נשיאת סכין והחוק - לתשומת

dawn669

New member
גוטמן היקר בוקר טוב../images/Emo13.gif

אתה צודק 100%! אכן היחס הוא לא שווה לכולם אך כך זה בכל מקום :-\...

יותר טוב...

אני יודע שיש כמה וכמה קטגוריות במשטרה. חלקן עוסקות בביטחון שוטף וכמעט ואינן באות במגע עם האזרח ביום יום. זו גם הסיבה שאותם איני מכיר מספיק. כבודם בהחלט במקומו מונח, אך לא עליהם אני מדבר כאן. אותו ילדון - שוטר שעצר אותי בתחנה המרכזית, לא היה בלש, ולא דאג לביטחון הציבור, הוא לא מנע שום פשע. הוא פשוט עבר על החוק שעליו הוא אמור להגן. הם עושים את זה יום יום, ונהנים מתחושת הכוח שזה נותן להם. הם חצופים, ומתיחסים לאנשים בזילזול. הוא עצר אותי באופן אקראי משום שנראיתי צעיר והוא קיווה למצוא עלי איזה ג'וינט או שנים. המעמד הזה היה משפיל, מעצבן וחסר כל תועלת מלבד טיפוח הסיפוק העצמי של אותו שוטר. לידו, עמדו חבורה של שוטרים מבוגרים יותר וסיפרו בדיחות על החפצים השונים שהוציאו לי מהתיק... את מתייחסת בשיוויון נפש לעובדה שהיחס אינו שווה. הוא לא יכול להיות שווה, אבל ללא קשר ל"פרצופך" או למינך, השוטר אינו אמור לבזות אותך אלא לשרת אותך. לא פעם ולא פעמים ביצעו עלי חיפוש גופני ללא כל סיבה נראת לעין, תוך יחס מזלזל ומשפיל, ולמרות שאני לא עבריין פיתחתי חוסר כבוד כלפי שוטרים באשר הם. שוטרי התנועה, גם הם מטרידנים ותו לא. (אני עושה הכללה כמובן). הביטוי "כנראה שיש פרצופים שדורשים את זה" קצת מסוכן לדעתי. אפשר ללכת רחוק מאוד עם אידיאולוגיה כזאת... וגם אם אני מקרין בעסה, כי אני בבעסה באותו רגע, זה עדיין לא אומר שמותר למישהו לבוא ולהתעלק עלי סתם. במיוחד אם הוא שוטר שאמור לעשות את ההיפך...

dawn669

New member
מאסוגו כנס...

אני דוקא כן מדברת על הקטגוריות שהזכרת לעיל ולא למקרה הספציפי שלך.. (לא חסר שוטרים שמתנהגים בזילזול וחוסר כבוד כלפי האזרח) אני לא יודעת מה קרה במקרה שלך אך יכלת למנוע ממנו לקחת לך את אותו פריט. ואם הוא היה אומר שהוא רוצה לעצור אותך, עד רבה- היית ניגש איתו לתחנה ומתלונן על יחסו המתנשא והמזלזל. אך זה כבר לא רלוונטי... אני לא מתיחסת בשוויון נפש כלל לגבי יחסם הלא שויוני אלא מציינת זאת כעובדה יבשה-מה לעשות ששוטר יתיחס לבחור שנראה ממוצא מיזרחי בדרום ת"א שמסתובב בשעות הלילה הקטנות לבדו אחרת נגיד מפנינה רוזנבלום (שכאשר גנבו לה את האוטו כל משטרת רמת גן עמדה על הרגליים והתקשורת סערה וגעשה..) ואני בכוונה מקצינה את העיניין...אני לא אומרת כלל שזה בסדר כי זה לא ומכעיס ביותר..אבל אלו העובדות.. ועוד עובדה..בן אדם שמקרין ביטחון ומודע לסביבה פחות ייתעלקו עליו מאדם שניראה חסר ביטחון ושפוף...אין מה לעשות חביבי... אבל שוב לא בכל המקרים ואגב גם אותי עצרו לבדיקת רישיונות או סתם התעלקו התעלקות מיותרת.. ולפעמים גם שיחה מנומסת איתו לא תעזור... אם יש לו מצב רוח טוב הוא יוותר לך ואם אישתו לא נתנה לו באותו היום לא יעזור כלום... כל מקרה לגופו.

אני לא...

מדבר רק על המקרה בספציפי שלי. הבאתי אותו רק בתור דוגמא. יש כאן עוד אנשים שהביאו דוגמאות דומות, ומסתבר שזה לא קורה רק מדי פעם באופן פרטני, אלא כעניין שבשגרה. על זה אני מדבר. כתבת בסוגריים כהערת משנה ש: "(לא חסרים שוטרים שמתנהגים בזלזול וחוסר כבוד כלפי האזרח)", אבל זה בדיוק העניין, אני לא רואה את זה כעובדה שאין לשנותה, או לצאת נגדה, ואיני מתייחס אליה כהערת שוליים בסוגריים. אצלי זה בדיוק העיקר, ועל זה אני מוחה פה. אני חושב שזהו סלע המחלוקת בינינו. על השאר אני מסכים איתך פחות או יותר. ואתן לך עוד דוגמא: פעם הלכתי עם חבר באחד הרחובות בקריות. זה היה בערב ונעצרה לידנו ניידת. שני שוטרים יצאו והתחילו לחקור אותנו, ולפני שהספיקו לעבור לחיפוש פיסי, חבר שלי הראה להם תעודת שוטר ומיד כל העניינים הסתדרו... אני יודע שאמרתי שאני לא אוהב שוטרים, אבל יש לי בכל זאת חבר אחד או שנים שהם שוטרים (אף אחד לא מושלם). אז לא בדיוק כל מקרה לגופו, מה...?

monsterball

New member
פרצופים שדורשים את זה...

כנראה שפרצופך אינו נמנה עם אילו שדורשים את זה, אם את אומרת בקלילות כזה משפט...

monsterball

New member
temper?

למזג שלי אין שום קשר לכך שמה שאדם מקרין לא אמור להשפיע על היחס שהוא מקבל משוטר, שתפקידו, בין אם הוא מבין ומסכים עם זה או לא, הוא לתת שירות. בכל מקום עבודה אחר, יחס מזלזל ללקוח, אפילו אם הוא לא נחמד יסתיים בפיטורי העובד. אין שום מחוייבות לכללי התנהגות כל עוד הם במסגרת החוק (ואולי גם הנורמה ) על מנת לקבל שירות מנציג החוק, והעובדה שבמציאות הדברים שונים היא תעודת עניות למשטרה. מעבר לכך, היטפלות מצד שוטר לאדם חף מפשע בגלל שהוא בעל מראה "מסויים" היא משהו בין חוסר מקוריות לגזענות. חויתי את זה מספר לא מבוטל של פעמים. כנראה שאני "דורש את זה" ...

לא מבין את השוטרים..../images/Emo46.gif

אני עובד בר"ג באיזור הבורסה... וקבוע שם.... 2 שוטרים עושים כל יום ים בכסף שנותנים דוחות לאנשים שחוצים את הצומת רגלית באדום.... עוצרים כל יום איזה 15 איש X 100 ש"ח 1,500 ש"ח כל יום על דוחות.... כנראה שזה הפך להיות עסק מסחרי לכל דבר..... יניב

שמי שעובר על החוק - צריך לתת את

הדין על מעשיו. אפשר להתחכם ולהתפלסף ולומר שאדם שעובר באדום מסכן את חייו "וזו בעיה שלו", אבל בחברה מתוקנת, אדם שעובר על חוקי החברה ראוי שייתן על כך את הדין.

סלבו הלוואי שזאת היתה הסיבה...

לפחות בבורסה, השוטרים הפכו את העניין למסחרה לכל דבר.... הם באים מחופשים, או יושבים ברכב אזרחי רק בכדי לתפוס את הסוררים הממהרים לדרכם. אשכרה משעמם להם בחיים, וכאלו אין להם מה לעשות....- הקטע שמתפלאים למה ניידת מגיעה בקריאה אחרי שעתיים או בכלל לא.. ששם יושבים להם במשך 2-3 שעות שוטרים מאוד בסבלנות במשך כל יום, כי יש שם כסף.. יניב

זה לא היה הופך ל"מסחרה"

אם לא היו אנשים שמצדיקים את הישארות השוטרים באותו מקום. למטבע יש שני צדדים.

אבל...

לפי ההגיון הזה הרי לא היו בכלל שוטרים אם לא היו עבריינים... ועבריינים תמיד היו, ותמיד יהיו. השאלה איך מתמודדים אתם... האם כל מי שעובר באדום הוא עבריין שצריך לתת על כך את הדין? ובכלל, חסר שוטרים שעוברים באדום? למה הם לא נותנים על זה את הדין? ובכלל, למה מגיע לאדם עונש על זה שהוא החליט לעבור את הכביש מבלי להתייחס לאיזו מנורה אדומה? אין כבר לאנשים את הרשות להפעיל שיקול דעת מתי לחצות ומתי לא?

יש להם את הרשות להפעיל שיקול דעת

הבעיה שנבצר מהם לכתוב על כך, מפאת היותם שוכנים דרך קבע באדמה או לחילופין נמצאים במכרז שקום זה או אחר ללא יכולת תזוזה, מחוברים לצינורות ולמכשירים שנושמים ומעכלים את המזון במקומם. צר לי על הציניות, אבל ראיתי (מקרוב) יותר מדי פעמים את התוצאה של מישהו ש"רק" חצה באדום, או שתה "רק" כוסית אלכוהול.

מה הקשייר?

אבל סלבו איך זה קשור לעניין יש הרבה אנשים שנמצאים באותו המצב שתארת בדיוק דווקא בגלל שצייתו לחוק או אנשים שהביאו אנשים אחרים למצב זה בשם החוק... למען השם מדובר בבני אדם ובשטח האפור יש הרבה גוונים הרי במקומות רבים אין מעבר חציה ולפעמים גם אין רמזור למה שם מותר להפעיל שיקול דעת...? אני חושב שיש מקום לתת לאנשים, באשר הם, יותר קרדיט...

נכון.

אבל עוברים על החוק כל יום באופנים הרבה יותר חמורים. למה שם לא משקיעים את אותה האנרגיה? כי זה יותר קשה? או פחות מכניס כסף? אולי? או שזה פשוט פחות כיף ויותר מסוכן? אמר בצדק מי שאמר קודם ,שהמשטרה היא כמו המדינה - חכמה על חלשים...

סלבו צודק מה שלא תגידו...

המדינה שלנו מונעת ע"י חוק. ואם החוק אומר שאסור לעבור באדום אז, הולך רגל שעובר באדור נחשב כעושה עבירה שדינה 100 ש"ח אם עבר במעבר חציה באדום, ו... נראה לי 200 ש"ח אם התעלם מהמעבר חציה שהיה וחצה באדום שלא במעבר חציה - עבירה כפולה! אותו שוטר שמרוויח 4000 ש" נטו, כל רצונו הוא להתקדם בחיים ובעבודה שלו, ולרצות את הממונים לו, ואם זה לעשות מה שאומרים לו ולשבת שעתיים-שלוש בבורסה ולהביא את ה-1500 כל יום - אז זה מה שהוא יעשה... תראה את זה ככה-- לפחות הוא לא צריך לפתוח רגליים כמו שהבנות שם עושות....
יניב

למעלה