חינוך ילדים להגנה עצמית

ommerl

New member
זה בסדר

על חשבוני אפשר להתבדח אם יש כוונה טובה מאחורי זה. אני לא זוכר הרבה מהתקופה הזאת. שבוע טוב.

tongi israel

New member
כל כך קל לכתוב על כך!

את הילדות שלי השתדלתי ללמד להגיד לא לאלימות , ואיפו שהם רואים אלימות פשוט לא להתקרב . אבל בבית הספר יש שער וגדר שמקיפה אותו לילדה לא היה לאן ללכת אז היא רצה ליועצת שישבה עם המנהלת שניפנפו אותה משם ללא טיפול בבעיה וזה חזר על עצמו כמה פעמים , התקשרתי למנהלת ובקשתי ממנה שתטפל בעניין כי אם אני אתערב זה לא יגמר טוב , היא אמרה לי שלא בטוח שהילדות והילדים הללו מתחילים איתה. פה חתפתי את הסעיף שלי ,ולמחרת הפכתי את הבית ספר אני מעדיף שהילדה או הילד השני יבכה ולא ילדיי , אז אני אלים לפחות אני יושן טוב בלילה ויודע שהילדות שלי יתגוננו בשעת צרה . ישראל

s u r v i v a l

New member
חיים לצערי אתה טועה ומטעה

אני רוצה לחלוק איתך משהו מעט אישי שאני לא מרבה לדבר עליו ובכל זאת אני הרגשתי שאני חייב לומר כי הדברים שלך מפריעים לי מאוד. כשאני עליתי לארץ מרוסיה ההורים שלי היו חייבים לשלוח אותי ללמוד בבית ספר דתי בשביל כל התהליך של הגיור. אני חטפתי מכות והצקות בלי הפסקה וסבלתי מגזענות של ילדים ואף אחד לא עשה שום דבר לא רק כי לא ידעו רוסית ואנחנו לא ידענו עברית אלא כי היינו כולנו רוסים גויים וודקה זנות ופשע. הגעתי לדניס הנובר שהוא יהודי יקר וגיבור ישראלי והוא לימד אותי להגן על עצמי ולשרוד ולחיות בכבוד אלא גם להיות גאה להיות יהודי בארץ הקודש ולא שק חבטות של אף אחד. ואני אומר לך שלא רק שהחזרתי אלא גם כיפכפתי ואף אחד לא ניסה להכות אותי או להשפיל אותי ולנסות להוריד לי את המכנסיים לראות או לנסות לרחוץ אותי כי בשבילו אני רוסי מסריח.

tongi israel

New member
אני שמח לשמוע שככה זה נגמר בשבילך!

במדינה שלנו יש עדיין בהמות שחושבים שאם הם מאימים הם מפחידים את כולם, וכך הם סוללים את דרכם ללב התרבות בארץ . אני אומר דיי כנסו באם אמה שלהם , לא לוותר יותר לבריונים הללו , לא לעבור לצד השני שברחוב, לא להעלים עיין לעוולה שנעשת לאחר, לא להתעלם לכל מי שזורק לכלוך על המדרכה, לא לוותר לכל מי שמתעלל בכלבו , או כל חייה אחרת , לא לוותר לשום מערכת שגורמת לילדכם להיות מושפלים, צאו למלחמה שתביא את השלום הפנמי שלכם. אם נמשיך להתעלם מעוולות הללו הם יגיעו אליכם הבית.ויפגעו בכם ובבני ביתכם. דיי לוותר ,מי שיש בכוחו ובאומץ רוחו להגיד דיי, הוא ישנה את התמונה, לעולם נוח ,ונעים ,יותר לחיות בו. ישראל

שבוע טוב SURVIVAL

"טועה" אני מבין (לדעתך כמובן), "מטעה" את זה איני מבין. אתה יכול להתדיין איתי על הנושא אבל בהחלט לא לאמר לי שאני מטעה כי כך אני מצפה שינהגו או נכון יותר כך אני מצפה מהמערכת לנהוג. מניעה של אלימות (מכל סוג שהו : מילולית, פיסית, נפשית...) היא בבחינת "לא בבית ספרינו" בכל מקרה ואם מעוניינים למנוע או למזער את התופיעה אזי, אין לסבול תופעת אלימות מכל סוג שלא יהיה. לא של "תוקף" ולא של "מתגונן". איני מקבל את הטענה שהאלימות בבתי הספר (לרוב מפני שכמו בכל נושא ישנם גם כאן יוצאים מהכלל) היא בלתי פתירה או שפתרונה הוא אחד "אלימות" כתגובה! את דניס אני מעריך כאדם, כמורה וכאחד מאלה שלשמחתי יכולתי ללמוד ממנו (לזמן קצר ובכ"ז) ולספוג ממנו את האהבה למקצוע ואני שמח שלמדת ממנו להגן על עצמך "ולשרוד וליות בכבוד". ישנן דרכים רבות ללמד לחיות "בכבוד" בבית הספר על חלקם הגדול אחראיים הצוות החינוכי, האבטחה ובמיוחד ההורים של כל אחד ואחת מהתלמידים. עירנות של כלל הגורמים תאפשר למנוע אלימות עד לכדי 0% (אני ריאלי וגם אם ימזערו את הנתונים במעט מידי שנה אהיה שמח) עירנות של ההורים בבית תאפשר גם היא למנוע אלימות כלפי ילדיהם זהו תפקידם, לאפשר לילד/ה להגיע לבית הספר ללמוד ולא לסבול מכל אלימות שלא תהיה ולכך ישנן דרכים רבות. איני מקבל את התיאוריה שדוגלת באלימות כדי למנוע אלימות (ורוב מקרי האלימות בבתי הספר אינם מצריכים נקיטת אלימות ע"מ לפותרן) לבסוף, אני לא פציפיסט (גם אם נשמע כך מדבריי) וכשיש צורך לנקוט בכל הכלים ע"מ "לשרוד" אזי יש לנקוט בהן בגבולות בית הספר זה בהחלט לא המצב גם אם ישנה אלימות ונאי מכיר יותר מדרך אחת למנוע ולהימנע מאלימות. לסיכום, העובדה "שכיפכפת" כדבריך היא לא עובדה שיש להתגאות בה (אתה שנאת שמכפכפים אותך לא ?) החזרתי זה דבר אחד "כפכפתי" זה דבר אחר לא ? הדברים שלי לצערי מפריעים הרבה אני רואה, לכן הפכנו לחברה אלימה ומאוד, שעל כל שטות "דוקרים/דורסים/מקללים..." יש עוד כמה צבעים אתה יודע בין לבן לשחור שבוע טוב חיים

אני מיישמת את כל מה שכתבת

אך לא ברור לי המשפט: אני סבור שלא נכון לאמר לו "להחזיר", אני פועלת אחד לאחד, האמן לי..אבל, אלו ילדים, יש התקלויות...נוצר מצב, מה הילד אמור לעשות ? לספוג ? אגב..אני לא מחממת אותו ואומרת לו: תחזיר לו...אני מסבירה לו שאם הוא הגיע למצב האחרון ולא נותרה לו ברירה, שחדרו למרחב האישי שלו, כל אשר נותר לו, זה להגן על גופו. שוב, מדוע זה לא לגיטימי ?

אני חייבת להוסיף..

זה עוד מציק לי
קשה לי עם מה שאתה כותב. באמת. הילדים שלי בד"כ לא בסיטואציות אלימות, זה לא משהו שאני רגילה אליו אבל בהחלט קורה..אבל לא להגיד לילד תגן על עצמך? נכון...צריך לעבור וללמד את כל השלבים שציינת..ללא ספק ! אבל..הגעת לסיטואציה, אתה שם..תחשוב כבוגר, תעמוד ותספוג? מה אני מלמדת את הבן שלי, אם הוא תקלע לאותה סיטואציה, בכך שאני אומרת לו : לא להגן על גופו ? איזה מסר אני מעבירה לו ?

בסוף בסוף צריכים לתת כלים

אני חושב שיש אי תגובה מתוך פחד וחולשה, ואי תגובה (וסופר מוכנות להתפרץ ולהגיב אם המצב מחמיר) מתוך עוצמה. אדם לא מיומן ירגיש סכנה וצורך בהגנה עצמית במצבים שאדם מיומן לא יספור בכלל ולא ימצא בהם שום צורך להגיב. אדם מיומן ידע להגיב באופן יעיל ומידתי. אדם לא מיומן, במידה והוא יגיב, התגובה שלו תהיה איפשהו על הסקאלה בין תגובה אנמית וחסרת עוצמה לבין תגובת יתר וגרימת נזק מעבר לכל פרופורציה. כל אחד והכלים שהוא יכול לתת: כהורה וכמורה לא"ל אני יכול לתת לילדים שלי כלים מתחום אמנויות הלחימה (בדומה לאמיר גם אני לימדתי את הילדה שלי בזמנו שכשדוחפים אותה היא לא צריכה לדחוף חזרה אלא דווקא למשוך ולהסתובב על ציר, ואם מושכים אותה אז לרוץ לעבר זה שמושך אותה ולא להתנגד. אם נושכים אותה אז לא למשוך את היד החוצה אלא קודם לדחוף אותה פנימה לתוך הפה של הנושך וכדומה). כלים כאלה, לצד עידוד לספר לנו ההורים על כל מקרה כזה, ולעודד אותה לדווח לגננת (והיום למורה).

צהריים הגב' בייבי

עם זה קשה לך?!!! אז מצבך טוב
1. איני מוצא סיטואציות בבית הספר (בטח ביסודי) שבהם ילדים ימצאו בעימות "לחיים ולמוות" בו אין להם ברירה אלה להחזיר. 2. אני סבור כי האחריות על מציאת הפתרון היא על ההורים/צוות חינוכי . תפקידינו ההורים לשמור על ילדינו בכל מחיר (בהתאם לנסיבות , האפשרויות וכמובן מידת הסכנה). 3. לאמר לילד ,תחזיר/תגן על עצמך" זה לא מעט פעמים להכניס אותו לסיטואציה קשה עוד יותר . א. לא תמיד הוא בכלל מסוגל אם זה "הבריון הבית ספרי" כפי שכתב אחד החברים למעלה ואז הוא גם מנסה להגן על עצמו וגם חוטף עוד ב. הוא יחטוף עונש אם לא יחטוף מכות (שזה לא פחות מביך, מעליב, "שובר" את הילד) היה יותר פשוט להתערב אנחנו. 4. כמה פעמים אנחנו כבוגרים באמת היינו במצב של "סכנת חיים" שבה היינו צריכים ככה ממש להגן על גופינו או שפשוט בחרנו שלא להיות שם ולהימנע מעימות מיותר לכל הדיעות? למה שילדים לא ילמדו גם הם לא להיות בעימות מיותר? 5. לאלימות בבית ספר ישנם לא מעט אפשרויות לפתרון (ברובם אנחנו ההורים/מבוגרים מככבים). 6. "תגן על עצמך" מבחינתו של ילד (כאן אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שהוא בכלל יכול) יכול לעיתים ח"ו להביא לידי הסלמה ולתוצאות שלא חלמנו שיגיע אליהם כאלה שאח"כ נצטער על כך שהמלצנו לו "לשמור על עצמו ולהחזיר" 7. זה הויכוח הכמעט שבועי שלי בבית עם אישתי שגם חושבת שהילדים שלנו הם לא "שק חבטות" (בחיאת שני גמוסים שלא מרגישים את האגרוף של הבריון הבית ספרי א אפילו לא מדגדג להם - אבל היא "שני הציפורים שלה עוברים התעללות " המסכנים ואל תספרו לה שכתבתי על זה היא באמת מאמינה שמפרקים אותם ואני לא עושה כלום ) 8. אם כולנו נעביר מסר לילדים שאלימות היא "לא בבית ספרנו" ותגובה על אלימות תגרור ענישה אולי נגיע למזעור נגע האלימות (אגב, אלימות מילולית ונפשית לטעמי יש יותר במערכת החינוך). 9. היה נחמד אם גם מערכת החינוך - הצוות החינוכי - יפעל למניעה ולא לענישה שאחרי אז האוירה היתה טובה הרבה יותר 10. זה "פרוייקט הדגל" שלי בשנים האחרונות ובשנה האחרונה עוד יותר. חיים

צהריים גם לאדון התגוננות

הרסת אותי מצחוק עם סעיף 7 ! ראשית, שאפו על סעיף 10, ברצינות...לקטר תמיד קל, ממש לעשות שינוי הרבה יותר קשה
לגבי שאר הדברים - לגבי סעיף 1 - אכן התקלויות בבית ספר יסודי הן אינן חיים או מוות, אבל הן בהחלט מעצבות אותך, כילד, בדרכי ההתמודדות שלך אח"כ כנער וכבוגר, לטעמי. סעיף 2 - מסכימה. סעיף 3 - כל הורה מכיר את הסחורה שלו, אין ספק שאם הייתי מרגישה שאין הם יכולים להתמודד עם זה, הייתי מנתבת לכיוון אחר, שיותר תואם את אישיותם. סעיף 4 - נכון, אך כמו שגם אתה ציינת, בגיל הזה, אין להם תמיד את היכולת או האבחנה...אצלי למשל הם יודעים שאם יש תקרית של אלימות הם פשוט קמים ועוזבים את המקום (אם הם יכולים) והנה, ברוב המקרים, הם לא מעורבים בתקריות). סעיף 5 - מסכימה. סעיף 6 - אני מסכימה שיש מספר תוצאות להגנה עצמית. אך בשונה ממך, אני מאמינה שזכותם של בניי להגיב ולהגן על עצמם. זו הדרך/אמונה אישית שלי. קל לנו לנתח זאת בצורה מתורבתת ו"אקדמאית" אך תכלס, בית הספר יכול להיות ג'ונגל לא קטן, בין בנים תמיד יש תקריות, זה היה קיים ויהיה קיים, יש את החזקים, יש את החלשים..(השכן שלנו הוא ילד כאפות מסכן, פעם שאלתי את הבן שלי מדוע כולם נטפלים דווקא אליו (לשכן) אז הבן שלי ענה-כי זה קל...לא כי הילד טיפש, לא כי הילד חריג בהופעתו החיצונית, פשוט כי הוא טרף קל..) וישנם מצבים שלא משנה מה אומר, שם יש להם חוקים של עצמם..ואני מנסה בכל יכולתי לנתב ולאזן. סעיף 7 -
...(אגב..אתה רומז שאנחנו היסטריות
) סעיף 8 + 9 + 10 = מסכימה :)

הגב' בייבי את מקשה עלייך בתגובה

את עונה לי למספרים ואין לי שמץ של מושג מה כתבתי בכל מספר ומספר אז מה עכשיו? אפתח את ההודעה הקודמת ואקרא אחת לאחת?!!! לגבי סעיף 1 - יש לי ססטיסטיקה לגבי מקרי אלימות במערכת החינוך ואני מודע למספרים אני רק מאשים אחרים במצב (במיוחד אותנו ההורים/מבוגרים) לגבי סעיף 3 - אין קשר ליכולותיהם (בטח לא הפיסיות כי הרי אנחנו לא רוצים שילכו מכות גם אם הם צודקים) אבל מעורבות שלנו תיצור אוירה טובה יותר באופן כללי (כן הם מסוגלים אבל..) לגבי סעיף 6 - בודאי שאני סבור שזכותם של ילדים כבוגרים להגן על עצמם בכל דרך אפשרית אני רק סבור שהסיטואציות בהם הם נתקלים בבית הספר (90% מהמקרים) אינה מצדיקה נקיטת אלימות ואני מציע לא מעט אפשרויות אחרות לפתרון ברובם אני מאמין יביאו לתוצאות טובות יותר כן, גם באוירה הכללית בבית הספר. לגבי תת הסעיף ב - 6 אני מאמין שאם אנחנו יודעים שיש ילד שסובל מהתעללות (הילדים בד"כ לא עושים עם כך דבר ) אנחנו צריכים להתערב גם כן גם אם צריך להתלונן בכל מקום אפשרי (גם אצל ההורים "העיוורים"). לא רומז שום דבר על סעיף 7 ואודה להנהלה אם תמחקו אותו גם כך נכנסתי לויכוח ואם יראו מה כתבתי אז עוד יהיו כמה תגובות כמו "לא מספיק שהם סובלים יום יום אתה עוד צוחק על זה? זה מצחיק אותך? ....(האמת כן
) יש הרבה סעיפים שהסכמת איתי אז המצב כבר טוב
הערה : בתגובה לסעיף 7 בו שאלת אם אני סבור שאתן היסטריות נהגת באלימות!!!!!!!!!!! ואני מתלונן אצל ההנהלה (אל תשימי לי פרצוף עצבני למה אני לא החנון הבית סיפרי שמשתיקים אותו עם איזה פרצוף שמשחק אותה עצבני!!!!!!!!!!!!!! אם אין כוונות מאחורי הפרצוף המאיים עדיף לא להשתמש בו!!! ככה עברתי על כל התשובות ופתאום קלטתי את האיום המסווה עם החיוך המאיים ועוד אדום מעצבים! - סתם לידע אצל אוכלוסיה מסויימת זה מצב טבעי - אדום ועצבני ולא כי הם עצבנים אלה כי מעצבנים אותם כל הזמן
) יום טוב שיהיה חיים

תעלה עם המקש למעלה ולמטה

מעבר לכך, אם משהו כותב לך, וענו לו כמה תגובות, ואתה רוצה להוסיף דבר או שניים, במקום ללחוץ על הוספת תגובה, תלחץ על הוספת תגובה מהירה (ממש ליד) ואז אתה יכול גם לכתוב, וגם לפתוח איזו הודעה שאתה רוצה בכל השרשור..זה מקל. אם כי, אין אפשרות לראות תצוגה מוקדמת של הדברים שכתבת...(זה לאנשי ה-add שביננו
) חוצמיזה, אתה התחלת עם המספרים והסעיפים
ועוד למשהי עם דיסקלקוליה
אתה יודע כמה זה מקשה
עכשיו...אומנם שלפת את קלף המרוקו...ואומנם אתה ירושלמי
אבל אני עומדת מאחורי כל איום כאן
חסרת פחד ובושה, אך ורק מהידיעה
שאתה לא יוצא מירושלים .. על מגבית ל-gps כבר דיברנו
אהה כן..יש לי קשרים עם ההנהלה כאן! לא יעזור לך.

למעלה