קרב מגע

נעמה י

New member
קרב מגע

שלום,
רציתי לדעת לאיזה אומנות לחימה דומה הקרב מגע?
תודה מראש

ש מים

New member
שאלה שתמשוך אש...

אבל שאלת ולדעתי מגיעה לך תשובה.
ראשית, אני סבור שכל תשובה שתקבלי תהיה סובייקטיבית, ותבוא מנסיונו של הכותב. אבל זה טוב, כי ככל שירבו התשובות תקבלי מן הסתם תמונה רחבה יותר (ומבלבלת יותר
), אותה תצטרכי לעבד לבד (ועדיף - להתאמן ולבדוק על בשרך. ומן הסתם, אחרי הרבה שנות נסיון, תגיעי למסקנה שהשאלה בכלל לא רלוונטית והתשובה לא מעניינת
).
אז... לדעתי וממראה עיני (והתנסותי המועטה בכל מיני שיטות, במהלך 28 השנים האחרונות באמנויות לחימה): "ממבט על" יש בה הרבה אלמנטים שלקוחים/דומים מהקרטה ובעיקר מהקיוקושין. אבל מן הסתם כל מורה מוסיף "תבלינים" משלו ולכן ייתכן שיהיו הבדלים בין מורה למורה ובין זרם וזרם בקרב מגע (לפי מה שהבנתי יש שם המוווון זרמים ופיצולים).
בהצלחה והעיקר שתהני באימונים!

kravmagista

New member
שלום לך

קרב מגע מבחינה היסטורית הושפעה התחפתחה במיוחד משיטות יפניות שהיו נפוצות בארץ במקביל לזמן התפתחות הקרב מגע.
תוכלי לראות דמיון בין קרב מגע לג'ו ג'יטסו יפני שמכונה גם ג'ו ג'יטסו מורדני וקראטה.
בשנים האחרונות הרבה אירגונים מושפעים מידע נוסף שהם רוחשים מאימונים בג'ו ג'יטסו ברזילאי וMMA ומנהלים קרבות בסגנון הזה למטרות שונות.
מכורח נסיבות אלה כל אירגון יוסיף תכנים שונים לרוב במינון לא גבוהה אלא אם כן לימוד אותו ידע נוסף נלמד בנפרד.
אין זה אומר שלימוד קרב מגע אל מול השיטות שממנו הוא הושפע נותן את אותה חווית לימוד או לחילופין יותר עדיפות כזו או אחרת.

קרב מגע שייכת לקטגורייה..

של אמנויות לחימה המורכבות מאמנויות לחימה שונות אחרות. המטרה אינה לדעת שיטה מסויימת לכשעצמה, אלא עמ' להשיג מטרה מאוד ספציפית: הגנה עצמית.

בברכה, יובל.

נעמה י

New member
המשך תגובה

קודם כל תודה על ההתייחסות והתשובות עזרו לי. זה בשביל הבן שלי שעוד מעט יהיה בן 6 ואני מעוניינת שידע להגן על עצמו. הוא לא מהחזקים והגדולים וחשוב לי גם (ולא רק) בדרך זו לעלות לו את הביטחון . בגיל שלו לא מלמדים קרב מגע לפחות לא באזורנו לכן שאלתי על הדבר הקרוב ביותר. פשוט לא מבינה דבר בתחום, תסלחו לי
. כמובן שנלך לראות ולהתרשם.
תודה

amir_aikido

New member
במיוחד בגילאים כמו 6 המדריך חשוב פי 100

לטענת הרוב, בגילאים הצעירים הערך של הלימוד הטכני חשוב פחות מהערך של פיתוח כישורים פיזיים, ולזה הכי חשוב מדריך טוב, והרבה אח"כ אמנות לחימה שאופן הלימוד בה לגילאים צעירים ממוסד ומותאם. ממליץ לך ללכת לראות את מדריך הג'ודו הקרוב לביתכם, ואם לא ג'ודו אז קראטה ואם לא אז טקוואנדו. כל אלה הן אמנויות לחימה מאוד מבוססות ומוסדרות, כך שמדריך סביר שבה ללמד ילדים פועל באופן מאוד מוגדר ומסודר שמתאים להם.
&nbsp
יכולות לחימה והגנה עצמית הרבה פחות רלבנטיות בגילאים הללו, הסיכון הגדול הוא מבוגר ופער הגדלים והכוח עצום בקנה מידה כזה שאין כמעט אף פעם יכולת לגשר עליו. ומנסיוני ככהורה, ברוב המאבקים בין ילדים בגיל הזה המכה הראשונה שפוגעת מכריעה, אך יותר מכך, לא בטוח שעדיף שהילד ירביץ טוב לילד אחר.
&nbsp
&nbsp
אמיר

תרשמי אותו לג'ודו

יקנה לו קואורדינציה, גמישות, כח פיזי וילמד אותו טכניקות להרחיק מגופו גם ילדים גדולים וחזקים ממנו.
לילדים - אין טוב מג'ודו: הן כספורט והן להגנה עצמית.
כל מתנ"ס / מרכז ספורט יתאימו. ישראל היא אימפריית ג'ודו והמאמנים ברמה גבוהה.

kravmagista

New member
ממליץ בחום על יוסי אברמוביץ או יונה מלניק

יוסי מלמד ברמת אביב באזור האוניברסיטה ואילו יונה מלניק מלמד באזור רמת השרון.

שניהם לטעמי מאמנים בחסד עליון ונכס לאומי בכל הקשור בלימוד ג'ודו.

natigr

New member
ממליץ לך לרשום אותו לג'ודו, קראטה או ג'יו ג'טסו ברזילאי

זה יקנה לו המון בטחון עצמי ובגרות וזה העיקר בגיל הזה
תוכלי לקחת אותו לשיעור נסיון ושיבחר בעצמו לאיזה סוג אומנות לחימה הוא מתחבר יותר כי ההבדל הוא גדול ומאוד חשובה הכימיה בקבוצה והמאמן.

למעלה