פחד מקרבות באימון..

JUJITSU2

New member
פחד מקרבות באימון..

שלום לכולם..
הנני בן 33 ללא עבר באומנויות לחימה , מתאמן כחודש בגו גיטסו ברמת גן - מאד נהנה מהטכניקה ומהכושר , העניין שאני מפחד מקרבות .
מפחד לפצוע ולהיפצע .
אני ממש לא רוצה להגיע לרמות הגבוהות כי אני רואה את הקרבות שם ובכלל נראה לי שאני לא בנוי לזה ..
וזה קצת מציק לי להתחיל משהו (כל תחביב) ולא לרצות להגיע לרמות הגבוהות בו ,אם מלכתחילה אני לא רוצה להגיע לרמות הגבוהות אז מה הפואנטה לעשות אותו מלכתחילה או איך אני אתקדם בכלל עם גישה כזאת...
הרי מן הסתם קרבות באימון זה חלק חשוב בלימוד אומנות לחימה ..
אני רואה אנשים באימון מחכים רק לקרבות וממש כיף להם ולי ממש לא ...

יש למישהו עצה ?

תודה.

amir_aikido

New member
עם המדריך דיברת?

שלום לך
&nbsp
העצה הראשונה והפשוטה ביותר היא לדבר עם המורה/מדריך
&nbsp
בהנחה הסבירה שבחרת במורה מוצלח, הרי שהשיחה עימו תזכיר לך, שהוא מודע לרמתך, ושאתה לא עומד להכנס לקרב ברמה גבוהה בתוך שבוע/שבועיים אלא רק לכשתהיה מוכן לכך. וכשתהיה מוכן, אותו הקרב לא ייראה מפחיד, כי אתה תגיע לשם בהדרגה ובאופן בטוח.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

אמיר

JUJITSU2

New member
זה בדיוק העניין..

כרגע ברגע שאני רואה שזה לא ברמתי אני מעיר לבן זוג שלי ואז זה סביר..
העניין מאיפה אני יודע כמו שאתה אומר שאני אהיה מוכן ??.. כרגע לא נראה לי אף פעם שאני אהיה מוכן לקרב פיסי ברמת יותר גבוהה משל מתחילים ...
האמת שהקרבות זה הדבר היחיד שגורם לי לחשוב שאולי בחרתי "תחביב" לא מתאים לי .. כי משאר הדברים אני נהנה ...

amir_aikido

New member
סבלנות, אתה מתאמן רק חודש

סבלנות
&nbsp
בהרבה מקומות, אחרי חודש עוד לא היו נותנים לך לתרגל "משחק קרב" בכלל (באימון אין קרב, יש רק "משחקי קרב" מסוגים שונים). זה לא מפתיע שהרמה שלך דורשת ממך להרגיע.
&nbsp
אל תתאכזב מכך שאחרים שהתחילו להתאמן לפני יותר זמן, התקדמו, תראה בזה סימן לכך שגם אתה תוכל להגיע לשם, אם רק תתמיד.
&nbsp

אמיר

JUJITSU2

New member
תודה , הלוואי והייתי בטוח בעצמי שאני לא אפחד מקרבות בהמשך...

amir_aikido

New member
אם בעוד כמה חודשים תמשיך להרגיש כך, נסה מקום אחר, מבוגר יותר

JUJITSU2

New member
תודה .בהקשר לעצתך מועדון הסמוראי בגבעתיים מומלץ ל"מבוגרים" ?

amir_aikido

New member
לעצתי - שאלת בעבר, עכשיו תנסה ועוד חודשיים/שלושה, כתוב שוב

ש מים

New member
אין דבר כזה "מומלץ/לא מומלץ למבוגרים".

בני-אדם שונים זה מזה ולאנשים שונים יש העדפות שונות. לכן יש גם אלפי סוגים של אמנויות לחימה (ומגוון גדול עוד יותר בצורת/אופי ההדרכה והלימוד).
לך עם תחושת הבטן שלך!

בהצלחה.

JUJITSU2

New member
תודה, אני מאד מתחבר לגו' ג'יטסו (אורן גורגוב) , אולם

כן יש שם הרבה צעירים ..
הבנתי שבמועדון הסמוראי יש יותר "מבוגרים" ופחות קרבות וגם מבחינת שעות זה יותר נוח לי .
לכן ביקשתי המלצה על המקום ..
מאד חשוב לי שהאומנות לחימה תהיה מאד פרקטית וברובה מכילה הגנה עצמית
תודה.

CRAZY BOLI

New member
קרבות

באימון המונח הנכון הוא ספארינג.
לעשות ספארינג מלא וחופשי בעצימות גבוהה לוקח לא מעט זמן.
באופן כללי הספארינג לא אמור להיות עצים מבחינת עוצמת המכות, מכיוון שזו לא תחרות.
בנוסף אין צורך לחפש נוק קאוט מול בן הזוג כי שוב זו לא תחרות.
&nbsp
מתאמנים ברמה גבוהה של כמה שנים לפחות, אמורים לדעת לעשות גם ספארינג חזק אבל וזה אבל גדול, הם יודעים לשמור אחד על השני ומכירים את הגבולות אחד של השני.
&nbsp

Pyongwon

New member
קרבות - פציעות. תמיד

אתה נכנס לקרב - דע מקודם שאתה הולך להיפצע. לכן צריכים ממש לשמור ולהיות מאוד מאוד זהיר.
אני לא ממליצה בכלל על קרבות מעל גיל 30 - או אפילו לפני. אין שום סיבה לכך. תגידו מה שתגידו. אני בנתיים נשארתי חייה וללא פציעות עקב זה שאנחנו לא עושים קרבות. עובדים קרבי אבל לא עושים קרבות.
יש דרכים חילופיות להילחם.
חומר למחשבה..
ג'סיקה.

Pyongwon

New member
טאקוונדו והגנה עצמית - רעננה ותל אביב

לא בשישי הזה, כי יש את מרוץ סמסונג והרחובות סגורים, אך בגדול בשלישי/שישי בת"א, יתר הימים ברעננה.
www.jmandel.hoogel.co.il

למעלה