שבידי ווינגייט קיים ידע מוחלט לגבי תורת האימון
2. שידע זה מועבר באופן מושלם לכל בעל תעודת הסמכה
3. תואר בחינוך גופני הוא היחיד שמאפשר איזון באימון בין פן גופני לנפשי
וכו'

אני לא מנסה להתקטנן סתם, אני מנסה להעביר שלמרות שאני עצמי בעל תעודת מדריך מווינגייט, אני רואה בתעודה הזו את ההשקעה המיותרת ביותר שעשיתי בחיי. אלפי שקלים שזרקתי על מזבח הכיסתו"ח של חברות הביטוח.

תורת האימון כפי שנלמדת בווינגייט אינה בהכרח המתאימה ביותר לכל פעילות גופנית ולכל אימון בא"ל בכל שיטה או סגנון.
הם מחזיקים בגוף ידע נרחב שאין לזלזל בו, אך אינו ישים לכולם ובכל זמן.

סתם כדי לסבר את האוזן, כתבת:
"...ודברים אלו גרמו לי להמציא הרבה טריקים..."
מה גורם לך לחשוב שאחרי עשרות שנות הוראה, ומתוך נסיונם של מספר דורות של מורים, אין בשיטות את כל אותם טריקים? למה המצאת הגלגל מחדש על ידך עדיפה על גלגל שהומצא לפני 100 שנים ושוכלל ותוקן ועובד ונוסה על מאות ואלפי תלמידים?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'זאת ועוד,'
זאת ועוד,
25/07/2006 | 16:19
3
5
בקורסים (המטופשים לדעתי) הנכפים על מורים לאומנויות לחימה לפי חוק הספורט, כוללים מספר מועט ביותר של שעות פיזיולוגיה ואנטומיה. אין לי ספק שלא די בעשרים-שלושים שעות המיוחדות לשני הנושאים החשובים הללו.

חוצמזה (לדלית) - ראוי שכל דור ודור ימציא ויחדש "טריקים". אמנות הלחימה היא תוצר (לא) מוגמר של דורות של אבולוציה, ולא תוצר המצאה חד פעמית ודורות של העברה ושינון. אני בטוח שאתה מסכים אתי ואכן השאלה היא במינון וב"סמכות".

זאב

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ללא ספק, אבל אבולוציה היא משהו'
ללא ספק, אבל אבולוציה היא משהו
25/07/2006 | 19:24
1
3
מתמשך. אם בכל דור נקטע את התהליך ונתחיל מאפס, אני בספק אם נצליח להתקדם מעבר לחד-תאיים.
הזיקוק (refinement) של התהליך מותנה בין השאר בהבנה די טובה של המצב העכשווי, לראייתי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אכן,'
אכן,
26/07/2006 | 09:00
4
ומזכיר לי מחשבות שעלו בראשי על קיצורי דרך (בחיים ובאומנויות לחימה)

ישנם הרבה מאד קיצורי דרך, אבל תמצית תהליך ההגעה לקיצורי הדרך אינו הליכה בדרך חדשה בלבד, אלא הכרת הדרך ומציאת דרך חדשה יותר טובה.

אין משמעות מעשית להליכה בדרך חדשה, אם לא מכירים את הדרך הישנה.

(וכמובן שישנם יוצאים מן הכלל)

זאב
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מסכים איתך זאב לכל מילה'
מסכים איתך זאב לכל מילה
25/07/2006 | 20:45
2
זאב אני גם חושב שקורס המדריכים הבסיסי אינו מקנה ידע נרחב ומספק....

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'משום ש:'
משום ש:
25/07/2006 | 20:43
2
2
א- לא למדתי רק את קורס מדריכי אומנויות לחימה....  שאת האמת מבחינה תאורטית ומעשית לא חידשו לי כלום.....
בקורס זה...
ב- למדתי "קצת" מעבר ובתור אחד שלמד היבטים פונקציונאליים של איך לאמן את הגוף מצאתי שבהיבט הגופני ה"מסורת" לא תמיד צודקת...

ויש הרבה מה לשפר...

בהיבט של דברייך אני לא מניח כלום לגביי וינגייט אני מניח שכל אדם/מאמן צריך ללמוד בכדי לשפר את הידע התיאורטי שלו ואני מקווה שהוא יצליח ליישם את הידע הזה ולהעביר אותו לחניכים...
את בהחלט צודקת שלא כל אדם עם תעודה אז יש לו את אותו ידע וזה בדיוק כמו שלא כל החגורות השחורות הן באותה רמה ויש רמות שונות אך אין זה תירוץ לא ללמוד...

טכניקה וטקטיקה אף אחד לא ימציא הידע כבר קיים  אך אופן "ההלבשה" או "התאמה" של: טכניקות,טקטיקות וגם יכולות גופניות אמורות להתבצע בהתאם לאדם...  וליצור או למצות את מלוא הפוטנציאל מכל אדם על פי יכולותיו.... ולא כ"קלישאה" אלה כדרך לימוד אמיתית....
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הבנת הנקרא? '
הבנת הנקרא?
25/07/2006 | 21:32
1
2
כתבת למעלה
" לדעתי ואני עומד על כך שלמאמן שמאמן צריך שתיהיה תעודת הסמכה ממוסד מוכר..."
וכהסבר לדעה איתנה זו טענת שלימודים תיאורטיים בווינגייט הם אלו שקידמו אותך יותר מכל.
צר לי לבשר לך זאת, אך זהו בדיוק משמעה של הנחה. אתה מניח שמה שהיה נכון עבורך נכון לכולם, אתה מניח שתעודת ההסמכה היא זו שמקנה את הידע וכו'.

אם אנו מסכימים שתעודת ההסמכה לא נותנת אפילו את המינימום (כלומר אדם עם תעודת הסמכה - לא ניתן להגיד עליו דבר וחצי דבר מבחינת יכולתו לאמן), אזי אין שום הכרח לאדם שיהיה עם התעודה, ואתה אינך עומד עוד על דעתך, כפי שמובעת בציטטה הפותחת תגובה זו.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בהחלט...'
בהחלט...
25/07/2006 | 22:05
2
זה שאני לא למדתי שם כלום זה כי כבר היה לי את הידע התאורטי הזה מקורסים אחרים בוינגייט...  אבל מה לעשות בשביל התעודה הזאת הייתי צריך לשלם ולעבור שוב קורסים שכבר עברתי...

לגביי מדריכים שלמדו בקורס איתי הם כן היו חייבים לעבור את הקורס הזה משום שלא היה להם אפילו את הידע הבסיסי....  וזה נתן להם לפחות כמה קווים מנחים לאימון ....

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'סלח לי, אבל כשאני שומע מישהו מצהיר'
סלח לי, אבל כשאני שומע מישהו מצהיר
25/07/2006 | 20:17
18
9
"את ההתקדמות הגדולה שלי באמנויות-לחימה עשיתי מקורסים בפיזיולוגייה" זה מדליק אצלי כמה וכמה נורות אזעקה...

התקדמות בא"ל מגיעה מאימון וניסיון, הבנה תיאורטית באנטומיה, פיזיולוגיה ותורת-האימון בהחלט יכולה לעזור (אם כי כנראה שבעיקר בתחום הכשרת לוחמים ושמירה על בריאותם בטווח הארוך יותר מאשר הקניית יכולות הגנה עצמית במהירות) אבל כשם שאף אחד לא נהיה רופא מנתח מקריאת ספרות מקצועית, אני בספק אם אתה או כל אחד אחר יכול לשפר את היכולות הקרביות שלו בקנה-מידה אחד למעלה מהרצאות של ווינגייט..  שחייה לא לומדים בהתכתבות..

לא נותר לי אלא לחזור על דברי דלית: וינגייט קיים אולי 40 שנה בכדי להמציא "טריקים", חלק ניכר מאמנויות הלחימה עושות את זה כבר מאות שנים..
יתכן שלמסורת יש מה ללמוד מוינגייט, אבל בהחלט יתכן גם שלא כדאי להתעלם מניסיון מתצטבר של מאות ואלפי שנות חיים ותרגול..
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'Tonjin תקרא שוב את ההודעה...'
Tonjin תקרא שוב את ההודעה...
25/07/2006 | 20:57
17
4
כנראה שניסית להבין את מה שבא לך להבין...

לא דיברתי על קורסים בפיזיולוגיה... אם ניהיה קטנוניים אז קניזיולוגיה ויציבה...  

ואם יש לך חשד שאני לא מתאמן אז צר לי לבשר לך שמאחוריי 9 שנות אימון....  

אם אומר לך שאני יכול לשפר לאדם כח,תנועתיות,גמישות,קוארדינציה,שיווי משקל,מהירות תגובה בצורה כללית וגם בצורה ספציפית ופרטנית לגבי כמעט כל תנועה מה תגיד???  תגיד שהלימודים התיאורטיים שרכשתי לעצמי לא עוזרים לי?

שמע אני אתן לך שאלה קטנה באם תענה לי ותסביר לי איך אתה תשפר יכולת מסויימת אז אוריד בפניך את הכובע:)

אז השאלה היא כזאת והיא לכאורה לא מסובכת: קח לך איזו עמידת קרב שאתה רוצה... ובעמידה זו אני רוצה שתשפר את בעיטת המייגרי מבחינת גובה,מהירות התנועה,דיוק בתנועה ועוצמה בתנועה .... איך היית משפר זאת לאדם ואשמח אם תנתח קניזיולוגית את הבעיטה הזאת[או שאתה אומר שלא צריך לדעת מי הם המפרקים והשרירים הפועלים בתנועה כי מה לנו הלוחמים ולספרי לימוד]??? [ואל תשכח שיש אנשים ברמות יכולת שונה..] מחכה לתשובה רצינית ומקצועית
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני חושב שהבנתי בדיוק מה שאמרת'
אני חושב שהבנתי בדיוק מה שאמרת
25/07/2006 | 21:29
16
2
המשפט הראשון בהודעה שלך (וקראתי את כולה, תתפלא) מצהיר שהתאמנת 9 שנים, ככה שהסר חשש מליבך העובדה הזו עברה..

ההודעה שלי התייחסה בעיקר לפאראגרף השני שלך, מאחר וכנראה ששכחת איך הוא נוסח אצטט אותו כאן שוב: "אני יכול להעיד על עצמי שאת ההתקדמות הענקית שלי באומנויות הלחימה עשיתי דוקא כיום שאני אף מתאמן פחות בלחימה ויותר לומד בשלל קורסים של מרצים מ"וינגייט" שנותנים לי ידע תיאורטי רחב בקניזיולוגיה וביומכניקה "

בקשר ל"לנסות להבין את מה שבא לך להבין", נראה לי שדווקא אתה הוא זה שנפלת במלכודת הזו.. בשום מקום לא טענתי שאין מה ללמוד או להפיק מתורת אימון, אנטומייה (או אם להיות קטנוניים אז גם מקניזיולוגיה ויציבה..) מה שטענתי זה שלא כדאי לשלול ניסיון מצטבר של אלפי שנות קרבות, אימון ולימוד רק בגלל שהקימו את ווינגייט וגם שאם המדריך שלי לצניחה חופשית היה אומר לי "בזמן האחרון אני בעיקר קורא מאמרים על פיזיקה ועל טכניקות מתקדמות של קיפול מצנחים אני כבר לא ממש קופץ בעצמי.." קיים סיכוי סביר שהייתי שוקל לחפש לי מדריך אחר...  
(אגב, אחד המורים הנחשבים בעולם כיום הוא בכלל ד"ר לדרמה ומורה אחר שהרשים אותי מאד לאחרונה הוא קרימינולוג, אם אני לא טועה הגראנד-מאסטר של המרכז הישראלי לטאי-צ'י הוא בעל מפעל נעליים... אני לא בטוח שזה שאחד המורים שעשה עליך רושם גדול הוא בעל תואר בחינוך גופני דווקא היא בסיס מאד מוצק לתיאוריה)

בקשר לMAE-GERI, מה זה בכלל? אין את זה בשיטה שלי..?!!
סתם, אני כמובן מכיר את המושג, אבל זה לא אומר שהוא רלוונטי לגבי או לגבי שיטות אחרות..  וזו בדיוק הנקודה לגבי וינגייט - יכול להיות שהחומר שנלמד שם יעיל לגבי קראטה, אבל זוהי שיטה אחת מתוך אלפים ואם תנבור (לא ממש עמוק) בארכיון הפורום תוכל למצוא מדריכים רבים משיטות שונות שמצהירים שהחומר שנלמד שם לא ממש רוונטי לגביהם.. אם להזדקק שום למטאפורות אז מתכנת לא בהכרח חייב לדעת אלקטרוניקה, לתכנן מעגלים מודפסים או לכתוב בשפת-מכונה בשביל ללמד תכנות או לכתוב קוד יעיל..
טכניקות הוראה וויזואליזצייה שפותחו במשך מאות שנים והתייחסויות אחרות ליצוג מידע (מרידיאנים, צ'י, חמשת האלמנטים לדוגמא אבל לא חייבים להדבק אליהן) עשו עבודה טובה בהכשרת לוחמים במשך מאות שנים - הן לא בהכרח הפכו בלתי יעילות בגלל שבווינגייט מלמדים איך לבעוט MAE-GERI מדעי...

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ידידי היקר...'
ידידי היקר...
25/07/2006 | 21:51
15
1
מה שעשית בהודעותייך הוא:

א-לחפש להקניט או להיכנס בי בסיבוב....

ב-לא הוכחת את טיעונייך...

הסיבה ששאלתי את השאלה הזאת לגביי בעיטה בסיסית ביותר היא לגרום לך להבין שכל תנועה מצריכה יכולת גופנית....  המסורת והשיטות השונות מלמדות בצורה מדוייקת איך לבצע תנועה זו או אחרת....  אך הן לא מלמדות איך לשפר את היכולות בתנועה...

נשמע דומה??  ממש לא...

אתן לך דוגמא: באם אתן לך לבתע את הבעיטה שצויינה ואסביר אותה ואתרגל אותה איתך אלפי פעמים סביר להניח שתבעט כראוי..  אך באם אני מעוניין לשפר יכולות מסויימות בבעיטה הספציפית אז האם ה"שיטה" זו או אחרת מקנה לך ידע איך לשפר למתאמן את הבעיטה???

עוד בעייתיות זה באם למתאמן שלך יש חוסר תנועתיות באגן או גב תחתון... איך תשפר את הבעיטה הספציפית למתאמן זה??

באם לאדם יש אי ספיקה פאסיבית של המסטרינג איך תשפר לאדם את האי ספיקה??

באם לאדם חסר כח בבעיטה האם תרגילי כח ישפרו לו את הכח בבעיטה? או שמא דוקא תרגילי גמישות מסויימים יפתרו את הבעייה??

שמע אני חלילה לא מזלזל במה שאתה אומר ולא מזלזל באף שיטה....  אני מכבד את כולן באמת...  אך אני אומר לך שאחת המתנות שאלוהים נתן לנו היא היכולת לחשוב...  אז עמה לי אליך היא לפתוח קצת את הראש לדברים מעבר...  כי קיימות עוד שיטות שהן לא קרויות אומנות לחימה אך בעקיפין הן יכולות לשפר לך את היכולות שלך באומנות לחימה או כל ענף שתבחר רק אם תעשה שימוש מושכל ותתאים ספציפית את האימון אליך...

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מהמהירות ברחו לי קצת המילים'
מהמהירות ברחו לי קצת המילים
25/07/2006 | 21:53
4
לצפיה ב-'אני לא בטוח שבהכרח כל מי שלא מסכים'
אני לא בטוח שבהכרח כל מי שלא מסכים
26/07/2006 | 03:28
13
2
עם הטיעונים שלך "מחפש אותך בסיבוב"..
אבל מהם ה"טיעונים שלי"? ולמה בדיוק לא הוכחתי אותם?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני טענתי ש:'
אני טענתי ש:
26/07/2006 | 12:17
12
1
הלימודים התיאורטיים שלמדתי עזרו לי לקדם המון יכולות באומנויות הלחימה בהן אני עוסק ולהבין בדיוק מה אני עושה [קניזיולוגית-תנועתית] ובאם יש לי חוסר מסויים ביכולת מסויימת שהפונקציה הנתונה מצריכה אני עובד עליה בכדי לשפר את הפונקציה....

אתה טוען שזה בולשיט...

בעקבות זאת שאלתי אותך שאלה פשוטה : איך לשפר יכולת גופנית בתנועה טכנית פשוטה...  לא ענית לי...  

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הבנת הנקרא שוב?'
הבנת הנקרא שוב?
26/07/2006 | 12:39
10
4
ציטוט שלי: "בשום מקום לא טענתי שאין מה ללמוד או להפיק מתורת אימון, אנטומייה (או אם להיות קטנוניים אז גם מקניזיולוגיה ויציבה..) "

מה גרם לך לחשוב שאני חושב ש"זה בולשיט"?

מה שכן, הדרך היחידה ללמוד, להבין וליישם תנועה בקרב היא להתאמן עליה ואז להתאמן עליה שוב...  אפשר להתדיין שעות על אם היא יוצאת מהדאן-טיין, מעצם הזנב, מהאגן או מהתחת ואפשר גם לנתח אותה ברמה התנועה התאית, השרירית או הפיזיקלית אבל כל זה לא יהיה לעולם תחליף לאימון ותרגול בדוג'ו וזו הסיבה שאני מעט חשדן כלפי כל מי שטוען שאת ה"התקדמות הענקית" שלו באמנות לחימה עשה בעקבות לימודים תיאורטיים או התגלות בחלום..  זה לא שלא היו דברים מעולם זה רק שאצל רוב האנשים שיצא לי לפגוש אישית שטענו דברים דומים זה היה בגלל שסתם נמאס להם להתאמן...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אז'
אז
26/07/2006 | 12:54
9
1
א- אל תכליל....

ב- אני מקווה שאתה מבין שברגע שאתה יודע בדיוק מה אתה עושה אז אתה גם יודע בדיוק מה לשפר....  ידע תמיד ייתן לך יותר כח ויותר פוטנציאל לשפר דברים...

שום דבר לא מהווה תחליף לאימון בדוג'ו אך ישנם היבטים שכן מצריכים התייחסות מסויימת ומעט שונה בנוסף לדוג'ו או אף תוך כדי אימון בדוג'ו....

אני אסגור את הדיון בזה שתקרא את החתימה שלי... תבין מה המשמעות שמאחורי המשפט... וזהו אל תגיב אין צורך בזה... את שלי אני כבר אמרתי...  אני לא המאמן שלך ואני לא מתאמן איתך כך שהטעות הכי גדולה שלי היא לנסות לשכנע אותך שיש דרך קצת שונה ...

בכל מקרה המון בהצלחה ומאחל לך שתצליח באימונך...

חן
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נו.. זה כבר משעשע..'
נו.. זה כבר משעשע..
26/07/2006 | 13:23
8
1
אתה מדבר איתי על הכללות ואז מחליט שאתה יודע בדיוק מה אני ואיך ומה אני חושב..?

מה גורם לך לחשוב שהמאמן שלי הוא לא בעל תואר בחינוך-גופני מאוניברסיטה נחשבת?   מה גורם לך לחשוב שאתה מכיר את דרך-האימון שלי ושהיא צריכה שינוי (ועוד כזה שרק אתה יכול לספק...)

מה גורם לך לחשוב שדווקא הדרך שלך היא הנכונה ושאלפי-שנים של ניסיון מצטבר לא הגיעו לתובנות שראוי לפחות לנסות ולתת עליהן את הדעת?  אולי ישנן דרכים שונות ממה שאתה מכיר?  או שבדקת את כולן והן לא שוות כלום?

מה גורם לך לחשוב שמה שרלוונטי לשיטה אחת או שתיים יהיה בהכרח רלוונטי לכל השיטות?  האם מה שטוב לאגרוף ושוטוקאן יהיה טוב לאייקידו ולטאי-צ'י?
האם הMAE-GERI שלך רלוונטית למתאמן איאיידו?  או שאולי סרגלי-מאמצים זה משהו שחשוב ליורה בחץ-וקשת?   מה אתה יכול לתקן במילים והסברים ליציבה והוצאת כוח של מתאמן אי-צ'ואן שיוכל לשפר או לחסוך לו שעה עמידה ביום?
(שאלות פשוטות, להגדרתך..)

אה וכן, אני אכליל מתי שאחשוב שזה נחוץ, למעשה אני לא משוכנע שניתן לחשוב בלי להכליל בכלל... אבל זה נושא לדיון אחר

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אותי משעשע משהו מאוד מאוד בסיסי'
אותי משעשע משהו מאוד מאוד בסיסי
26/07/2006 | 17:30
2
2
שעדיין לא הצלחת להבין שלא משנה לי המייגרי מאושיגרי ג'ב,אוייזוקי או וואט אבר....

אני שאלתי אותך שאלה פשוטה ולא הצלחת לענות לי....  זה אומר דרשני....  כי אם היה לי מורה שהייתי בא אליו ומבקש ממנו דרך או שיטה באיך לשפר יכולת של תנועה מסויימת מאומנות הלחימה והוא היה עונה לי : פשוט תבצע את התנועה אלפי פעם ביום וזה ישפר אותך.........

באותו יום הייתי אומר לו בנימוס : להתראות....

אומנויות לחימה= פעילות גופנית = צורך בידע הן מאומנות הלחימה וידע בפעילות גופנית ואיך לשפר יכולות גופניות

ביום שתענה לי על שאלתי אדע שאני אוכל להתייחס אליך ברצינות....

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נהפוך את האתגר, הוכח התאמה לאייקידו'
נהפוך את האתגר, הוכח התאמה לאייקידו
26/07/2006 | 19:23
1
2
טונג'ין לא ישיב לך כיצד לשפר בעיטת מאי-גרי, וגם אני לא. מסיבה אחת פשוטה ביותר - הבעיטה הזו מהווה אלמנט שולי לכל היותר באמנויות שאנו לומדים.
אילו ביקשת ממנו להסביר לך כיצד לבצע טכניקת אייקידו נכון, סביר להניח שהוא היה יודע להסביר לך זאת. אפילו שלא ברור לי כיצד ניתן לתת הסבר ברור לתנועות בכתב. אלא, שאתה שואל על טכניקת קראטה, והוא, מה לעשות, לומד אייקידו.
בהתאם, תשובתי לכיצד לשפר בעיטת מאי-גרי, תהיה לשלוח את התלמיד ללמוד קראטה או טקוואנדו אצל מורה שאני מעריך את הבנתו, ולא ללמד אותו בעצמי חומר שלא העמקתי בו די (למרות שלמדתי פעם מעט טקוואנדו, לא הגעתי קרוב לרמה שמתאימה להוראה באמנות זו).

אגב, גם הסבר שאיננו מבוסס על קניזיולוגיה ופזיולוגיה, אלא על קי ואנרגיה מהסוג שנשמע מופרך בכתב, הוא הסבר ראוי ומועיל מאוד לפעמים. ואת זה אומר אדם שלא מעריך בד"כ את הגישה המטאפיזית, אך מופתע לגלות מחדש כל פעם כיצד הסברים מטאפיזיים, ברמה של "דמיין כל תנועה לפני הביצוע כך שתחוש דז'ה וו במהלך הביצוע" או "תחשוב על עגול", יכולים לשפר את הטכניקה שלו (כשאחד התלמידים היותר ותיקים ממני מחליף את המורה ומלמד בגישה כזו),  

אגב, נסה לערוך ניתוח קנזיולוגי לתנועה "פשוטה מאוד יחסית" במונחים של אייקידו: גלגול לפנים, שלא לדבר על טכניקה בסיס למתחילים כמו "אורה וואזה סוטו אירימי נאגה" מתפיסת יד מקבילה לפנים, או ל"טנקן שיהו-נאגה" מתפיסת יד לפנים עם תנועה ( על הקללות ביפנית, לא מכיר שם עיברי לטכניקות, ואלו טכניקות מאוד פשוטה באייקידו למרות שיש לה הרבה ואריציות שונות מבחינת התנועה).
אם אתה מכיר את הטכניקות הללו, אתה יודע שברמת הבסיס למתחילים (שתיהן שייכות לקבוצת הטכניקות הראשונות שנלמדות אצלנו), הטכניקות הללו מורכבות ממספר תנועות גדול יחסית, כולל שניים או שלושה צעדים (למתחילים, בתלות בגובה היחסי בין המבצעים ובסגנון), תנועות של כל הגוף ותנועות של הזרועות. המורכבות של התנועה כאן גבוהה מאוד, ופירוק של התנועה למרכיביה לא בהכרח ייצג נכונה את השלם (כמהנדס בהכשרתי אני יכול להעיד שזו נקודה שתמיד בעייתית בניתוחים הנדסיים למניהם - הרגע בו לא ניתן יותר לפרק בעיה למרכיבים נפרדים).

אמיר
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כמה הבהרות להסתייגותי'
כמה הבהרות להסתייגותי
27/07/2006 | 16:32
יש לי שתי הבהרות קטנות להודעה שלי לעיל:

ראיתי בעבר תוכנית טלביזיה שבה מדענים ניסו לנתח את הרכב התנועה של אמן לחימה. התברר שעל מנת לעשות ניתוח משמעותי לטכניקה בודדת נדרשים משאבים רבים, ברמה שהיא בלתי סבירה לחלוטין לצפות מכל מי שאיננו מדען שמנסה לנתח תנועה. דובר על צילום ממספר מצלמות גדול של הרבה חזרות של אותה תנועה, כשאמן הלחימה חוזר על התנועה לבדו. וכאשר אוסף גדול של ציינים מונחים על נקודות שונות על גופו. כל הצילומים הללו עובדו על ידי  קבוצת תוכנות שפותחו כנראה במיוחד לשם כך, והכילו אוסף של מידע פזיולוגי מכובד, בשילוב עם עיבוד תנועה מתקדם. וגם החוקרים שביצעו את הניסוי התייחסו לכך שהם צריכים מספר נבדקים גדול על מנת להגיע לתוצאות ברות משמעות.

טכניקות אייקידו מתבצעות עם בן-זוג, האפקט המנטלי גורם לכך שההתנהגות של בן-הזוג איננה זהה אפילו בתרגולים עוקבים, ובמהלך סידרה של 5 עד 10 ביצועים ההבדל יהיה משמעותי ועשוי לקרוא לשינוי קל בטכניקה מצד מתרגל מתקדם.

כתוצאה, על ניתוח אמיתי של טכניקה בודדת ניתן להוציא דוקטורט.,אזכיר, כי באמנויות רבות (כמו אייקידו) יש אוסף גדול מאוד של טכניקות ווריאציות שונות בהרכבן התנועתי. במידה כזו שהצפיה לבצע לאמנות שלמה ניתוח על בסיס קניזיולוגיה איננו מעשי כלל. גם אילו היינו מצלחים בכך, הרי בסופו של הניתוח התיאורטי, אנו כמובן נדרשים לנצל את תוצאותיו על מנת לתקן את התנועה של מתאמנים שונים - וכאן היה עלינו לחזור למונחים פשוטים שמובנים לכל אדם.

אין בכוונתי לרמוז שאין מקום ללימוד מדוייק של כל תנועה במהלך טכניקה, החל בתנועה הגסה ועד לכיוון האצבעות בכל שלב שהוא. להיפך, זהו תחום שאני משפר באופן שוטף באופן מודרך ושיטתי. אלא שאת ההבנה שלי אני מבסס על הבנה פזיולוגית אינטואיטיבית ברובה מבלי לשבת ולבצע ניתוח מתודי בשיטה מדעית לכל שבר תנועה של כל תלמיד.

אמיר
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אתן לך מענה רציני לשאלתך'
אתן לך מענה רציני לשאלתך
26/07/2006 | 17:57
4
איני יודע מה זה אי צ'ואן כי אני לא מתאמן בשיטה שמדברים על זה...  אשמח לדעת...

אך בלי שום קשר לשאלתך המתבקשת מהי יציבה ומה הקשרה לאומנות לחימה??

יציבה זה סך היחסים בין חלקי הגוף השונים והאופן בו הם מתארגנים האחד ביחס לשני וכולם ביחד לקו הכובד פאסיבית ואקטיבית....

יציבה היא לא מנח אחד אלה כל מנח שהוא ולמעשה אומרים בתרגול יציבה שהמנח הבא הוא המנח הנכון....

הסתכלות על יציבה כוללת: ,מנחים,מערכת פאסיבית[מפרקים,רצועות וכו'..],מערכת עצבית,מערכת אקטיבית [שרירים...]גמישות,תנועתיות,קוארדינציה,פסיכומוטוריקה,חוזק שרירים,שיווי משקל ועוד.....

יציבה היא שונה מאדם לאדם...  וכל יכולת מאילו שצויינו למעלה משפיעה על היציבה שאולי תשפיע לטובה או לרעה על יכולות אחרות.....

ניתן להלביש את הידע הזה על אנשים שרוצים סתם להתאמן בחדר כושר או מעוניינים בטיפול יציבה אך למעשה ניתן לקחת את המודל ו"לטפל" גם באנשים שעוסקים באומנויות לחימה....

לידעתך באומנויות לחימה הדרישות ל:

יכולת אירובית,גמישות,תנועתיות של מפרקים,קוארדינציה,שיווי משקל,מהירות תגובה,זמן תגובה,סיבולת כח,סיבולת שריר,פסיכומוטוריקה הן דרישות גבוהות......

אמנם באימונים השונים משלבים יכולות אלו בתרגולים ספצייפים לאומנות/שיטה...  כדוגמת תנועה מסווימת כגון בעיטת המייגרי שחששת לענות.....

תנועה זו מצריכה: גמישות,תנועתיות טובה של מפרקי: קרסול,ברך,ירך,אגן,חוליות עמ"ש .... ,קוארדינציה בין שרירית[היכולת של מס' שרירים לעבוד בסינרגיה],קוארדינציה תוך שרירית[גיוס יחידות מוטוריות], שיווי משקל משום שאתה עומד בזמן הבעיטה על רגל אחת,דיוק[ע"י שרירים אנטגוניסטיים],חוזק מסויים של שרירים כי הרמה של רגל מצד אחד ועמידה על רגל אחת מצד שני מצריכה התייחסות לחוזק של שריר,סיבולת שריר היכולת שלך לבעוט בעיטה זו לאורך זמן מבלי שהשרירים יתעייפו,סבולת כח שריר היכולת שלך לבעוט בחוזקה לאורך זמן בעיטה זו,דבר חשוב מאוד הוא גם אורך השרירים ואיך ניתן לשפר אותם אלסטית ופלסטית [PNF].....

ויש עוד....

עד עכשיו הכל טוב ויפה...  מה קורה עם אדם שיש לו פחות כח בבעיטה?? איך תשפר לו את הכח???  ידוע לך שלפעמים דוקא יכול להיות שהאדם יש לו כח רב אך אולי יש לו בעיה באחת מן המרכיבים של הבעיטה שתגרום לו לבעוט פחות חזק?
אם זה תיאום בין השרירים אז אולי באמת תרגול הטכניקה תפתור את הבעיה אך אם הבעיה היא דוקא אי ספיקה של השרירים האנטגוניסטיים איך תפתור לו את הבעיה???  הרי המתאמן הוא מתאמן נחמד ששילם ממיטב כספו והוא רוצה להשתפר בדיוק כמו האחרים...  

מה תעשה עם אדם שחסרה לו תנועתיות בעמוד שדרה לומברי??? להזכירך לאדם כזה באם לא תפתור לו את הבעיה הזאת יכול להיות שלאחר מספר שנים של חוסר התייחסות או שליחה ל"נבור" בטכניקה מבלי להתייחס לפיתרון חוסר התנועתיות[במידה שאפשר] תגרום לו למיקרו טראומות שיגרמו לפריצת דיסק או בלט דיסק ושלל בעיות..

בקיצור יום טוב

עד עכשיו הכל טוב ויפה...  מה תעשה עם אדם
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'השורה האחרונה לא קשורה'
השורה האחרונה לא קשורה
26/07/2006 | 18:00
3
2
לצפיה ב-'לא רק האחרונה...'
לא רק האחרונה...
26/07/2006 | 18:47
2
אני מציע לקרוא, גם את השרשורים שאמיר הביא וגם קצת על אי-צ'ואן כדי לקבל קצת פרספקטיבה ולהבין למה ההרבה מילים שנכתבו למעלה לא ממש רלוונטיות לשאלה שלי...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דיון מיותר. הדעות נקבעו.'
דיון מיותר. הדעות נקבעו.
26/07/2006 | 23:28
1
3
לצפיה ב-'כן, אתה כנראה צודק..'
כן, אתה כנראה צודק..
27/07/2006 | 03:37
מידי פעם זה מעניין לנסות ולראות אם ניתן לשכנע מישהו להקשיב בכל-זאת, לפעמים זה סתם מיותר...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מורה צריך לדעת'
מורה צריך לדעת
26/07/2006 | 14:43
3
רצוי להבחין בין הדרישה ממורה לדעת כיצד ללמד, ולהכיר גם תחומים מתאימים מתורת-האימון, פזיולוגיה וכו', ובין הדרישה שהוא ילמד דווקא במסגרת פורמלית מסוימת.

כן, מורה צריך לדעת להסביר כל תנועה בטכניקות שהוא מלמד, לפחות להכיר (ועדיף להבין לעומק) את הסיבות לביצוע בדרך אחת ולא אחרת. אך אין הכרח שהוא ילמד זאת בגישה שהותאמה במקור לתחומים של האתלטיקה התחרותית. איני מוצא שום פסול במורה שלומד את הדברים בדרך אחרת, משתמש במודלים אחרים, כולל מודלים רוחניים (קי/צ'י, אנרגיות ותרגילי דמיון מודרך אחרים) שפותחו במסגרת שיטתו לאורך שנים.
דרך הלימוד של אמנות לחימה היא בפירוש חלק מהאמנות. ברור לכל מתאמן ותיק שהאמנות איננה מורכבת רק מהטכניקות שמבצעים בה (רבות מהאמנויות כמעט זהות מבחינת התכולה הטכנית). כולנו חשים שלכל אמנות יש גם מרכיבים אחרים שמפרידים אותה מהאחרות. אחד המרכיבים הללו הוא דרך האימון והלימוד. לא ניתן ללמד קראטה באותה דרך שמלמדים אייקידו/טאי-צ'י, מי שיעשה זאת, יקבל אמנות חדשה.

מצורפים מעט קישורים לדיונים דומים בנושא שנערכו בפורום. אולי, לאחר קריאה תבין מדוע לדעתי לפחות, וינגייט איננו מוסד רלבנטי לעניין:

http://www.tapuz.co.il/forums/main/Viewmsg.asp?for...            ניסיון של אנשים שונים עם קורס מדריכים של וינגייט. התחושה הכללית היא של מסחטת כסף שאיננה תורמת ידע משמעותי וזאת גם מנקודת מבטם של המשתתפים בקורס.

http://www.tapuz.co.il/forums/main/Viewmsg.asp?for...      דעות על וינגייט, קישור נוסף עם אחידות דעים דומה.

שרשור יותר מהותי לדעתי, משום הדגש שניתן בו (על ידי דוד כפרי והח"מ בעיקר) על כך שדרך האימון והלימוד של אמנות מסוימת, היא חלק מהותי מתוך האמנות עצמה, ללמד בדרך אחרת לחלוטין משמעו ללמד אמנות אחרת:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...     - על שיטת אימון כחלק מהאמנות הנלמדת, על תורת האימון ומקומה בשיטות שונות. והכל במסגרת ויכוח על מעמדה של התעודה שניתנת להדרכה.

וקשור בעקיפין:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=148&msgid=7410954&archive=1        איך תזהה מורה טוב, מה בקשר להסמכתו ?

ועוד כמה קישורים שדנו ברעיון דומה, להקמת אקדמיה לאמנויות לחימה:
http://www.tapuz.co.il/forums/main/Viewmsg.asp?forum=148&msgid=2133685&archive=1        אקדמיזיציה של עולם אמנויות הלחימה, האמנם חיובית, איך ולמה ?
http://www.tapuz.co.il/forums/main/Viewmsg.asp?forum=148&msgid=2195910&archive=1        המשך הדיון על האקדמיזציה
http://www.tapuz.co.il/forums/main/Viewmsg.asp?forum=148&msgid=2133685&archive=1          עוד המשך לדיון על האקדמיזציה

מקווה שהקריאה היתה מעניינת לפחות.
אמיר
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בהמשך למה שנאמר פה'
בהמשך למה שנאמר פה
22/07/2006 | 14:09
16
7
אנחנו עוד לא בטוחים שאין כאן בעיית דיבה, זה דורש קצת התעייצות עם הנהלתהפורומים אבל עד אז, בקבוצה שלנו לא הבנו משהו: אתה מתלונן על הרבה דברים קטנים אבל בשורה התחתונה נראה שמה שאתה הכי כועס עליו זה שהאמנות שאתה לומד היא לא באמת שארית פליטה של נזירים סיניים מלפני 5000 שנה ושאי אפשר לשאוב אנרגיות, ואולי שהמורה שלך לשעבר לא מתאמן 8 שעות ביום כמו שהוא מספר. לא ברור לי על מה בדיוק אתה מתלונן.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'גם אני הייתי בסרט הזה..'
גם אני הייתי בסרט הזה..
22/07/2006 | 17:21
8
14
אני בהחלט יכול לאשר ולחזק את כל מה ששמוראש כתב.
לפני משהו כמו עשר שנים התחלתי להתאמן אצל סאשה מול רכבת ארלוזרוב, כאשר התאמנתי אצלו במשך קצת יותר משלוש שנים בסך הכל.

אין לי ספק שלו היום הייתי ניגש לשיעור ניסיון אצל סאשה אז הייתי יודע לזהות שיש כאן סוג של בלוף, אבל את זה קל לי לזהות מהסיבה שאני כבר שנים מתאמן אצל מורים ששייכים לשיטה סדורה, ואני כבר יודע מה ואיך זה אמור להראות.
בתור בחור צעיר שנתקל בפרסומות על עצים של הכוללים כיתובים שיקריים בנושא "צוות מורים" , "אולמות אימונים" ,יחד עם ציורי רעל של נזירי שאולין, קל מאוד להשאב לתוך בועת סאשה כאשר אתה נתקל בפעם הראשונה בתחום אומנויות הלחימה.
משהו בביגוד הקונגפו עם הסרט בשיער , לחיצת היד המיוחדת ושיחת הרעל בה מסופר לך על יחודה של השיטה מספק מספיק אנרגיה, ואז נשאבים לשיעורי הפילוסופיה, כלי הנשק וכו'.

יש כמה דברים שבפרספקטיבה של שנים אני יכול לומר בביטחון:
1. אין לי מושג מה סאשה מתאמן/מאמן/מבלף אבל הבן אדם יודע לזוז וכנראה גם להלחם, ואני לא הייתי ממליץ לעמוד מולו, כי לדעתי הוא מסוכן.
2. במהלך השנים הוא נהג לספר על קבוצת מתקדמים נוספת שקיימת בארץ שבדיעבד לא הייתה ולא נבראה.
3. מדי פעם הוא היה מספר על אחים שונים שלו לשיטה שאמורים לעלות לארץ ולעזור לו לאמן או להקים קבוצות משלהם - מעולם לא קרה.
4. הוא הגדיר את השיטה כסינית מסורתית - מעולם לא נתקלתי בשום קאטה אותה הוא לימד , לא ביד ריקה ולא עם כלי נשק.
5. לפחות בתקופה שאני התאמנתי אצלו מעטים הם התלמידים שהתמידו אצלו לאורך שנים, והיתה עזיבה מתמדת של הדור הותיק יותר.
6. ראיתי וחוויתי פציעות לא מעטות , ובהחלט לא בטיחותי להתאמן אצלו.
7. להתאמן שעה וחצי , להביא את הגוף למצב של זיעה, ואז לעשות הפסקת סיגריה קבוצתית במשך בין רבע שעה לחצי שעה , זה דבר שמנוגד לכל הגיון בריאותי ומוסרי, בטח כאשר ישנם נערים צעירים בקבוצה.
8. דבר שמאוד חזק בשיעורים של סאשה זה הביטול אשר הוא מבטל את שאר השיטות לעומת שיטתו. כל שיטה אשר מעיזים לעלות לחלל האוויר נתקלת בסוג של חיקוי של סאשה עם מבט פלגמטי שממחיש כמה אותה שיטה שהוא מחקה לא שווה דבר.

גם אני חוויתי את אותם טלפונים של "מתי אתה מצטרף שוב", לשמחתי התעוררתי בזמן, ולצערי רבים וטובים המשיכו לבזבז את זמנם הרבה אחריי.
כמאמר הפתגם - פראיירים לא מתים..

אני מצטרף להמלצה הגורפת לגבי נסיון ולהפעיל חושים מחודדים כלפי כל אדם שמתיימר ללמדנו משהו , ועל אחת כמה וכמה כלפי אדם שמתיימר להיות מורה לאומנויות לחימה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'עוד פעם'
עוד פעם
22/07/2006 | 17:38
7
7
1. כיתובים שקריים במודעות? אני לא מכיר בי"ס שלא משתמש בסופרלטיבים, חלקם מוגזמים בכוונה, כדי למשוך מתאמנים חדשים.
2. אין קבוצת מתקדמים או אחיםלשיטה? אם זה אמיתי, הבנאדם קצת מבלף, שזה לא משהו אבל לא הולכים על זה לכלא.
3. השיטה לא סינית מסורתית? אתה יודע כמה מוריםנוספים יש בארץשמלמדיםשיטה אינה מסורתית (מה זה מסורתי?) וטוענים שכן? ואצלם כן מתאמנים הרבה אנשים?
4. יש עזיבה מתמדת של הדור הותיק - זו בעיה בהרבה בתי ספר, ובחלקם המורה הוא בנאדם חרא למרותשהשיטה רשומה בכל מסמך רשמי אפשרי. מה זה קשור?
5. פציעות זו בעיה רצינית שנובעת מחוסר מקצועיותבעבודה וזה קורה אצל יותר מדי מורים, גם כאלה שהוסמכו במסלול השטותי, המיותר והמכסת"ח של וינגייט.
6. לעשן אחרי שעה וחצי זה לאמוסרי? עשה לי טובה ותמצא נימוקים יותר טובים.
7. כל שיטה אחרת היא מחורבנת? מכיר אישיתלפחות שני מורים מאוד מוכרים בארץשעושים בדיוק את אותו הדבר...

בקיצור חביבי, גם אתה וגם שמוראש צריכיםלהבין שהטענות שלכם אמנם לגיטימיות לחלוטין אבל אינן ייחודיות בכלל. יותר מזה, זו רשימת חוליים שנמצאת גם בבתי ספר "מכובדים" וגם אצל "מאסטרים" רבים בארץ. אפשר להעלות פה דיון כללי אבל אל תרגישו מיוחדים. יותר מהכל אל תפסיקו להתאמן בפרקטיקה מסודרת אצל מורה שאתם סומכיםעליו, ויהיה בסדר. לגבי הבעיותעצמן, יש להם פתרון אבל הוא דורש איזה שיתוף פעולה גורף שכבר דיברנו עליו פה בפורום ויקח לו לפחות עוד 5-10 שנים להתממש.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שלום אוהד'
שלום אוהד
23/07/2006 | 10:43
1
10
כל מטרתי בהתערבות בשרשור הנוכחי היא שברגע שאדם שמתעניין באומנויות לחימה ישמע את השם סאשה, הוא יבין שאולי מדובר בבלוף וישאל את עצמו , את סאשה, ואת תלמידיו הותיקים את השאלות הנכונות.
ברור לי שיש שרלטנים רבים בשוק, ושמי הוא לא דון קישוט , ואני לא הולך להילחם בכולם.
אבל... אם תלמידים ותיקים של מורה מסויים מציבים תמרור אזהרה על סמך נסיון של שנים אצל אותו מורה, מן הראוי שיכבדו תמרור זה.
אני לא תלמיד של סאשה כבר למעלה משבע שנים, ואם הדברים לא היו כל כך מוזרים , וכל כך סטנדרטיים בעולם אומנויות הלחימה אז לא הייתי מתערב.

עכשיו לגבי הערותך:
בסופו של דבר צריך להבין שמדובר פה במערכת יחסי אמון שאמורה להיווצר בין מורה לתלמיד.
1. אם מורה מפרסם כיתובים שיקריים לא בניואנס אלא בקונספציה אז מדובר במשהו קצת יותר חמור מטיפה לפאר את מה שבאמת קיים.
2. מתקדמים או אחים - כאשר מדובר בין מורה לתלמיד צעיר אז נניח נלך על מבלף קצת. תאר לעצמך שהיית תופס את המורה שלך לאחר שנים של אימונים אצלו "מבלף" משהו בסגנון. אני לא בטוח שהיית מתייחס לזה בקלות ראש כמו שאתה מציע שאולי כדאי לעשות. בסוף כמתאמן אתה רוצה להאמין שיש כאלה שהם יותר קרובים ממך ל"תוצר המוגמר" של השיטה. וכאשר אין אז זה קצת מעבר לבלוף.
3. שיטה לא סינית מסורתית - אם הבן אדם מצהיר שזאת שיטה שהוא המציא אז בכיף, כל אחד שיעשה לעצמו את החושבים אצל מי הוא רוצה ללמוד, ומה. ברגע שנתלים בהגדרות שכאלה , שוב מדובר בהצהרות שווא, ואני שוב אשים אותך בנעליי תלמיד ותיק אצל סאשה. איך אתה היית מגיב אם היית מגלה שכל מה שאתה לומד הומצא על ידי המורה שלך (בסבירות גבוהה) למרות סיפוריו על שושלת מפוארת? גם אם הוא היה ממציא שיטה לתפארת, אני לא בטוח שהיית רוצה ללמוד אצל שקרן.
4 . דור ותיק - כשאין לך דור ותיק, אז אין לך אופציה לראות מה רמת החומר והביצוע איתו אתה תתמודד כמה שנים מהנקודה שבה אתה נמצא. ברור שאם המורה חרא אז גם שיטה רשומה לא תשאיר אצלה תלמידים. אבל כאן לא מדובר בשיטה או במורה שאתה מרגיש שהם חרא תוך כדי זה שאתה לומד אותם. ישנה סוג של הערצה לסאשה בקרב תלמידיו, וסיפורי גבורה על קרבותיו בעבר מסתובבות בין התלמידים מפה לאוזן. וגם השיטה בסופו של דבר היא לא זאת שגורמת לדור הותיק לא להתקיים. מה שגורם לדור הותיקים לא להתקיים הוא בזה שככל שאתה מצוי יותר זמן , אתה הולך ונחשף לסתירות בדבריו, להבטחות שלא ממומשות, ובגדול - לחוסר אמון שהולך וגדל.
5. פציעות - אין ספק שפציעות היו, הינם, ויהיו בעתיד חלק מעיסוק בספורט בכלל ומאומנויות לחימה בפרט. כאן מגיע האבל.. כאשר אתה נחשף למורה שאצלו אין לך ביטוח, למורה שדוגל בשיטת אימון שמייצרת נזקים לגוף כמו לדוגמא: להכות בספר טלפונים או בלאפה מאות פעמים עם פרקי האגרופים תוך כדי זה שהם מדממים , נפוחים וכו', זה מחזה שכיח שנעשה בעידודו ובהכוונתו הישירה של סאשה באימונים תוך הפנייתו לאימון דומה בבית. כאשר משכיבים את כל הקבוצה בשורה, לוקחים את האדם השמן ביותר ונותנים לא לדרוך על הבטן של כולם או לתת בעיטת עקב לכיוון הבטן, זה לא ממש משהו שהוא מקובל. ויש עוד ועוד דוגמאות.
6. עישון - העישון של סאשה מתבצע גם תוך כדי האימון. עכשיו לגבי העישון אחרי שעה וחצי, במידה ולא הבנת אז לא מדובר בסופו של האימון אלא במחצית האימון. כאשר הגוף מזיע, כאשר יש נערים צעירים ולעיתים ילדים באיזור, כאשר תוך כדי ישנם בדרך כלל "צחוקים" שבאים לידי ביטוי בדיבור סקסיסטי ובוטה מצד המאמן. ואז לאחר רבע שעה עד חצי שעה של רביצה, חוזרים להתאמן כאשר הגוף כבר קר , ללא חימום וללא כלום. נסה לחשוב מה זה עושה לגוף מבחינה בריאותית בחורף. ובעניין המוסר - התכוונתי בעיקר למוסר עבודה שמורה מחוייב להנחיל לתלמידיו לפחות בזמן האימון. כמו גם למוסר קלוקל שנערים צעירים צריכים להחשף אליו (מושב ליצים מהסוג הגרוע).
7. כל שיטה אחרת מחורבנת - זה חלק מההילה שהוא מנסה לבנות מסביב לשיטתו. גם סוג של הנחלת מוסר קלוקל לתלמידים.

ולגבי המלצת האחרונה - להתאמן בפרקטיקה מסודרת, אני אישית אימצתי את זה כבר לפני שנים, ואני שמח מאוד על צעד זה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/07/2006 | 11:52
6
לצפיה ב-'אוהד - הבעיה היא מצג שווא במודע'
אוהד - הבעיה היא מצג שווא במודע
25/07/2006 | 23:16
4
5
בשבילי גם %90 טעם ו-%10 מצג שווא זו בעיה שדורשת התמודדות, וזה מכסה כמעט כל מקום אימון בארץ ובעולם, אבל עדיפים 90-10 על פני 10-90.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ברוקולי, כמה דברים'
ברוקולי, כמה דברים
26/07/2006 | 11:09
3
6
העירו לי חברים שבניסיון להעביר נקודה מסויימת (שחלק מהכותבים צריכים לבדוק איפה נגמרת המציאות ומתחילה האשליה שהיתה נעימה להם עד שהם גילו שהיא סתם אשליה - ולו היו ביקורתיים מלכתחילה לא היו "נופלים" לזה) לקחתי עמדה שהיא יותר קיצונית מהדיעה שלי ברגיל. אני מסכים שמורה שפוצע את התלמידים שלו, מספר סיפורים, ממציא שיטה ומתנהג כמו מנהיג כת הוא מורה גרוע ומסוכן. אני גם מסכים שהקבוצה הזו ספציפית תמיד נראתה לי כמו משהו מאוד מוזר וכשקיבלתי ריקושטים מהמשבר הזה שהם מדברים עליו (כל הותיקים עזבו וקבוצות הלווין התפרקו) גיליתי תלמידים ששבויים עדיין באשליה הזו ויש להם חינוך מאוד מאוד גרוע לא"ל, כזה שמקדם פציעות ועוד חוליים אחרים. אני גם חושב שיש עוד לא מעט מורים כאלו בארץ, רובם המכריע לקונג פו (למשל, אותו מורה שלמד מנזיר סודי ויש לו עשרות שלבי התקדמות ב"שיטה" שלו). כל ההקדמה הזו באה להגיד שאמנם אני מסכים איתך כמעט בהכל, אבל אני חושב שבמהלך תקופת האימונים שלך (אני לא יודע כמה זמן אתה מתאמן אבל אני משער שמספיק זמן בשביל לא לזכור היטב איך היית לפני שהתאמנת) שכחת שבשביל להגיע ממש לאימונים, חלק מהאנשים צריכים מוטיבציה חיצונית, או את המצג הזה. אני חושב שהדרישה שלך ל0% מצג בפרסום היא הצד ההפוך של האשליות על הנזירים. אי אפשר לחיות כל הזמן על ממתקים אבל גם לאכול לחם בלבד כל החיים זה חתיכת באסה. צריך איזה ממרח (במילעיל!) מדי פעם.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'צריך גם אחריות מצד התלנידים'
צריך גם אחריות מצד התלנידים
26/07/2006 | 13:43
1
6
שלום לכולם.
אני רק רוצה להגיד שכת אף פעם לא מורכב מהמנהיג בלבד...בדרך כלל מסביב מתלכדים התומכים שבקשת הנשמה שלהם הייתה למצוא דמות אלילית.... ובפעם ראשונה שנתקלו באדם חזק, בעל כריזמה וכישרון, התאהבו בו כמו כוסיות..... ביטלו את ההיגיון והאמינו ל.... למשל המורה מספר שהוא מתאמן 8 שעות ביום?  מי יכול לחשוב שזו יכול להיות האמת ( ולא רק אמירה "צריך להשקיע כדי להגיע")?  או סיפור על זה שקרב יכול להיגמר בKO תוך שנייה וחצי אם משתמשים בטכניקה של השיטה? מי יכול להאמין בלי לבדוק?

אני יודיע מי  ... רק מי שראה בעיניים את ביצועים המדהימים  של אותו המורה שכנראה היו כל כך טובים, שלדעתו רק אדם שמתאמן כול החיים 8 שעות ביום יכול לעשות....(או אחד בעל כישרון נדיר ) ולא צריך להגיד שהוא לא מדגים ולא מראה שום דבר אחרי זה! זה שקר ובגידה מגעילה.  

אני התאמנתי אצלו  בקבוצה מתחילה, אבל ראיתי איך הוא זז. נקי. מהר. לא צפוי. הוא מפחיד כאשר עומדים מולו בקרב.  לא יודיע איך הוא עושה את זה.  לא מעניין אותי כמה הוא מתאמן או לא מתאמן ומאיפו יודיע את השיטה -  מצידי שיהיה מגלגול הקודם. אבל רוצה להבין!   אני בצבא עכשיו אז הפסקתי את האימונים אבל אני חוזר.  אני אדם שלא מאמין בקלות למילים ולא מפריע לי שהוא מספר סיפורים (יפים ויצירתיים מאוד)  כדי  לחזק את הרצון של התלמידים.   לא הסיגריה ולא הפציעות לא מפריעים לי.   זה לא ריקודי בטן  אז יש פציעות... מספיק בוגר כדי להיות אחראי לעצמי ולא להתבחיין על אגרופים מדממים..  ואני זוכר תמיד שאני יכול לבדוק במקורות אחרים וגם חופשי להפסיק וללכת....  
זהו זה הגעתי ל נקודה:    אחריות וחופש פנימי.  
גם התלמידים המתלוננים חייבים להתחלק באחריות.  תהיו חזקים מספיק כדי לא ללכת באופן עיוור אחרי האליל שיצרתם. תלמדו ממנו רק מה שאתם צריכים (יש שם מה ללמוד!) ותגידו תודה. ואם לא מתאים לכם תעשו לעצמכם טובה – שחררו את עצמכם ממנו ותמשיכו הלאה .....

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מדהים.'
מדהים.
26/07/2006 | 15:07
6
אהלן follower, קודם כל שפה אלימה לא מחזקת את הטענות שלך. ברור לי שעברית אינה שפת האם שלך אבל עדיין, אולי תבחר בניסוחים אחרים.

דבר שני: אתה מתחיל, כפי שאתה מעיד על עצמך. אנחנו (לפחות חלקנו), אחרי לפחות עשור של אימונים בא"ל, יודעים שאין כמעט אדם שאי אפשר לנצח, שמה שנראה לך מדהים כשאתה מתחיל יכול לפעמים להראות לך דבילי כשאתה מתקדם וגם אם לא, אז רמה של אדםאחד לא משליכה על השאר, ויותר מכל אנחנו יודעים שמשפט כמו "זה לא ריקודי בטן אז יש פציעות" הוא לא משפט שמבטא הבנה עמוקה באימוני א"ל כי רובנו מתאמנים פה במגע מלא רציני מאוד אבל לא נפצעים, ואם נפצעים אז די מתרגשים מזה. אחרי כל זה, אם אתה רושם "שקר ובגידה מגעילה" אז קצת קשה לנהל דיון רציני.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כרגיל, אוהד,'
כרגיל, אוהד,
29/07/2006 | 03:54
6
בסופו של דבר אני נאלץ להסכים אתך.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
22/07/2006 | 17:23
6
8
נכון הוא לא היחיד שהביא אמנות לחימה מנזירי ההרים או מסוכנים חשאיים, הוא לא היחיד שמחרטט ומלמד הרבה תלמידים יש פה עוד כאלה בארץ שמחרטטים אבל יש בהם מורים טובים שמתבלים שיטות לחימה יעילות עם מעט דיסאינפורמציה.

מה שאתה אומר בעצם זה שלדעתך השיטה שלו לא טובה/יעילה ושהוא מורה לא טוב (לדעתך ולפי כל מה שפירטת) וזה בעצם מה שצריך לעניין אותנו ושוב שזו דעתך האישית. ואז גם אין עניין דיבה לדעתי, לא?

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
22/07/2006 | 17:36
5
7
מה שאני אומר זה שאם הבן אדם היה בא ואומר - המצאתי שיטה שקוראים לה "שיטת סאשה" שמבוססת או לא מבוססת על משהו,
אז לא היה פה אלמנט של הטעיית המתאמנים הקיימים והפוטנציאלים, ובמקרה כזה כולם ילדים גדולים וכל אחד שילמד ממי שהוא רוצה.
אך לא כך העניין עם סאשה , ולעובדה שהוא כל הזמן מזין איזו פנטזיה אצל המתאמנים יש חלק גדול בזה שהם נשארים אצלו.
ועל זה אני מדבר מנסיון.
ולעניין המורים טובים - אני רחוק מלומר שהוא מורה טוב. הוא מורה אשר לא נותן דוגמא אישית ומוסרית לתלמידים שלו, ממעיט להדגים, וטענתו העיקרית היא שאם תעשה הרבה זה בסוף יצליח, אבל מעטים המקרים שבהם הוא בכלל מראה לך איך עושים נכון..
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'סמט בוא נלך לבקר בשעור כזה'
סמט בוא נלך לבקר בשעור כזה
22/07/2006 | 19:15
4
4
אני אוהב לראות כאלה..
באיזה ימים ושעות זה?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שעות וימים'
שעות וימים
22/07/2006 | 19:29
3
האמת שכבר שנים לא ביקרתי שם, זה לא ממש חסר לי...
אבל מדובר על הדשא שמול רכבת ארלוזרוב,
אם לא השתנה כלום אז זה 19-22 באמצע השבוע
וביום שישי מדובר על שיעור בשעה 14-16
לא הייתי ממליץ על פרובוקציה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני הולך להסתכל על אימון מדי פעם,'
אני הולך להסתכל על אימון מדי פעם,
22/07/2006 | 19:35
2
4
כיוון שאני מתאמן שמה בעצמי לבד. אני לא אוהב לשחק אותה קאובוי שצריך לתת אישור למורה ללמד (וגם אם כן, כמו שאפשר לטעון, אז באמצעים אחרים לגמרי). זה מעניין לראות, בכל אופן. מוזר מאוד אבל מעניין. הייתי שמח להתגלגל קצת עם מישהו משם לו הייתי יכול לבקש את זה בלי להראות כמו איזה פרובוקטור.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מאמין שאפשרי'
מאמין שאפשרי
22/07/2006 | 20:30
5
אני מאמין שאם תבוא בתחילת השיעור בצורה מכובדת, תאמר לסאשה שאתה לומד שיטה אחרת של קונגפו ואתה תשמח לעשות שיעור
כדי לקבל זוית אחרת ונוספת , אז הוא לא יעשה לך בעיות ויתן לך להצטרף לשיעור נסיון.
בסופו של כל שיעור יש מה שסאשה מכנה דוילאן שזה קרבות בעצימות בינונית, כאשר כולם עושים קידה משותפת אז כל אחד בוחר מול מי הוא רוצה לעשות את אותו הקרב - פשוט תבחר לך.
או לחילופין תבקש מסאשה לעשות קרב כזה מול תלמיד יחסית מתקדם.
מאיך שאני מכיר את המנטליות , סביר שהוא ישמח.
הדבר האחרון שהייתי עושה זה להתחזות לכזה שלא יודע כלום בשיעור ניסיון ואז פתאום להפוך לברוס לי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מי דיבר על פרובוקציה'
מי דיבר על פרובוקציה
23/07/2006 | 01:27
3
אני רוצה לבוא לצפות באימון
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תגובה קצרה ל"טענות" (או רטינות)'
תגובה קצרה ל"טענות" (או רטינות)
23/07/2006 | 18:44
4
12
"תמיד ניתן לראות דברים דומים בכל הסגנונות המקובלים (אגרוף ישר, מהצד, קומבינציות וכו')": מי אמר שדווקא הסגנונות ה"מקובלים" הם הצוקה הנכונה? רק בגלל שהעדר אמר את דברו?

"אגרופים שונים ומשונים המגיחים מזוויות משונות ומקשים על כל תפיסה קרבית הגיונית": מהי הסמכתו או הידע הקודם שיש לאותו תלמיד שהוא יכול לסווג אגרופים כ"שונים ומשונים"? זו לא נראה לי הגדרה מדעית או אפילו תיאור סביר של השיטה.

"כמי שנחשב לחזק בשיטה זו, ואכל קש אצל מתאגרפים שנה א'": יכול להיות שהבעיה היא לא בשיטה, אלא ביכולת הקרבית הספציפית של אותו תלמיד?

ורק הבהרה: אינני מכיר את שיטת החולדה או האגרוף השחור אלא משמועות. אך אני נוטה שלא להסכים עם "הבחנות" ללא כל בסיס. (כמובן עד שאראה במו עיניי ואתרשם).
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דעת העדר - חשוב או לא?'
דעת העדר - חשוב או לא?
24/07/2006 | 17:48
5
שלום לכולם
(קודם כל -  אני לא מכיר את המעורבים וגו')
דבר מהותי ומעניין שצץ פה הוא הוא השימוש ב"SOCIAL PROOF" באומנויות לחימה.
הטענה הנפרסת בפי "חתול פרוס" היא שאין קשר בין "דעת העדר" ליעילות/ נכונות הטכניקה.

טענה זו נכונה רק לעתים. (במקרה זה, הוא צודק)

הדוגמא החזקה ביותר - הדעה הנפוצה שאריק זאבי הוא ג'ודוקא טוב היא דעת רוב מבוססת. להיות נחשב  ע"י הרוב כמורה/מאמן טוב בסגנון בעל תפוצה רחבה (עוד דוגמא  - לחימה משולבת, וכל ספורט  תחרותי עם מספיק משתתפים) זו כן אינדיקציה להצלחה  בתוך הסגנון. מכיוון שיש תפוצה רחבה, סטטיסטית סביר שתיפגש עם מתחרים ברמה טובה ואם גברת עליהם זה בהחלט סממן לאיכות.
דוגמא בה הטיעון פחות חזק היא אומנויות לחימה עם ארגון גדול, שבבסיסן אינן תחרותיות - שוטוקאן,  איקידו. כאן לדעת העדר יש משמעות אבל היא לא מדידה  בצורה תחרותית. עם זאת, אני נוטה לקבל את יכולת השיפוט של מספר כה גדול של אנשים שעוסקים באופן אינטנסיבי באימונים.
הטיעון נכון כשאנו מדברים על השוואות בין אומנויות לחימה שונות, אז הדיון הוא ממילא סובייקטיבי לחלוטין (אפילו בשרשור הזה בערך חצי מהאנשים רואים את הדברים בשונה ממני). זאת בעיני הסיבה ללא מעט פרישות והכרזה על סגנון "חדש" - בכך יש הסרה של הבסיס להשוואה והערכה, מכיוון שיש יציאה מהמסגרת הארגונית.

ולסיכום - מכיוון שמדובר פה בסגנון שמתיימר להיות אחר, להגיד שהוא שונה לא מאוד עוזר או מפתיע, והשיפוט נכון/לא נכון סובייקטיבי לגמרי. מכיוון שאין פה מקרה קיצון של "במבוק צהוב" או שטויות בסגנון, מדובר פה במיקום של הגבולות האישיים של כל אדם.
(כל זה בלי להתייחס לשקרים ופציעות)

להתראות
מתן
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הייתה לי שיחה מעניינת ממש אתמול'
הייתה לי שיחה מעניינת ממש אתמול
25/07/2006 | 21:03
2
7
בלילה עם מורה בעל מאות תלמידים שמתעסק גם בהכשרות של כוחות בטחון, יחידות מיוחדות, באונסרים וכו' וכו' והוא התייחס בדיוק לנקודה הזו.

לטענתו (ואני יכול להעיד שהוא בעל ראש פתוח מאד, גישה אקלקטית מאד ושלמרות הגישה המאד מאד "תכ'לסית" שלו הוא מוכן ללמוד מכולם ומעולם לא שמעתי אותו מזלזל באף שיטה) "אבן הבוחן" לכל מי שטוען שהוא לומד או מלמד הגנה עצמית או "יעילוּת לרחוב" היא ההתמודדות עם מתאגרף (ולאו דווקא כזה שמתאמן שנים או מתחרה פעיל) שכן האיומים וזוויות ההתקפה שבהם תתקל "ברחוב" ב99% אחוז יהיו מאגרופים כאלו (פלוס אולי כמה בעיטות) ולא מבעיטות מעופפות, אחיזות וחביקות, דאבל-לג-טייקדאון או ג'וג'י-גאטאמה

ואני נוטה להסכים: אם לשיטה שלך (לא למתאמן הספציפי עצמו, לשיטה) אין מענה סביר להתקפות כאלו וכזה שמתורגל על בסיס קבוע אני באמת לא מאד בטוח שהיא יכולה לקרוא לעצמה "שיטת הגנה עצמית)

דעת העדר, מקוריות, אינדיבידואליות והטלת ספק ב"שליח" לא ישנו את העובדה שאם מטרתך היא הגנה עצמית ברחוב ואין לך מענה לג'אב, הוק, קרוס, אפר-קאט (שים לב, לא הרבה טכניקות ולא כאלה שצריך להיות "מומחה-גדול" בא"ל כדי להכיר) אחרי 6 שנים כנראה שניתן היה להתאמן בצורה יעילה יותר..
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מסכים לחלוטין'
מסכים לחלוטין
26/07/2006 | 00:51
4
לאחר שנים רבות של קארטה (יותר מ 20 לסירוגין) נתקלתי באיש קארטה שהיה מתאגרף בעברו.
מהר מאוד נאלצתי לשנות גישה כי פשוט חטפתי על ימין ועל שמאל.

לשיטות ה"מסורתיות" בדר"כ אין מענה נכון או לא מלמדים את התלמידים כיצד לגשת ל"קרב רחוב"

טוב כבר מאוחר ואני הולך לישון

לילה טוב
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נשמע לי מאוד הגיוני מה שהוא טען'
נשמע לי מאוד הגיוני מה שהוא טען
26/07/2006 | 10:04
5
לצפיה ב-'חוק איסור לשון הרע'
חוק איסור לשון הרע
23/07/2006 | 22:30
12
40
שלום לכולם,

בעקבות הדיון שנפתח כאן בנושא הוצאת דיבה ולשון הרע, חשבתי שאוכל לתרום לגולשים כאן קצת מידע בנושא.
במקרה זהו נושא שאני די בקיא בו, ואני מקווה שההסבר שלהלן לא יהיה מכביד מדי.

חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965, עוסק בתחום של הוצאת דיבה ופגיעה בשם טוב.
החוק מטיל הן אחריות פלילית והן אחריות נזיקית (אזרחית) על המפרסם לשון הרע.
לשם גיבוש אחריות פלילית דרוש, שהפרסום יהיה לשני בני אדם או יותר זולת הנפגע, ושתתלווה אליו "כוונה לפגוע".
לעומת זאת, לצורך גיבוש האחריות הנזיקית (האזרחית), די בפרסום לשון הרע לאדם אחד או יותר זולת הנפגע, ותו לא. אין צורך בהוכחת קיומה של כוונה לפגוע.
במסגרת תביעה בגין פרסום לשון הרע חייב התובע להראות, כי הפרסום, שפגע בשמו הטוב, נכלל בהגדרות של "לשון הרע" ושל "פרסום".
ההודעה של "שמוראש" כאן בפורום על המורה המסוים בהחלט נכנסת להגדרת "לשון רע" (משום שיש בה כדי לבזות את המורה ולפגוע במשלח ידו בשל מעשים, התנהגות או תכונות המיוחסים לו) ולהגדרה של "פרסום".
אם התובע מצליח לעשות כן (כלומר להראות שהדברים שפורסמו אודותיו פוגעים בשמו הטוב, מבזים אותו או פוגעים במשלח ידו), הרי שהוא מעביר בכך את נטל ההוכחה לכתפיו של המפרסם.
שימו לב, בהתאם לחוק המפרסם אינו רק "שמוראש" אלא גם מנהלי הפורום וגם תפוז, שבמסגרת הפורום שבבעלותה ובניהולה התפרסמה ההודעה שיש בה הוצאת לשון הרע.

על מנת לפטור עצמו מאחריות צריך המפרסם להראות, שעומדת לזכותו אחת ההגנות המנויות בחוק:
(א)        הפרסום נמנה  על  שורה  של פרסומים  מותרים, שאינם  יכולים  לשמש  עילה לתביעה פלילית או אזרחית, כגון: פרסום בישיבת ממשלה, פרסום ע"י שופט בהליך משפטי, פרסום ע"י מבקר המדינה במסגרת תפקידו וכיו"ב.
ההודעה של שמוראש אינה נכנסת לגדרה של הגנה זו.
(ב)        הדבר שפורסם היה אמת  והיה בפרסום  עניין ציבורי. זוהי הגנת "אמת דיברתי".
אני סבור שבדברים שפרסם שמוראש בהודעתו יש עניין ציבורי, משום שאם הם נכונים הם עשויים לסייע לציבור בבחירת מורים לאומנויות לחימה ולהיזהר משרלטנים.
השאלה היא אם דברים אלה נכונים, וזאת כמובן איננו יודעים, מלבד "שמוראש" ומי שהתאמן אצל אותו מורה.
(ג)        הפרסום נעשה בתום לב באחת הנסיבות  המפורטות  בחוק, שמרביתן  נעות סביב שלושה מוקדים: הבעת דעה, מילוי חובה חוקית, מוסרית או חברתית והגנה על  עניין אישי כשר.
זוהי "הגנת תום לב".
הפרסום של "שמור אש" יכול להיכלל בגדר אחת מהנסיבות של הגנת תום הלב, משום שניתן לטעון שיש לו חובה מוסרית וחברתית לפרסם את שפרסם, וכן שהוא מנסה להגן על אינטרס כשר של קוראי הפורום שלא ליפול לידי שרלטנים.
יחד עם זאת, חשוב לשים לב שכדי להקים את הגנת תום הלב המפרסם נדרש ליותר מאשר הוכחת קיומה של אחת מן הנסיבות, המנויות בחוק. עליו גם להוכיח, שהפרסום לא חרג מתחום הסביר באותה נסיבה.
אם עלה בידו להראות זאת, אזי נוצרת חזקה, שהפרסום נעשה בתום לב, וכפועל יוצא מכך קמה ההגנה מפני התביעה.
חזקת תום הלב אינה סופית ומוחלטת, והתובע יכול להפריכה ולהקים חזקה של העדר תום לב, אם יוכיח את קיומו של אחד מן המצבים הבאים:
(1)    הדבר שפורסם לא היה אמת והמפרסם לא האמין באמיתותו.
(2)    הדבר שפורסם  לא היה אמת, והמפרסם לא נקט  אמצעים סבירים לבירור אמיתות הפרסום.
(3)    המפרסם התכוון לפגוע ע"י הפרסום במידה גדולה משהייתה סבירה להגנת הערכים המוגנים ע"י הגנת תום הלב.

סיכומו של דבר, הודעתו של "שמור אש" עלולה ליצור עילת תביעה למורה שאודותיו נעשה הפרסום. עילת התביעה תהא כנגד שמור אש, מנהלי הפורום ותפוז.
אמנם יתכן שהייתה עומדת לזכותם הגנת אמת דיברתי, אך מנהלי הפורום ותפוז אינם יכולים לדעת שהדברים אכן נכונים מבלי שיבדקו זאת.
לפיכך אני סבור שמנהלי הפורום והנהלת הפורומים נהגו נכון בכך שהם הסירו את הפרטים שיש בהם כדי לזהות את המורה. זאת משום שבכך הם נמנעים מלהיכנס לסבך המשפטי של תביעת לשון הרע, במיוחד כשאין בידיהם עובדות מוצקות שעליהן הם יכולים להתבסס.
אם הם יבררו את העובדות, ולמשל ישלחו נציגים להשתתף בשיעור של אותו מורה, הם יוכלו לאחר מכן לפרסם כאן דיווח אודות השיעור, ובעקבות זאת להביע דעה אודות המורה, איכויותיו ושאלת היותו שרלטן או לא, ובמקרה כזה הם יוכלו להסתמך גם על הגנת תום הלב.
בכל מקרה תביעה אזרחית היא עניין יקר, וחל עליה אותו עקרון שחל על קרב רחוב - אתה יודע איך אתה נכנס לקרב, אבל אף פעם אינך יודע כיצד תצא מהקרב. לכן בצדק פעמים רבות אנשים נמנעים מלפרסם ידיעות והודעות רק כדי לא להסתבך.

חשוב לי להבהיר שדבריי כאן אינם בגדר עצה ל"שמוראש", למנהלי הפורום או להנהלת הפורומים, אלא נועדו אך ורק לתת לגולשים תמונה מלאה יותר של נושא לשון הרע.

ולסיום - ללא קשר לדברים של "שומראש", שהרי אינני מכיר אותו ואף לא את המורה עליו הוא כתב - משהו מהמקורות (שלנו ושל אחרים):
המקרא מצווה "לא תלך רכיל בעמך" (ויקרא, יט, טז), והרמב"ם אף מתרה, כי לשון הרע היא "עוון גדול וגורם להרוג נפשות רבות מישראל" (רמב"ם, הלכות דעות, ז, א).
ושייסקפיר כתב:
WHO STEALS MY PURSE STEALS TRASH"
;TIS' SOMTHING, NOTHING
TWAS MINE 'TIS HIS, AND HAS BEEN
;SLAVE TO THOUSANDS
BUT HE THAT FILCHES FROM ME MY
GOOD NAME
,ROBS ME OF THAT WHICH NOT ENRICHES HIM
".AND MAKES ME POOR INDEED
(אותלו, מערכה שלישית, תמונה שלישית).

בברכה,

אורי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'וואו אורי אתה תותח'
וואו אורי אתה תותח
23/07/2006 | 22:37
3
בקיצור הזהרו לכם מלדבר רעה על חבר..
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-' על המאמר: נוסף לטאגליינס'
על המאמר: נוסף לטאגליינס
23/07/2006 | 22:39
6
לצפיה ב-'וואו!'
וואו!
24/07/2006 | 02:50
5
לצפיה ב-'אני לא חושב שהרמב"ם'
אני לא חושב שהרמב"ם
24/07/2006 | 11:47
3
היה מעוניין שנוער יהודי תמים ילמד מהאדון המדובר את "עובדות" החיים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'עוד הערה על החוק'
עוד הערה על החוק
24/07/2006 | 14:33
7
4
לפי סעיף 7א לחוק איסור לשון הרע ניתן לתבוע בגין לשון הרע ולקבל פיצוי ללא הוכחת נזק על סכום של עד 50,000 ש"ח.(צמוד למדד)
בנוסף, "שמור אש" , הנהלת הפורום והנהלת תפוז חשופים לתביעה נזיקית ע"פ סעיף 58 לפקודת הנזיקין - שקר מפגיע : במידה והמורה המדובר יכול להוכיח נזק לפרנסתו ...

כמובן שגם בהודעה הזו אין בה להמליץ או לייעץ לכל הנוגעים בדבר.

ובקיצור.... לכל דבר יש את הדרך ואת המקום, אני לא בטוח שדבר כזה מקומו בפורום. במיוחד כשכולנו יכולים לשמוע רק צד אחד...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הופה אבוטבול... מאיפה זה בא לך?'
הופה אבוטבול... מאיפה זה בא לך?
24/07/2006 | 15:25
1
4
לצפיה ב-'משפטים משפטים'
משפטים משפטים
24/07/2006 | 23:48
2
אני כבר על תקן של זקן .... הספקתי עוד כמה דברים בדרך..........( ;
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ורק אני ממשיך לבד לטעון'
ורק אני ממשיך לבד לטעון
26/07/2006 | 19:01
4
4
אם האינטרנט עדיין אלמוני ברובו (אין ידע מלא על המפרסם בו) הרי שאין פגיעה אמיתית באדם שפורסם באינטרנט, כיוון שאין כל ערך לדבר שפורסם ללא סימוכין.

אם מערכת החוק ובתי המשפט יצאו מנקודת הנחה (מוצדקת?) שבני אדם הם יצורים בעלי כושר שיפוט עצמאי ויכולת הסקת מסקנות והיקש לוגי, הרי שכל אדם שקורא פירסום כזה, ללא יכולת לוודא עצמאית את מהימנות הכתוב - חזקה על אדם שפוי ובעל כושר שיפוט כלשהו שלא ייתן ערך לדברים המפורסמים.

מדוע אם כן קיים "לשון הרע"? כי למדינה ומערכת החוק נוח יותר אם בני אדם יפסיקו לקחת אחריות אישית על מעשיהם, החלטותיהם ויפסיקו להפעיל שיקול דעת.
האופן בו זה נעשה הוא הפוך - מניחים שאין לאנשים בוגרים יכולת שיקול דעת, מתייחסים אליהם בהתאם (ראה ערך לשון הרע ופגיעה באמצעות פשקווילים ופרסומים אנונימיים או חסרי מהימנות) ומקווים שברבות הימים זה אכן יהיה המצב.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ומה אתה מציע לעשות בנדון, יקירתי?'
ומה אתה מציע לעשות בנדון, יקירתי?
26/07/2006 | 19:18
3
2
בהנחה שאין לי כרגע כסף לשלם על תביעת דיבה לפי חוק זה?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אנחנו מדינה דמוקרטית? הבה נקים'
אנחנו מדינה דמוקרטית? הבה נקים
27/07/2006 | 10:57
2
2
מפלגה חדשה.
א. נקבל כסף לטובת מערכת בחירות. זה יפתור לך את בעית מימון העו"ד
ב. נשנה את החוק כך שיתחשב בעובדה שאזרחי המדינה אמורים להיות אנשים רציונליים, לפחות חלק מהזמן.

אם אין אפשרות לתקוף חוק בתוך מערכת המשפט או המחוקקת (הקמת שדולה לטובת העניין) ניתן להפעיל תנועות שורשים (grass root movements) שיעצבו דעת קהל שתחייב התייחסות לנושא מצד בעלי הכוח באשר הם.

נכון, זה תמים ופנטזסיונרי, אבל מצד שני זה כ"כ בנאלי שהייתי צוחק אם זה לא היה מפחיד - מי האדיוט שהחליט שאני לא צריך להיות אחראי להחלטות שלי?
זו רעה חולה שיש להתנגד לה בכל המישורים, וקודם כל במישור התודעתי - אנשים (כן, אני כולל גם ח"כים בהגדרה רחבה זו) צריכים להיות מודעים לעובדה שהם בעצם מטילים את האחריות למעשיהם על שופטים ועורכי דין.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חשבתי על זה.'
חשבתי על זה.
27/07/2006 | 15:39
1
3
נניח הנחה אופטימית שכחמישים אחוז מהאנשים בודקים את מקור המידע שמגיע אליהם (נניח ברמה של לפסול מידע שהתקבל מ"מדור פרסומי" או מפרסומת ממש). האם אין אדם זכאי להגנה על מקור פרנסתו ועל שמו הטוב בקרב אלה שאינם נוהגים כך?
תבין, אני מאד בעד הסרת הוראות השימוש ממוצרים מסוכנים ושינוע תהליך האבולוציה, אבל האם באמת חוק הדיבה הוא המקום הנכון להתחיל?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לאו דווקא המקום להתחיל'
לאו דווקא המקום להתחיל
28/07/2006 | 22:01
1
אבל הוא פשוט מפוספס. יש מקום לחוק הדיבה. יש דבר כזה "עיתונות". לא כל פורום או בלוג הוא "עיתון" לפי פקודת העיתונות.

לא צריך לחשוב יותר מדי, אפשר לעשות הכללות בכיף - אם זה לא עיתון - המידע אינו מהימן. אם עיתון - המידע מהימן, או שהנפגע ניצח בתביעת דיבה.

אם בלוג רוצה להיות מהימן כמו עיתון - יודיע על כך שהוא חשוף לתביעות דיבה.
אחרת - המידע המופיע בו אינו מהימן, יותר מהאמינות שנתת על פי נסיונך לכותב.

די פשוט, לא? ואפילו לא מצריך חלוקה מוגברת של פרס דארווין.

לגבי טענת 50 אחוז אגלה לך סוד קטן - אם אדם מספיק לא רציונלי או אידיוט להאמין לפרסומת או פשקוויל על בליינד - כיצד אפשר להפגע ממה שהוא חושב?
לגבי פגיעה בפרנסה - אין קשר בינה לשם רע (או טוב) בהקשר צר.

הגרמנים האכילו אותנו הרבה קש לפני 60 שנה - האם אנחנו קונים פחות פולקסווגנים או מרצדס בגלל זה?
פפסי החרימה אותנו (במסגרת החרם הערבי על ישראל) וקוקה קולה לא במשך 30 שנים - האם היום זה מזיז למישהו?

אז מורה מסוים אולי שיקר לתלמידים שלו - האם אני כמורה הייתי מעוניין בתלמידים שלא מוכנים להפעיל שיקול דעת ומאמינים למידע לא מאומת? גם לי יש סטנדרטים מקצועיים...
ואם מורה מסוים מעוניין בתלמידים כאלו, אז מגיע לו, לא?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הכי לא ברור לי הנושא של הסיגריות'
הכי לא ברור לי הנושא של הסיגריות
24/07/2006 | 09:02
50
5
מילא אימונים מפרכים, קרבות, קצת פציעות... אבל הפסקת סיגריה באמצע האימון??? ועוד כשחלק מהקבוצה מורכבת מבני נוער???
לא ברור לי איך מישהו שעוסק בספורט (וא"ל היא ספורט) יכול לעשן. לא ברור לי איך מאמן מרשה לעצמו לעשות הפסקת סיגריה באמצע האימון, ויוצר לחץ חברתי על כל הקבוצה להשתתף.
לא ברור לי איך אנשים נשארים ללמוד אצל אדם כזה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
24/07/2006 | 10:11
4
לצפיה ב-'דווקא לי זה היה לא ברור מהצד השני'
דווקא לי זה היה לא ברור מהצד השני
24/07/2006 | 10:32
34
6
אז הבנאדם צריך את הסיגריה שלו, מה הביג דיל? איך זה קשור ליכולות שלו, לידע שלו, לאישיות שלו, או לכל דבר רלוונטי אחר?
גם בוב נדאו סנסיי כשהיה בסדנא בארץ, היה יוצא באמצע האימון החוצה לסיגריה. ואנחנו מדברים על 4 אימונים ביום, וכמובן שהוא היה מעשן גם בין האימונים. אז מה, זה עושה אותו פחות מורה?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'זה עושה אותו פחות מחנך..'
זה עושה אותו פחות מחנך..
24/07/2006 | 11:02
12
5
משום שהמטרה של אומנויות לחימה היא לא להפוך אנשים ללוחמים אלה לבני אדם מוסריים....
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'זה מ"ספר אומנויות הלחימה הגדול"?'
זה מ"ספר אומנויות הלחימה הגדול"?
24/07/2006 | 12:25
11
2
אני מסתכל עכשיו בפרק 6, "מטרות", ולא רואה שזה רשום. אתה יכול לכוון אותי לעמוד המתאים?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לה קראן - אתה טועה ובגדול!'
לה קראן - אתה טועה ובגדול!
24/07/2006 | 22:04
10
4
זה בכלל בפרק 39:

"המשמעות האמיתית של אומניות לחימה"

אם אם אני לא טועה זה הכרך השלישי ע"מ 429.

יש לי את זה ב PDF אם אתה צריך...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ננדין, תצרוב לי את זה דחוף!'
ננדין, תצרוב לי את זה דחוף!
24/07/2006 | 22:06
9
3
סליחה, שלושה ערסים רודפים אחרי, אפשר עותק? זה בא עם סרטוני הדרכה?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בחייך אוהד, אל תדבר שטויות'
בחייך אוהד, אל תדבר שטויות
25/07/2006 | 10:05
8
11
שלושה ערסים רודפים אחריך, ואתה מבקש מננדין את העותק המלא?! זה 22 כרכים!

בדיוק בשביל זה יש לך את "מדריך הכיס המקוצר והמלא לאומנויות לחימה" בכריכה רכה לקרבות עמידה ובכריכת גומי עמידה לאספלט עבור קרבות קרקע ברחוב.
ועכשיו במבצע- קנה מדריך וקבל סרט מצח עם שמש אדומה חינם, ו-25% הנחה על רוחניות ושלווה פנימית!
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'סליחה, יש לי עוד שאלות'
סליחה, יש לי עוד שאלות
25/07/2006 | 10:39
2
2
האם המדריך המקוצר הוא גם כן לאמני לחימה רציניים? כי אני אמנם עוד לא התחלתי להתאמן אבל אני מאוד מאוד מאוד רציני סופר דופר ואני מוכן להתאמן רק אצל מורים מוסריים שיודעים לצטט את ארבעת הנוסחים של הציווי הקטגורי. בנוסף יש לי רקע באמנויות הלחימה - הייתי פעם חגורה לבנה שני פסים בגוג'ו ריו בכיתה ג'!

נ.ב.
סרט המצח בא לפי מידה? כי אני מגדיל ראש ומאוד אחראי!
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'רק לאמני לחימה רציניים!'
רק לאמני לחימה רציניים!
25/07/2006 | 12:46
3
רק אמן לחימה רציני ישלם 1500 ש"ח + 100$ לכל דרגה עבור מדריך זה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ציווי קטגורי לא מסתדרלי עם הטקסט'
ציווי קטגורי לא מסתדרלי עם הטקסט
25/07/2006 | 15:51
1
כפרה,
ואם כבר מדברים על דברים שלומדים בדבר הזה בצפון תל אביב יש דיון מחר על המלחמה
של מכון יפה, מי בא?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני סיכמתי את החוברות לשני פתקים'
אני סיכמתי את החוברות לשני פתקים
25/07/2006 | 10:42
4
3
קטנים שאני לוקח איתי תמיד לכל מקום בכיסים של החולצה, לכל מקרה חרום שלא יבוא. בכיס הימני שמתי את הפתק של מה עושים כשאתה בקרב עמידה. כתוב שם: "תן למנייאק בעיטה לאשכים". בכיס השמאלי שמתי את הפתק של מה עושים כשאתה בקרב קרקע. שם כתוב: "עבור לעמידה מהר וקרא את הפתק שבכיס ימין".
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'טעות חמורה בפתקים!'
טעות חמורה בפתקים!
25/07/2006 | 11:52
1
2
לפי חלק מהמדריך שקיבלתי (אין לי אותו בכתב, קיבלתי אותו במדיטצית היזכרות טולטקית) יש לך טעות חמורה בפתק הראשון! צריך להיות כתוב שם גם "או אצבעות לעיניים או אגרוף לגרוגרת". אני מתפלא שאתה לא יודע.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'טוב, זה בגלל שאני לא אחראי ומגדיל ראש כמוך'
טוב, זה בגלל שאני לא אחראי ומגדיל ראש כמוך
25/07/2006 | 12:04
1
לצפיה ב-'תגיד, הפתקים האלה,'
תגיד, הפתקים האלה,
25/07/2006 | 21:54
1
1
הם יכולים לעצור כדור של אקדח?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הפתקים האלה הם הדבר הכי יעיל לרחוב'
הפתקים האלה הם הדבר הכי יעיל לרחוב
25/07/2006 | 23:32
לכן אם כדור האקדח יירה ברחוב, הפתקים האלה יהיו הדבר הכי יעיל נגדו.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שיעשן לפני האימון או אחריו'
שיעשן לפני האימון או אחריו
24/07/2006 | 11:09
20
3
שלא יעשה את זה מול התלמידים וישדל אותם לעשות כמוהו. האימון ארוך והוא "חייב" את הסיגריה? שיכריז על הפסקת התרעננות של 5 דקות, ושכל אחד יעשה בהפסקה מה שהוא רוצה: שתיה, צרכים, אוכל, ימשיך להתאמן עצמאית או עם בן זוג, ושהוא עצמו יפרוש הצידה ויעשן את הסיגריה שלו. לעשות הפסקת סיגריה יחד עם כל התלמידים שחלקם בני נוער באמצע אימון גופני? זה ממש מוגזם לדעתי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'עישון הורים גורר סרטן אצל ילדים'
עישון הורים גורר סרטן אצל ילדים
24/07/2006 | 11:15
1
7
אמנויות לחימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-''
24/07/2006 | 12:21
4
לצפיה ב-'שאלה: האם היית שולחת את הילד שלך'
שאלה: האם היית שולחת את הילד שלך
24/07/2006 | 11:53
17
2
ללמוד אמנות לחימה אצל מורה שעושה הפסקות סיגריה באמצע אימון ביחד עם כל הקבוצה? הפסקות כאלה בהן מופעל על הילד לחץ חברתי לעשן גם כן כדי להמשיך ולהיות חלק מהקבוצה ולא להיות יוצא דופן בעיני חבריו לקבוצה ובעיני המאמן (הנערץ)? אני לא.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני לא בדיוק מוסמכת לדבר על'
אני לא בדיוק מוסמכת לדבר על
24/07/2006 | 19:43
4
2
"הילד שלי", אבל אם המורה הוא טוב, אז העישון לא היה עוצר אותי.
למען האמת, המורה הנוכחי שלי מעשן, והוא עושה את זה תוך כדי אימון. אני לא רואה עם זה בעיה מוסרית.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'סייג על הדברים שאמרתי'
סייג על הדברים שאמרתי
24/07/2006 | 22:40
3
5
כשמדובר באנשים בוגרים ובמורה שמעשן אבל לא לא במהלך האימון, אני גם לא חושב שזו בעיה חמורה מצד המתאמנים. אבל כשציבור המתאמנים כולל נוער (שלא לדבר על ילדים) ושהפסקת הסיגריה מתבצעת במהלך האימון ושיש שם לחץ קבוצתי מצד חברי הקבוצה ומצד ראש הקבוצה (המדריך) לעשן, לשם אני לא אשלח את הילד שלי, ושם אני עצמי לא ארצה להתאמן. חוץ מזה שזה גם מאוד לא נחמד להתאמן עם מישהו שזה עתה עישן סיגריה ועכשיו מתנשף עליך מקרוב .
זה פשוט נראה לי רע ולא רציני.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'סיפור מגעיל:'
סיפור מגעיל:
24/07/2006 | 23:03
2
4
תמיד לפני האימונים אצל חיים הייתי מעשן סיגריה ואז הולך להתקלח ומצחצח שיניים בשביל לא להסריח באימון.

אחרי איזה חצי שעה של קרקע תמיד יש מישהו שאומר לי שהריח של הסיגריות שלי חונק אותו.

קח בחשבון שאחרי הסיגריה האחרונה התקלחתי וצחצחתי שיניים ככה שאני אתן לך להבין לבד מאיפה הריח מגיע (מהריאות...)

סתם נזכרתי בזה כי באימון האחרון ביום רביעי זה קרה לי שוב...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נו, אז תפסיק לעשן '
נו, אז תפסיק לעשן
25/07/2006 | 09:05
1
3
לצפיה ב-'בתור מעשן לשעבר, אני לא מבין'
בתור מעשן לשעבר, אני לא מבין
26/07/2006 | 12:37
איך אפשר לעשן לפני אימון. זה מוציא לגמרי את הרוח מהמפרשים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בתור מי שלא עישן מעולם וגם לא כל-כך'
בתור מי שלא עישן מעולם וגם לא כל-כך
26/07/2006 | 12:46
11
3
מעודכן במחקרים האחרונים בתחום...

מה כל-כך מזעזע בהפסקת סיגרייה באמצע אימון גופני? (לא הלחץ לעשן וכו' וכו', אלא פשוט הפסקה בה חלק מסדירים נשימה, חלק שותים מיים וחלק מעשנים)
כלומר, ברור שזה לא אידיאלי לספורטאי אבל במה זה שונה (אם בכלל) מסיגריה לפני, אחרי או בין האימונים?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הנורא הוא'
הנורא הוא
26/07/2006 | 13:02
3
4
הנורא הוא שילד קטן רואה מגיל צעיר שכל המבוגרים שהוא כל כך מעריץ (בעלי חגורות שחורות מיומנים וחזקים שנראים בשבילו כמו סופרמן או משהו כזה) מתקבצים בצד, מדברים ומצחקקים, אך לא מרשים לו להתקרב כי זה לא בריא בשבילו.
איזה מסר הוא מקבל מזה? אם זה לא לחץ חברתי, מה כן?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אתה מגיב אלי? כי אם כן אז לא רק שלא'
אתה מגיב אלי? כי אם כן אז לא רק שלא
26/07/2006 | 13:27
2
2
ענית על השאלה אלא גם שאתה קצת סותר את עצמך באיזשהו מקום -  אם לא מרשים לו להתקרב כי זה לא בריא לו, אולי בכל זאת זה לא כ"כ נורא...

בכל מקרה תודה, אבל לא לזה התכוונתי
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'האימונים בשטח פתוח'
האימונים בשטח פתוח
26/07/2006 | 14:31
1
3
האימונים בשטח פתוח אז העישון לא מפריע...
ותעשו טובה תפסיקו לדבר על לחץ חברתי.  אותם מתבגרים הולכים כמאת כל ערב לאימון עם חברים שהם מעריצים  במקום להסתובב ברחובות עם נרקומנים של האזור.  אז מה יש סיגריה.. ברור שאדיף בלי , אבל לא צריך לדרוש מהמתבגרים האלה יותר מדי. הם בדרך כלל לא "ילדים מבית טוב" .
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הדרישה היא לא מהמתבגרים'
הדרישה היא לא מהמתבגרים
26/07/2006 | 14:33
3
אלא מהמורה.
חוץ מזה שלא הבנתי את המשפט האחרון ולמה הוא קשור.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הגוף רעב לחמצן ומה אתה מספק לו?'
הגוף רעב לחמצן ומה אתה מספק לו?
26/07/2006 | 14:00
6
1

לא זוכר את כל הפרטים בדיוק, אז הסבר פשטני מעט:

לאחר אימון גופני, ועוד יותר מכך במהלך הפסקה, המערכת הגופנית זקוקה מאוד לחמצן. כשמעשנים, מכניסים לגוף רעל שדומה לחמצן בהתנהגותו הכימית (קשרים מולקולריים). ואותם התאים שרוצים חמצן, סופגים את המולקולות הללו במקום. צריך להמשיך?

אמיר
(לא מאמין שאני משתתף בשרשור הזה - נו טוב, זה לא בנושא שאינני מוכן לנסות ולשפוט בו)
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אתה חושב שאפשר (או יודע אם מישהו'
אתה חושב שאפשר (או יודע אם מישהו
26/07/2006 | 14:26
1
ניסה) לכמת את זה: כמה סגריות "על פארש" שווה אחת בהפסקה?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'משהו שכל הלא מעשנים פה מפספסים...'
משהו שכל הלא מעשנים פה מפספסים...
26/07/2006 | 15:36
4
אתם צריכים להבין שכל מי שמעשן יודע שזה מאוד לא בריא וגם מגעיל.
וכל מעשן מודע לסכנות הבריאותיות בעישון ואני בטוח שכל מעשן יודע שיום אחד הוא מאוד יתחרט על זה שהוא מעשן (אם הוא לא מתחרט כבר היום - מה שקורה אצלי) ככה שפירוט הסכנות הבריאותיות בעישון(בכל נקודת זמן וגם אחרי מאמץ גופני)הוא ממש לא רלוונטי...

עישון זה התמכרות מאוד מאוד קשה פיזית ובמידה מסויימת גם לא קלה בכלל נפשית!

ניקוטין זה סם מאוד מאוד חזק!

אתם חושבים שמישהו רוצה להרוג את עצמו לאט לאט?
אתם חושבים שזה כיף להסתובב מסריח כל היום?
אתם חושבים שאני לא אעשה הכל בשביל למנוע מהילדים שלי לעשן?

התשובה היא לא! (חוץ מלשאלה האחרונה...)
אבל זה פשוט כל כך קשה עד בלתי אפשרי לחלק מהאנשים להפסיק שלא משנה באיזה אמצעי הסברתי*** תנקטו מי שכבר מכור לא יפסיק מעולם ללא התערבות כימיקלית מתאימה (מה שמתברר עדיין לא נמצא...)

***סימנתי את האמצעי ההסברתי רק בשביל להסביר פה שאני לא מתנגד לו פשוט כי הוא יכול לשמש כאמצעי שימנעה מאנשים להתחיל לעשן או להפסיק לפני שהם מכורים אבל למי שמכור זה כבר ממש לא משנה או מועיל...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הקושי הזה הוא בדיוק הסיבה'
הקושי הזה הוא בדיוק הסיבה
26/07/2006 | 16:45
שאני לא מקבל את העניין של "מעשנים ביחד" - המורה ותלמידיו שחלקם בני נוער. קל אולי להתחיל לעשן ובהתחלה זה נראה תמים ולא מפריע, אבל כשזה מתחיל להציק והפגיעה בבריאות ובאיכות החיים נהיית משמעותית ורוצים להפסיק, זה קשה. אני יכול לחשוב על הרבה דברים מועילים לעשות ב- 5-10 דק' הפסקה באמצע אימון, אף אחד מהם לא יכלול עישון בחברותה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ננדין - תשובה לשאלה, לא תעמולה'
ננדין - תשובה לשאלה, לא תעמולה
26/07/2006 | 16:55
2
8
לצפיה ב-'איפה התעמולה פה?'
איפה התעמולה פה?
26/07/2006 | 17:49
1
1
למה אתה חושב שזה תעמולה? למה בכלל יש לי אינטרס לבצע כזה דבר?

מה זה לא נכון מה שכתבתי? הגזמתי באיזשהי צורה?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תורת השרשור '
תורת השרשור
26/07/2006 | 19:25
1
ניסיתי להסביר שהודעה שלי, עליה הגבת, לא היתה אמורה להיות תעמולה כנגד עישון, אלא מענה ישיר לשאלה של טונג'ין ...
כנראה שאני לא יודע לכתוב הודעות קצרות.

אמיר
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'רן למה אתה אומר את זה?????'
רן למה אתה אומר את זה?????
24/07/2006 | 20:26
13
5
דווקא מכל מה שתיארו עליו הדבר היחיד שאהבתי זה היה הפסקת הסיגריה...

ואגב, אני ממש לא מסכים איתך שא"ל=ספורט...

זה יכול להיות ספורט אבל זה ממש לא חובה ולחלק גדול מהמתאמנים הפעילות הספורטיבית היא בכלל לא המטרה בלימוד א"ל...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'טוב, הנה סייג על הדברים שאמרתי'
טוב, הנה סייג על הדברים שאמרתי
24/07/2006 | 22:33
6
7
אמנם ישנן אמנויות לחימה שאינן מהוות פעילות גופנית משמעותית, אבל אם נתרכז בשיטה שעליה מדובר בדיון כאן, אזי שם עפ"י מה שמתואר בהחלט יש עומסים פיסיים, ולכן הפסקת סיגריה באמצע האימון היא ממש לא לעניין לדעתי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שוב אני שואל:'
שוב אני שואל:
24/07/2006 | 23:40
1
1
למה זה לא במקום?

אם מטרת האימון, שיעור או אותה א"ל בכלל היא לא שיפור הבריאות והכושר אז מה לא במקום בסיגריה? מצידי שמי שרוצה שאפילו יתרגל עם סיגריה ביד.

לגבי ילדים - אני לא הייתי שולח בחיים ילד קטן לבד להודו אבל אני בהחלט אשמח לטייל שם שוב...אתה מבין את הפואנטה שלי?

הכל תלוי בסיטואציה ובמטרות...
בסמינר סכינים של בראם עישנתי סיגריה בהפסקות (ולא הייתי היחיד...) אבל לא הייתי מעיז לעשות את זה בסמינר מואי תאי או BJJ...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נראה לי שאתה חוזר על דברים שאמרתי'
נראה לי שאתה חוזר על דברים שאמרתי
25/07/2006 | 09:04
3
כתבתי על הבדלים בדרישות ממורה אצל מבוגרים מול ילדים ונוער:
"כשמדובר באנשים בוגרים ובמורה שמעשן אבל לא לא במהלך האימון, אני גם לא חושב שזו בעיה חמורה מצד המתאמנים. אבל כשציבור המתאמנים כולל נוער (שלא לדבר על ילדים) ושהפסקת הסיגריה מתבצעת במהלך האימון ושיש שם לחץ קבוצתי מצד חברי הקבוצה ומצד ראש הקבוצה (המדריך) לעשן, לשם אני לא אשלח את הילד שלי"

והוספתי שהאימונים אצל המורה הזה כפי שמתואר בדיון כאן ע"י אנשים שאומרים שהיו תלמידים שלו, נראים כאימונים פיסיים ולא רגועים (כלומר יותר דומים ל"מואי תאי או BJJ"):
"אמנם ישנן אמנויות לחימה שאינן מהוות פעילות גופנית משמעותית, אבל אם נתרכז בשיטה שעליה מדובר בדיון כאן, אזי שם עפ"י מה שמתואר בהחלט יש עומסים פיסיים, ולכן הפסקת סיגריה באמצע האימון היא ממש לא לעניין לדעתי"
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'למה אתה מסתייג כל כך מהר מעמדות'
למה אתה מסתייג כל כך מהר מעמדות
26/07/2006 | 22:52
3
1
לגיטימיות?

אני רוצה לדעת באיזו אומנות לחימה לא דוגלים בשיפור עצמי? כי אם יש קונג פו שיטה הסיגריה שבה מנסים להרוס לעצמך את הריאות ולקצר לעצמך את החיים אני רוצה לשמוע עליה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ההסתייגות היא לצורך ההתמקדות בעיקר'
ההסתייגות היא לצורך ההתמקדות בעיקר
27/07/2006 | 09:48
2
אני אישית לא סובל סיגריות, לא אצל ילדים ונוער ולא אצל מבוגרים. לא באמצע אימון, לא לפני אימון או אחריו ולא בשום זמן. העניין הוא שאני לא רוצה להפוך את הדיון כאן לדיון בעד או נגד סיגריות, אלא להתמקד בעיקר שהוא ההשפעה שיש למורה (כל מורה) על תלמידיו, בפרט אם חלקם בני נוער, והלחץ החברתי המופעל עליהם לעשן גם כשכולם "מעשנים ביחד", ועוד באמצע אימון פיסי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'רן, אני שואל שוב, כי קבלתי רק חצי'
רן, אני שואל שוב, כי קבלתי רק חצי
28/07/2006 | 10:48
1
2
תשובה, שעל פניו היא הגיונית וברורה אבל בכל-זאת מעלה יותר שאלות מתשובות: מה ההבדל הגדול (אם קיים) בין סיגרייה באמצע אימון לבין סיגרייה בהתחלתו או סופו?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דעתי על עניין הסיגריות באימון'
דעתי על עניין הסיגריות באימון
28/07/2006 | 17:51
1
קודם כל אני רוצה לומר שבעיני כל סיגריה היא מיותרת.

את עניין הסיגריה באמצע האימון אני אחלק לשני חלקים: מהבחינה הפיסית ומהבחינה הערכית.

מהבחינה הפיסית, לדעתי סיגריה באמצע אימון פיסי זה דבר מאוד בעייתי בגלל שהגוף נזקק לחמצן בגלל העומסים שהוא עבר במחצית הראשונה של האימון, ובגלל שיש עוד מחצית שלמה של אימון פיסי לפניו. סיגריה בתחילת האימון היא גם לא טובה מאותן סיבות, וסיגריה אחרי האימון נראית לי הדבר הכי דבילי לעשות, אבל אם כבר לעשן, אז אחרי אימון ולא לפניו או במהלכו, שאז הגוף תצרוכת החמצן של הגוף עולה, והרעלים שיש בסיגריה עלולים להיות קטלניים לדעתי.

מהבחינה הערכית המצב שתואר הוא הכי מכעיס אותי. מילא שהמורה רוצה לעשן דווקא באמצע אימון (הוא לא מסוגל להמתין עד סוף האימון?? הוא לא יכול לעשן אחת לפני האימון ואחת אחריו, באוטו בדרך הביתה?). מילא שהוא עושה הפסקה לטובת העניין. הבעייתיות הגדולה שאני רואה בעניין הזה הוא שהוא מארגן את כל הקבוצה שלו לעשן ביחד. מילא אם כל הקבוצה שלו היתה מורכבת מאנשים בגירים, אבל חלקה מורכב מבני נוער, ועידוד העישון הזה ע"י לחץ חברתי הוא הדבר שהכי מכעיס אותי. זו הפעם הראשונה שאני שומע על מקרה שמורה לפעילות ספורטיבית מאומצת עושה הפסקת סיגריה באמצע כל אימון ומעודד את כל התלמידים להצטרף.

רן.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אפרופו סיגריות...'
אפרופו סיגריות...
24/07/2006 | 22:35
5
2
איך מתקדמת תוכנית הגמילה שלך?

JB
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'איזה תוכנית? (אתה לא מעודכן...)'
איזה תוכנית? (אתה לא מעודכן...)
24/07/2006 | 22:58
4
4
לצפיה ב-'מאוד לא מעודכן...'
מאוד לא מעודכן...
24/07/2006 | 23:46
3
2
אני זוכר בזמנו הודעות עצבניות של "אני כבר 7 שעות בלי סיגרייה... ארררר"
המממ אז?

JB
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני מודה: אני אדם חלש...'
אני מודה: אני אדם חלש...
26/07/2006 | 14:24
2
11
לצפיה ב-'לא חלש..חזק פחות :))'
לא חלש..חזק פחות :))
26/07/2006 | 15:03
1
4
לצפיה ב-'לא חזק פחות...פנימי יותר'
לא חזק פחות...פנימי יותר
26/07/2006 | 18:10
4
לצפיה ב-'שומראש'
שומראש
27/07/2006 | 02:20
2
8
גם אני עזבתי את אותו מורה משום שלא הייתי מרוצה ממה שקורה אצלו. זה היה מזמן (לפני איזה שמונה שנים) וגם אז רוב הטענות שלך היו נכונות. אבל...

- הוא הדגים הרבה ותמיד הסכים להדגים שוב כשביקשתי ממנו.

- הוא זז ממש יפה וניכר שהבנאדם התאמן שנים רבות. גם עכשיו, אחרי כחמש שנות אימונים בשיטה אחרת ועוד כמה שנים בשיטות שונות, ראיתי מעט מאד אנשים שאיכות התנועה שלהם משתווה לזו של אותו מורה.

- הטכניקה אולי לא סופר יעילה ולבנאדם יש קונספציה מאד משונה לאיך מתנהל קרב אמיתי, אבל שיטת האימון בונה גוף וקוארדינציה שמאד מתאימים לאמנויות לחימה. אני בטוח שאחרי שש שני אצל אותו מורה תוכל בקלות לסגל לעצמך טכניקה אחרת ולהתקדם מהר מאד בכל א"ל שתבחר. לא בזבזת את זמנך.

- הסיפורים שאותו מורה מספר מופרכים ומלאי סתירות במידה כזו שגורמת לי לחשוב שמדובר בבוחן מציאות רעוע ובדמיון מאד מפותח ולא באיזו מזימה אפלה להפוך למנהיג כת.

- תופעת האדרתה של אמנות הלחימה שלך והאמונה כי היא הטכניקה הטובה ביותר ביקום רווחת בקרב אמני לחימה רבים מאמנויות לחימה שונות (אל תרביצו לי BJJ אני יודע שאתם יותר חזקים, איה איה). אולי אמונה זו הופכת את מי שמחזיק בה ללוחם טוב יותר בלי קשר להיותה נכונה או לא.

אני מבין שאתה מרגיש חרא אם זה שבנאדם שבטחת בו והערצת אותו שיקר לך, אבל אני גם בטוח שגם אתה וגם שאר תלמדיו רכשתם אצל אותו מורה מיומנויות כלליות רבות שיועילו לכם מאד גם אם תבחרו לעבור לאמנות לחימה אחרת. התחושה המחורבנת שמישהו שיקר לך אולי מוצדקת אבל את תרגיש שבזבזת שש שנים, זה פשוט לא נכון.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אין לי חרטות'
אין לי חרטות
27/07/2006 | 17:11
1
10
בכלל לגבי בחירות שעשיתי בחיים, בטח שבפרט לא על אימונים קשים מאוד שהעברתי את עצמי. אבל...
אחדד מעט את דבריי: גם אם היה אותו מורה מלמד טכניקה קבילה והגיונית (ויסלחו לי כל אלה הטוענים כי אין מדד אבסולוטי ליכולתה של של טכניקה על-פני זו או אחרת - אך נניח שכרגע אני מתייחס ליעילות בקרב כאבן בוחןובדיקת יעילות זו היות והיומרה היא שזו הטכניקה הכי יעילה) עדיין השקרים שסיפר והצורה בה הוא מתנהג עם תלמידיו הם עילה מספקת לשלול ממנו כל אפשרות להמשיך זאת. (לדעתי הצנועה בלבד).
בנוגע ל"בונה גוף": הסיבה היחידה שאני נשמרתי "יחסית" בריא במהלך האימונים האלה היא שהתאמנתי קודם לכן באקרובטיקה ושיחקתי כדורסל מספיק כדי להכיר את בגוף שלי ואת גבולותיו ויצאתי ב"זול" יחסית "רק" עם דלקות כתפיים כרוניות כתוצאה מעומס יתר.
אחרים בקבוצה נשארו עם בעיות בברכיים, באגן, במפרקים, מכיוון שבמקום ללתת לאיברים הפגועים לנוח, היה אומר למרוח משחה "סינית" של שני שקל שקונים כדי לפתוח את הסינוסים, ולהמשיך לעבוד. בתור מי שעבר את (רוב) אחד המסלולים הקשים בצבא, אני יודע מה זה להעמיד את הגוף בעומסים (גם בצורה לא מבוקרת) ומתי צריך לתת לנוח - ומתי העבודה היא עבודה שבונה את הגוף ומתי היא עבודה ששוחקת.
אני יצאתי בהחלט מורווח מאימוניי הרבים, אבל זאת למרות המורה, לא בזכותו. בזכות אימונים. אני עדיין מאמין שכדי להתקדם במשהו צריך להתאמן קשה, וכן רכשתי יכולת ללמוד טכניקה יחסית במהירות, אבל שוב, זאת אף על פי שלמדתי אצלו ולא שהוא הראה לי את הדרך הנכונה.
עם זאת כפי שאמרתי, אין לי חרטות, וזה בעיקר שככה אני אוהב לחיות את חיי, בלהסתכל על עכשיו וקצת קדימה.
אם לבנות את הגוף עדיף חודשיים מכון כושר, יוגה ושחייה על פני שנתיים אצל ****.
אגב אני לא זוכר לאמרתי שבזבזתי את זמני, אבל זה לא אומר שהייתי רוצה על מצפוני שמישהו יתחיל מסכת כזאת מההתחלה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני זוכר את המשחה הסינית...'
אני זוכר את המשחה הסינית...
27/07/2006 | 21:13
9
ובזמני היה גם שומן כבש אותו היו מורחים על עצמם באדיקות התלמידים המתקדמים והריח היה קשה מנשוא. וגם אני לא הייתי שולח את ידידיי להתאמן אצל אותו מורה.
היה לי חשוב להדגיש את עניין בזבוז הזמן לא רק בשבילך אלא גם בשביל תלמידים אחרים שלו שבטח קוראים בפורום הזה ושחלקם עדיין צעירים ועלולים לחוות תהליך התפקחות כואב יותר.
אמנויות לחימה >>

הודעות אחרונות

07:34 | 20.02.20 אורחים בפורום
12:54 | 09.02.20 oshriv65
13:51 | 10.01.20 אורחים בפורום
10:59 | 10.12.19 amir_aikido
06:53 | 24.11.19 ש מים
13:46 | 13.11.19 ש מים
06:22 | 11.11.19 אורחים בפורום
11:28 | 27.10.19 ש מים
00:46 | 23.10.19 דיברגנט
09:59 | 22.10.19 ש מים
15:55 | 03.09.19 שמרית211
18:48 | 02.09.19 jkdtlv1

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ