המלצה לאומנות לחימה או למכון/מאמן

Helado4

New member
המלצה לאומנות לחימה או למכון/מאמן

היי לכולם,
אני בת 23 , אחרי ירידה של כמעט 30 קילו ממשקל הגוף, כרגע במשקל תקין.
כבר בערך חודשיים שלא התאמנתי (אימון גופני בעצימות גבוהה או אפילו סתם הליכה...) , לכן הכושר שלי גם לא משהו .
אין לי שום ניסיון קודם באמנויות לחימה , אבל התעניינתי בקרב מגע , קיקבוקס, הגנה עצמית לנשים .

יש לי מספר שאלות אליכם ... :)
האם בגילי (23) , אפשר להתחיל להתאמן באמנויות לחימה? האם יש קבוצות/מכונים שבקבוצת מתחילים יש גילאים כאלו? ***בפתח תקווה והסביבה***
מבין מה שהעליתי (קרב מגע, קיקבוקס,הגנה עצמית לנשים) על מה אתם ממליצים לי? כמובן שאשמח גם ליתרונות וחסרונות לדעתכם לגבי כל אחד מהם.
אוסיף ואומר שמלבד העובדה שאני רוצה לשמור על כושר ולהיות פעילה מבחינה בריאותית (ונפשית כי ספורט זו התרופה הכי טובה למצב הרוח...) , אני גם רוצה למצוא לי עיסוק חדש , מעין תחביב .. ולא "סתם" להירשם לאיזשהו מכון כושר כזה או אחר ומידיי פעם להצטרף לחוג כלשהו שמוצע במערכת החוגים של אותו מכון.

***ציינתי שאני מחפשת בפתח תקווה והסביבה, אבל אם יש לכם גם המלצות לגבי מקומות אחרים במרכז, תציינו בכל מקרה!*** ההעדפה היא לפתח תקווה וכמה שיותר קרוב

אשמח לכל המלצה/עצה שהיא
המשך חג שמח לכולם!

Pyongwon

New member
יש ברעננה

ואנו מתאמנים ברעננה ובתל אביב.
מתחילים, מתקדמים וכו'.
תוכלי ליצור קשר.
המשך חג שמח!
ג'סיקה

orengar78

New member
אני לא מהאיזור שלך אבל מכיר כמה מקומות טובים

דבר ראשון צריך לציין שגיל 23 זה גיל מעולה להתחיל בו. קבוצות אייקידו בוגרים למשל לא מתחילים מתחת לגיל 20. אני מגיע מאומנות לחימה יפנית אחרת שנקראת נינג'יצו ואת יכולה לבדוק מורים באיזור שלך כאן: http://www.bujinkan-israel.co.il/46250/kvuzot
למרות שרשמת שאת מכוונת יותר לאומנויות שנתפסות כיותר "פרקטיות" ופחות "מסורתיות" אני חושב שדווקא בגילך את תיהני יותר מאימונים יותר רכים, כמובן עם יישומים פרקטיים יותר לחיי היום היום... מבלי להפחית מערך של אומנות לחימה כזו או אחרת - אני פשוט משוחד, אבל זה בא מהרבה ניסיון וזו ההמלצה שלי, אז שיהיה לך המון בהצלחה!

ש מים

New member
ג'ודו... במושב ירקונה

אמנם לא נמצא ברשימה שציינת, אבל לדעתי עונה לחלוטין על המטרות שציינת. קבוצה בוגרת, איכותית ביותר, עם הרבה (יחסית) בנות, ובעיקר - מורה נפלא! סנסיי יונה מלניק.
ואם בנינג'וצו (בודו-טאיג'וצו) חשקה נפשך, אז הנה רשימת מורים נוספת, ורחבה/מקיפה יותר.

amir_aikido

New member
רק תגדירי מטרה

אני חושב שאת מנסה לאחד שתי מטרות די שונות:
&nbsp
אימונים לטובת הגנה עצמית
ואימונם לטובת כושר
&nbsp
אלא שמניסיוני, שתי המטרות הללו לא מתאחדות כ"כ טוב. אמנות לחימה איננה כושר, ולהיפך, כושר איננו אמנות לחימה.
&nbsp
לא רואה בעיה עם להתחיל בגיל 23, מכיר גם אנשים שהתחילו אחרי גיל 40 והתקדמו יפה מאוד.
&nbsp

אמיר
&nbsp
&nbsp
&nbsp

Helado4

New member
היי orengar , אשמח לפרטים נוספים לגבי אומנות הלחימה הזו

אני ממש ממש לא מבינה ולא בקיאה בתחום אומנויות הלחימה ואשמח לדעת מעט יותר

ש מים

New member
אמנות-לחימה צריך לא לדבר

כמו כל תחום תנועתי, העברת הידע נעשית תוך עבודה פיזית. מלל/דיבור לרוב לא יהיה מדוייק ולא יעביר את המסר. מעבר לכך, יש שוני והבדלים גדולים בין מורים וגישות, אפילו באותה שיטה/בית-ספר. אבל להסבר כללי את יכולה להתחיל כאן וגם כאן (באנגלית).
ההמלצה הכי טובה (ונכונה) היא ללכת ולבדרוק/לבחון מורים ודוג'ואים ושנים ואז להחליט (תתחילי בכאלה בעלי נגישות הכי נוחה עבורך).

בהצלחה.

orengar78

New member
מסכים לגמרי עם ש-מים - לקרוא לא ממש יעזור...

ממליץ לך ללכת לאחד המורים באיזור שלך בכדי להתרשם. להחליט על אומנות כזו או אחרת מקריאה בלבד לא יביא לתוצאה טובה לדעתי. את תשמעי את זה לא רק ממני אלא מכל מורה שתלכי אליו שהכי חשוב זה חיבור למורה ולקבוצה והרבה פחות לאומנות הספציפית (למרות שגם לזה יש משקל מסוים) - תצאי, תתנסי ותחליטי - ושיהיה בהצלחה בדרך!

brsh30

New member
קרב מגע בפתח תקווה

שלום. שמי ברק שפירא, ואני מאמן קרב מגע בפתח תקווה. יש לנו קבוצת נשים עם מאמנת.
את מוזמנת ליצור קשר
0523409192

למעלה