יאיר לפיד הושפל בקרב, הסרט הגנוז נחשף

ש מים

New member
כותרת נמוכה ולא ראויה

ואם זה לא היה בא ממך, הייתי גם כותב: "מעידה על חוסר הבנה"...

אדם שעולה לקרב זירה (או לקרב כל שהוא) ראוי למלוא ההערכה. מי שכותב כותרת כמו "הושפל" וכד' כנראה לא היה מעולם בקרב ובטח שלא בקרב באימון באמנויות לחימה. העומס הנפשי עצום, המתח גדול וזה מוכפל שבעתיים כאשר אתה צריך להילחם על מול קהל בוחן (ועל אחת כמה וכמה במקרה זה, בו למתחרה קהל ביתי וסוער מאוד ולך אין שום עידוד מהקהל).
בעיני הוא דווקא זוכה להמון נקודות הערכה - על האומץ, הנחישות והרוח הספורטיבית!

דיברגנט חדש

Well-known member
מה שכתבת היה נכון, אילולא היה גונז את הסרטון

ברגע שגנז אותו, הוא לא ראוי להערכה כי הוא מתבייש בהפסדו, שזה לגמרי לא התנהגות של לוחם ו/או ספרוטאי.
&nbsp
על כן, הוא גם לא ראוי להיות בממשלה.

ש מים

New member
אין שום קשר (לכלום)

נראה לי שאתה נותן לדיעות הפוליטיות שלך להשפיע על תחומים שאין מאום בינם ובין הפוליטיקה. עצוב...
מעבר לכך - ועניינית - לאנשים שיקולים רבים ושונים בפרסום ואי-פרסום סרטונים והודעות במרחב הציבורי. אני לא יכול להיכנס לראש של כל אדם, אבל אני מעריך מאוד כל ספורטאי באשר הוא ועל אחת כמה וכמה ספורטאי שפונה לתחום הפוליטי-ציבורי-חברתי. את הביקורות על הבחירה והדרך אני משאיר למקומות ולפורומים אחרים.
(רק להבהיר לך: אני לא מתומכי יאיר לפיד. אבל דעתי עליו כפוליטיקאי לא משפיעה על הערכתי אליו כספורטאי. כ"כ שים לב שלא כתבתי דבר על הערכה/ביקורת על יכול ודרך הלחימה והתנועה שלו בסרטון).

דיברגנט חדש

Well-known member
ברור שאין קשר בין הערכה או אי הערכה עליו כפוליטיקאי כפונקציה

להיותו ספורטאי ולהיפך, אך כן יש חשיבות לגניזה של הסרטון, כי זה כבר שיקול שאינו כלול בתוך הרובריקה של היותו ספורטאי אלא היותו אדם או אי אדם וזה כן משפיע על תפקודו כפוליטיקאי.

ש מים

New member
אני לגמרי לא מסכים

למשל:
  1. ייתכן ומאז הסרטון הוא התקדם מאוד ביכולת שלו ועכשיו - בעיניים של ספורטאי מנוסה - התנועה והלחימה שלו נראים לא מגוכחים, והוא חש מבוכה בהתבוננות (בדיוק כפי שאני מניח שאתה/הוא לא היה רוצה להפיץ ברשת סרטון שלו מגיל 4, שמציג אותו משתין במכנסיים או פולט)?
  2. ייתכן והוא חושב ש-"עבר זמנו, והיום אני אדם אחר", והסרטון יגרום להטעיית אנשים ("פעם חשבתי ככה והיום אני חושב אחרת")?

בקיצור, יש המון סיבות למה אנשים עושים דברים וההשלכה/פירוש מעידים יותר על המפרש מאשר על האדם המופיע בסרטון/המבצע דבר מה והנסיון שלך לקשור בין הדברים נראה לי יותר כ-"אינוס המפה" - כדי שתתאים לדעתך עליו כפוליטיקאי - מאשר התייחסות עניינית (זה זהה אגב מן הצד השני: אדם שתומך בו פוליטית, יראה את הסרטון וימצא בו צידוקים לתמיכה... תחשוב על זה. מה היית אומר במקרה כזה?)

דיברגנט חדש

Well-known member
אני לא הייתי חש מבוכה, אלא זה היה מצחיק אותי

בן אדם שבטוח בעצמו לא מתבייש מעברו או אפילו מחוסר ידע ואפשר לעשות אנאלוגיה למי שמפחד לשאול כי מפחד שיחשבו שהוא טמבל לעומת אדם בעל בטחון עצמי שלא מפחד לשאול את השאלה הכי מטופשת, כי יודע שאין שאלה מטופשת, אלא רק תשובה מטופשת.

אם תשים לב, אלו ששואלים את השאלות הכי מטופשות הם בד"כ פרופסורים, כי הם בעלי ביטחון עצמי ויודעים שלא בושה לא לדעת דבר מה וזה שישאלו שאלה, לא ישפיע על המוניטין שלהם.

ש מים

New member
אגו, בושה וביטחון עצמי

אמנם זה עלול להיראות לחלק מהאנשים קצת גלישה מנושאי הפורום, אבל מכיוון שלחימה קשורה קשר הדוק לאופי האנושי, אז אני בכ"ז מוצא שיש הצדקה להאיר את הנושא:
האגו הוא אחד המניעים העיקריים של פעילות האדם (אגב, כנראה שבניגוד לשאר בעה"ח...). וככל הנראה לי, הוא המאפיין העיקרי של כל הפונים לפעילות פוליטית. נראה לי שאצל רוב בעלי האגו קיימת אותה נקודת פגיעה/עקב אכילס: "מה יגידו עלי...?". אני לא חושב שמבחינה זו יאיר לפיד אמור להיות שונה משאר הפוליטיקאים/הבוחרים לפעול בשדה הפוליטי.

amir_aikido

New member
מסכים עם ש. - הוא עלה לקרב זירה, התאמץ והפסיד, מה בושה בזה?

ולמה לעזאזל הוא אמור לרצות לראות את הסרטון הזה עכשיו? במה הסרטון שלו אז רלבנטי אליו היום ?

בלי קשר לדעות פוליטיות.

אמיר

דיברגנט חדש

Well-known member
זאת בדיוק הבעיה שהוא לא מבין שזה לא בושה להפסיד בקרב ובחר

לגנוז את הסרטון, שזה משליך על התנהלותו המסוכנת ועל כך שאסור שיהיה בתפקיד משפיע, בטח לא של ראש ממשלה.

amir_aikido

New member
בחיאת, לא הגזמת בכלל

ראה הכותרת שלך לעיל - "יאיר לפיד הושפל בקרב ..." אם יש כאלה שמעוותים המציאות כך, זו כבר סיבה לגנוז הסרטון. סיבה אחרת - העדר רלבנטיות ואי רצון לתת לזה להסיח.

ולהבהיר - אין קשר בין העמדה לעיל למחשבותי על כשירותו של יאיר לפיד להיות ראש ממשלה כיום או בעתיד.

דיברגנט חדש

Well-known member
הגניזה עשתה אד לזה, אחרת אף אחד לא היה מתייחס לקרב מלפני

עשרות שנים.
&nbsp
מי שרואה את ציבור בוחריו הפוטנציאליים כמטומטמים, שלא יצפה לקבל את קולותיהם.

ש מים

New member
בחיית דינאק... נסחפת לגמרי!

(להבהרה: גם אני, כמו אמיר, לא מתייחס לכישוריו או אי-כישוריו הפוליטיים/מנהיגותיים של יאיר לפיד).

למעלה