לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1575815,758 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

לצפיה ב-'מה נשים חושבות על הגנה עצמית לנשים?'
מה נשים חושבות על הגנה עצמית לנשים?
<< ההודעה הנוכחית
18/02/2011 | 16:25
54
15
בכל הדיון הזה, קולן של הנשים כמעט שלא נשמע, וכאשר נשמע – כמעט שלא זכה להתייחסות. לבושתי, גם לא ממני...
אז החלטתי לרכז כאן את תגובות הנשים, שהיו מפוזרות בשרשור ההוא. כשהן נקראות ברצף, וכשזוכרים ששתים מהמגיבות גם מלמדות נשים בעצמן, לקולן יש משקל שנעדר מהשרשור ההוא.

http://www.good-hands.org/notes/?p=66360

קריאה מהנה,
דוד
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אנסה להסביר איך הדברים נראים מנק המבט שלי'
אנסה להסביר איך הדברים נראים מנק המבט שלי
18/02/2011 | 20:11
6
אני מהמעטות שמתאמנות בתחומי לחימה שהוגדרו כאן כפחות קורצות לנשים. מתאמנת אצל סנסאי מורדי גלאם בקיקבוקס ו BJJ
אנחנו כרגע 6 נשים בקבוצה שעקרה גברים,וזה מספר יפה.
אני, וזו דעה שלי בלבד, חושבת שלפחות לצרכי הגנה עצמית,אם אתאמן בשיטות שמיועדות לכך אדע "לסמן" בעיטה או אצבעות לעיניים,בזמן אמיתי אני לא בטוחה שזה יתן לי את הכלים להשלים את התנועה עד לפגיעה אמיתית.
דווקא שיטה ספורטיבית כמו קיקבוקס מלמדת אשה (לרוב לראשונה) להשתמש בכח הפיזי שלה.
בדרך כלל אשה באימון הראשון פוחדת לבעוט עוד יותר מאשר לקבל בעיטה. נכון זה מוזר,בטח מנק מבט גברית אבל יש משהו שמוטבע בבנות מילדות,וכשהיא תתן בעיטה ישר יצוץ המבט המבוהל יתלווה ב"אוי סליחה!!"
במהלך השנים הבאתי די הרבה בנות לאימונים. רובן פרשו אבל מבחינתי גם אם החזיקו חודשיים,אולי את שלנו עשינו ומשהו הוטמע.
אני תמיד מסבירה שאם ממילא צריך לעסוק בפעילות ספורטיבית לצורך שמירה על כושר/דיאטה/חיטוב..עדיף לקבל ערך מוסף על הדרך,ולקוות שלא נצטרך להעמיד אותו במבחן.
אשה תבוא לרוב דרך מכר/מכרה שמתאמן. יהיה לה קשה להגיע לקבוצה לבד. לרוב אצלנו היא תתאמן עם אחת הבנות באימונים הראשונים כי זה יקל עליה. בהמשך כשמכירים את האנשים הכל מסתדר.
ענין הקרקע,קיים אבל זה ענין של החלטה ומושפע מאוד מהאנשים איתם מתאמנים.לרוב החליפה מונעת את רוב המגע והזיעה, ופותרת חלק ניכר מהמבוכה. לגבר כנראה יותר קשה להתמודד עם המבוכה שבלהכנע לאשה מאשר המבוכה של לשבת לה בגארד..
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'רציתי לענות, אבל כבר לא ידעתי למי...'
רציתי לענות, אבל כבר לא ידעתי למי...
18/02/2011 | 23:32
6
אז הנה השני שקל שלי בנושא:

שאלתי בזמנו בפורום נשים בספורט, מדוע אין הרבה נשים באמנויות לחימה. יצאתי מתוך הנחה שאני כבר בקבוצה מוטה שרגילה לעסוק בספורט, שזהו תחום יחסית קרוב לאמנויות לחימה.

את התשובות שקיבלתי ניתן היה לחלק לשניים:
1. בכלל לא נמשכת\מעוניינת בתחום.
2. התעניינתי קצת בעבר אך: לא היו עוד נשים בקבוצה\לא היה לי נוח עם המגע.

לנשים בקבוצה 1 לדעתי הדרך היחידה היא לשבור את התפיסה הקיימת על אמנויות לחימה (גם לי פעם היו דעות קדומות על איך אמנות לחימה נראית...) אבל כמובן שלא אפשרי לשנות את כולן, כי אני מכירה הרבה בנות שלטענתן סולדות ממכות ולא מבינות בכלל למה לרצות לעשות דבר כזה. כמו שאמרו בשרשור: חינוך, ערכים וכו'...
עם קבוצה 2 קצת יותר קל, כי הן כבר מתעניינות, אך חוששות - וכאן נכנסת העבודה.

הכתבה שפורסמה עליי ב"לאישה" מאוד עזרה, והרבה בנות אחרי זה התעניינו, כך שאולי עוד כתבות בנושא יגבירו את העניין והלגיטימיות לנשים שעוסקת בתחום. אנחנו עדיין מקבלות הערות מציקות ברחוב ובפייסבוק, כגון: "מה? אמנות לחימה - לא מתאים לך?" או "אז לא כדאי להתעסק איתך, הא?".
היו בנות שהגיעו ונשארו וכאלה שהגיעו ולא אהבו את הכושר הגופני או את "רמת האלימות".

כשמגיעה בת לשעור ניסיון ג'ון תמיד נותן לי ללמד אותה, כדי שתרגיש יותר בנוח, וגם הוא מאמין באחוות נשים. כנראה שהוא יודע על מה הוא מדבר כי בקבוצה שלו בפיליפינים תמיד יש בערך50% בנות! (מצ"ב תמונה מהשנה האחרונה) אבל שם הן רואות את זה כספורט ופעילות מהנה חברותית ובארץ יש הרבה יותר טסטוסטורון באויר.
כמו כן, כשעובדים על תרגילי קרקע, יש לבנות בחירה אם לעשות את הקרקע או שהוא ייתן להן תרגילים אחרים באזור הנוחות שלהן עד שהן יהיו מוכנות להמשיך. קרו כבר מקרים שאני ועוד בחורה עבדנו על תרגילים שלנו, בעוד שבחורה אחרת התגלגלה על הרצפה עם בנים. עניין של אופי ונוחות.

לגבי לעבוד ביחד - שלשום למשל היה לנו מבקר בקבוצה, ונושא השיחה בין השאר הגיע לבנות בקבוצה, ואז הוא העיר: "כן אבל ממה שאני רואה הבנות די נשארות אחת עם השנייה". עניתי לו שרוב הבנות מרגישות כך יותר בנוח, לעבוד עם מישהו בכח שלהן ולא לחזור הביתה מפוצצות. הרי אפילו בתחרויות הקטגוריות מחולקות למשקלים. עם כמה שאומרים שלמצבי אמת צריך לעבוד עם גבר חזק, אני לא מאמינה שאם היינו מצוותים את הבנות לתרגילים אקטיבים מאוד או ספארינג עם גבר כפול במשקלם, שהן היו נשארות ומתמידות. לפעמים אני עובדת עם אנשים שהם כפול 2 או 3 המשקל שלי ולפעמים זה ממש סבל, אבל אני כבר מכורה

לדעתי הרבה נשים פשוט מעדיפות לעשות משהו אחר...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'רבע , קצת נתונים ומחשבות אפיקורסיות.'
רבע , קצת נתונים ומחשבות אפיקורסיות.
19/02/2011 | 03:13
40
12
מקריאת השרשור המדובר: הדיון עוסק במקביל בשני נושאים, 1. הגנה עצמית לנשים; 2. התאמת א"ל לנשים. ומעט מדי פעמים, לטעמי, נעשית הבחנה בינהם.

בהתייחס לסוגיית ההגנה העצמית בלבד:

הנתונים מורכבים ולא קלים לפילוח, אבל מהסטטיסטיקות שאני קראתי (של המשטרה, איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, שב"ס, הלמ"ס ועוד), עולה שאחוז התקיפות המיניות הוא קטן יחסית בתוך סל עבירות האלימות. כמה קטן? המספרים שונים במקורות שונים ובשנים שונות, אבל לדוגמה, מנתוני המשטרה, בשנת 2009, סה"כ 180K~ תיקים על אלימות, מתוכם 4K~ על תקיפות מיניות חמורות ( לא כולל הטרדה מינית). הסטטיסטיקה מתייחסת כמובן רק לאירועים מדווחים (לאו דווקא למשטרה), אך קיימים נתונים משלימים המאפשרים לעשות אומדנים נכונים יותר, למשל סקר נפגעי עבירה של הלמ"ס. גם לפי הפילוחים המחמירים ביותר, נראה שעבירות מין שנעשו תוך שימוש בכוח מהוות כ-10% מסך אירועי האלימות.

בנוסף, נשים מהוות 1/3 מסה"כ נפגעי עבירות אלימות.

המספרים ממשיכים להיות מעניינים, אבל אני אעצור כאן בגלל העייפות.
אם לנסות לסכם את הפתיחה הזו... המציאות היא לאו דווקא מה שאנחנו חושבים שהיא. ומיוחד לצורך למ"מ, כדאי שנדע מהי המציאות...
ולכן, למשל ,הדיון לגבי אי-הנוחות של נשים בהתמודדות עם עבודת קרקע בקבוצה מעורבת, המגובה בהנחה שמאבק מול אנס יתרחש במצב "קרקע", הוא דיון על מצב שולי. לנשים יש סיכון נמוך משמעותית להיות קורבן לתקיפה מינית בהשוואה לתקיפה על רקע אחר. ראוי לקחת בחשבון בנוסף לנתון הקודם, את העובדה שכ- 70%~ ממקרי התקיפה המינית בוצעו מצד אדם המוכר לקורבן במידה מסויימת - מה שבין כה וכה שמשנה באופן דרמטי את הדינמיקה של ההתמודדות עם התקיפה.

המספרים הנוגעים להטרדה מינית גדולים בהרבה, אבל הרלוונטיות של הגנה עצמית (במובן לחימתי) למקרים אלה קלושה.

...וזהו לבינתיים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'היה כבר דיון בנושא והרבה אמרו מה שכתבת'
היה כבר דיון בנושא והרבה אמרו מה שכתבת
19/02/2011 | 08:31
1
עם זאת אני לא רואה שום סיבה למה נשים לא תלמדנה אומנות לחימה, גם אם קיים סיכוי נמוך
התווכחתי פעם שעברה על זה ומשום מה לא הרבה הסכימו איתי
ממה שכתבת ניראה כאילו תקיפה מינית זה דבר דמיוני, שסיכוי אפסי שיקרה ("דיון על מצב שולי") וזה לא נכון למרות האחוזים הנמוכים כל יום שומעים על אונס
אז זה שיש אונס פעם ביום ו1000 מקריי אלימות רגילים באותו יום לא מוריד מהערך של האונס, גם על כל רצח יש 1000 מקריי אלימות
ועדיף להיות מוכנה גם אם זה קורה באחוזים נמוכים מאשר לא להיות מוכנה
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'יתכן והשאלה אפילו קצת יותר מורכבת...'
יתכן והשאלה אפילו קצת יותר מורכבת...
19/02/2011 | 10:10
מסכים שהנתונים קשים לפילוח - אבל שאלה משמעותית לדעתי - היא באיזה סוג של אלימות מדובר...

אם מדובר (כפי שאני נוטה להאמין) באלימות מבית, הרי שהנושא שצריך לעבוד עליו הוא בכלל "מנטליות האשה המוכה", ולא בהכרח אמנויות לחימה.

וגם אם לא, בכל זאת אני איכשהו מאמין שהתסריט הסביר של התקלות באלימות שונה מאד מאד בין גברים ונשים - בין הסטטיסטיקות האלו שקראת - כולם קובצו יחד תחת "עבירות אלימות", או שהיו סאב-קטגוריות נוספות?

וזהו לבינתיים (יש עוד.. )
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני סבור שאתה מפספס את הנקודה...'
אני סבור שאתה מפספס את הנקודה...
19/02/2011 | 10:42
2
חשוב שמישהוא מבקש לדעת כיצד לנהוג בבטחה על קומביין חקלאי:
הוא מבקש לרכוש מיומנות הנחוצה במסגרת המציאות / התחושות שלו... מה משנה הסטאטיסטיקה המציינת את האחוז השולי של הנפגעים בתאונות נהיגה על קומביין, אם זה מה שהוא מבקש ללמוד
ועכשיו: מה תלמד אותו   רכיבה בטוחה על אופנוע שטח / נהיגה במשאית או - שליטה בקומביין

חלק גדול מהנשים ההולכות ללמוד אמנות לחימה באות ממקום של רצון לדעת להגן על עצמן (לאלו שלא: כל השיח אינו רלוונטי).
הדיון נסוב על אלו שאצלן קיימת הדילמה: האם האמצעי משרת את המטרה...

אישה שחוותה על בשרה / לידה (או פשוט פוחדת מהייתכנות) התקפה על רקע מיני או אחר: אתה חושב שמשנה לה הסטטיסטיקה

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אף אחד מאיתנו שלא עמד במבחן אמיתי לא יודע איך'
אף אחד מאיתנו שלא עמד במבחן אמיתי לא יודע איך
19/02/2011 | 11:32
2
יגיב אם וכאשר..
יחד עם זאת אני חושבת שהעיסוק באמנות לחימה כספורט מהנה ומאתגר,משפיע מאוד על אספקטים שונים במהלך החיים שלנו.
ההכרה וההיכרות עם היכולות הפיסיות שלנו משנה את צורת ההליכה,את האופן בו אנחנו מישירים מבט ובוחנים, יש איזו נחישות או אסרטיביות בשפת הגוף.
ראיתי את זה בפירוש אצל בנות צעירות שמתאמנות.מהבחינה הזו אני כן חושבת שזה ישפיע גם בנושא הטרדה מינית - אם נוציא מהכלל מספר מאמנים שעצם העיסוק באמנות לחימה הביא את הבנות לסיטואציות בהן הן מוטרדות..
עבודת קרקע זה דיון בפני עצמו. בראש ובראשונה היא מלמדת לא לאבד עשתונות כשמישהו רובץ מעלייך,ובניגוד לאינסטינקט הראשוני של להתכווץ כמו קיפוד ולהפנות את הגב,דווקא להסתובב מולו ולפעול. הלוואי נזכה לקרוא על האנס הראשון שנחנק בטריאנגל
אני אישית מתאמנת כי מצאתי קבוצה ומאמן ועיסוק שכיף לי ולא כי צריך. זו זכיה לטעמי,והעובדה שמקבלת יכולות הגנה עצמית זה בונוס עצום שהלוואי שלא אעמיד במבחן
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תגובה מרוכזת...'
תגובה מרוכזת...
19/02/2011 | 13:26
12
2
קודם כל, כי אני מנסה לא להסיט את נושא השרשור.
וגם, כיוון שיש קשר בין התגובות.

sharonei1:
לא סיכוי אפסי, אבל "כל יום שומעים על אונס", במדינה שיש בה 7.7 מיליון תושבים, זה לא הרבה. לצורך העניין, נתוני המשטרה מדברים על 700~ מקרי אינוס בכוח בשנה, ונתוני איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית גדולים פי 3.5~.
התיאוריה הפמיניסטית גורסת שאונס הוא אמצעי גברי של הנצחת שליטה גברית. הוא אמצעי ההפחדה האולטימטיבי. כוחה של ההפחדה הוא תודעתי. "אם לא תתנהגי כהלכה (= אם לא תרסני את המיניות שלך, אם לא תחזרי הביתה מוקדם, אם לא תדאגי שיהיה לך גבר שיגן עליך וכו'...) את מגדילה את הסיכון שלך להאנס". אבל זה בולשיט. המקום המסוכן ביותר לנשים (בהקשר המיני) הוא לא מועדון או פאב, אלא הבית (שלהן או של התוקף).
מאמר קצר ולא-ממצה בנושא זה (הפחד מאונס), אך בהחלט מעניין:
פחד מאונס בקרב סטודנטיות בישראל

יובל:
מפתיע אותי מה שאתה אומר. ברור שיש לכבד ולהבין את רצונו של התלמיד. אבל במיוחד כשאנו מדברים על לחימה מבוססת מציאות, כדאי שהתלמיד יבין בשלב מסויים מהי המציאות, לא? אני משער שלדעתך זו אחריות של המורה לדעת כיצד באמת נראות תקיפות סכין, ולהעביר את הידע הזה לתלמיד. אם צדקתי בהשערתי, במה זה שונה מאחריות המורה לדעת כיצד באמת נראות תקיפות מיניות (ותקיפות של נשים בכלל), ועבודה עם התלמידה על התמודדות עם תקיפה בהקשרים הרלוונטיים ביותר?

הרוב הגדול של תקיפות מיניות נגד נשים הן בגדר מעשה מגונה. מאוד לא מסובך: הבוס ניגש לאחת העובדות ונצמד אליה מאחורה. בחור ניגש לבחורה במועדון ו"מרפרף" לה על החזה. וכך הלאה. זו בכלל לא סיטואציה של לחימה.

טונג'ין:
כן, המידע מפולח יותר. לא כ"כ הבנתי מה ההשערה שלך. אם תחדד אני אנסה לבדוק מול הנתונים.

mickis:
אני מסכים כמובן. כפי שכתבתי בתחילת תגובתי הקודמת, חשוב להבחין בין הדיון בהגנה עצמית לדיון בא"ל. הדברים שכתבת (לגבי ביטחון למשל) נובעים לבנתי מתוך האימון בא"ל, ופחות מתוך אימון להגנה עצמית.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אתאמץ יותר להסביר עצמי '
אתאמץ יותר להסביר עצמי
19/02/2011 | 13:51
11
5
לחימה מבוססת מציאות - כשמה כן היא. אמור לי מה המציאות בה אתה נמצא ואומר לך (אם אדע) כיצד להילחם. המציאות שלך - יכולה להיות שונה מהמציאות של כל העולם. אז מה  יהיה נכון לותר על תפירת חליפה על פי מידותך   הוא הדין לגבי נשים שרוצות להתמודד כנגד  ת ק י פ ה  ולא כנגד הטרדה מינית ().
הטרדה מינית לא מעניינת אותי (אומר בהסתייגות, כי יש מצבים שהטרדה תוליד תקיפה, אבל נעזוב כרגע).

אתה נתת את נושא לחימת הסכין כדוגמא ללמ"מ: אי לכך שאשתמש בה עמ' להמחיש למ"מ מהוא (לתפיסתי כיום):

עד לפני מס' מועט של שנים: לו נשאלתי כיצד יש להתמודד עם נגע הסכינאות, הייתי אומר שבאמצעות לימוד לחימת סכין בסכין.
כיום: כשאני נשאל כיצד להתמודד נגד סכינאות, אני ראשית כל, מנסה לברר מי השואל ובאיזו אטמוספרה הוא נמצא:

* אם הוא מוצ'ילרו המטייל בדרום אמריקה - אלמד אותו לחימה עם מאצ'טה...
* אם הוא חייל לוחם - אלמד אותו לחימת סכין נגד סכין...
* אם הוא שוטר - אלמד אותו כיצד להשתמש באקדחו ככלי נשק קר במקום או כקדם- ירי לנוכח התקפת סכין...
* אם הוא נמצא במקום בו מותר לשאת אולר - אאמן אותו על קביעת מצב נשיאה קבוע, שליפה בכמה אופנים, שימוש באולר כשהוא סגור ולבסוף לחימת נהב נגד להב...
* אם נטול כל אמצעי שהוא - אשקיע בראש ובראשונה בלחימת יד ריקה כנגד סככין (נושא בו אני משקיע את מירב מאמציי בימים אלו)...

וכל זאת  ר ק  בנושא הסכין -  ו ר ק לדוגמא...

בלמ"מ: הכל תלוי בטיב המילוי. אין סכמה, אין ממוצע ואין סטטיסטיקה היכולה לשמש (תמיד) כקיר משען.
יש דרישה (ייחודית ככל שתהיה)   יש להבין את משתניה ולתפור לה פתרון אין למ"מ - זולת הנ"ל.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
19/02/2011 | 14:51
4
כל אמת באשר היא עוברת דרך שלושה שלבים. ראשית, לועגים לה; אחר כך, מתנגדים לה בתקיפות; ולבסוף - מקבלים אותה כמובנת מאליה. ארתור שופנהאואר
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אכן ברור יותר. '
אכן ברור יותר.
19/02/2011 | 16:33
3
תפירת חליפה ייחודית היא בהחלט הגיונית ונכונה.

יחד עם זאת... הדוגמאות שהבאת מתחום הסכינאות, נראות (לי, שאני לא מבין הרבה בתחום) מאוד מותאמות למציאות כפי שאתה תופס אותה, כסמכות המקצועית. התלמיד נותן את הכותרת, ואתה מביא את התוכן ע"פ הידע המקצועי "מבוסס המציאות" וקריאת המפה.
ואילו הטענה שלי מלכתחילה היא שתפיסת התקיפות המיניות, בציבור בכלל, וכך גם בקרב אנשי ומורי א"ל, אינה מדוייקת. וזה מפריע לתפירת החליפה, כשמגיעה תלמידה שרוצה כלים להתמודד עם תקיפה על רקע כזה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שלום יובל, לגבי הטרדות'
שלום יובל, לגבי הטרדות
19/02/2011 | 18:14
6
5
כתבת ש"הטרדה מינית לא מעניינת אותי".
הנתונים מראים שזו המציאות אצל מספר נשים רב הרבה יותר מאשר תקיפה, ושלרוב הנשים אין מענה, ואין להן את הכלים להלחם בתופעה.
אותך זה לא מעניין כי זו לא "לחימה" (עפ"י מידותיך)? כי אין בזה אגרוף, קרקע ועבודת סכין? כי זה לא "יעודי"? כי אין זו תקיפה פיזית?
למה זה לא מעניין?
זאת המציאות בחייהן של הרבה מאוד נשים, ורובן אינן חולקות בה.
סוג היחס הזה והסכמה לו נותנים רשות לדברים חמורים יותר.

זהו אחד הנושאים בכיתת הגנה עצמית לנשים אצלנו.
ללמד נשים כי מותר להן להלחם (כן, להלחם) על כבודן ועל גופן, ולסמוך על עצמן.
לתת להן בטחון וכלים להפסיק (גם) הטרדות.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שבוע טוב, לי:'
שבוע טוב, לי:
19/02/2011 | 20:27
5
הטרדה אינה מעניינת אותי (ובהסתייגות שכן זו עשוייה להפוך לתקיפה) על רקע הגנה עצמית ולחימה.
את / אני יכולים להיות מוטרדים מינית - והתגובה צריכה להיות חברתית / משפטית... לא פיזית.
תקיפה (מינית או אחרת) היא כבר סיפור אחר ומצריכה תגובה טקטית.

בכל הנוגע לפן החברתי: הטרדות על רקע מיני חורות לי ומבזות לדעתי לא רק את המוטרדת / המוטרד - אלא גם את החברה המתירה לה להתרחש בתוכה.

בברכה, יובל.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לכוון למציאות'
לכוון למציאות
20/02/2011 | 19:17
4
כפי שכתב דוד:
• תכנית לימודי הגנה עצמית יש להתאים גם לסוג האיום בו סביר שהתלמידות ייתקלו, גם לסוג הקשיים שהתלמידות חוות. יכולת לחימה היא רק חלק אחד מהגנה עצמית. ביטחון עצמי ויכולת להציב גבולות בפני זרים הן חלק חשוב לא פחות.

אם ברצונך ללמד נשים כיצד להתמודד עם כלל סוגי האיום, אין לי ספק שגם דרכי התמודדות עם הטרדות צריכות להיכלל בסילבוס. אם הנושא אינו נלמד אצלך - אז יש אולי לציין כי זהו נושא שאינו מכוסה ואולי להמליץ על קורס אימפאקט כהשלמה.
הטרדות מבקשות תגובה מיידית - בין אם היא ווקאלית ובין אם פיזית, מייד בשלבים הראשונים.
התגובה החברתית / משפטית אינה יעילה כמו טיפול מיידי בשטח. זה כמו לחטוף מכות ברחוב, ובמקום להגן על עצמך להעדיף רק לדווח על כך לרשויות. התגובה החברתית / משפטית אינה עומדת במקום תגובה מיידית.
נשים נכנסות ל"פינה" בה רבות מהן אינן מגיבות כלל, ובכך נפתח פתח להסלמה, ואפילו תקיפה.
התעלמות מסוג האיום השכיח ביותר היא כמו לעסוק בתחום הרפואה ולהתעלם מהמחלות ה"קלות", גם אם הן עלולות להתפתח לסיבוכים.

עליי שוב להדגיש כי זהו רק אחד מכלל הנושאים.
כפי שציינו פה קודם, אימונים קבועים, גם בעצימות בינונית-גבוהה, התמודדויות עם ה"לא נעים" ו"לא נח", עם כאבים, וגם ללמוד "לחטוף", יביאו לבטחון עצמי רב יותר ולהפחתת האיום מראש, באופן יחסי.

לצערי, קשה לי להיות אופטימית לגבי גדילה באחוז הנשים המתאמנות בא"ל.
אם אפשר להגיע אל נשים שאין להן עניין בא"ל מזוית אחרת, ולהקנות כלים שמישים, גם לבעיות ה"קטנות" - הרי שרק הרווחנו.  

ערב נעים,
לי
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כעקרון, מסכים עם הכל: '
כעקרון, מסכים עם הכל:
20/02/2011 | 20:56
3
5
טוני בלאוור דיבר כבר לפני עשרים שנה על החשיבות שבמניעת הסלמה באמצעות שורה של תגובות שונות - שעדיין   א י נ ן   אינטראקציה פיזית.
מאז הלך הנושא והתפתח דרך אימונים שונים: לגברים ולנשים - באמצעים כגון "אימפאקט" ואחרים. טוב ויפה.בלשון המעטה, באמת.

כמוך: אני גם שותף לדעה כי הטרדה מצריכה תגובה מיידית: אך   מ י ד ת י ת     לדוגמה: הערה גסה עדיין לא מצדיקה פגיעה גופנית.
ממה שכתבת השתמע כי אינך מבצעת באופן בו את מלמדת, הפרדה בין תקיפה פיזית להטרדה. אני מקווה שזה אני - שלא הבנתי כהלכה את דבריך .

איבחון נכון (מה איום ומה אינו) היא אמנות בפני עצמה - ונדרשת בכל בית מדרש להגנה עצמית.
לפני כחודשיים: אופנוען הרים עלי קסדה בעימות בכביש (שבטפשותי לא מנעתי מראש ). אם זאת: הסקתי (ממחוות גוף ושפה) כי הוא אינו מתכוון באמת לתקוף ולכן לא פגעתי בו. וטוב שכך...
איום אינו אקוויוולנטי להתקפה. חשוב לזכור. בלחימה: עצבים קרים הם נשק רב עצמה.

ומבחינתי האישית - היות והתייחסת לכך יותר מפעם:
בתקופה אחרת (כשאמנות הלחימה שלי עוד הייתה יותר מסורתית - ולא מה שהיא כיום) זכיתי ללמד כמה וכמה נשים: חלקן למשך שנים ארוכות בהן הגיעו לחגורה שחורה ולמעמד הדרכה...
אני רוצה להאמין כי בגדול ובצד טעויות (נמנעות ובלתי נמנעות) שעל הדרך: נהגתי בהן כראוי. אם-זאת: מעולם לא התיימרתי ללמדן "הגנה עצמית ייעודית" לנשים.
אינני מומחה לתחום וזה הוא תחום מורכב ורגיש שהינו מלאכת קודש. הוא מצריך התמחות.
אם וכאשר אחליט יום אחד לגעת בנושא: אעשה זאת לאחר ותוך כדי למידה קפדנית... ואף סביר כי אבחר לשתף פעולה עם גורמים מביני דבר בתחום (מעטים ככל שהינם).

בברכה, יובל.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אמנות האבחנה והשכל הישר'
אמנות האבחנה והשכל הישר
20/02/2011 | 21:31
2
4
כל נושא נלמד בנפרד, וכן השימושים בכלים השונים, ובכך אני מאמצת את המלצותיו של רורי מילר (ואחרים): בריחה, המנעות, הדברות ודי-אסקלציה קודמים לתגובה גופנית. במיוחד במקרה של הטרדה.
הערה גסה זה משהו אחד, וידיים נשלחות זה משהו שני. לכל מקרה נקודת התחלה תגובתית שונה.
גם הקשבה למעגל האמון (circle of trust) הראשוני [(שבו אנו עומדים) - אם משהו מרגיש לנו לא נכון, לא להמתין!], זה משהו שדורש תיקוף אצל נשים רבות, עקב ההתניות החברתיות שמערפלות את הקשר הפנימי הזה (common sense).

גם אני איני מתיימרת להיות מומחית, אך עם לימוד מעמיק וחבירה עם מומחים בתחום האלימות ואלימות נגד נשים, אני מתכוונת ללמד את החומר בבהירות האפשרית ולתת כלים בהן תוכלנה נשים ונערות להשתמש.

ליל מנוחה.
לי
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נשמע טוב. '
נשמע טוב.
20/02/2011 | 21:59
1
2
לצפיה ב-' רבה!'
רבה!
20/02/2011 | 22:02
3
לצפיה ב-'הגדרת "תקיפה מינית" עפ"י החוק'
הגדרת "תקיפה מינית" עפ"י החוק
19/02/2011 | 18:31
4
סוגי תקיפה מינית:

תקיפה מינית – מונח כולל לכל עבירות המין. כל פעולה או אמירה שהקשרה מיני הנעשית ללא הסכמה חופשית של שני הצדדים.
אונס – החדרת אבר מאברי הגוף או חפץ לאבר המין של אישה ללא הסכמתה.
מעשה סדום - החדרת אבר מאברי הגוף או חפץ לפי הטבעת של אדם או החדרת אבר מין לפיו של אדם ללא הסכמתו.
ניסיון אונס – ניסיון החדרת אבר מאברי הגוף או חפץ לאבר המין של אישה ללא הסכמתה.
אונס קבוצתי – אונס המבוצע בידי יותר מתוקף אחד.
אונס מתמשך – אונס חוזר ונשנה על פני תקופת זמן.
גילוי עריות  – התעללות או תקיפה מינית על ידי בן משפחה.
מעשה מגונה – כל תקיפה מינית שאינה כוללת חדירה אך נועדה לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני.
הטרדה מינית – הטרדה מינית היא אקט בעל אופי מיני שבו אחד הצדדים אינו מסכים לו, כגון חיזורים מיניים בלתי רצויים, בקשות לחסדי מין וכל התנהגות מילולית או פיזית בעלת אופי מיני.

(מתוך האתר של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית)

---
הטרדה מינית היא סוג (גם אם "קל יותר") של תקיפה מינית.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'I am with Yuval '
I am with Yuval
20/02/2011 | 00:03
4
if a person (man or woman ) want to learn how to handle  an aggressor he/she need to "suck it up" and spend time in a control environment  learning i.e. a woman will need to come in physical contact with a man in an uncomfortable position (like Guard for example) any other way is just a play which will serve mainly the psychological side of the fighting which is important but can not substitute  the physical part ,it will be like a weight lifter that keep lifting 10 kg. when in his competition he need to lift a 100 ,sorry to bust the bubble but life is not easy  .
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'וואחד ניתוח בעייתי הבאת.'
וואחד ניתוח בעייתי הבאת.
19/02/2011 | 15:38
15
1
קודם כל, אחת משלוש נשים תותקף, לא תוטרד (זה די 100%) אלא תותקף מינית במהלך חייה. ואחד משבעה גברים אגב, אם כי רובם עד גיל 12. זה בלי להחשיב תקיפות על רקע אחר.

שנית, לא כל תקיפה מינית כרוכה בשימוש באלימות. למעשה, רובן המוחלט לא כרוך או כמעט לא כרוך בשימוש באלימות פיזית (למעט האונס עצמו, שהוא אקט של מין בערך כמו שפיגוע דריסה הוא אקט של נהיגה). "שיטת העבודה" הנפוצה יותר של אנסים היא יצירת תחושת איום שמובילה לשיתוק והכנעה.

האונס הסטריאוטיפי, יענו זה שמישהו קופץ וגורר לשיחים הוא אכן אירוע נדיר. לתקיפות מהסוג של גרירה לשיחים בהפתעה כמעט שאין מענה משום שמדובר באמבוש, וגם לגברים אין מענה סביר לסאקר פאנצ'ים מלבד להיות אחד שלא נתפס כקורבן קל, להיות מודע לסביבה וכו' וכו'.

אם אם בלמ"מ עסקינן, אכן צריך להבין מהם האיומים אתם מתמודדים. תוקפים, תמיד, בוחרים קורבן שלפחות לדעתם "הם יכולים עליו", והסימנים לזה נמצאים בהתנהגות של אדם לא פחות, ואולי יותר, מאשר בנתוניו הפיזיים. אז מה שאישה צריכה מא"ל זה לא פיתרונות טכניים, קרקע או לא קרקע, אלא ביטחון עצמי. וזה נכון באותה מידה גם לגברים.

אממה, ביטחון עצמי נרכש, לדעתי, אך ורק מפיתוח יכולות קרביות כלשהן. כשהמוח מפנים שאתה לא חסר אונים ויכול לתת פייט, יש סיכוי טוב שהתקיפה לא תתרחש, או שתיעצר בשלב המילולי או בשלב דחיפות הידיים. או במילים אחרות, ב"ריקוד הקוף" גירסת האנסים. כדי שהמוח יפנים זאת, לדעתי צריך לעסוק בלמ"מ ולשלב גם עבודה חופשית בעצימות גבוהה. אין דרך אחרת.

לדעתי, צריך לעשות שינוי בדגש וללמד לא מפרספקטיבה של התמודדת עם קרב אלא של התמודדות עם איום, כשהתרגול הקרבי הוא אמצעי ולא מטרה. כל מה שנכתב כאן נכון גם לגברים. רובן המוחלט של התקיפות יהיו עם הקדמה כלשהי ורק חלקן הקטן יבואו בהפתעה משום מקום (ורובן מפני שהנחנו לעצמינו להיות מופתעים).

אני יכול לשתף משהו מניסיוני. אני מחלטר בתור באונסר פעמיים בשבוע. מקום שקט של סטודנטים חנונים, בת'כלס, אין לי עבודה. אבל לפעמים מגיע איזה ערס, נרקומן, שיכור שלא שולט בעצמו או כל מני דפוקים שזולגים מהמועדון השכן וצריך להרגיע או להעיף אותם.

עד עכשיו, לא נאלצתי לרדת לפסים פיזיים אף פעם והכל נסגר בדיבורים. לא יודע לגבי אחרים, אבל על עצמי אני יודע שאני מרגיש בנוח להתמודד עם מצבים שבקלות יכולים לגלוש לאלימות רק בגלל שיש לי יכולות כלשהן.

כשאני אומר לאיזה ערס שהגיע זמנו ללכת הביתה, זה אחרי שבחנתי אותו ואני מעריך עם מי יש לי עסק, אני עושה את זה בזמן ובמקום שאני בוחר, אני עומד בעמידה קרבית סמוייה, אני יודע מה יהיה הצעד הראשון שלי אם הוא ירים ידיים ואם המצב דורש זאת, יש לי פנס טקטי, טריינר של קרמביט או מיכל תרסיס פלפל ביד. ואם לא ביד אז בשלוף, ואני מתאמן בשליפה שלהם.

זה גורם לי להרגיש מספיק בנוח בסיטואציה כדי לנהל אותה בהצלחה בדיבורים בלבד, ויש פעמים שאני אשכרה רואה איך הגלגלים במוח של הבנאדם מולי מסתובבים, ללכת מכות ולא ללכת מכות, ובסוף זה נגמר ב"וואלה לא יפה, ביעסתם לי ת'ערב, אבל אתה יצאת אתי גבר", לוחץ לי את היד והולך. אם לא היו לי יכולות, והן לא מי יודע מה בת'כלס, הייתי נלחץ, מאויים, מגיב בפחות שיקול דעת וכך מזמין התקפה.

האם אני אשרוד בקרב אמיתי עם מישהו חזק ונחוש שאשכרה רוצה לפגוע בי? אין לי פאקינג מושג ועד כמה שזה תלוי בי, מעדיף להשאיר את זה ככה.

במועדון השכן, אגב, יש כנופיה של באונסרים גדולים ממני פי שניים, מיומנים ומנוסים ממני, והם הולכים מכות כל הזמן. למה? כי הם חושבים שזה התפקיד שלהם, וכשמישהו מתחיל אתם בריקודי קוף הם מצטרפים לריקוד ונותנים לריקוד לנהל אותם במקום שינהלו אותו (ע"ע רורי מילר).
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ציינתי בכמה מקומות שאני מתייחס לתקיפות אלימות'
ציינתי בכמה מקומות שאני מתייחס לתקיפות אלימות
19/02/2011 | 16:49
13
2
וזה בדיוק העניין. התקיפות המיניות שיש בתוכן מרכיב של אלימות הן מיעוט, ורוב הנשים חשופות לאלימות על רקע לא מיני בשיעור גבוה הרבה יותר.
אך מנגד, יש צורך אמיתי לתת מענה להתמודדות עם התקיפה המינית השגרתית יותר, זו שאינה כרוכה באלימות.

אני מסכים עם הרעיון של שינוי פוקוס מהתמודדות עם איום ולא עם קרב. השאלה היא האם זה רלוונטי לא"ל, או רק לאימוני הגנה עצמית.

"האונס עצמו, שהוא אקט של מין בערך כמו שפיגוע דריסה הוא אקט של נהיגה" - בד"כ, תקיפה מינית, מכל סוג, היא קודם כל תקיפה ורק אח"כ מעשה מיני (ובילדים צעירים, המימד של המין עוד יותר שולי).

ד"א, המספר לגבי גברים הוא אחד משישה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חידוד: תקיפה מינית היא קודם כל תקיפה, במובן'
חידוד: תקיפה מינית היא קודם כל תקיפה, במובן
19/02/2011 | 16:55
2
שגם ע"י התוקפן היא נתפסת כדרך למימוש צרכים תוקפניים (הפגנת שליטה, השפלה, גרימת כאב, מבוכה, וכו') יותר מאשר צרכים מיניים.
לגבי הקורבן זה ברור.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא מסכים בכלל.'
לא מסכים בכלל.
19/02/2011 | 17:29
3
15
נתחיל מהסוף.

לא בנאדם. האונס עצמו הוא אקט של אלימות, שלפעמים נלווים אליו מרכיבים אחרים של אלימות ולפעמים לא. גם במידה וכן, הנזק מהאונס עצמו עולה בהרבה על הנזק מהאלימות הנלווית. כשאני אומר שאונס הוא מין בדיוק כמו שפיגוע דריסה הוא נהיגה אני מתכוון בדיוק למה שזה אומר. האקט המיני, עבור התוקף, הוא אמצעי לפגוע במישהי בדיוק כמו שאקט הנהיגה הוא אמצעי לפגוע במישהו עבור הטרוריסט.

ולא רק טרוריסט. אם מישהו לוקח מכונית, משתכר, הופך את העיר למגרש המירוצים הפרטי שלו ובדרך משכיב שורה של ילדים, אתה לא תקרא לו "נהג" אלא "פושע", ולמה שהוא עשה תקרא "אלימות" ולא "נהיגה". אין שום סיבה שדווקא כשהעניין מערב אקט שברמה הטכנית הוא מיני זה יהיה אחרת.

צריך להיות מודעים לזה שאונס, משום מה, זוכה להתייחסות אחרת מכל פשע אחר. אם אני משאיר את דלת הבית פתוחה ובא גנב ומרוקן לי אותו, יגידו לי שאני אידיוט, ובצדק. אבל אף אחד לא יגיד שהגנב הוא לא גנב, שהוא לא אשם או אפילו שיש נסיבות מקלות. כי לכולם ברור שלגנוב זה לא בסדר. אבל אם בחורה לא תיזהר ותכניס את עצמה למצב פגיע שבו היא תיאנס, אנשים יחשבו שזה מזכה את האנס מאשמה או מהווה נסיבה מקילה. זה מטומטם, אבל ככה זה, וזה ככה בגלל שאנשים טועים לחשוב שאונס הוא מין ולא אלימות. אם לא מבינים את הנקודה הזאת, הדיון לא שווה כלום.

לגבי א"ל או הגנה עצמית. אני חושב שהן רלוונטיות למצבי איום, שלבים מקדימים ואלימות מתונה הרבה יותר משהן רלוונטיות למצבי אלימות קיצונית וכך צריך להתייחס אליהן. אבל זה אומר שברמה הטכנית צריך להתכונן לתסריט הגרוע ביותר.

מבחינת ביטחון עצמי, גם כל מני שיטות רכות ואמנותיות יכולות לעזור. אחד המרכיבים המרכזיים של ביטחון עצמי זה תחושת נוחות בגוף ושליטה בו. אבל לדעתי זה לא מספיק שכן מה שעושה את ההבדל היא התחושה שיש באפשרותך לתת פייט. מי שלא מרגיש חסר אונים לגמרי במצבים של אלימות פיזית בוטה, יושפע פחות מדרגות נמוכות יותר של אלימות (ושוב ע"ע רורי מילר) ויש סיכוי קטן יותר שיגיב בשיתוק וכניעה. לגבי רוב מצבי התקיפה, זה מספיק.

אם אתה מתייחס רק לתקיפות מיניות שנלווית אליהן אלימות קשה בלבד, אני לא רואה הרבה טעם בדיון. זה מצב קיצון נדיר למדי, רוב האנשים לא יגיעו לרמה שמאפשרת יותר מסיכוי קטן להתמודד עם תקיפות אמבוש מתוכננות, מפתיעות ונחושות של תוקף חזק יותר במסגרות האימונים המקובלות. וחוץ מזה, כבר שמעתי על חיילים קרביים מחורעים שנאנסו בלי שימוש באלימות כי הם נכנסו להלם מהמצב הלא מוכר של אינטימיות כפויה. אז מה הטעם להסתכל רק על זה?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בחירת מילים לא מדוייקת שלי, אני מסכים איתך.'
בחירת מילים לא מדוייקת שלי, אני מסכים איתך.
19/02/2011 | 22:39
2
כשאמרתי תקיפות מיניות אלימות, התכוונתי לכאלה שנעשה בהן שימוש בכוח בזמן התקיפה. זו הבחנה שמוכרת בחוק. כמו ב"מעשה מגונה שלא בהסכמה ותוך שימוש בכוח". אני מבחין בין תקיפות מיניות הכוללות שימוש בכוח לכאלה שאינן כרוכות בשימוש בכוח, כדי להבחין בין המקרים בהם יכולת לחימה רלוונטית להתמודדות עם סיטואציית תקיפה מינית.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בוגי שתדע שקנית לך בזאת מעריצה'
בוגי שתדע שקנית לך בזאת מעריצה
20/02/2011 | 08:36
1
1
ובחיי שזה לא קורה לי הרבה
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
20/02/2011 | 21:55
1
לצפיה ב-'תקיפה מינית היא שונה בין מבוגר לילד'
תקיפה מינית היא שונה בין מבוגר לילד
19/02/2011 | 17:39
7
בעוד שאונס של נערה/אישה הוא אקט של שליטה, השפלה, ושימוש בכח, ואין בו מאפיין מיני, הפדופיליה היא הפרעה בעוררות המינית, ומתאפיינת במשיכה מינית כלפי ילדים/נערים.

אגב, עד גיל 12, יחס ההטרדות המיניות/אונס אצל בנים ובנות הוא זהה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חושב אחרת.'
חושב אחרת.
19/02/2011 | 17:56
5
1
אני לא מאלה שטוענים שאין שום קשר בין אונס למין. ודאי שיש קשר. יכול להיות שהמניע לאונס יהיה עוררות מינית, יכול להיות ששליטה והשפלה עושים לו את זה.

אבל גם הנ"ל יכולים למצוא סקס בהסכמה, ואם שליטה זה הקטע שלהם ללכת לדאנג'ין ז"ל ולבצע את זממם בהסכמה שם. לכן, מה שאני טוען זה שבלי שום קשר למניעים המיניים של האנס, שלא תמיד קיימים, האונס הוא במהותו אקט של אלימות מעצם העובדה שהוא כפוי ולא בהסכמה.

אז גם כשזה נעשה בילדים מדובר באקט של אלימות, בין אם המניע הוא עוררות מינית ובין אם המניע הוא אחר. וכדאי לציין שלא כל מי שאונס ילדים הוא פדופיל. ראשית, ילדים יכולים לאנוס ילדים אחרים ושנית, בנישות כאלה ואחרות מדובר באקט מוצהר של שימור הירארכיה, ענישה, שטיפת מוח וכו' ואין שם עניין של עוררות מינית למעט, אולי, עוררות מעצם הפגנת השליטה ולא מהמשיכה לקטינים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בוגי...'
בוגי...
19/02/2011 | 20:26
4
אונס אינו אקט מיני אלא פשע אלים וביטוי לכוח ושליטה, המבוצע באמצעות אקט מיני.

אונס הוא אלימות המתבטאת במין ולא להפך.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ומה בדיוק כתבתי איזה 20 פעם בשרשור הזה?'
ומה בדיוק כתבתי איזה 20 פעם בשרשור הזה?
19/02/2011 | 21:43
3
1
לצפיה ב-'התכוונתי'
התכוונתי
20/02/2011 | 09:41
2
1
לשתי השורות הראשונות שכתבת למעלה..
לגבי כל השאר אני מסכימה מאה אחוז.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'העובדה שאונס הוא אלימות ולא מין'
העובדה שאונס הוא אלימות ולא מין
20/02/2011 | 10:29
1
עוד לא אומרת שאין לו שום קשר למין. קשר יש לו.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ויותר מזה.'
ויותר מזה.
20/02/2011 | 10:56
חלק (קטן) מהתקיפות המיניות כן מתרחשות כיוון שהתוקפן מגיע לפורקן מיני מהכאב של הקורבן (ולא לפורקן של רגשות קשים או סיפוק צרכים אלימים).
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הבהרה: שכתבתי "בילדים" התכוונתי בין ילדים.'
הבהרה: שכתבתי "בילדים" התכוונתי בין ילדים.
19/02/2011 | 22:27
2
לצפיה ב-''
19/02/2011 | 16:59
לצפיה ב-'נתונים מעניינים.'
נתונים מעניינים.
19/02/2011 | 17:23
6
2
תוכל בבקשה לחלוק בנתונים נוספים? (אחרי שתחלוף לה העייפות, כמובן...)
תודה רבה, Temporary2.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'עוד נתונים'
עוד נתונים
19/02/2011 | 17:29
1
2
שימי לב לאחוז של גילוי עריות :

תקיפות מיניות בישראל
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תודה, בייבי'
תודה, בייבי
19/02/2011 | 18:22
1
עצוב. מזעזע. ומעל לכל - מציאותי...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מכאן הדברים נעשים יותר מורכבים,'
מכאן הדברים נעשים יותר מורכבים,
20/02/2011 | 10:37
3
ואחד הדברים המעניינים הוא הפערים בפניות לגופים השונים (המקשים לראות את התמונה השלמה).
אם יש משהו שמעניין אותך ספציפית, אני יכול לחפור בנתונים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אם אפשר ויש לך זמן'
אם אפשר ויש לך זמן
20/02/2011 | 19:32
2
2
אז אשמח לדעת גם:
1. מהו אחוז הטרדות המין מול תקיפות מין אחרות (נשים בלבד)?
2. מהו אחוז תקיפות המין בכח (נדמה לי שכתבת כ-10%) מול תקיפות אחרות (נשים בלבד)? ואם תוכל לפרט את סוגי התקיפות האחרות ואחוזיהן מהכלל.

רב תודות,
לי

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הנושא של הטרדות קשה יחסית למעקב,'
הנושא של הטרדות קשה יחסית למעקב,
21/02/2011 | 22:45
1
1
כפי שציין בוגי, סביר להניח ש 100% מהנשים נפגעות מהטרדה מינית בנקודה כלשהי בחייהן.

מצד שני, סקר נפגעי עבריינות של הלמ"ס מ-2001, העלה ש96% מהנפגעות (מהטרדה מינית) אינן מתלוננות במשטרה, למרות שמדובר בעבירה פלילית.

אני מציע שתציצי במסמך המצורף, שמרכז נתונים מהמשטרה, משרד הבריאות, משרד הרווחה, שב"ס ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית.
מספר הפונים לכל אחד מהגורמים הללו, בעקבות עבירות שונות, הוא שונה (וזה חלק מהסיפור של איך החברה מתמודדות עם תקיפות מיניות).

אלימות נגד נשים - ריכוז נתונים לשנת 2010

חוץ מזה צריך לקחת בחשבון שהדברים הללו משתנים מאוד בין מדינות ותרבויות.
יכול להיות שתמצאי בקישור הבא מידע רלוונטי לגבי ארה"ב (לא שזה באמת יותר ספציפי, כי הטבלאות לא מחולקות למדינות. אבל עדין אפשר להעלות דרכן כמה תובנות, בעיקר השוואתיות, בין גברים\נשים).

Criminal Victimization 2009

בשבוע הבא אני נפגש עם מישהי שתוכל אולי לשפוך אור נוסף (זאת אומרת, עוד מספרים) על הנושא, אם יהיה לי משהו לחדש - אכתוב כאן...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
21/02/2011 | 23:02
אשמח לשמוע עוד במידה ויעלו דברים חדשים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'קיוויתי שיהיה שרשור "לנשים בלבד"...'
קיוויתי שיהיה שרשור "לנשים בלבד"...
20/02/2011 | 11:31
6
12
אולי פעם אחרת.

עלו כאן כמה נקודות חשובות ששווה לסכם, ויש לי כמה הערות.

• אונס הוא אלימות על-ידי מין. הוא לא אקט מיני כמו שדריסה מכוונת אינה אקט של נהיגה.
• תקיפות מיניות מופנות אל גברים ואל נשים. בילדים עד גיל 12 אחוז תקיפות הבנים זהה לאחוז תקיפות הבנות. בגילאים יותר מבוגרים נשים מותקפות יותר מגברים.
• יש מספר סוגים של תקיפות מיניות שכדאי לדעת להבדיל ביניהן: אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה (בכפיה או שלא בכפיה), הטרדה מינית. הטרדה מינית ומעשה מגונה יכולות להתבצע בפומבי, בנוכחות אנשים רבים, לעיתים בלי שהסביבה תבחין שמתבצע פשע, לעתים תוך התעלמות הסביבה. שתיהן נפוצות בהרבה מאונס.
• מקרים רבים של אונס מתבצעים בנסיבות ובמקומות המונעים אפשרות זיהוי מוקדם והימנעות: תקיפה במקום מוכר ו"בטוח" על-ידי אדם מוכר (לפעמים אהוב, כמו קרוב משפחה).
• מקרים רבים של אונס מתבצעים ללא הפעלת אלימות פיזית מעבר לאקט האונס עצמו. במקרים כאלה מופעלת אלימות פסיכולוגית (צעקות, איום באלימות פיזית, איום בפגיעה בקרובים ועוד) המשתקת את היכולת להתגונן.
• נשים חוששות מאונס יותר מאשר מסוגים אחרים של אלימות שעשויים להיות מופנים כלפיהן, גם אם אונס הוא האפשרות הפחות נפוצה.
• נשים וגברים חשופים לעוד סוגי אלימות מלבד אלימות מינית, אבל מאפייני האלימות הנפוצים שונים בין גברים לנשים. נשים חשופות הרבה יותר לאלימות בבית, גברים חשופים הרבה יותר לאלימות בכביש, בעבודה ובמקומות בילוי.
• תכנית לימודי הגנה עצמית יש להתאים גם לסוג האיום בו סביר שהתלמידות ייתקלו, גם לסוג הקשיים שהתלמידות חוות. יכולת לחימה היא רק חלק אחד מהגנה עצמית. ביטחון עצמי ויכולת להציב גבולות בפני זרים הן חלק חשוב לא פחות.

עד כאן הסיכום (אם החמצתי משהו אנא הע[א]ירו), מכאן ההערות שלי:
• חבל שלא כתבו כאן יותר בעלי נסיון מעשי בלימוד הגנה עצמית לנשים.
• לימוד הגנה עצמית לילדים הוא נושא בפני עצמו שראוי לדיון נפרד ועמוק.
• גם לימוד הגנה עצמית לנערות ראוי לדיון בפני עצמו.
• האיום הנפוץ ביותר אינו בהכרח האיום המפחיד ביותר. יש לבחון תפיסות בקרב האוכלוסייה אותה מלמדים הגנה עצמית ולהבחין בין החשש לבין המציאות. יש לענות גם על האיום המפחיד וגם על האיום המציאותי.
• "דע את אויבך ודע את עצמך" – הייתי מוסיף, "דע את תלמידותיך".

הערה אחרונה, על אוירה בכיתה: סיפרה לי מישהי במייל על מורה, מוערך ובעל שם, שנהג להעיר הערות שוביניסטיות ולספר בדיחות סקסיסטיות לפני ואחרי שיעורים. לא בזמן השיעור, אז היה קורקטי לגמרי, אבל התנהגותו לפני ואחרי יצרה אווירה מסויימת בקבוצות אותן לימד. "במפתיע", הרבה תלמידות לא נשארו אצלו...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'סיכומי ביניים-'
סיכומי ביניים-
20/02/2011 | 14:56
5
2
עדיף לשחק חמור ארוך בשניים.

בברכה
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אולי יום אחד אבין את הבדיחות שלך... אם זו '
אולי יום אחד אבין את הבדיחות שלך... אם זו
20/02/2011 | 15:04
2
באמת בדיחה. עד שאגדל ואבין בלי עזרה, תוכל להסביר למה אתה מתכוון?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חמור חדש, סוס ארוך?'
חמור חדש, סוס ארוך?
20/02/2011 | 15:14
3
4
אסומניאה אבודניה...
אוי א-ברוך.

בברכת צ"יק צ"יק על הבורקאס.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני יודע מה זה סוס ארוך, תודה. לא הבנתי את '
אני יודע מה זה סוס ארוך, תודה. לא הבנתי את
20/02/2011 | 15:20
2
1
ההקשר לשרשור הנוכחי, או להודעה אליה שורשר.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מה זה סוס ארוך ?'
מה זה סוס ארוך ?
21/02/2011 | 09:12
1
1
לצפיה ב-'שיחקנו סמל וסוס ארוך וראשיות'
שיחקנו סמל וסוס ארוך וראשיות
21/02/2011 | 09:20
15
המלחמות היו אז - לא אמיתיות...

סוס ארוך.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כידוע לך בוודאי, גם אני אינני אישה..'
כידוע לך בוודאי, גם אני אינני אישה..
22/02/2011 | 04:55
1
4
ולכן ולפי בקשתך, אני בוחר להביא ציטוט מדבריהן של שתיים שהן כן וכזה שבא עם המלצה חזקה של רורי-מילר שאני יודע שאתה מעריך...

http://forums.uechi-ryu.com/viewtopic.php?p=27215&...
אמנויות לחימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כבר הרבה זמן אני רוצה להביא לכאן את המאמר הזה'
כבר הרבה זמן אני רוצה להביא לכאן את המאמר הזה
22/02/2011 | 09:22
4
לא יודע למה עוד לא עשיתי את זה...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ותגובה "רשמית" מאל הלב (או לפחות מהבלוג '
ותגובה "רשמית" מאל הלב (או לפחות מהבלוג
22/02/2011 | 23:14
1
4

הודעות אחרונות

07:34 | 20.02.20 אורחים בפורום
12:54 | 09.02.20 oshriv65
13:51 | 10.01.20 אורחים בפורום
10:59 | 10.12.19 amir_aikido
06:53 | 24.11.19 ש מים
13:46 | 13.11.19 ש מים
06:22 | 11.11.19 אורחים בפורום
11:28 | 27.10.19 ש מים
00:46 | 23.10.19 דיברגנט
09:59 | 22.10.19 ש מים
15:55 | 03.09.19 שמרית211
18:48 | 02.09.19 jkdtlv1

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ