ג'ודו ואמנויות הלחימה ביפן לאחר מלחה"ע ה-2

ש מים

New member
ג'ודו ואמנויות הלחימה ביפן לאחר מלחה"ע ה-2

לאחר החזרה מיפן (חודש וחצי אימונים וטיול) רציתי לשתף אתכם במידע חדש (עבורי לפחות) בנושא הזה:
עד סיום מלחה"ע הג'ודו כלל 3 בתי-ספר: הקודוקאן, הקוסן-ג'ודו ועוד אחר ששכחתי את שמו. לאחר הפסד יפן במלחה"ע יצא חוק שאסור ללמד שיטות/אמנויות לחימתיות ("ג'וצו"). היחיד מבין בתי הספר לג'ודו שקיבל את החוק (והגדיר עצמו כספורט לחימה ולא "לחימה") היה הקודוקאן. זו הסיבה ששני בתי-הספר האחרים נעלמו.

orit3655

New member
ג'ודו

תודה על המידע.
אני חושבת להתחיל ללמוד ג'ודו ואנמי זקוקה לחליפת ג'ודו.
ראיתי את החליפה ששמתי בלינק. בתור אחד שנראה לי ידען בתחום- יש משהו שאני צריכה לדעת לפני הרכישה? סוג ספציפי? אשמח להנחיות

ש מים

New member
ציוד ספורט

כל אחד וגישתו/ה. הגישה שלי - בהמון סוגי סוגי ספורט והרבה מאוד שנים - היא קודם כל להתחיל (לעשות)! וההתחלה היא עם ציוד בסיסי. יש הרבה סיבות למה להתחיל עם ציוד בסיסי, אבל העיקרית לדעתי היא שלכל אחד יש את ההעדפות שלו והציוד שמתאים לו (גם בג'ודו יש מגוון עצום של חברות שמייצרות חליפות ולכל חברה יש אין ספור סוגי בד ועיצוב וכד'). רק אחרי שמתחילים לעשות הבנאדם מתחיל להבין מה הוא צריך ורוצה (וגם זה משתנה עם השנים...
).
אז לסיכום: תתחילי...
והכי חשוב זה למצוא את המורה הנכון!

בהצלחה!

נ.ב: "טייגר" זה אחלה חברה, עם מוצרים מצויינים (וגם בש-גל הם אחלה), אבל יש עוד חברות והמגוון ענק (לי יש למשל חליפה שאין להשיג בארץ, של Milu, שאני מאוהב בה, אבל החליפה זה באמת שטויות. הכי חשוב זה להתאמן!)

למעלה