שנה טובה ומתוקה לכולם

nage

New member
נכון - אבל לא דאגו לחזקים

בסוף נמאס להם לסחוב

bizhar

New member
איפה הרומאים? מארגנים אולימפיאדות..

בכל אופן, קצת קשה לתאר את התרבות המערבית ללא המורשת היוונית. גם עולם המדע חב להם לא מעט.

ש מים

New member
הבהרות (לפני שאנו גולשים...)

הדברים שכתבת (על אבדן האידיאולוגיה) נאמרו ונכתבו פעמים רבות, אבל בשום מקום לא קראתי ביקורת כה ברורה ובהירה כפי שהופיעה אצלך (דוגמא אחת: "היה אנתרופולוג שאינני זוכר את שמו כרגע, שחי בקיבוץ וחקר את החברה הקיבוצית; בכל מה שקשור למבוגרים הוא אכל בדיוק מה שהאכילו אותו, אבל את הילדים הוא חקר בעצמו וטען (עוד בשנות החמישים!) שאין להם אידיאולוגיה אלא שהם סתם קונפורמיסטים: הם מחאו כפיים כשראו את סטאלין נואם בקולנוע (בחדר-אוכל, כשהיה חושך, היו מראים "יומני חדשות"; זו נוסטלגיה שאפילו קשיש כמוני כבר לא זכה לראות במו עיניו...), בגלל שכולם מחאו כפיים ולא בגלל שבאמת קיבלו את מה שאמר. הם היו דור נטול-אידיאולוגיה, שבעצם לא ידע בשביל מה הוא כאן אבל ידע לדקלם את הססמאות שלמד; הילדים שלהם לא ידעו אפילו את זה", ודוגמא שניה: "רוב האנשים ימשיכו לחיות בקהילות כאלה מתוך אינרציה, לא מתוך הכרה והחלטה - בדיוק כמו שרוב החילונים ימשיכו להיות "חילונים" מתוך אינרציה, בלי לדעת מה זה בעצם "חילוני". חילוני זה לא אחד שבמקרה לא שומר שבת. חילוניות היא אידיאולוגיה, אבל כמה "חילונים" באמת מכירים אותה? ובאותה נשימה, כמה "חרדים" באמת חרדים לדבר השם, מתוך הכרה ובחירה ולא בגלל ש"ככה כולם עושים"?"). אבל לא אלו הדברים שהרימו אותי מהכיסא, אלא צירוף זה: "שאלת עלי - לי קרו כמה דברים שאולי לא קרו לאחרים. אחותי חזרה בתשובה, ולא גידלה קרניים. היא נשארה אחותי, המשיכה לאהוב אותי והמשכתי לאהוב אותה. התווכחנו הרבה, אבל לא הפסקנו להיות משפחה. מצאתי מורה דתי, שאף-פעם לא ניסה להחזיר אותי בתשובה, לא "הציע" לי לשים כיפה, לא "המליץ" לי לשים תפילין, לא סיפר ש"יותר בריא לאכול כשר". פשוט לימד אותי טאי-צ'י, וענה על שאלות אם מישהו שאל. גיליתי שהדוסים זה לא בדיוק מה שרואים בטלוויזיה. גיליתי גם שביהדות יש הרבה דברים חכמים, ואין סיבה לא לקחת חכמה רק בגלל שהמקור יהודי. גיליתי גם שיש בקהילות החרדיות דברים מכוערים לצד דברים מאוד יפים. גיליתי שהחרדים הם בני-אדם, ויש ביניהם טובים ורעים, חכמים וטפשים, יפים ומכוערים.". מה שהרשים אותי יותר מכל, לא היה הביקורת שלך (על החברה הקיבוצית), אלא דווקא הפתיחות שלך כלפי השונה והאחר, והיכולת להסתגל, לקבל, להשתנות ועדיין להשאר
(ואולי לכך התכוון אורי, באמרו שיש כאן עניין גם לפורום אמנויות-לחימה...).

לדעתי כבר גלשנו, ודי רחוק...../images/Emo8.gif

כתבתי כבר על הגנים ה"קונפורמיסטיים" שרצים במשפחה שלי...

../images/Emo12.gif../images/Emo12.gif../images/Emo12.gifוכל זה התחיל מסיפור

של עגנון?
אני רוצה להעיר כאן משהו, שאולי קצת אבד בדיון למעלה ברגע שהתחלנו לדבר על חרדים וחילונים. שי שאל אותי על חינוך ואידיאולוגיה. לכך התייחסתי בכל התשובות שלי למעלה - חינוך ואידיאולוגיה. אל כל נושא שהועלה כאן (והועלו רבים) אפשר לגשת מהרבה כיוונים שונים. השתדלתי להיצמד לתחום החינוך, הצלחותיו, כישלונותיו והשפעותיו, גם כי זה מה ששי שאל וגם בגלל שזה יותר מענין אותי. ההעדפה שלי לא פוסלת נקודות מבט אחרות. הדיון הזה, בשבילי, הוא אחד המרתקים שעלו אי-פעם בפורום, בגלל שהוא התחיל מנקודה כל-כך אישית (שוב, בשבילי). אני שמח שהוא עלה, ושמח על כל התגובות השונות, שהכריחו אותי לחשוב על הנושאים שעלו כאן מזויות שונות.
לכולכם. אפשר להמשיך להתווכח

Sensei

New member
David

I enjoyed reading your truthfulness,and honesty.A wonderful thing you have brought across to us here.NOT TO BE AFRAID TO THINK AND FEEL.I will take these wonderful ideas with me to the synagogue this Rosh Hashonah. Thank you..... Shanah Tovah Shimon​

דרך חדשה

"למען האמת," אמר שפן, "איבדנו את הדרך." הם נחו בתוך שוחה קטנה בקצה היער. פו התחיל להתעייף מאותה שוחה, וחשד בה שהיא עוקבת אחריהם, כי לכל כיוון שהם פנו, תמיד הגיעו אליה, ובכל פעם שהיא צצה מתוך הערפל, הכריז שפן בניצחון: "עכשיו אני יודע איפה אנחנו!" ופו אמר בעצב, "גם אני," וחזרזיר לא אמר כלום. הוא ניסה לחשוב על משהו להגיד, אבל הדבר היחיד שהצליח לחשוב עליו היה" הצילו, הצילו," וזה נראה טיפשי להגיד את זה כשפו ושפן נמצאים איתך. "ובכן," אמר שפן אחרי שתיקה ארוכה, שבמהלכה אף אחד לא הודה לו על הטיול הנחמד שעשו. "אני מניח שכדאי שנמשיך. איזו דרך ננסה?" "מה דעתך," שאל פו, "שברגע שהשוחה תיעלם - ננסה שוב למצוא אותה?" "מה התועלת בזה?" שאל שפן. "אז ככה," אמר פו, "אנחנו מחפשים את הבית ולא מוצאים, אז חשבתי שאם נחפש את השוחה, אנחנו יכולים להיות בטוחים שלא נמצא אותה, שזה דבר טוב, כי אז נמצא משהו שלא חיפשנושאולי הוא המשהו שאנחנו באמת מחפשים." "אני לא רואה בזה הרבה היגיון," אמר שפן. "אם אני אתרחק מהשוחה ואחר כך אחזור אליה, זה ברור שאני אמצא אותה," אמר שפן. "טוב, אני חשבתי שלא תמצא," אמר פו. "רק חשבתי". "תנסה," אמר חזרזיר לפתע, "נחכה לך פה." שפן צחק בקול כדי להראות כמה חזרזיר טיפש ופסע אל תוך הערפל. אחרי שהלך כמאה מטרים הוא הסתובב וחזר לאחור... אחרי שפו וחזרזיר חיכו לו במשך עשרים דקות, נחמד פו על רגליו. "רק חשבתי," אמר פו. "טוב, חזרזיר, בוא נלך הביתה." "אבל, פו," הצטווח חזרזיר, "אתה יודע את הדרך?" "לא," אמר פו, "אבל במזווה שלי יש שתים-עשרה צנצנות דבש והן קוראות לי כבר כמה שעות. עד עכשיו לא יכולתי לשמוע אותן כי שפן לא הפסיק לדבר, אבל אם עכשיו אף אחד לא יגיד מילה חוץ מהצנצנות, אני חושב, חזרזיר, שאני אדע מאיפה באים הקולות. בוא..." (מתוך "הבית בקרן פו", א.א. מילן. כפי שמובא בספר "הטאו של פו" בנג'מין הוף. מומלץ!). הזכיר לי דרך למדוד יהלומים...

Sensei

New member
../images/Emo48.gifA happy and healthy New Year

S H A N A H T O V A H to everyone............. B'AHAVAH Shimon​

noam the ninja

New member
שתהיה שנה טובה לכולם../images/Emo70.gif../images/Emo75.gif../images/Emo74.gif

שתהיה שנה מתוקה ושמחה, ושיהיה לכולם רק טוב!

WaveGal

New member
../images/Emo54.gif../images/Emo76.gifשנה טובה../images/Emo60.gif../images/Emo39.gif

שנה טובה , מאושרת ומוצלחת

שתהיה השנה הזאת מוצלחת מקודמותיה לכולנו שישרור שלום ביננו(מאוד רלוונטי לצערי בימים טרופים אלה) ובתקווה שגם באזור כולו. שנת אימונים פוריה ומוצלחת

isaacl

New member
שנה טובה ומתוקה../images/Emo75.gif../images/Emo74.gif

כתיבה וחתימה טובה לכולם

amir_aikido

New member
שנה טובה לכולם

שנה טובה לכולנו בלשון הברכה הסינית המפורסמת: שיפתרו הבעיות הגדולות ושתהיה שנה משעממת שבה העניינים המרכזיים בחיינו יהיו ההצלחות האישיות של כל אחד בחייו וההתקדמות וההתמודדות באמנות הלחימה. שנה טובה אמיר

למעלה