שלום

מאי855

New member
שלום

אני בחורה בשנות ה-20 שמחפשת להתחיל להתאמן באמנות לחימה קלה ולא אגרסיבית מידי ,אין לי נסיון באמנות לחימה ,בעבר התאמנתי במסגרת תחרותית בשחייה שנים רבות ובשנה האחרונה עשיתי הפסקה ,הכושר הגופני כמובן ירד וכרגע אני חוזרת לאט לכושר גופני ,ניסיתי להתעניין בחוג למתחילים בוגרים אבל למרות שהחוג היה למתחילים המדריך אמר כי הוא אינו חושב שאמנות לחימה מתאימה לי בכלל ולא הבנתי מדוע משום שהבנתי שגם נשים מתאמנות באמנות לחימה ,האם דרוש כושר גופני מסויים ובשל כך לא ניתן להתחיל ? על מה בכל זאת אפשר להמליץ ? או שאכן לא לכל אחד הדבר מתאים ,מבחינה בריאותית יש לציין שאין לי הגבלות כלשהן ...אם אמנות לחימה אינה מתאימה לכל אחד אשמח לדעת מהן הסיבות אולי ניתן לשפר ... תודה מראש .

IFKRehovot

New member
אמנויות לחימה מתאימות לכולם ולכולן!

אני לא מצליח להבין למה אמרו לך דבר כזה. אצלנו בארגון, לדוגמה, יש הרבה מאוד נשים שמתאמנות ומגיעות גם לדרגות בכירות. אישית אימנתי כמה וכמה נשים שזה היה המגע הראשון שלהן בתחום והן הסתדרו נהדר.
מהיכן את בארץ? אולי אוכל להמליץ על מורים. את כמובן מוזמנת לשיעור נסיון אצלנו ברחובות.

מאי855

New member
תודה על התגובה

אני גם לא מבינה ,ראיתי שמתאמנות שם נשים אז הנחתי שזה לא משום שאני אישה ,חשבתי שאולי זה בגלל שהוא חשב שהכושר הגופני שלי לא מספיק טוב ,חלש מידי או אולי בגלל שאמרתי שאני חוששת ממשהו אגרסיבי מידי אם כי החוג שלו למתחילים ,אין לי מושג זה גם בעיני טיפה מעליב כי כנראה שאתה לא מצטייר באופן חיובי ,אני אשמח לנסות במקום אחר ,אני מאזור תל אביב ,אשמח לשמע המלצות על אזור תל אביב אפשר גם רמת גן ,גבעתיים .תודה רבה לך .

IFKRehovot

New member
נשמע שהייתה לך חוויה רעה.

מורה טוב ידע איך להביא אותך בצורה הדרגתית ומותאמת אישית ממצבך הנוכחי ל"מצב הרצוי" מבחינת האימונים, בין אם זה כושר גופני או אגרסיביות.
אני ממליץ על שיפו יונתן בלושטיין, הוא מלמד אמנויות סיניות בגבעתיים לדעתי.

מאי855

New member
אכן

חוויה בלתי נעימה ,כי לא ניתן ממש להבין אם הכוונה חיובית שאולי אתה אדם עדין ולכן זה פחות מתאים או שהמורה למעשה "יורד "עלייך בגלל שאתה קצת חושש ולא בכושר.
אני אכן אשמח למורה קשוב שיביא אותי בהדרגה בהתאם ליכולות שלי להתקדמות הנדרשת ,אני אנסה את המורה שהנך ממליץ עליו ,תודה רבה על העזרה .

IFKRehovot

New member
אכן התנהגות מוזרה או לא יפה

אם תרצי, את מוזמנת לשיעור נסיון אצלי. בעיקר כדי שתוכלי לבסס אמת מידה לגבי לימוד הדרגתי, שתוכלי להשתמש בה בחיפושייך בהמשך.
בנוסף אני ממליץ גם על איציק כהן מטאי שי קאן קראטה, אבל קשה לי להמליץ קונקרטית כי אני לא יודע מה את מחפשת להפיק מהאימונים.

מאי855

New member
תודה רבה

לך על הסיוע הרב . אני מחפשת אמנות לחימה פשוט כתחביב ,לא שואפת למשהו מקצועי בתחום או הישגים יוצאי דופן ,לא משנה לי סוג האמנות ,העקר שתתאים למתחילים מהיסוד ,גם למי שלקח פסק זמן מעיסוק בספורט וכרגע אינו בשיא הכושר ,לאנשים שאין להם רקע באמנות לחימה ושלא תהיה אגרסיבית מידי ,מחפשת אמנות לחימה כעיסוק בספורט מעניין ,לא לשם קרבות וכויו"ב .

IFKRehovot

New member
מהיכרות אישית, ממליץ על שני המורים מקודם

סיפו יונתן בלושטיין ואיציק כהן טאי שין קאן.
כדאי לזכור שלקבוצות שונות (במיוחד הטרוגניות או כאלו שקיימות כבר זמן מה) יש דרך פעולה מסוימת. לרוב לוקח 2-4 שבועות "להיכנס לקצב", כך שאם בהתחלה תרגישי קצת מוזר ולא במקום תזכרי שזו כנראה הסיבה. ההתקדמות מתחילה לאחר מכן.
מעבר לזה- סמכי על עצמך, על האינסטינקטים ועל השכל שלך. בטוח שתסתדרי, בהצלחה!

Pyongwon

New member
וכמובן שאצלינו תוכלי לבוא.

אנחנו במרכז - גם ברעננה וגם בתל אביב.
www.jmandel.hoogel.co.il

ואנחנו מתאמנים כל השנה. אין שום בעיה. וכן -גם אני אישה!

ש מים

New member
נשים/בנות באמנויות לחימה (+המלצה)

אני מתאמן משנת 1989 באמנויות לחימה, בארץ וביפן, ולא נתקלתי במקום שדחה נשים (או אנשים בכלל). כנראה שפגשת אירוע/מורה יוצא-דופן...
בכל מקרה, במידה ואת מחפשת אמנות לחימה חכמה מאוד, עמוקה מאוד, לא תחרותית, מקבלת, תומכת ושמכוונת ללמידה מתמדת, את מוזמנת אלינו - נינג'וצו ולט-גו ג'ודו, בימי שישי בבוקר ברמת-חן (רחוב יאיר 43), גם דאי-שיהאן דני וווקסמן.
במידה ומעניין אותך, את מוזמנת לפנות אלי במסרים, או פשוט להגיע לאימון (שישי בבוקר, החל מ-9:45).

מאי855

New member
תודה

רבה לך על התגובה ,אכן איתרע מזלי לצערי להתקל במדריך יוצא דופן ,אני מאד אשמח לנסות מקום מקבל תומך ומכוון זה מה שאני מחפשת מקום שמתאים גם לאנשים שהם עדינים בהתנהגותם ועדיין יכולים ללמוד אמנות לחימה ,אני אגיע לנסות תודה רבה על ההזמנה .

ש מים

New member
עדינות (ולחימה אפקטיבית) זה אנחנו!

אבל אל תאמיני לי! בואי לבדוק!

amir_aikido

New member
החוויה נשמעת מוזרה, לא חסרים מקומות אחרים

&nbsp
אישית קשה לי להבין למה אמנות לחימה לא תתאים לך,
מצד שני, לא הייתי שם ולא יודע מה עוד אמרתם.
כנראה שאת לא מתאימה לאותו מועדון, מסיבה עלומה כלשהי.
זה לא פוסל אותך מהתאמה למקומות אחרים.
&nbsp
בהחלט יש נשים שמתאמנות גם באמנויות הלחימה השונות, ואני מכיר כמה וכמה שגם התמידו והגיעו לרמת חגורה שחורה באמנויות שונות.
&nbsp
אם תספרי מה את מחפשת באימון, תקבלי המלצות יותר מכוונות, כרגע כ"א פה ממליץ על עצמו או על המועדון/אירגון שהוא לומד בו. כיוון אפשרי להסבר על כיוונים הוא השאלון, שהכנו פעם, הוא כבר לא מופיע בקישורים, אז הנה דוגמא למילוי שלו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/148/178791409/ספורט_ומוטוריקה/אמנויות_לחימה
&nbsp
&nbsp

אמיר
&nbsp
&nbsp
נ.ב.
אני אצטרף לחברה פה ואמליץ לך גם על "קורינדו אייקידו" אצל המורה שלמה דוד, במקרה שלך, בגבעתיים באיזור תעשייה כורזין, בתוך מועדון "סמוראי", בימים ראשון ורביעי בשעה 19:30. אם תמלאי את השאלון, אוכל לדעת האם מתאים יותר או פחות.

מאי855

New member
תודה רבה

על התגובה .
אמרתי שאני לא נמצאת בכושר טוב כרגע ,כי בשנה האחרונה לא התאמנתי ,בעבר הייתי בנבחרת שחייה , ושאני קצת חוששת ממשהו אגרסיבי מידי , אולי הוא התרשם שאני מאד עדינה בהתנהגות שלי וזה לא מתאים ,באמת אין לי מושג , או שהוא דורש כושר גופני גבוה ,או שהוא חשב שאני חוששת מידי , היה מדובר בקרטה למתחילים וראיתי שם גם בנות שמתאמנות אז חשבתי שזה עשוי להתאים .

אני מחפשת בעקר אימון ספורטיבי מעניין כתחביב לא משהו תחרותי או מקצועי , לא מחפשת להגיע לאיזה הישג יוצא דופן ,אלא פשוט כתחביב מעניין וספורטיבי ,משהו שיתאים גם למי שלא נמצא בכושר גופני גבוה כרגע ,שמתאים למתחילים מהיסוד באמנות לחימה , ולא אגרסיבי מידי ,לא השתתפות בקרבות ,אגרופים וכד' אני אנסה לבדק את המקומות שהנך ממליץ לי עליהם ואענה על השאלון ואצרף אותו יותר מאוחר ,ושוב תודה רב ה על הסיוע הרב .

מאי855

New member
מילוי שאלון

אסתטיקה:
חשוב לך ה"יופי" הריקודי של התנועה? או אולי יופי "אקרובטי"?
לא משנה
קצב הלימוד ל"שימושיות":
את/ה מצפה ללמוד אמנות שתהיה שימושית ללחימה במהירות?
לא ,לא מעוניינת בקרבות וכיו"ב ואף מעדיפה קצב לימוד איטי .
עד כמה את/ה מוכן/ה להמתין? (בחלק מאמנויות הלחימה זהו תהליך שיכול לקחת שנים).
אין לי כל בעייה להמתין ,לא מעוניינת בקרבות ,הולכת ללמוד לשם ההנאה ואף מעדיפה למידה איטית .
תחרותיות:
האם את/ה טיפוס תחרותי? האם את/ה מעונין/ת להתחרות בשיטה שאת/ה לומד/ת או שתחרויות אינן מענינות אותך?
לא מעוניינת להתחרות .
התמודדות במצבים לא פרופורציוניים:
עד כמה את/ה סבור/ה שאת/ה תדרש/י להתמודד מול מצבים של יריב/ה גדול/ה ממך בהרבה ו/או חזק/ה ממך בהרבה?
מקווה מאד שהדבר לא ידרש ממני ,הייתי מעדיפה שלא ,לא מרגישה מוכנה להתמודדות כזו .
קח/י בחשבון שבד"כ פיתוח יכולות שכאלו דורש זמן רב יותר.

כלי נשק:
את/ה מעוניין להתמקד בלימוד כלי נשק כתחום עיקרי?
את/ה מעוניין/ת ללמוד נשק מסורתי (חרבות, מקלות וכו')?
אין לי העדפה מסויימת .
כושר:
עד כמה חשוב לך שהלימוד ישפר את הכושר? האם זה בסדר אם הלימוד ידרוש כושר? עד כמה את/ה מוכן/ה להתבסס על כוח ומשקל?
הייתי מאד שמחה אם הלימוד גם היה משפר את הכושר הגופני ,זה חשוב בעיני ,הייתי מעדיפה לימוד שלא דורש כושר כזה מראש משום שכרגע אין לי כושר רב ,אלא הדבר נבנה בהדרגה ,קשה לי קצת עם משקולות וכו' אבל אם הדבר נבנה בהדרגה מוכנה בהחלט שישולב באימון .
עדיפות לאיברי גוף:
חשוב לך ללמוד שימוש יותר בבעיטות? חשוב לך לפתח גמישות ברגליים? חשוב לך ללמוד להכות עם הידיים?
אין לי העדפה מסויימת , אבל אשמח שהאימון גם יפתח גמישות . ושלא יהיה אגרסיבי מידי .

נפילות והטלות:
חשוב לך ללמוד ליפול? את/ה מוכן/ה ליפול על מזרן לעיתים קרובות? מעניין אותך ללמוד להפיל/להטיל?
כרגע אני קצת חוששת מנפילות והטלות , הייתי מעדיפה להתחיל באימון שלא דורש זאת . אולי בהמשך לאחר שאחוש יותר בטחון .
מוכנות לספיגה:
את/ה מוכנה לחטוף אגרופים לפנים? את/ה מוכן/ה לצאת עם סימנים כחולים על הידיים? את/ה מוכן/ה לחוש כאבים במפרקים (כתוצאה ממנופים)?
אני לא מעוניינת באימון עם אגרופים או אימון שדורש מכות ומוביל לסימנים כחולים ,גם לא הנפות קשות ,הייתי מעדיפה להתחיל באימון הכי פחות אגרסיבי והכי קל שמתאים למתחילים ללא נסיון כלל ולבעלי כושר גופני לא גבוה נכון לעכשיו .
מסורת:
חשוב לך שהאמנות שאת/ה לומד/ת תהיה קשורה למסורת כלשהי מהמזרח הרחוק (יפן / סין ...)?
לא משנה .
אווירה:
איזה סוג של אווירה את מדמיינת במועדון (שקטה / לוחמנית / ידידותית / מבודחת)?
חשוב לי מאד אווירה ידידותית ,שמקבלת גם את החלש יותר ,שלא צוחקים מאדם שהוא חלש יותר ופחות בכושר או קצת חושש ,אווירה מחזקת תומכת ,שניתן לחשוב בנעימים שבאים לשיעור , מורה שקשוב לתלמיד ,שיכול לתת תשומת לב לתלמיד ,שיגש גם מבלי שאבקש כי לא תמיד נעים לי לבקש עזרה ,מורה ששם לב לבד לתלמיד ,שגם התלמידים החזקים יותר עוזרים בשיעור ,שהתלמיד לא מרגיש שהוא נשאר לבד ולא נעים לו במהלך השיעור ,שמעודד גם תלמידים חלשים מעבר לשיעור עצמו על ידי עזרה של תלמיד חזק יותר או מורה שנשאר קצת אחרי השיעור לתגבר את החלשים אם ישנה אווירה ידידותית זה בהחלט חשוב בעיני ותורם לתחושה לנעימה ,לא שהנך מרגיש בדידות במועדון .

"רוחניות":
האם זה חשוב? אם כן, איך היית מתאר/ת את המושג?
לא חשוב .
הרכב הקבוצה:
יפריע לך להתאמן בקבוצה שרובה בנים? (לצערנו, זה המצב הנפוץ בתחום)
את/ה מחפשת קבוצה של בנות בלבד? מה ביחס לגיל המתאמנים/ות (למשל להתאמן עם נוער/מבוגרים)?
לא חייב בנות בלבד אבל רצוי שיהיו בנות נוספות בשיעור ,שלא אהיה הבת היחידה ,ביחס לגיל ,בוגרים מעל גיל 18 .
איזור למועדון:
מהו האיזור הרלבנטי שאליו תהיי/ה מוכן/ה להגיע כדי להתאמן באופן שוטף?
ר"ג ,גבעתיים .
תדירות אימונים, שעות אימון:
מהי תדירות האימונים שבה את/ה מעוניין/ת? (כל יום/ 1-4 פעמים בשבוע)
תדירות שמומלצת למתחילים . איני יודעת מה מומלץ .
מהן שעות האימונים האפשריות מבחינתך? (בוקר / ערב , ועד איזה שעה אם יש מגבלה)
ערב ,אין מגבלה על שעות הערב ,להפך רצוי שעות הערב המאוחרות ,אם יש אפילו לילה בסביבות 22:00 ,מה טוב .

ש מים

New member
תודה לך.

כמי שגם מלמד תלמידים, מודה לך מאוד על התשובה הזו, לאחת השאלות בשאלון:
איזה סוג של אווירה את מדמיינת במועדון (שקטה / לוחמנית / ידידותית / מבודחת)?
חשוב לי מאד אווירה ידידותית ,שמקבלת גם את החלש יותר ,שלא צוחקים מאדם שהוא חלש יותר ופחות בכושר או קצת חושש ,אווירה מחזקת תומכת ,שניתן לחשוב בנעימים שבאים לשיעור , מורה שקשוב לתלמיד ,שיכול לתת תשומת לב לתלמיד ,שיגש גם מבלי שאבקש כי לא תמיד נעים לי לבקש עזרה ,מורה ששם לב לבד לתלמיד ,שגם התלמידים החזקים יותר עוזרים בשיעור ,שהתלמיד לא מרגיש שהוא נשאר לבד ולא נעים לו במהלך השיעור ,שמעודד גם תלמידים חלשים מעבר לשיעור עצמו על ידי עזרה של תלמיד חזק יותר או מורה שנשאר קצת אחרי השיעור לתגבר את החלשים אם ישנה אווירה ידידותית זה בהחלט חשוב בעיני ותורם לתחושה לנעימה ,לא שהנך מרגיש בדידות במועדון.

אגב, מהתשובה שלך ומהנסיון שלי כתלמיד, נראה שיתאים לך קבוצה קטנה (וכן, גם הקבוצה של דני. ואם יתאים לך, אני מלמד בימי שלישי בערב בפארק הירקון בת"א. קבוצה קטנה מאוד, הכוללת בנות
)

מאי855

New member
תודה רבה לך

ואכן אתה צודק ,אני גם חושבת שתתאים לי יותר קבוצה קטנה ,שבה ניתן לשים לב לקצב של כל אחד ולתהליך ההתקדמות שלו ,אנסה את המקומות שהנך ממליץ לי עליהם ואם תהיה לי אפשרות בימי שלישי אשמח לנסות גם את הקבוצה הזו .

למעלה