לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1572015,720 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

לצפיה ב-'אם בענייני מגדר עסקינן'
אם בענייני מגדר עסקינן
23/02/2011 | 10:44
64
14
מא תחושתכם (הגברים) בעבודה עם נשים ?

באופן אישי (אם להיות כנה לחלוטין, באופן ברוטאלי ולחלוטין לא פוליטקלי קורקט), אני מוצא שעבודה עם נשים פחות מעשירה ומספקת אותי.

חלק מזה הוא המימד הפיזי נטו (אותה בעיה גם עם גברים חלשים) וחלק מזה הוא האספקט המנטלי (פחות רעל מצידן לרוב + מרגיש פחות מאויים).

הדבר הזה נכון במיוחד לקרבות או תרגילים ויתר קשוחים ופחות לעבודה טכנית, אבל גם בעבודה טכנית אני מרגיש פחות מאותגר.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אצלי להיפך'
אצלי להיפך
23/02/2011 | 11:12
1
6
כשאני זוכה לעבוד עם נשים (יש אצלנו מיעוט שלהן, מכל הסיבות שכבר הוזכרו, ולמרות שרוב הנשים שהתאמנו התמידו לרמות של חומה ושחורה), אני מתמקד באימון מאוד מסויים - על הרכות והרגישות שלי.

לפחות באייקידו, כאמנות מבוססת מנופים, יש חשיבות קרבית עצומה לנושא הזה: ככל שתהיה יותר רך ורגיש, כך תידרש לפחות כוח ותשיג בכל טכניקה: הרכות חיונית לרגישות והאחרונה עוזרת להתאים את הטכניקה למצב כך שהיא תהיה יעילה פי כמה. בנוסף, הרכות מאפשרת להשיג הפתעה - למנוע מהיריב לחוש אותי מארגן את עצמי, וכך נמנעת מהיריב ההזדמנות להתנגד לטכניקה לפני שהיא בשיא יעילות.

החוסר היחסי, שאופייני לנשים בכוח ובמשקל, ואולי גם משהו בביולוגיה / חינוך של הנשים. גורם להן להיות יותר רכות וקלות. וכך מדגיש כל תת-תנועה שלי. כתוצאה, הרבה יותר קל לי לחוש משוב על טעויות בנושא הזה באימון עם אישה.

ייתכן, שאילו היו אצלנו המון נשים בדוג'ו, הייתי משנה את דעתי - הכל עניין של מינון ... (ראה הדיון למה על כוח)

אמיר

אמיר
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
23/02/2011 | 14:57
2
לצפיה ב-'הכל שאלה של מה אתה מצפה להפיק מהאימון'
הכל שאלה של מה אתה מצפה להפיק מהאימון
23/02/2011 | 11:23
5
3
אם כל מה שאתה מחפש הוא מישהוא שיאתגר את היכולת הקרבית שלך: הרי שיש לשאוף להתאמן מול מישהוא מיומן, חזק ונחוש - לפחות כמוך.

היה ואתה נמצא במקום בו חלק מהאימון שלך הוא גם נתינה - קרי הדרכה באופן בו אתה זה ש"מוביל" את בן/בת זוגך: הרי שתרוויח רבות גם מאימון מול מישהוא / מישהיא, המצויים בנחיתות יחסית.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ואם לענות אישית לשאלתך:'
ואם לענות אישית לשאלתך:
23/02/2011 | 11:24
1
אז אצלי זה גם וגם. תלוי במה אני מתאמן וכמה ידע יש לי בתחום.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'זהנכון, אבל זה אספקט'
זהנכון, אבל זה אספקט
23/02/2011 | 12:02
3
2
שאני מעדיף לשים בצד לצורך הדיון.

האמת שבעניין ה"נתינה" אין משמעות עם מי אתה עובד, ללמד מישהו זה ללמד מישהו.

ואם מדברים על הגשמה עצמית וסיפוק דווקא בללמד מישהו/י חלש יותר יש יותר סיפוק/אתגר.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נשים או גברים'
נשים או גברים
23/02/2011 | 12:32
1
5
חזק מול חלש
רך מול קשה
בכדי להיות אמן לחימה מלא(Well rounded) צריך לחקור ולבדוק את כל האספקטים שתתקל בהם.
בהקשר אחר,יונה מלניק אמר שבכדי להיות אלוף צריך לעבוד הרבה עם אנשים שפחות טובים ממך ,כך תוכל לשכלל את הטכניקה,תיזמון, כניסה וכו'.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מעניין מאוד!'
מעניין מאוד!
23/02/2011 | 15:01
(ובאמת מאוד חסרים לי האימונים שלו.  נו, עוד מעט. לא?   )
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שאלת לגבי העדפה שבלעבוד מול אישה'
שאלת לגבי העדפה שבלעבוד מול אישה
23/02/2011 | 12:48
1
וגם נתת דוגמה של גבר החלש ממך...
אי לכך עניתי לך על פי מיטב נסיוני והבנתי... זה הכל תלוי מה ברצונך להפיק.

ואם לתמצת את טענתי ולהוסיף לדבריו של מוכבדי רובי:  העבודה מול אישה שונה. היא חסרה מרכיבים מוסיימים אך מתגמלת באחרים.
כך או כך: אתה יכל לצאת נשכר - כאמן לחימה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לי איו עם זה שום בעיה....'
לי איו עם זה שום בעיה....
23/02/2011 | 13:29
5
אני פשוט הופך את המטרה שלי באותה "עבודה" ליותר מורכבת ומוריד את הכוח.
לדוגמא בספארינג אני קובע לעצמי כמטרה להתחמק מהמכות ולתת רק קאונטרים.
או שאני עובד יותר על שליטה במרחק, סגירה לעבודה מבפנים מכה או שנים ויציאה החוצה....
בקרקע אפשר לעשות דריל על בריח מסוים או לעבוד על זרימה ללא כוח,ויש עוד המון אפשרויות.
זו דרך אגב גם הסיבה שבגינה אין לי שום בעיה גם לעבוד עם ילד בן 10 ששוקל אולי שליש ממני.

מכל מלדי השכלתי,
ופארטנר לעבודה הוא בהחלט אמצעי לימוד מעולה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שחור ולבן'
שחור ולבן
23/02/2011 | 14:56
1
4
מהנסיון שלי, מסקנה כמעט הפוכה לחלוטין.
ע"ס הנסיון שלי, אצל הבנות בא.ל יש משהו מוזר:  או שהן מעולות לחלוטין (המון מוּדעוּת, עבודה נקיה, יפה, נטולות תסביכי אגו) או שהן אגרסיביות בטירוף (מנסות לחקות את הגברים??).
לרוב, אני מוצא את העבודה עם בנות כמעשירה ומאתגרת במיוחד.  בעיקר לצורך שיפור הטכניקה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'וברור שתיאמתי עמדות עם אמיר...'
וברור שתיאמתי עמדות עם אמיר...
23/02/2011 | 14:59
(כמו שבוודאי שמתם לב).
לכן לא הייתי צריך לקרא את התגובה שלו לפני שכתבתי את שלי.  
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אומנם לא גבר אבל שאלה'
אומנם לא גבר אבל שאלה
23/02/2011 | 15:07
41
6
עם תחושות אני לא יכולה להתווכח...אבל אחרי שאתה קורא את התגובות...ולשמוע את החסרונות של לעבוד עם נשים מבחינתך קראתי...האם אתה כן מוצא ערך מסויים עבורך, בעבודה עם נשים ? למרות שלא כל הנשים הן אותו הדבר, וכל אחת עובדת אחרת...האם מצאת בעבודה עם נשים משהו שלא הרגשת בעבודה עם גברים, והרגשת שזה תרם לך ? או בכלל לא ? (שוב..בעקבות התגובות כאן).
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אימון מעניין עם נשים'
אימון מעניין עם נשים
<< ההודעה הנוכחית
23/02/2011 | 15:23
40
11
לצפיה ב-'מה מעניין בזה בדיוק ?'
מה מעניין בזה בדיוק ?
23/02/2011 | 15:27
39
3
למה היא צריכה להיות חצי עירומה ? אני לא מבינה בטכניקות, אבל גם אם יש שם כאלו והן סופר טובות, ממש לא ברורה לי הסיבה למה היא צריכה ככה להראות ?

מה שכן, זה בטוח יגרור תגובה של סיסטמתי...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אולי תזמיני אותה למפגש פורום'
אולי תזמיני אותה למפגש פורום
23/02/2011 | 15:47
36
1
שהיא תוכל להסביר קצת על היתרונות שכרוכים באימון כזה, ואולי גם לשכנע נשים בארץ להתאמן ככה
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אתה יודע משהו ?'
אתה יודע משהו ?
23/02/2011 | 15:53
8
אולי בהקשר אחר זה היה משעשע אותי, באמת..אני רחוקה מלהיות מתחסדת, אני מתאמנת כמעט רק עם גברים, אני אחת מהחברה, מי שמכיר אותי יכול להעיד שיש לי לפעמים פה של נהג משאית וכו...אבל !
נפתח כאן שרשור שבעיני מאד מעניין - באמת ! באם אני מסכימה או לא מסכימה עם הנכתב.
ולכן, אני לא רואה שום סיבה הגיונית, ומה הקשר בין מחט לתחת כאן ? (מסתבר שלתחת יש קשר כפי שראינו), בין הנכתב עד כה - לבין הסרטון ה"מעניין".
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'האם יתכן...'
האם יתכן...
23/02/2011 | 16:23
34
2
שאנחנו צופים בשידור חי בדוגמא קלאסית לבדיוק מה שגברים תופסים כmale bonding חביב ובלתי מזיק ולמה שמרחיק נשים מהדוג'ו והמעגלים החברתיים שבו וסביבו..?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא'
לא
23/02/2011 | 16:41
24
2
והסברתי גם קודם.
אין לי בעיה עם הפורנו רך הזה בגדול...סיס שם לא מעט כאלו, לעולם לא צייצתי.
התרעומת שלי הייתה על ה"טיימינג" של הסרטון הזה. גם לא קשור לדיון. גם מכוון אליי אישית. וגם נכתב שזה מעניין..
אז כן...מה מעניין בו ? (לתחושות האחרות שהוא מביא אני לא נכנסת...).
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כן..'
כן..
23/02/2011 | 16:56
23
3
ונראה לי שזה בדיוק חלק גדול מהבעייה..

אף אחד לא התכוון לפגוע, אף אחד לא ממש מרגיש 'פגוע' ובכל זאת יש איזושהי אינטראקצייה/קונפליקט מסויימים...

אולי אני טועה, אבל נראה לי שאת המקרים הממש ברורים (הערות סקסיסטיות של מורה, בחורה שלא מוכנה להתאמן כי זה ישבור לה את הציפרניים) אין בעיה לזהות ולעקוף - הבעייה היא במקרי הביניים, במקרים הגבוליים וכאלו ש"בדרך כלל זה לא מפריע לי בכלל, אבל *זה* ו*בדיוק עכשיו* לא מתאים", אוו במקרים כמו "אני בדרך כלל לא מדבר ככה, אבל..."
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מה שבטוח אולי'
מה שבטוח אולי
23/02/2011 | 17:05
22
1
בוא אני אשאל אותך:
אתה רואה קשר בין הסרטון לשאלה בדיון ?
במידה וכן, אשמח לפירוט.
במידה ולא....
ישבת..קראת את השרשור, ראית את הלינק, פתחת, שעשע אותך מאד, צחקת...ולא הבנת מה מעצבן כאן ?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'וגם זה מוטל בספק'
וגם זה מוטל בספק
23/02/2011 | 17:16
21
את מתארת את החוויה הסטנדרטית שלי עם רוב הדיונים בפורום...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'די באמת אסור כבר להשתעשע ?'
די באמת אסור כבר להשתעשע ?
23/02/2011 | 17:50
20
2
אני מוכן שתכריזו עלי כאויב האומה וכמבריח נשים מהדוג'ואים, אבל דחילאק מה עובר עליכם ?
בחורה בחוטיני קצת חרטוטי קרקע הרי אף אחד לא לקח את זה כסרטון לימוד דידקטי נכון ?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לי, מה אכפת לי אני...?'
לי, מה אכפת לי אני...?
23/02/2011 | 17:52
2
לצפיה ב-'דסקלו'
דסקלו
23/02/2011 | 18:10
4
לא הכרזתי עלייך כאויב האומה, ובטוח שלא כמבריח נשים מהדוג'ואים...להשתעשע בטוח שאפשר, אבל גם לקבל ביקורת.
שרשרת את התגובה שלך אליי ! לא מצאתי אישית משהו משעשע, בין הסרטון לבין השרשור - מותר ואף לגיטימי (לחשוב, ולהגיב)

ולכן, שאלתי, איך זה קשור ?
לא קרה מאומה, ובאמת חבל שזה יסיט את הדיון המרכזי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בטח שאפשר, אבל נראה לי שפה קבור הכלב'
בטח שאפשר, אבל נראה לי שפה קבור הכלב
23/02/2011 | 18:29
11
כמו שאמר טונג'ין למעלה: זו דוגמא קלאסית למה שמשעשע גברים, ומה שמבריח נשים מא"ל.
עולם כמנהגו נוהג. boys will be boys, ו"למה לעזאזל אני צריכה ללכת מכות אם אני יכולה לסובב אותם על האצבע בהרבה פחות מאמץ עם המחשוף הנכון".
עצוב אך מציאותי.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני בעד הבנות כאן. למרות שזו הייתה בדיחה. '
אני בעד הבנות כאן. למרות שזו הייתה בדיחה.
23/02/2011 | 19:00
לצפיה ב-'אמנות הקונואיצ'י !'
אמנות הקונואיצ'י !
23/02/2011 | 22:46
9
יעיל ביותר.  וממש אין מה לזלזל בזה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אולי תפרט קצת'
אולי תפרט קצת
23/02/2011 | 23:02
8
עבור מי שאינו בקי בנושא קונויאיצ'י?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא שאת צריכה אותי בשביל לחפש בוויקיפדיה'
לא שאת צריכה אותי בשביל לחפש בוויקיפדיה
24/02/2011 | 05:47
7
2
אבל הנה מקום טוב להתחיל בו את הדיון, מכאן הוא יכול ללכת להרבה מקומות אחרים....
אמנויות לחימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'בחפירה קלה נוספת מצאתי עוד'
בחפירה קלה נוספת מצאתי עוד
24/02/2011 | 06:21
6
1
לצפיה ב-'בהחלט, למרות שלא ברור עד היום היא באמת היתה'
בהחלט, למרות שלא ברור עד היום היא באמת היתה
24/02/2011 | 06:29
3
3
קיימת, אבל גם אם לא (ויהיה מי שיאמר שיש לבטוח בסיפור, לא במספר..) הנושא עצמו כנראה אכן היה קיים
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כפי שהוא קיים בהווה, אין סיבה שלא התקיים בעבר'
כפי שהוא קיים בהווה, אין סיבה שלא התקיים בעבר
24/02/2011 | 08:31
2
3
לצפיה ב-'ע"ע סינדי ומלחמתה במרגל האטום '
ע"ע סינדי ומלחמתה במרגל האטום
25/02/2011 | 16:44
1
4
לצפיה ב-'ובעברית (מאמר לא רע בכלל)'
ובעברית (מאמר לא רע בכלל)
24/02/2011 | 08:18
1
2
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
24/02/2011 | 18:18
1
לצפיה ב-'תתפלא, המורה:'
תתפלא, המורה:
23/02/2011 | 21:50
5
2
אני מבטיחך שיש מספיק דבילים שיחפשו היכן זה שמתאמנים קרקע וגם זוכים לשים ת'ראש בין ירכיה החשופות של גיבורת העלילה...

מודה אני ומתוודא שכשראיתי את הסרטון: לא חשבתי מחשבות קרב טקטיות...  

היה יכל להיות סקסי מחד וענייני מאידך לו הבחורה הייתה לבושה כולה בבגד גוף הדוק, נניח...
זה בסדר לקדם מכירות באמצעות סקס אך גם זאת יש לבצע בטעם.  

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'יובל, השרשור מתחילתו נולד בחטא'
יובל, השרשור מתחילתו נולד בחטא
23/02/2011 | 23:40
4
1
מה זאת אומרת מה דעתכם לעבוד עם נשים. אם אתה דתי ויש לך בעיות שכאלה שבגינן אינך רוצה לעבוד עם אישה אני מבין.
אם לא, מה זה משנה ? האם בגלל שעומדת מולי אישה היא זקוקה לחסדי שמיים ולרחמי הפרטנר ?
עבודה עם אישה הינה עבודה כמו עם גבר. אם יש הפרשי כוחות בין גברים אז צריך להתחשב ולבצע התאמות ואם יש הפרשי כוחות כאלה בין נשים אותו הדבר, אם יש הפרשים בין גבר לאישה בודאי שזה אותו הדבר ולפעמים (כן ראיתי נשים ממש חזקות שלא היית רוצה להיות בין הירכיים שלהן באימון ולא לחטוף מהן מכות). תאמינו לי שלעמוד מול מתאגרף מנוסה כל אחד יהיה "כמו אישה" באימון...
האם נשים לא מגיעות להתאמן באמנויות הלחימה בגלל מצ'אואים ? נו ברצינות, גם גברים לא מגיעים להתאמן מאלף סיבות כאלה ואחרות. כשהורים מגדלים ילדה לרוב מההתחלה הם לא מטמיעים אצלה הרגלים ותובנות שצריך ללמוד להתאגרף או להתאבק. מה שנתפס בעיני חלק מאוכלוסיית הגברים הממוצעת ככוחני נתפס בעיני רוב רובה של אוכלוסיית הנשים ככוחני מאוד ולא מתאים לנשים. גם אצל רוב הגברים ההתפלגות לאמנויות הלחימה לא תהיה כשהרוב באגרוף או בהאבקות, אני אנחש ואומר שהרוב יעסקו באמנויות שנתפסות פחות מאיימות. אצל נשים המצב זהה ורובן יעסקו באמנויות שנתפסות יותר "אינטליגנטיות" כמו אייקידו, ושאר אמנויות רכות.
זו המציאות וכל ניסיון להשליך סיבות של מצ'ואיזם וכיו"ב לא רלוונטיות כלל ועיקר.
לגבי התקדמות שהוזכרה פה:
זה בסדר להתאמן מול יריבים "חלשים" כי אז מתרגלים הרבה זרימה והרבה תנועה ודברים שקשה לעשות מול יריב חזק, אבל להתאמן רק מול יריב חלש זה בטח לא טוב כי בסופו של יום כל התאוריות והתוכניות מתנפצות מול יריב שמרביץ חזק והוא אגרסיבי וגם מבין מה לעשות.
אם מחפשים תרוצים למה נשים לא מגיעות להתאמן - אתם מוזמנים להעלות השערות מכאן ועד לפלנד.
גם לאגרוף לא מגיעים כמו שמגיעים לקראטה ואין לי ניתוח סיבתי טוב לסוגיה.
בהצלחה לכולם.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ברצינות'
ברצינות
23/02/2011 | 23:59
1
מצ'ואיזם\סקסיזם זו אכן לא הסיבה היחידה שגורמת לנשים לא להצטרף לאמנויות לחימה, אבל זהו גורם משמעותי שתורם לאוירה ולמסרים הנקלטים בתת מודע.
נשים יצטרפו לדברים שיש שם כבוד אליהן ואל יכולותיהן, מקומות שלא יפלו אותן ויתייחסו אליהן שונה.
לדוגמא, יש נשים רבות שמצטיינות מאוד בספורט.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'יעקב: בוא ונהיה כנים. פשוט - זה לא '
יעקב: בוא ונהיה כנים. פשוט - זה לא
24/02/2011 | 00:34
2
1
יחסי גברים / נשים הוא אף פעם אינו נושא פשוט.... ועוד בתחום כמו לחימה...

כל השיח כאן לטעמי נע על מהם האופנים הנאותים לגשר על פערי מיגדר ולהתמקד במהות. והמהות (לדעתי, לדעתך, לדעת דוד ולי - ובעצם לדעת רוב הכותבים כאן) הוא  שילוב אינטגרלי של נשים בתחום. לא ה"מה" אלא ה"איך"... לא "האם נשים יכולות" אלא כיצד מחזקים תופעה נדירה יחסית של הימצאותן בתחום...

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'צודק אולי איני כנה... צריך קבוצות לנשים בלבד'
צודק אולי איני כנה... צריך קבוצות לנשים בלבד
24/02/2011 | 08:29
1
2
האם זה יביא אלפי נשים להתאמן ?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הפוך: יש לשאוף לשלבן בכיתה מעורבת'
הפוך: יש לשאוף לשלבן בכיתה מעורבת
24/02/2011 | 09:07
רק שלא יהי זה נכון להתייחס בביטול למורכבות הנושא...
ולו ידעתי כיצד עושים זאת - הייתי משתף אותך בתובנות העמוקות שלי ...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בינגו! '
בינגו!
23/02/2011 | 18:37
3
1
לצפיה ב-'צודקים לגמרי כולכם רק בריאות לכולם'
צודקים לגמרי כולכם רק בריאות לכולם
23/02/2011 | 21:35
2
3
נראה כמו תגובות בין דיוני הרבי מגורנישט לרב בריח.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כאישה, וכמי שמלמדת נשים, עניין אותי הדיון מאד'
כאישה, וכמי שמלמדת נשים, עניין אותי הדיון מאד
23/02/2011 | 22:09
1
2
עד שהכל עצר עם הסרטון המעניין והמשעשע.
[התגובות לנושא הדיון (שלי דווקא לא נראו " כמו תגובות בין דיוני הרבי מגורנישט לרב בריח") היו דווקא מעשירות, וחיכיתי לעוד תגובות מאילו שמתאמנים ומאמנים נשים.]

חבל.

מקווה לשמוע עוד מגברים שיש להם מה להוסיף.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
23/02/2011 | 23:19
4
כמו שאומרים "זר לא יבין זאת"...
דוד כפרי כל הזמן אמר שמורים גברים צרכים להבין נשים ואת צורת המחשבה שלהן, וכנראה שאנחנו מאוד רחוקים.
באמת שאני הבן אדם האחרון שמפריע לו חפצון האישה, אבל יש דברים שכן מפריעים, במיוחד כשמדובר על שרשור של מה נשים יכולות כן או לא לתרום לאימון.
בדיוק חשיבה מצ'ואיסטית וסקסיסטית כזו בארץ מבריחה נשים, ואז תוהים למה נשים לא מתקרבות לתחום...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דווקא לי נראה שזה וידאו שנועד למשוך גברים '
דווקא לי נראה שזה וידאו שנועד למשוך גברים
24/02/2011 | 00:06
לאירובי ולא ההפך...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ואתה גם רוצה תשובה על השאלה הזאת?'
ואתה גם רוצה תשובה על השאלה הזאת?
24/02/2011 | 00:07
1
1
ממש מתאפקת.
אז אגיד את זה הכי קצר שאפשר: אולי מספיק?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'למה מספיק?אחלה קליפ...'
למה מספיק?אחלה קליפ...
25/02/2011 | 19:29
שיוויון מלא בין נשים לגברים לא יהיה לעולם,
אולי הבנה ומוסכמה חברתית שכולנו שווים, אבל מה לעשות,
אנחנו לא.
כל אחד מנצל, ואני חוזר, מנצל את היתרון היחסי שלו.
גם לגברים יש מה ללמוד מה לומר למי ומתי, וגם לנשים, אבל מכאן ולקחת את הקליפ המשעשע ולעשות מזה מטעמים.
הגזמתם.
יש גברים עם פטיש מסוים, ויש נשים עם אותו פטיש, לכל ביקוש יש היצע.
אין כאן שום דבר סקסיסטי או מאצ'ואיסטי.
יש אין ספור ילדות ואח"כ הופכות לנערות ובחורות שמתאמנות בענף אולימפי עם מגע מלא, ולא שמעתי מעולם בניבחרת או במועדונים שאלה לא יתאמנו לצד אלה מסיבות של מגדר או מתיחות מינית.
תלמדו מה שקורה בג'ודו.
וכן , גם אם קיים מתח מיני, אז יפרקו אותו אחרי האימון על מזרן אחר,
מה לעשות שזו דרכו של עולם.
כולם רוצים סקס, ועולם כמנהגו ינהג...כולם יזדיינו.
לי, זה שורשר אליך כי בהתחלה כתבתי רק על הקליפ, ואז כבר המשכתי, אין לקחת מזה משהו אישי .

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חס וחלילה, אני חוזר בתשובה...'
חס וחלילה, אני חוזר בתשובה...
24/02/2011 | 22:38
1
אבל אם את עומדת על כך כמה תשובות:
לידיעתך היוונים העתיקים (כן, אלו שהמציאו את ההאבקות היוונית רומית) עבדו בעירום מלא, כך שהסטורית אין פה פריצת דרך גדולה.
אני חושב שעבודה בעירום מפתחת את הרגישות, יש שטחי עור גדולים שרגישים לתנועה ולחץ ויותר קל לעבוד עדין ורך כך.
כשאישה עם מעט לבוש עובדת עם גבר, זה יתרון אדיר עבורה, הדבר היחידי שיכול להסיח את הדעת יותר מאישה עירומה שמצמידה את חלציה לפניך, זה גבר שעיר ומזיע שעושה את אותו דבר.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חחח'
חחח
25/02/2011 | 04:13
1
לצפיה ב-'גם אני לא גבר. איזה הצטרפות מקרים.'
גם אני לא גבר. איזה הצטרפות מקרים.
23/02/2011 | 22:05
2
תרשה לי לרגע להתעלם מכל הדברים בהודעה שלך שמפעילים לי את הכפתורים הפולניים. מה שאתה אומר בעצם שכשאתה עובד מול יריב חלש, גם אם מטרת האימון היא עבודה טכנית, אתה מרגיש שזה לא מאתגר אותך.
אני לא מבינה איך זה יכול להיות. כלומר, ברור, אם היריב נחות ממך טכנית. אבל אם היריב עולה עליך טכנית אבל הוא יותר חלש פיזית, הוא לא מצליח לאתגר אותך??
ברור שבאותה רמה טכנית היריב שמשתמש ביותר כוח הוא יותר מאתגר. אבל גם במקרה שיש הפרש טכני ניכר לטובת היריב החלש זה לא יאתגר אותך? מוזר מאד.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא יצא לי לעבוד הרבה עם נשים'
לא יצא לי לעבוד הרבה עם נשים
23/02/2011 | 23:40
1
2
חלק מזה כנראה בגלל שאני רק לאחרונה התחלתי להתאמן שוב אחרי מספר תקופות קצרות בעבר. בקבוצה שבה אני מתאמן (ב-MMA) אין בנות בכלל. כשהייתי ילד (12-15) התאמנתי בג'ודו, ולא היו בעיות מיוחדות להתאמן עם הבנות שהיו שם.

חשבתי קצת על הנושא הזה, ולמרות שהייתי שמח שיהיו בנות בקבוצה, אני מתאר לעצמי שיכולים להיות מצבים מביכים בפן אחד של העבודה, והוא הקרקע (כידוע בוודאי לרובכם, עבודת BJJ לא גי).
ישנם תרגילים שלא ארגיש בנוח לבצע על אישה, ולא ארצה להיכנס לפוזיציות מסוימות. אם בתרגול דריל עם גבר ארגיש חופשי לשים לו ידיים או ראש על החזה בכדי לשנות\לשפר פוזיציה או לבנות מהלך שיוביל להכנעה, תהיה לי בעיה לעשות כך עם בחורה. גם במהלך ספארינג צריך להיזהר ממפגשים לא נעימים של חלקי גוף שונים. בקיצור: פוטנציאל למבוכה.

לסיכום, יש לי מסר לנשים שחושבות להתאמן -BJJ עם גברים: לא רק אתן חוששות שהוא בטעות ימעך משהו במהלך הגלגולים על המזרן.

לעומת זאת, אין לי בעיה להתאמן עם נשים בספארינג עמידה. לא יודע מה אומרת עלי העובדה שלתת מכות לנשים אין לי בעיה, אבל להתגושש איתן על הקרקע אני קצת חושש, אבל ככה זה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אם אני בוחרת להתאמן בזה אני לוקחת בחשבון'
אם אני בוחרת להתאמן בזה אני לוקחת בחשבון
24/02/2011 | 15:14
1
שאאלץ להתמודד עם זה. כן צריך טיפה יותר רגישות אבל בוא לא נגזים. זה נראה הרבה יותר מביך מהצד מאשר מרגיש ככה בפועל.
אני משתדלת לא לעבוד עם אנשים שלא מכירה לפחות ברמת המינימום , ועם מי שלא מקפיד על ריחות גוף (בקיצור מתחמקת ממצחינים)מעבר לזה מישהי חדשה באמת תעבוד עם אחת הבנות באימונים הראשונים אבל אח"כ מה שיוצא אני מרוצה
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תלוי מי האישה וגם גבר חזק פחות אחד לא דומה'
תלוי מי האישה וגם גבר חזק פחות אחד לא דומה
23/02/2011 | 23:55
1
למשנהו
אני חושב שהאופי של היריב וסגנון הלחימה שלו, חשובים לא פחות מהכח הפיזי או הטכניקה [ ואני מבדיל כאן בין טכניקה וסגנון לחימה], בתור גבר מגודל יחסית אצלנו בקבוצה, למדתי כבר מזמן שהגובה או הגודל או הכח לא בכרח קובעים לא את תוצאת הקרב, ולא את אופי היריב או אופי הלחימה שלו מולי. מבחינתי, כל יריב או יריבה הם אתגר. יריב/ה עם פחות "רעל" כמו שקראת לזה, יהיה מן הסתם חמקמק/ה יותר וקשה יותר לפגיעה, ואולי מועד יותר לתפוס אותך על הקאונטר. יריב/ה אחר/ת יכול/ה להפתיע אותך עם גישה תוקפנית שלכאורה לא הולמת את הפרשי הגובה והמשקל שלכם ואפילו להצליח בזה. אני פחות אוהב "להתקע" עם יריב אחד, ודווקא מאד נהנה מלחימה מול יריבים שונים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מין ומזג.'
מין ומזג.
24/02/2011 | 00:16
1
1
ממטרות הפעילות לגזור טיב המשוב.

בברכה
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'One man's meat'
One man's meat
25/02/2011 | 01:06
is another man's person.
(The dee tees again)?
בברכת חיטין
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אימון עם נשים'
אימון עם נשים
24/02/2011 | 15:27
כשהייתי בן 15 סוגיה זו הפריעה לי מאוד! מאוד לא רציתי להתאמן עם בנות או מבוגרים או עם מזיעים!
רציתי להתאמן רק עם בחורים צעירים ואם הם חזקים ממני במשהו אז חשבתי שהרווחתי בגדול!!!!!

אז למדתי עם השנים:
1. אל תזלזל באף יריב.
2. אפשר להפיק מאימון עם כל אדם את המיטב ללמוד ממנו ולהעשיר את עצמך!
3. אפשר ללמד אותו.
4. אנחנו באם ועולים על המזרון )במקרה שלי פעמיים ביום לפחות(, בכדי ללמוד ללמוד וללמוד להתאמן להתאמן ולהתאמן ישנן הרבה תועלות באימון ההגנה עצמית היא רק חלק קטן מכל הדבר שנקרא אומנות לחימה.

כשהייתי בן 17 מהיר מאוד וחזק התאמנתי עם בחורה בסביבות גיל ה40+ אולי אפילו קרוב ל50 היא היתה אז אני לא בטוח... היא הייתה קטנה ממני ב20 ק"ג לפחות ולפחות ב10 סנטימטר גובה ונראתה לי איטית מאוד בדיוק בנקודה הזו שחשבתי שאני צריך מאוד להזהר עליה ולא ולעבוד איתה מאוד לאט בדיוק שם היא עשתה לי סוויפ והעיפה אותי לרצפה !!! אז גם שם למדתי הרבה מאוד.

בגיל 32 כשאני לא ממהר לאולימפיאדה ומתאמן בצורה מספקת הלוואי והיה ניתן תמיד יותר מבלי להפצע. אני מרגיש מאוד נח להתאמן עם כל בן זוג שמגיע  לעבוד איתי. לא הייתי מרגיש בנח יותר מדי לעבוד עם בנות על הקרקע אבל אם זה קורה לא צריך להבהל.

הפריע לי במקרה אחד שעבדתי עם בחורה בערך חצי מהמשקל שלי והיא השתוללה ביקשתי ממנה להתאמן במתינות כי זה מסוכן לשנינו  בסוף האימון היא יצאה פצועה לדעתי לא באשמתי המקרה הזה הפריע לי  מאוד יכולתי אני לצאת פצועה בדיוק באותה המידה! ואין שום קשר לעובדה שהיא אישה אולי רק בנקודה הזו שהיא רצתה להוכיח לעצמה משהו שאני מזמן לא  מנסה להוכיח לעצמי. וזה האם אני מתמודד ראוי מול האחר את זה לא ניתן לקבוע ! כי במציאות יש גורמי הפתעה והמציאות אינה סטרילית.

מה שהכי מפריע לי זה עדיין שאנשים מגיעים לא נקיים לאימון וזה כמעט ולא קורה.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'עבודה עם נשים...'
עבודה עם נשים...
25/02/2011 | 22:59
2
3
בעיקרון עבודה עם נשים היא מעולה:
1) הן בדרך כלל נעימות, אסטטיות וחלקות יותר.
2) בממוצע יש להן ריח יותר נעים.
3) האגו שלהן קטן יותר ולא מפריע באימון.
4) בדרך כלל הן קטנות יותר פיזית ולכן קל יותר לעבוד משוחרר מולן.
5) יש להן אנטומיה שונה קצת ומעניינת לבדיקה - במובן הטכני כמובן :מבנה אגן שונה, מרכז כובד יותר נמוך, טורסו קצר יותר וכו'.
6) יש פחות מעצורים להצמד לגוף נשי מאשר לגוף גברי (לי לפחות).

חבל שלא יותר נשים מגיעות לתחום.
וחבל גם שלא מקבלים גברים להתעמלות אומנותית.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אתה חחחחחחחחחחח.'
אתה חחחחחחחחחחח.
26/02/2011 | 02:30
2
לצפיה ב-'תגובה לעניין...'
תגובה לעניין...
26/02/2011 | 04:17
1
בדיוק כמו הסרטון שיעקב העלה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני רוצה לענות לך ברשותך'
אני רוצה לענות לך ברשותך
26/02/2011 | 15:37
1
שלום חברים,

כמשתתפת סמויה בפורום בקריאה בעיקר, הפעם אני רוצה לענות.
הנני מתאמנת בקונג פו כשלוש שנים, טאי צי צ'אן.

צר היה לי לקרוא את דברייך.
גם כאישה וגם כמי שאומנות הלחימה היא חלק מאוד נכבד בחיי.
אם יש דבר שלמדתי מהר מאוד בזמן הקצר של לימודי, זה מעולם לא לזלזל באדם העומד מולי וביכולות שלו.
לא הבנתי כל כך מה העניין עם כוח פיזי ומה זאת אומרת "גברים חלשים".
מה אתה מצפה שיהיה באימון שלך?
מפגן של מי יותר חזק?

אכן קיים הבדל בא"ל בין גבר לאישה אבל הוא קיים רק בהתחלת הדרך.
נכון שאישה תתאמן על לשחרר את הפחד שלה מגבר שמאיים עליה (אפילו אם האיום הוא מבוקר, נשלט ומידתי).
אבל, כשממשיכים להתאמן עם השנים, המאזן משתנה ואישה יכולה להוות יריבה ראויה לגבר לא פחות מגבר אחר.
דווקא בגלל שאישה יודעת שפיזית היא חלשה יותר, היא לעולם לא תשתמש בכוח שלה ולא תסמוך עליו כלל.
סביר להניח שהיא תשקיע הרבה יותר בהבנת התנועה וההגיון שעומד מאחוריה, בפיתוח האינטסנקטים שלה במצבי לחץ,בשיפור הטכניקה ויכולת אלתור ומיקוד ותנועה אנרגטיים.
אין לה על מי לסמוך מלבד על עצמה.

אני רוצה להבין מדברייך שכנראה אתה חש כך כי מעולם לא התמודדת מול אישה ברמה גבוהה יותר משלך, מיומנת יותר ממך טכנית, מנטלית ופיזית. חוסר הנסיון שלך מול נשים כנ"ל, לא הופך את כולנו אוטומטית לחלשות, פחות מאתגרות  או חזקות.

שהיה לך בהצלחה.

אמנויות לחימה >>

הודעות אחרונות

07:34 | 20.02.20 אורחים בפורום
12:54 | 09.02.20 oshriv65
13:51 | 10.01.20 אורחים בפורום
10:59 | 10.12.19 amir_aikido
06:53 | 24.11.19 ש מים
13:46 | 13.11.19 ש מים
06:22 | 11.11.19 אורחים בפורום
11:28 | 27.10.19 ש מים
00:46 | 23.10.19 דיברגנט
09:59 | 22.10.19 ש מים
15:55 | 03.09.19 שמרית211
18:48 | 02.09.19 jkdtlv1

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ