אייקידו ?

אייקידו ?

שלום לכם,
בעברי התאמנתי בלא מעט שיטות, מג'ודו, קמפו-ג'יטסו, ננג'יטסו ואייקידו בעבר הרחוק מאוד שלי (לפני כ 20 שנה)

בסופו של עניין, הכי התחברתי לאייקידו, גם במבחינת האומנות וגם מבחינת הפילוסופיה הלא התקפית.

כיום אני מחפש לחזור לאימונים בשיטה (באזור השרון או המרכז)
כאשר אני מחפש מקום שמשלב גם את הטכניקות, אבל גם את הפילוסופיה של האייקידו.
במקומות שראיתי (אמנם ראיתי 2 מקומות פעם אחת כל אחד וזה לא יותר מדי מייצג) לא ממש ראיתי שילוב של הפילוסופיה יותר מדי
(ואולי אני לא יודע איך זה נראה כשמשלבים את הפילוסופיה בטכניקה? :-O )
הייתי בשיעור בבית הספר הדמוקרטי בהוד השרון, ובשיעור בכפר סבא.
ולפני 6 שנים התאמנתי קצת בכפר הירוק גם כן.

אז מספר שאלות: אשמח לדעת את ההבדלים, בין הגישות השורות של האייקידו, באופן שמלמדים אותו בארץ?
האם אתם מכירים מועדונים/גישות שמשלבים את הפילוסופיה בטכניקה? (או אולי איך זה נראה כאשר משלבים את הפילוסופיה בטכניקה?)

ושאלה נוספת, האם נהוג לקחת שיעורים פרטיים בזה? ואם כן, מה סדר גודל המחירים?

אחד הדברים שמאוד מעניינים אותי הוא גם השילוב שבין הגישה של האייקידו לתקשורת בין אישית (בגלל התחום שבו אני עוסק).

רוב תודות
מיקי

amir_aikido

New member
כיוונים לנסות

שלום
&nbsp
לצערי, בשאלה העיקרית שלך אני בספק שאוכל לעזור לך.
&nbsp
אני אישית לא מתחבר ולא מצליח להבין מה אתה רוצה. לכן גם פחות מופתע שהאימון בביץ-הספר הדמוקרטי, שם המורה שלי מלמד קורינדו אייקידו , וכנראה שאם היה מלמד כפי שאתה רוצה, אני לא הייתי קשור אליו.
&nbsp
כיוונים לנסות בכל זאת:
-----------------------------
1) מיילס קסלר
2) נדמה לי שיש תלמיד של זאב ארליך שמלמד בפתח-תקוה
3) בכללי, נראה לי שאתה צריך ללכת למקומות שונים עד שתמצא את ששובה לך את ה

&nbsp
מצ"ב מידע על סגנונות האייקידו:
--------------------------------------
חיפוש בגוגול מצא את המאמר הבא של זאב ארליך:
http://www.derech.net/Taichi/Aikido.html
תוסיף אליו את המאמר שלי על קורינדו אייקידו מתחילת שנות ה-2000 שעוד מופיע כאן במאמרים של תפוז
http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx?forumid=148&aId=6772
היה שם פעם עוד מאמר בנושא שלא מצאתי

&nbsp
עוד הודעות בתפוז בנושא (עם מידע חופף):
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=148&messageid=48096922
&nbsp
&nbsp

המון תודה על המאמרים

בהחלט פוקחים את העינים
ומבהירים יותר את השילוב שבין הפילוסופיה לטכניקה והטכניקה לפילוסופיה
כמו כן, אספקטים שונים של הגישות השונות.
&nbsp
לכן שוב תודה
מיקי

ashigara

New member
שאלה טובה, איך זה נראה כאשר משלבים את הפילוסופיה בטכניקה

ואני לא מתיימר לתת ממש תשובה. מהנסיון האישי שלי, בדרך כלל הדיונים על הפילוסופיה באייקידו נערכים בדוג'ו שאני מתאמן, אחרי האימון. עם זאת, לעיתים כשהמורה שלי מנסה להסביר עיקרון או להדגיש נקודה בביצוע טכניקה הוא גולש גם לעקרונות הפילוסופיים.
מההתנסות שלי ממורים אחרים בארץ, שמורכבת מביקורים פה ושם בדוג'ואים אחרים, התמונה דומה גם בדוג'ואים בהם ביקרתי.
מאידך, התאמנתי פה ושם עם מורים שאפשר לומר שבמהלך האימון באופן מובנה ומכוון הם נוגעים בצדדים יותר עמוקים של האייקידו, שאפשר לומר שהם מעבר לאימון המעשי/מיידי בטכניקות. המורה של המורה שלי, הירושי טאדה סנסאי, דאן 9 אייקיקאי, דן הרבה ברמות השונות של ביצוע הטכניקות באייקידו. הוא מדגיש שהמתאמן בקביעות וברצינות באייקידו צריך לשאוף להגיע לביצוע הטכניקה ברמות העמוקות יותר לגישתו, אלה שמעבר לביצוע הטכני. טאדה סנסאי מלמד ביפן ומעביר סדנאות באירופה.
בארץ, השתתפתי בשעתו בסדנאות של שני מורים, ג'ון סטיבנס סנסאי ורוברט (בוב) נדו סנסאי, שניהם בדרגת דאן 7 אייקיקאי שעסקו כל אחד בדרכו בהיבטים שנוגעים בפילוסופיה של האייקידו.

שלום מיקי - הצעה

שלום מיקי,

אינני יודע האם ניסית, אך תלמידי - הראל אברוצקי מלמד אייקידו בסמוך להוד השרון.
אני מאמין שלאחר מספר שיעורי התנסות אצלו, ייתכן שתמצא את מבוקשך.

פרטים בקישור...

בברכה ובהצלחה,
זאב.

למעלה