מאיפה השתרש המנהג של חודש הפסקה באימונים באוגוסט

CRAZY BOLI

New member
יוצאים לחופש :)

מכמה סיבות:
- בהנחה שהמורה מגיע לכל השיעורים במהלך השנה ולא מנדב מחליף אז זכותו ליצור לעצמו חופש בצורה מסודרת.
- ביולי אוגוסט הרבה תלמידים יוצאים לחופשות ממילא והכיתות עשויות להיות דלילות.
- יש מועדונים שעובדים תחת מרכזי ספורט שההנחייה שלהם היא כזאת מסיבה זו או אחרת.
&nbsp
חודש הפסקה מאימוני לחימה לא אומר שצריך לא להתאמן בכלל, לפעמים דוקא ניתן לנצל את הזמן הזה לעבוד על פעילויות ספורט אחרות ולצאת משגרה, מה שמקובל גם בהמון ענפי ספורט תחרותיים.
&nbsp

ש מים

New member
נכון!

שנים תהיתי על זה עד שהגעתי למורה שלא פועל לפי "הנוהג" הנ"ל.
מאיפה זה מגיע? לדעתי בעיקר ממקורות שלא מבינים שלימוד ועיסוק באמנות-לחימה אינו "חוג" ובטח לא במתנ"ס...

CRAZY BOLI

New member
גם המורה הוא אדם

ואם הוא יוצא לחופש בצורה מסודרת זה לא כזה נורא.

כשהעיסוק בא"ל הופך למקצוע...

מתבקש אדם להתנהל עם עיסוקו בהרמוניה עם החיים... משפחה וכד' - שטויות אחרות אם שמעת...
ככלות הכל, לא כולנו התעלנו לכדי התבודדות במערה ובין הגיג לרישום, ניאותים לקבל תלמידים ותו לא...

ש מים

New member
למה דווקא אוגוסט??

שתבינו מספר דברים:
  1. אם מורה רוצה לצאת לחופש - למה לא? (אגב, מה קורה כשמורה יוצא ללמודים? למשל - חודש ביפן? גם זה סוג של חופש. לא?). אבל למה דווקא "אוגוסט"??
  2. אני בעד חופשות מאימונים - בקרב תלמידים ובקרב מורים. אבל - וזה העיקר - אני חושב שהחופש צריך לבוא בזמן הנכון לכל אדם (לפי הצרכים האישיים שלו. בעיקר המנטאליים והנפשיים). לכן, קביעה של זמן אחיד היא בעייתית בעיני.
  3. ולמרות הכל, יש גם לא מעט מורים שמסתפקים בחופשות הקיימות בלו"ז הרגיל (חגים, שבתות וביו"ב) ולא מחפשים/זקוקים לחופשות נוספות.

אתה חושב
אני חושב שאתה לא.

באוגוסט נגמרות (כמעט) כל הקייטנות
. באוגוסט אין גנים
- אפילו לא במגזר הפרטי. איש משפחה מתבקש להתכנס אל דל"ת אמות ביתו... אם הוא רק יכל.
האם זה מיותר
- במיוחד נוכח העובדה שבחגי תשרי כחודש אח"כ כמעט לא עובדים
לדעתי - טפשות הניזונה מעצלות. או להיפך. אבל אילו הם החיים כאן
.

.

העיקר שיבנו כאן
קלה. נסלח על הכל (כמעט)...

CRAZY BOLI

New member
תחרויות

מתקיימות במהלך השנה, פגרה קיימת בדרך כלל ביולי אוגוסט ושוב זה זמן טוב גם לחניכים וגם למורה לקחת אויר לקראת השנה החדשה.
כשמורה מכין תוכנית אימון שנתית כולל הכנה טכנית, טקטית, כושר וכו' זה מצריך תכנון רב וחשיבה הוא יכול לנצל זמן זה באוגוסט על מנת לחשוב איך להכין את חניכיו בצורה הטובה ביותר.
&nbsp

ש מים

New member
עכשיו אני מבין...

אנחנו מדברים על 2 תחומים שונים לחלוטין:
אתה מדבר על "המגזר התחרותי-ספורטיבי" ואני על "מגזר אמנות הלחימה". כנראה שהשיקולים שונים.

Pyongwon

New member
מעניין.

אצלינו אנו מתאמנים 12 חודשים בשנה. כולל אוגוסט. אם אני לא שם - או בתחרות/סמינר/מה שיהיה - יש תמיד מחליף. זהו אכן זמן עם מעט פחות תלמידים כי חלקם בחו"ל או מה שיהיה, אבל אז מעולה כי אפשר לעבוד אישית עם תלמיד ולשפר את הישגיו ובעייתיות שלו. וגם - אם יש הפסקה, אז הכל יורד. הגמישות, השליטה, הכל. כמו שלי אין חופש - גם מבחינתי גם לתלמים אין. ו

אני מעדיפה שיגרה. לא לבנות, לצאת ושוב לבנות.
גם עוד מאמן אמר לי - אז הילדים יוצאים לחופש, והכל הולך. מתחילים לחזור לעצמם בסביבות נובמבר... לי עדיף לא לשבור את השגרה. אבל כל אחד - כרצונו יעשה..:)

יש כמה אנשים שמגיעים אליי באופן קבוע בקיץ - יולי/אוגוסט כי יודעים שאנו מתאמנים 12 חודשים בשנה. האם תצטרפו אלינו? :) וכן, בשני המועדונים אנו עובדים 12 חודשים בשנה... גם בת"א וגם ברעננה. :)

shaolin tample

New member
זה דבר טוב בשביל המורה ללכת להשתלמות

אני מסכים איתך שאומנות לחימה היא לא חוג אלא דרך חיים.
הרי ברור שבעבר הסמוראים,נינג'ות ונזירי השאולין כל הזמן עסקו בלחימה כי
זאת הייתה דרך החיים שלהם בסביבה.
היום אנחנו לא סמוראים וגם חיילים קרביים לא כל היום מתאמנים לכל אורך השנה.
היום המורה בדרך כלל ינצל את הזמן הפנוי בקיץ לחופשה אישית כדי להתרענן שזה דבר פסיכולוגי ופיזיולוגי חשוב כדי לא להישחק או למטרת מחנה אימונים ומבחן דרגה.

גם לי זה מוזר

כל השנה צריך להתאמן ופתאום אפשר להפסיק לחודש, לפעמים חודשיים?
אצלנו מתאמנים 12 חודשים. זו דווקא אמנות לחימה תחרותית ורואים את החופש כהזדמנות טובה להעלות גמישות, כושר, למידת סגנון חדש וכו', שלא כמו בשאר השנה שהרבה מהזמן מופנה לאימונים מכוונים תחרויות.

ELIELI22

New member
חופש גדול של בית הספר.. כנראה

אצלי מתאמנים כל השנה.. מי שרוצה חופשה באוגוסט לוקח אותה באופן עצמאי.

Pyongwon

New member
בין חו"ל - לאימונים

אצלינו אם בארץ - מתאמנים.
וזה כל הקבוצות. :)

אם בחו"ל - מתאמנים עד שיוצאים, נוסעים, חוזרים וממשיכים להתאמן.
אם יש פחות אנשים - מעולה - כל אחד מקבל תשומת לב אישית וזה מעולה גם:)

למעלה