לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1581315,813 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

לצפיה ב-'איזה סוג אומנויות לחימה כדאי?'
איזה סוג אומנויות לחימה כדאי?
14/02/2011 | 12:50
150
45
שלום!
החלטתי שאני צריכה ללמוד להגן על עצמי יותר טוב ובישביל זה אני רוצה להירשם לחוג לאומנויות לחימה.
השאלה היא- איזה סוג אומנויות לחימה מלמד להגן על עצמך הכי טוב? אני יודעת שיש הרבה סוגים- קונג פו, קרטה וכו' ואני לא יודעת לאן ללכת

תודה רבה מראש
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ברוכה הבאה :)'
ברוכה הבאה :)
14/02/2011 | 12:53
129
23
מאיפה את בארץ ? זה יעזור לכוון אותך, וכמו כן, עד כמה רחוק את מוכנה לנסוע ? או שאת מחפשת רק באיזור מגורייך ?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני גרה בבת ים'
אני גרה בבת ים
14/02/2011 | 16:17
128
23
מחפשת רק באזור מגוריי- ת"א- חולון-ראשון

תודה
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'יש בבת ים מועדון האבקות חפשית '
יש בבת ים מועדון האבקות חפשית
14/02/2011 | 17:00
125
22
מאתגר פיזית, מתאמנים שם אנשים קשוחים אבל באוירה ספורטיבית... והכי חשוב: תכליתית מאוד.
כבחורה החלשה בדר"כ מהתוקף שלה: הידע להשתחרר מאחיזות להוציא תוקף משיווי משקלו הוא לא יסולא בפז.

חפשי בדפ"ז / בגוגל:  תחת האבקות / האבקות קלאסית / האבקות חפשית.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ספורט ההאבקות,מתבסס הרבה על כוח!'
ספורט ההאבקות,מתבסס הרבה על כוח!
14/02/2011 | 19:52
124
22
אומנם יש גם הרבה טכניקה,אבל זהו ענף שנשען הרבה על כוח.
אלא אם כן ניחנת ביתרונות פיסיים בולטים,כמו כוח,כוח מתפרץ,מהירות,אגרסיביות וכו ,זה לא ממש ישרת את האינטרסים של המתאמן,המחפש משהו שיעבוד עבורו בהגנה עצמית.קל וחומר בחורות.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ז'תומרת האבקות לא עובדת על בחורות? '
ז'תומרת האבקות לא עובדת על בחורות?
15/02/2011 | 00:28
122
20
לצפיה ב-'משה הוא מומחה לקרקע...'
משה הוא מומחה לקרקע...
15/02/2011 | 09:07
121
19
אך מהכרותי הדלה עם מה שגראפלינג לסוגיו (ג'ודו, BJJ ,האבקות קלאסית וכיוב') מקנה והכרותי הפחות דלה עם נושא הלמ"מ: אני סבור כי עבור בחורה (שלרוב מאויימת ע"י גבר גדול וחזק ממנה) - מדובר בפתרון האופטימאלי.

הייתי מוסיף לאימונים ארוכי טווח בגראפלינג: גם השתלמות קצרה בלחימת נשק זעיר מאולתר (עזרים שניתן לשאת בתיק וכיוב'). כל זאת בצד התוודעות לאופני התנהגות מונעת: קרי  כיצד להקטין סיכויים להיכנס לעימות, כיצד לעצור הסלמה ע"י שימוש בדיבור ובשפת גוף וכד'.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'גראפלינג זה מצויין לבחורות'
גראפלינג זה מצויין לבחורות
15/02/2011 | 12:23
17
אבל שיטות גראפלינג אחרות.לא האבקות יוונית-רומית או חופשית.(מכיוון שאלו שיטות שמתבססות הרבה על כוח ואתלטיות).
מסכים מאוד עם מה שכתבת בסוף.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מסכים עם הניתוח שלך, אבל כדאי לשים לב'
מסכים עם הניתוח שלך, אבל כדאי לשים לב
15/02/2011 | 13:19
119
22
לשני דברים:
1. לרוב הנשים מאוד קשה עם מגע פיזי צמוד לגבר בלתי-מוכר באווירה של עימות, אפילו אם זה בדוג'ו.

2. ברוב המקומות יש מעט מאוד נשים, ולרוב הן לא מחזיקות מעמד הרבה זמן.

ביצה ותרנגולת, התוצאה הסופית היא שלנשים יותר קל במקצועות ללא היאבקות, ללא מגע צמוד, ללא מגע מלא, בעצם ללא מגע בכלל הכי קל... וראה כמה הרבה נשים יש בטאי-צ'י (לא רק אצלנו, בכל בתי הספר) לעומת BJJ ו/או איגרוף.

למה אני מעלה את זה, למרות שכתבתי למעלה שהניתוח שלך לגבי מה שהכי מתאים לנשים הוא די נכון?
כי נראה לי נכון לתת מידע מלא למי שפונה לשאול על "מה מתאים לי?", ולהרבה מאוד נשים חשוב שיהיו בקבוצה עוד נשים ושתהיה אווירה תומכת ולא של "אחוות גברים  מילואימניקית".

והכי חשוב, עם כל הכבוד לשיטות השונות, המקום שהכי מתאים להתחיל ממנו לנשים שרוצות ללמוד הגנה עצמית, זה קורס אימפאקט של אל הלב. אווירה תומכת, הרבה נשים מסביב שמתמודדות עם אותם הקשיים, ולומדות להרגיש נוח בסביבה של אלימות. אחרי הקורס הזה אפשר להמשיך הלאה לשיטה כלשהי, אבל זה כבר יהיה מנקודת מוצא אחרת לגמרי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תראה, Doovidle :'
תראה, Doovidle :
15/02/2011 | 14:24
118
18
לתפיסתי (כיום) לסעיפים 1 ו- 2 שציינת אין חשיבות. זה לא סובלני לכתוב זאת ואולי אפילו לא P.C אבל אלו הם החיים. לדעתי.

גם מי שמתחילה מסלול "קשוח": מתחילה אותו באופן הדרגתי, מובנה והכי חשוב - בונה, עבורה.
תפקידו של מורה טוה הוא (כדברי מורי ורבי דסקלו) "להביא את השיטה אל התלמיד" ...  בבחינת: חנוך לנער על פי דרכו - אבל, חנוך

אם את בחורה ממוצעת ואת פוחדת מגבר גדול, חזק, אלים (ואולי שיכור / מסומם) שיאנוס אותך וגם יחנוק אותך תוך כדי: אזי כל מיני פשרות אינן מספיקות.
כבר עדיף (בעצם תמיד כדאי) להחזיק בגז פלפל ולהתאמן על שליפתו ותפעולו - מאשר להסתמך על טאי-צ'י ככלי להגנה עצמית. ושוב: דעה אישית.

שחייה לומדים במים. חייבים להירטב.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
15/02/2011 | 16:25
5
8
מאוד מסכים עם מה שאמרת , זה כמו לרצות לשחק כדורסל בלי כדור .
הגנה עצמית מצריכה תרגול שהוא בין השאר במגע מלא , ולכן עם כל הכבוד תירגול קאטות (שאני דוקא מאוד אוהב) באויר לא ייתן את היישום הפרקטי הנדרש .
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'crazy boli'
crazy boli
15/02/2011 | 16:49
4
12
אני לא דוד, אבל...לפי מה שנראה לי, דוד נתן לדוגמא את הטאי צ'י, וריבוי הבנות שם לעומת א"ל אחרת, בגלל העבודה הפרטנית, והבעייתיות של נשים עם מגע (לפחות בהתחלה). אם כבר, הוא אפילו אמר שקורס אימפקט באל הלב יכול להיות להוות תשובה מתאימה.
בין טאי צ'י להאבקות - יש לא מעט שיטות שמתרגלות גם כן.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
15/02/2011 | 16:56
2
6
ההודעה שלי היתה כחיזוק לדברי יובל (ולכן שורשרה אליו) ולא לשלילה של דויד .
בכל אופן אני לא נכנס לאלמנטים הרגשיים של הנושא (להתאמן באימוני מגע מלא או לא) אך ברור שזה קיים וצריך להתחשב גם בזה .
בגדול ישנן גישות שונות וטוב שכך ובסופו של דבר כל אחד יבחר מה שטוב לו  .
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני יודעת למי שרשרת'
אני יודעת למי שרשרת
15/02/2011 | 17:03
1
10
פשוט ראיתי שזה מתחיל להיות שרשרת של טעויות..אז עניתי לך
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-' סבבה תודה '
סבבה תודה
15/02/2011 | 17:13
2
לצפיה ב-'עכשיו'
עכשיו
15/02/2011 | 17:00
4
קראתי את ההודעה של דויד ואני חושב שההודעה שלו מאוד אינפורמטיבית ועיניינית ואני מסכים עם דבריו .
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני חולק על שניכם...'
אני חולק על שניכם...
15/02/2011 | 17:00
3
36
נו טוב, לא ממש חולק אבל זה פורום א"ל....
לטעמי יש שתי גישות -
הגישה האחת היא הגישה הפסימית ראליסטית אקלטית חיצונית - אם הגעת לעימות, ודופקים בך מכות. תחשוב על אימון שמתרגל פרקטיקות וטקטיקות להתמודדות עם מצבי לחץ, מנחי גוף לא נוחים (גבר מיוזע רובץ עליך), כלים מאולתרים ולא מאולתרים. זו גישה סמי צבאית שמכשירה אותך בכמה קורסים, נניח קצת קמ"ג, קצת תרגולי אגרסיביות, קצת כלים חדים וקהים ובסוף יש סיכת מ"מ (מתאמן מוכשר) וקצת שאריות של זכרון גוף בעיקר למצבי דחק.

הגישה השניה היא הגישה האופטימית, נאיבית, קלאסית ופנימית - מתאמנים הרבה זמן על מצבים שהם תחילת עימות ומנסים להרוג את הקומקום כשהוא קטן, תרגול מצבי דחק הוא מאוד איטי והדרגתי ורק בשלבים המתקדמים מכיוון שהוא מונע למידה של דברים אחרים. דבקים בשיטה אחת / פילוסופית תנועה אחת מכיוון שבסופו של דבר צריך להכשיר את המינד. הגוף יכול להזיק ולהתמודד באופן יזום כבר אחרי חודש אימונים. זו גישה אופטימית כי היא מניחה שאחרי שתתאמנ/י מספיק זמן תהיה יותר טובה מהיריב/ה ולכן לא תגיעי בכלל למצבי דחק. והיא נאיבית מכיוון שצריך להיות הרבה הרבה יותר מוצלח מהיריב כדי להגיע לכך.

שתי הגישות סובלות מחסרונות - בגישה הראשונה, אולי יש ארגז כלים, אבל מאוד קשה למצא את המפתח כשהידים רועדות...
בגישה השניה אתה צריך להיות פשוט מצויין ביותר כדי שתעבוד בחיים האמיתיים וזה מצריך שהפער בינך לבין היריבים יהיה כל כך גדול שלא יווצר דחק תנועתי. מכיוון שהחיים הם לא סרט קונגפו, ומעטים האנשים שמתאמנים שמונה שעות ביום. זה קורה לעיתים נדירות.

אגב, בכוונה אני לא מקצה אמנויות שונות לקטגוריות מכיוון שיתכן שמישהו שלכאורה הוא איש איקידו בוחר להכניס BJJ  לשיעורים כדי להשלים מיומניות ולכן משתייך לקטגוריה השניה בעוד שאחיו למורה בוחר להעמיק במיומנות האב ובמסגרת התבוננות פנימית באותה שיטה ולכן הוא בקטגוריה השניה.

לדעתי, דבר נוסף שחשוב להבין, הוא: שהגורם לעיסוק בתחום יכול לבוא מגורם שטחי או עמוק - אם הגורם הוא התייחסות שטחית לאלימות - למשל "אני אישה וכמו שאני צריכה לדעת לבשל אני צריך לדעת להתגונן מאונס", אז הולכים ללמוד משהו קצר אקלקטי ופסימי, שנותן מענה אולי לפחד ואולי גם מענה מאוד שטחי בצד הפרקטי של הסיבות לפחד (אני יודעת מה לעשות אם עושים לי חניקה קדמית).
אם לעומת זאת הגורם הוא חשיפה עמוקה לאלימות כגון "דוד שלי אנס אותי בין גיל שלוש לשבע, אבא שלי הכה אותי בשרשרת מגיל שמונה ועד שתים עשרה עד שאמא שלי מכרה את גופי לשכן" הפתרון הוא גישה עדינה יותר, אופטימית ופנימית.

ולעניין המטאפורה של שחיה לומדים במים וחייבים להרטב - זה נכון אם אתה מגיע יבש ולא חווית טביעה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כתבת המון אבל בעצם - לא אמרת כלום'
כתבת המון אבל בעצם - לא אמרת כלום
15/02/2011 | 18:33
2
9
כיצד מתגברים על פחדים, כיצד מביאים את עצמנו להתחיל להתאמן בדבר הנכון (עיין ערך מטרה מרכזית) ולאן וכיצד יישא אותנו המורה באותו משעול: כל אלו הם שאלות תקפות וחשובות - אבל  מ ש נ י ו ת.
ולמה הן משניות   מפני שהגדרת  מ ט ר ה  מ ר כ ז י ת  לאימון והטוויית תכנית אימונים  ה ת ו א מ ת  את אותה מטרה מרכזית: היא נחלתו של כל משרוצה מיתאם חיובי וגבוה בין השקעה להצלחה... צבאי, כלכלי או לימוד א"ל.

מטרה = תכנית פעולה מיטבית. לא מדע טילים.

אי לכך: זה משני לחלוטין, מהיכן בא המרגל, מה הוא חווה, מה מצחיק אותו, מה הצבע האהוב עליו או האם הוא אוהב פילם נואר...

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'איזו חשיבה גברית מכוונת מטרה...'
איזו חשיבה גברית מכוונת מטרה...
15/02/2011 | 19:51
1
7
...ואת זה אני אומר

אני אנסה שוב:
נניח לרגע שאתה צודק אם בוחרים את הגישה הראשונה - פסימית אקלקטית חיצונית וכו'.
יש תשומות ויש תפוקות ורציונאל או פונקצית ייצור שמחברת בינהן.
הגישה שלך יובל, מכניסה למשוואה רק מניעים אקסטרינזיים, זה נכון להתנהגות שהיא מוכוונת מניעים שיטחיים כפי שהזכרתי, אבל האם היא מסבירה את המניעים של מי שנמצא כל כך הרבה שנים בתחום?

למרות גילך, בטח יש לך וותק של כמה עשורים של אימונים - אני משוכנע שלו היית מקדיש את הזמן והמאמץ שאותו הקדשת לא"ל, לנושאים עסקיים כלכליים לדוגמה, התגמול היה הרבה יותר גבוה מאשר כראש בית ספר לא"ל מוצלח ככל שיהיה. אני לא מכיר מטרה פרקטית קונקרטית בא"ל שצריך כל כך הרבה זמן כדי להגיע אליה... אפילו לשפגאט אפשר להגיע בכמה שנים של אימונים.

יכולים להיות לכך שני הסברים - ההסבר הראשון הוא שמסכת המטרות משתנה לאורך השנים; וההסבר השני הוא שיש מניע עמוק יותר שמניע.

בפועל שני ההסברים חד המה, שכן גם אם המטרות השתנו לאורך השנים, יש משהו שייצר את המטרות האלו ושימר את העיסוק בתחום ואת האהבה אליו, זה המניע העמוק.

אז זה נכון שכשמוכרים קורסים צריך לדבר על הטווח הקצר, על תו"ל, על יעדים ודפ"אות מיטביות. אולי אפילו זה עובד על ה- miletis אבל זה לא הסבר טוב ל- centurions. כל אחד מאלו שנמצאים בתחום שנים, צריכים להבין "מאיפה בא המרגל, מה הוא חווה, מה מצחיק אותו, מה הצבע האהוב עליו... (י.נ)" וכל מה שרומז לנו על המניע העמוק.

מי שלא עושה את זה, חווה את את התחום ואת החיים בכלל כאוסף של מטרות ויעדים משתנים, הוא ממצה תחום, מחליף מורה (פרנק בראם אמרנו ), מחליף שיטה, במקרה הטוב הוא חושב שהוא מתפתח, כשבפועל הוא רק מגדיל את הרפרטואר שלו. תחשוב על האלגוריה של זמר בארים שלומד שיר חדש כל פעם - בסופו של דבר הוא זמר בארים עם רפרטואר גדול. אם הוא רוצה לשיר אופרה, הוא צריך לשיר אחרת.

אם נמשיך באלגוריה הזו, אני לא מזלזל חו"ח בזמרי בארים ואלהים עדי שגם שם אני כושל, אבל החיפוש, שלי לפחות הוא אחרי המניע העמוק, החוקיות, והיכולת "לשיר" כל רפרטואר. רק כדי להבהיר - אני אפילו לא קרוב לשם.

לא בטוח שהייתי ברור יותר וגם לא קצר יותר ובטוח לא מכוון מטרה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אתה מפספס את הנקודה לדעתי'
אתה מפספס את הנקודה לדעתי
15/02/2011 | 22:50
6
אפשר ללמוד הגנה עצמית בקורס קצר ואפשר להקדיש לנושא את כל קריירת אמנות הלחימה... נקודתי ככל שיהיה נושא - אין גבול ליכולת להעמיק בו.
עכשיו: כל נושא במידה ועוסקים בו לעומק ולאורך זמן רב, חושף אותך לרבדים שונים בך עצמך ומוציא אותך אלי ערכים מוספים - הרבה מעבר לכוונת המשורר הבסיסית.

אם ניתן לחתרגל זן ע"י חיתוך עגבנייה, הרי ברי כי ניתן לעסוק בהגנה עצמית כל החיים ועדיין להתפתח... אין נושאים "עמוקים" או "רדודים"... רק אנשים...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא מאמין בתבנית אחת'
לא מאמין בתבנית אחת
15/02/2011 | 18:16
89
13
יובל

אני לא מסכים איתך

שחיה אכן לומדים במיים, אבל, זה לא אומר שצריך להיזרק לעומק ים גבה גלי מההתחלה. יש אינספור גישות שונות לנושא, עם מדרגיות שונה, מהירות הגעה למוכנות שונה, ודגשים שונים בינהן.

אני מתקשה להאמין שבאמת מתאימה גישה אחת למגוון האינסופי של אנשים ומצבים.
ככל שלומדים יותר על ה"למידה", מההיבט המדעי שלה, כפי שניתן לקרוא בספרים שונים, ניתן למצוא צידוקים ליותר ויותר גישות ושיטות. כבר כתבו פה בפורום גם אנשים עתירי נסיון מעשי שהשקפת עולם הפוכה משלך.

וכן, גם הנסיון המעשי מראה שקיימת יותר מדרך אחת להצליח. דוד כבר כתב על מספר לא מצומצם של מתאמני טאי-צ'י מארגונו שהתמודדו בהצלחה ב"רחוב". יש גם אנשים שלא התאמנו ובדיעבד פעלו היטב.

אמיר
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הי אמיר. לו הסכמת איתי - הייתי מתפלא.'
הי אמיר. לו הסכמת איתי - הייתי מתפלא.
15/02/2011 | 18:41
3
46
גם ציינתי כי מדובר בדעתי האישית.

כמו כן: לא כתבתי בשום מקום שיש להיזרק באחת לים גב גלי. נהפוך הוא: קרא בקפידה את עניין הבאת השיטה אל - התלמיד...

אני גם סבור כי למרות שיש יותר מאחת: אין כזה "מגוון דרכים אל אותה מטרה" כפי שמקובל לחשוב...

אגב, אני משער כי לא פחות שחקני הוקי קרח / פוטבול אמריקאי - התמודדו בהצלחה עם תוקפים, מאשר מתרגלי טאי-צ'י...
זאת עדיין לא סיבה / המלצה נכונה - למי שמחפש ללמוד הגנה עצמית.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אם האחוזים שווים - טאי-צ'י מעולה'
אם האחוזים שווים - טאי-צ'י מעולה
15/02/2011 | 19:13
9
הבעיה היא כמובן שאנחנו יכולים רק לנחש, ולהעלות תיאוריות, אין סטטיסטיקות אמיתיות בנושא, וברור גם שכל סטיסטיקה שכזו יהיה קל מדי להטות דרך הגדרות המקרים וחלוקת הקטגוריות (כמעט שאין שני מקרים זהים). לכן, כ"א מאיתנו יכול רק לספר על דעתו, ולנמק.

אם טאי-צ'י עוזר למתאמנים להגיע למצב של שחקני הוקי-קרח / פוטבול אמריקאי (אתלטים מעולים, שמבנה גופם גדול מהממוצע, ועוסקים בספורט מגע). הרי שזהו שיפור עצום בסיכויים.

אמיר

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כמו שכתבתי, להתעלם מהבעיה זו גם דרך.'
כמו שכתבתי, להתעלם מהבעיה זו גם דרך.
15/02/2011 | 19:19
1
9
הבאת השיטה אל התלמיד היא ססמא יפה, אבל צריך לזכור את המציאות אליה אישה נכנסת כשהיא מגיעה לקבוצה קיימת: חבורה של גברים, בכושר טוב עד מעולה, ששים-למגע-צמוד (שלא לומר אגרסיביים), גדולים ממנה, כבדים ממנה, לא מרגישים נוח להתאמן איתה - אם בגלל שפוחדים לפגוע, אם בגלל שמרגישים צורך להראות לה מה הם שווים, אם בגלל שמרגישים שמבזבזים את הזמן עליה... ובמצב כזה המורה צריך "להביא את השיטה אל התלמידה".

על ההצלחה בתחום זה יעיד מספר העוסקות באמנויות לחימה מוכוונות מגע מלא בישראל.

אני בטוח שאף מדריך(מורה, מאמן, סנסאי...) אינו מוותר בכוונה על 50% מהאוכלוסיה של תלמידים פוטינציאליים - אבל המציאות מראה כמה שילוב נשים בתחום הוא קשה.

אני חושב שאחד הוגרמים העיקריים לקושי הזה הוא חוסר ההבנה עד כמה נשים וגברים מגיעים לתחום ממקומות שונים, כמה גדול המרחק עליו יש לגשר כדי שיוכלו להתאמן יחד כשווים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תראה את שכתבתי לסיסטמתי וגם לך מעט למטה:'
תראה את שכתבתי לסיסטמתי וגם לך מעט למטה:
15/02/2011 | 19:31
9
מדוע זה קשה ולמה זה לא פופולארי - אני יודע.
זה לא משנה את העובדה שרוב העוסקים באמנויות לחימה אינם מוכנים להגנה עצמית ומבניהן עוד פחות מוכנות - הן הנשים (נחיתות פיזית, התנייה חיברותית ומה לא...).
לא משיגים מצויינות (ובטח שבנתוני פתיחה מגדריים קשים) בלי מאמץ ואומץ לב. אבל אם יש טייסות קרב - יש גם בנות היכולות להגן על עצמן. אני מאמין גדול.

אני גם רוצה להחזיר אותך לכותרת שאתה כתבת לי: "להתעלם מהבעיה זו גם דרך".
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אפרופו שחייה וחשיבה גברית...'
אפרופו שחייה וחשיבה גברית...
15/02/2011 | 23:55
84
13
כשההורים שלי שלחו אותי ללמוד שחייה, בגיל 8, זה היה לקורס של עשרה שיעורים. אז זרקו אותנו למים, אבל שמו לנו מצופים. בשיעור השישי, עדיין עם מצופים, ההורים שלי באו בטענות למורה שזה לא "על באמת" כי רק בזכות המצופים אני לא שוקע כמו אבן. המורה אמר שהוא יודע מה הוא עושה. אז ההורים שלי הגיעו לשיעור העשירי וראו שהוא עדיין שם עלינו מצופים, זה כבר עצבן אותם. מילא שיעור שישי, אבל בשיעור האחרון? המורה אמר שהוא יודע מה הוא עושה. בחצי שעה האחרונה של השיעור, הוא אמר לנו להוריד את המצופים ומה אתם יודעים? עשינו את אותן התנועות ושחינו כמו גדולים. האמת, עד היום אני שוחה לא רע.

אי אפשר, כמובן, לגזור גזירה שווה בין זה לאימונים בלמ"מ, אבל אם מטאפורת לימוד השחייה רלוונטית, אולי גם בסיפור הזה יש רלוונטיות כלשהי. ואני אומר את זה בתור מי שבגדול, מקבל את ההשקפה של מורי ורבי יובל לגבי למ"מ.

לגבי מטורות ואמצעים, אני חולק. אי אפשר להפריד בין מטרות\אמצעים לאדם שלו הם שייכים ואם האדם הזה הוא אישה, אז אני בספק עד כמה גבר בכלל יכול לקבוע מהו הסידור המיטבי עבורן. אנחנו לא חווים את מה שנשים חוות, לא משלמים את המחירים שנשים משלמות ואם מדברים על "עלות-תועלת" אי אפשר להתעלם ממחירים. אפשר לדמיין איך זה להתגלגל על המזרן עם הומואים אגרסיביים ששוקלים כפול מאיתנו ושחושבים שנועדנו להיות הביץ' שלהם. זה כבר יהיה קרוב, ואני בספק עד כמה היה נשאר לנו, הגברים, חשק להתאמן בא"ל, לא משנה כמה מאויימים אנחנו חשים, במסגרת כזו. לא הייתי מתפלא אם היינו מתפשרים על מסגרת הולמת יותר ו"מוכוונת מטרה" פחות.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-' אבל הקישור שבור'
אבל הקישור שבור
16/02/2011 | 00:10
5
1
לצפיה ב-'אשכרה.מצ"ב הקישור המתוקן.'
אשכרה.מצ"ב הקישור המתוקן.
16/02/2011 | 00:20
4
7
ואם עדיין לא עובד, אפשר להיכנס לדף הבית ומשם לפוסט שתחת השם שלעיל. אבל גם שאר הפוסטים שם שווים קריאה. לא נעים לקרוא, אבל חשיפה למציאות הדפוקה שלנו נעימה רק לעיתים רחוקות.
אמנויות לחימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'קישור מתוקן'
קישור מתוקן
16/02/2011 | 00:39
1
5
אמנויות לחימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תיקון לתיקון'
תיקון לתיקון
16/02/2011 | 00:43
5
אמנויות לחימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'link'
link
16/02/2011 | 00:41
4

link

I hope this one works....
And that it's what you meant
אמנויות לחימה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'גם הפעם קישור שבור, אבל מצאתי אותו:'
גם הפעם קישור שבור, אבל מצאתי אותו:
16/02/2011 | 00:46
5
לצפיה ב-'בוקר טוב, בוגי-סאן'
בוקר טוב, בוגי-סאן
16/02/2011 | 09:27
74
11
המטאפורה של לימוד שחייה היא מצויינת:
בלי מצופים כבר בשיעור השישי... או רק בסוף השיעור העשירי... בסופו של דבר: המורה הביא אתכם למצב של   ש ח י ה   ב מ י ם.
אי אפשר בלי להיכנס בסוף למים. טענתי היא שבמקומות רבים: עושים תנועות יפות ומוציאים אויר - משפת הבריכה. יבשים כמו תחת של בדואי. גם אחרי שנים של אימון

כי לא רק בשחייה... גם בעייננו: מורה טוב יכניס את התלמיד/ה לאט לאט אל העניינים... בהעלאות רף קטנות, לא מאיימות והכי חשוב: ברות השגה.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אם זו הטענה - הרי שאני מסכים איתך'
אם זו הטענה - הרי שאני מסכים איתך
16/02/2011 | 10:18
2
לצפיה ב-'לא על זה הויכוח. השאלה היא איך מתחילים.'
לא על זה הויכוח. השאלה היא איך מתחילים.
16/02/2011 | 12:08
36
2
לצפיה ב-'במסלול הייעודי ולא בתחליפים. ולאט לאט.'
במסלול הייעודי ולא בתחליפים. ולאט לאט.
16/02/2011 | 12:26
35
לצפיה ב-'גם על זה אין ויכוח. אני אמקד:'
גם על זה אין ויכוח. אני אמקד:
16/02/2011 | 13:16
34
6
איך מתחילים לאמן נשים למסלול הייעודי של הגנה עצמית מבוססת-מציאות, כאשר נקודת המוצא שלהן היא ש"ילדה טובה" לא כועסת, לא צועקת, ודאי שלא מרביצה, לא מתנגדת, תמיד מוותרת ונחמדה ונותנת ו"מכילה". כאשר לא רק שאין להן שום נסיון חיובי באלימות, אלא שלרובן יש נסיון שלילי מזה ורתיעה חזקה מלהיכנס למצב של עימות בכלל ועימות פיזי בפרט; כאשר לרוב המכריע של הנשים יש קושי עצום להוציא מכה אל אדם אחר; כאשר רוב הנשים נרתעות מלהיות "חזקות" כי זה נתפס כ"לא נשיות".

אז יש כאן שתי שאלות:
1. איך מתחילים, בכלל?
2. האם נכון להתחיל בקבוצה מעורבת (גברים עם נשים)?

אשמח לשמוע את דעתך, וכמובן גם דעות של אחרים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ונקודה אחת נוספת:'
ונקודה אחת נוספת:
16/02/2011 | 13:17
8
3
האם, לאור ההצלחה הגדולה בשילוב נשים בתחום המגע המלא בכלל ובלמ"מ בפרט, יש מקום לשקול שינוי במתודה הנהוגה בתחום זה?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שילוב נשים בתחום המגע המלא - התיחסות'
שילוב נשים בתחום המגע המלא - התיחסות
16/02/2011 | 14:00
3
13
דוד שלום. ראיתי בחיי הרבה מאד קבוצות מעורבות בכל הגילאים.
הרבה מאד( לעניות דעתי ) תלוי במאמן. איך הוא מתייחס לזה ?
איזה מסרים הוא מעביר לשני המינים ? וכן הלאה...

אפשר להתחיל כמעט ללא הגבלה בכל גיל.

התאמנתי שנים עם בנות נערות ונשים בכל הגילאים.
ערכנו נגדן קרבות עם שפע של מגינים ובעצימויות גבוהות יחסית.
לא ראיתי בכך מגבלה , ואומר לך שזכיתי לראות בנות
שהגיעו להשגים גבוהים מאד באומנויות הלחימה ה"קשות".
אני בטוח שאלו ידעו להגן על עצמן בעת צרה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני מרגיש כאילו אני חוזר כמה שנים אחורה עם '
אני מרגיש כאילו אני חוזר כמה שנים אחורה עם
16/02/2011 | 14:09
2
9
התשובה..

נכון, יש גם כאלה. האם הם הכלל, או היוצא מן הכלל?
כמה נשים עם חגורה שחורה אתה מכיר בתחום המגע המלא, שמתאמנות קבוע עם גברים? כמה הן, באחוזים, מתוך כלל אוכלוסיית בעלי החגורות השחורות שאתה מכיר?

אם מדובר על הפרש משמעותי, מה הגורמים להפרש הזה?

ולא פחות חשוב:
איך זה שיש מדריכים שאצלם יחסית הרבה נשים מתמידות לאורך זמן, ויש כאלה שאצלם מתמידים רק גברים? מה ההבדל בין אלה לאלה? האם מדובר בשיטות שונות, או בגישה שונה להדרכה?

נניח שפונה אליך מדריך ותיק, שאצלו לאורך שנים מתמידים רק גברים, והוא רוצה לפנות גם לנשים; מה היית מייעץ לו?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דוד ידידי . ראשית בוא ונעשה הפרדה בין'
דוד ידידי . ראשית בוא ונעשה הפרדה בין
16/02/2011 | 16:00
1
7
נושא שילוב נשים באומנויות לחימה לאופן שילובן בצה"ל.
( לטעמי זהו נושא נפרד שמצריך דיון נפרד )

בתחום אומנויות הלחימה זכיתי לראות ולהתאמן עם נערות \ נשים רבות.
לא ספרתי וברור שיותר גברים נמשכים לתחום. זאת לא הנקודה.
אני מכיר הרבה נשים שהתמידו במשך שנים באומנויות לחימה כגון:
ג'ודו , קראטה , טאיקואנדו , לחימה משולבת , והישרדות .

אתייחס לשתי השאלות האחרונות שלך:

לא ערכתי סקרים וחקרתי לעומק את הנושא.
למדריך הוותיק הייתי מייעץ להזמין נערות \ נשים לפגישה בנפרד,
לתת להם סקירה קצרה , להדגים כמה טכניקות הגנה עצמית ,
ולקיים שעור נסיון ספצפי להן.
לאחר מכן - לשלב אותן באימונים המשותפים השוטפים.
לא ראיתי הבדל עצום בולט ומשמעותי בין מדריך שאצלו התמידו
נשים רבות באימונים לבין מדריך אחר שאצלו התמידו רק גברים.
אצל רוב המדריכים הוותיקים והטובים שהיכרתי התמידו שני המינים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'רון, לא שאלתי אותך כלל על צה"ל. '
רון, לא שאלתי אותך כלל על צה"ל.
16/02/2011 | 16:08
5
לענין שילוב נשים, נראה שאנחנו מסכימים שנקודת המוצא שונה ושלנשים צריך התחלה אחרת.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כיצד להביא "לשם" נשים ...'
כיצד להביא "לשם" נשים ...
16/02/2011 | 14:58
3
14
זו כמובן שאלה גדולה מאוד והיא שונה בתכלית כיצד להביא את ה"לשם" לנשים...

כשבחורה רוצה להיות לוחמת בצבא: אף אחד לא מבטיח לה הנחות בעולם הגברי. מדוע לחשוב שכאן זה יהיה שונה
את רוצה תצתרכי להתאמץ - ואימון מעורב הוא חובה (הלכה ההלכה) היות ורוב הסיכויים כי התוקף שלך יהיה גבר. אימון ייעודי כבר אמרנו...

דוד: כתבת בציניות "לאור ההצלחה הגדולה של הלמ"מ והמגע המלא בקרב נשים"...
כן, אתה צודק: ל"דבר האמיתי" אין הצלחה גדולה במשיכת נשים... רק שאין באמת אלטרנטיבה... בעסה...

פתרון
זה יכל לצמוח רק המתודעה מתוקנת.
על קהילת אמני הלחימה להחדיר למיינסטרים את ההבנה כי עמ' להשיג תוצאה ייעודית יש להתאמן באופן ייעודי.
אבל לפני שזה יקרה: אמני לחימה רבים צריכים להכיר ולהודות כי הם עצמם בערום וערייה... ומשם לצאת, ללמוד ולהתכוונן מחדש על המטרה. ואת זה אני רואה מעט מידי ולעיתים נדירות מידי עמ' להיות אופטימי בנוגע לאותו שינוי תודעתי בציבור.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נו, באמת. אתה משווה בין מסגרת צבאית לאזרחית?'
נו, באמת. אתה משווה בין מסגרת צבאית לאזרחית?
16/02/2011 | 15:33
2
7
גם בחטיבות החי"ר ה"גבריות" לא כל הטירונים מסיימים מסלול. לצבא זמן מוגבל להכשיר לוחמים/ות, באזרחות אין מגבלה של זמן. הצבא ממיין את המתאימים לו לפי פרופיל, כב"א ודפ"ר, באזרחות מי שמגיע לדוג'ו - מגיע. אני מנחש שמי שהגיעה לשירות קרבי בצבא לא מאוד תתקשה להשתלב במסגרת א"ל, אבל כמה אלה, באחוזים, מתוך אוכלוסיית הנשים הכללית?

כמה תלמידות ותיקות יש לך?

שלא אובן לא נכון: אני מסכים אתך כשאתה אומר שצריך להגדיר מטרה ולאמן לפיה ומסכים אתך בזה שמי שמתאמן "בערך" יגיע גם לתוצאות "בערך", אבל אני לא מסכים שנשים וגברים צריכים לקבל אותו טיפול התחלתי. מכיוון שנקודת המוצא שונה, גם תוכן השיעורים וסרגל המאמצים צריך להיות שונה - לפחות עד שיושג יעד משותף שווה. אם זה אומר קורסים כמו אימפאקט או משהו אחר, פחות חשוב - אבל כמו שלא תאמן כיתה א' כמו שמאמנים תלמידי י'ב, כך אין טעם להתחיל עם גברים ונשים אותו הדבר.

כי הם לא.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דוד , דווקא בצה"ל יש הרבה קורסים משותפים'
דוד , דווקא בצה"ל יש הרבה קורסים משותפים
16/02/2011 | 19:01
1
4
לשני המינים ( בכמה וכמה חיילות ) ואין הבחנה ביניהם ,למעט סרגל מאמצים
מסויים במסעות ריצות וכיוצא בזה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'קורסים משותפים למי'
קורסים משותפים למי
17/02/2011 | 10:47
4
לכל החיילות וכל החיילים, כל הפרופילים וכל התפקידים?
או שיכול להיות שלא כל החיילות ולא כל החיילים מסוגלים לעשות טירונות של גולני?

האם צריך ללמד הגנה עצמית רק לבעלי פרופיל 97?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שלום דוד, איך להתחיל '
שלום דוד, איך להתחיל
16/02/2011 | 17:50
24
20
שאלה מצויינת יש לציין...
יש כאן אין ספור התייחסויות, ואני אתן כאן את דעתי האישית בלבד.
אני קוראת כאן הרבה על נשים בא"ל, ומה היחס של הנשים (קטן מין הסתם) אבל הבעיה היא, שאנו רואים את העולם שלנו, התחום שלנו, הדוג'ו שלנו, ושוכחים, שנערה ממוצעת, ואשה ממוצעת, פשוט אין לה שום נגיעה או רצון להתקרב לתחום, עקב כל הסיבות שציינת, שהן נכונות.

כן, אני מודעת לכך שיש נשים בא"ל, גם א"ל פחות רכות, וגם ב-bjj אגרוף וכו...אבל מעט, והן לא מייצגות.

בעמוד הקודם היה לנו דיון על חוגי בנים בנות, ונאמרו שם דברים מאד נכונים. ולכן אני חושבת שמגיל צעיר יש ללמד נשים ונערות שזה מותר, זה בסדר, וזה אחלה כייף שבעולם ! שלא מנחילים ערכים אלו, מגיל צעיר, ככה זה מקשה על נערה/אשה ממוצעת, לרצות אפילו, להתקרב לתחום הנ"ל, שהיא מתבגרת. נתנו כאן בעבר אין ספור דוגמאות, איך החברה מחנכת בנות צעירות, וכמה זה יוצר פער בעתיד. אין צורך להרחיב על כך.

שתי התייחסויות אחרות:
1. האם נכון להתחיל בקבוצה מעורבת ? דעתי האישית, במידה והבחורה אינה דתיה, או עברה ארוע טראומטי, אני כן ממליצה על קבוצה מעורבת, לא רואה בכך שום פסול. אבל כמובן שזה תלוי בכל אשה ורצונה.

2. לגבי נשים ועבודת קרקע. זה נכון שיש נשים בתחום (שאפו על כך ! ) אבל, לבחורה שעוסקת בא"ל, שלא שמה דגש רק על קרקע קשה להתאמן עם גברים, זה מביך, ולוקח לא מעט זמן להתרגל. זה אפשרי, אבל הרבה יותר קשה. אז קל וחומר לבחורה שלעולם לא עסקה בא"ל...זר (גבר) לא יבין זאת, שבחורה מגיעה ורוב המשפטים יתחילו במשפט: עכשיו את שוכבת על הגב ומפסקת רגליים.(התחלת תרגיל בסיסי)..מה לעשות.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שלום בייבי אוסיף ברשותך כמה מילים'
שלום בייבי אוסיף ברשותך כמה מילים
16/02/2011 | 18:37
23
5
את שנותי הראשונות באומנויות הלחימה עשיתי בג'ודו ( judo ).
היו הרבה בנות בקבוצה בגילאים שונים , לאורך כל השנים.
התאמנו ביחד, ערכנו קרבות משותפים ללא שום בעיות.

כידוע לך הג'ודו מושתת על מגע ( תרגילי מותן, כתף , רגל )-
בעבודה בעמידה ,  וגם הרבה עבודה על הקרקע.
( ריתוקים , בריחים וחניקות )

כל האימונים בוצעו ביחד, במשותף, והמורה הקפיד על זה
בצורה הטבעית לחלוטין. גם הבנות לא עשו עניין משום דבר.
את המשפט האחרון שכתבת :
" עכשיו את שוכבת על הגב .... - ניתן גם לנסח אחרת .
כשמציגים את המשפט הזה בפני עצמו בדיון , זה מעורר קונוטציות
מסוימות .כשהדברים "רצים" תוך כדי אימון סוחף שבו יש מגע
קבוע אך טבעי בין המינים - זה נשמע אחרת לחלוטין.
אני סבור כמוך, שבחורה שאינה דתיה ואין לה בעיה אישית מיוחדת-
רצוי להתאמן בקבוצה מעורבת. וכן - גם ל"הילחם" ולנסות להפיל
גבר השוקל 50 ק"ג יותר ממנה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אתה מחמיץ את כל הנקודה של השרשור...'
אתה מחמיץ את כל הנקודה של השרשור...
16/02/2011 | 19:32
4
לא בייבי וגם לא אף אחד אחר מהמשתתפים בדיון טען שאין בכלל בנות באמנויות-הלחימה או שהן אינן מסוגלות להשתתף כשוות באימונים - הטענה היא שבאופן ברור ומוחלט יש פחות מהן - ונשאלה השאלה מה ניתן לעשות בשביל להתגבר על זה ו/או איך לגרום לבחורות לבוא לאימונים מלכתחילה ואיך להשאר בהם...

זה שהיו איתך בנות בחוג הג'ודו לא כל-כך רלוונטי לעניין - כולנו התאמנו עם בנות, אבל אלו מן הסתם היו חלק קטן, בטל בשישים ולא מייצג כלל של המין הנשי...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שלום רון '
שלום רון
16/02/2011 | 19:35
21
8
אתה בעצם מאשש את דברי, נשים, שעסקו בג'ודו, במיוחד אלו שהתחילו בגיל צעיר יחסית, רגילות יותר לעניין של המגע, ואז הכל מצויין, וההבדלים הם מינוריים.
אולם, השאלה שלנו היא - כיצד אפשר להכניס נשים, שלא עסקו לעולם, בסוג א"ל כלשהיא, כן לתחום. אלו הן כמעט הכלל לצערי.
ולהן יש יותר בעיה של מגע וכו וכו...

למעט בחורות שעוסקות ב-bjj באופן קבוע במשך תקופה ארוכה, האמן לי, שאין לך מושג מה עובר להן בראש בכל התנוחות הבסיסיות, אני מסכימה שבמהלך אימון, שהכל זורם ורץ להגדרתך, זה לא נעלם, ומתפוגג, אך הופך למשני...אבל, כמה בחורות כאלו יש ? כמה בחורות שלא התחילו בגיל מאד צעיר ניגשות דבר ראשון לא"ל בקרקע ? מעטות...

השאלה יכולה להיות אפילו פשוטה יותר : נסה לעשות סקר בקרב בחורות שכן עוסקות בא"ל, ולא עוסקות בא"ל עם קרקע באופן קבוע , האם תהיה להן בעיה, ואם הן יענו בחיוב, מדוע תהיה להן בעיה ?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דוגמא אחת לסקר '
דוגמא אחת לסקר
16/02/2011 | 20:45
4
11
התאמנתי בג'ודו במשך מספר שנים בשנות העשרה שלי, ואז לא היתה לי שום בעיה עם עבודת קרקע.
בשנה האחרונה התנסתי פעמיים ב- BJJ ואכן לא הרגשתי נח (במיוחד בהתחלה).
לא יכולה להסביר למה. התגברתי אמנם אחרי כרבע שעה, אבל בכל זאת לא הרגשתי לגמרי נח.

אז הנה כמה הכללות שקשה להמנע מהן:
נשים שגדלו רוב חייהן על "תהיי יפה, עדינה ואלגנטית" יעדיפו פעילויות כמו בלט, יוגה, טאי צ'י.
ילדות ניזונות מהרבה סיפורים שיבוא הנסיך ויציל אותן. כמעט ואין סיפורים בהן הן מצילות את עצמן.
החיצוניות (יפה, מטופחת, מושכת) מודגשת חזק ע"י הסביבה, בין אם זו שכונת יוקרה ובין אם שכונת עוני.

דברים אלה היו נכונים לאורך ימי ההיסטוריה, ואינני יודעת אם זו התנייה חברתית או משהו גנטי.

בכל מקרה, בדוג'ו שלי יש פחות מ-30% נשים, שזה יחסית אחוז גבוה מהממוצע, ואני חושבת שזה לאור העובדה שאני מורה-אישה וכן בגלל שאייקידו נחשבת לא"ל לא מעמתת, לא אגרסיבית ולא תחרותית.
לא נראה לי שאפשר לשנות את המצב אם החברה תמשיך להלעיט נשים במסרים כמו: להיות יפה חשוב יותר מלהיות חזקה, להיות מושכת עדיף מאשר להיות עצמאית, קוסמטיקה עדיפה על זיעה.
אז, הנה, שוב אנחנו חוזרים לחינוך וערכים...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'את חושבת שיש קשר?'
את חושבת שיש קשר?
17/02/2011 | 10:42
2
24
אני לא מבינה מה הקשר בין הרתיעה של נשים מאומנות לחימה (משהו שאני מאמינה שהתגברתי עליו) לבין הרתיעה מעבודת קרקע עם בנים (משהו שלא התגברתי עליו, למרות שניסיתי כמה פעמים).

אני גם תוהה האם גם בנים מרגישים את חוסר הנוחות שאני מרגישה בעבודת קרקע, כשהם עובדים איתי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'יש חוסר נוחות, אבל מאמין שהוא ממניעים שונים '
יש חוסר נוחות, אבל מאמין שהוא ממניעים שונים
17/02/2011 | 11:05
8
וברמות שונות.. וכן, גם כשבחורים עובדים איתך ואפילו כשהם שוכבים אחד בין הרגליים של השני ומניחים את הראש אחד על החזה של חברו בפעם הראשונה (וכן, אני מתאר סוג של גארד, לא משהו אחר)

בנוסף אני מאמין, שבמקרה "שלנו", כלומר בני-אדם מבוגרים, פחות או יותר הגיוניים, פחות או יותר רגישים ולא חסרי (או בעלי עודף) בטחון מיני בצורה מיוחדת - ובמידה שאנחנו מתאמנים בגלל שכיף לנו ומעניין לנו (בניגוד לנאמר - בשביל להתגבר על טראומת ילדות, או בגלל שהמקצוע דורש) זהו לא חוסר נוחות שאי-אפשר להתגבר עליו, להתעלם ממנו או ל'עבוד איתו' או מסביבו...

אבל את יודעת, אם מסתכלים על התמונה הגדולה, יהיה מי שיאמר שדווקא אנחנו הם ה'לא נורמליים'...  

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אולי כן.'
אולי כן.
17/02/2011 | 19:36
7
אני חושבת שעבודת קרקע יש בה את הקושי הרב ביותר להסתגלות בא"ל. קשיים אחרים להסתגלות: מכות, סימנים כחולים, אגרסיביות, גבריות, פציעות ועוד.

ועוד לגבי אחוזים מהדוג'ו שלנו, אחוז הנושרות קטן בהרבה מהנושרים, כך שאחוז המתאמנות אצלנו הולך וגדל משנה לשנה.

איך להביא עוד נשים לא"ל? כמו שרובנו הסכמנו פה בשרשור - נושא לא פשוט.
אני מתחילה ללמד כיתת הגנה עצמית לנשים, שמתרכזת בעיקר בהיבטים הפסיכולוגיים והחברתיים.
אחד מתלמידיי, שהוא שוטר, ייתן חומר רקע על תקיפות, סיפורי הצלחה, סיפורים של תקיפות שלא נהדפו ותוצאותיהן, דיווח למשטרה ולגורמים אחרים וכו'.
אדבר על הבחירה בין להכנע ולהלחם, ועל המחירים שמשלמים על בחירה זו או אחרת.
ארחיב על ההתניות החברתיות עליהן חונכנו, ואיך לשבור דרכן במצב של סכנה, ניצול מיני, והטרדות למינהן.
אמליץ על בחינה פנימית מראש של "מה אני מוכנה לעשות אם...", ולקבלת ה-aftermath שנובע מהבחירה.
אתן מספר קטן ופשוט של כלים (שימוש בקול, תרגולות יד ריקה, ניצול הפלינצ', המלצה על כלי נשק והרתעה וכו').

אולי נשים אילו לא יגיעו להיות מתאמנות מן השורה (ואולי כן), אבל אני מקווה שלאחר הכיתה תראנה את הנושא מזוית שונה.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
17/02/2011 | 12:40
2
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
<< ההודעה הנוכחית
17/02/2011 | 00:00
6
שעניין המגע לא נעלם,אלא הופך למשני. תמיד יש ונשארים מצבים מסוימים שגם מישהי מנוסה תרגיש אולי קצת מוזר.
מניסיוני,כשרק התחלתי להתאמן בbjj, אני דווקא תמיד חשבתי שלשני בנים חלק מה"תנוחות" (כמו גארד) אמורות להיות יותר מביכות :)

מה שיכול לעזור בהתחלה לבחורה חדשה שכן רוצה ללמוד קרקע  - זה לעבוד עם בחורות אחרות בפעמים הראשונות ולאט לאט להתחיל להתרגל לעבוד עם בנים ,עם כאלה שיותר מנוסים ורגועים.

ככה או ככה, צריך לבוא עם ראש פתוח מלכתחילה ורצון ללמוד,ואז אחרי ההתחלה הקשה יחסית ואולי מביכה קצת,ברגע שמתחילים להכיר את המתאמנים האחרים ולהרגיש בנוח,המבוכה תייעלם והאימון יהפוך למהנה ומקצועי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בייבי שלום '
בייבי שלום
17/02/2011 | 00:16
11
5
לא ניתן להשוות מספרית בין גברים לנשים באומנויות לחימה ( בעיקר "הקשות" ).
עובדתית - יש יותר גברים בענף זה מאשר נשים.
באותה מידה נשים נמשכות יותר לבלט קלאסי מאשר גברים.
הבאתי את הג'ודו כדוגמא אחת בלבד.

הדגשתי שניתן לראות בנות מתאמנות ומגיעות להשגים גם
בקראטה , בלחימה משולבת ,בטאיקאנדו ובאומנוית אחרות.
לדעתי, הרבה תלוי באווירה בין המתאמנים ובמדריך.

אשה צריכה לרצות להתאמן באומנות לחימה. ( לא חשובה כרגע הסיבה )
אם היא לא רוצה בכך - זה לא יעזור. כנראה שלא כולן מתאימות \ רוצות.
אלו שמאד רוצות - מתגברות על החששות , המחשבות והפחדים.
אני מסכים איתך שאלו שהתחילו מוקדם ( בגיל צעיר יחסית ) - קל להן בהמשך.

לטעמי אישה צריכה לאהוב את האימון באומנות הלחימה בדיוק כמו הגבר.
אם היא לא תשקיע ותאהב את מה שהיא עושה היא לא תתקדם.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תוספת קטנה -'
תוספת קטנה -
17/02/2011 | 00:37
10
3
לא התאמנתי מעולם ב - bjj ,ואני לא ממש בקיא בתחום . דברי מתבססים על אומנויות הלחימה
שאני מכיר ו \ או  עסקתי בהן אישית בעברי.
בחוגים הללו : קראטה , ג'ודו , לחימה משולבת , טאיקאנדו והישרדות - אחוז הבנות
המתאמנות די גבוה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דבר במספרים, אדון....'
דבר במספרים, אדון....
17/02/2011 | 04:26
9
4
"די גבוה" - זה די נתון לפרשנות אישית - היחידים שציינו כאן פחות או יותר מספרים דברו על 30-40% מתאמנות אצלם בדוג'ו ודברו על המספר הזה כחריג במיוחד כלפי מעלה..  

ו30-40% כשמדובר על לפחות (וכנראה יותר) 50% מהאוכלוסייה זה ממש לא "אחוז מתאמנות די גבוה", אלא יותר "אחוז מתאמנות גבוה באופן יחסי"....

בנוסף, אתה ממשיך להחמיץ את עיקר הדיון בשרשור הזה:
"אשה צריכה לרצות להתאמן באומנות לחימה. ( לא חשובה כרגע הסיבה ) אם היא לא רוצה בכך - זה לא יעזור. כנראה שלא כולן מתאימות \ רוצות.
אלו שמאד רוצות - מתגברות על החששות , המחשבות והפחדים.
אני מסכים איתך שאלו שהתחילו מוקדם ( בגיל צעיר יחסית ) - קל להן בהמשך."

לא מנסים כאן לומר לנשים מה הן "צריכות" או למה הן מתאימות - מנסים לברר מדוע ואיך ניתן להקל עליהן גם להתחיל להתאמן וגם להמשיך להתאמן..  מנסים לחשוב איך להגיע גם לאלו שלדעתך "אינן מתאימות"..

מי שמאד רוצה משהו, בדרך כלל מתגבר על החששות והפחדים - זה ברור לכולם, השאלה היא איך גורמים למישהו/מישהי שרוצה קצת פחות (או חושש קצת יותר) להתחיל להתאמן ולהרגיש בבית...

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אתה כנראה לא תשתנה לעולם'
אתה כנראה לא תשתנה לעולם
17/02/2011 | 06:41
8
8
אתה ממשיך לנהל את כל העולם ואישתו, מעיר לכולם על אופי כתיבתם,
מעתיק (לשוא) את הודעותיהם כדי שחלילה לא תשכח מילה\שתיים,
אבל מעבר לזה לא "זכינו"לשמוע ממך ( בתור אחד ש"מבין" לעומק את
השרשור הזה )אפילו רעיון אחד הקשור לנושא.
כנראה שזה רק מה שאתה מסוגל ויכול לעשות. חבל.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ואחרי שנתחנו את האופי שלי, נכבדי..'
ואחרי שנתחנו את האופי שלי, נכבדי..
17/02/2011 | 07:16
2
יש סיכוי להתייחסות עניינית לשאלה שלי, או שאני שנוסף לכל אני גם אופטימיסט ללא תקנה?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שאלתו לגיטימית, וגם אני רוצה תשובה.'
שאלתו לגיטימית, וגם אני רוצה תשובה.
17/02/2011 | 10:41
6
1
לצפיה ב-'התיחסות נוספת לנושא'
התיחסות נוספת לנושא
17/02/2011 | 13:00
5
7
מפאת לחץ קודם וחוסר זמן לא השלמתי את תשובתי הקודמת.
אוסיף עוד כמה דברים :
אין ויכוח ( מספרית ) שיש יותר גברים מאשר נשים באומנויות לחימה
( בעיקר קשות ).
סיפרתי בהודעות הקודמות שהיכרתי נשים רבות המתאמנות עם גברים,
והגיעו להשיגים לא מבוטלים.
יתכן וקיימת רתיעה מצד נשים להתאמן עם גברים, אך הן צריכות להתגבר
על כך. (עובדה שנשים רבות הצליחו לעשות זאת)

ברוב המקרים אשה נדרשת  להגן על עצמה מול גבר אחד או יותר
התוקפים אותה. בדרך כלל האשה חלשה מהגבר.
בגלל נחיתותה הפיסית אמליץ לה לסיים את האירוע מהר ככל האפשר.

נושא המגע על הקרקע זניח לדעתי בדיון הזה.ומשום מה הוא הפך לעיקר.
יתכן וקיימת רתיעה מסוימת מצידן של הנשים להתאמן במגע מלא עם
גברים על הקרקע אבל אני סבור שזה לא העיקר.
אשה לא צריכה להגיע למצב של התגוששות על הקרקע עם התוקף שלה.
יש פתרונות רבים אחרים שעליה לעשות במצב עמידה, ולעשות הכל כדי
להימנע מקרבות קרקע. ( בוודאי שמדובר ביותר מתוקף אחד )

אני סבור שניתן להגדיל את כמות הנשים המעויינות ללמוד הגנה עצמית
ע"י  צעדים כמו :
א. שיפור נושא החינוך ומודעות מגיל צעיר.
ב. קיום הרצאות , כולל שיחות עם פסיכולוגים.
ג. עריכת הדגמות ומופעים ( הגדלת החשיפה של הנושא )
ד. קיום השתלמויות בנושא תוך דגש על ניתוח מקרים ותגובות .
ה. השקעת משאבים בפרסום יעודי בראש ובראשונה
    על ידי משרד התרבות והספורט.( תשדירים באמצעי המדיה השונים )
ו.  קיום הרצאות בנושא בשילוב משטרת ישראל .
ז. הכנסת סדרות אימוני הגנה עצמית לנערות באופן סדיר ושותף
   לבתי הספר ( חטיבות ותיכונים ) - באחריות משרד החינוך.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תפיסה לא נכונה של הנושא, לדעתי..'
תפיסה לא נכונה של הנושא, לדעתי..
17/02/2011 | 13:21
2
"נושא המגע על הקרקע זניח לדעתי בדיון הזה.ומשום מה הוא הפך לעיקר"

(הסבר קצר, ציטוט של חלקים מההודעה לה מגיבים נועד בד"כ בשביל להבהיר לקורא, לאיזה חלק מההודעה הקודמת ההודעה הספציפית הזו מתייחסת, זה חשוב במיוחד בשרשורים ארוכים או בתגובה להודעות שמעלות מספר נושאים)

1) ראשית, נשים בניגוד לגברים הרבה יותר צפויות להתקל בעימותים על הקרקע, תסריטי התקיפה שהן עשויות להתקל בהן שונים בהרבה מאלו של גברים - הרבה יותר סביר להניח שהן יאלצו להתמודד במאבק על הקרקע מאשר להחליף אגרופים ומהלומות, אני מניח שאין צורך להסביר למה...

2) נושא המאבק על הקרקע עלה לא סתם, והוא לא זניח - למעשה הוא רק מחדד ומדגים בצורה ברורה יותר את הבעיות והבעייתיות שנצבות בפני בחורה כשהיא מחליטה להתחיל להתאמן באמנויות לחימה במגע...

להגיד "יתכן וקיימת רתיעה מצד נשים להתאמן עם גברים, אך הן צריכות להתגבר על כך", לא פותר את הבעיה - אלא מנציח אותה...

אתה מאשים אותי בכך שאין לי פתרונות, אז ראשית - עלו כאן כמה וכמה פתרונות, אני לא חש צורך לחזור עליהם (עוד טיפ קטן - אגודלים והודעות תמיכה כמו אלו שנגיד מתחת להודעה של בוגימן, מעידות בד"כ שאתה שותף לדעתו ומצטרף אליה), ושנית, אם במקרה אתה חושב שאמירה נוסח "בדרך כלל האשה חלשה מהגבר. בגלל נחיתותה הפיסית אמליץ לה לסיים את האירוע מהר ככל האפשר" היא איזשהו סוג של פתרון - אז אתה טועה, ובגדול...

לגבי יתר ההצעות, בעיקר כאלו שנוגעות למערכת החינוך, אשאיר לדוד לענות, אני יודע שיש לו הרבה מה לומר בעניין...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'"אין תלמיד גרוע, יש מורה גרוע" - מכיר?'
"אין תלמיד גרוע, יש מורה גרוע" - מכיר?
17/02/2011 | 13:46
3
27
מה תגיד על מורה ש-95% מהתלמידים עוזבים אותו כי הוא לא מתייחס לקשיים שלהם, אולי אפילו לא מנסה בכלל להבין אותם? האם הבעיה היא של התלמידים, או של המורה?

עכשיו, מה תגיד על מורה ש-95% מהתלמידות שלו עוזבות, מאותה סיבה?  האם הבעיה היא של התלמידות, או של המורה?

נכון, יש נשים באמנויות לחימה וחלקן (מיעוטן הקטן עד-כדי-כמעט-מבוטל) הגיעו גם להשגים יפים. זה לא מבטל את העובדה שעדין מדובר על מיעוט הבטל (כמעט) בשישים. אתה מורה לאמנויות לחימה. האם נשים נושרות אצלך הרבה יותר מאשר גברים? אם כן, האם זו בעיה שלהן, או שלך כמורה?

(למען הסר ספק: אני לא מכיר אותך ואין לי מושג כמה תלמידות נשארות אצלך וכמה עוזבות, אני מעלה זאת כדי להדגיש את הבעיה ואפשר לשאול כל מורה את אותה השאלה בדיוק)

על נושא הקרקע דיבר טונג'ין למעלה; אני רק אוסיף שלא שמעתי על אונס שהסתיים בעמידה וגם תקיפה בתוך רכב לא מאפשרת הגנה בעמידה. הסיכוי של נשים להיתקל בלחימה במצב של גוף צמוד לגוף בשכיבה או קרוב לכך גדול בעשרות אחוזים מזה של גברים ומי שמלמד הגנה עצמית לנשים חייב להתייחס לסוג האיומים הנפוץ על קהל המטרה שלו.

לגבי משרד החינוך וכו', עזוב - אין לי שום תקוות למשהו טוב מהממשלה, בשום תחום.

מה אתה, כמורה בעל שם לאמנויות לחימה, יכול לעשות אישית כדי לעזור ליותר נשים להגיע ליכולת הגנה עצמית סבירה? מה תייעץ מציע למורים אחרים לעשות?

עזוב דברים המחייבים תקציבים, פוליטיקה ועזרה מלמעלה שאף פעם לא תבוא - מה אנחנו יכולים לעשות?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דוד שלום.על שתי השאלות שהצגת בפתיח'
דוד שלום.על שתי השאלות שהצגת בפתיח
17/02/2011 | 16:02
1
11
התשובה ברורה לכל. הבעיה של המורה . איני מבין את הקשר לנושא.

אני לא מורה להגנה עצמית, אין לי תלמידות , ולכן שאלתך
לגבי( אישית) לא רלוונטית.

אני לא חושב שנשים שכבר הגיעו להתאמן נושרות יותר מגברים.
הדגשתי בכל דברי שהנושא עצמו פשוט לא מעניין את רוב הנשים.
גם אלו המתענינות - חלקן יפנה לאומנויות לחימה "רכות" יותר,
( לדוגמא :טאי צ'י , אייקידו ,קאפוארה ) וחלק אחר יפנה לאומנויות
"קשות" יותר.( קראטה , הישרדות , קרב מגע )

נושא הקרקע. כאן לדעתי אתה טועה.
אף אונס לא מתחיל במצב שכיבה. התוקף חייב להתקרב לבחורה,
לנסות ולתפוס אותה, לגרור אותה,למשוך לה בשיער וכיוצא בזה.
אני טוען שבשלב הזה בו ברור לה שהיא הולכת להיות מותקפת
היא חייבת להגיב בשימוש בידיים או ברגליים ( אגרוף \ מרפק \ בעיטה
לנקודות התורפה בגופו של התוקף.
( מכה כזו לרכות , לעיניים , לאשכים לדוגמא תהמם ותנטרל את התוקף
למשך מספר שניות.) ברגעים הללו היא צריכה לברוח \ לצעוק ולהזעיק
עזרה.    

יתכן מצב כלשהו שבו האישה לא הגיבה בזמן ומהר ומוצאת את עצמה
על הקרקע. לכן המלצתי בהודעותי הקודמות שאישה חייבת ללמוד
להגיב גם על הקרקע. הבאתי דוגמאות לכך שהכרתי נשים רבות
שהתאמנו עם גברים גם על הקרקע.
ניתן לראות זאת גם היום בקבוצות מעורבות בג'ודו באייקידו ובג'יוג'וטסו.

התאמנתי שנים רבות בשיטת דניס השרדות. התאמנו שנים עם בנות
נערות ונשים ולא ראיתי נשירה אלא להפך. כמות הנשים רק עלתה.

לסיום ,אני חולק עליך מאד בנושא התקציבים מהממשלה.
אומר לך בקצרה:
אם הנושא היה מספיק חשוב בעיני החברה, או לחילופין אם נשים היו
נתקפות כל יום בכמה מקומות בארץ- פתאום היו מוצאים לזה תקציבים.
הייתי שותף לכמה נושאים שטופלו ושופרו בתחום הספורט רק בשנה האחרונה
בגלל שנבחרה שרת ספורט שמשקיעה יותר ומשנה דברים.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אין לך תלמידות בכלל? למה? '
אין לך תלמידות בכלל? למה?
17/02/2011 | 16:59
6
האם אתה בכלל מעונין בתלמידות?

אם לא, אין טעם בהמשך הדיון.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מצטרף לדיון'
מצטרף לדיון
18/02/2011 | 06:06
4
למרות שיש לי ידע מינימאלי בנושא.
קודם כל אולי יש פחות בנות כי זה פחות מעניין אותן.
אני לדוגמא שלחתי את הבנות שלי ללמוד אומנויות לחימה
והן פרשו כי זה "לא היה מעניין". אני משער שגם לעובדה שהן היו
כמעט בודדות בקבוצה שכולם בנים גם כן השפיעה.

אז לעצמי אני חושב מה היה יכול לגרום להן להישאר. לא יותר מדי חקרתי
אבל אולי למשל .... לבדוק מה בעצם היה יכול מבחינתן להפוך את התחום
למושך יותר באינטואיציה אני חושב שזה להתמודד מול בנות או בנים
"חלשים יותר" כדי לא להרגיש נחותות. ושהקבוצה אכן תכיל הרבה בנות. ולא מעט.
והייתי מוסיף מאוד חשוב! לדעתי מדריכה בת! זה מובן מאיליו.

דבר נוסף... אני נשמע שוביניסט אבל בנות אוהבות שיתוף פעולה. אולי להפוך
את חווית הלימוד למשהו יותר שיתוף פעולה ופחות תחרותי.... סתם זרקתי.
כמובן שהמטרה הסופית תהיה להקנות אותן מימנויות.

דבר נוסף שהייתי עושה, הייתי בודק בעולם, היכן מקובל ובאיזה טכניקות,
ללמד בנות. באינטואיציה שוב - נראה לי שאמנויות רכות, קונג פו וכאלו יותר
תתאמנה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בקשר לסקר'
בקשר לסקר
19/02/2011 | 08:26
2
3
לומדת/מתאמנת/ מלמדת טאי צ'י שנים (הקרקע רק מתחת לרגליים בד"כ)
עבודה בזוגות רק עם נשים( ככה זה אצלנו במרכז הישראלי לטאי צ'י)

קורס הגנה עצמית בשיטת "אימפקט" של "אל הלב" עברתי עם שתי תוקפות בחליפה.
כשהגיע התוקף השלישי בחליפה (גבר), החלטתי לבחור לעשות 'קרב' איתו.
לא סיפק אותי שהעפתי את התוקפות מעלי מהקרקע.
לא האמנתי שאעיף מעלי גבר 'בריא' והייתי חייבת לבדוק את זה.
זו הייתה התנסות נוראית: זר שוכב עליי. כבד עליי מאד. נושם עליי. מדבר אליי בגסות.
זה הצליח - הטכניקות , הרוח, המדריכה התומכת ליד האוזן שלי -  העפתי אותו!

להפוך את זה להרגל? לעבוד על הקרקע עם גברים? לא יודעת.
אבל משהו התחיל לעבוד בפנים, לרצות להנחיל לאחרות את הביטחון הזה.
במקביל לנסות לחזק את עצמי.
הצטרפתי לקבוצת גברים באימון מקלות וסכינים ויד ריקה ורק אחרי שלושה וחצי חודשים הייתי טיפה יותר נינוחה.
שום קרקע. עבודה בזוגות בעמידה.
חברתי לטאי צ'י הצטרפה אלי אבל פרשה אחרי שני שיעורים. המגע ( בגוף ולא בגוף) עם קבוצת הגברים היה לה לא נעים.
פתאום אני נזכרת שבזוגות בטאי צ'י היה לי מאד קשה בהתחלה לעבוד עם נשים. הקרבה הזאת הייתה לי משונה . יותר נורמלי גבר עם אשה לא?!
אז מה. זה עניין של הרגל?

"המרכז הישראלי לטאי צ'י"
www.taichi.co.il
לצפייה בכתבה מרגשת על "אל הלב":
http://bit.ly/c6mnDO

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
19/02/2011 | 10:01
2
כייף לראות אותך כאן, שלא יהיה חד פעמי !
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ברוכה הבאה לפורום!'
ברוכה הבאה לפורום!
19/02/2011 | 17:07
2
וחסר לך אם אחרי שנכנסת פעם אחת לא נראה אותך כאן יותר...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חותם על כל מילה.'
חותם על כל מילה.
16/02/2011 | 14:48
35
3
רק רוצה לציין שכשמדובר בנשים, "להביא את השיטה אל התלמיד" כרוכה בכל מני דברים שונים מדרכי העבודה להן אנחנו מורגלים, שמתאימות ו"תפורות" לגברים. בגלל זה, עדיין, רוב המתאמנים הם מתאמנים ולא מתאמנות. לכן, נושא המגדר צריך לקבל תשומת לב גדולה ורצינית הרבה יותר מהמקובל בתחום.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ראה מה קורה לבנות ב"קרבי" בצבא...'
ראה מה קורה לבנות ב"קרבי" בצבא...
16/02/2011 | 15:06
34
10
כשאת מחליטה להפסיק לעשות לעצמך הנחות ולצאת מהקופסא שהחברה תיכנתה אותך לתוכה - אפילו השמיים כבר אינם הגבול.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'באחוזים, כמה בנות מגיעות לקרבי מתוך כלל '
באחוזים, כמה בנות מגיעות לקרבי מתוך כלל
16/02/2011 | 15:35
1
6
אוכלוסיית הנשים?
האם הן מדגם מייצג, או סמן ימני של בעלות רצון ויכולת הרבה מעל הממוצע?
האם אתה בונה מסלול לימודים לאוכלוסיית הכללית לפי היכולות הממוצעות של האוכלוסיה הכללית, או לפי היכולות של ספורטאים אולימפיים?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'דוד, החיים לא נותנים הנחות'
דוד, החיים לא נותנים הנחות
16/02/2011 | 16:10
3
בשביל להצליח להתמודד מול תוקף חזק ואגרסיבי בחורה צריכה לעשות את ה\,אקסטא מייל" ו"להתגייס לקרבי"... להזיע עם הבנים וכד'.
איך מיטיבים את ההטמעה שלה ומה הם תפקידי המורה - כל אלו הם שלב ב'.

אין מה לעשות.בשביל זה כ"כ מעט בנות הן טייסות קרב וכ"כ מעט בנות מסוגלות להילחם בגברים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חושב אחרת.'
חושב אחרת.
16/02/2011 | 23:11
31
10
אין סיבה מיוחדת להתייחס למערכת שתפורה על גברים כסטדנרט שאליו כולם צריכים להתאים. גם מבחינה עניינית של יעילות וכו', זה לא תמיד נכון. ראיתי הרבה אנשי ניהול בחיים שלי למשל. איכשהו, בארגונים שעוסקים בחינוך רוב המנהלות הן נשים וסגנון הניהול הוא בהתאם. הסטטיסטיקה שלי אומרת שהניהול שלהן טוב הרבה יותר מניהול של גברים, אבל את הביזנס והפוליטיקה עדיין מנהלים גברים, ולא בגלל שזה יעיל יותר אלא בגלל שזה יוקרתי יותר ואנחנו חברה פטריאכלית.

לענייני הגנה עצמית, אני חושב שעניינית, לא אידיאולוגית, יש לנו המון מה ללמוד מאופן ההתייחסות ה"נשי" לעניין. כתחום גברי, א"ל הוא מוכוון "ניצחון". להיות יותר טוב, גדול, חזק, מיומן, צעיר מהיריב, להפגין עליונות עליו (בספורט זה בולט במיוחד).

כל זה טוב ויפה, אבל בסיטואציה של הגנה עצמית אתה נמצא בעמדת נחיתות מטורפת מול התוקף שלך. היתרון הוא לגמרי לצידו והמצב שלך שקול, באותו רגע, למצב של אישה מותקפת, רק ששלה יותר גרוע וסביר שהיא הייתה שם יותר פעמים ממך.

לכן, גישה "נשית" להגנה עצמית תהיה "למרות שאני בעמדת חולשה, אני הולך לשרוד את זה". ההבנה שבקרב אנחנו לא נהיה הצד החזק מכתיבה תפיסת עבודה וחיפוש שנועדו למקסם משאבים מינימליים ולהפנות אותם רק למקומות בהם הם יביאו את מירב התמורה ואני חושב שיש לזה השלכות על תפיסת העבודה.

העניין המצחיק הוא שאין כאן שום דבר שבורוט לא אמר לנו בסמינר שהוא העביר לפני כמה שנים בפארק, או למה שטוני בלאוור ורורי מילר אומרים. העניין הוא שלגברים גדולים וזועפים שאף אחד לא מתעסק איתם (כמוני) צריך להסביר דברים כאלה ואני, לפחות, הבנתי כמו שצריך על מה הם מדברים רק כשנחשפתי לאיך העניין נראה מהצד הנשי. הן, לצערי, מכירות מצבי נחיתות טוב יותר מגברים ואני חושב שיש לנו המון מה ללמוד מאלו מהן שפיתחו פיתרונות לעניין.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
16/02/2011 | 23:25
לצפיה ב-'בוגי, אתה צריך לכתוב יותר (לא רק כאן..)'
בוגי, אתה צריך לכתוב יותר (לא רק כאן..)
17/02/2011 | 04:42
4
לצפיה ב-'צריך לשכפל אותך, אחרי כזו תגובה'
צריך לשכפל אותך, אחרי כזו תגובה
17/02/2011 | 08:06
1
לצפיה ב-''
17/02/2011 | 09:12
2
לצפיה ב-'בוגי-סאן: כמו רבים אחרים כאן...'
בוגי-סאן: כמו רבים אחרים כאן...
17/02/2011 | 10:00
25
6
אתה לא מציע שום חלופה ... אתה דש בבעיה, מערסל את המצוקה הנשית (הקיימת) וחוטא בחטא הקדום .

גם אני לא חושב שיש להנציח את המצב, בו במערכות רבות - הגברים הם אוטוריטה כברירת מחדל...
אני מאמין בניהול אנטלגנטי: גברי, נשי... כלל לא מעסיק אותי כעקרון מנחה מה יש למקבל ההחלטות בין הרגליים... מצטער לקלקל את החגיגה הפמניסטית ...
ישנן תחומים בהם קבלת החלטות דווקא באמצעות אישה (הנושאת מעצם היותה: לה "מטענים" וראייה של אישה) - הם יתרון ראשוני  ויש תחומים שזה כלל אינו רלוונטי

לענייננו   קיימת בעיה :
1. רוב הנשים המותקפות - מותקפות ע"י גבר המצוי ביתרון פיזי בולט.
2. רוב הנשים מתקשות לגשת ולהתמודד (רגשית) עם הבעיה.
3. חלק גדול מבין אלו שכבר נגשות לעניין: עוסקות (לדעתי) בדבר הלא נכון... בבחינת "להרגיש עם ולהיות בלי".

אין לי פתרונות הרמטיים לשליפה מהשרוול... אך אני סבור כי לאור הבעיה הנדונה:
1. אלו הם החיים. זה לא הולך להשתנות. עיין סעיף 3.
2. חינוך, חינוך, חינוך ... ויש להתחיל מהמורים לא"ל   לפני "שבאים בטענות ודרישות" לבנות.
3. אימון נכון. כבר פרטתי בהרחבה וגבי השנקל שלי בנושא.
   כעקרון: טרם נמצא תחליף לאימון במגע מלא עם גברים.
   אתה מדבר על ניהול נכון   ניהול נכון הוא לדעת לזהות את ה"מה" לפני ששואלים לגבי ה"איך"...
   פתרונות נוטים להציג את עצמם כשהלב פתוח ונקי מססמאות ומפחדים.  

שלך, יובל.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'חלופה:'
חלופה:
17/02/2011 | 10:41
21
7
1. קבוצות לנשים בלבד בור התחלה.
2. שלב ראשון צריך לעבוד על העצמה, כמו בקורס אימפאקט: לא על טכניקה,  אלא על אמונה פנימית שבכלל מותר לאשה להגן על עצמה בכל הכוח (ראה 3:12, כאן: http://www.youtube.com/watch?v=9mpAGD5GyTY )
3. עבודה עם גברים ששיודעים ומבינים מה התפקיד שלהם מול נשים (לאתגר ולהעצים, לא לתסכל, לא לייאש, לא לפלוט בדיחות שוביניסטיות).
4. שילוב בקבוצה מעורבת רגילה, בכל ענין ודבר.

מרים כפפה?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-' או. ע כ ש י ו אנחנו עוסקים ב"איך"...'
או. ע כ ש י ו אנחנו עוסקים ב"איך"...
17/02/2011 | 11:15
16
3
בלי ליילל על מר הגורל...

1.         לא רלוונטי. בזבוז זמן. לשחק ב"נדמה לי". לדעתי.
2.         הממ... אני לא נעול... פעם חשבתי שאלו קורסים נהדרים...
            היום - אני מתלבט... אני חש כי חסר לי ידע עמ' לגבש דעה אם זה תהליך ביניים (רצוי) או פתרון מלא...
3 + 4.   בינגו. זה הענין.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תפיסת הפתרון שלך היא עדיין גברית'
תפיסת הפתרון שלך היא עדיין גברית
17/02/2011 | 11:52
1
3
כיוון שאם אנחנו מדברים על הגנה עצמית לנשים אנחנו יודעים היום שהאיומים הם שונים באופן מהותי.

על כן הפתרונות צריכים להיות שונים.

טכניקה ויכולת פיזית תופסים מקום משני ביחס לבטחון עצמי, מודעות לסביבה, הנחלה של תפיסת איום, שפת גוף, ההכרה שזה הגוף והמרחב שלי וכו.

לחימה במגע מלא תנחיל את זה אבל במחיר של וויתור על מרבית המתאמנות ובמחיר של הזנחה של הפן האסטרטגי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-' '
17/02/2011 | 12:28
2
אני מדבר כרגע רק על איומים ופתרונות לנשים. אך ככל דבר: התפיסה שלי היא בהתאם למה שהנני ומורכבת מהאופן הטוב ביותר בו אני מסוגל לזהות בעייה...
בשלב ב' אני מחפש פתרונות: משתדל לשמור על ראש פתוח ובנקודות הצורך - להיעזר באנשים אחרים היודעים / חושבים אחרת ממני...

טכניקה ויכולת פיזית אינן מקשה אחת ולכל אחד מהם מס' רבדים במכלול של הגנה עצמית לנשים. בכל מקרה באים בשליש השלישי. בזאת אין ספק.

אתה כותב:  " לחימה במגע מלא תנחיל את זה אבל במחיר של וויתור על מרבית המתאמנות ובמחיר של הזנחה של הפן האסטרטגי. "

תארה:
קיימת בעיה. הפתרון יכל להיות מגוון וגמיש - במידה. אח"כ הוא כבר לא יענה לבעיה ולצורך.
בערבו של יום - אחרי השיווק הנכון, ההסברה, הנסיון לבצע הטמעה רכה, מקבלת פנים והדרגתית: האחריות חלה על התלמידה הפוטנציאלית.
ישנו מרחק מסויים / פער בין ההכרה בצורך - וההגעה אל מפתן היכל הלמידה.
המורה לא יכל לעשות עבורה את המרחק וגם לא לשאת אותה לשם. הוא גם לא יכל ללמוד עבורה.

בורות אינה מבורכת. יש צורך בהכרה, בפקחון, בהחלטה. אם היא תצעד את הפער בכוחות עצמה - המקום הנכון ייאסוף אותה משם. אם לא - לא. אין מה לעשות.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'עכשיו? אני הזכרתי את הקורסים של אימפאקט'
עכשיו? אני הזכרתי את הקורסים של אימפאקט
17/02/2011 | 12:41
13
3
מההודעה הראשונה או השניה שלי בשרשור הזה...

שנינו מסכימים ש-3+4 הם "לב הענין", ברמת האימון הפיזי. להגנה עצמית עוד הרבה אספקטים מעבר ללחימה, גם בהם צריך לעסוק.

לגבי "נשים בלבד", אימפאקט וכדומה:
להבנתי, וגם (אם הבנתי נכון) לדעת המדריכות קורסים כאלה שאיתן דיברתי, זה לא פתרון מלא אלא תהליך ביניים שמיועד להביא נשים לכך שיוכלו להיכנס לשלב 3-4.

אתה עוסק (לפי עדותך כאן בפורום) בלמ"מ, כלומר לחימה מבוססת מציאות. נשים חיות במציאות מסויימת, וזקוקות (להבנתי, אפשר להתווכח על זה) להרבה יותר הגנה עצמית מבוססת מציאות, מאשר ללחימה; לא רק ביטחון עצמי אלא תחושת ערך עצמי, כזה שמשדר מהבטן "לאף אחד אין זכות לפגוע בי!" מי שזה חסר לה, לא תצליח להוציא "יצר לחימה" לפועל, כי עמוק בראש שלה כל החינוך שלה אומר לה שאסור לה להילחם, שאין לה זכות אמיתית להתגונן. אפשר להתווכח על הדרכים להתמודד עם החינוך הזה, אבל זו המציאות שצריך להתייחס אליה כשמדברים על נשים בישראל.

אם הפתרון לזה הוא קורס אימפאקט או משהו אחר, על זה אפשר לדון; אני בטוח שגם ב"אל הלב" ישמחו לשמוע הצעות רציניות אחרות.

להבנתי, יש המון ביקוש למסגרות להגנה עצמית לנשים. מי שיצליח ליצור מסגרת מקצועית שתענה על הצרכים המציאותיים של נשים בישראל של היום, יכול לעלות על גל טוב, וגם לעשות מצווה בדרך.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
17/02/2011 | 12:46
2
לצפיה ב-'כפי שציינתי לגבי "אמפקט" וקורסי נשים לנשים'
כפי שציינתי לגבי "אמפקט" וקורסי נשים לנשים
17/02/2011 | 13:06
11
4
אני חש שעלי לבדוק את העניין ביתר קפידה...

אם / בלי קשר לנ"ל: נכון להיום אני עסוק בהיבטים אחרים של למ"מ. נוכח הזדמנות ראוייה להכשיר נשים - אפעל בהתאם.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לגיטימי בהחלט.'
לגיטימי בהחלט.
17/02/2011 | 13:18
4
2
לצפיה ב-'סליחה, אני אידיוט. מה "לגיטימי" מה'
סליחה, אני אידיוט. מה "לגיטימי" מה
17/02/2011 | 14:05
3
4
מורה שאומר "אני לא יודע מספיק וצריך ללמוד את הנושא", זה דבר נדיר וראוי להרבה יותר הערכה מ"לגיטימי".

קבל ח"ח!
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אתה לא אדיוט. ו- '
אתה לא אדיוט. ו-
17/02/2011 | 14:16
2
2
לצפיה ב-' אתה לא תגיד לי שאני לא אי'
אתה לא תגיד לי שאני לא אי
17/02/2011 | 15:51
1
1
- - - אה, סליחה.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
17/02/2011 | 17:02
לצפיה ב-'כפפה/חליפה לדוד ויובל'
כפפה/חליפה לדוד ויובל
19/02/2011 | 09:25
5
4
מה שאולי תשקלו זה להיות מדריך בחליפה(תוקף) בקורס אימפקט. כפי שאני רואה את זה, זו אהבת נשים בהתגלמותה. יצאתי מהקורס בהרגשה שיש גברים שמעריכים נשים עד כדי לנסות להבין ממש איך הן מרגישות מול איום ובכלל. ה'תוקף' נותן לאשה אפשרות שאין לה בשום מקום או צורה אחרת - להגיב במלוא הכוח! הוא מאפשר לה להתחזק ולהאמין בכוחותיה.
זו מלאכת קודש (אבל עבודה מאד קשה).
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'על מלאכת קודש ואהבת נשים '
על מלאכת קודש ואהבת נשים
19/02/2011 | 10:25
2
אין בליבי ספק שאם אלבש חליפת אימפקאט - אלמד מכך...
אם זאת, סבורני כי מיטב כישוריי - במיומנויות אחרות הקשורות לתחום... חלקן: נשים תוכלנה לנצל טוב יותר - מאשר שאשמש להן כאימפאקט מודל...

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אם רק היה לי זמן, כבר הייתי שם בלי ההזמנה'
אם רק היה לי זמן, כבר הייתי שם בלי ההזמנה
19/02/2011 | 17:10
3
1
רק מה, אל הלב לא פועלים באזור מרכז הארץ (האמיתי, לא גוש דן), ושעה+ נסיעה לכל כיוון, אפילו למרכז לטאי-צ'י אני לא נוסע...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'"אל הלב": כבודו במקומו מונח'
"אל הלב": כבודו במקומו מונח
19/02/2011 | 17:31
2
2
אפשר לאמן נשים ללמ"מ גם בלעדיהן...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא בלי שום נסיון בתחום'
לא בלי שום נסיון בתחום
19/02/2011 | 18:22
1
4
אני למדתי טאי-צ'י, שינג-אי ופה-קואה, לא כהגנה עצמית. לא למדתי הגנה עצמית ולא למדתי איך ללמד הגנה עצמית.

ספציפית, לא למדתי איך להיות "האיש בחליפה".

אז אני מעדיף לא ללמד מה שלא למדתי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אין ספק...'
אין ספק...
19/02/2011 | 20:32
3
כוונתי הייתה שכל נושא ההגנה עצמית לנשים והשימוש בחליפות אימפאקט לא הומצא ב"אל הלב"...

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-' ולמה התכוונת במריעם כפפה '
ולמה התכוונת במריעם כפפה
17/02/2011 | 11:35
3
1
לצפיה ב-'צ"ל "מרים כפפה" '
צ"ל "מרים כפפה"
17/02/2011 | 11:35
לצפיה ב-'הצעתי דרך ללמד נשים הגנה עצמית, בדרך '
הצעתי דרך ללמד נשים הגנה עצמית, בדרך
17/02/2011 | 13:09
1
6
ש(לדעתי) תאפשר להרבה נשים להתמיד ולהשתפר עד שיגיעו ליכולת להשתלב בקבוצה מעורבת.

את הכפפה ירים מי שחושב שהוא יכול לעשות משהו כזה, ולהצליח (וגם אולי לגמור מזה את החודש...). כמו שכתבתי למעלה, אולי אפשר גם לעשות מצווה וגם להרוויח מזה...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-', ...'
, ...
17/02/2011 | 13:18
1
לצפיה ב-'אני באמת לא מציע פיתרונות.'
אני באמת לא מציע פיתרונות.
17/02/2011 | 12:00
2
5
מה שאני עושה זה לחפש פתרונות ובשביל זה, בין השאר, קיימים דיונים כמו זה שאנחנו. גם רומא לא נבנתה ביום אחד.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אני כן.'
אני כן.
17/02/2011 | 12:33
1
3
קיים הבדל מהותי בין זיהוי בעיה וגיבוש פתרון. האחד בונה את השני אך לא מוכנית ולא על ציר של זמן.  
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'וכך ראוי שיהיה.'
וכך ראוי שיהיה.
17/02/2011 | 14:47
2
בגלל זה אני תלמיד שלך ולא אתה שלי. מה שלגמרי לא פוטר אותי מעיסוק וחיפוש משלי.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'התוקף הוא זה בעמדת הנחיתות הנוראית'
התוקף הוא זה בעמדת הנחיתות הנוראית
22/02/2011 | 12:31
6
כי הוא לא יודע למה הוא נכנס ויותר מזה - הוא יוצא מנקודת הנחה שאתה סופג. כשאתה מפתיע אותו, הוא לא רק סופג מכה חזקה אלא מהלומה נפשית שמעכבת אותו ומפתיעה אותו שהאדם הגיב.

יותר מזה - אם הצלחת יחד עם המכה לשבור לו את היד או לגרום לנזק חזק ובלתי הפיך, עשית 90% מהדרך לסיום האירוע. אם להשתלט או להוריד זקיף - החלטה שלך.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אתה צודק, וכיף לקרוא'
אתה צודק, וכיף לקרוא
16/02/2011 | 12:12
2
16
לדעת שיש גם גברים שמקבלים את זה שהם לא מבינים...
אני לא מתאמנת בשביל הגנה עצמית, ואני לא אוהבת להתאמן בקרקע עם בנים. זה פשוט לא נעים לי, לא כי עברתי איזה חוויה קשה אלא כי אני לא אוהבת שנוגעים בי בנים (בהקשרים שאינם אינטימיים).
יצא לי לדבר על זה עם בנים, ורובם טוענים שלא היה מפריע להם לעשות תרגיל קרקע עם הומו מוצהר. יכול להיות - אבל גם להם היה הרבה פחות נעים לעשות תרגיל קרקע בקבוצה שבה כולם הומואים. איכשהו זה משנה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'הטיעון שלך מקובל לחלוטין.'
הטיעון שלך מקובל לחלוטין.
16/02/2011 | 12:34
1
6
וכל עוד אינך משלה את עצמך בדבר יכולותיך - הכל טוב.

באופן אישי: כשאני עולה על המזרן עם הטייטץ של ההאבקות (שאפשר איתו לדעת לא רק מה המגדר שלך אלא גם אם אתה יהודי): כלל () לא מעסיקה אותי שאלת ההעדפה המינית של בני זוגי לאימון... אולי יום אחד ארגיש שמישהוא ממש שמח לקראתי - אבל לא ניכנס ללחץ... אסון קטן...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אבל השאלה היא לא '
אבל השאלה היא לא
16/02/2011 | 13:23
9
איך אתה מרגיש בעבודת קרקע עם גברים, אלא איך להביא נשים לכך שיוכלו לעבוד בקרקע עם גברים (אם זה מה שאתה, כמדריך הגנה עצמית, חושב שנחוץ להן).
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תגובה ל"‫תראה, Doovidle :" של יובל נחמקין'
תגובה ל"‫תראה, Doovidle :" של יובל נחמקין
15/02/2011 | 18:43
3
11
(כי בינתיים יש כבר מרחק בין ההודעות)

להחליט לא להתמודד עם הבעיה, זו החלטה לגיטימית. המשמעות היא שאתה מחליט ללמד (כמעט) רק גברים. זכותך.

כדי ללמוד לשחות צריך להירטב, נכון - אבל יש הבדל בין לזרוק אדם למים עמוקים וקפואים, לבין להתחיל בעומק 20 ס"מ במים חמימים.  נכון שהמורה צריך להביא את השיטה אל התלמיד, אבל כשמדריך מלמד קבוצה הוא עושה פשרות ברמת הקבוצה ובעומס שהוא מטיל עליה מצד אחד, וגם התלמידים נותנים את הטון מצד שני.

כבר סיפרתי כאן על מקרה שהגיע לשיעור שהדרכתי בחורה שחשבה שסטיקי הנדס מאוד רך ועדין שעשינו היה "נורא אגרסיבי". כשעוזרת-המדריך שהתאמנה איתה נתנה לה לגעת בה, התוצאה היתה רבע שעה של התנצלויות, סליחה ו"לא התכוונתי". היא לא חזרה לשיעור שני. אחרי שהלכה, סיפרו לי אלה שהביאו אותה שהיא עברה אונס.

במפגש פורום עם יונה מלניק, שלימד טיפה של עבודת-קרקע בג'ודו, באוירה מאוד חברית ותומכת, השתתפה בין השאר מישהי שעברה תקיפה מינית בעברה. על כל מה שהיה לפני זה (קראטה ואייקידו, אם אני זוכר נכון) היא התאמנה בלי בעיה, אבל כשהיא ראתה על מה מתאמנים בג'ודו היא אמרה "זה לא בשבילי" ונשארה לצפות מהצד.

אז אם יש מורה שפותח קבוצת BJJ (או כל שיטה אחרת) שמיועדת בדיוק לקהל הזה, אהלן וסהלן - אבל תפנה למורה המסוים הזה ולקבוצה המסויימת הזאת, לא ל-BJJ באופן כללי (ושוב, כאן BJJ רק כדוגמא, באותה המידה אפשר להכניס כאן הרבה שמות של שיטות אחרות).
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נוטה להסכים'
נוטה להסכים
15/02/2011 | 19:15
1
2
אתה כותב: "כשמדריך מלמד קבוצה הוא עושה פשרות ברמת הקבוצה ובעומס שהוא מטיל עליה מצד אחד, וגם התלמידים נותנים את הטון מצד שני."
על פשרות משלמים. תמיד. במקרה זה - התלמידים.  על חוסר פשרות משלמים גם. לעייננו - המורה.

נתאמן בערך להגנה עצמית - נדע בערך כיצד להתגונן.

אשר לדוגמאות שנתת: אני זוכר אותן. הן עדיין לא מהוות סמן ימני לפעולה מיטבית אם המטרה המרכזית היא זו הנדונה.
ולעניין יונה והג'ודו: ג'ודו היא גרפלינג ונמצאת בהמלצותיי לאותה בחורה שפתחה את השירשור וביקשה עצה.

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שוב, לא מדובר על פשרה אלא על מרחק עליו'
שוב, לא מדובר על פשרה אלא על מרחק עליו
15/02/2011 | 19:27
3
צריך לגשר. צריך ללמוד ללכת לפני שיוצאים לטפס על האוורסט, אני מניח שעל זה אין בינינו ויכוח; השאלה היא אם אתה (אני, הוא, כל מדריך) מוכן להשקיע את הזמן והמאמץ - והלימוד של התחום, שחורג מלימוד הדרכת אמנות לחימה לגברים - כדי לעזור לנשים לגשר על הפער הזה.

המציאות בישראל מראה שרוב המדריכים לא משקיעים את הזמן והמאמץ הזה, אבל כשמפנים מישהי ללימוד הגנה עצמית כדאי להפנות אותה אל מי שכן.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'יש בעיה קטנה'
יש בעיה קטנה
15/02/2011 | 19:34
13
7
הפלפל פחות יעיל על שיכורים ומסוממים. לפחות על פי התאוריה
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נכון. גם אם לא יעיל תמיד - עדיין טוב מכלום.'
נכון. גם אם לא יעיל תמיד - עדיין טוב מכלום.
15/02/2011 | 19:36
12
2
לצפיה ב-'finger to the eye will put you down '
finger to the eye will put you down
15/02/2011 | 21:13
8
2
drank , dragged or horny no matter what you will be out of service for few -  very long min's    
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'או, אתה חי. השבח לאל.'
או, אתה חי. השבח לאל.
15/02/2011 | 22:51
2
לצפיה ב-'אגב, אצבע לעיין זה מעולה'
אגב, אצבע לעיין זה מעולה
15/02/2011 | 22:58
2
4
אבל  אי אפשר לתכנן עליה כל קרב וכל תרחיש. סתם מהשרוול: תחשוב שמישהוא דוהר, מתכופף ונוגח לך בבטן... איפה האצבע שלך ואיפה העיין שלו...
מדובר בטכניקה ולא באסטרטגית קרב.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'i was refering to a simple way to deactivate '
i was refering to a simple way to deactivate
15/02/2011 | 23:09
1
an attacker in the street with out using any additional force  man or woman , since you write about a paper spray and somebody refer to its effective usage,  
and now i can not find a differences between a Technic and a plan  ?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נתת זאת כדוגמא... הבנתי.'
נתת זאת כדוגמא... הבנתי.
15/02/2011 | 23:21
2
ומי כמוני יודע שאתה מבין את ההבדל בין טקטיקה לאסטרטגיה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
16/02/2011 | 10:35
3
3
האם לדעתך זה פשוט לפגוע למישהו עם אצבע לעין ? מה רמת הדיוק הנדרשת ? האם זה ישים במצבי לחץ ?

אני לא חולק על פגיעה מוצלחת ותוצאותיה פשוט הסיטואציה היחידה בה אני מוצא שזה יחסית יותר פרקטי זה במצב שיש "התגוששות/גראפלינג" בין התוקף לנתקף ואז אולי יותר קל להעריך את המרחק אבל עדיין לא הייתי בונה רק על זה  .

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'in my point of view '
in my point of view
16/02/2011 | 10:48
2
when somebody (man or woman) is over powered by a more strong aggressor is when his body wight and muscles are in contact with ,i.e he hold or lay on top, this time is the best time to spread your fingers and  aim to the general direction of his /her eyes ,even a very mild contact with any part of the eye will produce a desire effect
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
16/02/2011 | 10:54
לצפיה ב-'אם כך אנחנו מסכימים '
אם כך אנחנו מסכימים
16/02/2011 | 11:03
לצפיה ב-'את המשפט הזה אפשר להשליך גם על הרבה צורות '
את המשפט הזה אפשר להשליך גם על הרבה צורות
15/02/2011 | 21:52
2
3
של אימון, לא?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כן. אבל עדיף על פניהן '
כן. אבל עדיף על פניהן
15/02/2011 | 22:52
1
2
לצפיה ב-'חבל שכך אתה חושב'
חבל שכך אתה חושב
16/02/2011 | 00:34
1
לצפיה ב-''
15/02/2011 | 10:21
לצפיה ב-'קרב מגע לסוגיו...'
קרב מגע לסוגיו...
14/02/2011 | 17:14
1
7
במידה ואת מחפשת משהו להגנה עצמית, כבחורה, הייתי ממליצה לך על קרב מגע לסוגיו. מאד תכליתי, מאד ממוקד.
המלצות לגבי מכונים באיזור שלך אני לא מכירה, אבל אשמח אם משהו שמכיר, שיכוון.

בהצלחה
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
14/02/2011 | 19:44
2
אני גם חושב שמבחינת חשיבה לגבי פרקטיות השיטה על מנת להגן על עצמך באלימות ברחוב קרב מגע נפלא.
לגבי המלצה ספציפית במקום מגוריך לא מכיר אבל בטח יש כאן עוד כמה וכמה שיוכלו להמליץ.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'לא כל כך מבין בזה'
לא כל כך מבין בזה
14/02/2011 | 17:55
4
13
אבל מה שפעם הבנתי זה שלנשים יש ביחס לגברים,
כוח רב יותר ברגליים, וגם גמישות רבה יותר,
(לגבר יש באופן יחסי כוח רב יותר בידיים, בחלק הגוף העליון,
לאשה יש יחס יותר נמוך בין כוח הידיים לרגליים)
טאקוונדו למשל מתאים
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'רגליים של אשה חזקות משל גבר???'
רגליים של אשה חזקות משל גבר???
14/02/2011 | 19:54
2
18
מאיפה הבנת את זה בדיוק?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'רגליים יחסית לידיים'
רגליים יחסית לידיים
14/02/2011 | 20:02
18
לנשים רגליים חזקות בערך כמו לגברים (באותו גובה ומשקל, בממוצע) אבל ידיים הרבה פחות חזקות מאשר לגברים (באותו גובה ומשקל, בממוצע).

טאיקוונדו עוסק ברגליים הרבה יותר מבידיים, לכן רבים ממליצים לנשים ללמוד טאיקוונדו להגנה עצמית (הצעה שאני, אישית, מסתייג ממנה).
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'נעשה סדר'
נעשה סדר
14/02/2011 | 20:06
12
אשה בגיל גובה ומשקל של גבר ידיה תהיינה סביר חלשות משלו.

בגלל שאני לא זוכר מספרים אני כותב מספרים להדגמת הרעיון
היחס בין הכוח ברגליו של גבר לידיו הוא לטובת הרגליים אבל בהפרש נמוך
מהיחס שבין הכוח ברגליים והידיים של האשה. שגם הוא לטובת הרגליים.
לשני המינים יש יותר כוח ברגליים, אולם אצל האשה היחס בולט יותר.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'בעיטות ברחוב'
בעיטות ברחוב
15/02/2011 | 16:34
10
הגישה שלי אומרת שבעיטה ברחוב היא אקט שבהחלט יכול להצליח אבל הסיכון הוא גדול .
אם הייתי משחרר בעיטה כלשהי אז זה רק אם הייתי בטוח ו"מתמסר" לבעיטה ב- 100 % בידיעה שפגיעה תנטרל את היריב .

האיזורים שהייתי מכוון אליהם הם בעיקר איזורים נמוכים כמו : אשכים , פיקת ברכיים .

הבעיה בבעיטות לאיזורים אחרים שהם מצריכות : דיוק רק מידי , גמישות , שיווי משקל .
הבעיטות האחרות גם אם הן יפגעו לא בהכרח ינטרלו את היריב ב- 100 % ויש סיכון שאני אמעד , או שהיריב יתפוס לי את הרגל ב- מצבים הללו אני אהיה בעמדות בהן אני לא יכול להרשות לעצמי להיות בקרב רחוב בו אין חוקים.

אם כבר מבחינת סטרייקינג הייתי חושב להשתמש במצבי קיצון ב : ברכיים , מרפקים , אגרופים או מכות קרטה שונות לאיזורים רגישים .

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'אומנות לחימה '
אומנות לחימה
15/02/2011 | 14:11
2
12
לצפיה ב-'תגיד....אתה רציני ???'
תגיד....אתה רציני ???
15/02/2011 | 14:20
1
10
בחורה מחפשת לימוד א"ל עם דגש להגנה עצמית, באיזור ת"א, ואתה מפנה אותה לדני חזן בצפון ?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-''
15/02/2011 | 16:00
3
לצפיה ב-'תשובתי'
תשובתי
15/02/2011 | 23:16
4
12
ברדיוס הנסיעה שאת מוכנה לנסוע חפשי את הקבוצה והמורה אליהן את מתחברת.
לאור כל הנכתב כאן עולה בבירור שאין אחידות דעים והסכמה, לכן במקום לחפש את האולטימטיבי, חפשי את המקום,קבוצה, מאמן, שיגרמו לך לרצות לחזור פעם אחר פעם.
לא נראה לי שאני רלוואנטי עבורך, אך אצלי יש קבוצה מעורבת עם כ40% נשים בקבוצה. כך שבהחלט יש קבוצות ומאמנים שיודעים לפנות ולתמוך באימוני נשים עם גברים.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'רובי, האם אתה עושה משהו מיוחד כדי לשלב נשים?'
רובי, האם אתה עושה משהו מיוחד כדי לשלב נשים?
16/02/2011 | 14:32
3
8
אם לא, מה לדעתך ההבדל בינך והקבוצה שלך, לבין קבוצות ומדריכים שאצלם נשים לא מתמידות?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'במלא הצניעות'
במלא הצניעות
17/02/2011 | 17:09
2
7
זה רק אני
ברגע שיש גרעין קשה הן עושות את העבודה לבד.
החלק הקשה הנו יצירת הגרעין הראשוני.
זה מצריך: סימפטיה, אמפטיה, נכונות ויכולת הקשבה אמיתית, נכונות לותר בטווח הקצר בכדי ליצור משהו ארוך טווח.לדעת על מה להתפשר, על מה לא.
להיות קשובים ונגישים, להקדיש את סוף האימון להבעת דעות ורעיונות מצד המתאמנות.
אחד הכללים עם מתחילים היא לעבוד איתם בעדינות, במתינות, להכיל אותם. אחרי שהם כבר מכורים ניתן לרוץ קדימה.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'המממ.... איכשהו יש לי הרגשה שכל מדריך '
המממ.... איכשהו יש לי הרגשה שכל מדריך
17/02/2011 | 17:31
1
7
"נטול-נשים בקבוצותיו" יגיד שהוא עושה בדיוק כמוך... אז לא כדי להשוויץ אלא כדי לאפשר לאחרים ללמוד, מה ההבדל בינך לבין אחרים?
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'מה אני עושה '
מה אני עושה
18/02/2011 | 10:11
17
אז הנושא העסיק אותי בעקבות הדיון כאן, והחלטתי לשאול את נשות הקבוצה.
מה גרם להן לבצע את הצעד הראשוני של מעבר המחסום הבלתי נראה ולהכנס לשיעור התנסות ראשון
אחרי זה שאלתי מה גרם להן להשאר
המסקנות :
1. Location, אני מאמן בכפר סבא בסטודיו של חדר כושר, במרכז חדר הכושר, עם קיר זכוכית החוצץ בין הסטודיו לחדר הכושר.
2. פעם בשבוע אני מתפקד כמדריך בחדר כושר, ומקפיד לדבר עם כל המתאמנים והמתאמנות בחדר הכושר על נפלאות ויתרונות האימון בקראטה.
3.יצרתי רצון אצל הקבלה והמכירות בחדר כושר לקדם ולשווק את הקראטה כמשהו מיוחד ושונה בחדר כושר המבדיל את חדר הכושר משאר חדרי הכושר בסביבה. הנשים בקבלה והמכירות ממליצות באופן אקטיבי לנשים על הקראטה כפעילות כושר מומלצת.
4.כל מתאמן פוטנציאלי מתקבל בחיוך ובחום. אני מקדיש כמה דקות להסבר אישי על הצפוי, על הקשיים, על דברים העלולים להרתיע. ואז אני מדגיש שאני ושאר חברי הקבוצה נעזור לכל אחת ואחד להרגיש בטוחים ובנוח. אני מדגיש שהאימון הנו אישי ומותאם לכל אחד באופן אישי, אך במסגרת קבוצתית .
5. אני חוזר ומדגיש שמותר לטעות, והדרך ללמוד היא לעשות טעויות.אני מוודא שכל אחד יחוש באימון הראשון חווית הצלחה בטכניקה/תנועה כלשהם. אני מצמיד לכל מתחיל מתאמן שלדעתי יגביר את חוויית ההצלחה הראשונית אצל המתאמנת, שישרה תחושת ביטחון.אני מוודא שכל מתאמן מתחיל "ירביץ" למתאמן ותיק (בדרך כלל זה אני), ועוזר להם להגיע לכלל מגע.
6. תוך כדי האימון אני מאפשר בקשות לתרגולים ספציפיים מצד המתאמנים, ובמידת האפשר(תוכנית עבודה)נענה לבקשות. אם אני מחליט שלא, אני מסביר בקצרה מדוע ומבקש שיזכירו לי בתחילת האימון הבא בכדי שאוכל לשלב את זה.
7. בסוף כל אימון אני מקדיש זמן לרב שיח על כל מיני עניינים שיש להם נגיעה ישירה או עקיפה לאימון.
8. אני מקפיד על אווירה של כבוד הדדי. ולא עובר לסדר היום עם מישהו מכל סיבה מרגיש פגוע.
אשמח לענות על שאלות נוספות. על שמירת אווירה של אימון ועל משמעת גם בתנאים שציינתי, ובכל נושא אחר.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'ברוכה הבאה=) קראטה בדרום תל אביב'
ברוכה הבאה=) קראטה בדרום תל אביב
16/02/2011 | 05:01
10
שלום
את מוזמנת לבוא ולהתנסות בשיעורי קראטה מסורתי.
האימונים משלבים מסורת לצד שימושי יומ יום לנלמד.
אנו מתאמנים בפלורנטין, קרוב מאוד לבת ים.
אנו מתאמנים בסטודיו שמוקדש כולו לאומנויות לחימה.
יש בסטודיו גם קונג פו ואייקידו, בנוסף לקראטה, כך שאת יכולה להתנסות במספר אומנויות שונות ואז להחליט.
בכל מקרה שיהיה בהצלחה
אורי

www.karateka.co.il
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'כל התשובות נכונות'
כל התשובות נכונות
16/02/2011 | 18:08
1
14
כבחורה לבחורה:)
בכל אחד מהמקומות תלמדי להגן על עצמך  ובאף אחד מהם זה לא יגיע מהר. המחשבה הנכונה היא  - כל מקום יתן לך יותר ממה שהיה לך לפני שהתחלת להתאמן בו. זה לא בהכרח יעזור לך מתי שתצטרכי כי אין לזה מתכון אחד וסופי אבל יגדיל את סיכוייך לצאת מהמצב עם כמה שפחות נזק.
תבחרי מקום לפי -

קירבה - הרבה יותר קל להגיע לאימון שלא דורש נסיעה ארוכה
לו"ז - מה שיתאים לך בצורה הכי טובה לעבודה\לימודים\צבא.
האוכלוסיה - האם מאוד חשוב לך שיהיו בנות,האם לא איכפת לך ,האם בקבוצה יש הרבה ילדים\נוער וכו.
מורה - תחפשי דעות באינטרנט.בד"כ על מורה טובה תמצאי דברים טובים.
מסורת - בא לך על אווירה של מזרח או זה דווקא מרתיע אותך. ההבדל יבוא לידי ביטוי בין אמנויות מסורתיות כמו קראטה\קונגפו או אמנויות פחות מסורתיות כמו קרב מגע ושילובים אחרים.באחד תקראי למדריך סנסאי ותשבי ישיבה מסורתית ותלבשי ליבוש מסורתי ובאחר תקראי למורה בשם הפרטי ותשבי איך שבא לך.
מגע - האם את רגישה ומפחדת לקבל מכה חזקה מדי, לחזור הביתה עם סימן כחול .יש רמות שונות באמנויות שונות.תדעי לגבי זה רק אחרי התנסות באימון.

אחרי הסינון הראשוני תלכי לאימונים,תתנסי (אימון ניסיון לרוב לא עולה כסף) ומה שירגיש לך הכי נכון,הכי נוח והכי מעניין - שם תתחילי.

בהצלחה:)

אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-' '
16/02/2011 | 19:00
1
לצפיה ב-'המשטרה קבעה שההגנה עצמית המומלצת ביותר לנשים'
המשטרה קבעה שההגנה עצמית המומלצת ביותר לנשים
20/02/2011 | 14:39
2
16
והומלצה גם לנעמ"ת היא ק.מ.י - קרב מגן ישראלי.
סתם לשם הידע: השיטה נוסדה על ידי מי שהיה במשך 2 עשורים ראש מדור קרב מגע בצה"ל ותלמידו הבכיר ביותר של מייסד הקרב מגע (אימי ליכטנפלד), שהוא דאן 10 בקרב מגע, דאן 1 בג'ודו ודאן 1 באקיידו (והתאמן שנים בג'וג'יטסו), הלא הוא אלי אביקזר.

בניגוד לשיטת אחרות - ק.מ.י אינה אומנות לחימה כי עם שיטה להגנה עצמית בלבד. אין בה תחרויות והלחימה אינה נחשבת ספורטיבית כי אם להצלת חיים.
ק.מ.י נמצאת כיום במשטרה, בשב"כ (גם ביחידה לאבטחת אישיים), בצה"ל, בימ"מ (!), בחברות אבטחה פרטיות, כחלק מהפקת הלקחים על המרמרה הגיע בייחוד ראש שיטת ק.מ.י כיום, אבי אביסידון (דאן 8, בעל תואר ראשון כמורה בכיר לאומנויות לחימה ומאמן מוסמך וראש מדור הדרכת אומנויות לחימה בווינגיט)) לצה"ל כדי לבנות מערך אימונים מיוחד עבורם.

כמו כן - השיטה דוגלת ב"מינימום תנועה כנגד מקסימום תנועה הופך למינימום הגנה כנגד מקסימום התקפה".
השיטה לא פועלת על כוח פיזי, ולכן לא נדרש להתנפח. השיטה יודעת שבהגנה עצמית לנשים יש המון דגש על תרגילי קרקע כי בניגוד לתקיפות גברים, המטרה של התוקף היא להביא את האישה לקרקע ולכן יש הרבה תרגילי קרקע, יש גם קרבות להמחיש את האיומים. תקיפות פתע על מנת לבחון את יכולת התגובה ועוד ועוד.

ממליץ בחום שתבואי להתנסות במקום שקרוב אליך - אצל חיים טריווקס (דאן 3) בראשון לציון, רוטשילד 82, 050-5945792
זה האתר של העמותה: http://www.kami.org.il
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'המשטרה קבעה? איפה ומתי? ומי במשטרה קבע?'
המשטרה קבעה? איפה ומתי? ומי במשטרה קבע?
21/02/2011 | 17:26
1
5
לצפיה ב-'לפני שהמשטרה קיבלה את ק.מ.י לימ"מ הם ערכו'
לפני שהמשטרה קיבלה את ק.מ.י לימ"מ הם ערכו
21/02/2011 | 17:34
14
בדיקות, בדקו את כל השיטות וראו שהיחידי מכל השיטות שצה"ל קיבל אותו אליו היה אלי אביקזר. אותו הדבר ביצעו לפני ההמלצה לנשים.

ובקשר להמלצת השיטה לנעמ"ת על ידי המשטרה, אתה יכול לקרוא על כך גם בויקיפדיה וגם באתר נעמ"ת.
אמנויות לחימה >>
לצפיה ב-'תלוי לאיזה טווח מדובר'
תלוי לאיזה טווח מדובר
24/02/2011 | 16:33
12
אם את רוצה תוצאות בטווח הקצר כנראה שכדאי לך לחפש מורה באומנות קשה כגון קראטה/קונג פו שנותנות מיומנות מינימלית להגנה עצמית בתוך כחצי שנה מנסיוני. אם את מחפשת עבודה מתמשכת לטווח יותר ארוך אני מאוד ממליץ על אומנויות יותר רכות שמתבססות נעילת מפרקים, כגון הואריאנטים היותר אפקטיביים של איקידו, מאחר שאומנויות אלו מסתמכות יותר על דיוק מאשר על כוח פיזי נטו- תחום שבו נשים הן בעמדת פתיחה גרועה יותר בדר"כ.
אמנויות לחימה >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ