מה דעתכם על מדריך שמעשן?

דיברגנט חדש

Well-known member
מה דעתכם על מדריך שמעשן?

האם זה לא מראה על אחד שאסור לקחת ממנו דוגמה אישית ולכן לא מומלץ להתאמן אצלו?

ש מים

New member
מה הקשר?

קח את מה שמתאים לך.
אין אדם מושלם. אפילו לא מדריך לאמנויות לחימה. ואפילו לא מסטרים גדולים.

דיברגנט חדש

Well-known member
הקשר הוא שסיגריות וספורט לא הולכים ביחד

אמנויות לחימה היא תחום שמשנה דפוסי התנהגות, שזה אומר תזונה נכונה ובטח שעישון לא נכלל ואם המאמן מעשן, זה אומר שהוא לא יודע את אבני היסוד שעליו מושתת התורה (אמנויות לחימה).

ashigara

New member
כמה מהמורים הגדולים לאייקידו עישנו

אני מכיר כמה דוגמאות של מורים גדולים לאייקידו שעישנו. גוזו שיודה סנסאי, מייסד ארגון יושינקאן וסייגו ימאגוצ'י, מורה מארגון אייקיקאי שהפגין ולימד אייקידו ייחודי ומרשים היו שניהם מעשנים כבדים. יש גם לפחות מורה אייקידו בכיר שמבקר בקביעות בארץ שהוא מעשן ועדיין מלמד אייקידו מעניין שבעיני שווה בהחלט ללמוד. דוגמאות לא חסרות.
בסופו של דבר אף אחד לא מושלם (כפי שאמר קהלת "כִּי אָדָם אֵין צַדִּיק בָּאָרֶץ, אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה טּוֹב וְלֹא יֶחֱטָא") וכתלמיד נראה לי שכדאי לשמור גם על חוש ביקורתי ולהשתדל להפריד ולנפות בין מה אתה רוצה ללמוד ממורה ומה אתה לא.

דיברגנט חדש

Well-known member
אני לא מדבר על אסייתיים, כי שם תרבות העישון שונה מהמערב

אני מדבר על מדריך ישראלי, כמו לדוגמה זה של האח הגדול.

ש מים

New member
תתרכז בלחימה

אני לא מכיר את האח הגדול. לא צופה בטלוויזיה.
אבל עישון והרגלי תזונה הם "כסף קטן" ולא ממש שייכים ללחימה. לדעתי חשוב יותר להסתכל על האישיות של הבנאדם/המורה - מה אתה לומד ומבין מהאישיות שלו.
כי כמו שכתבת (בצדק): אמנות הלחימה משפיעה על האישיות (סתם לדוגמא: אי-שליטה עצמית, אגסיביות וכוחניות אינם מקובלים עלי ובלחימה הם מהווים מכשול ענק, שבמצבי אמת עלול להביא למותך. אז אני הייתי מתרחק ממורה שכזה, הרבה לפני שהייתי מסתכל על הרגלי העישון והאכילה שלו).

דיברגנט חדש

Well-known member
יש שם מישהו שיש לו דאן 5 בקראטה

טיפוס שלא הייתי רוצה שיהיה מדריך לא לי ולא לילדיי.
&nbsp
אגב, גם אני לא צופה בדרעק הזה.

ש מים

New member

אם הוא מורה מחונן

אם הוא מורה מחונן, מצידי שיעשן באמצע השיעור בדוג׳ו בעת תירגול קאטה.
מה זה משנה?
אני סולד מעישון, אבל מה לעישון ולמוסריות?
והאם מוסרי להכליל את כל המורים המעשנים תחת הקטגוריה ״טיפוס שלא הייתי רוצה שיהיה מדריך לא לי ולא לילדיי.״?

דיברגנט חדש

Well-known member
כי מאמן הוא דמות לחיקוי

כאשר מאמן מעשן, זה נותן לגיטימציה לעשן ואפילו מדרבן את הלא מעשנים לעשן.
&nbsp
דבר שני, זה פוגע בבריאות דבר הסותר ספורט.
&nbsp
דבר שלישי, זה העבדות של פועלים במדינות עולם שלישי בכדי לייצר את הסיגריות.
&nbsp
דבר רביעי, זה מזהם את האוויר.

שלושת הדברים שרשמת

אני מוצא עצמי במצב הזוי בו אני מגן על מעשן, וגם לדעתי זה אחד ההרגלים המיותרים והמזיקים שקיימים. אך אין קשר לאיכותו כמורה.
1 ו 2: זה אכן פוגע בבריאות של המורה (לא שלך ולא של הבן שלך). אך זה עניינו הפרטי. אינני מכיר אף אחד שהתחיל לעשן כי המורה שלו לאמנויות לחימה מעשן. הרוב מעשנים עם חברים מבית הספר. שם זה מתחיל.

3: עבדות של פועלים במדינות עולם שלישי? אתה שותה קפה ותה? אתה לובש מותג בינלאומי כלשהו או משתמש בסמרטפון? גם אתה שותף להעסקת פועלים בתנאים קרובים לעבדות בעולם השלישי.

4. מזהם את האויר? טעות בידיך. זה מזהם רק את האויר של מי שנמצא ליד המעשן. תנחה את הבן שלך שלא להיות בקרבת מקום כשהמורה מעשן. זכותך לבקש זאת כם מהמורה.

דיברגנט חדש

Well-known member
הזוהמה נתפסת בבגדים

בהחלט מתחילים לעשן בקירבת המאמן, כי מצטברים לידו עוד מעשנים וזה גורר שמי שמעשן הוא בקרבתו.

מערכת ערכים

לכל אחד מערכת הערכים והעקרונות שלו.
שאלת שאלה, קיבלת הצגת דעות של אנשים כאן.
נראה שאין לך עניין חוץ מהתייחס אל אותו מורה בביטול - בגלל שהוא מעשן.
כתבת כאן כדי להשמיץ באופן כללי? או כדי לשמוע את דעתם של אחרים?
לי התשובה הראשונה נראית הגיונית.
אם רצונך לזלזל באיכותם של מורים בכי הם מעשנים, זו זכותך ואני מכאן מסיים את השתתפותי בספק דיון הזה שהעלית.

מצחיק אותי "הר הצדקנות" (עיין במיוחד סעיף 3 שהעלה זאב) האינפנטילי
בו יש המטפסים עמ' לחפש עליו את דמות ה"מאסטר" - כאידאל נטול כל קארמה שלילית
.

למורה יש רק תפקיד אחד: ללמד את החניכים אמנותו - באהבה ובמסירות
.

השאר - מוץ.

דיברגנט חדש

Well-known member
ממש לא

"במכון שלנו שיעורי הקראטה לילדים מועברים עי" מורים מנוסים מאוד בהדרכת ילדים, המורים שלנו משמשים מודל חיובי לחיקוי עי" הילדים ומחזקים את הערכים שההורים מלמדים בבית, הילדים לומדים משמעת בצורה חיובית מאוד וזוכים לעידוד וחיזוק על הישגיהם השיעורים שלנו מחולקים לפי קבוצות גיל ורמה בהתאם להתפתחות הנפשית והגופנית של הילדים."

למען הסר ספק, אני לא קשור למכון ומצאתי את זה כחיזוק לטענתי, שמאמן משמש בין היתר כמודל לחיקוי, בעזרת ד"ר גוגל.

ש מים

New member
כל אדם יכול לכתוב על עצמו כל דבר

מדובר במודעת תדמית/שיווק. קח את זה בחשבון (זה לא אומר שהבנאדם אינו דובר אמת, וזה לא אומר שזה אינו עולם הערכים שאליו הוא שואף, אבל אין בכך להעיד דבר על אמנויות הלחימה ועל "מטרת אמנויות הלחימה" ככלל).

Pyongwon

New member
עישון

ראיתי מאמנים גדולים שמענים.
יש כאלו שמתאמנים ואז מעשנים.
אם זה מפריע להם - יפסיקו. ואם לא - לא.
לא תפקידי לומר להם מה שהם כבר יודעים.

אני אישית לא מעשנת - אבל אלו שכן - החלטה שלי - אז לא במועדון (כמובן) ולא בקרבתו. אבל מה שכן - החניכים (ות, במקרה שלי) עשו התערבות לגבי עישון ובשר. אחת לא אכלה בשר לסופ"ש והשניה עישנה רק 7 סיגריות. אבל זה כבר עסק שלהם...

למעלה