אומנות לחימה המתאימה להתחיל בגיל מבוגר

avilxp

New member
אומנות לחימה המתאימה להתחיל בגיל מבוגר

איזו אומנות לחימה מתאימה למתאמן מתחיל בגיל מבוגר יחסית (45+ ) ללא גמישות (כלומר לא בעיטות גבוהות וכד׳), אבל שתהיה פרקטית גם כאשר יגיע לגיל 99+ ... ?

IFKRehovot

New member
ללא קאטה אנחנו מדברים על שיטות מערביות

קרב מגע, איגרוף, ג'יוג'יטסו ברזילאי, אולי עוד שיטות ישראליות למיניהן (הישרדות, קנפוג'יטסו, יש הרבה). אל תתן לתדמית הספורטיבית הקשוחה להטעות- יש מקומות שמתאמנים בשביל הבריאות ולא רק לשבור עצמות אחד לשני. רק צריך למצוא מורה שבראש שלך.

avilxp

New member
BJJ , קרב מגע - מתאים לגיל מבוגר ?

עד כמה שאני מבין , זה דורש גמישות, זריזות וכח. זה מתאים לגיל מבוגר/זקן ?

IFKRehovot

New member
מהיכרות עם כמה מורים, כן

כל התכונות שציינת מתפתחות מעצמן במהלך האימונים, מה שחשוב לך זה מורה שיודע לעבוד רגוע ובהדרגה מתאימה.

כן, מתאים

אם אתה מעוניין באימוני BJJ ורמת גן או פתח תקווה מתאימים לך מבחינת המיקום, אז אתה מוזמן לבוא ולנסות אצלי. אני מאמן קבוצות בוגרים לא תחרותיות, והמטרה תואמת את המטרה שלך (להתאמן עד גיל 99
).
* בר"ג אני מאמן בימים ב' ו-ה' ב-18:30-20:00 במרכז הקהילתי רמת חן ברחוב רמת חן 43 רמת גן.
* בפ"ת אני מאמן ביום ג' ב- 19:00-20:30 וביום ו' ב- 15:00-16:30 במכון טופ-פיט שברחוב פינסקר 70 פתח תקווה.
&nbsp
פרטים נוספים באתר שלי: http://ranjujitsu.co.il
&nbsp
בהצלחה,
רן.

ש מים

New member
ממש, אבל ממש(!) לא נכון

לא ברור לי מאיפה אנשים ממציאים המצאות כאלה...

קאטה היא חלק (וצורה) מדרך הלימוד. היא אינה חובה ואנ מכיר הרבה מורים וגם אמנויות לחימה יפניות (לא יכול לדבר על שיטות ואמנויות שאני לא מכיר...) שלא מלמדים קאטה! הכל תלוי במורה ובגישתו!
כדוגמא:
רוב מורי הג'ודו שאני מכיר לא מלמדים את הקאטה, ואלה שכן מלמדים עושים זאת במסגרת שיעורים וסנאות מיוחדות.
גם בנינג'וצו (בי"ס בוג'ינקאן) הקאטה היא אופציונאלית (מומלצת בעיקר לרמות המתחילים, אבל רבים מאוד מהמורים שאני מכיר - בארץ ובעולם - אינם מלמדים את הקאטה "בתורה מסיני" ובוודאי אינם דורשים לשנן אותה כרובוטים).

IFKRehovot

New member
אבל אלו שיטות שיש בהן קאטה. הוא ביקש בלי.

על מה הויכוח פה? בסילבוס של השיטות יש קאטה? נפלא. הוא ביקש בלי. סגרנו, תודה שלום.

ש מים

New member
לא.

אתה כמובן יכול להתעקש על קוצו של יוד עד מחר, אם זה עושה לך טוב, אבל תשובתי מופנית לבנאדם ששאל ולא אליך:
  1. אתה יכול ללמוד ג'ודו בלי קאטות (וכמו שכתבתי: מעטים מאוד הם המורים והדוג'ואים בארץ שמלמדים קאטות בג'ודו).
  2. בנינג'וצו (בי"ס בוג'ינקאן, שהוא הגדול והמפורסם בעולם) יש מורים שמלמדים את השיטה ללא לימוד הקאטות, ו/או - כמו שכתבתי - ללא "לימוד רובוטי".
ככה שאם שינון "רובוטי" של תרגילי ריקוד וטכניקות שחוזרות על עצמן מרתיע אותך - אלה 2 אמנויות-לחימה אפשריות. ויחד עם זאת, הכל תלוי במורה הספציפי.

IFKRehovot

New member
כל שיטה אפשר ללמוד ללא קאטה

לגבי ג'ודו, קטונתי. איני מכיר את השיטה לעומק. אבל האם לא נדרש ללמוד ולבצע קאטה כדי להתקדם בבוג'ינקאן? רובם המוחלט של המקומות שנחשפתי אליהם עסקו הרבה בקאטה, כולל בישראל, ואני מאמין שזה מייצג מספיק.

ש מים

New member
לא.

אין דרישה כזו בבוג'ינקאן, ואם ראית דרישה כזו היא של מורה ספציפי.
לגבי ג'ודו - כפי שכתבתי לעיל.
לגבי שימוש/מהות ולימוד הקאטה אני בטוח שתצא הרבה מאמרים. אבל עמדה ששמעתי מפי מורה בכיר מאוד בבוג'ינקאן (ושככל הנראה גם תואמת את עמדת רוב מורי הג'ודו מסורתיים, בהסתמך על השקעתם בללמד את הקאטה) היא שהקאטה נועדה ל-2 מטרות:
  1. לשמר מסורות/טכניקות.
  2. ובעיקר - כלי עזר ללימוד תלמידים מתחילים.
אז אם אתה מצליח להגיע למטרות ללא השימוש בקאטה - אין צורך להתמקד בה.

ש מים

New member
תלוי במורה ולא בשיטה

אם תגיד באיזה אזור אתה מחפש (ומה ההעדפות שלך מבחינת תרגול: הטלות, גילגולים, בריחים, "תחכום ומחשבה", או "הוצאת אנרגיה וניקוי הראש"), אולי אוכל לתת לך מספר שמות לנסיון.
בהצלחה!

avilxp

New member
תודה רבה - מתחבר מאוד לאייקידו (תחכום) וגם לאיגרוף- פרקטי

יצא לי לעבוד קצת עם אייקידו מאוד אהבתי את התחכום והמנופים אבל כם התחברתי לאגרוף שזה גם פרקטי.
איזור פ״ת, רעננה, כס

brsh30

New member
קרב מגע

שלום לך. שמי ברק, ואני מאמן קרב מגע בפתח תקווה
תוכל להתרשם מהאתר שלי www.barak-kami.com
יש לנו קבוצת בוגרים גדולה ומגובשת
0523409192
יום נעים

למעלה