התייעצות: תשלום חודשי באומנות לחימה ניתן ל "מיקוח" ?

elico34

New member
התייעצות: תשלום חודשי באומנות לחימה ניתן ל "מיקוח" ?

שלום לכולם,
רציתי לשאול שאלה קטנה, מאחר ויש פה גם מאמנים ומתאמנים ותיקים : במידה ואני מעוניין להירשם למקום מסויים, אך לדעתי המחיר שדורשים עבור מספר אימונים מסויים הוא גבוה מדי. (ביחס למקומות אחרים גם). מבלי להתייחס עכשיו לדברים כמו "על איכות משלמים" :
האם ראוי לבקש הנחה מסויימת? או שפשוט לא להירשם מראש? (יש לציין שאני לא מדבר על הנחה לא הגיונית ) אני לא רוצה להעליב את המאמן או לפגוע בפרנסה שלו.

בוקר טוב elico34

מורה לאמנויות לחימה הוא אמן. בעל מקצוע. לא מוכר
בשוק.
לבקש הנחה מותר
- להתמקח אסור
.

יובל.

CRAZY BOLI

New member
אומר לך בשיא הכנות

הייתי אומר לתלמיד כזה שכנראה לא נתאים, ומאחל לו בהצלחה למצוא מורים אחרים.
הסיבות:
א - כל מה שיובל אמר.
ב - נגיד שמחיר אימון של מאמן הוא 200 ואתה מעוניין ב - 10-20% הנחה (שזו הנחה סבירה) אז אני מבין מזה שאם לאדם יש כסף לשלם 160-180 לחודש אז יש לו גם 200 ואין ויתורים בנושא הזה מבחינתי.
ג - אם הסיבה היחידה שמתאמן יבוא אליי ויאמר לי שמאמן אחר לוקח 10-20% פחות ממני ומצפה שאשווה את המחיר שוב אאחל לו ללכת למורה שלוקח בזול יותר, ואולי זה ישתלם לו כי אולי המורה יכול להיות גם יותר מקצועי ומנוסה ממני ואני אומר זאת לא בציניות.
&nbsp
בכל עיסקה מחיר הוא דבר חשוב, מצד שני כדי לדעת מה אתה מקבל במחיר הזה עליך לעשות שיעורי ניסיון בכמה מקומות ולקבל אינדקציה מיהו מורה שטוב לך להתאמן איתו והאם יש עוד פרמטרים מלבד מחיר שגרמו לך לרצות להתאמן אצלו.
&nbsp
לאחר שאמרתי את כל זה, יש תלמידים שלא לקחתי מהם שקל, וזה כי החלטתי כך מסיבות שבהן ראיתי זאת לנכון ומיוזמתי הם לא פנו אליי אלה אני הצעתי זאת להם, וזה קרה עם יותר מתלמיד אחד ואני יכול להעיד על יובל שגם אצלו זה אותו הדבר כמוני.
&nbsp
בהצלחה.
&nbsp
&nbsp

elico34

New member
תודה על ההתתיחסות

א. לגבי מה שיובל אמר לגטימי שמותר לבקש הנחה ולא להתמקח, זאת הייתה הכוונה מההתחלה.
ב. לגבי המחיר, אני מסכים איתך באופן כללי, אבל קצת חולק עלייך, כי בחלק מהמקרים (כמו אצלי אני מודה), הנחה כזאת היא משמעותית בשלב הזה (סטודנט..).
ג. זאת לא הסיבה היחידה שאצל אחר זול יותר ... להגיד " אצלו זול יותר" זה לא רציני וברור לי שאתה תגיד לאחד כזה שלא מתאים.

כל הכבוד שיש התחשבות באנשים, כייף לשמוע!

אתה יכול בהחלט לשאול האם יש קריטריונים להנחות

אצלנו למשל, סטודנטים וגימלאים מקבלים 50% הנחה וחיילים בשירות חובה (ושירות לאומי) לא משלמים כלל.
ובמידה ותלמיד מבקש הנחה, הוא יקבל תשובה זהה (כי אין זה מענייני לשאול אותו שאלות אישיות לגבי יכולתו הכלכלית):
״אם אתה זקוק להנחה, אתה מוזמן לשלם מדי חודש כמה שאתה מסוגל, עד שמצבך הכלכלי ישתפר״.

elico34

New member
מעולה תודה

זאב כל הכבוד, זה ממש כייף לשמוע שחיילים וסטודנטים מקבלים הנחה כזאת יפה , לפעמים ההבדל הזה יכול להיות אם יבואו להתאמן או לא.

wingchunisrael

New member
המכון הוא לא דוכן בשוק. לא מתמקחים.

מי שבקשיים ורוצה להתאמן, מוזמן לדבר על כך עם המורה ולמצוא פתרון. מי שיש לו וסתם מתקמצן, כנראה שלא יתאים בכל מקרה.
הכסף הוא לא הכל, ובהחלט יש מקום להעלות את הנושא באופן שמכבד את שני הצדדים.
&nbsp
כמישהו שהיה בשני הצדדים, תלמיד רציני נותן כמה שיש לו, ומורה טוב יודע לעזור איפה שצריך.

למעלה