שיעורי התנסות \ שיעור ראשון

orengar78

New member

שמרית211

New member
תודה לכולם, המשך בבקשה

עיקר ההתלבטות שלי נובעת מ-2 סיבות:

1. טאקוונדו מאוד אהבתי אבל אני תוהה אם בכלל לא שמים דגש על עבודת ידיים, או ששמים אבל במידה פחותה מקארטה? (בשיעור שנכחתי בו, לא הייתה בכלל עבודת ידיים).

2. קארטה-מרשימה בהחלט, אבל אני לא מתחברת לכל הקטות האלה. (מרגיש כמו מופע). אני מעדיפה אימונים נטו. השאלה כמה שמים על זה דגש באימונים?
הערת אגב-רקדתי המון שנים, ודי מאסתי בשינון ורצף תנועות קבוע מראש.

בעיקרון המטרה שלי כמו שציינתי למעלה היא שיפור גמישות, עבודת רגליים, והנאה.. :)

amir_aikido

New member
לאור המטרות - מה זה משנה ?

אם המטרות שלך הן באמת "שיפור גמישות, עבודת רגליים, והנאה.. :)"
אז מה חשוב אם יש או אין תרגול של אגרופים ? של בלימות יד / הסטות / לכידות / מנופים / תפיסות / חניקות / הטלות / ... או של כלי-נשק ?
&nbsp
&nbsp
אגב, שתדעי, הטקוואנדו דומה מאוד לקראטה, רק עם דגש גדול יותר על בעיטות, וכמו שבקראטה יש קאטה, בטקוואנדו יש פומסה - שזה אותו רעיון של רצף תנועות קבוע מראש.
&nbsp
שב ומעיר כי בעבודת רגליים נראה שאת מתייחסת בעיקר לבעיטות, וזו טעות מהותית - החלק החשוב בעבודת רגליים הוא התנועה, לפחות בעמידה.
&nbsp
&nbsp
אמיר

שמרית211

New member
תודה על ההבהרות

רק מהתרשמות ראשונית-נראה באימוני הקארטה הקאטות תופסות משקל יותר נכבד מאשר באימנוי הטאקוונדו (באימון עצמו תרגלנו בעיקר בעיטות, גמישות וכ'ו). זו רק מהתרשמות ראשונית ויכול להיות שאני טועה באבחנה.
בכל מקרה אני אנסה עוד פעם-פעמיים כדי להיות בטוחה :)

ש מים

New member
קיק-בו?

אני מסכים עם אמיר, ועולה בי המחשבה כי למעשה מה שעשוי להתאים לך זה ענף ספורטיבי שנקרא "קיק-בו", שנראה שעונה בדיוק על הדרישות שלך.

בהצלחה.

שמרית211

New member
תודה, קיבלתי החלטה

ביררתי ב- 2-3 מועדונים, ובסופו של דבר החלטתי להירשם למועדון שבו יותר התחברתי לקבוצה, למאמן ולאופי האימונים.
לא ידעתי שזה עשוי כ"כ להשתנות ממועדון למועדון, אבל מבחינתי יש לכך חשיבות.

ש מים

New member
מצויין. החלטה נכונה!

"אין לומדים אמנות לחימה (וגם כל דבר אחר), אלא מתוך הנאה ושמחה".
האצומי סנסיי.

למעלה