לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1516015,160 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

לצפיה ב-'אין אומנות לחימה יהודית עתיקה'
אין אומנות לחימה יהודית עתיקה
<< ההודעה הנוכחית
20/12/2004 | 17:56
155
4194
התנך על מפרשיו וכן ספרות יהודית עתיקה נבדקו בידי אנשי מקצוע ואין איזכור ל"אומנות לחימה קטלנית" שאותו ילד הציג לפני כמה ימים! מדובר בטכניקה מבוססת על תורות לחימה רבות שאותה פיתח מאסטר יהושע סופר בעצמו וצריך להבין האם הוא עומד מאחורי ההמצאה או הסטודנטים שלו (מעניין אגב אם יעקב אבינו "מייסד השיטה הקטלנית" התגלה בחלום ליהושע סופר ומסר לו את רזי תורת הלחימה הקבליסטית) יש מישהו שיכול לספר מה עובר על יהושע סופר???
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אם זה כל כך מטריד אותך,'
אם זה כל כך מטריד אותך,
20/12/2004 | 18:08
24
650
צור איתו קשר ותשאל ישירות.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ושתף אותנו בנק' מבטו'
ושתף אותנו בנק' מבטו
20/12/2004 | 18:41
20
488
של  "גראנד מאסטר" יהושוע סופר.

חנן
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'fa jing,'
fa jing,
20/12/2004 | 18:48
19
444
אל תזלזל!

אמנם יהושוע סופר אינו בסדר במה שהוא עושה, אבל הוא עדיין בר סמכא ב- Kuksulwan.
אני לא מסכים עם מה שהוא עושה, אבל בקוקסול הוא מבין.

בעז
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תגובתי לא היתה מזלזול'
תגובתי לא היתה מזלזול
20/12/2004 | 19:18
18
461
אלא מתוך עניין אמיתי במה שהוא עושה ובהשקפתו.

תראה סופר הוא עוף שונה באמנויות הלחימה בישראל, בעוד ויש רבים שמשקרים בכל מה שהם עושים ומודעים לכך שהם משקרים לאחרים ואף גרוע מכך לתלמידיהם (ראה בחורים בני 19 בקושי שעושים הופעות בדיזינגוף סנטר בימי שישי ונחתכים מהחרבות שלהם עצמם).
ומנגד יהושוע סופר שבא עם סיפור מקורי אך מאמין בלב שלם בסיפור שהוא מספר, אמיתי או לא זה כבר סיפור אחר, אבל הבחור מאמין בסיפור הזה ולכן בתור אחד שמלמד ומאמין אני מסוקרן לגבי השקפתו ומקורותיו. סופר אינו משקר אלא מאמין באמונה חזקה ובמקביל גם מספק את הסחורה מבחינת יכולת.

אותי מעניין המקור לסיפור ואסמכתאות ועדויות כאלו או אחרות לקיום אמנות לחימה יהודית כזו או אחרת (אתר האינטרנט שלו אינו מספק את המידע).

אז ניתן לומר לי, מעניין אותך לך תשאל אותו, ואני עונה "זה לא עד כדי כך מעניין אותי". אבל אם מישהו כבר שואל אשמח לדעת מה היתה תשובתו (של יהושוע סופר כמובן).

חנן

נ.ב
היה לי גם העונג להיפגש ולהתאמן עם תלמידו של סופר, גיל
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אין לי טענות על סופר'
אין לי טענות על סופר
21/12/2004 | 11:57
17
391
הוא בהחלט לוחם גדול והתאמנתי איתו בטאקוונדו לפני שנתיים... איזה גיל אתה מתכוין? גיל אברהם?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'סופר לא טוען שהוא מלמד אמנות לחימה'
סופר לא טוען שהוא מלמד אמנות לחימה
21/12/2004 | 13:59
16
501
שנשתמרה לאורך הדורות.
אם הבנתי נכון, הוא מדבר על בסיס רוחני שלקוח מהיהדות, לפיו הוא התאים תנועות וטכניקות לחימה.
לפי מה שהבנתי הוא לא טוען שיעקב לימד לבניו שלימדו לבניהם וכו' (איך השתמרה אמנות לחימה 400 שנה בעבדות מצריים?), אלא שהיסוד הרוחני נמצא במקורות היהדות.

לא הטכניקה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אם כך....אז זה טיעון עקר מתוכן'
אם כך....אז זה טיעון עקר מתוכן
21/12/2004 | 15:00
3
356
כי יבוא מוסלמי וילמד קוק סול וואן ויערבב אותו עם שאר השיטות שסופר למד ויאמר היי יש לזה בסיס מוסלמי רוחני ויבוא חברו הדאואיסט, הבודהיסט, הפאגאן ושאר הינדים למינהם....ויאמרו היי זה עם בסיס של XXX.

לפי מה שהבנתי זה לא מה שסופר טוען.

סופר מאמין כי יש שורשים יהודיים לאמנות.

חנן
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מקריאה נוספת באתר שלו, אני כבר לא'
מקריאה נוספת באתר שלו, אני כבר לא
21/12/2004 | 15:20
2
434
לגמרי בטוח שמה שכתבתי למעלה נכון.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הכל טוב ויפה אבל....'
הכל טוב ויפה אבל....
21/12/2004 | 16:20
350
הרשו לי לצאת חוצץ.

שוב אין רשימת מקורות, תעודות או עדויות היסטוריות, שמות אנשים, מקומות וכו'.

אקיצר אין שום דבר שיראה על אותנטיות הכתוב שם, עבורי סיפור זה אינו טוב יותר מסיפור העגור והנחש או כל מיתוס מכונן אחר.

ייתכן ובעוד 1000 שנים אם יהושוע סופר ותלמידיו ידבקו בגריסא הזו, זה גם יהיה מיתוס מכונן שידברו על אמיתותו בעוד 1000 שנים בפורום אמנויות לחימה (אם לא נכחיד את עצמנו עד אז...).

חנן
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מה סופר טוען/טען'
מה סופר טוען/טען
21/12/2004 | 16:40
11
339
לפי מיטב הבנתי, וכמי שעוקב אחרי הסיפור הזה כבר כמה זמן, לספור היו שתי סטים של טענות:
הראשונה (הלגיטימית למדי, לטעמי), היא שאביר הינה אמנות לחימה שסופר פיתח, המבוססת פילוסופית על מה שעשוי היה להיות תורת הלחימה של בני ישראל, תוך התחשבות בערכים היהודיים בלה בלה בלה...
השניה: לכל אורך הדורות היתה אמנות לחימה יהודית סופר סודית ומעולה, ומשום מה רק במשפחה של סופר היא עברה מדור לדור, וסבא-סופר לימד את סופר הדמו"ר אותה בשלמותה, והוא האביר אלוף.

שתי הטענות האלה נטענו לסירוגין, ולעיתים אף ביחד. לא פשוט.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הצעה ורעיון '
הצעה ורעיון
21/12/2004 | 16:49
3
312
למה שסופר לא יוזמן לענות על שאלות בפורום כפי שנעשה עם מורים שונים כגון ניר מלחי, יוסי שריף, צבר ארם.

זו תהיה הזדמנות טובה לשאול אותו ולו הזדמנות טובה להסביר.

סתאם רעיון....

חנן
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון, גיל אברהם הזמין'
אם אני זוכר נכון, גיל אברהם הזמין
21/12/2004 | 17:01
2
329
אותו, והוא סירב.

בהחלט היה יכול להיות מענין מאוד, ואולי שווה לנסות לשאול אותו שוב, אבל יש לי הרגשה שעל הענין הזה עוד יתווכחו הרבה שנים... ושהשאלה האמיתית, בסופו של דבר, היא כמה חזקה השיטה עצמה.

אני זוכר שגיל אברהם אמר שהיא שונה מהקוק-סול-וון, אבל לא זוכר פרטים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שייך לארגן הדגמת פורום?'
שייך לארגן הדגמת פורום?
21/12/2004 | 17:20
1
234
בעזי"ת

כלומר לא אימון פתוח שאליו לא ניתן לארגן ביטוח, אלא אימון בתשלום סמלי שנרשמים כולם מראש חד פעמית כתלמידים של מורה X?
ואז לבוא בדברים עם גרנדמאסטר סופר להדגמת השיטה בפני חברי הפורום שירצו להגיע, במועדון שלו בת"א?
שייך?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני אשמח מאוד. על נושא הביטוח אפשר'
אני אשמח מאוד. על נושא הביטוח אפשר
21/12/2004 | 23:25
200
להתגבר אם רוצים.
השאלה היא אם סופר ירצה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'If my memory'
If my memory
21/12/2004 | 17:14
6
241

doesnt fail me...Your second statement I heard from Chaim Sofer himself.That he received his system "from his grandfather" and it was kept in the family since G-d only knows..And I mean G-d only knows .
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'Oh yes another thing'
Oh yes another thing
21/12/2004 | 17:19
5
157

I heard Sofer say once."What the Japanese call 'Samurai' comes from the hebrew 'TANACH' word of
שומרי
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'That is if my memory'
That is if my memory
21/12/2004 | 17:24
1
137
לצפיה ב-'my big fat greek wedding'
my big fat greek wedding
22/12/2004 | 14:43
140
that reminds me of the father in the movie he says "give me a word, any word & i'll show you that it came from greek.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'זו גישה מוזרה שאין לי מושג איך החלה'
זו גישה מוזרה שאין לי מושג איך החלה
22/12/2004 | 07:43
2
196
לצפיה ב-'I dont know what source'
I dont know what source
22/12/2004 | 14:54
124

Sofer used in reaching his conclusion,if he had any source from the begining.
HOWEVER the bible clearly states, and it is brought in the KUZARI that the HEBREW language is the spoken language of all peoples before they were dispersed all over the world during the time of the TOWER OF BABAL. Hebrew is the original language according to Biblical sources.Are all other languages based on Hebrew? I dont know.I dont recall the Kuzari making that statement.Maybe Isaacl can comment on this..
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שפות מתערבבות. ככה זה.'
שפות מתערבבות. ככה זה.
22/12/2004 | 19:25
155
ברור שככל ששפה "חיה" היא יותר קדומה תהינה בה יותר השפעות ההדיות עם שפות אחרות. גם בעיברית יש מילים שניתן בקלות לאתרן בשומרית, ארמית או יונית ובודאי גם משפות אירופאיות (שמתם לב שבכל העולם משתמשים במילה "טלפון" ממש כמו בעיברית? ומנין בה האורלוגין לצרפתית?).

אם אי-מי רוצה להנות מהשוביניזם של "אם כל השפות", יבושם לו.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'Chaim Sofer appears'
Chaim Sofer appears
21/12/2004 | 20:19
2
189

in a martial arts documentary which should be airing in a few weeks(?) months on television.In the movie he goes into detail about his martial art and its origin.He has a ten minute spot in the one hour documentary.He demonstrates some of the Katas and techniques of his system.When it comes out you can all judge for yourselves.I saw the movie at the Directors house with Tsabar Aram .Tsabar also appears in the movie as well as some other Charadi martial artists.
Excellently done movie with some fine martial artists.I cant wait to see it again....
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'preview'
preview
22/12/2004 | 14:52
1
93
there was a preview which was published here a while ago is it a preview of this documenrty?

http://portal.armoni.info/files/video/PathOfWarriors.wmv
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'No ,I think not'
No ,I think not
22/12/2004 | 15:15
71

Parts of the movie have been shown on TEVAH HADVORIM.The film has been filmed and edited over the past year. ARUTZ 1 and ARUTZ 2 are interested in buying the documentary.However the present owners are interested in entering the movie into the Israeli festival of Documentaries which will be held in April.So chances are it will be aired after April.IF it is not entered into the Festival it will probably be aired even before.
Chaim Sofer explains the origins of his system,and demonstrates katas and on an UKE as well.Tsabar Aram is interviewed and he demonstrates Iaido and OTHER STUFF he knows.Knife fighting and stick fighting..very impressive stuff.I think he demonstrated something like 5 different arts.Tsabar took me along to see it which I appreciate and gave me this opportunity to see Sofer on film and the others.
OF course the film deals with the lives of Charadi (warriors?)....after seeing the film I started acting nicer to my neighbors in Bnei Brak..You never know who the next door neighbor mighty be.  Perhaps a NINJA.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
20/12/2004 | 20:06
38
232
אני כתבתי גם בשירשור הקודם וכמו שכתבתי שם קראתי בספרים יהושוע שופטים וכו' ועם ישראל כן נלחם ,והרבה מלחמות, ואני לא יודעת אם הייתה אומנות לחימה מיוחדת לעם ישראל

אני לא מכירה את יהושוע אבל זה לא יפה מה שכותבים פה,
הבנאדם עושה משהו ומאמין בו, מי שרוצה לקבל שיקבל ומי שלא לא צריך לזלזל
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'וממשיך להילחם גם היום'
וממשיך להילחם גם היום
20/12/2004 | 20:10
199
אבל זו לא אומנות לחימה, זו סתם לחימה.
ומה עם שלום מתי הוא יגיע
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'העובדה'
העובדה
20/12/2004 | 20:13
32
150
שיהודים נלחמו עדין אינה מוכיחה שהייתה להם אמנות לחימה ייחודית. אצלנו קוראים למגמה הזו יודוצנטריזם. יהדות הינה דת, והיהודים התייחדו בעיקר בדתם. לא בלחימתם. העובדה שהיו יהודים יפים, חזקים, חכמים עדיין איננה מייחדת תכונות אלה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'יהדות אינה "דת" במובן של religion'
יהדות אינה "דת" במובן של religion
21/12/2004 | 12:04
31
197
אלא "דרך חיים". היהדות עוטפת את כל תחומי החיים, כולם! כולל את התחום הצבאי.
זה עדיין לא אומר שיש כזה דבר אומנות לחימה (fighting art) יהודית.

בעז
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בעז - להל"ן שוס '
בעז - להל"ן שוס
21/12/2004 | 12:21
30
140
religion זו דת בלעז. זה הכל.
היהדות  נ פ ל א ה  אבל חוסר ידע הוא לחשוב כי דתות אחרות הינן פחות "דרך חיים" הכוללת את הכל.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אבל בעברית "דת"="חוק"'
אבל בעברית "דת"="חוק"
21/12/2004 | 12:39
29
128
"ויאמר המן... ואת דתי המלך אינם עושים..."
"פתשגן הכתב להנתן דת בכל מדינה ומדינה גלוי לכל העמים להיות עתידיתם ליום הזה: הרצים יצאו דחופים בדבר המלך ונדת נתנה בשושן הבירה..."
קאפיש?

נצרות, לדוגמא, אינה דרך חובקת את כל תחומי החיים. לא מזלזל או מעליב אלא מצביע על עובדה: בנצרות אין דיני נזיקין, חוק פלילי ואזרחי, או כללים להתנהלות צבא. ביהדות החלק הארי של ההלכה עוסק בדברים האלה, ו"ארבע אמות של הלכה" (מה אני עושה בביתי החיי הפרטיים) הוא החלק הקטן של ההלכה.

יש?

בעז
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בעז סאן:'
בעז סאן:
21/12/2004 | 13:00
3
120
היהדות כוללת ג-ם הלכה שהיא חלק מהיהדות ונסמכת במקורה על התורה שבע"פ...
מקור ההלכה בתקופת המשנה: אשר הושלמה (כידוע לך) ע"י תלמידיו של רבי יהודה הנשיא. מכאן שאנו מדברים, על מה: על שנת 200 / 220 בקירוב?

היהדות קדומה מההלכה והשלם: הוא יותר מסך חלקיו...
להלכה תפקיד חשוב בהתפתחות היהדות אבל היא נכנסת לתמונה רק אחרי חורבן בית שני...

מהמשניות דרך התלמוד ואל ספרות כשל הרמב"מ - זו היא ההלכה.
מכאן: שמדובר בעצם על פרשנות, פסקי דין וקבלת החלטות... יש האומרים כי היא מתקיימת גם כיום אבל אני די ציני בנקודה הזו...

בעז: גם בדתות אחרות ישנו עיסוק פילוסופי, חברתי מעמיק הכולל סוגיות ופסיקות חבריות ומשפטיות מאירות... וגם... מיסטיקה.
צא ולמד יקירי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
21/12/2004 | 15:38
2
72
ממש לא חשוב איך תקרא ליהדות - דת במובן המודרני של המילה, רליג'יון או אספרנטו. חז"ל, להבדיל ממי שקוראים לעצמם יורשיהם, אמרו: חכמה בגויים תאמין; תורה בגויים אל תאמין. חז"ל לא ניסו לנכס לעצמם את החכמה, את כולה, למרות שהתורה היא דרך חיים, השקפת עולם, האמונה בצדקת הכ...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אמרתי אחרת?'
אמרתי אחרת?
21/12/2004 | 15:46
1
50
לצפיה ב-'אם כך'
אם כך
21/12/2004 | 16:33
54
ואם לא הבנתי אז עמך הסליחה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לאמר שבנצרות אין דיני נזקין וכו''
לאמר שבנצרות אין דיני נזקין וכו'
21/12/2004 | 16:44
24
97
זה בדיוק מסוג הגישות השובניסטיות, הלא מסתכלות ממתחת לפנס, שמקפיצות לי את הפיוז. אתה מוזמן לעלעל בחוק קאנוני, מיוסטיניאנוס, ועד תומאס אקווינאס, ולראות תלי תלים של חוקים, שלא רק שקיימים, גם מהווים את הבסיס לרוב החוק במדינות אירופה היום.

בעז, עם כל הכבוד העצום שיש לי ליהדות, מבחינת ה"מפרט", אין דבר שיש לה ואין לכל אחת מהשלוש האחרות, ואף ייתכן, עקב כך שמעולם לא היו אימפריות יהודיות נרחבות במיוחד, שישנם כמה סעיפונים בנושא הנ"ל שיש עליהם טיפה יותר דגש בנצרות ובאסלם.

בברכת "הדיסוננס הקוגניטיבי הוא כל כך מגניב אותי"

האפור
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'Lets not forget'
Lets not forget
21/12/2004 | 17:36
5
53
JESUS WAS A JEW-
and ISHMAEL was the SON OF AVRAHAM.
A YEMINITE JEW WAS FORCED to write the KORAN(according to tradition). JUDAISM is the RELIGION..
Kigel,Chulent and shnopps on a chilly day the- SOUL FOOD.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'Oh yeah I forgot'
Oh yeah I forgot
21/12/2004 | 17:38
2
38
לצפיה ב-'I love you sensei'
I love you sensei
21/12/2004 | 18:30
1
33
לצפיה ב-'Love'
Love
21/12/2004 | 20:02
37

is a good thing....
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ועוד ועוד...'
ועוד ועוד...
21/12/2004 | 18:35
1
67
וחסדאי אבן שפרוט היה אחד מהאנשים שהיו אחראים באופן חד משמעי לשימור ותרגום ידע יווני ורומי מיוונית לערבית, ובכך בעצם חשפו את המערב לחוכמתו של אריסטו (+ בואתיוס), ושמואל הנגיד היה גם מפקד צבא וגם משורר, וגם נגיד הקהילה בספרד וגם נינג'ה לא נורמלית, ומארקס היה שובב לא קטן, וג'ודית באטלר גם היא יהודיה... כמו שכתב מאיר שליו: העם היהודי הוא כמו דשן. אם תפזר אותו בין עמי העולם, הוא יגרום להם לצמוח ויעשיר אותם עד אין קץ. אבל ביחד... ערמה של חרא

דרך אגב, כל, שוב, לא בא להקטין את חוכמתם של ה**לא יהודים** ישו אולי היה יהודי (וגם פאולוס, מיינד יו), אבל תומאס אקווינאס, אוגוסטינוס, איזדור מסיביליה ואבן רושד... לא! והמסורת האינטלקטואלית והמוסרית שלהם לא פחות מעניינת, עשירה ועמוקה מזאת היהודית...

בתקווה שגמרנו עם ה name dropping להיום...

האפור
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ועוד יהודי מוכשר להפליא! |OFF|'
ועוד יהודי מוכשר להפליא! |OFF|
21/12/2004 | 20:12
82
ממלא את תקופת הלימודים הקשה האחרונה בצורה נפלאה. מומלץ בחום.
אמנויות לחימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'במסגרת ויכוח זה'
במסגרת ויכוח זה
21/12/2004 | 19:42
17
77
אתה צודק כמובן. אולם ההבדל בין החוק היוסטיניני, הקנוני וגלגולו התומי להלכה התלמודית הוא שההלכה התלמודית היא חוק המבוסס על חוקי התורה. זוהי מערכת משפט עצמאית לחלוטין. אין זאת אומרת שלא הייתה השפעה ושיח עם החוק הרומי אבל מדובר בחוק עצמאי. מערכות המשפט הנוצריות הן אימוץ זה או אחר של החוק הרומי (במלואו על ידי יוסטינינוס, בגלגול אירופי ווריאציות בחוק הקנוני ובהשפעות מאמירות של אבות הכנסיה והמקרא על ידי תומאס). זהו הבדל חשוב מאוד. הנצרות היא אנטי-נומיסטית עוד מזמנו של פאולוס, ולכן ההשוואה פשוט אינה מדוייקת. חוקים של נוצרים אכן היו. הם אפילו קבלו גושפנקה דוגמטית. חוקים נוצריים באותו מושג שיש הלכה יהודית פשוט אין. דווקא באיסלם קיימת השריעה הדומה במובנים רבים להלכה היהודית.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שנינו צודקים (הכי טוב)'
שנינו צודקים (הכי טוב)
21/12/2004 | 20:09
16
42
לגבי החוק היוסטיניאני אתה צודק, כמובן, אבל אפשר תמיד לשחק ב"מאיפה הגיע החוק" - במקרה של מקורות ישראל הקדומים אפשר להסתכל על מערכות חוקים של תרבויות מזרח קרוב קדומות אחרות (אשור? בבל?), ולראות את המקורות, בדיוק כמו שחוק הרומי הוא המקור לצורת החשיבה של חוק קנוני בימה"ב. גם פה וגם פה נעשתה עבודה יצירתית רבה, שמנותקת מהמקור (אם כי אני מודה שהקורפוס היהודי הוא "נרחב" יותר במקוריותו).

עדיין, תמיד מתסכל אותי חוסר המודעות למסורות האינטלקטואליות שמקיפות אותנו... העולם היה מקום הרבה יותר טוב אם אנשים היו מודעים לזה שגם הצד השני הוא אדם... או, בהקבלה וחזרה לעולם הא"ל - חשוב לזכור בעימות אמיתי, שהצד השני בטוח ש**הוא** הGood guy, ואתה הבאד גאי...

האפור
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני צודק לא רק בקשר ליוסטיניאנוס'
אני צודק לא רק בקשר ליוסטיניאנוס
21/12/2004 | 23:00
15
37
אתה צודק כמובן באשר להשפעות סביבתיות, וכמובן מטומטם למדי לחשוב שהאמת, החכמה, המוסר והטוב כולם שלנו. ואחרי הכל, יש ייחוד בהלכה היהודית/תלמודית/התורה בכך שהחוק עצמו הוא חוק האל. לדתות ותרבויות אחרות היה חוק אבל לא נודע לו תפקיד כל כך מרכזי. להזכירך, ביהדות, האל הוא המחוקק. אפילו אצל חמורבי, המלך הוא המחוקק ואל השמש רק נותן לחוק יתר תוקף. זהו הבדל משמעותי מאוד. הנצרות מתנגדת לתפקיד החוק בדת. החוק מצמצם ומגדיר את המאמינים כחוטאים משום שאינם יכולים לעמוד בדרישות החוק. מאז הברית החדשה הברית עם האל אינה תלויה עוד בשמירה על חוקי האל. האל אמנם יצר את העולם עם יסודות של צדק אבל החקיקה היא אנושית. לפיכך החוק הוא טבעי ואלוהי כאחד. לאדם ניתנה היכולת להשיג בחכמתו את הצדק האלוהי כאשר החכמה היא מהות החסד האלוהי. זוהי משנתו של תומס על רגל אחת.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כשאתה מתכוון "החקיקה היא אלוהית"'
כשאתה מתכוון "החקיקה היא אלוהית"
21/12/2004 | 23:17
5
29
אתה מתכוון לעניין ה"משה קיבל תורה ומסרה...", אשר נותן גושפנקא "אלוהית"
לחז"ל?

האפור
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אתם מוכנים להמשיך בוויכוח?'
אתם מוכנים להמשיך בוויכוח?
22/12/2004 | 08:22
37
מעניין באמת!!
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני מתכוון'
אני מתכוון
22/12/2004 | 08:28
3
42
שלחוק ניתנת משמעות רליגיוזית. לא לתוקף אלוהי של חקיקה אנושית. בדיוק כמו ההבהרה של "מטאטא". האל ביהדות הוא האל המחוקק. זוהי הסיבה שלחוק נועדה משמעות רליגיוזית שאין לדתות אחרות. כמובן, העובדה שבחוק מעורבת חקיקה אנושית (התורה שבעל-פה) מערבת את מעשי האדם כחלק מתיאולוגיית הברית, במרכז המעשה התיאולוגי עצמו.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מה זה רליגיוזית ?'
מה זה רליגיוזית ?
22/12/2004 | 10:54
2
604
לצפיה ב-'סליחה על הקלל'
סליחה על הקלל
22/12/2004 | 11:41
1
83
rligion - דת. בקיצור דתיות.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כמה אוביסלי. תודהץ'
כמה אוביסלי. תודהץ
22/12/2004 | 11:46
54
לצפיה ב-'צודק ומוסיף'
צודק ומוסיף
22/12/2004 | 00:34
38
על רגל אחת- אחת מהדרכים שהנצרות הגדירה עצמה ביחס ליהדות הייתה התפיסה שהנצרות היא דת של אמונה ואילו היהדות היא דת של מצוות.

זה כמובן שלא אומר שאין חקיקה בנצרות, כמו שזה לא אומר שאין אמונה ביהדות, אבל נראה לי שכבר הבנתם את זה...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'פורום אומנויות לחימה. כן? ואולי לא.'
פורום אומנויות לחימה. כן? ואולי לא.
22/12/2004 | 06:43
7
60
לצפיה ב-'פורום אמנות לחימה'
פורום אמנות לחימה
22/12/2004 | 08:34
6
62
ואולי פורום של אמנות לחימה באמת קשור יותר לשאלות של מהות, ולא רק לשאלות של, כמה תאי שריר צברתי, כמה גולגלות אספתי, כמה חזק ויפה אני. אולי
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אמנות לחימה היא הדבר הכי'
אמנות לחימה היא הדבר הכי
22/12/2004 | 08:42
2
78
הוליסטי שאני מכיר.
אין כמעט תחום של עשיה אנושית שלא קשור, איכשהו, לאמנויות לחימה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ציחצוח שיניים אולי?'
ציחצוח שיניים אולי?
22/12/2004 | 10:41
1
44
אה, לא..מלחמה בחיידקים..
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא, תחזוקת כלי-נשק '
לא, תחזוקת כלי-נשק
22/12/2004 | 14:52
38
לצפיה ב-'כן, בוודאי. אין לי ספק שאתה צודק.'
כן, בוודאי. אין לי ספק שאתה צודק.
22/12/2004 | 20:13
35
אבל חברים, גלשתם.
אם מישהו כאן באמת חושב שיש בסיס יהודי (מהותי, שרירי, גולגלתי, יפיופי, דתי, משהו, כלשהו) לאומנות לחימה של הלוחם הפרטי, שיקום.
ואני לא קראתי את ספרות הקודש היהודית. ולא למדתי את הנושא באוניברסיטה. וגם אין לי ידע כללי בנושא. סתם אחד שלמד בבית הספר בישראל, וחי בין יהודים הרבה זמן.
לכל זה צריך להוסיף את עניין התמונות, הצלמים והמסכות באתר ה"יהודי" של אביר. בחייך, בן אדם, האיש יודע איזה אמנות לחימה(לפי דברי אנשים כאן בפורום. אני לא מכיר אותו), חזר בתשובה(סוגריים כנ"ל), ומנסה ליצור שיטה חדשה. לפי האתר הפגאני של "אביר" אני מניח שזה לא יותר מנסיון מסחרי פשוט ללכוד את עיניהם של ילדית צעירים.
וכמובן, יש את האפשרות המאד סבירה שאני סתם ציני שיטחי וספקן. ועל כך אני מתנצל מראש. סליחה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אתה מספיק חזק ויפה יצחק.'
אתה מספיק חזק ויפה יצחק.
23/12/2004 | 08:21
1
34
לצפיה ב-'הוא דווקא נשמע מדואג '
הוא דווקא נשמע מדואג
23/12/2004 | 19:47
29
לצפיה ב-'לא מכיר את סופר'
לא מכיר את סופר
20/12/2004 | 20:17
143
יש כאן איזה דמות שכותבת גיבוב של כל מיני מילים. כהיא מתבקשת לתת תשובות היא מפנה אל האתר של "אביר". באתר הנ"ל אין כמעט כלום, למעט גם כן גיבוב של מילים.
בהנחה שסופר הנ"ל התאמן והתמחה בשיטה מזרחית כלשהי, ורק אח"כ מצא את השיטה המשפחתית הזו(לדברי הדמות), זה איכשהו חשוד בצורה מחרידה.
עד שאני לא רואה איזשהן ראיות, אין לי ברירה אלא להגיע למסקנה שאין הרבה בדברי הדמות, ובעירך אותה כמות של אמינות באתר של "אביר".
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חס ושלום לא זילזלתי!'
חס ושלום לא זילזלתי!
21/12/2004 | 11:52
95
הרעיון להציג שיטה חדשה כמסורת עתיקה בת אלפי שנים זה זילזול בנו הקוראים... ואני די בקיא במלחמות ישראל בתנ"ך ובהיסטוריה יהודית
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני יכול להיות טוב במשהו ועדיין'
אני יכול להיות טוב במשהו ועדיין
21/12/2004 | 12:01
97
לא לומר אמת.

אני טוב הריוקיו קנפו, אני מצויין בריוקיו קנפו - אם אני יתחיל לספר שאומנות הלחימה שלי בעצם באה מדוד המלך אז מה יהיה? האם העובדה שאני טוב בזה עושה את מה שאני מספר לנכון?

כמעט כל העמים נלחמו במהלך ההיסטוריה שלהם - זה לא אומר שיש להם אומנויות לחימה (fighting arts).

בעז
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'I agree'
I agree
21/12/2004 | 17:27
63

as long has he hasnt hurt anybody (physicaly or emotionaly)..
I think however that anything dealing with Judaism in this country seems to get people all hot and bothered-which is what democracy is all about,as long as no one gets hurt..
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מסכים אבל'
מסכים אבל
20/12/2004 | 20:10
17
115
מי הם אותם אנשי מקצוע? אני מאוד מאוד בעד ציטוט מן המקורות, אבל נגד ציטוט מ"אנשי מקצוע". לאנשי מקצוע יש שם, וגם רקע מקצועי. לתגובה הזו שלך יש ערך בדיוק כמו לבבלט של סופר.
יצחק
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חשוב מאוד לציין מקורות.'
חשוב מאוד לציין מקורות.
20/12/2004 | 21:45
56
לצפיה ב-'בבלט או בבל"ת '
בבלט או בבל"ת
21/12/2004 | 10:15
13
64
חשבתי כי מדובר בראשי תיבות של "בלבול ללא תוכן" ...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אוף... כמובן'
אוף... כמובן
21/12/2004 | 10:48
48
וסליחה על הבבל"ת שלי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מגיע לי'
מגיע לי
21/12/2004 | 10:49
6
57
אני מהנודניקים שמתקשרים לרדיו כדי לתקן את שגיאותיו של קריין החדשות. עשיתי זאת אמש, ומגיע לי שמתקנים אותי על טעות מטופשת כזו.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מלומדי, מכובדי ורבי:'
מלומדי, מכובדי ורבי:
21/12/2004 | 11:57
5
84
אתה אדם משכיל, רחב אופקים ורב-גווני עד כדי להבהיל...
ב א מ ת  קטונתי אל מולך.

רק: תיקח את החיים קצת יותר בקלות...

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'רחמים...'
רחמים...
21/12/2004 | 15:39
3
37
אם אתה רוצה שאוסיף להראות את פני בפורום הזה אז אנא.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אין רחמים '
אין רחמים
21/12/2004 | 21:33
1
33
לצפיה ב-'ועלייך'
ועלייך
21/12/2004 | 23:01
27
באמת אי אפשר לכעוס
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'יש לך יום הולדת עוד מעט, לא?'
יש לך יום הולדת עוד מעט, לא?
23/12/2004 | 14:35
16
לצפיה ב-'What do you expect'
What do you expect
22/12/2004 | 01:07
15

Isaacl learned in HEVRON Yeshivah......with some of the best Bucharim
in the Yeshivah world. IT is a miracle that we have him here with us.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חסרה ב' אחת. זו של הביצים.'
חסרה ב' אחת. זו של הביצים.
21/12/2004 | 13:41
30
לצפיה ב-'יובל שכחת 'ב' אחת'
יובל שכחת 'ב' אחת
21/12/2004 | 15:55
3
31
בבל"ת=בלבול ביצים ללא תוכן.

חנן
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שעתיים, אבל מי סופר...'
שעתיים, אבל מי סופר...
21/12/2004 | 16:08
2
18
לצפיה ב-'אמור להיות "תכלית" ולא תוכן'
אמור להיות "תכלית" ולא תוכן
21/12/2004 | 16:21
1
12
לצפיה ב-'כן לזה התכוון המשורר....'
כן לזה התכוון המשורר....
21/12/2004 | 16:52
8
לצפיה ב-'שים לב!'
שים לב!
21/12/2004 | 12:53
1
29
כשאני ארצה להוכיח טענה אצטרך לחשוף פרטים וכו. כדי ליצור אמינות ! דבר ראשון שאנשי יהושע סופר יפנו אותנו למקור ביהדות של האומנות הנ"ל ואז נצטרך לפרוך אותה כרגע מספיק להטיל ספיקות
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אמינות זו אוירה כללית לא אופרטיבית.'
אמינות זו אוירה כללית לא אופרטיבית.
21/12/2004 | 12:56
29
לצפיה ב-'Well.what ever the truth might be'
Well.what ever the truth might be
20/12/2004 | 22:55
9
37

Chaim Sofer is an interesting character and his martial arts which I have seen on film is also interesting.
If it makes him feel good believing that he has been choosen to transfer the 'Yidisher' martial arts to the new generation of 'Kinderlich' then who am I to get in his way to happiness.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
20/12/2004 | 23:31
6
12
לצפיה ב-'Soon when is'
Soon when is
21/12/2004 | 20:05
5
21

everyone getting together to have some BEER?

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'It should be SO'
It should be SO
21/12/2004 | 20:07
4
14

perhaps a Freudian slip or maybe more WISHFUL thinking.......
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'The wishful thinking'
The wishful thinking
21/12/2004 | 21:44
3
16

Is the Freudian slip.
Shimon, you are the eldest,
you should set the meeting.
Of course, the best beer is that one we usually drink after lessons, with Pizza, at Magdiel. The guy has special Hechsher (some kind of Badatz or Rav Mahpoud, don't remember...)
You are invited to join
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'As the eldest'
As the eldest
21/12/2004 | 23:49
2
8

I must remind you of the Cholestoral and the Fats in Pizza.Hate to be a party puper-but do you know how many calories are in one slice of Pizza? Anyway I take mine with GREEN OLIVES ..
Perhaps I can get Orochim to organise a get together.I will convince them to surply the BEER.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'Some one'
Some one
21/12/2004 | 23:56
1
4

else is going to have to surply the music.I dont think Orochim has,JAPLIN,HENDRIX,GREATFUL DEAD,JAGGER,MOODY BLUES,and of course CROSBY,STILLS,NASH AND YOUNG......
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'beer'
beer
23/12/2004 | 14:40
4
the beuty is in the eyes of the beer holder...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'If he's lying about it you should'
If he's lying about it you should
21/12/2004 | 12:07
26
at least say that he is lying.

Making an honest living is one thing - Like the Karate gang's "old boys club" here in Israel - even if you're not nice about it. But lying is a compeletly different story.

Boaz
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'thanks'
thanks
21/12/2004 | 12:10
10
לצפיה ב-'מאיפה אתה יודע שאין?'
מאיפה אתה יודע שאין?
21/12/2004 | 04:03
28
87
בעזי"ת

האם ניתן להסיק מאותם בעלי מקצוע שהם מסכימים שהתנ"ך ספר אותנטי הוא ולא זויף בתקופת עזרא ונחמיה, או בתקופה מוקדמת יותר?
(ואם הוא מזויף, האם הוא מזויף בצורה אמינה, כלומר דן בנושאים אמיתיים ומזויף בצורה עקבית, או שמא הוא בבל"ט מבובל"ט?)
כי לשמוע כזאת במדינת היהודים, היא חדשה מרעישה שמסקרנת אותי הרבה יותר.

ועדיין, לפניך ציטוט מסוים מהתנ"ך, בסיפורו של אליהו בהר הכרמל, שאבקש ממך, או מבעלי מקצוע ומומחים, לנסות למקם אותו ולהסביר את פשרו:
"וַיַּעֲלֶה אַחְאָב, לֶאֱכֹל וְלִשְׁתּוֹת; וְאֵלִיָּהוּ עָלָה אֶל-רֹאשׁ הַכַּרְמֶל, וַיִּגְהַר אַרְצָה, וַיָּשֶׂם פָּנָיו, בֵּין בִּרְכָּו".

להווי ידוע לך שזה אחד מהאזכורים הבודדים של תנוחה גופנית כלשהי בתנ"ך, בהקשר של נביא מתפלל.
האם מדובר כאן על פליטת קולמוס של הכותב, כלומר על אמירה שאינה נדרשת לעניין ובאה רק כדי להשלים מכסת מילים או לקשט? (או על מעשה חסר פשר וקשר של הנביא הגדול ביותר מאז משה בן עמרם?).

אמרת גם מפרשי התנ"ך.
תלמוד למשל?
הנה סוגיה מסוימת בתלמוד, שגם עליה נראה שפסחו בעלי המקצוע בבואם לשלול מכל וכל כל זכר לדברים שונים ומשונים בתורת ישראל.
" אלה שמות הגבורים אשר לדוד יושב בשבת וגו' מאי קאמר א"ר אבהו ה"ק ואלה שמות גבורותיו של דוד...הוא עדינו העצני כשהיה יושב ועוסק בתורה היה מעדן עצמו כתולעת ובשעה שיוצא למלחמה היה מקשה עצמו כעץ על שמונה מאות חלל בפעם אחת שהיה זורק חץ ומפיל שמונה מאות חלל בפעם אחת"
שדומה עלי שכל מי שיעיין בדברי רש"י שם, במסכת מועד קטן דף ט"ז עמוד ב' (העלתי תמונה של הדף הנ"ל ), וימצא את לשון רש"י "כופף עצמו ידיו ורגליו ביחד ויושב לארץ".

תמהני גם אם עיינו המלומדים בספר יצירה, ולקחו אותו בחשבון, בטרם יפסקו ויחרצו משפט.
(והרבה יותר סביר שלדידם הזוהר נכתב בידי רבינו משה די ליאון וחבורה נסתרת שאיתו, בסביבות המאה ה-13, וספר יצירה נכתב במאה ה-7 ואולי קצת קודם, והתנ"ך הוא זיוף מתקופת עזרא ונחמיה, בסביבות שנת 400 לפה"ס, וכו' וכו' וכו' וכיוצ"ב, וא"כ חזור לפסקה הראשונה בדברי ונסתפק בה).

לפי אתר אביר, וכמו כן לפי מה שהסביר כאן תלמידו הבכיר ביותר של גרנדמאסטר סופר, לא מדובר על אמנות עתיקה אלא בשחזור שלה בטכניקות מודרניות.
והנה ציטוט מאתר אביר:
"למרות היותה מערכת אומנויות ושיטות לחימה מודרנית לחלוטין,ל"אביר" שורשים רוחניים עמוקים במסורת ישראל העתיקה,תוך שהיא מגלה פן נוסף של אותיות הא"ב,עקרונות כוח וחיות פנימיים,ריפוי,תרגילי נשימה ומדיטציה (התבוננות) אשר מקורם בתנ"ך. כל זאת תוך שילוב שימוש בתכני הלוח העברי,חגיו ומנהגיו,והעלאתם על נס את גיבורי האומה האמיתיים בכל תקופותיה. אין ספק,אפוא,כי אביר הינו אומנות מסורתית במלוא מובן המילה."

אנ'לא הדובר של יהושע סופר, ואל תשאל אותי יותר מידי שאלות על דברים שאין לי מושג בהם, אבל שני דברים ברורים לי: פלוני אלמוני אומר שאין דברים מדברים שונים ביהדות אומר זאת בזכות אמונה ולא בזכות ידיעה ברורה ומוחלטת, ושיש בנושא אבי"ר איזה טלפון שבור רציני.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'וימצא את לשון רש"י='
וימצא את לשון רש"י=
21/12/2004 | 04:13
52
בעזי"ת

מחקתי את המשך המשפט בלי לכתוב אותו שנית:
וימצא את לשון רש"י "כופף עצמו ידיו ורגליו ביחד ויושב לארץ", תמוהה ולא נהירה כל צרכה.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אליישיר'
אליישיר
21/12/2004 | 10:55
2
53
אני פוחד מן השירשורים הארוכים כאורך הגלות שמעורר כל נושא יהודי. רק הערה קטנה. אנא אל תשווה את מי שמפקפק בקדמוניות ספר הזוהר למי שמפקפק בקדמוניות המקרא. האם רבי יעקב עמדין והחתם סופר גם הם קטנים בעיניך? גם הם סברו שספר הזוהר נכתב על ידי רבי משה די ליאון, והאמת היא שאני בטוח שגם אתה תגיע למסקנה דומה אם תקרא אותו בעינא פקיחא.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
21/12/2004 | 12:35
1
28
בעזי"ת

חידוש בשבילי הם דבריך מהחת"ס (הפולמוס הגדול בין רבי יעקב מעמדין ובין רבי יהונתן אייבשיץ הרבה יותר מפורסם, ככל הנראה. אשמח אם תוכל להפנות אותי להחת"ס הנ"ל), אבל הבדל גדול ומהותי הוא.

ברי לנו שרבי משה סופר, החתם סופר זי"ע, לא חיפש להתיר לעצמו עריות ח"ו על ידי ניתוח חד וירידה לעומקה של תורה (לחתם סופר בעצמו היה יד ורגל בתורת הסוד, כפי שמצינו באחד ממכתביו שמספר שלמד בארוכה נושאים מסוימים עם רבי יהודה אסאד, מצטער שלא אדע כרגע להפנות אותך להיכן ומהיכן).

לעומת זאת כן קו ישיר מחבר הוא בין מוצאי סתירות ותמיהות וחילוקים ומחלוקות בימינו אנו, שמאהבת המן באו לשנאת מרדכי הלזו, וא"כ זר ומוזר לדון לשיטתם על סוגיות כגון זאת על מה היתה תרבותם הרוחנית של היהודים טרם שחיטת היצר ע"ז ע"י עזרא הסופר: אם לדידם הכל סיפורי בדים מה עוד נשאר לומר?

(אישית, לא אכניס את ראשי בין גדולים, שדיי לי שהאר"י, הבעש"ט, הגר"א ומוהר"ן ושאר גדולי ישראל חלקו מעשית על דעתו זו של רבי יעקב מעמדין, ולפחות להביאני למקום בו אומר תיק"ו).
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
21/12/2004 | 19:45
22
מסכים, ואנסה לאתר את המקור מן החת"ס. עד כמה שזכור לי, הציטוט איננו מן השו"ת אלא מדברים שאמר לתלמידיו.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא רע '
לא רע
21/12/2004 | 12:17
23
56
רק לא הבנתי מה הקשר בין תנוחות גופניות לבין הכחשה/אישרור של אומנות לחימה ומה יש לך בראש שהתנ"ך מזויף? לפי סיגנון הכתיבה אתה לא דתי שמתמצא בכתובים אלא אתאיסט חבר מפלגת שינוי
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'קח נשימה עמוקה,'
קח נשימה עמוקה,
21/12/2004 | 12:22
1
46
וכשנרגעת תציץ בכרטיס האישי שלו.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תודה על הרעיון אבל,'
תודה על הרעיון אבל,
21/12/2004 | 12:28
37
אם הוא היה מעניין אותי הייתי מציץ אני מעדיף להישאר אובייקטיבי על השטויות שכתב
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'Blond Diskus'
Blond Diskus
21/12/2004 | 12:32
12
49
א. היית אגרסיבי שלא לצורך. יצחק לא תקף אותך (או מישהוא אחר) אישית
וזה הוא פאנל לויכוחים לגיטימיים.

ב. שינוי אינם חושבים שהתנ"כ מזוייף... הם חושבים שעסקני הדת
מזוייפים... יחי ההבדל הקטן...

ג. יצחק הוא איש אקדמיה, מורה לאמנויות לחימה, כנר, מוהל, שוחט,
ראש ישיבה - קרי רב בישראל וכנראה עוד דברים שאינני יודע...

סתם בכדי לסבר לך את העין על מי נבחת.

סייג לחכמה...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הוא נבח עליי, ולכן לא נבח אלא הגיב.'
הוא נבח עליי, ולכן לא נבח אלא הגיב.
21/12/2004 | 12:36
11
57
לצפיה ב-'אלישיר: פתח משלי בפרק יז' פסקה27-28'
אלישיר: פתח משלי בפרק יז' פסקה27-28
21/12/2004 | 12:43
10
44
לצפיה ב-'הנה הפסוקים:'
הנה הפסוקים:
21/12/2004 | 12:52
9
48
בעזי"ת

" חוֹשֵׂךְ אֲמָרָיו, יוֹדֵעַ דָּעַת;    וקר- (יְקַר-) רוּחַ, אִישׁ תְּבוּנָה.
גַּם אֱוִיל מַחֲרִישׁ, חָכָם יֵחָשֵׁב;    אֹטֵם שְׂפָתָיו נָבוֹן.
"

אם תרצה או אם מישהו רוצה, יש לי כתובת למאגר ספרות תורני שמכיל במנוע חיפוש את כל התנ"ך מנוקד, את ששה סדרי המשנה, את התלמוד הבבלי, את התלמוד הירושלמי, את המשנה תורה להרמב"ם, ועוד מאות ספרים, והכל בחינם אין כסף.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חשבתי שמכון ממרא עושים זאת גם'
חשבתי שמכון ממרא עושים זאת גם
21/12/2004 | 13:48
2
35
תוכל להפנות למאגרך?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
21/12/2004 | 13:56
1
20
בעזי"ת

מדובר על פרויקט של מכון הלכה ברורה שע"י ישיבת מרכז הרב, שמשתדל לרכז את כל מאגרי המידע התורניים שקיימים ברשת, כך שבנוסף להפניה למאגר מידע של מכון ממרא, יש שם עוד רשימה גדולה ונכבדה של ספרים.

http://www.halachabrura.org/alephlink.htm
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
21/12/2004 | 14:09
9
לצפיה ב-'מאגר ספרות תורני'
מאגר ספרות תורני
21/12/2004 | 13:49
5
33
אם אתה לא מתכוון לזה, אני מעונין.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'איחרת בדקה'
איחרת בדקה
21/12/2004 | 14:38
3
18
הטאי צ'י שלך יותר איטי מהטאי צ'י שלי...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דוד "איחר"? '
דוד "איחר"?
21/12/2004 | 15:31
2
14
חשבתי שבטאי צ'י, כמה שיותר איטי - יותר טוב...

מה, לא?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'A wizard is never late'
A wizard is never late
21/12/2004 | 15:40
1
10

Nor is he ever early.
He arrives precisely when he means to!

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אחחח, האפור '
אחחח, האפור
21/12/2004 | 15:51
6
לא גוטמן, נו...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אסביר את עצמי מעט.'
אסביר את עצמי מעט.
21/12/2004 | 12:49
7
55
בעזי"ת

כשאתה אומר אנשי מקצוע, הדבר הראשון שעולה במחשבה הוא פרופסור ומומחה לביקורת המקרא, וכפי שכתבתי ליצחק בלשון הקצת מעוותת שחביבה עלי, נראה לי מוזר שאנשי אסכולה שלדידם התנ"ך הוא זיוף כזה או אחר, מנסים לנתח את אותו הזיוף כדי להסיק האם וכמה ולמה ואיך היו קדמוני היהודים.

וכדי לא להעלות טענות מגדל פורח באויר, שכל משמעותן היא הסגה לאחור של טוען בלי תשובה לעצם הנושא, הבאתי חלק וקצה הקרחון של דברי תורה מתלמיד חכם גאון, זצ"ל, שפירש הן את אליהו גוחן ומניח ראשו על ברכיו, והן את דוד מעדן עצמו כתולעת, כתנוחות גופניות שעל ידיהן היה הנביא מוכן לקבל את שפע הנבואה.

ואם יש בעולם היהדות, בבתי מדרש שלא נוטים לפרסם ולערטל עצמם ברבים, הנחיות לדרכים של בניה מעשית של קומה רוחנית לא רק דרך קיום מצוות אלא דרך תנוחות גופניות ונשימות וכוונה רוחנית ועוד כיוצ"ב, ברור שמי שאומר שבתנ"ך ונושאי כליו אין שום זכר לדברים שונים ומשונים, פשוט אינו מודע עד כמה תורת ישראל עמוקה מים.

ולא באתי לומר שום דבר בעד נגד אבי"ר, למעט שבחופזה עושים מי שיטענו שליהודים הקדמונים לא היתה אמנות לחימה מעולם.
אין לא להם ולא לי שום מושג, ואדרבא, יש כמה דברים שהם לא ידעו לפני שחרצו משפט.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'התנ"כ זה קובץ עצום'
התנ"כ זה קובץ עצום
21/12/2004 | 13:07
6
47
במגוון תכניו, במקורותיו, בחולשו על תקופה רבת שנים ובחכמת חיים אלוהית.

"זיוף"  של מה או שאתה מאמין... או שאיכפת לך מה אומרים...

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'עשה מלאכיו רוחות משרתיו אש להט...'
עשה מלאכיו רוחות משרתיו אש להט...
21/12/2004 | 13:36
1
46
בעזי"ת

ברור שלא אכפת לי, אבל מי שלטענתו התנ"ך הוא זיוף של קבוצת אינטלקטואלים בימי בבל שנועד ליצור עבר משותף של עממים שחיו בסמיכות ובסכסוכים בלתי פוסקים, מה כבר יכול לטעון בנושא היהודים הקדמונים שלדידו לא היו ולא נבראו? בעל כורחו הוא מיקם את עצמו בנקודה מאוד מצומצמת בדיון.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'"התנכ מציאות או דמיון" ...'
"התנכ מציאות או דמיון" ...
21/12/2004 | 13:57
26
זו הכותרת הראשית למאמר.
הכותרת המשנית: "האם הארועים המתוארים בתנ''ך קרו באמת? והאם זה צריך לעניין אותנו?"

רוצה לשמוע דעה אישית אלישייר:
בין אם זה קרה באמת (בדיוק שהטקסט מציע) ובין אם לו - אין זה משנה...
להבדיל  א ל ף  א ל פ י  הבדלות: גם כיתבי לפונטיין וקרילוב לא קרוב במציאות אבל יש מה ללמוד מהם...

כן יהודי (ציוני ו/או חברתי ו/או דתי) ששכל בקודקודו ושאר-רוח בליבו ימצא (אם יהיה מי שיראה לו מה ואיך) ענין בתנ"כ.  דעה אישית, כאמור.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'The major difference between'
The major difference between
22/12/2004 | 01:01
3
13

Judaism and all the other Religions in the WHOLE WORLD is that the JEWS claim that MILLIONS experianced the REVELATION of G-d at Mount Sinai.I believe it happened for two major reasons:
1)My father told me this and his father's father told him etc etc etc.
2)I dont think there were enough DRUGS to get millions of people HIGH at the same time inorder to experiance the same TRIP...
No other religion makes such claims.I dont think even at WOODSTOCK which comes close to a situation where almost everyone was stoned there was a Revelation of G-d to all those at woodstock.I think everyone was busy getting high and didnt have time for spiritual revelations...

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'סנסאי, בחייך, תהיה רציני לרגע'
סנסאי, בחייך, תהיה רציני לרגע
22/12/2004 | 11:20
2
30
מה זה הנדריקס על הבמה אם לא התגלות אלוקית?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אלוהים הוא בפרטים '
אלוהים הוא בפרטים
22/12/2004 | 13:39
10
לצפיה ב-'I am sorry'
I am sorry
22/12/2004 | 14:34
12

it is my fault .I guess he has been DEAD too long.....
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בואו אני אשים את הקלף על השולחן'
בואו אני אשים את הקלף על השולחן
21/12/2004 | 12:25
27
145
על תצפו ממני לתת פרטים מזהים המקסימום שאספר זה שהשתתפתי בחידון התנ"ך הארצי לפני 4 שנים ולכן אני עצמי בקיא בחומר , והאנשי מקצוע זה שפניתי לרב רציני מאוד (לא מישהו מהרבנות) אלא ראש ישיבה בן 70 שיש לו מאות ואלפי תלמידים חרדים והבן אדם שולט בכל ספרי היהדות השאלה גרמה לו להיסחף לשיחה של 10 דקות בנסיון להבין לאן אני חותר וכמובן שבסוף יצא צחוק גדול מעצם הרעיון ושיהיה לכם ברור שרק החרדים שלומדים את התנ"ך עפ"י המסורת מוסמכים לחפש מקורות כאלו ולא המרצים לתנ"ך (אם נשארו כאלו בארץ) מהתיכון או האוניברסיטה
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'קטעים איתך'
קטעים איתך
21/12/2004 | 13:02
26
87
רוב החרדים אינם לומדים תנ"ך כלל. מי שלמד מוסמך.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אפשר להחליף את הפורום ל...'
אפשר להחליף את הפורום ל...
21/12/2004 | 13:53
25
93
הפורום החרדי
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חס ושלום '
חס ושלום
21/12/2004 | 14:01
1
33
לצפיה ב-'___'
___
21/12/2004 | 14:06
31
לצפיה ב-'אתה יודע מה מקור החתימה שלך? '
אתה יודע מה מקור החתימה שלך?
21/12/2004 | 14:08
13
44
לצפיה ב-'מה פירוש החתימה שלי? בשפה ברורה'
מה פירוש החתימה שלי? בשפה ברורה
21/12/2004 | 14:52
12
44
לצפיה ב-'אמנות השרשור. נא להפנים, זה מתחיל'
אמנות השרשור. נא להפנים, זה מתחיל
21/12/2004 | 15:00
1
56
להיות מוגזם.

אם הודעה מופיעה בהזחה אחת מהודעה X, היא תגובה להודעה X, לא להודעה Y ממנה היא מוזחת A<>1 הזחות.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
21/12/2004 | 15:02
12
לצפיה ב-'Blond Diskus, הגבתי למנדלסון.'
Blond Diskus, הגבתי למנדלסון.
21/12/2004 | 15:16
9
45
לצפיה ב-'כן'
כן
21/12/2004 | 15:53
8
18
מתרתו של רבי נחמן מברסלב (אולי יותר נכון הוא זה שהריץ את הסלוגן אבל זה היה עוד לפני זה .
האמת אני לא חסיד ברסלב ובספר אורחות צדיקים כתוב שלא צריך להיות שמח יותר מידי כי זה מביא לקלות ראש אבל אני אישית מנסה תמיד להיות שמח.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מתרתו = מתורתו'
מתרתו = מתורתו
21/12/2004 | 15:54
7
20
לצפיה ב-'עוד דבר'
עוד דבר
21/12/2004 | 15:56
6
33
כאשר אתם עושים קרבות מול יריב תנסו לחייך.

זה מוציא אותם "מהבלנס" לפעמים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אצלנו עובדים עם מגן ראש ופנים...'
אצלנו עובדים עם מגן ראש ופנים...
21/12/2004 | 16:55
5
50
לא רואים את החיוך
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מה זה אצלנו מאסטר כפרי?'
מה זה אצלנו מאסטר כפרי?
21/12/2004 | 18:21
4
40
לצפיה ב-'לא מאסטר ולא נעלים, סתם אחד שחוטף'
לא מאסטר ולא נעלים, סתם אחד שחוטף
21/12/2004 | 23:00
3
64
לצפיה ב-'השאלה היתה אצלינו ז"א באיזו שיטה?'
השאלה היתה אצלינו ז"א באיזו שיטה?
22/12/2004 | 00:57
2
28
לצפיה ב-' נראה שהרסו לנו את האתר '
נראה שהרסו לנו את האתר
22/12/2004 | 08:04
1
39
אני לומד במרכז הישראלי לטאי-צ'י.
אני מקווה מאוד שיש גיבוי לכל החומר שהיה שם...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'I will drink to that'
I will drink to that
22/12/2004 | 00:31
8
37

but if it does happen,I will have to look for another forum to turn into a Charadi Forum..UNTILL THE WHOLE WORLD BECOMES CHARADI..and then I will have to look for another planet to start all over again..Life is never boring for a Charadi.  
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'"..Life is never boring for a Chara'
"..Life is never boring for a Chara
23/12/2004 | 08:28
4
25
חח ..

מצחיק.

תרתי משמע
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'I dont understand what'
I dont understand what
24/12/2004 | 00:21
3
22

you were trying to say.Can you explain your remarks in other words or in English.
Thank you
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-' חבל על האנרגיה'
חבל על האנרגיה
24/12/2004 | 06:49
2
24
לצפיה ב-'Then I guess'
Then I guess
24/12/2004 | 09:47
1
19

it wasnt important enough.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא חשוב ולא מכובד'
לא חשוב ולא מכובד
25/12/2004 | 04:25
20
לצפיה ב-'charadi'
charadi
23/12/2004 | 14:58
2
28

i am sorry for my ignorance, or maybe i have missed an earlier answer in the forum, but what is "charadi"?
warrior?

thanks, erez.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תעתיק אנגלי של "חרדי"'
תעתיק אנגלי של "חרדי"
23/12/2004 | 18:41
36
לצפיה ב-'Yes, a Charadi is a'
Yes, a Charadi is a
24/12/2004 | 00:27
24

warrior.He is involved in a spiritual war.The war grounds are in his own self being and within the boundaries of his community.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אם כבר מדברים על אומנויות לחימה'
אם כבר מדברים על אומנויות לחימה
22/12/2004 | 16:12
1
176
בתנ"ך, המורה שלי אמר שיש איזה קשר בין החשמונאים לנינג'יטסו.
מישהו יכול להרחיב?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כן. אני חושב שהיה שם פעם דוג'ו'
כן. אני חושב שהיה שם פעם דוג'ו
22/12/2004 | 16:30
136
(בפינה עם קרליבך)

פ
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חשמונינג'ה / נועם'
חשמונינג'ה / נועם
24/12/2004 | 09:34
3
160
אם המורה שלך אמר, כנראה שהוא יודע משהו בנושא,
מדוע לא תישאל אותו ישירות ואולי תקבל את מבוקשך?

נח גרוס.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מספיק עם היה משהו ושמעתי תנו פרטים!'
מספיק עם היה משהו ושמעתי תנו פרטים!
25/12/2004 | 19:57
93
25/12/2004 | 19:58
41
25/12/2004 | 19:58
47

הודעות אחרונות

16:47 | 10.11.18 SABA ARIE 01
08:34 | 02.11.18 tzuru
12:53 | 18.10.18 אורחים בפורום
12:52 | 18.10.18 אורחים בפורום
12:47 | 22.09.18 אורחים בפורום
23:41 | 16.09.18 ש מים
15:30 | 09.09.18 אורחים בפורום
07:24 | 05.09.18 אורחים בפורום
23:10 | 04.09.18 אורחים בפורום
12:00 | 04.09.18 ש מים
15:45 | 02.09.18 אורחים בפורום
16:00 | 27.08.18 juliane

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ