מה עדיף מבחינת כמות ילדים בחוג - קבוצה גדולה או קטנה?

shagy2dup

New member
מה עדיף מבחינת כמות ילדים בחוג - קבוצה גדולה או קטנה?

מתלבט מה עדיף ...קבוצה גדולה או קטנה ? הבעיה שהתחלנו בקבוצה שגדלה וגדלה....ויש אולי אפשרות לעבור לקבוצה קטנה....

* רקע:
בת 3+ משתתפת בחוג אומניות לחימה כחצי שנה, זורמת עם החוג ואוהבת ללכת , אין בעייה עם המאמן, העוזר מאמן או הילדים האחרים...

* הבעיה (אם אפשר לקרוא לזה ככה):
הקבוצה הנוכחית גדלה בצורה מהירה..
הקבוצה כוללת כ 8-10 ילדים, כאשר 4 ילדים עדיין נמצאים עם אחד מההורים באימון ... (מציין עובדה שאולי יכולה לעזור במתן התשובה, לי אישית זה לא מפריע, הנושא העיקרי זה כמות הילדים).
כמות הילדים מצריכה זמן המתנה "רב" לעיתים בין תרגיל לתרגיל דבר שגורר התבזרות של הילדים (ולעיתים אף התבזרות של הילדה שלי), דבר שהמדריך משתלט עליו מהר מאוד, אבל עדיין יש התבזרות.
החוג מועבר על ידי מאמן בודד ולעיתים רבות מצטרף אליו עוזר מאמן.

* פתרון אפשרי:
יש אפשרות לעבור לקבוצה אחרת של 2-3 ילדים (ידוע לי על הורה אחד לפחות שנשאר עם הילדה באימון)
החוג עובר בצורה אחרת שכן (לדעתי) במקרה של 3-4 ילדים זה נהפך יותר לשיעור פרטי (בפעם הקודמת היו רק 2 ילדים אנחנו ועוד מישהו).
אולם אחרי 2 פעמים שניסינו את השינוי הילדה שאלה אותי בפעם האחרונה איפה כל החברים שלה (ילדים אחרים שהיא הכירה מהחוג ונמצאים בימים אחרים).
החוג מוער על ידי מאמן בודד.

* את 2 הקבוצות הנ"ל מאמן אותו מדריך שהילדה מכירה ואוהבת, והיא משתתפת, מחכה בסבלנות לתורה,מסדרת עם כל הילדים בלי קשר לקבוצה, ולוקחת חלק פעיל בחוג ב 2 המקרים הנ"ל.

השאלה (נו טוב הייתי צריך להגיע לזה מתישהו) :)
אין לי בעייה עם אפשרות כזאת או אחרת או שילוב , אני פשוט מחפש את מה שנכון ומתאים יותר להתקדמות של הילדה.
האם להשאיר אותה בקוצה של 8-10 ילדים שזמן ההמתנה ארוך יחסית והרוב מתבזר שם מידי פעם?
או
לעבור לקבוצה הקטנה ששם זה יותר בעניין של שיעור פרטי? אבל אולי במקרה הזאת בגלל שיש פחות ילדים הילדה פחות תבין את המשמעות של לחכות בסבלנות לתור שלה? ויש פחות אינטרקציה עם יותר ילדים?
או
לגוון ולעשות פעם ככה ופעם ככה (מבחינת המקום אין בעייה לאף אחת מההצעות הנ"ל).

אשמח להתייחסות..

תודה !

ש מים

New member
ילדים בגיל 3 לא עושים אמנות לחימה

לכל היותר משתעשעים במשחקי תנועה (וזה מעולה!!).
לכן לדעתי פחות חשוב כמות הילדים בקבוצה, אלא יותר איכות העבודה/ההפעלה, האינטראקציה בין הילדים והקשר עם המדריכים. מה שהכי חשוב לדעתי זה שהמדריכים/ות יהיו בקשר ובשימת-לב למה שקורה בשטח, כדי למנועה פגיעות ותאונות ולשמור על השגת מטרות הפעילות (התנועתיות והחברתיות).

shagy2dup

New member
ידוע לי , גם בגיל 4-5 זה עדיין יותר משחק ותנועה מאשר אומנות

לחימה קלאסית..
&nbsp
ב 2 המקרים הנ"ל מדובר במעקב אחרי הילדים ולמידה של סבלנות, כבוד ומשמעת...
רשמתי את הדברים שאני רואה מהצד כהורה שבתו משתתפת בחוג כזה.
כמו כן ידוע לי בוודאות שבגילאים מאוחרים יותר כאשר מתמקדים יותר באומנות ובפחות במשחק .... כנראה קבוצה קטנה תהיה יותר טובה..
&nbsp
אולם כרגע בהינתן שיש זהות בין 2 הקבוצות מבחינת ההתנהלות של המדריך וכיוצא בזה מה יהיה יותר עדיף לדעתך?
&nbsp
ותודה.
&nbsp

ש מים

New member
אני הייתי מחפש את נקודת המבט של הילדה

איפה נראה לך שהיא שמחה יותר? קח אותה לנסיון...

למעלה