שנה טובה ומתוקה לכולם

shirygo

New member
שרשור שנה טובה לכולם ../images/Emo75.gif../images/Emo74.gif

אם לא יצא לי להיות בפורום לפני החג, אז אני מאחלת לכולם שנה טובה. דבר ראשון בריאות (כן, הסבתות צודקות), אחרי זה אושר, כושר, אהבה ועושר (כל אחד בסדר המועדף עליו/ה). שיהיה טוב. שירי.

nypx

New member
שנה טובה לכלום

שנה מאושרת שמחה ושקטה שנה שיתקיימו בה כל הדברים הטובים שאנחנו מאחלים לאחרים לעצמנו שנה של התחלות חדשות וטובות ושתחל השנה רק טוב ושתמשיך טוב לנו ולכל בית ישראל

shirygo

New member
ועוד משהו קטן

אחרי שכתבתי את הברכה קראתי את שרשור ההתפלמסות (לא משנה איזה, ממש לא חסרים פה כאלה). אז ח'ברה, אל תריבו אחד עם השני כל אחד ודעתו וחבל על העצבים. ADIOS.

דרך חדשה

דרך חדשה פעם אחת אמר רבנו, ר' חיים מצאנז: משל אדם תועה כמה ימים ביער ולא היה יודע איזוהי דרך נכונה. פתאום ראה אדם אחר הולך לקראתו. באה שמחה גדולה בלבו, עתה בוודאי ידע הדרך הנכונה. כיוון שפגשו זה בזה שאל אותו: אחי, אמור לי היכן הדרך הנכונה, זה כמה ימים אני תועה. אמר לו: אחי, אף אני איני יודע, שאף אני תועה כאן כבר כמה ימים, אלא אומר לך בדרך שהלכתי אני, יכול לומר לך, שבדרך זו תועים. ועכשיו נחפש דרך חדשה. כן אנחנו, דבר זה אני יכול לומר לכם. שבדרך שהלכנו עד עכשיו אין לנו ללכת, שבדרך זו, תועים. אלא עכשיו נחפש דרך חדשה. [עכשיו נחפש דרך חדשה – ש"י עגנון "ימים נוראים") שנה טובה.

ש מים

New member
דוד, תגיד, אתה שמוצניק../images/Emo35.gif../images/Emo70.gif

תגיד לי, חזן & יערי יודעים שיציר כפיהם גידל "עשבים שוטים" (בצחוק, בצחוק! אל תיקח ברצינות!) כמוך??? זה באמת מעניין אותי, איך הגעת למקום הנוכחי, למרות גידולך בבית היוצר של הסוציאליזם הבולשביקי של מפ"ם...

../images/Emo3.gif כשאבי טען שהשוה"צ צריך לעזוב את

סטאלין (הרבה לפני מותו של "שמש העמים"), הוא כמעט נודה מהקיבוץ אבל לא שינה את עמדתו. כנראה שבמשפחה שלנו אין הרבה גנים קונפורמיסטיים... כתבתי תשובה מאוד ארוכה, אבל אני לא בטוח שהיא תענין מישהו כאן. היא שמורה אצלי, אם יש ענין אעלה אותה.

ש מים

New member
לי אישית יש עניין רב

אם אתה סבור שזה לא יעניין את הפורום, אשמח לקבל זאת באופן אישי-פרטי (מסרים או מייל, מה שתעדיף). תודה!

orii

New member
ממליץ לקרוא - מאוד מעניין ורלוונטי

לדעתי גם לפורום שלנו. היו הרבה דיונים על אומנות לחיה כדרך ועל הקשר לדת. דוד פורס בצורה מאוד יפה את דעתו.

ש מים

New member
דוד, תודה ענקית !!

מצטרף לדעת אורי. וחוץ מזה שבזכותך עשיתי צעד נוסף לגאולה: גרמתי לך לפרסם את הדברים (הנהדרים) הללו...
שתהיה לך שנה טובה ובעיקר שתמצא את הדרך השלווה והנעימה ביותר עבורך !

ש מים

New member
אגב הקיבוץ...

הרקע האנושי-אנתרופולוגי מעניין, אך בשל הבסיס והעיסוק "האזרחי" שלי, בצד הכלכלי, אני חש שההסברים שלך לגבי "אבדן הדרך הקיבוצית" אינם שלמים, ללא התייחסות להיבטים הכלכליים הללו (ולעוד כמה היבטים הקשורים לנפש האדם). בכל אופן: תודה רבה לך !

ודאי שההסברים לא שלמים.

שאלת אותי על נקודה ספציפית - עלי, ועל "דרכם של חזן ויערי". עניתי שהתנועה הקיבוצית לא ידעה להעביר את "דרכם של חזן ויערי" לדור הבא מצד אחד, ולא ידעה לגרום לבני הקיבוץ להרגיש שכל מה שמחוץ לקיבוץ הוא האויב, מצד שני. ברור שפעלו בשטח הרבה מאוד גורמים נוספים, אבל לא ביקשת ממני לדבר על התנועה הקיבוצית... אני רק לא מבין למה אתה חושב שאלה "דברים נהדרים" - לי נראה שאלה דברים שכל מי שעיניו בראשו יכול לראות.

ש מים

New member
אז אולי "עיני לא בראשי"...

אלו דברים נ-ה-ד-ר-י-ם (בעיקר עבורי...), כי למרות ההתעמקות וההתעסקות שלי בכל הנוגע להתפרקות הקיבוץ (והמושב) ולמשבר החל בחברה הקיבוצית, בשום מקום לא מצאתי את זווית הראיה שאתה הבאת
אז כנראה שיש עוד רבים מאוד (בינם פרופסורים וחוקרים מאוד ידועים וברי-סמכא), שסומים יחד עימי באפלה (טוב, לפחות אני לא לבד...
).

או שאני סתם תועה?

העברת האידיאולוגיה לדור הבא אינה בעיה מיוחדת לחברה הקיבוצית, הרי כל המחנכים בעולם עוסקים בה, בצורה זו או אחרת. הבעיה של החברה הקיבוצית היתה שהיא שאפה להיות חברה אידיאולוגית, ולא שמה לב מתי האידיאלים נעלמו ונשארה רק החברה. תגיד לי שזה לא קרה במקומות אחרים? מה מיוחד במה שאמרתי?

WaveGal

New member
נמשיך בעוף-התחייבות

לי תמיד נראה היה שהדור החדש, זה שנולד לתוך המערכת, לא עבר שום צעד של התחייבות לקבוצה או לאידיאולוגיה שלה. הצעד הזה, של ההתחייבות ושל הצהרת ההשתייכות וקבלת הכללים, אינו טריוויאלי, ובלעדיו היה הרבה יותר קשה לדור החדש להישאר (ואם להישאר, אז קשה לתפקד בתוך המערכת). אינני בטוח ש"העברת האידיאולוגיה" הייתה פותרת את הבעיה (אם זו אכן בעיה). הפתרון, האפשרי אך הלא יעיל, הוא פירוק והקמה מחדש של קבוצות השותפות ברמות שונות (המוגדרות על ידי הקבוצות עצמן) ומבלי להכליל כחברים את ה"בנים הממשיכים". שנה טובה

למעלה