אם מספיק לדעת קאטה אחת למה לומדים המון קאטות בשיטה

ori jkd

New member
אם מספיק לדעת קאטה אחת למה לומדים המון קאטות בשיטה

אומרים במספיק לדעת קאטה אחת כדי לדעת את כל השיטות אז מה הסיבה שאנו רואים שיטות עם עשרות קאטות שמקדשות את חשיבות התבנית עצמה.

ש מים

New member
מי אומר?

(חוץ מזה, אצלנו, בבוג'ינקאן, אומרים: "אל תאמין לכל מה שמספרים לך"
)

ELIELI22

New member
אם נלך היסטורית..

השיטה כללה כמה קאטות אך המורה לימד קאטה אחת או 2 כל תלמיד.
קאטה שנראתה לו מתאימה לתלמיד לאישיות שלו, לגיל שלו. רק המאסטרים או המיועדים זכו ללמוד את כל השיטה. (לפחות בשיטות מסוימות).
האם מספיקה קאטה אחת? ישנן שיטות שקיימות ללא "קאטות" כלל.
הקאטה יש בה משהו שניתן לשאוב החוצה, עד כדי כך שהשאיבה החוצה מתפתחת למשהו שונה מהמקור.. וזה בעצם העניין ההתפתחות.
אפשר להקדיש המון זמן לקאטה מסוימת .
אני לדוגמא הקדשתי כ6 שנים להתאמן בקאטה הבאה (לא 6 שנים של נזיר, אבל הרבה מהאימון שלי הוקדש לכך):
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=KpmlOI5jsvE[/URL]

האם מיציתי? האם אני מבין את האפליקציה עד הסוף? האם פיתחתי משם מספיק?
יש עדיין הרבה עבודה.

shaolin tample

New member
בשאולין היה נהוג להתאים את סגנון החיה למבנה החניך

בשאולין קונג פו כל נזיר לא למד את כל סגנונות השיטה אלא נהג להתמחות בסגנון שהיה מוצאם למבנה הגוף
והיכולות הפיזיות שלו כאשר הוא בחור צעיר.
מי שהיה גבוהה וחסון היה לומד את סגנון הטיגריס/נמר
שעובד על הרבה חום מתפרץ ומכות חזקות מהממות.
מי שהיה כחוש וקטן היה לומד את סגנון הנמר שעובד
על זריזות ונקודות תורפה של היריב.

amir_aikido

New member
היחס לקאטות שונה בשיטות שונות, ומה עומד מאחורי האמירה

אני חושב שזו שאלה של מהי "קאטה" , מה הלימוד כולל וכו'
&nbsp
שמעתי/קראתי טענות דומות, כי מי שממש שולט היטב בקאטה אחת מכיר את כל אותה שיטה, אך כשבודקים לכוונה שלהם בלשלוט היטב באותה קאטה, מתברר שהיא כוללת בתוכה גם הבנה טובה של קאטות אחרות, או שמדובר בקאטה שאורכה דומה לעשר קאטות בשיטות אחרות. בנוסף, לא חושב שראיתי דוברים כאלה מהענפים שנובעים מהג'ו-ג'וטסו היפני, אולי בשל הבדל בהתייחסות לקאטות ובתוכן שלהן.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
אמיר

מניין הדעה הזו - שמספיק לדעת קאטה אחת?

כל קאטה (באמנויות לחימה) או לחילופין יצירה קלאסית נוספת (בנגינה) מלמדת אספקטים נוספים באמנות.

Pyongwon

New member
זה מעניין.

אצלי בשיטה - בטאקוונדו - WTF יש כמה אפשרויות.
יש את הקאטות (פומסה) שלומדים ואח"כ יש את הניתוח שלהם שלא כ"כ מלמדים, ככל שאני יודעת. יש שיטה אחת - (הטאיגוקים) ואם מחברים אותם כולם יחד יוצא קאטה אחת.

מאידח, יש כאלו שבנו קאטות של מוסיקה והם מתאמנים רק עליהם.
מאידח לאידח (אם ככה אומרים) הבנתי שכעת מוסיפים עוד כמה סגנונות לתחרויות. אז בכלל יהיה כאן כיף.

בכל מקרה, בין אם זה 1 או כמות לא קטנה, והוסף לזה עוד ועוד - כעת כפי שהולך להיות, קאטות זה דבר נפלא. ותמיד, תמיד ניתן למצוא פירושים והגדרות נחמדים נוספים. גם בטאקוונדו אין גבול לגיל - זה לכל גיל ועד כל גיל, כך שמי שעושה קרבי וגופו נפצע - בדר"כ הולך גם לקאטות. וכן, גם בקאטות ובפומסה יש מספיק תחרויות. אנחנו, השנה, כבר עשינו 7:)

למעלה