שיעורי התנסות \ שיעור ראשון

שמרית211

New member
שיעורי התנסות \ שיעור ראשון

אהלן לכולם,
במרבית הסגנונות האימונים נעשים בקבוצות. במידה ומצטרף אדם חדש \ ללא רקע קודם באומנויות לחימה כשכל האחרים ברמות גבוהות יותר, האם בשיעור הראשון הוא צופה או שגם מתאמן?
תודה :)

Shamy

New member
בתור חדשה

שהצטרפה בלי רקע..מתאמנים עם האחרים ולא צופים אבל המדריך קצת יותר שם לב מה אתה עושה ומדריך אותך טיפה יותר מהאחרים כדי לוודא שאתה לא עושה שטויות חמורות. העיקר תהנה,ואם אתה בא לאגרוף ומתכוון להשאר מציעה לכל הפחות להצטייד במגן שיניים (ויש להכינו מראש לפני השיעור!!! כשקונים מגן שיניים פותחים בבית ,צריכים לשים אותו במים חמים לפי הוראות היצרן ואז להטביע את השיניים שלך במגן לפי הוראות היצרן אחרת לא ניתן להשתמש בו)

Shamy

New member
מתנצלת חשבתי שאת גבר

אני רואה שאת אישה... אגב בתור אישה עם לסת קטנה מהממוצע (וקטנה משל גברים) אם את צריכה מגן שיניים אז תמצאי אחד כזה שנראה קטן יחסית (אני קניתי של ונום שכחתי את שמו ולפני היה לי nano של shock absorber) כי הם מתאימים לאנשים עם לסת יחסית צרה וקטנה...שיהיה בהנאה מרובה!!

שמרית211

New member
תודה, הייתי בשיעור-המשך שאלה! :)

האמת שאני מתלבטת בין שני סוגים של אומנויות לחימה. (קארטה וטאקוונדו)
המטרה העיקרית שלי היא שיפור גמישות, ועבודת רגליים וכמובן הנאה!
(אני פחות מתעניינת כרגע בתחרויות)
אשמח לשמוע על ההבדלים בין השניים ומה לדעתכם יותר מתאים לבחורות עדינות-מבחינה פיזית הכוונה :)

orengar78

New member
קראטה וטאקוונדו מוכוונים לתחרויות

אלו ענפים אולימפיים רשמיים ולכן רוב המועדונים בתחום הולכים בכיוון הזה. אם את מחפשת משהו עדין יותר ולא תחרותי, ממליץ על אייקידו או נינג'יצו. אם תגידי מאיזה איזור את אני אוכל להמליץ על מורים מתאימים. בהצלחה!

amir_aikido

New member
נכון חלקית בלבד

גם בקראטה וגם בטאקוונדו יש תחרויות, זה נכון, מידת ההכוונה לכיוון הזה תלוית מועדון.
לא בטוח האם יש קשר בין הנ"ל ובין עדינות. אפשר להיות עדינה ומתחרה.
&nbsp
&nbsp
אוהב מאוד קורינדו-אייקידו, מכיר מתאמנות וותיקות ומעולות, אבל כבר לא חושב שזו סיבה שאת תאהבי / תהני מאותה אמנות, ממליץ ללכת עם האמנות שמושכת את ה
ונכראה תמשיכי להתאמן בה לשנים.
&nbsp
אמיר

Pyongwon

New member
תלוי במאמנים.

אנחנו לא עושים תחרויות קרביות - מידי פעם עושים טכני. מה שכן - הרבה כיף והרבה נשים אצלינו!
אנו ברעננה ובתל אביב.
ג'סיקה.

amir_aikido

New member
איך קוראים למורה?

השאלה לעיל אולי עושה רושם טיפשי, אלא שהיא מאוד נכונה
&nbsp
כי כל התייחסות אל קראטה / טאקוונדו בהכללה, לא תהיה בהכרח נכונה ביחס למועדון שאליו את מתעדת ללכת.
&nbsp
המלצה פשוטה - תסתכלי במועדון, תראי אם יש בחורות "עדינות" כמוך בין המתקדמות יותר (שמתאמנות שנה / שנתיים / חמש / עשר), תגשי אליהן ותדובבי אותן ביחס לשאלות שמעניינות אותך. אם אין בחורות כמוך, נסי לברר למה, במועדונים וותיקים ייתכן שיש פיצול ובמקרה סניף מסויים גברי יותר, ולפעמים, במקום קטן זו גם שאלה של זמן - יש 2-4 מתאמנות וותיקות (מקבוצה של עד 20 שלא כולם מגיעים זה יחס מציאותי) ובמקרה הן בחופשה החודש. אם אין בחורות כמוך ולא היו, ראוי לשקול ואולי לחשוב יותר על המקום השני.
בדר"כ טאקוונדו נותן המון דגש על בעיטות (ובזמן מוגבל זה בה על חשבון אלמנטים אחרים), אבל, זה לא שבקראטה אין בעיטות והדגש שם תלוי מורה.
&nbsp
&nbsp

אמיר

שמרית211

New member
תודה אמיר =)

דווקא היו הרבה בנות בשיעור (גילאים בוגרים), אבל רובן חגורות כחולות ושחורות כך שאני לא יודעת אם אפשר באמת להשוות. כולן נראו מאוד חזקות.

amir_aikido

New member
לכי ודברי איתן, שווה

ואם המועדון הוא ליד האוניברסיטה, זו קבוצה טובה וידידותית לנשים כבר הרבה שנים, תמסרי ד"ש חם לאומיד ממני.
&nbsp
אמיר

Pyongwon

New member
יש, כמובן, בדיזנגוף סנטר גם בנים/בנות/נשים/גברים.

וזה טאקוונדו והגנה עצמית.
כיף לבוא וכיף להתאמן.
ואמיר - אומיד כבר בחוץ כמעט 5-7 שנים...

amir_aikido

New member
וואו, הזדקנתי, מי מלמד שם עכשיו?

ג'סיקה

אם אורי בחוץ וגם אומיד בחוץ
מי מלמד שם עכשיו?

המורים הם תלמידים שלהם?
אורי ואומיד עוד מתאמנים בעצמם?

אמיר

Pyongwon

New member
אורי - ביקש אז שאעזור לו להקים את המועדון:)

וזה היה ממזמן. אומיד כבר היה במכללה אחרת, כבר לא שם ומשהו עם מחשבים... מי מאמן שם עכשיו - חושבת פום 1, רשום, אך הבנתי שהיה בלאגן אז אין לי בדיוק מושג. יודעת שלא מתחרים, וכבר גם לא שולחים אנשים לשחורות לא דרכי ולא דרך אף אחד. לא שולחים גם לתחרויות.. היו צריכים להיות באליפות אס"א ולא הגיעו. אז.. לא יודעת?

בכל מקרה, חניכה שלי (דאן 2) היתה שם בביקור. אבקש שתצוץ שם שוב ותראה מצב. אראה אותה בשלישי, אני מקווה. וגם כמה דאנים אחרים שלי היו שם.. בביקור, לא להתאמן כי אנו מתמקדים בטכני ולא בקרבי. משאירים את הגוף (פחות או יותר) בטוח. היו כמה מאמנים שם, מתחלפים, אז לא בטוחה.

Shamy

New member
במה היית ואיך היה השיעור?

נראה לי שזה יותר רלוונטי מענף הספורט..

אני לא סגורה מה הכי עדין לבחורות ממה שאני יודעת אייקידו , טאי צ'י וחלק מסוגי הקונג פו נחשבים "עדינים" יותר

שמרית211

New member
תגובה

הייתי בשיעור טאקוונדו ודווקא נהנתי מאוד!
הרגשתי חלשה מבחינת כוח שאני מסוגלת להפעיל בבעיטות, אני לא יודעת אם זה בגלל שאני רק מתחילה והרוב חגורות כחולות \ שחורות או סיבה אחרת. דווקא היו הרבה בנות (בוגרות ממני) אבל הן היו חזקות ממני בהרבה.
חשוב לי אומנות לחימה שבה אוכל לשפר גמישות ועבודת רגליים.

Shamy

New member
כוח צוברים

אני לא יודעת אגב איך זה בטקאוונדו מבחינת כחול שחור וכו' ..כל אחד והקריטריונים שלו

הכי חשוב שנהנית וכוח צוברים..גם אני כרגע בגלל שאני מתחילה בMMA אני בקושי מצליחה להפיל גברים שלא לדבר על הפלה שדורשת להרים מישהו מעל הקרקע זה כרגע לא אפשרי עבורי (אפילו בני עשרה בגובה 1.7 במשקל 60 וטיפה...אני 1.62 במשקל 55 בממוצע) אבל זה יגיע..

סבלנות והתמדה הם המפתחות פה

amir_aikido

New member
התשובה לא חד משמעית

שלום

התשובה מאוד תלויה באמנות, במועדון/קבוצה ובמורה

אין דין אחד לקבוצת מתחילים באמנות ללא נפילות, למול קבוצת מתקדמים באמנות עתירת נפילות. באמנויות שהן עתירות נפילות (ג'ודו, אייקידו ועוד) חשוב מאוד ללמוד ליפול נכון בשלב הראשון, וזה דורש תירגול ייעודי. דבר שמוציא את הטעם משיעור התנסות - מספר קטן של שיעורים ראשונים יהיו מאוד שונים באופיים מכל השיעורים אח"כ, ובמקביל עלול לדרוש הקדשה גדולה מצד המורה לתלמיד שאפילו לא החליט עדיין שהוא מצטרף.
יש כל מני תרחישים אחרים כמובן, למשל אמנות עתירת נפילות בקבוצה שרובה מתחילים כך שהאימון לכולם בנוי בהתאם.

ממליץ לא לקבל שום החלטה על בסיס הפרמטר הזה, אין קשר בין קיום של אימון ניסיון לעומת צפייה באימון ובין איכות המורה/קבוצה.

אמיר

Shamy

New member
LIKE!

צריכים לשפצר לנו את הסימן LIKE שיהיה דומה יותר לזה של הפייסבוק

למעלה