מישהו ראה את הסרט מאבק צמוד?

TaiKwonDo

New member
מישהו ראה את הסרט מאבק צמוד?

היה כמה פעמים בהוט בערוץ 14, סרט לדעתי ממש טוב הכוריאוגרפיה של התרגילים ממש טובה וזה נותן לזה אוירה ריאליסטית. השאלה שלי היא- 1. יש אמנות לחימה שמתמקדת בתרגילים שהראו בסרט? (מכות לנקודות תורפה, שימוש בסכין, הישרדות וכו'..) ואם כן אפשר קצת פרטים זה נראה מאוד מעניין לקרוא על זה. 2. בסרט הם גם מכינים סכין מאבן, אני יודע שזה סרט הוליוודי אבל בטוח שלא ממציאים שום דבר, אתם חושבים שזה אפשרי? (ואני לא אחד שמושפע מסרטים פשוט זה נראה לי מעניין מאוד בתור אחד שחובב הישרדות ואתגרים)

יוסיא

New member
אם זה הסרט שאני חושב עליו אז...

אם זה HUNTED , עם טומי לי ג'ונס ובניסיו דל טורו....נראה לי בכל אופן. האמנות המוצגת היא לחימת להב של סייהוק קאלי... בעיקרון מה שראית בסרט היה אמנויות לחימה פיליפיניות. http://www.arnis.co.il/

XXX Nir XXX

New member
גם אני ראיתי היום את הסרט הזה

באמת סרט יפה, וגם התרגילים מוצגים בצורה טובה... לדעתי האומנות לחימה בסכינים שמוצגת שם היא מאומנויות לחימה פיליפיניות כמו ארניס וסיהוק קאלי כמו שאמרו... לפי מה ששמעתי לגבי הסרט הזה ההישרדות שראית זה מה שלומדים בצבא. ויש לזה איזה קשר ל"כומתות הירוקות"(אחת היחידות המובחרות בעולם) שגם זה למעשה מה שהם עושים...

אני לא בר סמכא בסדאות ../images/Emo195.gif

ואם מה שרואים בסרט בכל הנוגע להשרדות בשטח מדוייק / מדוייק ביחס ליחידות מסויימות... אשר ללוחמת הסכין: אכן זו לחימה פיליפינית לעילה ולמעשה - הטובה ביותר שראיתי עד כה בסרט. זאת ועוד: יותר ויותר יחידות צבאיות וגופי בטחון המגלים בשנים האחרונות את הסכינאות הפיליפינית (ארניס / קאלי / אסקרימה וכיוב' שמותיהן השונים). סכין מאבן
כן, אפשרי... אפילו הייתה תקופה כזו פעם: תקופת האבן
ואנשים עשו בה כלים שונים, לרבות כלי להב - מאבן... סכין אבן לא תשמור טוב על חדות ותהיה שבירה ביחס לסכין עשוייה ממתכת, אבל עדיין - סכין.

HUNTER../images/Emo202.gif

בסרט הנ"ל עזרו ואימנו את השחקנים מספר אנשים כטום בראון שנחשב ממובילי השדאות , הישרדות ואחד המדריכים הטובים בנושא גם ביחידות מיוחדות פה בארה"ב ולמי שמגיע ל ניו ג'רסי מומלץ ללמוד אצלו ! אני אצרף קישור כמו כן טום סאייוק משיטת "סאיוק קאלי " משפחת סאיוק...שיטה יחודית ללחימה פיליפינית בסכין וטום קאייר תלמידו ,שני חבר'ה נחמדים "ובריאים " גדולי מיימדים ואולי אפילו ניתן לכנות "שמנמנים " אבל כשהם אוחזים בסכין הם די מדהימים ! אורי קפה מתלמידי יובל נחמקין גאי רפאלי וחיים פאר למד אצלם תקופה מסיומת ואפרופו כיום מדריך בצבא האמריקאי פה ללחימת ג'ונגל ונושאים דומים !
ולמי שמתעניין יש לי פה חבר אינדיאני שמלמד הנושא באריזונה

אכן חברה חמודים...

ו"קצת" שמנמנים
.... יש לי הרבה סרטונים שלהם, העבודה שלהם עם הסכין מאד יפה, תענוג !!!
וכמובן שאהיה משוחדת ואגיד שלראות את המאמנים שלי עם סכין זה תענוג כפול

ננדין

New member
בייבי את יודעת...

יש קצת שמנמנים ויש כאלו שליד מאוורר נראים כמו HUSH PUPPIES

יש בישוב בת שלמה זוג שמלמד אינדיאניות

("אינדיאניוּת" בשוּרוּק). הם חיו מס' שנים בשבט אינדיאני איפה שהוא באמריקה, שבו ארצה, ומפעילים חוג לילדים שנקרא "שומרי הגן" בו הם מלמדים אותם שדאות, הדלקת אש ללא גפרורים ודברים דומים. יש לנו זוג חברים שגרים בבת שלמה ושהילד שלהם הולך לחוג הזה (שכולל לעיתים גם שינה מחוץ לבית באוהלים). כמו "צופים" רק עם שדאות מוגברת.

נח גרוס

New member
טום בראון -והגרסה הישראלית

בשנות התישעים למדתי אצל טום בראון, זה שהדריך בסרט המדובר. הוא אכן איש מרשים ביותר. באותו זמן למד שם אדם בשם עופר ישראלי. להבדיל ממני עופר חי את הנושא והמשיך עד ימינו לעסוק בו. הוא הקים את שומרי הגן כחלק מהחזון שלו, ודרך ארגון זה מפיץ את מיומנות החיים בטבע, מימנויות טבעיות לאדם. חשוב להדגיש שאלה מיומנויות החיים בטבע ולא הישרדות. הקונוטציה של הישרדות היא מצב סכנה, משבר אותו יש לשרוד. הקונוטציה של מיומנויות חיים בטבע היא של לילמוד לחיות בבית, והטבע הוא הבית. עופר ישראלי וחבר המדריכים שלו עושים עבודת קודש בכול הארץ ומומלצים מאוד. נח גרוס.

סכין כלי מסוכן בידיים לא נכונות

מצורף כתבה מלפני חודשיים באנגליה לתקיפת סכין ובכתבה יש לינק לקליפ שמראה את התקיפה ממצלמות משטרת אנגליה סכין בידיים לא נכונות...לא צריך ליהיות מיקצועי אפילו כדי להרוג... גם לסאייק קאלי היתה תאונה כשאחד התלמידים ניצל את הידע לריב על אגו לפני שנה ו"רצח " מישהו בריב בבר כשעשה שימוש בתבנית תקיפה 3 מ 9 . צריך בנושא נשק לערוך ביקורת למי מלמדים יש לעיתים נטיה וקלות דעת בשימוש בידע זה לרעה ( למי שזוכר את הקליפ עם השוטר שעשה שימוש לרע בכוח שניתן לו ובמיכשור שניתן לו "טייזר " וחרג מסמכיות הכוח שניתן לו )

למעלה